Topiknyitó: Hathor 2015. 09. 23. 12:45

BUX index, BUX határidő, BÉT!  

Na próbáljuk meg ezt a topikot BUXnak és határidejének. Eros 12-13topikja teljesen kihalt, elavult, Eros befejezte a tradet. Sokan nem is tudják mi az.

Ha valakit érdekel BUX Hajrá!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Máté92 2020. 06. 13. 17:44
Előzmény: #81239  Máté92
#81240
Nem akartam de annyit pofáztam rég kiderült régi szakállas vagyok a parketten. Érdekes visszanézni a piac életét, régen is voltak mítoszok, rég az érdekelt mindenki hogy ki vette, mármint melyik bróker cég. Ha Concordosok akkor a spekik is vettek, mert náluk voltak a külföldi ügyfelek. Ők meg biztos tudják mit kell venni. Ez egy ilyen terep mindenki azt hiszi a másik tudja a tutit:D Hol hallani már ilyesmit? Idővel megette a kecske a mítoszt, van új story berobbantak a tanfolyamok,  TA,  Elliot, fibo, MM, robotok
Máté92 2020. 06. 13. 17:32
Előzmény: #81238  Máté92
#81239
Ha így van akkor lőttek a robot mítosznak is
Máté92 2020. 06. 13. 17:31
Előzmény: #81235  Máté92
#81238
eszembe jutott valami a robotokról aszem az amik a DJ-n hagyományként megtartották az alkuszi rendszert
Törölt felhasználó 2020. 06. 13. 17:30
Előzmény: #81235  Máté92
#81237
A legjobb, mikor két robot küzd és nem tudnak döntésre jutni az irányt illetően. Otp-ben látni ilyet nem egyszer. Mert az algo nem gondolkodik, hiszen nincs esze. Azt csinálja, amire programozták. Következésképp egy másik algo meg tudja hülyíteni. Többnyire az 1 és 5  perces gyertyákat figyelik úgy vettem észre.
Törölt felhasználó 2020. 06. 13. 17:26
Előzmény: #81234  Törölt felhasználó
#81236
Külföldi befektetők aránya 70%. USA és londoni tőzsde alapjai jórészt. 
Máté92 2020. 06. 13. 17:23
Előzmény: #81232  Törölt felhasználó
#81235
Szia! De szép neved van. Nagyon tetszik. 
Igen, lehet arra gondoltak az írásokat ha nem alaposak könnyen félreérteni.
Csak mókázom!
Igen a robotok a továbbfejlesztet kornak megfelelő változatok hogy ne keljen a gombot se nyomni:D Bocsi de nekem ez mókás de attól még igaz lehet. Halottam efféle kísérletekről
Törölt felhasználó 2020. 06. 13. 17:21
Előzmény: #81232  Törölt felhasználó
#81234
Amerikai befektetőkre gondolsz, v SP500-al való korrelációra?
Törölt felhasználó 2020. 06. 13. 17:21
Előzmény: #81232  Törölt felhasználó
#81233
Azt h érted h az OTP-ben nagy az USA kitettség?
Törölt felhasználó 2020. 06. 13. 16:59
Előzmény: #81223  Máté92
#81232
Szerintem itt arra gondoltak, hogy a robotok algoritmussal kereskednek. Mivel OTP-ben nagy az USA kitettség, így a kinti robotok spx-el együtt mozgatják. 
Máté92 2020. 06. 13. 16:58
Előzmény: #81230  Máté92
#81231
Most hogy nézem az index múltját, az őrült táncot, az jut eszembe, mégis mennyi jelentkező van a lovaglásra:D Mennyi szakértő velem együtt:D 
Van kit a pénz vonz, van aki csak érteni akarja, és van ki csak megoldásokat keresi a kihívásra. Vonzza a spekit mint az arany anno... a modern aranyláz, csak nyomom a gombot, ennyit fejlődött a világ, semmi csákány meg hideg, házhoz jön a lehetőség... A kertben a hintaágyba ülve egy laptoppal meg egy vanília fagyi mert ugye meleg van. Csak nyomom a gombot és dől a lé!:D Igen ez egy vonzó kép magunkról:D
Máté92 2020. 06. 13. 16:03
Előzmény: #81229  Máté92
#81230
Láthatod milyen mikor nagyobb a bizonytalanság a szereplők között, meg a nagyok se értenek egyet az irányról, most istenes a helyzet. a piac ajándéka a szép nyugis hullámok ettől csak rosszabb lehet a környezet Persze ez csak SZVSZ. Nyilván nem a taxisok és Mariskanénik képesek ekkora mozgások előidézésére. És nem is kamuk mert nyomni kellett a gombot hozzá, keler meg este számot vet. 
Máté92 2020. 06. 13. 15:50
Előzmény: #81221  -Feri
#81229
Kerestem egy nehéz szakaszt hogy jobban lásd mire gondoltam a jelenlegi álom mozgás és kiegyensúlyozott alatt. Vannak olyan időszakok mikor nem vagy poziban adott pillanatban esélyed sincs, utána csak a daráló szakasz marad aztán ugrik az ár megint 1-2 nap alatt egy nagyot, megint iránytalan majd ugrás. Nem akarok képet berakni benne van a bux előéletében. Erre értem a jelenlegi nyugis álom nyugger mozgást.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200613v00sjzd77.png
lea39
lea39 2020. 06. 13. 14:05
#81228
Hathor, írtam mailt!
Máté92 2020. 06. 13. 13:30
Előzmény: #81226  Máté92
#81227
Most világosodtam meg mi a sok sírás oka a fórumon!
Én mikor kezdtem sokat olvastam, alap tevékenység valamit csinálni akarok, begyűjtöm a lehető legtöbb információt hogy legyen valamiféle rálátásom. Nem pletyka szinten tájékozódom, mit mondott a szomszéd. Vagy toborzó tőzsde tanfolyamon... 
Szakkönyvek, törvények! Államformája van ennek az országnak, törvények, rendeletek, szabályok, büntetések. 
Reflex mindenki hülye csak a speki az okos gyerek! 
Ahogy Drian (lehet nem így kell írni) mondja, baromi egyszerűnek tűnik gomb nyomogatással pénzt keresni, és nagyon csábító, de csak annak tűnik! De van egy szélmalom nélküli valóság is amin nem kis pályások játszanak a játszótéren. Ez egy ország piaca! Itt óriás céggel kell egy ringbe szállni a kis spekinek! Üdv a valóságban!
Máté92 2020. 06. 13. 12:52
Előzmény: #81225  Máté92
#81226
Bakker bakker, ZRT NYRT KFT BT tudni kell mi micsoda és miért az ami. És mi az értékpapír kereskedelem. Má bocsánat mindenkitől!
Máté92 2020. 06. 13. 12:45
Előzmény: #81224  Máté92
#81225
vagy pl védekezés miatt! Sok oka lehet ha egy cég mozgatja a csomagját és nem is kell elmondania miért teszi. Csak be kell jelenteni. 
Erről jut eszembe nemrég történt az Egist piaci érték alatt 30% tudták megvenni a franciák. Hibásak talán a franciák? Nem. ennyi volt az érdeklődés a cég iránt idehaza! Ennyire árazta a piac! Ennyit az egészséges  piaci értékelésről a gazdasági tükörről!
Kereslet kínálat, meg van valahol egy valós érték, ami többnyire nem ugyanaz a szám.
Máté92 2020. 06. 13. 12:38
Előzmény: #81222  -Feri
#81224
Értem, akkor azt nem értem egy céget miért korlátozni a saját tulajdoni arányában, ha van fölös pénz és épp nem tunak mitkezdeni vele jó ötlet lehet az önvásárlás, vagy ha kell a lé de nincs elég a tuldrész csökkentés lehet olcsó forrás. Bakker erre találták ki a részvény társaságot! A piac csak másodlagos hogy lehet kereskedni is...
Máté92 2020. 06. 13. 12:26
Előzmény: #81219  Drian875
#81223
Igen igen, figyelni másokat és trédelni idehaza ez is egy hamis követő reflex! Ami a jó isten tudja miért terjedt el. Majd ha lesz saját gondolat a piacról nem csak olvasott, akkor a helyére kerülhet. Jó példa az elmúlt napok eseménye.
Van rá egy jó mondás? adhatsz öltönyt a kecskére de attól még kecske marad!:D
-Feri
-Feri 2020. 06. 13. 12:24
Előzmény: #81220  Máté92
#81222
Hogy magánszemélyként hogy szórom ki a részvényeim az egy másik történet, nem erről írtam.
-Feri
-Feri 2020. 06. 13. 12:20
Előzmény: #81217  Máté92
#81221
Éppen hogy nem kiegyensúlyozott a Bux, pontosan azért mozog ilyen laposan. Abban egyetértünk, hogy ezt a laposabb mozgást kevésbé rizikós lekereskedni, de ennek lesz egy ellenpárja is akkor, amikor újra magához tér kicsit a gazdasági környezet. Mert akkor meg esztelen emelkedés lesz, nagyobb ütemű mint a külföldi piacokon. Ez volt a 2008-as válság után is, hogy évekig nem találtunk magunkra, aztán hirtelen váltottunk egy jóval meredekebb pályára mint a külföld. Minden látszat ellenére azok az indexek mozognak egészségesebben, amikben sok komponens van. https://gamepod.hu/dl/upc/2020-06/36308_s_p500_2020_06_13.jpg
Máté92 2020. 06. 13. 12:13
Előzmény: #81218  -Feri
#81220
Minden szigorú szabályok szerint zajlik, ez csak nézőpont kérdése, ha rád vonatkozna szigorúnak tartanád, nem véletlen, pont a simli megakadályozása miatt, poszt betöltő manőverei, tulajdoni arányok változása, bejelentési kötelezettségek stb... rend van. És a hazai szabályozás sem  tér el a nemzetközi szabályoktól. Persze vannak kiskapuk mint mindenhol, de nem számottevő. 
Kíváncsi vagyok ha te lennél Csányi vagy valamelyik nagykutya mit szólnál egy olyan törvényhez hogy ami jár neked amiért megdolgoztál, törvény szerint azt nem adhatod el mikor akarod és csak 10 000db bonként hetente egyszer! Mert még lenyomod az árat 2 % és kiborulnak a háziasszonyok! A piac ilyen lefele meg felfele, ilyen is marad ez tartja életben!
Drian875
Drian875 2020. 06. 13. 12:00
Előzmény: #81213  simpy
#81219

"Először alig esünk usára" - itt a probléma, a két piac más, más fázisban van, nem jösz ki belőle jól, ha ilyen feltételezés alapján akarsz kereskedni. Ugyanez a helyzet a hírekkel is. Hiba a rendszerben.
.
Vagyunk itt egy páran, akik csütörtökön zárták a shortokat és pénteken nyitották a longokat. Ez nem mutyi volt, hanem előre jelezhető/bekövetkezhető mozgás.Hullámelmélet alapján lejött egy korrekcó (ideális szintre), majd elindult a következő fázis, jó eséllyel egy B hullám, ami gyakran gyors, nem is volt meglepetés.
Lásd: https://forum.portfolio.hu/topics/otp-reszvenyesek-ide/5224?oldal=55019#7152775
.
Más a piac valójában, mint amit az egyetemen oktatnak. A funda havi időtáv alatt nem ér semmit, felette meg elég kétséges a teljesítménye. TA is sok hibát hordoz, statisztikai módszerekkel kezelhető.
.
Te is a piac része vagy a döntéseddel és más is, ebből áll össze a végkifejlet. Sokan lemaradtak a beszállóról, most pótolták, voltak akik shortoltak, azok meg stopolódtak (lásd pl. 11200-11300 között 17K, ami megrántotta az árfolyamot).
.
A magyar piacban - a blue-kban - nincs mutyi. A baj a forgalom, likviditás, költség és a kereskedési rendszerek elavultsága. Azért hisznek benne sokan (mutyi), mert ezzel pszichésen megkönnyebbülnek.
.
A siker kulcskérdése a változáshoz való rugalmas alkalmazkodás, a piac teljesen más képességeket, problémamegoldást követel, mint amire egész életünkben felkészít minket az iskolarendszer, a társadalom.
.
A piacokat az emberi psziché, a kapzsiság, a félelem, a pánik és a extázis mozgatja.Ezt kell valamilyen módszerrel felismerni és megtanulni alkalmazkodni, a mozgás mellé állni, nem könnyű feladat, pedig a tőzsde sokaknak nagyon könnyű pénzszerzésnek tűnik, számukra nehéz 1-2 év jön.
-Feri
-Feri 2020. 06. 13. 11:53
Előzmény: #81212  Drian875
#81218
Nem nagyon szükséges összeesküvés-elméleteket gyártani, mert közzé is teszik amikor két kézzel zsákolják a saját papírjaikat (és ez még az amit közzé tesznek). Most azon a részén túllendülve, hogy faszom se jutalmazná őket kéthavonta soktízmilliós részvénypakkokkal/kopf, az a legnagyobb kifogásom ezzel a gyakorlattal szemben, hogy ezen az illikvid fos piacon ez tényleg nem kis mennyiség. És nem csak azért, mert a napi forgalom 10-15 százaléka önmagában sem mondható kicsinek, hanem mert tényleg alkalmas arra, hogy beugrasszanak vele másokat is a hintába. Hogy mennyire nehéz manapság irányt generálni, azt jól mutatja, hogy a simán bóvli cégektől a zombi cégeken át a becsődölt cégekig mindent vesznek amit érnek, nem sokáig kell a vörös posztót lengetni a hezitálók előtt hogy táncba jöjjenek. Két gondolatom van ezekkel a zsákolásokkal kapcsolatban, mert sosem tetszett a dolog igazán, se régen se most. Vagy vegyenek mindennap részvényt, ha már annyira jutalmazni akarják saját magukat, de vegyenek mondjuk 20-30k darabot maximum. Ennyivel már szerintem se befolyásolnák érdemben a napi mozgást, és ugyanúgy lenne részvényük egész évben. Másik meg, hogy ha noname lófaszjóskákat elvisznek bilincsben piacbefolyásolásért, akkor a felügyelet itt is léphetne egész nyugodtan, mert ekkora tételekkel ezt a piacot már simán befolyásolják. Szakmailag a legnagyobb kifogásom a Bét ellen, hogy mindössze három részvény alkotja majdnem a teljes indexet, de nemzetközileg is értelmezhető forgalma csak egynek van közülük és még ebbe is rendszeresen belenyúlkálnak. Főleg azért állok szóba a Bét-tel, mert olcsó piac és nincs devizakockázat. Egy önálló lábként még így is elmegy, de lehetne bőven hová fejlődni.
Máté92 2020. 06. 13. 11:47
Előzmény: #81215  Máté92
#81217
Az állandó szidáshoz, talán ha együtt szerepelnek akkor jobban látszik mit könnyebb kereskedni egy mezei spekinek. Mi is a sza... és mi a jó! Mi a nagyság hátránya és a kicsiség előnye.   Mutyi!!!!! Vizsgálja ki a felügyelet! :)
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200613v00szrmm.png
gilgalad 2020. 06. 13. 11:43
#81216
Sziasztok,
Én inkább befektetőnek tartottam magam, kerestem a fundás, vagy reményt keltő cégeket. A hibáim: túl korán lépek be, aztán nem vágom ki 3-5%-os bukóban, majd nem merek visszalépni, amikor már valósággá válik az elképzelésem, bármilyen irányú is az. Idén februárban kitaláltam egy rendszert működött is, májusban nem tartottam be, meg is fizettem érte. Most próbálok visszaállni saját rendszeremre. Kis tételekkel építgetni, ha ellenem mozog kivágni, amikor fordul beszállni nagyobb léptékkel. A befektető szemlélettől próbálok szabadulni, egy-két napos trédekkel dolgozni, ha meg irányba áll és nem csapkod, akkor tartani. Pszichésen még nem vagyok erős, pedig már egy ideje csinálom pár éves szünetet közbe iktatva. Idén kiderül van-e keresnivalóm, vagy el kell engednem ezt az izgalmas világot... 😉
Jó töltődést mindendenkinek!
Máté92 2020. 06. 13. 11:19
#81215
ez az 1000 ponton nagyon rugóztok! Fordítsuk már le arra ami valójában! 3% ami nem mondható soknak, sima hétköznapi piaci jelenség... Majd ha 80 000 lesz  a bux akkor ez 2400 lesz! Majd ennek is bele kell férni a stratégiátokba! Mert az idexek növekednek! Ilyen a természetük!
Lesz olyan rendszered ami kibír -X pontos elmozdulást, mert ha nem lesz akkor véged lesz! A stoppok szépen apránként lenullázzák a számlát! Azt tanítják a stopp védelmi rendszer, tessen mögé nézni, mikor lehet az és mikor válik ellenségé!
Máté92 2020. 06. 13. 10:56
Előzmény: #81213  simpy
#81214
Szia Simpy!Legkézenfekvőbb választ utasítod el! Keresed a csalafintaságot, átverést ott ahol nincs!Szerintem egyszerű dolog történt a nagyok beálltak longba hosszútávra ezért nem volt aki adjon komolyabb pakkokat a kicsik meg ennyit tudtak tolni az árakon. Elég határozott az irány hónapok óta. (Mondhatni szépen trendel a BUX szebben mint az amik. Ez álommozgás a longosoknak! Majd mikor iránytalan a piac hónapokig, na akkor mi lesz? Mert lesz! Van mikor évekig tart ez az állapot! Vagy felismered és távol maradsz vagy elviszi a vagyonod!)  Magyarul nem volt sok eladó, gondolom azért mert felvárják a piacot és a nagyoknak sima ügy hogy megyünk le akár 15% ettől nem paráznak mint a kicsik hisz ők tudják az árak nem mehetnek felfele állandóan. Ajándék nekik egy ilyen mozgás, majd szépen megveszik, leárazás! Nem olyan bolondok hogy ne hagyják az árat lejjebb kerülni vagy sokáig szembe menjenek a piaccal. A másik amit figyelembe kellene venni amik csúcs közelében vannak mi lemaradók vagyunk, amik lejjebb jöttek mi ki ki maradhatunk az ilyenekből a lemaradottságunk miatt. Ha egyszerű kérdéseket teszel fel és megszabadulsz a mágiától akkor megtalálod az egyszerű ésszerű válaszokat is. Nincs mutyi! A cégeknél fejek hullanak egy rossz éves zárás után! Nem akarom megnézni mennyi volt a OTP v Mol forgalma nézd meg magad ha érdekel. De gondolj arra nem azért költenek el az okos emberek milliárdokat (főleg hónapok keresztül) hogy megszerezzék a kicsit százezreit millióit. Hülyeség csúcsa ezt gondolni. A maguk befektetésére energiát fordítani sokkal kifizetődőbb számukra. Olyan megeshet hogy elmennek a stoppokért laza napokon csak hogy lenyúlják a díjakat, de vissza léphetsz a parkettre. Kis pluszért. Fel a falra hogy mindig jól látható legyen kereslet-kínálat. Azt is mögé lehet írni nem tudhatjuk ki miért vesz vagy ad. Bármikor boríthat egy nagyobb szereplő aki kiakar valamiért szállni vagy épp ellenkezője beszállni.
Egyszerű kérdések egyszerű gondolatok egyszerű válaszok és marad időnk energiánk a saját magunk menedzselésére! 
Egy link hátha segít elűzni az ördögöt! :)
https://www.youtube.com/watch?v=6OJioczPq5A
simpy 2020. 06. 13. 08:27
Előzmény: #81212  Drian875
#81213
Én azt nem szeretem a magyar piacban hogy mutyis. Itt van pl ez a csütörtök péntek. Először alig esünk usára masnap meg visszaemelkedünk és ott vagyunk ahol szerda este álltunk.
A lengyelek meg csütörtökön nem voltak nyitva igy ők pénteken reagálták le a két napot. 
-2,8%
Na kb nekünk is ott kellene állnunk. De itt pénteken délelőtt egy óra alatt zavartak rajta vagy 1000 pontot. Ezért nehéz itt kereskedni
Drian875
Drian875 2020. 06. 13. 07:50
Előzmény: #81208  -Feri
#81212

Bár BÉT és nem tartom megfelelően likvid piacnak, azért egy ilyen piacon is nagyon komoly tőkét kell ahhoz megmozgatni, hogy egy irányt generáljanak, amin pedig utána még nyerni is kell, mert ki az a hülye, aki az irány miatt veszteségbe hajszolja magát? Az OTP-nél a pump & dump nem működik, túl nagy.
.
Szerintem a többségnél ez nem más (bennfentes, kamu mozgás, összeesküvés eleméletek, robotok), mint a kognitív disszonancia tipikus megnyilvánulása, amikor ezzel tudják csak megmagyarázni a veszteségeket, a hibákat.
.
A tőzsdén teljesen természetes a fel, le mozgás, sőt nagyon sokszor a hirtelen irányváltozás is, ami a kevésbé tapasztalt kereskedőket veszteségbe, vagy elmaradt haszonba hajszolja.
.
Az OTP mozgása szerintem kiszámítható volt, sőt ki is tettem - ide is - előre, de ne csak a saját példámmal éljek, a topic legtapasztaltabb kereskedője (SPQR) is a lehető legjobb pillanatban fordított a shortból longba, ráadásul ő még előre le is írja a cselekvéseit.
.
Rengeteg új ember jött a tőzsdére, hatalmas EGO-val, kevés tapasztalattal. Ez egy generációnál egyszer történnek meg. Most az a generáció lépett a tőzsdére, aki 2008-ban még fiatal volt. Nézegettem a nick-kek regisztrációját az egyik topikban, 6-9 hónaposak, lelkesek, megérezték a könnyű pénz szagát. Pedig nehéz szakma ez és az öreg rókák már látják mi fog történni a következő 1-2 évben.
.
Ha valaki hisz is az összeesküvés elméletekben és látja mi van a háttérben, akkor miért nem kereskedi le, áll az összeesküvők mellé? De a kamu mozgást is le lehet kereskedni! A tőzsde egyszerű a széllel kell haladni és nem vele szemben, ez olyan, mint a vitorlázás, a szél irányától függ a pozi és annak nagysága (sebesség).
Máté92 2020. 06. 12. 18:58
Előzmény: #81210  Máté92
#81211
nemtom úgy látom írogatós kedvemben vagyok, pedig sokszor megfogadtam nem írogatok, ilyen az ember... 
Azt gondolom sok spekulánsnak az a problémája képtelen elfogadni egyszerű tényeket. (nem rád értem, csak írom a semmibe) Állandó tagadás, állandóan okosabb akar lenni mindenkitől és hite szerint az is. 
Reflex a főnök a döntéshozók, vezérek és egyéb nagy emberek mindig  egy hülye aki valami véletlen vagy kapcsolaton keresztül tölti be azt a posztot ami felett rendelkezik.
Én hiszek az emberben az emberiségben. Elég visszanézni pár generációra. Az a sok felesleges sírás amit egyesek nyomnak. Ha tehetném megmutatnám az ükapámnak hogyan élek és panaszkodnék milyen rossz a sorsunk mostanság! Biztosra veszem az öreg (minden tiszteletem) földhöz vágná a kalapját mérgében. És az idősebb jogán lehet megis ruházna, hogy lehet ilyen ostoba az ő leszármazotta, hogy azt sem tudom mit beszélek sirámomban!  
A történelem azt mutatja megyünk előre ahogy az ősök tették, időnként vannak vargabetűk de mindig visszatalálunk az útra! Hála az emberségnek és azon keveseknek akik nem csak élnek hanem gondolkodnak is dolgokon.
Máté92 2020. 06. 12. 18:32
Előzmény: #81209  Máté92
#81210
itt egy kép hogy jobban átmenjen a monológom
kár energiát pocsékolni az ellenérvekre, nem kamura veszik a piacot az okosok 3 hónapja
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200612v00s8xv.png
Máté92 2020. 06. 12. 17:55
Előzmény: #81208  -Feri
#81209
Szia. Nem hiszek ilyenekben, attól még biztos létezik de az én szemszögemből teljesen mindegy miért megy ide vagy oda az ár. Kishalnak tudomásul vételi joga van. Ami annyit jelent én döntök a kiről és beről ez az én feladatom a szerepkiosztásban. Tudom ki vagyok hol a helyem és azt is tudom hogy a mondás szerint "az erősebb kutya ba..." Így én nem pocsékolok egy percet egy kalóriát se olyanra ami fölött nincs befolyásom. Már írtam a vacsorám se kevesebb se hidegebb... Meg egyébként is trédelgetni egy elmeharc, befektetni teljesen más tészta az intelligencia kérdése. Én nem vagyok okos ezért inkább trédelek ehhez nem kell olyan sokat tudni, elég lehet egy kicsit rafináltabbak lenni. De az világos a hatalom ott van ahol befektetnek. Azok meg ugye okosak... Nem árt figyelni mit csinálnak...
-Feri
-Feri 2020. 06. 12. 17:33
Előzmény: #81207  Máté92
#81208
Némi bennfentes rásegítéssel... ja. Iszonyat kamu mozgásokat tudnak generálni itt a béten ha akarnak. csányiék jó kiszállót csináltak valakinek.
Máté92 2020. 06. 12. 17:07
Előzmény: #81206  Máté92
#81207
Ahhoz képest hogy amiknál eltűnt a jó hangulat jól zártunk. Erősek vagyunk:D 
Szép hétvégét mindenkinek.
Máté92 2020. 06. 12. 17:00
Előzmény: #81205  Lépes
#81206
Na basszus akkor nincs pihi:D
Lépes 2020. 06. 12. 16:58
Előzmény: #81204  Máté92
#81205
A végén nem birtam nyitottam longot, majd meglátjuk. Nem gondoltam igy visszajön
Máté92 2020. 06. 12. 16:51
Előzmény: #81203  Lépes
#81204
Szia!
Ja csak én vagyok ennyire függő... Okos dolog a hétvégi lazítás. 
Én maradok,  eddig minden ok van egy jó setupom kivárok. Na meg van egy elméletem a mozgásról ami bátorít, látok esélyt 39 fölére kicsivel, ha bejön kb 25% hozam belépni újra jobban már nem tudok. Elrontani már csak egy jövőheti  le résnyitás tudja a pozit. Szerintem kicsi az esélye.
Lépes 2020. 06. 12. 16:39
Előzmény: #81201  Máté92
#81203
Szia! Látom egyedül vagy, niszálltam hétvégére nem akarok bent maradni
Máté92 2020. 06. 12. 15:47
Előzmény: #81201  Máté92
#81202
Közbe rájöttem ti már vecsésen jártok, valszin hisztek a babonákban hogy péntek, reggeli órák meg egyebek...
7% a pozin pillanatnyilag
Máté92 2020. 06. 12. 15:30
Előzmény: #81200  Máté92
#81201
Mi van! Baromira unom magam! Írjatok már valamit. Nem tudtam a péntekről ez kergethette el a munka kedvem tudat alatt... Az ember ösztönösen érez dolgokat..
Beírtam a jelenlegi jegyzést (excel) kiugrott a grafikonból:) 5,23% Ki kell egészítsem a tengely méretezést 1,3 ról 1,5 re hogy elférjen:)
Máté92 2020. 06. 12. 15:23
Előzmény: #81198  Máté92
#81200
Rájöttem én is ma van péntek
Máté92 2020. 06. 12. 15:18
Előzmény: #81198  Máté92
#81199
Ilyen nehéz a kis spekuláns dolga! Küzd önmagával a médiával meg a piaci szereplőkkel! Csupa csatakozás minden egyes nap!!!...
Máté92 2020. 06. 12. 15:15
#81198
 második védvonal:D Sok pozijuk van:D Pénteken történt de ma, közzé kellett tenni:)
https://www.portfolio.hu/uzlet/20200612/130-milliard-euros-gazdasagelenkito-csomag-elso-elemeirol-dontott-a-nemet-kormany-436762
Máté92 2020. 06. 12. 15:03
#81197
csönd van nagyon:Na az ilyen rajzokat bírom statisztika
"Optimizmusra adhat okot, hogy az S&P 500 átlagban 2,14 százalékot emelkedett az 5 százaléknál nagyobb esést követő napokon, valamint az esetek 81,5 százalékában emelkedés következett a nagy esés utáni másnapon.Persze minél nagyobb az időhorizont, annál nagyobb a felpattanás valószínűsége és intenzitása. A nagy eséseket követő egy évben átlagosan 18,9 százalékot emelkedett az S&P 500, és az esetek 82,6 százalékában mozdult pozitív irányba az index egy éves időtávban."link  https://www.portfolio.hu/uzlet/20200612/mutatjuk-hogy-merre-mennek-tovabb-az-amerikai-tozsdek-egy-ekkora-eses-utan-436734
Érzitek a finom irányítást a cikkben? Megy médiai támogatás a bull mellett, ahogy szokott nyilván tele vannak részvényekkel a szerzők. Ez jó míg egyfele gondolkodunk:)
Máté92 2020. 06. 12. 13:56
#81196
Dolgoznom kéne de nincs kedvem:( Szerintem az idő az oka...
juniusi hadműveletek tőkére vetitve (excel) 3 pozit nyitottam eddig, 2 zárva, múlt
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200612v00schzl4.png
Máté92 2020. 06. 12. 12:22
Előzmény: #81192  ALANFED
#81195
egy 6-7% esést ha nem történt semmi rendkívüli, (legalábbis én nem tudok róla, nem figyelem a híreket, minek? ott lesz a charton hamarabb többnyire, mint megjelenik) illik valamelyest korrigálni, engem az aggasztott tegnap hogy még keveset estünk a belépéshez, igazából nyugodtabb lettem volna ha benézünk 36 alá. És ha ez történt volna akkor technikailag nem sérül a trend sem, csak egy kori, ami persze még el sem dőlt, pár nap és okosabbak leszünk utólag:)
Ne packázz a bikával erős állat:) Tedd meg a tétet és menekülj ha kell! Ennyi amit tehet egy kis spekuláns.
simpy 2020. 06. 12. 12:03
Előzmény: #81192  ALANFED
#81194
Annyira nem hogy az sp hati még most is 20 ponttal van lentebb mint  tegnap amikor bezártunk. 
Máté92 2020. 06. 12. 12:03
Előzmény: #81191  Máté92
#81193
Ezt még hozzá kell írni mert úgy tűnik mintha ha csak a te ábrád nem jönne be. Dehogy, egyik színes vonalas se jön be, fibó, elliot és indikátoros társai. 
Így jobb az összkép nem érted félre. Véleményem szerint nemsok hasznuk van az efféle mankóknak. Mindenki másban bízik és jól van ez így!
ALANFED
ALANFED 2020. 06. 12. 11:59
Előzmény: #81190  Hathor
#81192
ez a mai 2 órás 1200 pontos plusz azért a tegnapi usa zárás alapján nem volt várható,
mert gondolom hati longgal sikerült a mai adag
Máté92 2020. 06. 12. 11:54
Előzmény: #81190  Hathor
#81191
Nekem szimpi vagy! Tetszik a nyitottságod, őszinteséged, topik gazdaként közösségi embernek tűnsz. Az ábráid nem jönnek be, egy másik ember vagyok mást gondolok szerintem ez így természetes, 100-n 100 felé. Bolond ember az aki azt hiszi csak neki lehet igaza!!! ( nyilván amiket én berakok néha, azoknak se más a sorsuk más szemében) Ezért nincsenek is elvárásaim a visszhangok miben létére. Írunk mert van rá időnk, kis önfényezés kis tehermegosztás kis unalom űzés. Meg kíváncsiak vagyunk mások vajon mit látnak a helyzetben, okosságok ostobaságok.
Hathor
Hathor 2020. 06. 12. 11:09
Előzmény: #81189  Máté92
#81190
nekem nem kell kritika, mindne nap elrakom a napi 50-100ezreket hati tradből.
Ma is 87.000ezret, én elvagyok magamban. Kritizáljak csak egymást, meg mínuszolják egymást a fórumosok.
Nekem megmarad a véleményem, így nem adok okot mínuszolásra. 
Mindenki boldog lesz
Máté92 2020. 06. 12. 11:04
Előzmény: #81187  lea39
#81189
szerintem érzékeny ember, nem bírja a kritikát, reméljük majd megerősödik ezen a téren is.
Hathor szabadulj meg ettől a lelki tehertől! Olyan a világ amilyennek gondoljuk! Csak a mi döntésünk... Mottó: Akár, mindenki bekaphatja akinek kedve van hozzá...
Máté92 2020. 06. 12. 11:00
Előzmény: #81185  Máté92
#81188
Visszaolvasva úgy tűnik mintha elkaptam volna az alját, ez csak látszat, tegnap előtt is volt egy nyitásom amit eldobtam, arról gondoskodtam hogy legalább a kötés díj meglegyen:) Így teljesebb a kép.
lea39
lea39 2020. 06. 12. 11:00
#81187
Hol van Hathor?
Máté92 2020. 06. 12. 10:49
Előzmény: #81185  Máté92
#81186
Ja valamelyik nap valaki hiányolta a napokban a hozam-kockázat arányszámokat, a tegnapi nap egy remek aránnyal rendelkező nap volt a nyitásra. Én minden trédemet írom, excel kiszámol mindent, még grafikonon is megjelenítem az elért eredményt. Jó nézni a görbe emelkedését, segít hinni a döntésekben, magamban. Ajánlom  mindenkinek. 
A grafikonok emlékeztetnek, pillanatnyi hangulatunktól függetlenül, nem hazudnak, ha felfele görbül, jó vagy ha lefele változnod kell!
Máté92 2020. 06. 12. 10:38
Előzmény: #81180  smith83
#81185
http://keptarhely.eu/view.php?file=20200612v00syoy81.png
Én megvettem a tegnapot... mondjuk amcsikat nézve, este kicsúszott egykét szitok számon:) meglátjuk mennyi erő van a bikában, már csak várni kell...meg bízni a kapzsiságban:)
ALANFED
ALANFED 2020. 06. 12. 10:20
Előzmény: #81182  Drian875
#81184
bux 1 óra alatt 1000 pont
Törölt felhasználó 2020. 06. 12. 10:19
Előzmény: #81170  spqr69
#81183
Mi célból legyen €, ezt konkrétan légyszi magyarázd el kérlek szépen!
Drian875
Drian875 2020. 06. 12. 10:16
Előzmény: #81180  smith83
#81182
Én full TA vagyok ;)
Drian875
Drian875 2020. 06. 12. 10:15
Előzmény: #81179  spqr69
#81181
ez egy short zárás volt, szvsz 17K darabbal (egy ugyazon másodpercben történt a felrántás és utána visszakerült az ár a helyére)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek