Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 07:04
#1060
link

link
link
link

az elobbi 3 kepet csak azert tettem fel, mert szerintem ezzel teljesebb lesz a kep...(megjegyeznem, hogy a multbeli eredmenyekbol ugye nem kovetkeznek a kovetkezo evek eredmenyei hozamai)

Ha csak ezt a 3 kepet osszehasonlitjuk, mar akkor lathatjuk, hogy eleg nagy szoras, kulonbseg van az eredmenyek kozott attol fuggoen hogy ki mikor kezdte....

Nyilvan nem tudjuk egyertelmuen meghatarozni elore hogy hol vannak a melypontok ill. csucsok...,de ugye aki volt olyan szerencses es eppen 2009.marc.9-en kezdett befektetni a SPY-ba esetleg 1 SPY/TLT portfolioba ugye annak nem kerdes, hogy jol dontott...
a problema ott van hogy a tobbseg nem pont ott vasarolt be...
ha megnezzuk a masik ket kepet akkor lathatjuk...hogy eleg kulonbozo eredmenyeket kapunk.

2. kep 4 evvel az idealis belepes elott tortent es egy 5 eves idotartamot vizsgal...ebbol pedig azt tudhattuk meg, hogy
az indulastol szamitott DD ~7,5 ami eleg jo es a max DD is 30% alatt van, bar a tobbseg ezt nem tudja elfogadni, de tapasztaltabb kereskedok ezzel kepesek megbirkozni, ami viszont komoly problemat jelenthet, hogy 5 ev alatt az atlagos hozam 2,5% (szerintem ez elvenne a tobbseg kedvet az egesztol).
Mi ertelme van vegig ulni 27%-os DD-t es 5 ev alatt atlagosan 2,5%-os hozamot elerni????
(de ki lehet probalni mas idopontokat es a szoras eleg szeles skalan mozog)....

Kivancsi lennek ki az aki nekivag egy passziv portfolionak es nem erdekli hogy a kovetkezo 5,10 evben esetleg 2,5 ; 3,5 vagy jo esetben 5,5%-os hozama lesz....???
(bar lehet hogy tevedek es ez lenne a tobbseg celja)

Nyilvan ha az lenne a kerdes, hogy ki az akit zavar ha legrosszabb esetben 7,5-8%-ot keres, de jo esetben akar 12-15% kozott....arra azert tobb erdeklodo lenne....

Szoval a kerdes tovabbra is az maradt ha valaki 1 passziv portfoliot akar kereskedni, biztos hogy most a legalkalmasabb kezdeni, vagy esetleg cashben ulni es egy 20,30 esetleg nagyobb korrekcio utan beszallni...

a dontest mindenkire rabizom...
eurocent 2015. 09. 19. 23:30
Előzmény: #975  eurocent
#1059
link
Van egy másik magyarázat is arra, hogy PBR miért állt meg kb 4,49-nél. Egész egyszerűen azért, mert itt egy erős support található. Teljes charton jól látható, ami eddig nem volt meg nekem.

Felvetődik a kérdés, hogy akkor most itt fordul PBR?

link
Válaszképen megnéztem HAL-t, az egyik legnagyobb olajos céget, amivel egy ideje szemezek. HAL nagyon nagy valószínűséggel még legalább 26-32%-ot esni fog. Ha így lesz, PBR miért is ne eshetne legalább ennyit. Ebben az esetben PBR alja 3 körül lesz, ami egybevág a korábbi fibos projekciómnak: link
Szóval olajosoknál, kb 2015.11 feléig továbbra is a short a helyes irány, szerintem.
magellan2214 2015. 09. 19. 22:23
Előzmény: #1053  Tazsomaru
#1058
Pomper valszeg aprilis 2015 ota gondolja "az aluszkálva tozsden KIVUL jol lehetett keresni". Objektiven tehat erre az idoszakaszra kellene ujraszámolni a dolgot.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 19. 20:37
Előzmény: #1054  Törölt felhasználó
#1057
egyébként most sokan így gondolják és kockázat kerülő üzemmódba kapcsolnak, de 3-4 hónapja ilyen erős a momentum cash felé link és nem 2013 májusától. egyébként ez talán még jó is lehet indexeknek, mert előbb utóbb úgyis a részvényekbe kerül ez a pénz.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 19. 20:15
Előzmény: #1054  Törölt felhasználó
#1056
nekem nincs semmi problémám pomperjjel, csak a "cash is king" elmélettel nem tudok igazán azonosulni.
szerintem egy folyamatosan épülő részvény/kötvény portfóliót nem szabad leállítani, sem zárni, mert úgy gondoljuk medve piac jön. ezt úgy sem tudjuk előre, mint ahogy pomperjnek sincs fogalma róla, csak tippelget már egy ideje.
én szerencsés időben kezdtem felépíteni, de kíváncsian várom már a medvét. :) úgy gondolom ezen időszak alatt fogok tudni olcsón "rabszolgákhoz" jutni.
;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 19. 20:05
Előzmény: #1053  Tazsomaru
#1055
durva, durva, durva:O...
Törölt felhasználó 2015. 09. 19. 19:47
Előzmény: #1053  Tazsomaru
#1054
++

szintén bugacról?
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 19. 19:23
Előzmény: #1051  pomperj
#1053
"Marad az ovatosoknak a "cash is king" jelszo.
Tudom, unalmas. Csak ezzel Aprilis ota egesz jol lehetett keresni, aluszkalva a tozsden KIVUL."

2013 május 22 óta 17%-al teljesítette felül a cash-t egy SPY/TLT portfólió. csúnya lett volna ezt aluszkálva tőzsdén kívül végignézni.

link
link
;-)
duraczell 2015. 09. 19. 14:38
Előzmény: #1051  pomperj
#1052
szia, daxra is sugallnál majd valamit?
köszi
pomperj
pomperj 2015. 09. 19. 14:01
Előzmény: #1050  pomperj
#1051
3)A dollar egy nap alatt eros fordulot csinalt. Ahogy lennie kell, a FED az one-day affer, ujra megerositest kapott.

Az EUR-al szemben 1.146 szintig gyengult a FED nap hatasara. (Beszuras: tovabbra is tartom a penteki velemenyem: a FED elb@..ta, es mostmar az is vilagos hogy nagyon. A gyavasag es tulzo tetlenseg semmi jora nem szokott vezetni.)

AZ USD azota megfordult, es impulzivan erosodik, tehat EUR/USD mar 1.13-nal jar. A lendulet nagy, ahogy (3rd of 3) hullamnak az elejetol kezdve lennie is kell.

A korrekcioja, na meddig? Pont Fibo 63% meretre sikerult, marmint az augusztus-sept-i (1 of 3) hullamhoz kepest.

Szoval, keszen van wave 2 of 3, es indul egy eros 3rd hullam. Innen folyamatos USD erosodes varhato, es persze legalabb a marciusi top, 100.4 szint fole, meg ezen az oszon. Erdemes lesz USD-ben lenni a kovetkezo hetekben. Az SPY-ra nezve, meg naplane igy van: Marad az ovatosoknak a "cash is king" jelszo.

Tudom, unalmas. Csak ezzel Aprilis ota egesz jol lehetett keresni, aluszkalva a tozsden KIVUL. A kaland-keresoknek meg ott a blog;-)

4)Gold a legerdekesebb.
A GLD a 2012 top ota behuzott felso csatorna vonalahoz ert ujra, eppen a tegnapi 1139 zarassal. Eddig ezt a vonalat 4x erintette, ez lenne az otodik. Es azt gondolom, most attor rajta.

Az mar akkor a TA-sok egesz hadanak red-flag jelzes lesz vilagszerte arra, hogy GLD nem short trade tobbe, hanem long. A COT reportra nezve egesz dinamikus hatasu felismeres lesz.

Es ha igy lesz, akkor a Julius ota tarto GLD long velemenyem megerositest kap.
Nalam ez az Intermediate (C) hullam (3) minor hullama, ami meg hetekig tart.
Persze, nem leszek meglepve, ha hamar elszaporodnak a mediaban hamarosan gold bullok, es tulzo GLD "csodarally"t varo cikkek bukkannak, ahogy ilyenkor lennie kell.
Egyelore marad a target 1300 korul, aztan majd pontositani lehet a (4) idejen. Az elso kozeli cel 1250.

6)Estere talan lesz idom, irok egy elemzest a blogba, az SPY kilatasairol. Itt eleg a reggeli velemenyem, rovid tavra.
pomperj
pomperj 2015. 09. 19. 13:07
Előzmény: #1049  pomperj
#1050
2) A US treasury is erdekes.
A TLT hozama 2 nap alatt visszaesett 2.89%-ra; szoval a 3. hullamon beluli (2) hullam egy nagyobbacska flat lett.

De ez is szepen bele illik a strukturaba, ha a szept.16-i 3.09% a (b of 2), es a (c of 2) vagy kesz, vagy meg egy kis eses kell hozza.

A lenyegben nincs valtozas: amint (2 of 3) kesz, a kamat emelkedik tovabb a nagyobb idotavokon.

Folyt. kov.

pomperj
pomperj 2015. 09. 19. 08:26
Előzmény: #1047  pomperj
#1049
1)Penteken zarasra az SPY az Aug. 24. ota mutatott legnagyobb volumennel zart a piac. Az uhanas -1.6% volt, a TRIN pedig 3.6, ami mar panikszeru roham.

Ennel is fontosabb>>> A csutortoki top ota szep szabalyos 5 hullamos forma alakult ki, tehat impulzus lefele, a 30 perces charton.

Az elso subhullam 55 pont koruli meret.
A korabbi projekciok tehat ervenyben vannak. Ilyen pozicioban evo impulzusoknal nem ritkak a magasabb Fibo szamok, mint a 2.62, 8/3, sot...stb. Ezekkel lehet kalkulalni a varhato melypontot, es nocsak, nem nagyon fognak elterni a korabbi blogbeli es itt kozolt tartomanyokol.

A nagy keredes persze az, hogy mekkorek lesznek a menetkozi korrekciok? Nos, ahogy Aug.24 utan, most is igen kis meretu korrekciokra szamitok. Ezzel egutt, a hetfore vart korrekcio meg magasabbra lendulhet, mint a penteki nyito ar.

Az SPY kilatasaira majd kesobb alaposabban visszaterek, talan szombat este, hatralepve a napi mozgasoktol. A blogban.

2) A US treasury is erdekes.

Folyt. kov.

Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 15:36
Előzmény: #1047  pomperj
#1048
long 2. felvonás!
elsőben kivételesen igazad volt
pomperj
pomperj 2015. 09. 18. 15:28
Előzmény: #1045  Törölt felhasználó
#1047
Termesztesen nincs garancia.
Ma megismetlem a blogbeli crash alert figyelmeztetest.

SPY-ban tegnap precizen a felso vonalon volt vege az a-b-c-d-e ED formanak. Precizen vege lett a klasszikus (iv) hullamnak W-X-Y dupla zigzag strukturaban. Es, a meret alapjan megmaradt a nagyobb valoszinusege annak, hogy nem (iv) hanem (2) hullamnak volt vege tegnap.

Ha veletlen jol szamozok, akkor (3) hullam indul lefele. Az legalabb 230 pont meretu lehet. De 300-400 pont meret is valoszinu. De jo esetben is kb. 140 pont nagysagu (v)-re lehet szamitani.

Crash alert.
A chartokat a blogban lehet latni.
Extrem ovatossagot ajanlok a mai naptol.
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 13:24
#1046
Ha a dodoka gyengül, az önmagában elegendő a real erősödéséhez?

..vagy ezt korai kijelenteni?
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 11:27
Előzmény: #1044  pomperj
#1045
Ha megnezed a piacon elkezdodott a USD gyengules....
(szinte mindennel szemben gyengul), ha pedig gyengul akkor konyebb lesz lassitani es nem fognak az amcsi indexek szakadni csak szep lassan esni, ezzel szemben eu indexekre ha az EUR elkezdene komlyabban erosodni, nehez idoszak var....

25 eves tavlatban nagyon nehez meghatarozni 1 nyersanyag arat...(ez kb. olyan felesleges kijelentes volt az OPEC-tol, mint a GS-tol a 2250-2400-as S&P500 ill. 20$-os olajar az ev vegere), ez a ketto elege egymas ellen szolna....

En nem vagyok egyelore extremly bullish az olajjal kapcsolatban, viszont az egyik portfolional elkezdtunk orosz, malaj,brazilcegekbol szemezgetni ill. nehany ETF-bol OIH-bol is....

Kivancsi lennek a velemenyedre a MDR-el kapcsolatban (nehany napja foglalkoztat a ceg,de meg nem volt eleg idom atvilagitani oket).

Legyen szep hetveged!
pomperj
pomperj 2015. 09. 18. 11:03
Előzmény: #1042  Törölt felhasználó
#1044
tegyuk hozza,
hogy a FED "semmitteves" allasponttol az Olaj es a GLD meg se rezdult, megy tovabb sajat endogen ritmusaban. Elentetben az NYSE es EU reszveny piacokkal, azok labilisak maradtak, es minimum matol jobban remegni latszanak, sot talan valoban elindul most a vart ujabb lejtmenet.
Nincs tobbe oversold allapot rovid es kozep tavon, szabad a palya.

Viszont GLD maradt az (iv of 1) vagy (b of a) oldalazo korrekciojaban, es nemsokara probalhat fel kitorni.

Az Olaj is eros maradt.
Epp most mondta OPEC, hogy 25 evig nem szamitanak 100 USD ar eleresere. Nos, nekem ez szep contrarian szignal.
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 10:04
Előzmény: #1042  Törölt felhasználó
#1043
" (lehet hogy nem is en vagyok a leg konzervativabb kereskedo ill. befekteto...) "

bravó te nyelvújító!

Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 10:01
Előzmény: #1038  pomperj
#1042
Nem reg olvastam egy erdekes informaciot....
(lehet hogy nem is en vagyok a leg konzervativabb kereskedo ill. befekteto...)

CAPE (cyclically adjusted P/E ratio > 25, jelenleg 28 korul van)
Ha a historikus adatokra hagyatkozunk az 5eves atlag return index Fundoknal: -1,7%
10 eves atlag return: 0,4%

Ezzel szemben az en altalam ill. a modelleink altal elvart atlagos hozamok:
5 ev 3,5-5,5% (varakozasaink felso resze)
10 ev 5,5-7% (varakozasaink felso resze), az alsoval ne hergeljuk a nagyerdemut....
Szoval egesz pozitivan latom, latjuk a jovot, persze tevedhetunk is...
azt sem art megjegyezni, hogy Azsiaban, Del-Amerikaban es Afrikaban nagyobb novekedest varunk mint az Europai ill. Eszak-Amerikai regioban

Sok sikert mindenkinek, meg az index alapu befektetoknek is!
Törölt felhasználó 2015. 09. 17. 21:04
Előzmény: #1039  kozi723
#1041
Ezért gyengült újra a real ma!

link

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek