Topiknyitó: Törölt felhasználó 2013. 11. 27. 22:30

BLUE topick  

Pipec óhajának megfelelvén elindult a BLUE... meglátjuk, milyen sikerrel.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 23:09
Előzmény: #3893  Törölt felhasználó
#3940
Maci ! DB ma elindult visszafelé ... vajon visszaballag az alsószárhoz ? Kérném a tétet a tablóra !
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 23:08
Előzmény: #3908  Törölt felhasználó
#3939
Maci ! DB ma elindult visszafelé ... vajon visszaballag az alsószárhoz ? Kérném a tétet a tablóra !
felcsorgok
felcsorgok 2014. 07. 17. 22:30
Előzmény: #3926  mage
#3938
Válaszolva a kérdésedre: igen, biztos(ha megnézel egy havi jelentést, akkor láthatod) :) - OTP Maxima - jelenleg ebben van nagyobb részt a zseton, illetve tartok még az Optimából is (ez rövid kötvény alap), és persze a nagy sláger termékből, ami abszolút alap - Suprából.

Amúgy én sem várok idén még komolyabb elmozdulást a kamatok terén(hacsak nem jön egy nagy zuhé) sem külföldön, sem itthon, szóval idén még valószínűleg bent tartom a money-t :) a fenti alapokban.

Ami a diverzifikációt illeti, egyre inkább a kockázat leépítésére fogok most már koncentrálni(részvény arányom csökkentése(27-ről már 24%-on van)),+ menekülő eszközök vétele (pl. ezüst, arany, és kacsingatok a VIX indexet követő ETN-ek felé is).
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 22:01
Előzmény: #3929  mage
#3937
2017/I,2018/I,2018/N,2020/N kötvényem van TBSZ-en és nem tervezem eladni lejárat előtt. Az újakat most olvasgatom ...de új pénzből biztosan nem veszek már, majd csak a kamatokból, az meg ugye jövő tavasz környék, így majd csak aktuális kötvényeket nézhetek, melyek kamata vélhetően már magasabba lesz a jelen újaknál is ...
diki
diki 2014. 07. 17. 21:52
Előzmény: #3928  Törölt felhasználó
#3936
jó bizony
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 21:48
Előzmény: #3900  Törölt felhasználó
#3935
MOL: link
A 23.6% fibo szint tesztelése bekövetkezett, sztem nem volt meglepetés. A szokásos utolsó fél órát átnézve az is látható, hogy 750-800 volt az "ideális" záróár tervezet, azaz 11765 környék, de menetközben "instabillá vált" a folyamat (több nagy is belezavart) és végül egy kissé erős lekötés történt (725), de sztem nem volt vészes. Holnap viszont ki kéne tartania ezen fibo szintnek, hogy + hangulat legyen...
mage 2014. 07. 17. 21:43
Előzmény: #3932  Törölt felhasználó
#3934
Oks, félre értettem akkor.

link

E szerint már megindult az amerikai hozzam emelkedés. 2 éves állampapír 0,38-ról felment 0.48-ra fél év alatt.

link

Kiemelnék 1 mondatot: "A következő 1-2 év fő sztorija véleményem szerint éppen ez a kamatnormalizáció lesz USA-ban (és Angliában), amelynek következtében a dollár vonzereje megnőhet, az euró finanszírozó devizává válhat, és a sebezhetőbb feltörekvő országok valamint vállalati kötvények piacai komolyabb megpróbáltatásokon mehetnek keresztül."

Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 21:35
Előzmény: #3899  Törölt felhasználó
#3933
PAN: link
továbbra is eső trendvonal nyomása, alatta a 38.2% fibo szint és az 50MA, mint ellenállás, ugyanakkor támasztás 200mA és 21MA... elég ritka, hogy "ennyi minden" így összesűrűsödjön egy papírban ...
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 21:32
Előzmény: #3931  mage
#3932
Nem ! Azt mondom, hogy amikor beindul a kamatemelés kint (2015-től lehet számítani rá legkorábban a hírek szerint) azt követően nagyon rövid idő alatt kénytelenek lesznek nálunk is emelni, hogy a kamatprémiumért cserébe a bóvli papírjainkat elvigyék... most azért tudta Matolcsi csökkenteni, mert padlón vannak a kínált kamatok mindenhol...
mage 2014. 07. 17. 21:22
Előzmény: #3927  Törölt felhasználó
#3931
Azt mondod, hogy mindig lesz olyan aki 4-5% kamatért megveszi a 10-15 éves állampapírunkat?
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 21:19
Előzmény: #3897  Törölt felhasználó
#3930
SYN: link
másodlagos esőcsatiban felső szárról visszapattanva félúton van, cél az alsószár érintése. Ha terv szerint halad tovább, akkor a céláram teljesülni fog... a jövő héten.
mage 2014. 07. 17. 21:18
Előzmény: #3923  Törölt felhasználó
#3929
Rájöttek a mocskok, hogy túl jól sikerült a konstrukció. Meg persze az intézményeket nem sikerült kizárni (ez döntse el mindenki maga, hogy mért nem sikerült).

Sajnos nem sikerült túl sok pénzt beletolnom időben, mert még nem jártak le a kötvényeim amikből ezt akartam venni :(. Így viszont valószínűleg csak erre tervezett fele pénzem megy ebbe a másik fele megy infláció követőbe.
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 21:17
Előzmény: #3898  Törölt felhasználó
#3928
APP: link
"indulhatna már..."
indult is... az emelkedő 3szöget formát kicsit "dízájnosabbra" vettem, mert újra alsószáron zárt, de jó lenne most már "kézzelfogható eredményt" is látni belőle !
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 21:14
Előzmény: #3926  mage
#3927
"nem kell nekik mindenféle nevetséges kamatért a magyar államkötvények."
nagy valószínűséggel nem fog bekövetkezni...
mage 2014. 07. 17. 21:12
Előzmény: #3921  felcsorgok
#3926
Jó kérdés, hogy jövőhéten, jövőre, 3 év múlva döntenek úgy a befektetők, hogy nem kell nekik mindenféle nevetséges kamatért a magyar államkötvények. Ez olyan, mint a tőzsdei medve piac, mindenki tudja, hogy el fog jönni csak senki se tudja mikor.

Szerintem jelenleg a legjobb megoldás a minél nagyobb diverzifikáció, persze minél kevesebb tőkéd van annál korlátozottabbak a lehetőségek.

Érdekes, hogy például Zsiday a plotinusból az előző fél évben a magnólia és ebben a negyedévben az opus kötvényeket is kiszórta. Helyette vett egy csomó 2020/N kötvényt (amint sajnos már nem lehet kapni :( ).

Biztos, hogy a kötvény alap amiben a pénzed van nem tart külföldi kötvényeket?
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 21:10
Előzmény: #3918  kimpaa
#3925
Én biztosan nem, max. poziban vkik elvisznek odáig, ahol kiszállok...
mage 2014. 07. 17. 20:59
Előzmény: #3919  Tibi0002
#3924
Szép és jó, hogy lejáratkor a névértéket kapjuk meg, de addig mi lesz? Nézed, ahogy pár százalék kamatot fizet 10% feletti inflációnál 10 éves távon? Az otp opus 1000€ névértékű kötvény alja 2009 körül 120€ körül volt és 2016-os lejáratnál nem biztos, hogy megadják a névértéket. Pedig az otp nem bóvli kötvényeket bocsát ki. Mi van akkor, ha a kibocsátó csődbe megy (ha a lehman csődbe mehetett, akkor a következő válságkor sok cég juthat erre a sorsra)? Az a baj, hogy már tele a piac bóvli kötvényekkel, mert azon cégek akiket nem hajlandóak a bankok finanszírozni kötvényeket bocsátanak ki, mert hatalmas a piacon a hozam éhség és mindent megvesznek a befektetők. Szerintem jelenleg semmivel sem kisebb a kockázata egy hosszú kötvény alapnak, mint egy sok porfóliós részvény csomagnak. Azokkal a kötvény alapokkal vigyáznék a legjobban amik a legjobban teljesítettek az elmúlt pár hónapban, mert valószínűleg rizikósabb kötvényekből tartanak nagyobb részben, plusz nem elégé diverzifikáltak. Én a helyedben átgondolnám, hogy csökkentem a kitettségem hosszú kötvényben, vagy legalább a részvényekből felszabaduló pénzem biztos nem abban tenném, mert ugyan olyan kockázatos termékbe felesleges átcsoportosítani. Abban meg nem hiszek, hogy annyi ideig kell tartani amit megadnak az alapoknál tartási időt. A részvényt is hosszú távra veszed, de ha túlértékelté válik akkor eladod, szerintem befektetési alapokra is ezt érdemes alkalmazni (persze nehezebb, mert egyszerű földi halandó vajmi keveset tudhat a mögöttes értékről).
Törölt felhasználó 2014. 07. 17. 20:53
Előzmény: #3921  felcsorgok
#3923
17:31 | Új Bónusz kötvényeket vásárolhat a lakosság
felcsorgok
felcsorgok 2014. 07. 17. 18:09
Előzmény: #3917  mage
#3922
Hasonlót kérdeztem nemrég én is Tibitől, illetve, hogy lassan gondolkodok a hosszú kötvény alapjaimból való kiszálláson, ugyanis, előbb vagy utóbb, de jönni fog a hozamemelkedés, ami ugye kötvényeknél árfolyamcsökkenést jelent. Ehhez hozzá kell tenni, hogy magyar államkötvényekben, illetve kötvényalapokban van a pénzem, nem külföldi kötvényekben.

Majdhogynem kizártnak tartom (bár jó lenne a gazdaságnak), hogy hosszú távon nálunk fenntartható lenne a 2-2,5% körüli kamatszint, szóval csak idő kérdése az kamatszint emelkedése.
felcsorgok
felcsorgok 2014. 07. 17. 18:09
Előzmény: #3917  mage
#3921
Hasonlót kérdeztem nemrég én is Tibitől, illetve, hogy lassan gondolkodok a hosszú kötvény alapjaimból való kiszálláson, ugyanis, előbb vagy utóbb, de jönni fog a hozamemelkedés, ami ugye kötvényeknél árfolyamcsökkenést jelent. Ehhez hozzá kell tenni, hogy magyar államkötvényekben, illetve kötvényalapokban van a pénzem, nem külföldi kötvényekben.

Majdhogynem kizártnak tartom (bár jó lenne a gazdaságnak), hogy hosszú távon nálunk fenntartható lenne a 2-2,5% körüli kamatszint, szóval csak idő kérdése az kamatszint emelkedése.

Topik gazda

pickpakk
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek