Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 14:27
Előzmény: #1154  pomperj
#1160
Nagyban javítaná az itteni vitakultúrát, legalábbis szerintem, ha az aktuális „kritikus” mondandójának elején ismertetné, hogy - pl. egy adott befektetési ötlettel összefüggésben, annak felvetésekor!! - maga mit mondott (milyen ellenjavaslattal élt, milyen kilátások mellett, milyen időtávon, milyen kockázati szint figyelembe vételével, stb.), hogyan értékeli akkori álláspontját és utána jöhetne a másik fél kritikája. Arról nem is beszélve, hogy sokkal előremutatóbb lenne, ha a kritika során bemutatná, milyen várakozásai vannak, pláne milyen időtáv(okon), és persze mire alapozza azokat.

Szerintem sokat segítene az is, ha - egy adott befektetés értékelésekor - figyelembe vennénk egymás kockázatviselő hajlandóságát, mentalitását, ne azért ítélkezzünk már valaki felett, mert -25%-os mínuszt is képes tolerálni – ez legyen az ő magánügye, ettől még hosszútávon sikeres lehet.

Megfelelően megválasztott (természetesen szubjektív) módszertan szerint mindenkiből hülyét lehet csinálni, még csak igyekezni sem kell… :-) Persze ha csak ez a cél…

Akinek nem inge… :-)
Tibi0002 2015. 09. 28. 14:26
Előzmény: #1158  pomperj
#1159
Régi sztorikra vevő vagyok.

A számításba érdemes bevonni az 1979. óta kifizetett osztalékokat, amelyek - főleg, ha újrabefektetjük - jelentősen növelik a hozamot.

A kérdést azért tettem fel U. Róbertnek, mert ha az érzelmeire hallgatva csinál mindenfélét, és nem egy előre kijelölt, évtizedek alatt bizonyított stratégiát követ tűzön-vízen át, akkor kicsit stresszes napjai lesznek.
pomperj
pomperj 2015. 09. 28. 14:06
Előzmény: #1157  Tibi0002
#1158
Egy regi sztori.
Emlekszem, a elso eles poziciomat Hp-ban akartam megvenni, 36 evvel ezelott. Mernokkent nagyon becsultem a Hp muszereket, a legjobb computereket csinaltak, szoval nagyon jo vetelnek gondoltam, hosszu tavra is.
Es felhivtam a brokert, mondtam vegyen nekem 1000db HP-t.

Masnap elkepedve lattam, hogy megjott az ertesites: egy Helmerich-Payne nevu, tok ismeretlen olajcegbe vett nekem 1000 reszvenyt. Azt se tudtam, hogy mi az a ticker. HP ticker ugyanis Helmerich-Payne.

Total osszeomlottam. Ket hetig duhongtem, reklamaltam, leveleket irtam. Aztan lehiggadtam, tartottam 1 evig, mire eladtam.

Ha maig tartottam volna: sokkal tobbet kerestem volna vele, mint szinte barmivel. Akkoriban egy reszveny, a split-eket szamitva, 30 cent korul volt, most 46 USD, ugy 150-szeres penz.

Amit meg akartam venni, Hewlett-Packard, 6-szoros aron van ma.
Ebbol csak annyi a tanulsag, hogy a majom-dart-dobalos modszer, tehat a total hozza nem ertes, kis szerencsevel sokkal jobb, mint az eppen legmenobb ceg kivalasztasa.

Tibi0002 2015. 09. 28. 13:12
Előzmény: #1156  Törölt felhasználó
#1157
Ilyen érzelmi hullámzással szerinted milyen jövő vár rád a tőzsdén?
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 12:56
Előzmény: #1154  pomperj
#1156
De jó ezt olvasni istenem! Én nem adom fel, tartom, és még bele is veszek az tuti!

Ha görcsölök havonta új ötletekkel hanem ezt tartom és ha 3-4 év alatt hoz 40%-ot akkor elég nekem az éves 13% kb.

Én így, más másképp cselekszik! Kinek hogy jó!
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 12:26
Előzmény: #1154  pomperj
#1155
EWZ szerintem a kovetkezo 6-9 honapban megtalalja az aljat es szerintem is hosszabb tavon erdekes lehet..., bar en jelenleg az eszak-amerikai aranybanyaszokban nagyobb fantaziat ill. lehetoseget latok, az elmult hetekben, pedig atvilagitottam nehany ceget...
es szep lassan par cegben a kovetkezo hetekben, mielott megyek nyaralni elkezdem epitgetni a pozikat...
(szerintem ezekben a kockazat kisebb es hozam oldalon hasonlo ha nem jobb lehetoseget kinalnak mint EWZ vagy mas BRICK ill. EEM orszagok, reszvenyek esetleg ETF-ek....
;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 28. 12:10
Előzmény: #1152  Tazsomaru
#1154
Nem vitas, hogy ha lattal valaha oriasi BULL piacot, akkor az a brazil volt 2002-2008 kozott. Mert 6.0 szintrol 100 savba ment fel, az bizony 16x-szoros penz, USD-ben szamolva, 6 ev alatt.

Ekkora BULL bulit a budos eletben senki nem latott, en biztos nem.

link

2)Namost, azota meg akkora BEAR piac van, amekkorat senki nem latott: ugyancsak 6 ev alatt lezuhant 100 szintrol a mostani 20.0 szintig, szoval -80% volt benne a veszteseg.

Amekkora volt az euphoria 2008-ban, akkora most a panik-hangulat. Persze, a legaljan mindig oriasi katasztrofa hangulat van. Igy is kell lennie, nem is lehet maskeppen.

3)Igen, PBR nagyjabol ugyanezt csinalta.

link

A 2002 evi 3.0 szintrol felment 73.0 szintre, azaz 24-szeres penz, USD-ben, 6 ev alatt.
Most visszament majdnem ugyanoda, eppen 4.0 korul van, szoval az eses 18-szoros.

4)Ha en valaha lattam oriasi potencialt, akkor az mind, egytol egyig mind, messze eltorpul az mellett, hogy mekkora Brazil es PBR potencialja innen felfele.

Ha letezik VALUE investing, akkor ez a PBR es EWZ a legnagyobb value opportunity ebben az evtizedben.
Nagyjabol olyan, mint 1933-ban, a nagy crash melypontjanal megvenni a DOW indexet.
Aztan varni kell. Csak nem 100 evet, hanem mondjuk 6-10 evet, es EWZ megcsinalja azt, amihez a DOW-nak 60 ev kellett.

Ha valaha istenien ereztem magam egy pozicioban, akkor PBR az. Nagybetuvel az.

Igen, kicsit koran vettem bele. Az elso supportnal, amit leszakitott. Es meg tervezek venni. Amikor biztosnak erzem, hogy megfordult.
EWZ es PBR nem lopakodva, fu alatt fordul majd meg. Ez harang zugassal, oriasi lendulettel fog megindulni, el se lehet majd teveszteni.

6)Hogy eppen most -35% korul ulunk paran, en is, minuszban? Nos, a fenti szamokhoz kepest az olyan, mintha egy masik indexbben -1%-ban ulnek.

Istenien erzem magam ezzel a pozicioval.
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 09:46
Előzmény: #1152  Tazsomaru
#1153
Stoppok elvegzik majd dolgukat, olyan szamlan ahol a torvenyek nem engedelyezik a shortokat ott pedig PUT-ok vannak ra...
;)
MSFT az egyik legrosszabbul arazott Blue chip...
korubelul hasonlo dolgok varnak ra mint Sony-ra, Nokiara nehany evvel ezelott....ha pedig nagyob idotavon nezed akar az Estman Kodak-ot is hozhatod...
Jelenleg realis arazasa 12-15$ lenne, de mivel sokan bele vannak szerelmesedve igy 20-25$-on fog 1 darabbig elidozni mielott szepen elveszti ertekenek 80%-at....

Beirhatod a naptaradba ill. naplodba!
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 28. 08:25
Előzmény: #1148  Törölt felhasználó
#1152
Tamás, múltkor már elmagyaráztad, hogy részvényeken nem lehet bukni, ha nem akarjuk eladni. ha 20-30%-ot esik még a piac, akkor még többet tudunk venni belőle. még több osztalék.

nem hiszem, hogy ez hasonlít pomperj PBR spekulációjához, amit le akart zárni 20% profitban, de hozott érzelmi alapon egy döntést és mégsem tette. ez után már csak hígította a pozíciót az esésben és így lett belőle hosszútávú befektetés.

MSFT short-al vigyázz, végtelen a kockázat, nagyon rossz R/R. call-okat kellene venned rá, hogy fedezd.
;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 28. 08:19
Előzmény: #1150  pomperj
#1151
3)SPY a korrekcio (ii) hullamban van.
Pentek reggel a 1952 szinten volt kesz (a), es pentek delutani eses lehetette (b). Innen meg egy kis lendulet varhato fel (c) hullamban, ami komplettalja a (ii)-t. (vagy mar keszen van (ii).

Ezen a heten meg kell kezdodnie (iii) hullamnak lefele. Yom Kippur kornyeken a piac gyenge szokott lenni. Tessek csak megnezni 1987 eveben, azt a nagy 3 napos esest, oktober kozepen.
pomperj
pomperj 2015. 09. 28. 07:56
Előzmény: #1148  Törölt felhasználó
#1150
Az Azsiai regional Indexek lassu gyengulese folytatodik. A begyorsulas lefele a kovetkezo hetekben Kinatol fugg: itt mintha tisztzulna a kep.

1)Kina oldalazo (iv of c) mozgasa hetek ota tart, eleg szuk savban ahoz, hogy ne lehessen konnyeden kivenni, hol tart. De ma mintha tisztabb lenne: a (d) szakasz vege fel jarunk, es (e) van hatra, mielott (v) lefele befejezne a (c) hullamot 2800-2600 savban.
Lasd blog.

2)Az arany ara az Indiai rupiaban 2 eve esik egy Ending Diagonalban. Most eppen vege az (v) subhullamnak benne. Meg nem tort ki. De arany USD-ben nezve is kotoresben van, jellegzetes (iii) hullam indulasi, gyorsulo szakaszban felfele.

A tobbi Azsia Index hasonloan Kinahoz, (iv) hullamban van. Kivetel Korea es Taiwan, ahol erosebb a felpattanas, es talan mar (i-ii) szakaszban jarnak.
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 05:52
Előzmény: #1148  Törölt felhasználó
#1149
okosnak lenni,vagy okoskodni,ill. valakinek lenni,vagy annak látszani akarni nem ugyanaz!

link te nagyon h...e!
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 03:20
Előzmény: #1141  Törölt felhasználó
#1148
ilyen hsz-kal csak azert vigyazz, mert mikozben azon tanakodsz hogyan tudnad felulteljesiteni a SPY/TLT portfoliot, es ha el is jutottal odaig, hogy felismerted a TLT resznek a kockazatait...
szerintem ovatosabbnak kellene lenned a SPY resszel is....
ha pedig pomperj-t kritizalod a PBR ill. EWZ miatt, konyeden 1 nap hasonlo helyzetben talalhatod magad mint o, mondjuk SPY esik meg 20-30%-ot, gondolom te se orulnel neki ha akkor teged kritizalnanak....

es hogy transzparens legyek...nekem is volt hetekkel ezelott nem csak EWZ-m de mas ETF-ekben BRICKS es EMM orszagokbol,de a piac eleg gyorsan dontott es a stoppok elinteztek a tobbit...
(es hogy ezek nem fordultak ill. nem erosodnek nem vetitenek tul nagy bizalmat a nagyobb amcsi indexekre)...
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 03:13
Előzmény: #1139  Törölt felhasználó
#1147
;)
BRICKS es mas EM orszagokban mar hatalmas gazdasagi visszaeses tapasztalhato, ha valakit erdekel nezzen csak utana az elmult 1 ev gazdasagi adatainak, export-import arany, GDP negyedeves adatok,auto, lakas, szamitogepek, okostelefonok es tablagepek ertekesitesenek adataira....
es lehet jonni azzal hogy peldaul az apple-nal az iphone6-nel hatalmasat not az ertekesitesi szamok, de azt nem szabad elfelejteni, hogy az iphone6 volt az elso nagyobb kijelzos iphone...
(meg naluk is a kovetkezo negyedevekben visszaeses varhato, meg ugy is hogy jo nehany uzletet nyitottak Kinaban)...
Nem veletlen hogy az olaj es mas egyeb nyersanyagok a GFC-nel latott szinteken ill. nehany nyersanyag meg a GFC-nel latott arak szintek alatt van....
Kozben Braziliaban,oroszoknal,Malajzia,Singapoure,Del-Afrika,Indonezsia,Kanada,Ausztralia es meg Mexikoban is hatalmas mertekben csokkent a helyi fizeto eszkoz erteke (europa sem kivetel ez alol)....
USA gazdasaga pedig nem lesz kepes sokaig elviselni az eross dollar okozta hatranyt ill. problemat, nem veletlenul Kezdtek a Kinaik se a Reminbi gyengitesebe...
es ahogy fogy az elobb emlitett orszagok Deviza tartaleka elobb-utobb szukseguk lesz a US Treasuryban tartott deviza tartalekokra is, ha pedig elkezdik ezeket adni....
a nagy kerdes ki lesz ra a vevo, csak nem a FED???
Egy nagyon komoly likviditasi csapda elott allunk...a kerdes mikor omlik ossze a kartyavar ill. tunik el a bizalom....
azt a meset se fogjak bevenni a vilagban orokke, hogy az USA gazdasagi szarnyal...
(az igaz, hogy bizalmi ill. gazdasagi valsagok elejen a toke a biztonsagosabbnak tartott orszagok kotvenyeibe ill. 1 resze a
reszvenyekbe folyik,de felmerulhet elobb-utobb a kerdes nemelyekben, hogy biztos hogy az USA ennyivel biztonsagosabb lenne...
(ha pedig nem alakulnak jol a dolgok johet a kovetkezo shut down az USA-ban, biztos az is fogja elenkiteni a gazdasagi aktivitast)...

Velemenyem szerint nincs szukseg kozgazdasagi diplomara ahoz hogy lassuk hamarosan a legerosebb es legbiztonsagosabb orszag kotveny es reszvenypiacaira is hasonlo sors var mint a BRICKS es EM orszagokera....
Vannak akik 1-1,5 eve mar risk off uzemodban vannak es vannak aki csak augusztus vegetol kezdtek szepen csokkenteni a rv-ek aranyat a portfolioban....

Nem fog mindenkit meglepeteskent erni ha a fobb eszak-amerikai indexek esnek meg innen 10-20%-ot...

Sok sikert mindenkinek!
Törölt felhasználó 2015. 09. 28. 00:14
Előzmény: #1145  Törölt felhasználó
#1146
Reszvalasz: link
Törölt felhasználó 2015. 09. 27. 22:50
Előzmény: #1143  kozi723
#1145
2 esti feladvány:
-miért csak 2010 novembertől hoz adatokat a Yahoo finance general motors (GM)rv-re?
pedig ott is voltak gyárak, százezres munkavállalaói tömeg etc...
-mennyit érnek ma az ezen időpont előtt forgalomban lévő GM részvények?

jó fejtörést:)))
kozi723
kozi723 2015. 09. 27. 21:49
Előzmény: #1139  Törölt felhasználó
#1144
Ettol termeszetesen meg brazilia nem lesz jobb! A gazdasag romokban, a real szart se er, a munkanelkuliseg magas. Ezt nem is vitatom. Ahogy azt sem, hogy ez a bovlinak kinezo valami nem lesz 3 honap mulva egy felkapott orszag. De ketlem, hogy pbr hasonlo sorsa jusson mint az emlitett aruhazlanc.
kozi723
kozi723 2015. 09. 27. 21:44
Előzmény: #1139  Törölt felhasználó
#1143
A kulonbseg valoszinuleg "csupan" annyi, hogy mig az aruhazlanc rendelkezett x mennyisegu keszlettel, ami lehet hogy nem is az o tulajdonat kepezte, rendelkezett nemi berendezessel es ingatlannal es pont. Pbr meg rendelkezik egy orasi olajkeszlettel, meg "nehany" furokutacskaval, meg "nehany" benzinkuttal. Ja es veletlenul az allam a foreszvenyes es foglalkoztat tobb mint 100 ezer alkalmazottat. En ugy gondolom mindezek ismereteben nem egy kategoriarol beszelunk.

Udv.
Törölt felhasználó 2015. 09. 27. 21:25
Előzmény: #1141  Törölt felhasználó
#1142
Köszi!

Ez egy más féle befektetés, mint amire elsőre gondolna az ember. Ennek emelkedése a Brazil indexhez van kötve nagy részt!
Törölt felhasználó 2015. 09. 27. 21:05
Előzmény: #1140  Törölt felhasználó
#1141
nem tudom. pom/j a nagy brazil meg pbr szakértő, majd megmondja a tutit.(végül is eddig esésben végig vételre ajánlotta a pbr-t (meg ewz-t meg ebr-t ...)

viszont amit őszinte jóindulattal ajánlok: mindig diverzifikálj, és soha ne legyen a tőkéd 2-4%-nál nagyobb összeg egy részvényben (ha pl. az egyik cég csődbe megy, akkor is csak a teljes tőkéd 4%-ának inthetsz búcsút, ami simán túlélhető).ha nincs annyi pénzed, h egyedi rv-ben megfelelően tudj diverzifikálni, akkor vegyél etf-eket.
abból kevesebbel is tudsz változatos portfóliót építeni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek