Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 03. 23:57
Előzmény: #1759  Törölt felhasználó
#1760
ezek szerint nem kapok választ a kérdéseimre.

DOTM pozikat írok ki olajban, gázban.
olyan strike-okon ahol magas az OI.
csak olyankor mikor a volatilitás erősen megnövekszik és abban az irányban amerre túlhúzták az árfolyamot.
ha a kiírt pozícióm értéke 3x-osára nőtt visszaveszem és kiírok távolabb, vagy esetleg egy következő lejáratban.
Ha ez esetleg így segít, de szerintem így sem érted és nincs kedvem így éjfél körül elmagyarázni.
Törölt felhasználó 2016. 01. 03. 23:51
Előzmény: #1757  Tazsomaru
#1759
szerencsere nem kell telefonon segitseget kernem...
ha esetleg negativ erteket venne fel az arany ill. ezust arfolyama en akkor sem fogok margin call-t kapni...(persze erre eleg pici az esely)...
szerintem piciket nagyobb figyelmet forditok a kockazat oldalara a kereskedesnek ill. pozicioknak mint te teszed...
tevedhetek is!!!
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 03. 23:46
Előzmény: #1755  Törölt felhasználó
#1758
miéért beszélek mellé?
milyen kijelentéseket keverek össze?
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 03. 23:44
Előzmény: #1755  Törölt felhasználó
#1757
elég konkrétan leírtam mit nem értek.
olyan nehéz erre válaszolni?
kérjél telefonos segítséget.
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 03. 23:42
Előzmény: #1754  Tazsomaru
#1756
Az esetek 15%-ban fordul elő, hogy zárok egy pozit, de végül mindig kiderül, hogy azt sem kellett volna, csak túl óvatos voltam. 85%-ban nem zárom le a pozikat, egyszerűen elértéktelenednek.
Törölt felhasználó 2016. 01. 03. 23:41
Előzmény: #1752  Tazsomaru
#1755
azert mert nem erted mire akarom felhivni a figyelmedet azert nem kell mellebeszelni...
mert draga mulatsag lehet...

es akkor ahogy szokasodhoz hiven most neki allsz osszekeverni kijelenteseket, mint a 14% es 0,5%-al tetted...vagy irhatod hogy kontorfalazok

ill. irhatod hogy en loditok meg hantazok es en hisztizek ha olyan dolgokat irok neked ami nem tetszik akkor meg en hisztizek meg terelek...

Latod ezert nincs ertelme veled kommunikalni....mert valojaban ki az aki mellebeszel, kontorfalazik es lodit???

Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 03. 23:40
Előzmény: #1753  Törölt felhasználó
#1754
ha nincs vételi ajánlat, majd én rakok be. mint írtam én így zárok egy pozíciót.
Tomi, nem igazán érted szerintem.
Törölt felhasználó 2016. 01. 03. 23:28
Előzmény: #1750  Tazsomaru
#1753
mit nem ertesz azon hogy nincs bid...
nincsen veteli ajanlat!!!
mindenki adni akar es nincs eppen vevo...

a rossz hirem ezzel csak az hogy a kovetkezo ilyen helyzetben a HF kereskedesi softwerek egymas alatt fogjak lefele nyomni az arfolyamot...

a piac pedig ugy fog kinezni mintha minden 1-es termeken flash crash lenne...

ovatosan azzokkal az opciokkal...
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 03. 23:22
Előzmény: #1751  Törölt felhasználó
#1752
bla-bla-bla-bla....
mi a válasz a kérdéseimre?
Törölt felhasználó 2016. 01. 03. 23:20
Előzmény: #1748  Tazsomaru
#1751
Kereskedtem mar olyan helyzetben amikor a devizapiacon atlepte 200pippel a stoppot az arfolyam (amikor bevezettek Svajcban az 1,2-es arfolyamot) es kezzel nem lehetet a brokernel zarni igy a market makernel kellett ujabb pozit nyitni ellentetes iranyba mint az eredeti pozi volt...
amig sikerult zarni a pozikat...
kereskedtem a japan foldrengest ill. cunami idoszakban is es kereskedtem a GFC alatt is...
es jelenleg is kereskedek es a szamlaim osszege ha kisebb huppanokkal de folyamatosan novekszik...

Akkor is fogok kereskedni ha esetleg 2-3 napig limittel essunk, esetleg 2 hetig bezarjak a tozsdet es majd ujra nyitjak...

egyebkent megkerdezheted pomperj-t ha erdekel milyen az amikor nincs bid a piacon...
(vannak akik lemerevednek, van akik mindenuket bukjak, vannak akik kiugranak az emeletrol)

Nem vagyok nagy tapasztalatu,de velemenyem szerint piciket tobb tapasztalatom van esetleg szeleskorubb mint neked....
(persze tevedhetek is),de azt tudom, hogy nem mindig lehet zarni a pozikat (azokra a pillanatokra pedig emlekszik az ember, mar aki kereskedett ilyen idokben)...
;)
(te is fogsz ra emlekezni ne aggodj ha lesz eppen nyitott poziciod!!!)
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 03. 23:15
Előzmény: #1749  Törölt felhasználó
#1750
ha nem értem, segíts megérteni.
Minek a likviditás hiányára gondolsz mondjuk egy olaj piacán?
az alaptermék? az ATM strike? az ITM, vagy OTM, esetlg DITM, DOTM srike-okra gondolsz?
Mikor tud ezek likviditása eltűnni?
Törölt felhasználó 2016. 01. 03. 23:07
Előzmény: #1747  Tazsomaru
#1749
nem vagyok biztos hogy te erted mirol beszelek...
;)
ne aggodj nem kell majd zarnod, mert egyszeruen likvidaljak a pozidat es legrosszabb esetben kuldik hogy mennyit kell meg befizetned, hogy ne maradjon fennmarado tartozasod...
(sajnos teged nem fognak kimenteni a bankar barataink)...
;(

Abban viszont biztos vagyok, hogyha eppen lesz nyitott poziciod az emlekezetes marad szamodra egy eletre...(mint az SNB-s story)
es akkor majd megerted, hogy mi az a tale risk (amirol egyenlore szerintem halvany lila fogalmad sincs)...
persze tevedhetek is,de azert 1 minimalis eselyt adnek arra is hogy ez veled is elofordulhat...(hogy tevedsz, esetleg nem jol mered fel a helyzetet).
;)

es mivel nagyon jo kereskedo vagy igy biztos hogy a kockazatokat megfeleloen mered fel!!!
(igy az elobb emlitett dolgok veled nem fordulhatnak elo)...
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 03. 23:04
Előzmény: #1746  Törölt felhasználó
#1748
"kereskedtel mar olyan helyzetben amikor nincs likviditas a piacon???
opcioknal az erdekes szokott lenni... "

Erről mesélhetnél részletesebben. Szívesen olvasom egy nagy tapasztalatú tréder hogy viselkedik, hogy éli meg az ilyen helyzetet.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 03. 22:55
Előzmény: #1746  Törölt felhasználó
#1747
ask-on zárom a pozikat. :)
és olyan termékekkel kereskedek ahol mindig van likviditás. 1000 feletti OI. Ha mégsem lenne likviditás, alaptermékkel fedezném, amíg újra visszaáll a rend. :)
Nem vagyok biztos benn, hogy ezt megérted.
;)

Törölt felhasználó 2016. 01. 03. 22:47
Előzmény: #1745  Tazsomaru
#1746
mit fogsz csinalni ha nem lesz bid...
hogy fogod zarni a pozidat???
kereskedtel mar olyan helyzetben amikor nincs likviditas a piacon???
opcioknal az erdekes szokott lenni...
Olvasd el az LTCM tortenetet...
(eppen csak megnott az opciok kozotti spread amire addig matematikailag nem volt kifejezheto, ertelmezheto esely) eppen csak idoben es marginban nem birtak...
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 03. 22:38
Előzmény: #1744  Törölt felhasználó
#1745
Tomi, rossz megfigyelő vagy.
Honnan veszed ezt az átlagos elmozdulást? :DDD
Kifejezetten az extrém elmozdulásokra vadászok, de ezt már írtam is.
Azt sem értem miből gondolod, hogy a csorda az átlagos elmozdulásokból próbál érvényesülni?
Miért kell ehhez heti 40-60-80 óra?
Kevés időt fordítok kereskedésre. Kevesebb, mint napi 1 óra. Az esetek 80-85%-ban nem kell menedzselni a pozícióimat.
Tomi, mi az a "Bearish Butterfly" , vagy hanyatt estél?
;)
Törölt felhasználó 2016. 01. 03. 22:23
Előzmény: #1743  Törölt felhasználó
#1744
Feluletes szemlelok szamara...
;)
Akik pedig piciket ertenek hozza, azok nem esnek hanyat nehany kifejezestol:
"Bearish Butterfly"
Nem hiszem hogy titok azok szamara akik rendszeresen olvassak a forumot, hogy Tazso az atlagos elmozdulasokbol probal profitalni, magyarul a csordaban probal ervenyesulni...
(ezzel talan csak annyi hiba van, hogy nem hiszem hogy van heti 40-60 esetleg 80 oraja hogy felvegye hosszutavon a versenyt a bankok alatal fizetett kereskedokkel)...
sem idoben, sem tokeben, se fizikalisan,se softwere se hardver se koltseg szinten nem lesz kepes hosszutavon versenyezni veluk...
pontositanek versenyezni kepes lesz 1 darabig kerdes hogy lesz-e ertelme...

Nyilvan jo kereskedo es szep tole, hogy idonkent pomperjnek elarulja, hogy pomperj nem az, bezzeg o...
(egyebkent Tazsonak mint tudjuk van rv es kotveny portfolioja), na en a helyeben pomperj kritizalasa helyet inkabb a kotvenyekkel kapcsolatban kerdezgetnem pomperj-t a biralatok es kritizalas helyet...
Talan meg az is elofordulhat hogy pomperjnek 3-4 evtizeddel tobb gyakorlati tapasztalata van a kotvenypiacon mint Tazsonak elmeleti ismerete....(persze tevedhetek is)...
;)
Kereskedes ill. befektetes nagyon egyszeru tevekenyseg, nyereseges kereskedes ill. befektetes hosszutavon az 1 kulon tortenet...

Az ido pedig megoldas mindenre...
Törölt felhasználó 2016. 01. 03. 21:38
Előzmény: #1740  Tazsomaru
#1743
"Én is lelkes amatőr vagyok, mint te."

:ÐÐ

A külső szemlélő számára legkevesebb 1 eltérés azért feltűnik kettőtök amatőr státusza között: te meglehetősen tapasztalt trédernek tűnsz.

))
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 01. 03. 21:32
Előzmény: #1741  Törölt felhasználó
#1742
"Talan 7-8 evvel lehetsz lemaradva, mondhatnank 1 ciklussal vagy csak eppen mogottem..."

Tomi, egy ciklus csak 28 nap. vagy nem?
:DDD

Ez a bull piacos erőlködésedet sem értem.
Jó ideje Bear piacon spekizek.
link
link

;)
Törölt felhasználó 2016. 01. 03. 20:39
Előzmény: #1740  Tazsomaru
#1741
Ne haragudj, de nem hiszem hogy ugyan abba a lelkes amator csoportba tartoznank...
Talan 7-8 evvel lehetsz lemaradva, mondhatnank 1 ciklussal vagy csak eppen mogottem...
Persze az is kerdes kepes leszel-e hasonlo lelkes hozzaallassal folytatni...

Szemelyes tapasztalatbol mondom draga lecke lesz es 1 kezeden meg tudod majd szamolni, hogy hanyan fognak reszt venni a kovetkezo bull piacon az ismeroseid, forumtarsaid kozul.

14% pedig nem 0,5% hanem 14%...
;)

Persze hogy te mit loditasz, hantazol es keversz ossze-vissza az a te dolgod....

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek