Topiknyitó: zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:14

Backtest és ami mögötte van  

Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zolifiazoli
zolifiazoli 2022. 05. 09. 11:01
#5640
Jó napot!
r 10320/2882
TitusPullo
TitusPullo 2022. 05. 09. 10:48
Előzmény: #5637  emerald
#5639
mindig amikor megjelennek a 335-ös jóslatok, akkor eur long. ettől még a sáv 370-400. szóval ha keresekedés akkor ebben, ha nagyon hosszú, akkor pedig mindegy hol vált az ember. 
emerald 2022. 05. 09. 10:01
Előzmény: #5619  TitusPullo
#5637
Jó reggelt!
Bejött az óvatosságod a hufra. Olvastam a másikban sokan a 360-at várták.
emerald 2022. 05. 06. 21:59
Előzmény: #5634  stolz
#5636
Ezt a mértékű áremelést, nem a gabona ára indokolja. Mármint hazánkban.
Írnak holmi két számjegyű infláról, hogy lehet lesz....aztán már évek óta az van!
Kb három éve indult be, tavaly pedig végképp begyorsult.-szerintem.
Gyakorlatilag szét inflálják a forintot és vele egyetemben mindent.
Bitang egy világ elé nézünk, félek amit jelenleg nehéz elképzelni, munkanélküliség is jöhet.
Hogyan fognak a nem piaci alapokon működő cégek prosperálni?!
.
Talán a zöld, ill. gazdaságossági szemlélet alúról jövő kezdeményezése hozhat némi reményt. Az embereket a médiával politikailag lehet hülyíteni, na de a józan paraszti eszük megmaradt :) majd feltalálják magukat. A nehézségek ötleteket, megoldásokat hozhatnak.
stolz
stolz 2022. 05. 06. 21:15
Előzmény: #5634  stolz
#5635
Egyébként ha valakit érdekel, akkor itt lehet csemegézni az agrárárakban:
https://www.aki.gov.hu/piaci-arinformacios-rendszer/
stolz
stolz 2022. 05. 06. 21:13
Előzmény: #5632  emerald
#5634
Épp az imént néztem meg a gabonaárakat...azt hittem rosszul látok...utoljára bő 1 hónapja néztem, azóta megint jókora ugrás lett...
emerald 2022. 05. 06. 19:50
#5633
A szobák:
A tiszta szoba használható volt a kezdetektől. A másik az "egeres", így hívtuk a barátnőmmel :) nem véletlenül! A hajópadlók maradtak, a sérült részek javítva lettek. Az "egeres" minden bútorát kidobtuk(pillanatok alatt elvitték) a szekrénysor a mai napig megbecsült darab egy roma családnál. Illetve egy tükröt megtartottam. Az "egeres" lett a későbbi háló, a tiszta szoba pedig a nappali.
---
A háló:
Pici régi ablak és kazettás üveg ajtó. Nem túl világos, így törekedtem a világos szinek használatára. A cserépkályhát kitisztította egy kályhás mester, remekül működik. De jelezte, előbb utóbb át kell rakni. Hosszas várakozás után a helyi festő átmázolta a háló  fafödémét, tán a tüzeléstől, vagy nem tudom mitől, de eléggé elkoszosodott it-ott. A falakat is kijavítgatta, eltűntek az egér járatok. A meszelés nem lett tökéletes, de végre kész volt! Jöhettek a bútorok, itthonról kényelmes ágy, szőnyegek, fiókos komód. Mezőkövesdről  pedig vettem két magas régi fa szekrényt.  Remekül pakolhatóak. Alul nagy fiók, szép réz veretek. Körtefa, topolya betéttel. Így még értékesek is, de bánja a fene, nem befektetésnek vettem hanem használatra, tehát ezek is krémfehérek lesznek :) Most amolyan "mustár" szín, mint a hajópadló(volt) és a cserépkályha is. Utálom. 
A padló vékony új réteget is kapott a tetejére, nem csak javítottuk. A  gyönyörű belvárosi szétvert ajtókeretekből pedig az angol házakban szokás magas szegőléc lett. 
Mivel egyenes, meg derékszög, na az nincs a vályogházban, így itt-ott be kellett szabni. Némi mester tapasz és olajfesték tökéletesen eltüntette. Ezen "találmányomra" vagyok a legbüszkébb! Amúgy a két szobára való több   mint 50e lett volna, és még nem is olyan szép mint ez. Arról nem is beszélve, hogy ezek után az egerentyűknek nehezebb dolguk lesz, mert széltében 4,5cm, magasságában 15cm . A vályogfalhoz tolni pedig tilos bármit is, tehát nekem ugyan nem baj, hogy jóval szélesebb az átlagnál. A belvárosi vállalkozómtól kaptam egy szecis gipsz csillár keretet. (Egy cserepes virágot küldtem is a feleségének annak örömére h egészben lejött.) Nos, dísznek ez került az ágy fölé, a fallal azonos színnel lefestve. A cserépkályha utódját megvettem veszprémben, világos vanília szín, üveg ajtóval. Ez is bontott. Amíg jól működik, marad a régi. Addig is van időm gondolkodni, tetessek-e bele vízteret.  Úgy akár kifűtené az egész házat. 
----
A nappali világos, az elől kicserélt háromszárnyas ablak miatt, sőt oldalt is van egy régi. Sötétbarna padlózománccal festett hajópadló. A javított részeket is újra festettük. Nem tetszik, de kiegyeztem magammal. Van egy nagynénitől örökölt szines perzsa szőnyegem, jó nagy 3.5x2.5m kitakar szinte mindent a bútorok közt. Alig látszik imitt-amott a kicsónakosodott barna hajópadló. A fal enyves hengerezett festését szerettem volna meghagyni, szép volt és ezt még Margit néni festette! Az volt a tervem, rákenek 1réteg meszet, ami alól átüt az eredeti festés, ki is próbáltam, tetszett. Ám a villanykapcsoló és konektorok számára, keresztben-hosszábal végig vésett fal miatt, lemondtam róla. Így hát ez a szoba is krémszínű lett. Itt is volt szekrénysor, ez viszont egy igazi 60-70-es évek ritka dizájner darabja, tehát maradt, kissé átrendezve. Két kanapé szemben egymással, egy modern(használtan vett) és a régi bútorhoz tartozó, új huzattal.Köztük egy régi hajókoffer, mint dohányzó asztal.Ablakokat be kellett állítatni az áccsal. A mázolások szépek, az idők során krémszínűvé váltak. 
******
Kedves fórumtársak, némi lelkifurdim van amiért ennyire eltértem a topik témától, szóval a jövőben hétvégére fogom korlátozni a vályogházas történeteimet :)
emerald 2022. 05. 06. 19:17
Előzmény: #5630  stolz
#5632
De jó lenne....., ezek az elszállt árak eléggé ilyesztőek.
Helyi pékség: három év alatt 100%
-------
Kicsit más, mert épp az ablakból nézem:
Ki nem találnátok mi van rendszeresen a szomszéd ház tetején itt szentendrén!!
Nem macska, nem menyét vagy nyest, nem is mókus, nem galamb vagy egyéb madár......
Vadkacsa!!! Jön napi kétszer és nézelődik. Annó az őseit mondjuk etették itt a szomszédok :) A kúpcserépen áll....fogom videózni meg fotózni. Szenzációs!
emerald 2022. 05. 06. 12:48
Előzmény: #5628  stolz
#5631

Ez túl logikus és egyszerű lenne. Ezért valami kiskapus, egymásra mutogatós, nagytőke álltal kijátszható rendelkezés kell. 
😉
stolz
stolz 2022. 05. 06. 12:13
#5630
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220506/peldatlan-aremelesi-szandekok-a-nemet-gazdasagban-543361
egyelőre azért nem tartok a részvénypiacok gyors összeomlásától, mert jelentős árazási erőt látok a vállalatoknál...majd, ha elfogy az elmúlt évek likviditási többlete az embereknél, akkor kezdhet visszaesni a kereslet és jöhet egy nagyobb recesszió is akár, de én ezt inkább jövő évre tenném...
stolz
stolz 2022. 05. 06. 12:10
#5629
mondjuk jó, hogy van ez az energia-gumicsont, mert addig sem kell a plebsznek komolyabb dolgokkal foglalkozni...min pl ezzel:
https://www.portfolio.hu/ingatlan/20220506/megvan-a-35-evre-szolo-autopalya-koncesszio-nyertese-543277
stolz
stolz 2022. 05. 06. 12:08
Előzmény: #5627  stolz
#5628
így a gyengébb országok tudnák biztosítani a saját ellátásukat, de nem tudnának seftelni az olcsó orosz olajjal azok kárára, akik meg végrehajtják az embargót...
stolz
stolz 2022. 05. 06. 12:07
#5627
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20220506/oriasi-tette-nagyitotta-orban-viktor-az-unios-olajembargo-ugyet-543287
roppant egyszerű a megoldás...mindenki állítsa le önkéntesen az olajimportot, a továbbra is importáló országoknak pedig tiltsák meg az olaj és olajszármazékok exportját, mindenki elégedett lehet és nem kell ez a cirkusz sem...
casual 2022. 05. 06. 07:44
Előzmény: #5624  Balin2020
#5626
Mi az hogy, csak igyekszünk okosakat húzni, nem okosakat mondani. ;)
stolz
stolz 2022. 05. 06. 07:10
Előzmény: #5624  Balin2020
#5625
Jó reggelt! Nem csoda. Nagyon jók a számai...simán 4k felett kellene lennie, ha nem lenne az orosz kockázat...
Balin2020
Balin2020 2022. 05. 05. 21:06
#5624
MOL-ban hetesen GC, ha esetleg tőzsdét is figyeli még valaki.
stolz
stolz 2022. 05. 05. 19:32
Előzmény: #5618  emerald
#5623
Nekem is tetszenek az írásaid. Csak így tovább! :)
stolz
stolz 2022. 05. 05. 19:31
Előzmény: #5619  TitusPullo
#5622
Jól összerottyant ma az egész piac...
stolz
stolz 2022. 05. 05. 19:31
Előzmény: #5617  emerald
#5621
Én aranyat nagy oldalazó mozgásban, de enyhén felfele várom év végére, kb 2100 usd-re. Nagy most az ellenszél az általános hozamemelkedés miatt, de egyben magas az infláció is, aminek meg kell jelennie benne...

Topik gazda

zolifiazoli
zolifiazoli
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek