Igen, a mai napra is kíváncsi vagyok. Szerdán-csütörtökön szépen vették, és ahogy néztem, RSI alapján is mehetnénk még. De az érdekes a kgy és az osztalék bejelentése lesz.
Annyi bizony, örülök, hogy újra látlak itt, remélem, visszaszálltál már vagy tervezed! Nálam a TA is kezd nagyon ígéretes lenni, jövő héten jöhet a megerősítés. Azért szívesen látnám farkasfű vagy balentum chartjait is, ők a valódi TA guruk, és azt hiszem, követik is a BIF-et.
Szia! Nem kell ide semmilyen pletyka vagy hír, elég a 4,5%-os pár hónapja történt akvi, valamint az ebből osztalékra fordítható összeg. Ha nagyon pletykát akarsz, akkor a külföldre utazó delegációk személyi összetételét ajánlom figyelmedbe. Személy szerint nem adtam egy darabot sem a BIF pakkomból. Nagyon várom a közgyűlés időpontját, remélem, nem leszek akadályoztatva, mindenképp érdemes minél többünknek elmenni, kifejezetten hasznos.
Nálam sok vizet nem zavar, de meg kellett néznem, hogy tudjak válaszolni skorp53-nak! Egy építőipari cégtől vették és egy klinika bérli/üzemel benne, ha jól vettem ki! Egy ingatlan bérbe adva! Termel a tulajoknak! Bármi lehet belőle, szezon elött van még... Becsüljétek meg! :)
Ma végre láttam valami vételi erőt és szándékot! Próbálom túltenni magam a KBC-s átálláson, egyelőre nem ez a top tőzsdei évem, remélem, hamarosan az lesz!
A Budapesti Ingatlan Hasznosítási és Fejlesztési Nyrt. (székhely: 1033 Budapest, Polgár u. 8-10.; cégjegyzékszám: 01-10-042813; továbbiakban "Társaság") ezúton tájékoztatja a tisztelt Befektetőket a 2023. május 11-én közzétett, a 2022-es üzleti év vonatkozásában részvényenként 35,-Ft, azaz harmincöt forint osztalék fizetésről szóló osztalékfizetési hirdetményével kapcsolatban arról, hogy az e körben még ki nem fizetett osztalék kifizetésének tekintetében a KELER Zrt. helyett a Társaság jár el 2024. január 9. napjától. https://bet.hu/site/newkib/hu/2024.01./Kiegeszito_tajekoztatas_2022._evi_osztalekfizetesi_hirdetmenyhez_129003498
BUÉK mindenkinek! Sajnos én is KBC-s voltam, így hasonló cipőben járok. Igaz, az én kereskedési stratégiámnak annyira nem számít a kereskedési felület, de azért kicsit bosszantó. Nem fogok mégsem váltani, mert sajnos jelenleg nem nagyon van jobb ennél, amennyire én látom.
BÚÉK ! KBC Helyett tud valaki ajánlani egy épkézláb web felülettel rendelkező brókercéget ? K&H értékpapír egy vicc lett ! Még nyereség veszteség kimutatást sem lehet nézni ! Siralmassá tették !
De abban nem lenne biznisz, ha rögtön az intézményinek adták volna direktben. Persze ez csak spekuláció. A kommunikációban meg nem jeleskedik a BIF, ezt jól tudjuk, szóval, ne várjunk ilyen közleményeket. Örülök, hogy hasonlóan látjuk azért, sok profitot kívánok, akár itt, akár más részvényben!
Remekül hangzik ez a likviditás növelés, de valójában mégis csak annyi történt, hogy a kínálati oldalt megnöveltük és reméljük megjelenik majd a keresleti is hozzá. Ha utóbbi elmarad, akkor nem lesz semmivel sem likvidebb. Egyébként egy esetleges intézményi befektetőt is ki lehetett volna szolgálni ebben a konstrukcióban, ehhez nem kellett valakinek odaadni, hogy majd ő adja tovább a piacon. De ha így is van, mennyivel másabb lett volna, ha így szól a közlemény? "... ezúton tájékoztatja a Tisztelt Befektetőket, hogy a likviditás növekedésének elősegítése érdekében a mai napon megkötött adásvételi szerződéssel ..." Borításban természetesen én sem gondolkozom, mert ennek a mennyiségnek a töredékével is földbe lehetne állítani az árfolyamot, de komoly árfolyam szabályozó hatással bírhat akár hosszabb távon is. Közben pedig megtaláltam, hogy a saját részvény vásárlás már a tavalyi határozatban is benne volt, így az ideinek nincs különösebb jelentősége. Valamiért ez kimaradt nekem korábban. "A közgyűlés felhatalmazza az Igazgatótanácsot saját részvény vásárlására. A felhatalmazás értelmében az Igazgatótanács határozhat a Társaság által kibocsátott 10 forint névértékű, törzsrészvény Társaság általi megvásárlásáról. Az egy saját részvényért kifizethető ellenérték legalacsonyabb összege 1 forint, a legmagasabb összege pedig legfeljebb az ügyletkötés időpontját megelőző 180 nap forgalommal súlyozott tőzsdei átlagárának 150%-a lehet. A felhatalmazás a közgyűlés határozatának napjától 2023. október 29. napjáig terjedő határozott időtartamra szól. A felhatalmazás alapján a Társaság által megszerzett saját részvények maximális értéke az alaptőke 25%-áig terjedhet."
Ott van félreértés, hogy szerintem speciálisan a BIF esetében jó ez. Azért vettem ebből még annó, mert a menedzsment jó hírnek örvend a szektorban és feltételeztem (és továbbra is), hogy nem mennének bele olyan ügyletbe, amivel a kisbüfik átverése történne. Amiket írtál, hogy voltak rossz példák is, ott ez nem volt elmondható. Úgy látom, hogy eddig az volt a baja a papírnak, hogy illikvid volt. A nagytulaj nem foglalkozott likviditás-növeléssel, jól ment a cég, felvették az osztit, ennyi. Ez a plusz közkéz viszont szerintem likvid lesz, és nem feltételezem, hogy mélyen áron alul vették és ráborítják a piacra a fenti kitétel miatt. Inkább azt tartom valószínűnek, hogy további emelkedésben most már forgalommal lehet majd menni felfelé, így jól jár új emberünk is, és mellesleg mi is. Azt hogy hír vagy mondjuk intézményi vásárlás (pl. kiadták egy alapnak, hogy x értékben vásároljon BIF-et, és ezt egy illikvid piacon képtelenség lett volna megtenni) hozza el a felfelé menetelt, mindenki fantáziájára bízom. Hangsúlyozom, ez csak találgatás, senkit sem bíztatok vételre, és simán lehet, hogy tévedek mindenben.
Célja egészen biztosan van, csak azt nem tudjuk, hogy mi a cél és hogy az a kis befektetők érdekeit szolgálja-e. Mindössze abból, hogy valaki jelentős mennyiséget szerzett azt feltételezni, hogy az árfolyamra jó hatással lesz szerintem alaptalan. Én láttam már ilyet is olyat is. És talán az sem véletlen, hogy a hír hatására eddig nulla mozgás történt a piacon. Sokkal jobban tetszett az őszi nagy mozgás. A vevőt és az okokat ott sem ismertük, de legalább az árazással tisztában voltunk. Semmi esetre sem szeretném senki kedvét szegni, mint írtam én is bizakodó vagyok, de jelenleg bennem több a kérdőjel, mint a tranzakció előtt. De szívesen veszem, ha felvázolsz különböző pozitív kimenetelű forgatókönyveket ezzel kapcsolatban. Ebből egy, ami lent már elhangzott, hogy enélkül nem lett volna (megfelelő mértékű) osztalék. Más most nem jut eszembe. Az pedig nekem nem opció, hogy biztosabban tartja majd mintha saját részvény maradt volna.
Elfogadom, hogy nem szereted ezt a megközelítést, de ha egy illikvid mid cap-ben egy külső nagybüfi ekkora mennyiséget vásárol (akár OTC-n is), azt szerintem feltételezhetjük, hogy valamilyen célja van vele. Te is tudod, hogy mi sosem mehetünk kishalként biztosra, annyit tehetünk, hogy saját tapasztalatunk, képzettségünk, megérzésünk alapján találgatunk a rövid vagy középtávú hatásokra. Az én megközelítésemben ez az esemény jót jelent.
Vannak olyanok, akik lakcím nélkül pusztán a nevük alapján is könnyen azonosíthatóak és még csak nem is közszereplők. Ezek az emberek könnyen válhatnak például támadás áldozatává csak azért, mert ismert a vagyoni helyzetük, vagy legalábbis következtetni lehet arra. Ha te kiírhatnád ide, akkor a Keler is publikálhatná lakcím nélkül, de mégsem teszi. Sajnos kicsit megtévesztő ez a megfogalmazás, hogy nyilvános és bárki hozzáférhet. Valóban így van, de előtte igazolnod kell magad és rögzítik a betekintést tényét/időpontját is. Olyat nem lehet, hogy az utcáról bemész és csak úgy belenézel.
Mivel a részvénykönyv nyilvános, annak tartalmához bárki hozzáférhet. . Kérdés, hogy a Ptk hogyan definiálja az 'adat' fogalmát. Az világos, hogy magánszemély lakcíme személyes adat, így az semmilyen formában nem kerülhet jogszerűen nyilvánosságra egy betekintés után. . De mi van a névvel és az üzletrész mértékével? Ezek pont a részvénykönyv nyilvános információi.
Én nem szeretem azt a megközelítést, mely szerint egy nagyobb befektetőről automatikusan feltételezzük a jövőbelátás képességét és még ki is egészítjük ezt azzal, hogy a megjelenése a számunkra talán leginkább fontos rövid-, vagy középtávú árfolyamszint emelkedésben fog manifesztálódni. Semmit nem tudunk az értékesítés részleteiről és olyan háttéralkuk lehetnek még mellette az ügyletben, amikről elképzelésünk sincs. Továbbá az is zavar, hogy a sajátrészvény vásárlási felhatalmazás időszakában történt egy jelentős mértékű értékesítés. Szívesen vennék egy közleményt a társaságtól ezzel kapcsolatban. Változott valami tavasz óta, vagy csak gyors forrásbevonásra volt szükség, vagy eleve így volt tervezve, stb.. Mindezek ellenére bizakodó vagyok, kivárom mi lesz belőle.
Erre számítottam. Azt hiszem, ez nagyon jó verzió nekünk. 500 körül jelentős mennyiséggel bővült a közkéz (persze az OTC valamennyi diszkontot is szokott jelenteni, de most ki tudja...a vevőnek is nagyon nehéz lett volna ekkora mennyiséget piacon venni), valószínű igen jelentős szereplő által, aki tisztában van a közeljövő történéseivel. Szóval úgy nőtt a közkéz, hogy biztos kezek szálltak be feltehetően magas árfolyamon. Vélemények?
Ugyanerre gondoltam, de valóban nem titoktartási a neve. A Ptk. 3:247.§ (2)-ből következően, ahogyan te is bemásoltad, másolat adatról csak annak adható ki, akire vonatkozik. Ez pedig mindenkire igaz, nem csak a Keler-re és szerintem a kézi jegyzet is kimeríti a másolat fogalmát. Legalábbis én nem látok érdemi különbséget a kézzel írt jegyzet és a fénykép között. A lényeg tehát, hogy nem lehet ide kirakni a valaki által látott információkat. És ez jól is van így. Valószínűleg te sem szeretnéd, hogy ország-világ láthassa a rád vonatkozó adatokat.
Így van, közgyűlésen is ugyanilyen feltételek mellett lehet belenézni a részvénykönyvbe. El kell jönni kgy-re, sajnos nem igazán találkoztam eddig kis befektető kollégámmal, csak a PIÓ képviselői ültek mellettem a milliós öltönyükben és a szavazó táblájukon igen hosszú szám szerepelt :)
Elég sokszor belenéztem már rv-könyvbe, de kifejezetten titoktartási nyilatkozatot soha nem írattak velem alá. Jegyzőkönyvet igen, hogy mi és hogyan zajlott és mik a jogaim. Jegyzeteket is mindig készíthettem - ami tilos volt az az elektronikus formában történő rögzítés, azaz fénykép készítése vagy fénymásolás/szkennelés. Ehhez kapcsolódóan a TEBÉSZ egy korábbi állásfoglalőását említeném, melynek részleteit idemásolom. Remélem a hivatkozott törvényi helyek időközben nem módosultak, mert azt nem volt most időm megnézni. Tehát: . A részvénykönyvi nyilvántartás törvényi célja, hogy a Társaság tulajdonosait éstulajdoni részesedésük mértékét hiteles formában nyilvántartsa, illetve ezen adatokról - acégjegyzéki adatokhoz hasonlóan - bárki szabadon információhoz juthasson. . A részvénykönyvbe bejegyzett adatok „az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról” szóló 2011. évi CXII. törvény (Infotv.) 3.§ 6.) pontja, valamint „a Polgári Törvénykönyvről” szóló 2013. évi V. törvény (Ptk.) 3:247.§ (1) bekezdése alapján azEU és a magyar jogrendszerben fogalmilag „közérdekből nyilvános adat”-nak minősülnek, és e szerinti szabályozás alá esnek. Ebből következően a részvénykönyvi adatok megismerhetőségét a Társaság, illetve a részvénykönyv vezetője semmilyen célból, okból, vagy indokkal nem korlátozhatja, sőt együttműködésre kötelezett az ezt megismerni szándékozó személy felé. . A Ptk. 3:247.§ (1) bekezdése alapján a részvénykönyvben tárolt minden adat (a törtölt is)„bárki számára” szabadon, azaz korlátozástól mentesen, teljes terjedelmében megismerhető. E tárgykörben jogellenes korlátozásnak minősül az is, ha a Társaság, vagy a részvénykönyvvezetője bárminemű előzetes feltétel elfogadásához köti a részvénykönyvi betekintésbiztosítását. . Ugyanakkor az Európai Unió 2018-ban hatályba lépet új egységes adatvédelmi szabályozásaalapján a részvénykönyv vezetője (mint adatkezelő) jogosult a betekintő személytől személyazonosságának megállapítására alkalmas dokumentum bemutatását kérni, valaminta részvénykönyvi betekintés eseményéről - a betekintő nevét és címét is tartalmazó - feljegyzést készíteni. E feljegyzésről a betekintő jogosult ingyenes másolati példányra. . Az Infotv. 26.§ (2) bekezdése szerint, a közérdekből nyilvános személyes adat „a célhoz kötött adatkezelés elvének tiszteletben tartásával terjeszthető”. E jogszabályi rendelkezésből következően a Társaságnak, vagy a részvénykönyv vezetőjének nincs jogszerű lehetősége a részvénykönyvben szereplő adat esetleges felhasználására, terjesztésre vonatkozóan törvényből eredő jogot szűkítő, vagy azt megtiltó feltételt szabni, illetve a betekintés biztosítását ilyen szűkítő, vagy megtiltó feltétel előzetes elfogadásához kötni. . A Ptk. 3:247.§ (2) bekezdés szövegéből következően, a részvénykönyvben szereplő egyedi adatról (a volt, vagy aktuális tulajdonos személye és annak adatai) másolat csak annak adható ki, akire az adat személyében vonatkozik. (Na ezért nem sokszorosítható a rv-könyv egy része vagy egésze.) . A részvénykönyv vezetőjének ugyanakkor - erre vonatkozó különleges előírás hiányában –mind a magánjogi, mind a közhiteles meghatalmazást el kell fogadnia, és az ilyet bemutató személynek, mint az adattal érintett személy igazolt képviselőjének köteles az érintett adatról a részvénykönyvi másolatot kiadni.
"Ha az utóbbi állna fenn, akkor csak be kell fáradnia valakinek a
Kelerhez és belekukkantani a könyve, majd itt tájékoztatást adni arról,
mit is látott... " Ez nem fog menni. Mielőtt belenézel egy titoktartásit írsz alá, nem adhatsz ki semmilyen infót belőle, nem is jegyzetelhetsz. Tehát, ha te tudni akarod, akkor neked kell bemenned. Egyébként a Keler vezeti. Ügyfélkapun sem tudod lekérni. Részvénykönyv frissítés év végével biztosan lesz, de azt nem tudom, hogy a BÉT mikor teszi közzé. Szintlépés szerintem sem lesz, mert akkor egyszerűb lett volna a bejelentést megtenni a vásárlással együtt.
Teljesen igazad van, én az új 5% alati tulajra gondolok... Következő kérdés: mikor kér a cég frissítést a részvénykönyvből? Avagy az övékét a Keler vezeti? Ha az utóbbi állna fenn, akkor csak be kell fáradnia valakinek a Kelerhez és belekukkantani a könyve, majd itt tájékoztatást adni arról, mit is látott... Ha az előbbi, akkor nagyjából a következő kgy előtt lesz frissítés lekérve, ami a cég telephelyén megteknthető. . Ügyfélkapus azonosítással nincs esetleg arra mód, hogy az ember gép előtt ülve bármikor lekérhesse a részvénykönyv aktuális adatait pl. a Kelertől? Van esetleg erről infója valakinek? Előre is köszönöm.
Utánanéztem egy kicsit a bejelentési kötelezettségnek. Ezt találtam: 55. § * (1) * A szabályozott piacra bevezetett értékpapír kibocsátója rendkívüli tájékoztatás keretében haladéktalanul, de legkésőbb egy munkanapon belül tájékoztatja a nyilvánosságot minden, az értékpapír értékét vagy hozamát, illetve a kibocsátó megítélését közvetlenül vagy közvetve érintő információról. A kibocsátó a közzététellel egyidejűleg köteles a Felügyeletet tájékoztatni. (2) A kibocsátó a hozzá érkezett, 61. § szerinti tájékoztatást haladéktalanul, de legkésőbb két naptári napon belül közzéteszi a Felügyelet egyidejű tájékoztatása mellett. 61. § * (1) A nyilvánosan működő részvénytársaság részvényese vagy a szavazati jog birtokosa (e § alkalmazásában a továbbiakban: részvényes) haladéktalanul, de legkésőbb 2 naptári napon belül tájékoztatja a kibocsátót és a Felügyeletet, ha a közvetlenül és közvetve birtokolt, szavazati jogot biztosító részvényének és szavazati jogának aránya eléri, meghaladja a (3) bekezdésben meghatározott mértéket vagy az alá csökken. Első napnak azt a napot követő nap számít, amelyen a részvényes tudomást szerzett vagy az adott helyzetben általában elvárható gondossággal eljárva tudomást kellett volna szereznie a) a szavazati jogot biztosító részvény megszerzéséről, eladásáról és a szavazati jog gyakorlásának lehetőségéről, megszűnéséről, függetlenül attól, hogy ez mely napon következik be, vagy b) a kibocsátó által közzétett tájékoztatás alapján, hogy megváltozott azoknak a részvényeknek a mennyisége, amelyekhez a kibocsátó létesítő okiratának rendelkezése alapján szavazati jog kapcsolódik. (2) Az (1) bekezdés szerinti tájékoztatási kötelezettséget a saját részvények esetén a kibocsátónak kell teljesítenie. (3) Az (1) bekezdés szerinti bejelentési mértékek a következők: öt, tíz, tizenöt, húsz, huszonöt, harminc, harmincöt, negyven, negyvenöt, ötven, hetvenöt, nyolcvan, nyolcvanöt, kilencven, kilencvenegy, kilencvenkettő, kilencvenhárom, kilencvennégy, kilencvenöt, kilencvenhat, kilencvenhét, kilencvennyolc és kilencvenkilenc százalék. https://net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=a0100120.tv Ha jól értelmezem legfeljebb 2 naptári nap van a bejelentésre és még 2 a közzétételre, és nem csak az 5% számít, hanem a legvégén a 3-as pontban leírt szintek is. Tehát, ha legkésőbb hétfőn nem lesz erre vonatkozó hír, akkor vagy 5% alatti új tulaj lett vagy a PIÓ, mert ez a mennyiség még nála nem éri el a következő 75%-os szintet. Javítsatok ki, ha valamit nem jól írtam.
SZIT cégként, ha van pozitív eredmény, akkor a menedzsment kötelessége osztalékot javasolni a közgyűlés felé 2023 után - persze a tulajdonosok a törvény szerint dönthetnek úgy, hogy mégsem szeretnének osztalékot fizetni/kapni
Hiába nem kell bejelenteni, elbújni nem tud. Bárki megnézheti a részvénykönyvet, ott lesz benne feketén-fehéren. Az osztalék felvetés viszont jogos. Te írtad korábban, hogy nem nagyon lesz, mert nincs miből. Hát most már van. :) Ha értelmes áron adták, akkor 15-25 Ft -ot is dobhat az osztalékon. Persze, ha egyáltalán erre fordítják majd.
Ezek a jó kérdések. Innentől nagy a tét mindenkinek, persze attól függően, mennyivel van benne. Nekem elég jelentős a kitettségem és valóban számolgatok össze-vissza. Próbálunk jól járni kishalként, egyszer-egyszer nekünk is lehet szerencsénk.
Ha küszöböt lépett át, hamarabb is kiderül a vevő személye a jelentési kötelezettség miatt. Ha nem teszik közzé, akkor nem volt neki plusz 1,5M db előzetesen. Ez azonban egyben azt is jelenti, hogy ha a cél a piacra vitel (mondjuk úgy, hogy a közkéz növelése érdekében, hiszen itt egy SZIT cégről van szó), akkor az sem fog kiderülni soha, ha a növelés sikeresen lezajlott. Mondjuk az árfolyam iránya azt azért mutatni fogja. :-)
Szerinted miért 4,5 %? Ne kelljen bejelenteni. Az árat sem jelentették be. Szépen dob az eredményen (Ők tudják...). Wallas biztos ki tudja számolni... Kérdés, hogy ebből oszti lesz-e? Decemberi az ügylet ezzel növelték a közkézt? Ezért húzták fel az árat?
Az értékesített mennyiség nagyjából 4,5%. Ha a vevő rendelkezett már ezelőtt is legalább 1.5 millió darabbal, akkor a következő adatfrissítésnél kiderül. Szerintem egyébként a PIÓ lesz. Az talán érdekesebb, hogy miért volt eladás, ha tavasszal éppen vásárlásra kaptak felhatalmazást, amiből eddig semmi nem látszik.
BIF tulajdonosok topikja