Topiknyitó: zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:14

Backtest és ami mögötte van  

Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukacponthu 2021. 07. 14. 09:19
Előzmény: #2179  stolz
#2180
Ennel szerintem sokkal komolyabb kerdes, hogy mikor borul a kinai, sos-vizes vakcina…ha mindenhol szar lesz szerte a vilagban - marpedig egyre inkabb igy tunik - abbol azert meg a koleszos fijuknak is maceras lesz kidumalni magukat.
Plane ugy, hogy ott is levettek a sapot bocsulettel…
stolz
stolz 2021. 07. 14. 09:00
Előzmény: #2175  Balin2020
#2179
Egyébként, ha jól emlékszem, akkor pl az orvosok béremelése ebből lett volna fizetve...ez azért érdekes, mert ha nem.jön a pénz, akkor megint nőni fog a hiány...
stolz
stolz 2021. 07. 14. 08:55
Előzmény: #2175  Balin2020
#2178
Megmondom őszintén én annak örülnék, ha egy fillér támogatás sem jönne. Hülyeségekre megy, az inflációt gerjeszti, torzítja a piacot és ,,elbutítja" a piaci szereplőket...
kukacponthu 2021. 07. 14. 08:53
Előzmény: #2175  Balin2020
#2177
Meg kell nezni, mit lehet meg kiarusitani:
Paks - pipa
Matrai Eromu - pipa
Autopalya - pipa
Fudan epitesi hitel - pipa
Mondjuk a Hosok terebol lehetne egy amolyan kis Voros ter hungarikumot csinalni, szovjet hitelbol termeszetesen es a Puskas arena lehetne mondjuk Estadio de Lenin!
kukacponthu 2021. 07. 14. 08:51
Előzmény: #2175  Balin2020
#2176
Rossz allampolgar vagy, mi tobb, magyar sem vagy!
Nyugati kenyelem, keleti nyitas, ez a motto!
Balin2020
Balin2020 2021. 07. 14. 08:21
#2175
Hát ez faca! Congratulation Fityesz, ezt is megcsináltátok!
https://www.portfolio.hu/uzlet/20210713/szijjarto-a-helyreallitasi-tamogatas-nelkul-is-el-fogjuk-erni-az-idei-evre-tervezett-gazdasagi-novekedest-492474
Próbáljuk meg pozitívan értékelni!
A HUF ettől erősödni fog, ja nem!
stolz
stolz 2021. 07. 12. 22:42
Előzmény: #2173  casual
#2174
Elhiszem, hogy nagy élmény volt, nagyszerű színész! :)
casual 2021. 07. 12. 22:29
Előzmény: #2172  stolz
#2173
Semmi újdonság. Bár a globális adó érdekes lesz (ha lesz).
 
Ma este viszont egy sokkal érdekesebb emberrel találkoztam a szegedi Tesco Extrában. Először elmentünk mellette, igazából a párom szólt rám, hogy te nem ő volt az? Nem is ugrott be a neve, csak annyit mondott, hogy tudod ki, hát ő, abból a filmből...
 
Visszanéztem és csak egy öreg bácsit láttam meghajlott háttal, apró léptekkel csoszogni. Gondoltam nem ő az, az én emlékképemmel ez nagyon nem egyezett. De egy másik vásárló meghallotta a beszélgetésünket és mondta, hogy bizony ő volt az. Megkerültük a sorokat, már éppen a pénztárnál állt, szemből már egyértelmű volt, számomra a jellegzetes pislogása árulta el: Koltai Róbert volt. Nagyon megöregedett. Így élőben, nem színpadon vagy kamerák mögött látva nekem elég döbbenetes látvány volt.
 
Nem akartuk megzavarni, de azért megvártuk amíg fizetett és utána megszólítottuk. Váltottunk néhány mondatot. A hangja változatlan. Kiderült, hogy egy szegedi színdarabban játszik és azért jött a boltba, mert túl nagy és puha a párna amit a szálláson kapott és fáj a feje tőle, ahogy besüpped, szóval vett egy kisebb párnát... Nagyon szépen beszélt és úgy tűnt, sőt kétszer is elmondta, hogy jól esett neki, hogy megszólítottuk.
 
Tudom, hogy ez egyáltalán nem tartozik ide, de nekem ez nem tudom miért, de nagyon nagy élmény volt. Sose halunk meg, kár hogy nem így van...
 
Eszembe jutott, amit nem olyan rég nyilatkozott, hogy "a portás is előbb kap Kossuth-díjat, mint én"... ismerjük a 2021-es listát, hogy kik fértek fel rá...
stolz
stolz 2021. 07. 12. 20:22
#2172
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20210712/noveli-a-nyomast-az-amerikai-kormany-bolintson-vegre-ra-europa-a-forradalmi-adotervre-492278
A lényeg: ....Janet Yellen amerikai pénzügyminiszter. A politikus szerint 2022-ben is szükséges fenntartani a fiskális ösztönzést, illetve gondolkodni kell további költekezésen a koronavírus miatti bizonytalanságok miatt.
stolz
stolz 2021. 07. 12. 11:21
Előzmény: #2170  kukacponthu
#2171
Igazad van!
kukacponthu 2021. 07. 12. 11:12
Előzmény: #2169  stolz
#2170
Lofejet???
Magyar tarkat kerlek, csakis nemzeti modon, a lofej az imperialista olasz-amerikaiak szokasa!
stolz
stolz 2021. 07. 12. 10:43
#2169
kukacponthu 2021. 07. 12. 10:00
Előzmény: #2167  stolz
#2168
“Buta ember, aki kérkedik bármivel is, tudnák erre ugye csúnyább szavakat is mondani, de nem mondok”
stolz
stolz 2021. 07. 12. 09:53
#2167
Jó reggelt, elvtársak! Nagy örömmel olvasom a szemináriumot!
casual 2021. 07. 12. 09:38
Előzmény: #2164  kukacponthu
#2166
Köszönöm a kiegészítést, ez tökéletes összefoglaló, ilyen tömören frappánsan ezelőtt korábban még senki nem fogalmazta meg a siker titkát.
 
Én tanulok, szóval én azt választom, hogy akkor ez legyen pozitív. Mert az kiderült, hogy csak választás kérdése.
kukacponthu 2021. 07. 12. 09:31
Előzmény: #2164  kukacponthu
#2165
*embereknek
kukacponthu 2021. 07. 12. 09:31
Előzmény: #2163  casual
#2164
Talan erre az irigykedo enbereknek ez a legjobb valasz:
“Mindenki a maga sikere kovácsa, ez bárki legyen, azt gondolom, tehát mindenki, mindenki, tehát kell hozzá, hogy valamire vigye, vagy valamire ne vigye, ahhoz is kell ám nagyon sok minden, ez lehet pozitív, negatív.”
casual 2021. 07. 12. 09:26
Előzmény: #2162  casual
#2163
De álljanak itt egy nálam sokkal okosabb és ezért jól megérdemelten sikeresebb ember, korunk egyik legnagyobb motivációs előadójának szavai, egy kicsit összeillesztettem a számomra legtöbbet adó részeket:
 
Persze ahhoz még nagyon sok utat meg kell tennetek. És nem lesz egyszerű, azért előre mondom. Lesznek akadályok, lesznek sikertelenségek, lesznek sikerek, kisebb-nagyobb sikerek, de az igazi az, amikor eléritek a legnagyobb sikert az életetekbe. Azt nehéz megfogalmazni, hogy mi a legnagyobb siker az életetekbe...
 
mindenkinek magának kell eldöntenie, hogy ő mire képes, és mit tud tenni. Valaki egyáltalán a bátortalansága miatt nem tud az életbe sikert elérni. Úgyhogy ne legyetek bátortalanok, BÁTORAK legyetek!Hát a bátorság mellé néha kell a vakmerőség is. A vakmerőség nem csak a szerelembe kell, kell az életbe is vakmerőség. Tehát vakmerőnek is kell lenni, azt gondolom. Szerencsésnek is kell lenni, illetve hát az nem rossz, ha az embernek van olyan társa, majd az életében vagy összejön egy olyan társ, akivel ezeket az akadályokat közösen tudják venni...
 
Az életről sok mindent gondolok én jómagam is. Azt hiszem, elmondhatom, hogy sikeres vagyok. Persze azért ehhez sokat kellett tenni, hogy sikeres legyen az ember. És nem úgy kell megélni, hogy ez egy felsőbbrendűséget okoz az embernek.Nem, ugyanolyan polgár vagyok, ugyanolyan ember vagyok, mint bárki más, azt gondolom.Az más kérdés, hogy jó érzés, ha az ember sikeres, és jól mennek a dolgai, de azt gondolom, AZÉRT EZ KEVÉS. Tehát az élet az nem csak erről szól.”
casual 2021. 07. 12. 09:22
Előzmény: #2161  kukacponthu
#2162
Jó reggelt!
 
Dolgozni kell kitartóan, nem hőbörögni, aztán akkor bárkinek lehet magángéppel röpködni. Magyarország jobban teljesít. Élni kell a lehetőségekkel, fantasztikus támogatások, kedvezményes állami hitelek, folyamatos vissza nem térítendő támogatások, csak élni kellene vele, bárkinek adottak ezek a lehetőségek!
Ahelyett is, hogy itt koptatom a billentyűket, most is pályázhatnék, aztán minden rendben lenne. Mindjárt indítjuk újra a gazdaságot, csak alá kell állni a pénzesőnek. Aranyeső a családomra, jájj...
 
Most már azt sem mondhatjuk, hogy sok évtized munkája kell ilyen eredményekhez, látjuk, hogy fiatalon is bármi elérhető, ha van szerencse, hit, na meg persze egy jóbarát... Na de azért ezek minden normális embernek adottak, ugye? ;)
kukacponthu 2021. 07. 12. 09:13
#2161
Jo reggelt!
Ahogy olvasom, mar a butorgyaros Adiek is maganrepulovel mennek az olcso faipari alapanygokert a Maldivra!

Topik gazda

zolifiazoli
zolifiazoli
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek