Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tberki 2017. 10. 15. 16:21
Előzmény: #7398  totoro
#7400
Barmikor vevo vagyok egy tesla s otodebe kerulo w213/s213-ra!!! 
Orbitalis butasagot irtal mar megbocsass
Boole 2017. 10. 15. 16:01
Előzmény: #7397  Tibi0002
#7399
Nem egyszerű kérdés. Mi hajtotta eddig a lakásárak emelkedését? 
1) Óriási likviditás, pénzbőség. 2) Alacsony kamatkörnyezet. 3) 2019. év végéig 5%-os ÁFA az új építésű ingatlanoknál. 4) Külföldiek nagy zsetonnal való megjelenése, akik az ingatlanpiac szabad kínálatának 30%-át megvásárolják. 5) A lakáskiadás befektetésként való elterjedése. Ha az ingatlanok árai tovább is emelkednének, akkor is a dinamikája már csökkenni fog. A panelek már szerintem nem fognak tovább emelkedni. A III. kerületben pl. egy 70 m2-es 3 szobás lakás 2013-ban a piaci aljban 10-12 millió HUF között volt, most 20-28 millió HUF között, állapottól függően. Egy-egy helyen már csökkennek az árak és megjelentek az árkedvezmény lehetőségei is, mivel túl sok fejlesztés van folyamatban és nagyon sok ingatlan kerül piacra a következő 2-3 évben. Ennyi nagypénzű vevő már nem lesz. Nem beszélve arról, hogy ha közben lesz egy piaci gubanc, akkor óvatossá válhatnak a vevők. Másik kockázat, hogy a fejlesztők hitelre építkeznek és a leendő vevők futják azt a kockázatot is, ha a fejlesztők közben csődbe mennek, akkor a fejlesztés maga a fedezet és a vevő előzetesen befizetett pénze, amely jelentős is lehet, elveszik. 
totoro
totoro 2017. 10. 15. 15:25
#7398
Ja azt már hozzá sem teszem, hogy a Teslát egy ötödannyiba kerülő autóval állították párba. Megnézném ha a valódi riválisok azaz a luxus sportkocsik közül választottak volna mennyire jött volna a ki a CO2 terhelés.
Tibi0002 2017. 10. 15. 15:20
#7397
Szerintetek Magyarországon időben még meddig emelkednek a lakásárak? 
totoro
totoro 2017. 10. 15. 15:17
Előzmény: #7390  szabota
#7396
A belső égésű motorok környezetterhelésében azért messze nem csak a CO2 a káros faktor, ezért álszent ez az összehasonlítás az elektromosokkal. A benzines autóknál a gáznemű szennyezőanyagok jelentősek, a dízeleknél meg a korom, de összességében a személyautókból több száz egészségre káros összetevő jut a levegőbe  a nehézfémektől a szerves vegyületekig. És megjegyzem, hogy az életciklus alatt egy személyautó átlagos futásteljesítménye jóval több mint 180 000 kilométer, ezért még a pusztán CO2 alapú összehasonlításban is megbukik, továbbá azt is megjegyzem, hogy 100év evolúciója után vagyunk benzines fronton, és nincs már hová fejlődni, míg az elektromos autókhoz kapcsolható  környezetterhelés még simán csökkenhet akár nagyságrendekkel is.
pomperj
pomperj 2017. 10. 15. 15:07
Előzmény: #7394  Cipolla22
#7395

Szia, szerintem KBH szepen megy a tobbi lakasepitovel egyutt. Es mivel lassankent emelkednek az USD kamatok, mindenki elorehozza a haz-vasarlast, mert 5 eves fix kamattal venni jonak latszik.   
Szerintem igen szep profit lehet a kovetkezo 2 negyedevben. KBH iden EPS=1.65 varhato, jovore talan 2.10 lehet. A hurrikan okozta lakasepitesi hiany is segit a Texas/FLorida piacon; az atlag eladasi arszint emelkedik, iden kb. 10%. Szoval ha marad a PE=20, akkor siman tovabbi  +50% potencial.  A KBH lakas-keszletuk 1.2Mrd, a telek-keszletuk 2.2 Mrd. Ennek a 10%-al magasabb ar-szinten valo  ertekesitese Q4-Q1 idoszakban, nos, szepen megemeli  majd a profit-sort 2018ban.
Most kicsit elore futott a chart, gratulalok mert eppen a legszebb rally elejen  vettel. Szoval egy par napos korrekcio kellene es idoszeru is,  de KBH szerintem megy  tovabb. Nagy a lendulet.  En tartom a poziciot.  Szerintem a korrekcioja alatt meg most is igencsak erdemes belevenni, en is tervezek meg egyet venni.  Es ha megnezed, a hasonlo helyzetu TOL es LEN is kitoresben van. A kisebb epitok, pl. CVCO is nagyot futott.
Cipolla22 2017. 10. 15. 14:23
Előzmény: #7301  pomperj
#7394
Szia János! Mennyi emelkedést látsz KBH-ban? Tetszett az idea és vettem is belőle, Q4-re szerettem volna 2-3 részvényen keresni 10%-ot, ez kb már megvan. Feljebbre várod az építőket, vagy Te is már realizálgatsz? Köszönöm!
lngnl 2017. 10. 15. 13:56
Előzmény: #7391  Törölt felhasználó
#7393
".ez pedig a hatekonysag...
nagysagrendekkel tobb energiat kepes eloallitani mint olaj,gaz szen esetleg napenergia..."
Ezt nem egeszen ertem.
"olcso es mindig rendelkezesre allo energiara egy fejlett ipari orszagban mindig szukseg van..."
Nem lehet az kijelenti hogy ez pedig csak az atomenergia. Majd nezd egyszer orszagonkenti LCOE arakat.
lngnl 2017. 10. 15. 13:49
Előzmény: #7388  pomperj
#7392
1. A francia az AREVA, es valoban csodben.
2. Az atomeromu nem zold, mivel az elhasznalt hosszufelezesi ideju sugarzo futoanyagokat tarolni kell valahol par szaz evig.
3. Pont hogy a decentralizalas teszi biztonsagasabba es rugalmasabba egy orszag aram termeleset. Ma Paks adja a termeles 40% at, gondold el mi tortenne ha lenne ott egy komoly meghibasodas. Van a neten egy terkep ahol latszik az eszaki tengerre tervezett szelfarmok teljesitmenye. Tobb 100 GW tol beszelunk.
4 Az emberek nem az atomeromuveket fogjak kovetelni hanem a villamos aramot az hogy nekik honnan jon tok mindegy. Kepzeld csak el te mit szolnal ha a te kozeledben epiteneke egy atomeruvet. Egy csernobili katasztrofa 30 eve kesereti meg az emberek eletet pedig jo nehany szaz kilometerre volt. Az a baj az atommal hogyha egy olyan orszag uzemelteti aki nem figyel az biztonsagos uzemeletesre az ot korulvevo orszagokra is kihatassal van.
Ezzel az egesszel csak azt akarom mondani hogy szerintem az atomeromu a multe. Foleg hogy az energia tarolas egyre jobban jon fel.  
Törölt felhasználó 2017. 10. 15. 11:21
Előzmény: #7388  pomperj
#7391
Ne feledkezunk el a legfontosabb elonyerol az atomenergianak...ez pedig a hatekonysag...
nagysagrendekkel tobb energiat kepes eloallitani mint olaj,gaz szen esetleg napenergia...
(itt nem 2-3-szoros kulonbsegrol beszelunk hanem ezer-tizezerszeres), ha pedig megnezzuk hogy mekkora szenyezessel jar napelemek eloallitasa szallitasa es uzembe helyezese es utana megvizsgaljuk, hogy mennyi energiat kepesek eloallitani, majd ezt osszehasonlitjuk az atom energiaval....akkor fel merul a kerdes hogy egyaltalan mirol beszelunk???
olcso es mindig rendelkezesre allo energiara egy fejlett ipari orszagban mindig szukseg van...
szabota 2017. 10. 15. 11:12
Előzmény: #7387  Törölt felhasználó
#7390

Augusztus-szeptemberi mérnök újságban volt erről egy cikk. A cikket Dr. Anisits Ferenc írta, aki a dízel üzemű gépjárműveknél alkotott maradandót..
https://hu.wikipedia.org/wiki/Anisits_Ferenc
Elektromos autók vizsgálata eddig azért kapott emissziómentes minősítést mert csak a "tank to wheel" vizsgálati rendszert alkalmazták. Készült egy tanulmány az Europai bizottság megbízásából ami a valós "well to whell" igazolását követelné minden e autót gyártó cég számára.
A cikk elemzi a CO2 emissziófaktorokat a tüzelőanyagok szempontjából. 
Egy svéd tanulmányt is megemlít a szerző. Ami azt vizsgálja, hogy az elektromos autók akkumulátorainak gyártásánál mennyi CO2 keletkezik... Összehasonlítottak egy Mercedes E-klasse benzinmotoros autót egy modern Teslával. Egy Tesla akkumulátor előállításánál 15t CO2 képzódik!!, ami egy benzines Mercedes-E autónál 160.000km megtétele után keletkezik..
egy német szakfolyóirat főszerkesztője jól foglalta össze tulajdonképpen ami a számokból is látszik.
"Egy hagyományos belső égésű motorokkal hajtott gépjárművekkel nyolc évig lehet hajtani mielőtt a környezetet olyan erősen szennyeznék mint a lítiumion-akkumulátorok gyártása egy TESLA Model S méretű autó számára, áramfogyasztás nélkül."
tehát egy e autónál "minden az emissziómentességre utaló reklám durva szemfényvesztés".
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171015v00mxv9pl.png
pomperj
pomperj 2017. 10. 15. 10:48
Előzmény: #7388  pomperj
#7389

A nepszeruseg fordulatairol 2 pelda. 
1)A Hollywoodi Weinstein -zaklatas  botrany jo pelda, hogyan mukodik a nepszeruseg. Ket hete Weinstein volt a vilag csucsan, BeverlyHillsen a vilagszep nok "imadtaak ot. Ismerem regota a fura jelenseget, hogy a vilagszep szinesznok mindig alacsony kover bankarokba szeretnek bele, (mint a W. producerba), es nem a szeptestu tanckar-fiukba. Vajon miert veszik el oket neha? A luxusfelesegeknez kepest a legjobb prostik is olcsok. 
Es nem panaszkodott eddig egyik szineszno sem, pedig sok-sok filmhez a szereposztas a divanyon kezdodott. Hallgatott mind. Hanem kameraknak csokoltak a himlohelyes arcat, atadtak egymasnak a telefonszamat, tudtak mindenrol.  Aztan egy hangulatvalto pillanat, es minden megvaltozik: a nepszeru W egy uldozott, megkeseredett, lenezett fereg lett.
2)Donald. Az elnokvalasztasi versenyben eloszor lenezett bohoc volt a "komoly" kormanyzo/senator jeloltek kozott. Aztan 8 honappal kesobb az szegenyeknek tett igeretek,  a masokat lenezo grimasz, es a nagy magabiztossag legyozte a ketkedest. A fajvedok es szegeny feherek szavazataival elnok lett.
Most ? Nyiltan targyaljak naphosszat a TV-csatornakban Donald levaltasara alkalmas impeachment, vagy a 25. cikkely lehetosegeit. Ujra olyan idiotanak latszik, mint az elso nap volt. Eddig szetrugott legalabb 5 fontos nemzetkozi szerzodest,  megprobalja kinyirni a szegenyeknek kedvezo Obamacare-t. Konfliktusban kerult N Korea, Mexico, Iran, Kina, soroljam fel mind?
pomperj
pomperj 2017. 10. 15. 10:20
Előzmény: #7385  lngnl
#7388

1)Erdekes gondolatokat feszegetsz. Igen, az atomeromuvek nem nepszeruek, Fukushima ota csucsra-jaro  ellenszel van. Megis, most eppen 50-et epitenek, Argentinatol Finnorszagon at Kinaig. Nem mert nepszeru, hanem mert nincs jobb. 
Westinghouse a legnagyobb epitojuk, mar csodben. A francia epito  Avire majdnem.  Japan 25 reaktora all, a nemetek leallitast terveznek. De azota Japan  sorban kapcsolja vissza oket, nincs mas megoldas. Es egyebkent a fo kerdes: mikor kell venni uranbanyat? Amikor nepszerutlen.


2)Az atomeromu zold (!), nem szennyez, nincs CO2, es nincs hoveszteseg es por. Ellentetben a szen, gaz, biomassza/bioethanol es mas alsagos-bio megoldassal. Es ejjel is mukodik. Persze hogy jo kiegeszito a napelem es a szel; de egyikhez nap kell es masikhoz szel. Europaban keves helyen van szel pl. Eszaki Tenger, es keves helyen van eleg eros nap pl. Spanyol, Gorog. De Europa 3/4 reszen nincs mas gazdasagos megoldas. Kinaban, Indiaban stb. sincs.
3)Decentralizalt energiatermeles ? Igen, lehet nemlileg decetralizalni. De biztonsagi, stabilitasi okokbol egy modern orszag aligha teheti ki magat aramhianynak. A modern vilag meg sokkal tobb energiat akar, es sokkal jobb ellenorzott, stabil korulmenyek szerint termelni es szetosztani. 
4)Atomeromu nepszerusege innen csakis felfele mehet. A nepszeruseg gyorsan tud valtozni. Addig tud lenni, mig felgyullad a lampa, ha bekapcsolod. Amikor nem tolt a mobil, nincs internet,  es nincs aram e-autoba, akkor majd sokkal nepszerubb lesz: kovetelni fogjak az atomerumuveket.  India, Kina, Indonezia mar ebben a hangulatban van. Lesz biztonsagosabb technologia. Most 460 atomerumu mukodik,  50 eve. Ebbol 3-ben volt komolyabb baj, Csernobil, Fukushima, Tree Miles. Nem olyan veszes, es lesz biztonsagosabb is. Egy hurrikan/tajfun nagyobb  kart csinal, es es azokbol evente 10 van. 
5)Egy volt kollegam a vilag energiaiparaval foglalkozott. Szerintem az a vilag pulzusa. A szivverese jellemzo ciklusa kb. 25 ev. Ugy 10-15 evig nepszerutlen, aztan 10-15 evig nagyon nepszeru. Az utolso 15 evben a kommunikacio technologia volt a csucson.  Valami mas kovetkezik; pl. a mobilitase ami stagnal jo ideje, Mint pl. e-auto.
 
Törölt felhasználó 2017. 10. 15. 08:50
Előzmény: #7386  lngnl
#7387
Az elektromos autó egy kicsit olyannak tűnik, mint a bitcoin. Bitcoinba becsomagolnak egy adag dollárt, átutalják, aztán kicsomagolják.
Az elektronos autóhoz előállítják az áramot, nem kis (lég)szennyezést okozva és azt használják fel. Tehát csak annyi, hogy nem helyben szennyez, de ezzel a körrel szerintem sokkal kisebb hatásfokú mert ugye meg kell termelni az áramot, szállítani, tölteni, raktározni és újra visszaalakítani mozgási energiává.
Kíváncsi lennék, hogy (csak elméletben) egy liter benzinből előállított áram mennyi kilométerre lenne elegendő.
Tudom, nem benzint  használnak az erőművekben, de számolhatnánk kibocsájtott széndioxidban is.
Ugyanez a bioetanol, az akkor lenne jó, ha a felesleges terményt használnák fel, de a különböző támogatások miatt, már csak erre a célra termelik a terményeket.
Egyszer olvastam róla, hogy Spanyolországban egy naperőműnél éjjel megvilágították a naplemeket, hogy még akkor is legyen áramtermelés. Azért volt kifizetődő, mert a" zöld" áramot háromszoros áron adták, mint amennyiért kapták a "nem zöld" áramot.
lngnl 2017. 10. 15. 07:30
Előzmény: #7381  kozi723
#7386
A problema az hogy az Magyarorszagi helyzetbol indultok ki. Mondok neked egy kulfoldi peldat. Emiratusok, benzin ara jelenleg 100Ft, ugye olajtermelo orszag. Multheti bejelentes, minden kutra tesznek chargert, itt van fizetokepes kereslet a teslakra. Igen ez egy gazdag orszag, de latszik az irany hogy merre fog haladni a jovo.
lngnl 2017. 10. 15. 07:26
Előzmény: #7373  pomperj
#7385
Szeretni szoktam az elemzeseidet de az atomeromuvek jovobeli lehetosegeivel szerintem nem jo iranyt mutatsz. Mondom ezt ugy hogy energia iparban dolgozom. Amit elfelejtesz hogy mennyi fejlesztes van jelenleg a vilagon. A gaz eromuvek hatasfoka egyre jobb, a zold energiak egyre tobb reszt harapnak ki a termelesbol, az atomeromuvek tarsadalmi elfogadottsaga egyre alacsonyabb. Az en velemenyem a jovo a decentralizalt energia termelesben van. Kis lokalis gyorsan indithato eromuvek, tovabba a lakossag sajat maga altal megtermelt energia visszataplalasa, zold energia plusz energy storage, gaz esetleg atom bazis eromuvek. Musk terve egyebkent szerintem nagyon elore mutato. A jovo szerintem a batteryben van es a villamos halozat fejlesztesben. Utobbi szerintem egy jo befektetes, mert akarhogy is valtozaik az energia termeles alapja, nagyobb halozatra mindig szukseg lesz.
Törölt felhasználó 2017. 10. 15. 02:12
Előzmény: #7383  Törölt felhasználó
#7384
egyebkent az en elektromos bicimmel, jo esetben tud az ember 140-180Km-t tekerni es az aksi eleg pici, mar ha 1 autohoz viszonyitjuk akkor jelentektelen....2-4 ora alatt feltoltheto attol fuggoen, hogy mennyire meritettem le az aksit..., fognak am elektromos robogokat is gyartani nem csak autokat..
ha pedig elterjedne a kozossegi autozas akkor nem mindegy hogy par ora alatt tudja az ember feltoltetni...???
Törölt felhasználó 2017. 10. 15. 02:07
Előzmény: #7381  kozi723
#7383
Az nagyon valoszinu hogy az elektromos autok elterjedesehez tobb mint 2-5 ev kell es valoszinuleg nem europaban fog legjobban elterjedni....en inkabb 5-10 evvel szamolok jo esetben...es inkabb azsiai regioban hiszem hogy fog igazan szamitani, nagyobb piac...(gyorsan novekvo kozep osztaly).
azert azt ne feledjuk hogy a novekvo energia igeny nem csak az elektromos autokon mulik...; mert elobb fognak hutot, tv-t, szamitogepet es legkondi-t venni mint elektromos autot...Azsiaban pedig kozel 4 milliard ember el, szoval nem ketseg, hogy rengeteg energiara lesz szukseg, nem veletlenul epitgetik 10-sevel az atomeromuveket...
kozi723
kozi723 2017. 10. 14. 22:22
Előzmény: #7381  kozi723
#7382
Arról pedig még nem is beszéltem, hogy egy 145 ezer lakosú Pécs 1!, azaz egy! db töltővel rendelkezik. Először legyen minden kúton, meg nagyobb bevásárló centrumokban. Abszúrd hogy azzal kéne kezdeni az autóvásárlást követően, hogy áthúzatom a vezetéket a falban, hogy ne olvadjon le a villanyóra. Egy UPC vagy Digi társasházi elosztó cseréje is fényéveket vesz bizonyos helyeken igénybe. 
kozi723
kozi723 2017. 10. 14. 22:16
Előzmény: #7380  Boole
#7381
A kérdés, hogy ez a 700-900km futni képes illetve gyorsabb töltést tudó eszközök megfizethetők lesznek e. Nyilván haza szemmel nézem elsősorban, de túl sok Teslat (a jelenleg legnagyobb hatótávval rendelkező személyautó) nem látok az utakon. Ja, hogy majd 19-ben elérhető lesz a 350km-t tudó Nissan Leaf 3, amit én is, Te is, halandó meg tud fizetni, az azért nem fogja ugyanazt tudni. Ebből kifolyólag hazánkra és szerintem az EU zömére ez a 2019 meglehetősen korai becslés. Ott lesz majd igazán nagy durranás, ahol a fogyasztóknak lesz rá lóvéja, és kinek lesz pl., akinek most van 30 gurigája teslára meg otthoni home charging station-re. Továbbra is úgy érzem, hogy ez a kaliber még nem a mi piacunk, így egyelőre korai a hálózati igénybevételt feszegetni. Először legyen minden második autó Leaf, de hát még azt sem tudjuk. Step by step. 
Boole 2017. 10. 14. 21:53
Előzmény: #7378  LBalaton
#7380
2019-re a piacon lesznek olyan autók, amelyek már 650-700 km-t tudnak egy feltöltéssel futni és 10 perc alatt fullra töltődnek. 
tberki 2017. 10. 14. 21:53
Előzmény: #7377  Boole
#7379
Nagyon jo a gondolat. 
Kerdes: ki fizeti a reveszt? Az en olvasatomban allambacsi/neni megrendeli a halozatfejlesztest a szolgaltatotol. Ebben az esetben a halozat uzemeltetok oriasit szakitanak (pl uniper )
LBalaton
LBalaton 2017. 10. 14. 21:40
Előzmény: #7377  Boole
#7378
Nem csak a magyar hálózatok kevesek az e-autókhoz!
Nem lesz annyira gyors az elterjedésük a világban!
Boole 2017. 10. 14. 20:56
Előzmény: #7373  pomperj
#7377
Az elektromos áram szükséglettel kapcsolatban helyesek a meglátásaid, a jövőben óriási igénynövekedés lesz tapasztalható iránta. A kapacitás igény mellett azért arra gondoltál, hogy az otthoni töltés, ha tömegesen megjelenne, akkor mekkora fejlesztést igényelne hálózati szinten? A mai magyar alhálózatok nem készültek fel ekkora igény-növekedésre. Amennyiben a számaid helyesek, akkor a lakóházakhoz méretezett, esetleges szolgáltatási igényekhez igazodó alhálózati kapacitást minimálisan kb. 30%-al felül kellene tervezni. A hálózati kapacitás növekedését hazánkban valamennyire a Paks II. tudja majd pótolni, de nem teljesen kielégíteni. Az alhálózati fejlesztések, hogy ezt a kapacitást kiszolgálja, ugyan pontos számok nem állnak rendelkezésemre, de kb. 300 milliárd HUF-tól egészen akár 3000 milliárd HUF-ig terjedhet. 
Törölt felhasználó 2017. 10. 14. 15:16
Előzmény: #7373  pomperj
#7376
Nehany honapja leepitettem az uraniumban levo pozicioimat es ezen a heten vettem de csak az etf-t; korabbrol ERA maradt amiben mondhatni jelentosebb pozicioim vannak es jelenleg a tokem kozel 2,5%-a all benne,de ez a pozicio eleg jelentos nyeresegen all; es van korabbrol 1 megfigyelo pozicio PDN-ben amiben a tokem kozel 0,12%-a all es ha minden igaz akkor kozel -60%-ban van.
Ha megindulna az uraniumban a momentum akkor valoszinuleg vasarolnek meg 1-2 cegbol,de egyelore csak figyelek....
Eleg sokat foglalkozok azzal jelenleg hogyan tudok ugymond semleges portfoliot epiteni...; ha a kovetkezo 2 hetben nem indul el az eses...akkor nagyon ugy tunik szamomra hogy nem lesz itt semmifele deflacios problema, hanem a kulonbozo eszkozosztalyokban kialakult buborekok utan hamarosan megjelenhet a minden napi eletben egy extrem inflacios idoszak...
Szoval a Nasdaq shortjaimat nem csak nemesfemekkel es uran banyasz,PGAL (portugal etf), GREK (gorog etf)-kel de lehet hogy XLE-vel is fogom fedezni....
Nagy valoszinuseggel a technologiat meg az energia szektor is kepes lesz felulteljesiteni a kovetkezo 5 evben...persze ha az olaj esne 20%-ot vagy tobbet akkor nem csak figyelnek hanem cselekednek is,de egyelore meg nem latom az erot se momentumot.....
Ha nem borul a bili hamarosan nezz ra a GREK etf-re mert lehet benne konyeden 30-50% 6-18 honapos idoszakban, hosszabb tavon akar meg tobb is....(persze itt se kell tulsagosan nagy pozikat felvenni,de ez is 1 lehetoseg)...
https://au.investing.com/etfs/global-x-ftse-greece-20
;)
eurocent 2017. 10. 14. 13:59
#7375
Mi a véleményetek az angol bankokról?
A szintjelző szerint kitörés után RBS >70USD, LYG 4,3USD felett 12USD-ig emelkedhet. Ez 3-7 szeres emelkedés.
pomperj
pomperj 2017. 10. 14. 10:28
Előzmény: #7373  pomperj
#7374
jav. TW,-->GW
pomperj
pomperj 2017. 10. 14. 10:23
Előzmény: #7362  Törölt felhasználó
#7373

Egy gondolat az URA poziciodhoz. Nalam is van URA, bar most eppen minuszban uldogel. Mik a kilatasok? 
Tegyuk fel, hogy a projektalt auto-forradalom megvalosul, es 10-15 ev alatt a vilag autoinak 1/2 resze e-auto lesz. Es kell belejuk aram, mondjuk 1.0 Mrd  garazsban kell ejszakankent tolteni oket. Honnan jon az aram a konnektorba?
Az olaj adja a vilag energiafogyasztasanak kb. 1/3 reszet. Es nagyjabol ennek a fele megy az autokba, A tobbi a kereskedelmi szallitas, hajok, repulok, teherautok hajtasara kell;  es ott egyelore nem lesz e-repulo, e-hajo es e-truck.  Szoval, akkor 10 ev mulva a vilag energiafogyasztasanak 1/6 resze lesz az e-autok ejszakai toltesehez szukseges mennyiseg. Honnan lesz ennyi uj  aram  ?
Az vilagos, hogy viz energia, gaz, szen nem lehet a forrasa,  kornyezetvedelmi okok miatt lehetetlen. Nappal fog mukodni mondjuk a mai napenergia triplaja kapacitasu naperomu, es az meg mindig nagyon keves. Dehat ejjel kell az aram. Marad a ... ?? Az atomeromu. Most abbol van 460 db a vilagon, es az adja az osszes energia 9-10%-at.  Nade, ha ujabb 16% kell, akkor epiteni kell 460*16/10= 740 db uj atomeromuvet hozza?  Abba meg  kell az uran. Tehat az olajtermeles kb. felet kell kivaltani 10-15 ev tavlataban atomeromuvekkel es urannal.  Mi massal?
Most van az urantermeloknel  egy eleg magas uran keszlet, ami kb. 2 evre eleg az atomeromuveknek.  Mire evidens lesz  hogy sokkal tobb aram kell, es ahhoz atomeromu es uran kell, eltelhet 2-3 ev is. Utana viszont egyreszt dragul az aram, masreszt beindulhat a nagy boom az eromu-epitesben.
Kell-e Paks II? igen, mert a kb. 0.1 M magyar e-autoba is kell aram. Ejszkankent egyenkent 10 KW eleg?  Az ugy 500Ft aram a masnapi kozlekedeshez, autonkent. Nem is draga, 1 buszjegy ara.
Az 0.1 M db * 10000W=1.0 TW, szoval eppen egy atomeromunyi kapacitas nagysagrend, itthon.  Es ha tobb e-auto lesz? Minden autogyar egyutt evi kb. 120 m db autot gyart. Es ha 10 ev mulva  ugyanennyi e-autot? Ahhoz 1200 Paks 2 kellene a vilagon.
Szoval: szerintem igen jok az uran kilatasai. De az uran-boom indulasahoz kell meg par ev. Egyelore nem erdemes nagy poziciokat epiteni. De a labujjat bedugni igen.
Ket eve, amikor elkezdtuk az e-autohoz szukseges lithium temat, senkit nem erdekelt a lithium, es pl. LAC-t lehetett 0.2 USD-ert venni. Most ara 1.3 USD szinten van.  Lesz LAC sokkal dragabb is. Es az uran? ES uranbanyak?
eurocent 2017. 10. 14. 09:51
#7372
A közeljövőben alaposan át fogom nézni a brazil részvényeket, nagyon ígéretesek.
Egy rövid/hosszútávú útvonalterv ABEV-ra:
1. fel kb 7,26-7,42-ig, esetleg min túllendülés,
2. korrekciós esés kb 6,61-ig
3. újabb emelkedés  8,2-8,32 sávba
4. visszaesés 7,26-6,61 sávba
5. hosszabb távú emelkedés 13-ig
Törölt felhasználó 2017. 10. 13. 21:16
Előzmény: #7370  eurocent
#7371
WTI most...?
eurocent 2017. 10. 13. 20:56
Előzmény: #7368  pomperj
#7370
Igen, japán ígéretes. Az ajánlott cégekben rövid távon van kb +5-15% mikulás  ajándék. PCRFY jó eséllyel elmehet 17,5-ig, itt a több éves eső trendvonalhoz érve nagy valószínűséggel lefordul. De hamarosan mindegyik erősebb ellenálláshoz ér, hosszabb korrekciós időszak következhet.
Mostantól érdemes figyelni az általad oly sokszor emlegetett T-Bond chartot. A 30 éves nagy valószínűséggel hamarosan délnek veszi az irányt, ugyanakkor elképzelhető, hogy az esés 140-körül megáll. A részvények értelemszerűen követik az irányát. Almában sincs már sok kakaó...
Boole 2017. 10. 13. 11:02
Előzmény: #7368  pomperj
#7369
a
pomperj
pomperj 2017. 10. 13. 10:43
Előzmény: #7367  pomperj
#7368

4)Japan egyre szebb bull. A vezeto szektor az elektronikai eszkozok, szoval FANUY robots, YASKY electric, es persze a klasszikusok mint Panasonic, Sony, Canon.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171013v00mo8i21.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171013v00mlpsnr.jpeg
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171013v00mma5il.jpeg
A penzugyi szektor meg mindig nem mutat erot. Ami egyelore nem csoda: USDJPY charton ugyan mar kesz (2) hullam, de meg nem latszik kitores. A yen korrekcio kesz, de a tovabbi gyengules meg most kezdodik. De ez az uj trend nagyon  eros lehet, es nagyon sokaig is tarthat.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171013v00moaebo.jpeg
.
A JGB 10Y kotveny is eppen befejezte a (2) hullamot, es indul a kamat a "sokkal magasabb" 0.5-1.0% fele, ami Japanban szenzacioszamba fog menni.
Van mire kolteni: egyreszt 3 ev es jon az olimpia, atepitik egesz Tokiot. Masreszt Kim miatt Japan elkezdett fegyverkezesben gondolkodni, logikusan nem tetszik nekik a Trump-bizonytalansagi tenyezo. A politika osszezart Abe mogott, aki rendkivuli valasztast tart a jovo honapban. Nem vitas mit akarnak.
.
A Japan bankokat tovabbra is kiemelten kell figyelni, mert itt minden tenyezo nekik latszik dolgozni. MTU, MGF es NMR a kiemelt target vetel less hamarosan. Mar ott toporognak a kitoresi vonalnal.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171013v00mnjoi1.jpeg
Nalam Azsiaban most Japan az elso a figyelo listan,  hiszen egyes szektorokban (elektronika) mar kitort, masokban meg nagyon keszulodik.
folyt. kov.
pomperj
pomperj 2017. 10. 13. 07:20
#7367

Nezzuk Azsiat.
1)Az EEM index tovabb masirozik felfele. Mar masfel eve van a (3) hullamban, es ugy tunik egyelore az elso harmadaban.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171013v00myfj1j.jpeg
Nekem tovabbra is EEM tetszik jobban mint SPY a kovetkezo 3 evre.
2)A legsikeresebb szektor az EEM vilagban az IT szektor maradt. Ahogy az USA tozsdem sem, az EEM-ben sem a value a "meno", hanem a growth koncepcioban invesztalas volt sikeresebb.  Most is az, es a 2 vezeto ceg a Tencent es Alibaba, TCEHY es BABA.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171013v00mmsxz5.jpeg
Tencent 420Mrd ka[pitalizacioja mar versenyez az Amerikai FAANG ( FB 490Mrd, AMZN 480Mrd) nagysagrenddel, de azert kozeledik a hosszutavu bull piaca egyik csucsahoz. Azsiaban BABA tovabbi novekedesnek szerintem tobb tere van. Es a ketto koul nyilvan BABA az, ami az AMZN nagysagrendjet is meg fogja haladni 3 even belul.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171013v00mtmsq.jpeg
Akik itt nezelodnek, valoszinuleg ezeket tartjak is, es mint en is, sajnalom hogy keves van beloluk.
3) AZ EEM rovidtavu chart hozott nemi tisztulasi mozgast az utobbi hetekben, es talan  az az Oktoberi honap az, ami egy (3) csucsot rajzolhat. De meg erodekesebbek a fo Azsia regiok trendjeinek alakulasa.
folyt. kov. 
pomperj
pomperj 2017. 10. 12. 21:24
Előzmény: #7365  kozi723
#7366

Ehhez kepest a DB tegnap az egesz olajszerviz szektort felminositette, es mind a 20 ceget BUY rating tette. Es egyenkent kiemelten jonak latjak:
HAL, PTEN, CJ, SLB CLB
RIG WFT SPN, SND.
SPN
Superior Energy Services, Inc.
We could not find data about SPN.
More »
kozi723
kozi723 2017. 10. 12. 15:41
Előzmény: #7363  pomperj
#7365
DO-t miért minősítette ma le a citigroup? Felminősítette és buy ratinget adott RIG-nek, DO-t pedig sellbe vágta. Szépen elintézték a 15-ös szint áttörésének problálkozását. Miért vélekednek teljesen ellentétesen két gyakorlatilag teljesen ugyanabban a helyzetben lévő cégről? 
kozi723
kozi723 2017. 10. 10. 21:58
Előzmény: #7363  pomperj
#7364
Kár, hogy ilyen intenzíven visszanyomták, nagyon szépen indult nap. Bár panaszra így sem lehet ok, az elmúlt 7 kereskedési nap alatt mint 6%-kal emelkedett az árfolyam. A mai nap kicsit úgy néz ki számomra, hogy mindenki elkezdte a profitot realizálni és zárja a pozícióit. 10,2ról 15,2 ez azért nem semmi. Remélhetőleg az olaj most már tényleg 50 dollár felett tud maradni és nagyon jó lenne ha az USA termelők belemennének egy közös akcióba az OPEC-kel. 55-60 sávba érő olaj esetén ezek a szervízesek újabb 20-30%-kal többet fognak érni. 
Dupla alj szépen működött:
https://invst.ly/5ekh5
pomperj
pomperj 2017. 10. 10. 19:35
Előzmény: #7362  Törölt felhasználó
#7363

A harombol kettovel egyetertek;-)
2) Mas. A DO ma attorte a 15.0-15.3  kritikus ellenallast, ami mar 2 eve dominansan mukodik. Meg nem zart meggyozoen felette. De valoszinuleg par nap, es meglesz a 2 felette zaras. Onnantol a DO nagyon szep alakzatban lehet, es siman a 26 szintig masirozhat.
Az RDC is a kritikus 13.0-13.4 ellenallasat tori, hasonlo DO-hoz.
A RIG meg nem tart ott hogy itorjon, most egy kozbenso 10.6 ellenallassal kuzd 2 hete. Neki 11.5-12.0 savban van a kritikus szintje. Onnan mar 16 szintig szabad lenne az ut.  De azert aug. kozepe ota megis +30%ot ment, kb. 50 munka nap alatt, szoval az emelkedes atlag-sebessege 0.75%/nap. Ami nem rossz.  Ennel fontosabb, hogy a hirek szerint  kap egy nagy megrendelest a Gulf-ban. Egyebkent is, a Q3 idejen osszesen kapott 220 M uj megrendelest...ami az utolso 12 honap 750 M bevetelhez kepest nem sok, de trendfordulot sejtet az olajfuros piacon: megint elkezdtek kisebb munkakkal  keresni  a furosokat. Meg nagyon az elejen vagyunk, de fundasan is vannak jo hirek, nemcsak a TA nez ki biztatobban.
Mindenesetre: Ha 3 olaj-szerviz ugyanazt mutatja, akkor megiscsak lehet valami bull a dologban.
3)A kis aranybanyaszokat nem kutattam at rendesen iden, es nagyon banom, igy utolag. A Kirkland Lake (KL) valami egeszen elkepeszto erovel duplazott eddig az iden. Es meg van par jo kis aranybanyasz...de meg dolgozom rajtuk.
Törölt felhasználó 2017. 10. 10. 16:29
Előzmény: #7360  pomperj
#7362
Tegnap es ma vasarolgattam:
PGAL (portugal etf)
GREK (gorog etf)
URA (uranium etf)
vasaroltam meg egy kis ezustot, aranyat, platinat (rovidebb tavra), torok lirat, VIXM-et es piciket bovitettem a nasdaq shortokat hogy az egyensuly fenn maradjon....
Boole 2017. 10. 10. 08:42
Előzmény: #7360  pomperj
#7361
Nem haragszunk meg, ha 1 nappal előbb jönne, még azon sem, ha a hónap végén. Az arany egyelőre úgy mozog, ahogy az várható volt. Remélem már nem néz le 1260 alá.
pomperj
pomperj 2017. 10. 10. 08:33
Előzmény: #7343  pomperj
#7360

Pontosan 10 eve, 2007 Oktober 11.-en volt  az SPY a csucson, aztan 60%-ot esett. ( hoppa, 1 nap elteres )
Most egy jatekos osszehasonlito abra kovetkezik, 2007 es 2017 oktober chartokkal. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171010v00m2wmgs.jpeg
eurocent 2017. 10. 09. 19:21
Előzmény: #7356  kozi723
#7359
Kávé (KC) még legalább 20%-ot esni fog...
eurocent 2017. 10. 09. 19:06
Előzmény: #7355  kozi723
#7358
Egyelőre minden a leírtak szerint alakul. Jelenleg 8,13-ra tippelem az alját.
kozi723
kozi723 2017. 10. 09. 18:10
Előzmény: #7356  kozi723
#7357
*dobtak
kozi723
kozi723 2017. 10. 09. 18:10
#7356
Nehany hete, talan 1-2 honapja beszeltunk a kaverol. Ma dobtam ki egy ta varakozast pf-ra. Mar korabban is lattam benne fantaziat, mina velemenyetek? Az illeto az alabbi elemest tette kozze:
http://www.portfolio.hu/traderszoba/cikk/arupiac/48841/1/kave_dragulas_elott_a_fekete_nedu_ara.html
kozi723
kozi723 2017. 10. 09. 16:26
Előzmény: #7353  eurocent
#7355
Szia! 8,4. Fenntartod a vételt? :) 
pomperj
pomperj 2017. 10. 09. 11:46
Előzmény: #7353  eurocent
#7354

Jo meglatasnak tunik nekem is: USD elleni gyors szakadas, egy tozsdei beesessel kiserve. Ami 2-3 honap alatt vissza-korrigal.
Csak eppen a BRL es a TRY nagyon kulonbozo hullam-trukturaban van hosszu tavon: 15 evesen nezve a TRY tovabbi bear piac kilatasu, es innen TUR egyelore nem latszik vonzonak, ahogy tegnap irtam. A BRL viszont bull piacban van az egyebkent eros USD-hoz kepest is.
eurocent 2017. 10. 09. 11:37
Előzmény: #7351  eurocent
#7353
TUR, TKC, USDTRY 1D: https://s1.postimg.org/734wwg64rj/TUR-_TKC-_USDTRY.png
http://www.portfolio.hu/deviza-kotveny/deviza/zuhan-a-lira-a-torokok-ujabb-kemenykedesere.264559.html
Kíváncsian várom milyen hatással lesz TKC árfolyamára a 8:35 cikkben olvasható hír. Várhatóan 20170518-i brazil eseményekhez hasonlót fogunk látni a charton.
kozi723
kozi723 2017. 10. 08. 22:19
Előzmény: #7351  eurocent
#7352
Köszönöm az ötletet és az elképzelést, figyelőlistára tettem. 
eurocent 2017. 10. 08. 21:46
Előzmény: #7349  kozi723
#7351
TKC akár azonnali vételre is jó lehet, de valószínűbb, hogy 8,2-8,1 sávba lesik (8,01 alá nem eshet, azaz SL 8), utána el kell menjen legalább 10-ig.
pomperj
pomperj 2017. 10. 08. 21:36
Előzmény: #7349  kozi723
#7350

A TUR szep bull piacban 8 honapot emelkedett. Tehat az valoszinutlen hogy 4 het alatt kesz a korrekcioja. Meg egy fel (b), es meg egy eses (c) benne van, talan 36 szintig is lemehet. Most nem vennek meg bele.
Megjegyzem, hogy szinte az egesz EEM csapat egy bull idoszak vege fele kozeledik, tobbseguk az utolso fel-hullam kozepe tajan. Elegge szinkronban vannak az SPY-al. TUR talan elobbre jar. Epp ma neztem at, pillanatnyilag nekem csak Japan es Saudi Index tetszik.  A legkevesbe? A spanyol, ami jo nagy (C) eses elejenek tunik.
kozi723
kozi723 2017. 10. 08. 20:51
Előzmény: #7347  eurocent
#7349
Nem túl kockázatos továbbra is a török piacon pozíciót felvenni? TA alapon kifejezetten jól néz ki, de ha tényleg beszakad spy amit oly sokan prognosztizálnak már, akkor mi lesz a török piaccal? Ettől függetlenül tetszik a chart. Hova várnád? 10,8 körüli korábbi csúcsra. Naposon 8,4 egészen korrekt stop helyszín, hetesen chartot nézve 8 alá kicsivel, mondjuk 7,9-re helyezném a stopot. MIndkét esetben 2:1 hozam kockázattal játszhat. Vársz vagy azonnali belépéssel gondoltad? 
pomperj
pomperj 2017. 10. 08. 19:40
Előzmény: #7343  pomperj
#7348

Az olaj temahoz meg egy osszehasonlitas: US Crude Storage chart es a Crude Chart. Lent.
A korrelacio Negyedeves  idotavon jo, de par hetes tavon nem igazan. De, az jol latszik a storage chart jobb oldali utolso felev extrapolalasaval, hogy ( ha meg 6-8 honapig sikerul az OPEC-nek igy tartani a kitermelest, es akkor vele a US storage szint csokken  ujabb 100-al, piros trendvonalak ),
akkor az US storage szint lejohet egeszen a 350-400 savba....es az mar a 2012-14 szinvonalhoz kozel  lenne. ES akkor negyedevvel kesobb az ar is oda mehet ahol 2012-14 idejen volt  (!?) Persze, a trendek ritkan linearisak; de ha az utolso 5 evben ilyen volt, akkor talan tart meg egy evig ;-)
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171008v00ma0v52.jpeg
eurocent 2017. 10. 08. 16:09
Előzmény: #7346  eurocent
#7347
A hétvégén nézegettem az egyes szektorok részvényeit. Nekem úgy tűnik, hogy a legtöbb telekommunikációs cég 15-25%-ot hozhat a mikulás ralin (alig lehet melléfogni). PL TKC is min ennyit emelkedhet.
eurocent 2017. 10. 07. 21:48
Előzmény: #7343  pomperj
#7346
Az arany sorsa rövid távon nálam is képlékeny. Viszont az ezüst határozott több hetes/hónapos short jelzést erősít meg, ha az októbert legalább a mostani 16,8 szint alatt zárja. Ezüst bányászoknál hasonló a szitu. CDE ha egy picivel lejjebb zárja a hónapot, megy a pincébe.
NG-nél én is kalkulálok az elképzeléseddel, de ehhez erőből át kellene vinnie egy vasbeton ellenállást. Long setup nálam csak 3,17 fölött jöhet szóba. Viszont lefelé "szabad" az út. Még nem validálódott, de egyre nagyobb annak az esélye, hogy ismét teszteljük a 2016 márciusi aljat (cél 1,7).
Nade a sok negatívum mellett nekem úgy tűnik, hogy a kanadai nem bányász cégek chartjai jó bőrben vannak. Érdemes megnézni: pl LULU, GIL, MFC, CM. A többségénél 40-100% emelkedést is el tudok képzelni.
Törölt felhasználó 2017. 10. 07. 21:07
Előzmény: #7344  Törölt felhasználó
#7345
#35: "Egy részvénypiacra készített prognózis semmit sem közöl arról, hogy merre haladnak tovább a részvények, viszont sokkal többet árul el arról a személyről, aki a prognózist jegyzi." (Warren Buffett) :))
Törölt felhasználó 2017. 10. 07. 21:05
Előzmény: #7343  pomperj
#7344
"Az arannyal kapcsolatos "bull" varakozasok sajnos megkerdojelezodni latszanak." 
(2017. szept. 30., pomperj)
"Az arany ara szerenyen emelkedoben van, Meg nem tort ki a savbol. De RSI mar felfele kunkorodik... A GDX-GC kettos kolcsonhatasa tovabbra is remenyt ad, hogy induloban van egy rally."  
(2017. október 5., pomperj)
"Vannak, akik itt az arany piac fordulatat sejtik felfele. Nekem ez meg nem latszik abbol, amit csinal az eses kozben. "  
(2017. október 7., pomperj)
:))
pomperj
pomperj 2017. 10. 07. 20:43
Előzmény: #7326  pomperj
#7343

1)Erdekesen alakul az DOW chart. A 2 parallel csatorna felso vonala okt. 9-10-en metszi egymast, es a metszespont 22880 szinten van.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171007v00mwxpsy.jpeg
Meg 2-3 nap, es Elliott alapon lehet azt gondolni, hogy megvan az SPY top. Hat, nagyon kivancsi vagyok.
2)A bond piac is kritikus allapothoz kozel van. Annak leszakadasa jol magyarazza az esetleges  reszvenypiac fordulatot. Nos, a 30Y futures mint benchmark mar mult heten a support szint  ala szurt. de meg nem zart alatta. Ha leszakad, az teljesen uj helyzetet teremt: a likviditasban is, es a piaci kamatemelesi idoszak kezdetet is jelenti.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171007v00mf8llj.jpeg
3)Vannak, akik itt az arany piac fordulatat sejtik felfele. Nekem ez meg nem latszik abbol, amit csinal az eses kozben. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171007v00mhtyiv.jpeg
Annyi biztos, hogy GLD jellemzoen 16-23 napig esett ezt megelozoen. Most mar a 1360-as csucs ota eppen 20 napja esik. De az eses belso szerkezete nem ad tampontot. Persze, ha a bond es reszvenypiac megfordul, a GOLD azonnal "menekulo" celpont lehet. Erdemes figyelni.
4)Az olaj charton  maradt az A-B-C struktura varakozas es a bull kilatas. Target 64-70 sav.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171007v00mkugc.jpeg
Megjegyzem, a Nat. Gas chartot is lehet ehhez hasonlonak nezni, es ott is bull idoszak indulhat.  Talan SWN es CHK megindul vegre.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20171007v00m52wt5.jpeg
eurocent 2017. 10. 07. 19:34
#7342
Az argentin nagyobb cégek szinte mindegyike rövid idő alatt hozhat 15-30%-ot. Érdemes válogatni közülük. Célárak pl: BBVA >27, TEO min 37.
pitcairn2 2017. 10. 06. 09:50
Előzmény: #7339  pomperj
#7341
nincs olyan, hogy "megállíthatatlan piac", ha a központi tervezők úgy akarják bármikor megállíthatják:)
mármint ezt az állítólagos "piacot"...
pitcairn2 2017. 10. 06. 09:48
Előzmény: #7337  berlini
#7340
az amerikai tőzsde szárnyalása mögött is csak két dolog van:
1. pénznyomtatás
2. kamatmanipuláció
ennyi
nincs mögötte több
ez különben totál evidens
https://born2invest.com/wp-content/uploads/2017/05/graphics-12-2.png
szóval nem értem azt a "hej de nagy" felháborodásodat:)
pomperj
pomperj 2017. 10. 06. 07:42
Előzmény: #7331  -bubu-
#7339

Abszolut. Ugy nez ki, ez a  piac "megallithatatlan", ahogy a mai pf. cikk irja. Csakhogy ennyi penz mar Mo-on is iden 12% beremelest, 80%ingatlan-aremelkedest, 10% bolti aremelkedest okozott....es az MNB-s NagyMarton azt talalta mondani tegnap a konferencian, hogy meg 7 evig ilyen marad a penzpolitika. Es eddig NM volt a jozan.
A kozp. bankok altal korlatlanul uralt, durvan eltorzult penz-korszakban vagyunk. Nemcsak Amszterdamban van tulipanmania, hanem az tombol az egesz bolygon.
 
pomperj
pomperj 2017. 10. 06. 07:20
Előzmény: #7330  pomperj
#7338

Akit veletlen erdekel, 1 het mulva lesz az IFTA  Investori/TA konferencia Milanoban,
http://www.ifta-conferences.org/
Bitcoin-tematol  John Bollingeren at Kaufmann-ig minden money-manager ott lesz.
berlini
berlini 2017. 10. 06. 00:34
Előzmény: #7335  pitcairn2
#7337
Annyiszor emlegeted Venezuellát, hogy már lassan el is hiszed ezt a marhaságot. A venezuellai tőzsde és a többi között csak annyi a közös amennyi egy lódarázsban és egy versenylóban.
                                                                                                     
pitcairn2 2017. 10. 05. 22:22
Előzmény: #7329  kimpaa
#7336
amikor a központi tervezők úgy akarják:)
pitcairn2 2017. 10. 05. 22:21
Előzmény: #7331  -bubu-
#7335
azt persze nem vitatom, hogy ha akarják bármeddig felnyomhatják a nagy tőzsdeindexeket
(lásd venezuelai példa...)
de valóban akarják ezt?
hiszen teljesen egyértelmű, hogy így nem tudnak valódi fellendülést generálni
a csapnivaló gazdasági helyzettel kampányoló pontosan Trumpot ezért választották meg...
pitcairn2 2017. 10. 05. 22:18
Előzmény: #7331  -bubu-
#7334
szerintem nagyon szépen megkomponált bedöntés lesz még a Trump elnökség alatt
és ha igazán nagy lejtmenetet akarnak, akkor hamarosan elkezdik...
Boole 2017. 10. 05. 21:39
Előzmény: #7332  Boole
#7333
Azonban a hosszú trendcsatorna felső széle 6126-nál van. Ettől feljebb nem kéne mennie, mert ott van a 161,8%-os fibo is.
Boole 2017. 10. 05. 21:34
Előzmény: #7329  kimpaa
#7332
Kb. most értük el a Nasdaq100-on a trendcsatorna tetejét, 6067 a teteje.
-bubu-
-bubu- 2017. 10. 05. 19:07
Előzmény: #7330  pomperj
#7331
megemelik a plafont majd megint mint mindig
ha pénz visszavonás havi 10mrd al nevetséges összeg a 4400mrd os nyomtatáshoz képest 
EKB még mindig havi 60mrd eurót nyomtat év végéig biztosan, a japán BOJ évi 80 ezer milliárd jent nyomtat , számokkal le se tudom írni :o) 
sp nek már 3 vagy 4 éve be kellett volna szakadnia mikor a hindemburg omenre hivatkoztál meg a wall street farkasának megjelenésére , gondolom emlékszel ezekre, de a pénznyomtatás pénzbőség felül írt mindent 
Nem tudom meddig tarthat ez az őrület vagy mi lesz az OK ami megállítja de egyelőre mennek kint mint az állat
pomperj
pomperj 2017. 10. 05. 18:47
Előzmény: #7327  Boole
#7330

Jogos a szkepticizmus. De van nehany fundas tenyezo oktoberre, amik siman okozhatnak egy korrekciot minden technikai allapot nelkul is.
1)Ha nem kepesek az USA adocsokkentest megcsinalni es bevezetni Januarig.
2)Ha Trump kinevezi Warsh-t FED elnoknek, aki heja; Es amint kamatemeles jon. Es eros dollar.
3)Egyebkent is vege oktoberben az easy-money korszaknak az USA-ban. Oktoberben indul a FED merlegcsokkentes a bond piacon.
kimpaa
kimpaa 2017. 10. 05. 13:17
Előzmény: #7326  pomperj
#7329
na ez az, mikor lesz nagyobb SP korrekció?
Boole 2017. 10. 05. 12:39
Előzmény: #7327  Boole
#7328
Nézzétek meg a világon mostanában lezajlott IPO-kat. Van itt mindenre zseton. Korlát nélkül nyomtatják a pénzt és vigyáznak arra, hogy olyan nagy mennyiségben ne realizálódjon az átlag embereknél, hogy ne legyen nagyobb gazdasági növekedés és infláció. A pénzfaktor pozitív, a pszichológia is pozitív és javuló tendencia látható.
Boole 2017. 10. 05. 11:31
Előzmény: #7326  pomperj
#7327
Az EW elmélete, amennyire emlékszem az elmúlt 23 évből, szinte mindig csődöt mondott. Az EW hívők és elemzők mindig csak később magyarázták a bizonyítványt. Az előre megrajzolt chartok nem úgy és nem akkor alakítottak ki csúcsokat vagy aljakat, mint azt korábban várták volna. Én abban hiszek inkább, hogy van túlpörgés szakasz, követő szakasz, túladott piac. Azt, hogy ez milyen apróbb számozásokkal kísérve következik be, hát nem igazán. Én azt vártam, hogy a piac vége kb. akkor lesz, amikor az USA rövid ráta eléri a kb. 3,5%-ot. A FED azonban lent tartja a kamatokat. Mondhatnám azt is, hogy nem ortodox módon viselkedik. Láthatóan működik. Így megbecsülni sem lehet a piac tetejét. Az arannyal és a bányarészvényekkel kapcsolatban optimista vagyok. Én még várnék egy kb. 1265 USD körüli lefelé kört, aztán megindulhatna a jelentős emelkedés.   
pomperj
pomperj 2017. 10. 05. 03:53
Előzmény: #7314  pomperj
#7326

A 2017 Oktobere minden Elliottista szamara a legizgalmasobb honap. Az invesztori eleteben keveseknek adodik,  hogy egy sokeves bull ciklus legvegen az Elliott-csucs ennyire kozeli kialakulasat kovetni tudja. Minden valoszinuseg szerint Oktoberben (November?)  sokeves, emlekezetes SPY csucs lesz.  
Ha. Ha az Elliott elmelet most nem mond csodot.
A megelozo kalkulacio a csucsig meg kb. 50-100 pontot projektalt, es stoch=96-97 szintet. Ma az DOW es SPY hatodik napja szakadatlan emelkedik. Az ar a csatorna fole szurt. A havi, heti es napi stochastic mind 96 szint folott van. De  a naposon egy tizeddel ma csokkent.
Nincs divergencia. Az osszes index mind felfele megy. Lehet, hogy ez meg csak egy small-degree (iii) csucs kialakulasa, es meg hatra van egy kis korrekcio, plusz egy vegso rally lesz ? Amiben megjelenik majd a divergencia? Vagy ez akkora csucs lesz, hogy minden egyszerre eri el a maximumat?
Tortenelmi csucson vannak az amerikai indexek. 
Boole 2017. 10. 04. 20:43
Előzmény: #7324  eurocent
#7325
Mi adja ezt a szintjelzőt és hogyan kell használni?
eurocent 2017. 10. 04. 19:59
#7324
A katalán események miatt korrigálnak a spanyol részvények. Viszont a szintjelző szerint a TEF-ben van legalább 16-20% emelkedési potenciál rövid időn belül. Ráadásul november elején osztalékfizetés esedékes, illetve a chart szerint az év vége általában historikusan stabil emelkedéssel zárul. Bátor tradereknek érdemes lehet megjátszani.
Nem nagyon kellene esnie a 10.2x alá. De ha lesz is mélyebb leszúrás, azt elvileg gyorsan visszahúzzák.
McDee 2017. 10. 04. 17:39
Előzmény: #7318  McDee
#7323
Még egyszer felhívom a figyelmet. Ez nem reprezentatív sokaság. NYSE osztalékfizető részvényeire készítettem el az elemzést (azért mert azokat töltöttem korábban le, azok  állatak rendelkezsemre). Kiszűrtem a negatív PE (TTM) részvényeket.
Most viszont már felcsigázódott a kíváncsiságom és meg fogom csinálni az értékeltést néhány indexre is. Az inkább kielégíti a rprezentativitás iránti igényeket.
A metodológiához annyit, hogy a kalkulált értékek mindegyike egyszerű aritmetikai (bármilyen súlyozástól mentes)  átlag. A pl. kapitalizációval súlyosbított átlag szerintem  kevésbé szolgálná a célokat.
Boole 2017. 10. 04. 10:41
Előzmény: #7320  pomperj
#7322
Ez is hasznos volt, köszönöm.
pomperj
pomperj 2017. 10. 04. 10:20
Előzmény: #7320  pomperj
#7321
jav. 40/4.3=10
pomperj
pomperj 2017. 10. 04. 10:17
Előzmény: #7318  McDee
#7320

1)Huuuu, nagyon erdekes a 2 tablazatod. Eloszor a szektor PE es CAPE szamokrol, macro szinten.

A PE az elmult ev, a CAPE az elmult 10 evre vonalkozik, ertekuk 33 es 40.  Ez szamomra 3 dolgot jelent.

a)A profit mostanaban sokkal magasabb, mint a 10 evre normalizalt. A szamlalo ugye  azonos P szam, a rovid-ideju PE nevezoje az idei profit ami most nagyobb mint a hosszutavu CAPE profit, es igy johet ki PE hanyados a kisebb szamra. 

Most tehat kiemelkedoen jo profit-teremelo idoszakban van a  piac, a sokeves atlag felett kb. 40-33,  szoval 30%-al. Es mar a sokeves atlagos PE=40 is nagyon magas.  Nem hinnem, hogy igy marad nagyon sokaig, az extremen "tulvett PE oscillator" -nak tekintve hamarosan a "return to average"szakaszba kerulhet.

b)Csak elvi alapon egy gondolat: mekkorat eshet ennek alapjan a piac? Nos, a hosszutavu PE atlag 15 korul van, a CAPE 40, tehat 15/40=38%, szoval a normalitashoz valo visszateres eseten is betyar nagy (...ha nincs tullendules a masik oldalra...), akkor ebbol -62% piaci esest is lehet projektalni. Sot, nagy valoszinuseggel.

c) A CAPE 10 eves atlagszam. Tehat a 10 eves bond kamattal lehet hasonlitani a CAPE alapjan szamolt tozsdei hozamot. Melyik hoz tobbet, a reszveny vagy a bond a kovetkezo 10 evben? A CAPE=40 az eppen 2.5% kamat kilatas 10 evre. Es a 10Y treasury bond hozama most 2.3%, es az utolso evben 1.2%-rol emelkedve majdnem duplazodott.

Ami elkepeszto allapot. Gyakorlatilag nincs kulonbseg a vilag legbiztosabb 2.3% hozama es a nyilvan tularazott SPY 10 eves hozama kozott !

Ha meg a corporate 10Y bond-al hasonlitjuk? A (Corporate-Treasury) spread most sokeves legkisebb szinten van, kb. 2%, de normalisan 3-3.5% szokott lenni. Szoval? egy atlagos ceg 10Y kotvenye hoz 2.3%+2%=4.3%-ot, a reszvenye meg 2.5%ot ? Total abszurdum. Es akkor meg hol van a szokasos 2% koruli reszvenyesi riziko-kulonbseg felara a bondhoz kepest? 

Igen: ha visszaterne a piac a normalis allapotba, akkor ilyen hasonlitas alapjan mi tortenhet?

Nos, 2.5/(2.3+2+2)=0.39,
szoval ez 61%  potencialis esest prognosztizal a kovekezo evekre a bond piac/reszvenypiac hozam-anomalia alapjan. AMi meglepoen hasonlit az elobbi szamhoz.

Megjegyzem, a FED elindult a normalizalas fele. Ha meg a Trump-jelolt ( Warsh?) kerul 2018-ban Yellen helyere, aki egyebkent "heja" hireben all, nos, akar meg is valosulhat.

2)A macro kovetkezmenyek mellett hadd emlitsem meg, hogy az agazati szamok is erdekesek. Nekem a Homebuilding, Bankok es Olaj-furos  agazat  latszik a legerosebbeknek a kovetkezo negyedevre. Es  a tablazatod alapjan?

A kurrens PE sorban az Oilservice (12, 4.3) nyilvan homlokegyenest forditottja  a piacnak es extremen alularazott. (a piachoz kepest ugy majdnem 40/44=10 faktorral !) 

A bank (18, 30) nyilvan a value kategoria a mai atlagokhoz kepest, A homebuilding (18, 150) szint  ovatossagra int, dehat ciklikus de stabil mozgasu szektorban az ilyemi nem kozvetlen veszely, es meg mindig value ertekeltseg az atlagos (33, 40)hoz kepest.

Szoval? Nekem  egyertelmuen, az olaj-furas a legjobb agazat, es ezt mutatja a tablazatod is. Az autogyartok (9.8, 15 ) szama a masodik legjobb, de az mar a ciklusa lemeno agaban van. Az airlines az olcso olajon es prosperalo Ameriban most profitabilis, es eppenseggel vonzo lehet egy ideig.

Megyszer: Kosz, nagyon hasznos volt.

Boole 2017. 10. 04. 07:57
Előzmény: #7317  pomperj
#7319
A meglátásom szerint az USA piacon hivatalosan 10 szektort tartanak nyilván, abból 9 túlértékelt, egyedül a telekom nem.
McDee 2017. 10. 04. 06:19
Előzmény: #7317  pomperj
#7318
Értelme van ezeknek az eszmecseréknek. Kiszámítottam saját adataimra (szigorúan NYSE osztalékfizető részvények) PE és CAPE átlagait szektoronként és ágazatonként. Módszertan: Csak PE>0 elemeket vettem be az átlagszámításba (veszteséges cégeket kizártam) Később, ha egyszerűen megoldható, integrálni fogom ezeket az adatokat is táblázatomba. így legalább azonnal látható lesz a relatív értékeltség. Szektor: link Ágazat: link
pomperj
pomperj 2017. 10. 03. 18:47
Előzmény: #7313  McDee
#7317
A szektoronkenti PE mutato erdekes meg. A leginkabb alulertekelt az energia, a tulertekelt a real-estate es a technologia. link
Boole 2017. 10. 03. 15:09
Előzmény: #7314  pomperj
#7316
Az Én grafikonom ide-oda kb. 10 napot szokott tévedni, tehát 2017.10.20.-2017.11.10. közöttre is simán mehet egy beesés. Szerintem S&P500-ban már nincs 100 pont felfelé. Meglátjuk a valóságot.
Törölt felhasználó 2017. 10. 03. 14:55
Előzmény: #7313  McDee
#7315
Nem akartam kommentalni az atlagokat amit kihoztal a P/E-knel...Az ok eleg egyszeru nagyra ertekelem a munkadat es ugy gondolom, hogy rengeteget teszel a portfolio forum kozossegert...ezert pedig rendkivuli elismeres jar...szoval csak igy tovabb es en is koszonom a munkadat, meg akkor is ha sajnos hibas adatokkal dolgozol...(ezt nem bantasbol irom)...kb. olyan mintha azt irnam hogy itt most eppen 11:55pm van...szamomra teny, szamodra pedig mas a teny... u.i.: tul sok a penzugyi turpissag es eleg jol manipulaljak a penzugyi adatokat...(az altalam ismert informaciok szerint mint irtam; es ezert mi jelentos osszeget fizetunk): nasdaq100 P/E-je 50-55; Russell-nel pedig 75...es a sort folytathatnam.... Ettol fuggetlenul a munkad elismerest erdemel! Tovabbi sok sikert!
pomperj
pomperj 2017. 10. 03. 13:53
Előzmény: #7312  Boole
#7314
Ez jo kerdes. A szellemi torna kedveert csinaljunk egy kis szamitast, hogy mikor fog csucsra erni az SPY ? Hany nap mulva less ott, es emnnyit kell meg emelkedni? A napos charton vannak az adatok, elobbi ismet: link a megelozo (3, narancs) csucsnal a stochastic indicator csucs erteke 97 volt, es az azt megelozo csucsoknal stoch erteke 96, 96 voltak: Szoval, hasonlosagot feltetelezve, mikorra er fel a stochastoc indicator a csucs-gyanus 96-97 szintre, ahonnan lefordul, ha az erteke most 91.5 ? A valasz az, hogy megnezzuk, hany nap kellett a megelozo 3 esetben. Ime, a szamok: Hany nap alatt ert fel a csucsra 91-->96 kozott, es fordult a stochastic? Valasz: 8, 13, 14 nap Hany SPY pontot ment ehhez felfele? Valasz: 50,110,50 pont Egy Elliott korlat van, a wave 3 nem lehet kisebb mint wave 5, szoval ha wave 3=65 pont, akkor a varhato top szintje innnen 50-65 pont tavolsagra van. Ha a szokasos W5=W1 szamot hasznaljuk, akkor w5=50. Erdekes modon ez az 50 pont tobbszor ismetlodik. Summary? varhatoan meg 50 pont, es 8-13 nap van hatra a csucsig. Igen kivancsi vagyok, hogy a valosag mit mutat majd ehhez kepest.
McDee 2017. 10. 03. 12:29
Előzmény: #7311  Törölt felhasználó
#7313
Nem reprezentatív (mert csak NYSE 2573 db osztalékfizető részvényének) PE megoszlása hisztogram formájában. link
Boole 2017. 10. 03. 12:15
Előzmény: #7311  Törölt felhasználó
#7312
Azért az nem mindegy, hogy milyen szintekről kezdünk el esni.
Törölt felhasználó 2017. 10. 03. 12:12
Előzmény: #7310  Boole
#7311
Nekem is van NDX shortom, de a SPY-t meg nem kezdtem el adni....elofordulhat, hogy iden oktoberben elkezdunk esni de lehet hogy csak a volailitas fog megnoni es az igazi eses csak jovo nyaron kezdodik...Igazabol nincs akkora jelentosege, hogy 1-2 nap, 1-2 het vagy csak 12honap mulva borul a bili...,de ha nem csak a nasdaq-ot es S&P500-at nezed hanem russell-t ahol kozel 30%-a a cegeknek veszteseges a P/E megtisztitva a penzugyi turpisagoktol 70-75...Nasdaq ill. nasdaq100 megtisztitott P/E-je 50-55...Tovabb is van mondjam meg...atlag amerikai emberunknek(40%-a a nepessegnek az usaban) pedig nincs 500$ megtakaritasa???;) Ja e mekkora gazdasagi novekedesre lenne szukseg, hogy esetleg egyszer sikeruljon a budget-et csak 0-ra kihozni...mikozben mindenki adocsokkentesrol beszel...ja es a FED meg kozben elkezdi leepiteni a merlegfooszeget....(na ezt add ossze); mert ez igy egyutt nem fog menni...Persze egyszerubb a fejunket a homoba dugni es csak a jo hirekre koncentralni...
Boole 2017. 10. 03. 12:01
Előzmény: #7308  pomperj
#7310
Persze, hogy nem fog örökké tartani. Hamarabb lesz vége, mint azt a másik topik "top trader" munkatársak gondolnák. Fogadtam az október vége-november elejére. Kb. oda adja ki az időfaktort is, hogy a piac beessen. S&P500 és Nasdaq100 is kb. a tetőzés állapotában van. Egy ideje már a tetőépítés megy. Tartom a pozíciókat, de menet közben a kockázatkezelés miatt, veszteség nélkül felére leépítettem a Nasdaq pozíciókat és hamarosan kezdem ismét növelni. Az arany is hamarosan fordulni fog, számítok egy nem várt meglepetésre is. Pl. arra, hogy akár egy nagyon gyors felfelé kör is benne van.
Törölt felhasználó 2017. 10. 03. 11:30
Előzmény: #7308  pomperj
#7309
Szia, dehogy fog orokke tartani, viszont lesz majd nagy "'meglepetes meg sikoltozas" aztan nyilvan megint megprobaljak majd a feleloseget raharitani valakikre...Mindenesetre amikor ez a ciklus lezrul az biztos hogy bekerul a tortenelm konyvekbe, talan csak azert lenne jobb elobb mint kesobb mert annal rondabb lesz minnel kesobb tortenik...a GFC pedig csak 1 kellemes nyari setahoz fog hasonlitani ahoz kepest ami most jon....Draga nagyon draga lecke lesz ez sokak szamara...es igazan nem erdekli a nagykozonseget hogy mekorra problemak es kockazatok vannak...(aztan persze jonnek majd hogy ki latta ezt elore)...Na ez 1 vicc!!!
pomperj
pomperj 2017. 10. 03. 10:23
Előzmény: #7301  pomperj
#7308
A reszvenyek emelkedese felfele orokke fog tartani. Semmilyen ero, legyen az LasVegas meszarlas, vagy nuklearis haboru fenyegetes, vagy narancshaju idiota a vilag kormanykerekenel, nos, semmi nem allitja meg a bull piacot. Ez a nagy tobbseg eros velemenye. Es megis. A kovetkezo nehany chart ennek az ellenkezojet fogja allitani: mert a bull struktura, az a belso exogen ero ami 8 eve hajtja a bull piacot, az keszen van, komplett. A 8 eve tarto bull piac Elliott strukturaja a legvegen jar. Nezzuk meg a hetes, napos chartokat. 1)A 8 eves, 5 hullamos impulzusu bull szerkezet komplett, idoban es meretben elkeszult allapotu. link 2)A Fibonacci vonalak egesz precizen raesnek a chartban a csucs-es melypontok sorozatara. link Ha az also es a felso gap-et is beszamitjuk, akkor az SPY varhato topja 2571. A tegnapi zaras SPY=2523, tehat mar a 2% savon belul vagyunk a vegehez. 3)A napos charton a hullamszerkezet a 5,5,5 hullam-szakaszat kezdte el. link A reszvenyek emelkedese orokke fog tartani. Vagy megse.
eurocent 2017. 10. 02. 22:10
Előzmény: #7306  eurocent
#7307
A csatorna alj helyesen 1,4x
eurocent 2017. 10. 02. 22:09
Előzmény: #7301  pomperj
#7306
HOV 1M log: link Spekulatív ugyan, de igen szépen hozhat a konyhára a HOV. Több projekcióval is reális célár lehet a 12-16 sáv, de a >20 sem kizárt. 5 körül lehet egy kis elakadás, ott érdemes szorosabb stoppot használni. Ha leesek a csatorna aljáig (kb 1,94x) ott lehet hogy beleveszek. Az sem kizárt, hogy jövő áprilisra többszöröződik az árfolyam. Nem tudod véletlenül, hogy mely cégek pályáznak a mexikói fal megépítésére? Állítólag 8-an vannak.
Tibi0002 2017. 10. 02. 11:59
Előzmény: #7303  pomperj
#7305
Idővel vennék légitársaságot, de mindig az olaj ára jut róla eszembe, mert az erősen befolyásolja. Egyelőre beérem az Aircastle-el, ami nem légitársaság, de kapcsolódik hozzá.
duplav 2017. 10. 02. 11:46
Előzmény: #7303  pomperj
#7304
Én lufthansa-ban jó lehetőséget láttam 12 eur alatt, és továbbra is tartom, innen is látok benne felfele potenciált. Arról ne feledkezzünk meg, hogy a csődök a versenytársaknak jót tesznek, úgyhogy egy gyengélkedő szektorban is érdemes kutakodni. ETF-et én is kerülném.
pomperj
pomperj 2017. 10. 02. 11:13
Előzmény: #7302  Törölt felhasználó
#7303
Egyetertek, en is elkerulom a legitarsasagokat. De van 2 olyan regionalis, es ott dominans helyzetben levo, amire idonkent ranezek: Alaska Air, es Hawaiian Air. Alaska Air, most 75 USD, PE=9, es van kozel 2% osztalek is. Erdekes, hogy egesz jok a profit varakozasok, kozel 80-100% profit-novekmenyt varnak jovo evre. Hawaiian 37 USD, es PE=8 korul van, szinten jo profitkilatasok. Mindketto egesz jo penzugyi allapotban van. Nem akarok senkit rabeszelni; de kivetelesen talan ezt a kettot erdemes megnezni.
Törölt felhasználó 2017. 10. 02. 10:41
#7302
Talan nehany honapja irtam arrol hogy szerintem nem erdemes legitarsasagokba ill. olyan ETF-ekbe fektetni amik ezeket tartalmazzak...mert a kovetkezo par evben jo nehany csodbe fog menni...Nos ez nem az elso iden es nem kell hozza nagy jos tehetseg, hogy jo nehany domino fog dolni a kovetkezo evekben...(persze en akkor nehany evre tettem elorejelzest, lehet hogy kicsit felgyorsultak a folyamatok)... link
pomperj
pomperj 2017. 10. 01. 11:50
Előzmény: #7291  pomperj
#7301
Megerkeztunk a IV. megyedev elejere. Erdemes ujra atgondolni a lenyeges dolgokat. Mi a teendo, hol lehet a legjobb potencial Q4 idoszakra, es az elso honapban (okt) a jelentesek idoszakaban mit erdemes daytradelni? Megjegyzem, itt 2 kollega is az utobbi kerdesen es a technikan gondolkodik. Errol a sajat modszeremet roviden hozzaadom, de persze 10 masik es talan jobb is van. 1)A legjobb 5 szektor Q4-re most eleg konnyen kijelolheto. 1.1)Az elso a lakasepites. A hurrikan/arviz sokat lerombolt, sok uj hazra lesz rendeles Houston-Florida kornyeken. Es persze az epitoanyagosok is tobbet fognak eladni a javitasokhoz. Raadasul mar eddig is inkabb a kis kinalat miatt nem mentek feljebbre a lakaseladasi szamok. Tegnap a KB Home erosen bull elojelzest adott, fel is ugrott +8%-ot. A lumber futures megy fel, uj csucsra keszul kitorni, az jellemzoen 2-3 honappal elzoi meg a hazepitoket. Szoval? nem annyira a luxi, (mint TOLL brothers, TOL) inkabb a kozepkategorias hazepitok szamithatnak jo Q4 szamokra. KBH, LEN, DHI. A levert, penzugyileg kinlodo Hovnanian (HOV) is szobajon. A kicsik talan meg erosebbek, CVCO, GRBK, LGIH, MHO. 1.2)Semicond. Az uj generacios technologia miatt a berendezeseket cserelni kell, LRCX KLIC TER nagy rallyja meg eltarthat egy ideig. Az uj generacios IC gyartok kozul NVDA, INTC mar tavasszal is tetszett, es meg van benne. A semicond ETF, SMH a legbiztosabb tipp itt. 1.3)Oil, es Oilszerviz. Vegre elindult a recovery, meg nagyon az elejen tart. Lehet vitazni, hogy melyik sub-szektor a legerosebb. Nekem special a tengeri furosok latszanak a legnagyobb potencialnak, de meg az elejen jar a stabilizalodas. Viszont az olaj ara kitort az oldalazo savbol, es joval feljebbre tart. A RIG DO ATW ESV stb de ez szubjektiv. Jonak latom Antero AM DiamondBack FANG, es Callon CPE kilatasokat. Kozben a biztonsagosabb olajvezetekes csapaton is lehet keresni. 1.4-1.5)Bank, Investments bank. A FED kamatemeles decemberre majdnem biztos, oktoberben elkezdodik a QT merleg-leepeites, es a bond piaci eses is megindult. Amikor a kamat emelkedik, a bankok jobban keresnek. Egyelore az egesz csapat eros, a nagyok mind szobajonnek. Nehany kisebb es jol kinezo chart CFG, BGCP, EWBC. Az investment bankok kozul persze MorganStanley MS, es olcsobb indulasnak Piper Jaffray PJC nez ki bullnak., 2)Daytradelni regimodi 'Volumen and Price Breakout" screen alapjan kell, es a 30min stoch chartot szokas hozza belepesre nezni. Az ujdondasz 1day-5day volume maxi modszer nekem kevesbe jon be. En a +5% price, AND 150% volumen, AND 25 napos MA, folotti valogatast hasznalom. Ebbol jellemzoen kijon naponta 4-15 ceg. Amik a fenti eros szektorokban vannak, azokat rendesebben megnezem, atvalogatom, es ha az 5-7 napos stoch felfele megy 50 kornyeken vagy atmetsz 20 felett lent, bele is veszek. Ennyi.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek