Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pampa 2018. 05. 04. 13:47
Előzmény: #14159  signal2
#14160
Mert addig nem érkezett mennyiség.
És amikor már napi szinten több százan jöttek és szóba került a kerítés az EU TILTAKOZOTT ellene!
Gondolj bele, mit kaptunk volna ha akkor építjük amikor csak szállingóznak.....
Mi találtunk megoldást saját erőből, de az EU 3 éve semmi megoldást nem tudott összehozni!
Javaslatok, elképzelések,tervezetek.....ennyire futotta....
Közben pedig jönnek folyamatosan.....
signal2
signal2 2018. 05. 04. 13:40
Előzmény: #14129  pampa
#14159
Hogy érted, hogy nem alkalmazhat erőszakot? Aki bármiféle engedély nélkül tartózkodik az ország területén, azt el lehet zárni. Igaz, a kiutasítás kikényszerítése már elég bajos. Az én fő kérdésem még mindig az, hogy ha Orbán már 2015 januárjában lenyilatkozta, hogy érkezik a migránstömeg, akkor miért csak 2015 júniusában döntöttek a kerítés megépítéséről, amely egyébként 3 hónap alatt el is készült. Pont az után, hogy a nagy hullám átvonult rajtunk. Arra sem emlékszem, hogy segítséget kértünk volna.
pampa 2018. 05. 04. 13:40
Előzmény: #14155  Dehogynincs
#14158
Nézőpont kérdése.
.
De érdekelne a beléptetésről mi a véleményed?
Mármint arról, hogy kötelező volt egy MAGÁNCÉGHEZ utalnod a járulékod egy részét.
Vazsmegyei 2018. 05. 04. 13:37
Előzmény: #14153  Dehogynincs
#14157
Bár mindig ilyen tárgyilagos lennél! 
-
Nem kellene évek óta azt a történelemhamisítást elővenned a megtörtént események manipulálásával!
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 04. 13:35
Előzmény: #14154  pampa
#14156
Day trade-nek, skalpnak, ujjgyakorlatnak jó volt. Nem a teljes mol készletemmel játszottam, hanem csak töredékével. Van olyan molom, amihez több mint egy évtizede nem nyúltam, csak az osztalékait vettem föl. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 04. 13:33
Előzmény: #14152  pampa
#14155
Elvette és kizsarolta. Visszalépő nem volt. Akinek volt magántulajdona és a fenyegetések ellenére is meg akarta tartani a magántulajdonát az ment el nyilatkozni. Százezer polgár tette meg. 2.9 millió meg nem tett semmit és elvesztette a magántulajdonát. De ez a topic nem a nyugdíjról szól. csak a kettős mércére hoztam példát.
Az önkéntes visszalépés egyébként ilyen megoldás lett volna. Aki le akar mondani a magántulajdonáról , az szépen elmegy és nyilatkozik.
A kettős mérce azon is látszik, hogy nem azon az élő lovon lovagolsz, hogy a megvédést ígérte, hanem találtál egy döglött lovat és nem zavar, hogy furcsán festesz a nyergében.
pampa 2018. 05. 04. 13:32
Előzmény: #14153  Dehogynincs
#14154
Akkor te 24 h. idősávban sem voltál előrelátó!  :)
.
Orbánon pedig több hónap előrelátást kérsz számon!  :)))))
.
Ki számított arra, hogy a görögök a szigetekről a kontinensre utaztatják a migránsokat?
Ez a mostani újkori népvándorlás a görögök aktív segítsége nélkül nem valósulhatott volna meg!
.
pl. erről sem beszél senki sem!
A szigetek megállították a népvándorlást.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 04. 13:27
Előzmény: #14151  pampa
#14153
Mollal ma mentem egy kört.  Vettem 2852-őn és eladtam 2872-őn. Nem találtam el sem ez eddig napi aljat, sem az eddigi napi csúcsot.
És a saját tőkémet kockáztattam, senkire nem szabadítottam rá ezzel egy fia migránst sem.
pampa 2018. 05. 04. 13:22
Előzmény: #14150  Dehogynincs
#14152
Nem vette el!
Sok embernek megvan!
Aki pedig úgy döntött, visszalépett.
Saját döntés volt!
Ellenben a belépés egyesek számára KÖTELEZŐ volt!
.
Látom azzal nincsen bajod.....
.
A LIBERÁLIS kötelező JÓ 
a nemzeti VÁLASZTHATÓ pedig káros!
pampa 2018. 05. 04. 13:20
Előzmény: #14149  Dehogynincs
#14151
Hogyne...korábban.....
Gondolom mivel itt vagy a tőzsde fórumon már este tudtad, hogy ma a MOL-t kell shortolni....   :)))))
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 04. 13:18
Előzmény: #14148  pampa
#14150
"Visszakérdeztem, hogy kellett volna?"
A magánynyugdíjpénztárak kifosztásánál is ugyanazokat a köröket futjuk.
Orbán doktor megígérte, hogy megvédi a pénztárakat. Ehelyett brutálisan elvette a pénztártagok magántulajdonát.
Akkor nem kérdeztél vissza, hogyan lehetett volna meghagyni a magántulajdonukat és csak a további képződését megakadályozni.
Egyébként miért baj a bírálat? Ha zsarnok lennék engem is a bírálat zavarna és nem az, hogy a fenekemet nyalogatják.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 04. 13:13
Előzmény: #14146  pampa
#14149
Orbán doktor 2006-bn az utcán hagyta a híveit. Ő maga eliszkolt, de aki ott maradt, arra lőttek, könnygázzal és lovasrohammal támadtak. Viszont a migránsokkal kesztyűs kézzel bánt.
Fontosabbnak tartotta a kerítésnél a stadionokat és a magyar nyelvű plakátokat.
Orbán doktort azért tartjuk, hogy meghunyászkodjon az eu vezetése előtt? Érdekes, hogy állandóan harcolni akar. Kivéve akkor, amikor tényleges ellenséggel és veszéllyel  kellene megküzdenie.
A kerítést korábban meg kellett volna építeni. A trükk csak annyi, hogy nem kerítésnek kell nevezni. Az osztrákok is építettek kerítést, de mindenki láthatta, hogy az nem kerítés, hanem csak  egy kapu szárnyakkal.
pampa 2018. 05. 04. 13:11
Előzmény: #14147  Vazsmegyei
#14148
Ugyanazokat a "köröket" futjuk 2015 óta!
.
BEENGEDTE
NEM VÉDTE MEG
.
Visszakérdeztem, hogy kellett volna?
.
Válasz:
Nem én vagyok a Miniszter Elnök! Az ő feladata lett volna!
.
Magyarország az egyedüli érintett tagállam aki képes kezelni a migrációt!
Igen, nem egyből, azonnal! Idő kellett hozzá, de hosszú távon megoldást jelent.
.
A többi tagállam pedig még azóta sem képes megoldást találni!
Mégis minket bírálnak folyamatosan!
Vazsmegyei 2018. 05. 04. 13:04
Előzmény: #14143  Dehogynincs
#14147

"A mindenkori kormánynak a mindenkori peremfeltételek szerint kellene működnie. A mindenkori fenyegetésektől és veszélyektől kellene megvédeni minket."
-
 Éppen ezt teszi ma Magyarország kormánya! Arról meg senki nem tehet, hogy neked ez semmit nem jelent!
-
Egy másik, virtuálisan párhuzamos Magyarországban,  ráadásul történelemhamisítással nem mehetsz semmire sem!Ez csak felfogás kérdése! Semmi több, majd valaki egyszer megéteti!
pampa 2018. 05. 04. 12:59
Előzmény: #14143  Dehogynincs
#14146
Akkor ezt hiányolod, hogy a kormány nem lövette halomra az embereket a határnál mint ahogyan teszi ezt Izrael napjainkban? 
.
Mert kerítés nélkül csak úgy tudta volna megvédeni!
.
Amint bizonyára rémlik neked a kerítés építésének már az ötletéért is bírálatot kaptunk az EU tagállamaitól és vezetésétől is!
Akkor hogyan építhettük volna meg egy olyan időszakban amikor még nem jönnek tömegesen?
Vazsmegyei 2018. 05. 04. 12:55
Előzmény: #14142  Dehogynincs
#14145
Vedd már elő a természet kisokosát! 
Miért nem tiltakozik az összes UNIOs ország Németországgal az élen, hogy nem védték meg a schengeni határt? Nem az a vétek, hogy ott éppen kerítés van?
-
Ne haragudj, de  felelőtlen az a logika amivel érvelsz, az csak neked okoz tudathasadást a migráns és kontraszelektált érvelésedben! 
-
A kettős mércét is csak a logikátlan feltételezésed alapján tudod értelmezni! Összemosod  sárgarépát a zöldséggel! Aki ebben igazságot tehet, arra még nem született gondolkodó ember! Felkészületlen vagy politikai értelemben!
pampa 2018. 05. 04. 12:55
Előzmény: #14142  Dehogynincs
#14144
Te írod csak folyamatosan hogy ILLEGÁLIS az a tömeg aki átvonult rajtunk.
Az EU szerint akkor miért nem az?
Hiszen egyet sem toloncolt vissza!
(szerintem is illegális, de ez most nem számít)
A kerítés megépítéséig nagyon nehéz volt megállapítani, hogy ki lenne közülük legális és ki illegális!
Most már teljesen egyértelmű.
pl. a Merkel által kivonatoztatottak milyen JOGI formában hagyták el Magyarországot? 
Léptek be Ausztriába? Németországba?
Ez az annyira kényes EU "jogászok" ingerküszöbszintjét nem birizgálja?
Simán lehetne mind 3 érintett ország ellen ezért KÖTELEZETTSÉGSZEGÉSI eljárást indítani!
.
Soroljam az EU illetékeseinek a jogsértéseit?
Van bőven.....
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 04. 12:51
Előzmény: #14140  pampa
#14143
Kevered az idősíkokat. Egy késve megépített kerítés utólag már nem véd meg attól a négyszázezer illegális migránstól, aki a kerítés építése előtt bejutott.
Egyébként előtte is szabályosan ment a határvédelem. Nem kedvelem Gyurcsányt, de ő kerítés nélkül is meg tudta védeni a határainkat a migránsoktól. Csak annyiban volt könnyebb dolga, hogy az arab tavasz előtt még nem kolbászolt errefelé ennyi migráns. Neki a rezsicsökkentés nem ment, mert akkor éppen emelkedtek a világpiaci árak.
A mindenkori kormánynak a mindenkori peremfeltételek szerint kellene működnie. A mindenkori fenyegetésektől és veszélyektől kellene megvédeni minket.
Dehogynincs
Dehogynincs 2018. 05. 04. 12:45
Előzmény: #14138  pampa
#14142
Na ez már válasz. Orbán doktor kettős mércével mér. Neki elfogadható, ha a hívei ellen utcai harcászatot rendez a Gyurcsány-kormány alá tartozó rendőrség.
A kontraszelekció is igaz. Hogy lehet, hogy a fidesz olyan kormányfőt kontraszelektált ki magából, amelyik képtelen volt idejében megvédeni a schengeni határszakaszunkat? Egy fia felelős sincs a négyszázezer illegális határátlépő ügyében. Se kormányban, se a nemzetvédelmi bizottságban, se a biztonsági szakértők között, se a hadseregben, se a hírszerszésben. Pedig mindegyikük összehangolt alkalmatlansága, felkészületlensége, pipogyasága, hozzá nem értése, felelőtlensége  kellett ahhoz, hogy ennyi migránst sikerüljön beengedni hazánkba.
Vazsmegyei 2018. 05. 04. 12:44
Előzmény: #14139  Dehogynincs
#14141
Neked akkor is be kell tartanod a törvényeket, ha más tartja be! 
-
Azért mert vádaskodol és értelmetlen összefüggéseket fedezel fel, attól még a törvények mindenkire vonatkoznak és nem a te véleményed a döntő ebben! 
-
Neked a jogállam egy külön fejezet, mert csak magadra érted! Az individualizmusod gátja a törvények sajátos értelmezésének is nálad!

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek