Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Hathor
Hathor 2017. 01. 24. 13:54
Előzmény: #4839  BudFox
#4840
:)
pedig csodás szerintem :)
BudFox
BudFox 2017. 01. 24. 13:41
Előzmény: #4837  Hathor
#4839
jó nagy katyvasz az egész :-)
Hathor
Hathor 2017. 01. 24. 13:36
Előzmény: #4837  Hathor
#4838
Equilor: jövőre kamatot emel az MNB
2017. január 24. 12:25

A forintban idén sávos kereskedésre, jövőre viszont forintgyengülésre, 2018-ra pedig MNB-kamatemelésre számít az Equilor. Az elemzőház szerint sok a kockázat idén is (Brexit, uniós országok parlamenti és elnöki választásai), a tőzsdék azonban tovább emelkedhetnek, a magyar részvénypiacon azonban az előző években látottnál jóval mérsékeltebb lehet az emelkedés, sőt, érik már egy korrekció a pesti börzén.

Mozgalmas lesz az év

A Brexit és néhány meghatározó uniós ország parlamenti, illetve elnöki választása komoly bizonytalanságot okozhat az európai tőke- és pénzpiacokon. Március végén Nagy-Britannia elindíthatja kilépését az EU-ból, mely várhatóan "hard-Brexit" lesz, azaz a britek az egységes európai piacról is kiléphetnek. Az év második felében több uniós tagállamban (francia, holland, német, olasz, spanyol) választások lesznek, így tavaszig-nyárig a nyugat-európai piacot az optimizmus uralhatja, de később a bizonytalanságok hatására fordulhat a hangulat. Globálisan az új amerikai elnök lehet az egyik meghatározó tényező, aki alapjaiban rendezheti át a politikai és gazdasági erőteret.

Sok a kockázat, de egyelőre folytatódik az emelkedés a tőzsdéken

Az amerikai részvénypiac 2009 óta tartó emelkedése valószínűleg idén sem törik meg, a korrekció 1-2 évvel eltolódhat.
A további emelkedés részben az amerikai társasági adó csökkentésnek tudható be, a vállalati profitok 15 százalékkal emelkedhetnek idén.
Az Equilor várakozása alapján az S&P 500 2350-2400 pontig emelkedhet idén a mostani 2265 pontról.
Az eurozónában az autóipari átalakulás lesz fókuszban: a károsanyagkibocsátás csökkentése elsődleges cél, amit részben súlycsökkentéssel érnek el a gyártók. Fokozódik a műanyag karosszériaelemek alkalmazása, ebből a trendből a műanyaggyártó cégek, például a Covestro és a BASF profitálhat.
Ezeken kívül az Equilor a félvezető gyártókat (Infineon), vegyipari cégeket (Henkel), tartós fogyasztási cikkek gyártóit (Deere, Caterpillar), pénzügyi cégeket (Visa, Prudential Financial) és technológiai cégeket preferál.
A magyar tőzsdétől már nem vár nagy emelkedést az Equilor, sőt, érik a korrekció. A Magyar Telekomra és a Richterre is vétel az ajánlás, de nem a jelenlegi szinteken érdemes vásárolni, miközben az OTP-re és a Molra már csak tartás az ajánlás. A Richter papírjait 6000 forinton, a Molt 19 500 forinton venné az elemzőház.

Nagy mozgás a devizapiacokon

A dollár - a korábbi éveknél kisebb intenzitással - tovább erősödhet, és az euróval, vagy akár az angol fonttal szemben is paritásig mehet 2017-ben. Mindezek alapján az Equilor 2017-ben elsősorban a devizapiacon javasolja a befektetők számára a befektetéseket.
A dollár paritásig erősödhet az euróval szemben, 1,095 körüli szintektől érdemes a dollár erősödésére játszani. A dollár/jen tovább emelkedhet, itt a célár 120. A font/dollár év közben akár 1,05-ig is eshet.
A forint továbbra is stabil maradhat, idén a 303-315 közötti sávban mozoghat. Év végére 310-es, a jövő év végére 320-as EURHUF-ot vár az Equilor.

Erős a magyar gazdaság

Idén a kormány (4,1%) és az MNB (3,6%) várakozásától alacsonyabb, 3,1 százalékos gazdasági növekedéssel számol idén az Equilor.
Az átlagos infláció 2 százalék, az államháztartási egyenleg -2,4 százalék, a GDP-arányos államadósság 73,6 százalék lehet.
Idén még nem, jövőre viszont kamatot emelhet a magyar jegybank, az alapkamat 2018-ban 0,9 százalékról 1,2 százalékra emelkedhet.
Hathor
Hathor 2017. 01. 24. 11:10
Előzmény: #4834  BudFox
#4837
Mellékeltem neked egy Dow Jones képet óráson az FXCM ker.rendszeremből.

Hát nem szép ez most? :)

link
Hathor
Hathor 2017. 01. 24. 11:06
Előzmény: #4834  BudFox
#4836
Nem láttam.

Trumpnak a gazdasági növekedés lesz a célja.
Lehet ez rossz meglátás, csak én is az ingatlan bizniszeimből indulok ki, és annak és piaci hatások egyvelegéből. Neki a gazdasági növekedés a célja befektetéseit tekintve, és a sleppje számára.
Jaksity ezen az USA hosszon is csodálkozik, hogy ilyen sokáig nem történik semmi a piacokon,m nem tudnak beesni.

No de kérem, még így is majd miki partvonalon van. Lakosság itthon biztos nem tőzsdézik. Kb ugyanaz a kör, aki eddig is volt. Nullás hozamok mellett valamit kell csinálni, tele pénztárcákkal, 2-3szoros budapesti ingatlanpiac mellett.
Hathor
Hathor 2017. 01. 24. 11:02
Előzmény: #4833  Hathor
#4835
Kis cégek kivásárlása mikor zajlik már le? Párat másr kivásároltak, bekerültek új vezetők, új startégia. Fel kell futtatni Őket!
Gyakorlatilag ingyen megszerezhetőek ezek a régi tőzsdei vállalatok. Tevékenységet meg mögé kell rakni és felfuttatni a kb 50-100MFTos kapitalzációjú társaságokat!
Kisrészvényeseknek értéket teremteni újra a felfutásban!
BudFox
BudFox 2017. 01. 24. 11:01
Előzmény: #4832  Hathor
#4834
Putyint megnézzük...:-))

amúgy láttad a Trump Cadillacjének ajtaját ?
egy fickó két kézzel markolta meg, úgy nyitotta ki mint egy páncélszekrényt. _:)
Hathor
Hathor 2017. 01. 24. 10:52
Előzmény: #4832  Hathor
#4833
Olimpia, Paks2
Hathor
Hathor 2017. 01. 24. 10:52
Előzmény: #4831  Hathor
#4832
Február 4?
Putyin Magyarországra!
Hathor
Hathor 2017. 01. 24. 10:51
Előzmény: #4829  BudFox
#4831
Én szóltam!
Amúgy az Invitelt is megvásárolták a Kínaiak!

"Kínai vállalatok jöhetnek a magyar tőzsdére
Portfolio 2017. január 24., 9:39

A kormánnyal kötött stratégiai megállapodás mellett a Budapesti Értéktőzsdével is együttműködik a Bank of China, erről számolt be mai közleményében a tőzsde.
Portfolio Online Tőzsde - részvénykereskedés biztonságban: stabil, banki háttér, BEVA garancia

Együttműködési megállapodást kötött a Budapesti Értéktőzsde és a Bank of China, ami lehetővé teszi a tőkepiaci együttműködés további erősödését annak érdekében, hogy a kínai befektetők is megismerjék a magyar vállalatokban rejlő lehetőségeket valamint, hogy a kínai kibocsátó vállalatok a BÉT-et használják forrásbevonás céljául - közölte a BÉT.

A két szervezet együttműködik a jüan alapú termékek és a kínai befektetéseket lehetővé tevő RQFII program elterjesztésében is. A BÉT és a Bank of China megállapodása illeszkedik a kínai "One Belt, One Road“ ("Egy övezet, Egy út“) kezdeményezésbe, amelynek Magyarország is aktív részese."
BudFox
BudFox 2017. 01. 24. 10:50
Előzmény: #4827  Hathor
#4830
Az a baj hogy pl. SP is szépen esni kezdett -0.6 % -ig jutott...aztán ezt is megvették rendre...

nemtudom kik veszik meg, vagy ki ad be megbízásokat...erről kéne egy jó kis riport..vagy robotok..nemtudom...

Egyik évben 110 napig volt ez a tötymörgés..lehet idén megdöntjük ?
BudFox
BudFox 2017. 01. 24. 10:47
Előzmény: #4823  Hathor
#4829
Én is örültem az emelkedésnek :_))
végig longoltuk az elmúlt 2 évet :_))

csak erre a pár hónapos tetőn való vánszorgásra nem számított senki.

Sokszor egy pillanat műve a fordulás, és már meg is van az irányváltás...no de 70 nap lassan ? ez elképesztő...
Hathor
Hathor 2017. 01. 24. 10:43
Előzmény: #4827  Hathor
#4828
Jav: zöld

nem is tudom, hogy jönnek ezek az elütések
Hathor
Hathor 2017. 01. 24. 10:42
Előzmény: #4826  Hathor
#4827
Buxban ott vagyunk ahol kiszálltam hati longokból pénteken és tegnap. Egy nap fel/le kimaradt, de ugyanott vagyunk.
Az ATH ellenállási zóna tetején meg megépült tegnap a napos dojink.
Ma alatta. Itt tartunk. Long szempontból ATH fölötti momentumosabb zőld teli gyertya kellene. Lefele meg törni a bázist, amit építgetünk itt több napja, ahogy kint is építik hosszú ideje
Hathor
Hathor 2017. 01. 24. 10:38
Előzmény: #4821  kexelo
#4826
Kexeloval részt vettünk az utóbbi két este Buxelloittos Elliott Traningen. Köszönjük a lehtőséget. Van min gondolkodni Elliott hullámok elemzése kapcsán, az alap vezérlő elemeken túl is. Hasznos volt, de ezt kb még háromszor meg kéne ismételni, hogy letisztuljon, és gyakorolni a célár/ fibo számításokat. Minden esetre köszi, hasznos dolog
Hathor
Hathor 2017. 01. 24. 10:32
Előzmény: #4824  Hathor
#4825
Javítás: Ritkán, de jót
Hathor
Hathor 2017. 01. 24. 10:32
Előzmény: #4821  kexelo
#4824
Nem a kaja, pia a lényeg. Saxo Bank elég jó piacelemzést szokott tartani. Ritkát, de jót
Hathor
Hathor 2017. 01. 24. 10:30
Előzmény: #4819  BudFox
#4823
Sok nagy vezető elemzőt meghallgattam, meg bróker cég vezért, mind meglepődött a BUX duplázáson. Jaksity azt mondta ma, volt honnan, egy lepusztult környezetből, de hiáynolja a forgalmat Ő is, ahogy én is. Virág úr a Randomtól erre azt mondta, na de ott az emelkedés, nem érti mi bajunk. Mondom neki, na de Technikai értelemben kitörés mögé forgalom is kéne, vagy érdeklődés.
Véleményem továbbra sem változik, hogy a BÉT gyakorlatilag befektetői bevásárlások nélkül emelkedik. Ennek oka a shortok zárása lehet első sorban és lomha kényszer a vételre. Jól mutatja a szentimentet a fórumosok hangulata. Gyakorlatilag mindenki óckodott az emelkedéstől. Én örültem neki végig. Most jött el a pont 30K fölött, ahol 30K visszateszt indokolt lenne nekem hullámelmélet alapján, és túlvettség miatt óvatos vagyok, de ennek ellenére 45K BUXot elvárom majd. Ebben egyedüli vagyok.
BudFox
BudFox 2017. 01. 24. 10:28
Előzmény: #4820  Hathor
#4822
ÉN a KBC -t tartom az egyik legjobb elemző brigádnak...voltak is kinnt nálam személyesen...csak még az online tőzsde programjuk fejlesztés alatt áll...telefonon fogadnak inkább ajánlatokat.

de az elemzéseik kiválóak, erre elmenjél szerintem.
Több szem többet-lát alapon.
kexelo
kexelo 2017. 01. 24. 10:24
Előzmény: #4815  Hathor
#4821
az árutőzsdés szekció... potya kaja-pijára mész? ;)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek