Topiknyitó: zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:14

Backtest és ami mögötte van  

Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stolz
stolz 2021. 07. 21. 12:37
Előzmény: #2259  stolz
#2260
És a semminél a kínai is jobb volt...az persze számomra sem volt kérdés, hogy nem az a legjobb vakcina...
stolz
stolz 2021. 07. 21. 12:36
Előzmény: #2254  kukacponthu
#2259
Szerintem akkor nem volt rossz döntés kínaival beoltani a 60 felettieket, mert akkor az állt rendelkezésre nagy számban. Amikor mi már javában oltottunk, akkor a nyugati vakcinák még csak immel-ámmal voltak. A gond most van, hogy balfaszkodnak és nem biztosítanak számukra antitest mérést, majd ezek eredményét figyelembe véve automatikusan fel kellene kínálni egy harmadik oltás lehetőségét.
kukacponthu 2021. 07. 21. 12:33
Előzmény: #2257  casual
#2258
A vegeredmeny a lenyeg es a 60+ korosztaly kapott egy szart, jo dragan…
Ebben a sztoriban nem Kina a ludas, amennyiben felreertheto voltam…
casual 2021. 07. 21. 12:30
Előzmény: #2254  kukacponthu
#2257
Nincs egyébként különösebb baj a kínai vakcinával sem. Amit Kína ígért eredményeket, azt nagyjából minden vizsgálat szerint hozza is, persze az ajánlott korosztályban. Szóval nem ők verték át a népet, hanem újfent a kormányunk. Mindenki szólt, hogy nem kellene a 60 felettieknek adni.
 
Na az persze igaz, hogy 60 alatt meg minden mással összehasonlítva kiemelkedően drága. De láttuk, hogy nagyrészt ezt sem a kínai árazás okozta, hanem a magyaros beszerzés...
kukacponthu 2021. 07. 21. 12:28
Előzmény: #2252  stolz
#2256
Zsotiek mar szervezik, hadat is uzentek az USA-nak ok is…
casual 2021. 07. 21. 12:27
Előzmény: #2249  stolz
#2255
Olyan nagy a baj, hogy 1-2 kérdésnek már nincs jelentősége, alapvető, rendszerszintű megoldások kellenek, az meg nem látszik, hogy egyhamar lenne ilyen.
 
Nem lesz Fudan? Nem baj, akkor majd a jégkorong területén is akadémiai rendszert építünk, stadionokkal, majd megkeressük ott a pénzt...
kukacponthu 2021. 07. 21. 12:27
Előzmény: #2249  stolz
#2254
Nana, hogy persze!
A kinai sos-vizes egyelore bizony “fugazi”, mas szoval gagyi…de legalabb messze a legdragabb volt!
Bennem azert egy kerdes motoszkal elenken. Allitolag 15-20 millio forint/ember a koltsege ennek a kemprogramnak…olyat nem lehetett volna, hogy mondjuk a kaleta feleket figyelik meg?
stolz
stolz 2021. 07. 21. 12:25
Előzmény: #2251  casual
#2253
Az egészben legalább van valami jó is. Amíg ez tart addig sem jön az uniós pénz. Talán kicsit enyhül az infláció...
stolz
stolz 2021. 07. 21. 12:24
Előzmény: #2251  casual
#2252
Minden eddiginél nagyobb békementet rendezünk! Le az imperializmussal! :D
casual 2021. 07. 21. 12:23
Előzmény: #2248  casual
#2251
Aztán még az jutott eszembe, hogy ha a konzultációval vagy majd ha az esetleges népszavazással megint sikerül megvédeni az országot, akkor a békemenet már okafogyottá válik? Mert azt nagyon sajnálnám, azt mindig élvezetes nézni. :D
stolz
stolz 2021. 07. 21. 12:23
Előzmény: #2248  casual
#2250
Igen! :D
stolz
stolz 2021. 07. 21. 12:23
Előzmény: #2247  casual
#2249
Mondjuk az ellenzéki kérdések is elég egyszerűek. Ebből a szenpontból az is lehet politikai erőfitogtatás. Az autópályák koncesszióba adásával pl nem értek egyet. A Fudan-nal sem. Én nyitott vagyok a keleti nyitásra, de inkább az oroszok felé, mint a kínaiakkal...a 3.kérdés meg egy szégyen, hogy egy népszavazásnak kell kikényszerítenie a 60 év felettiek szűrését...
casual 2021. 07. 21. 12:21
Előzmény: #2247  casual
#2248
Egyetért-e Ön azzal, hogy a kormány mindent eszközt felhasználjon arra, hogy még idén elérje a BUX index az 50k értéket, a választások előtt pedig a 60k-t? :D
casual 2021. 07. 21. 12:19
Előzmény: #2246  stolz
#2247
Ahogy eddig is, mindig könnyen ment! Csak tessenek jó kérdéseket feltenni, mert az eddigiek nem értek! ;)
 
Volna pár javaslatom amúgy, amikről fontosabb lenne konzultálni meg népszavazni, na de arról meg nem akarnak megkérdezni senkit. Sajnos már a népszavazás sem több, mint egy politikai termék.
 
stolz
stolz 2021. 07. 21. 12:15
Előzmény: #2245  stolz
#2246
Egyébként remélem az ellenzéki kérdésekből is lesz népszavazás...
stolz
stolz 2021. 07. 21. 12:15
Előzmény: #2242  casual
#2245
Ezt jól látod. A kormány felkarolt egy olyan kérdéskört, amiben gyakorlatilag mindenki egyetért. Majd ezzel akarja tematizálni a közbeszédet. Pokitikailag ügyes húzás. Mindemellett ez az egész meleg kérdés szerintem a döntő többséget hidegen hagyja. Engem se igazán érdekel, hogy ki kivel mikor mit csinál, egészen addig amíg ezt nem akarják erőszakosan a pofámba nyomni és nem kezdik etalonnak beállítani.( Sajnos vagy nem, de nyugaton azért már időnként túltolják a kérdést.) Szerintem teljesen kontraproduktív bármilyen melegjogi hacacáré, ugyanis nem hiszem, hogy bárkinek is fel lenne tüntetve a személyiében a szexuális irányultsága. ( megjegyzem helyesen van ez így, mert ehhez senkinek semmi köze) Ez utóbbi magánügy. Ezért nem értek egyet pl a pride-al sem. Felesleges magamutogatás és a többség provokációja. Semmi szükség nincs rá...az más kérdés, hogy most is inkább a kormány kavarta fel az állóvizet politikai haszonszerzésből, meg más kínos kérdések elkendőzéséből...a népszavazásra ettől függetlenül elmegyek, ha lesz. Szeretek szavazni. :D
casual 2021. 07. 21. 12:13
Előzmény: #2243  kukacponthu
#2244
Na nézzük azokat a kérdéseket!
 
1. Támogatja-e Ön, hogy köznevelési intézményben a szülő hozzájárulása nélkül szexuális irányultságokat bemutató foglalkozást tartsanak?
 
Nem arról volt szó, hogy csak a szülő dönthet a gyerek ilyen irányú neveléséről? Akkor ezek szerint majd megkérdeznek és ha hozzájárulok, akkor majd lesz ilyen foglalkozás? Én kimondottan szeretném, ha a gyerekem tudná, hogy nem csak egyforma emberek léteznek és ez nem baj. És nem verekszünk senkivel, nem bántunk senkit azért amilyen, még akkor sem, ha nem tetszik a rózsaszín ruhája vagy az otthonukban kilógatott szivárványos molinó... Hacsak nem korea szintű felvonulásokat szeretnénk tartani, ott fontos az egyformaság...
 
2.Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyerekek számára nemi átalakító kezeléseket népszerűsítsenek?
 
Mi az, hogy népszerűsíteni? Ezt még mindig nem tudtuk meg, pedig épp elégszer feltették már ezt a kérdést Gulyásnak is, de nem sikerült megválaszolnia. Azt meg, hogy ilyenek vannak, nem baj, ha tudja, a biológia oktatás keretében elférnek ilyenek is.
 
3. Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekek számára is elérhetők legyenek nemi átalakító kezelések?
 
Erre én is csak az ösztönös választ tudom adni: természetesen nem. De ettől még nem biztos, hogy ez a helyes, talán kevés ismeretem van ahhoz, hogy ezt én megválaszoljam. Annál meg fontosabb kérdés ez is, mint sem, hogy aktuális politikai érdekek mentén beszélgessünk és szavazzunk róla.
4. Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek fejlődésüket befolyásoló szexuális médiatartalmakat korlátozás nélkül mutassanak be?
 
Ezt megint nem tudom értelmezni. Hisz gyakorlatilag minden befolyásolja a gyermekek fejlődését, szexuális tartalmakat meg most sem lehet korlátozás nélkül bemutatni. Tehát olyanról szavazzak, ami nincs is?
5. Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek a nem megváltoztatását bemutató médiatartalmakat jelenítsenek meg?
 
Ez meg szintén értelmetlen, az előző kérdésben sztem ez is benne van.
kukacponthu 2021. 07. 21. 11:42
Előzmény: #2242  casual
#2243
Hianyolom a 6. kerdest, ami a molesztalo papok/egyhazi szemelyek problemajat erinti…
Szerintem sokan azzal sem ertenek egyet.
casual 2021. 07. 21. 11:28
Előzmény: #2241  casual
#2242
Vagy indul a terelés? Nem jó, ha a közbeszédben nem arról megy a diskurzus, amiről a a kormány szeretné? Erre nem is gondolok, hisz láthatóan a legfontosabb problémákról szavazunk. :D
casual 2021. 07. 21. 11:26
#2241
Én, mint a NÉP része, meg lettem szólítva. Ha hasonló alapossággal elemzi a választási bizottság a kérdéseket, és nem lesz részrehajló, azaz pont ugyanazokat mérlegeli, mint eddig bármikor, akkor nem lesz népszavazás. Attól eltekintve, hogy a nemzeti konzultáció színvonalára hajazó kérdések szerepelnek benne (szörnyű színvonalon), minimum a nem egyértelműség miatt kellene ezeket is visszautasítani... Vannak még illúzióim? Egy picikét, talán...
 
De amúgy miért is kell újból megkérdezni ezeket? Nem elég a nemzeti konzultációra elköltött pénzből beérkező válaszok összegzése? :D

Topik gazda

zolifiazoli
zolifiazoli
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek