Topiknyitó: Dezso_Laszlo 2011. 07. 11. 08:57

Budapesti földrengés 2011.07.11 08:04  

Meg nem erősített (saját érzékszervi) hír szerint az erősség Budapesten 2 ... 3 közötti, epicentruma még nem közölt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
molgab 2011. 07. 11. 09:04
#2
8 óra 6 perckor kisebb, 3,7-es erősségű földrengést észleltek Oroszlány mellett. A rengést Budapesten is érezni lehetett, tájékoztatta az Indexet az MTA Geodéziai és Geofizikai Kutató Intézet Szeizmológiai Főosztálya. Részletesebb tájékoztatást későbbre ígértek. Robbanásszerű morajlást lehetett érzékelni, mondta az Indexnek Takács Károly oroszlányi polgármester. Káreseményről egyelőre nincs tudomása, az emeletes házak kis mértékben kilengtek, ezt a lakók is érzékelték. Jelenleg ellenőrzik, hogy nem esett-e kár a közművekben és egyéb létesítményekben, tette hozzá.

Hajdu Márton, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivőhelyettese az Indexnek szintén azt mondta: károkról egyelőre nem érkezett bejelentés, csupán a földrengés tényéről számoltak be a betelefonálók.

Az Alkotmány utca egyik lakosának beszámolója szerint a szabadban nem lehetett érezni a földrengést, a lakásban viszont a szekrény és pár tárgy elmozdult a helyéről. "A polcok megremegtek, de az áruk nem estek le, nagyobb kárt, riadalmat nem tapasztaltunk" – tudtuk meg egy horgászbolt eladójától.

Topik gazda

Dezso_Laszlo
4 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek