Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eurocent 2015. 09. 10. 17:24
Előzmény: #956  eurocent
#960
Nekem úgy tűnik, egy 4-es hullámot formál PBR, ezért most nem veszek. Több TF-en egyelőre nincs bull szignál, kivárok.
sellMcsitri 2015. 09. 10. 17:17
Előzmény: #957  Törölt felhasználó
#959
ugyan már, ha őstuloknak tartanád, nem foglalkoznál vele, nem keresnéd minden topicban ahova ír, és nem reagálnál minden egyes hsz-ére. jófejnek tartod inkább :))
persze ha egy skizofrén őrült vagy, akkor az más, akkor én tévedtem :)))
Törölt felhasználó 2015. 09. 10. 16:47
Előzmény: #956  eurocent
#958
Gazra ranezve jo lett az adat. Bele kene adni, csak nyul vagyok :-).
Törölt felhasználó 2015. 09. 10. 16:36
Előzmény: #948  sellMcsitri
#957
dehogy,csak az ilyen őstulkoktól!

írt már vagy 300.000 hsz-t,mióta ideette a fene,nem többet,mint egy értelmeset másolj már be légy szíves!!
eurocent 2015. 09. 10. 15:55
Előzmény: #943  pomperj
#956
Még kb 45 perc és megjelenik a WTI készletadat. Addig még eshet PBR.
Most hogy látod. Érdemes lehet belevenni szűk stoppal?
5,08-4,76 között van egy szép kis rés. Ez amolyan 3-as hullám lehet. Lehet, hogy még várni kellene. 5perces charton egyelőre nem tudom eldönteni.
kozi723
kozi723 2015. 09. 10. 15:35
Előzmény: #943  pomperj
#955
usdbrl 3%-ra a 2002-es top-tól.

mondjuk az felettébb bosszantó, hogy Vale pluszban, pbr zakó.
ALANFED 2015. 09. 10. 15:23
Törölt hozzászólás
#954
sellMcsitri 2015. 09. 10. 15:09
Előzmény: #952  Törölt felhasználó
#953
emberek és szülők, hisz mindegyiknek lesz vagy 10 gyereke. fehér európának annyi, pár évtized és nevezhetik fekete kontinensnek.
Törölt felhasználó 2015. 09. 10. 14:16
Előzmény: #951  sellMcsitri
#952
...ugyan. semmi. majd dolgoznak, iskolába járnak és kikérik magunkat hogy Ők is emberek.

A GDP-t javítják :(
sellMcsitri 2015. 09. 10. 14:01
Előzmény: #950  Törölt felhasználó
#951
bevándorlóktól mi baj lehetne?
link
Törölt felhasználó 2015. 09. 10. 13:54
#950
link

Én aggódom, a feleségem szerint felesleges.

Majd a gyerekem fog szívni emiatt nap, mint nap.

Képmutató Európa, alázkodó és HAZUG politikusok, és pénzéhségben szenvedő háttér hatalom!

Mocskos világ táruk elénk hamarosan!

További szép napot!
Törölt felhasználó 2015. 09. 10. 13:54
#949
link

Én aggódom, a feleségem szerint felesleges.

Majd a gyerekem fog szívni emiatt nap, mint nap.

Képmutató Európa, alázkodó és HAZUG politikusok, és pénzéhségben szenvedő háttér hatalom!

Mocskos világ táruk elénk hamarosan!

További szép napot!
sellMcsitri 2015. 09. 10. 13:23
Előzmény: #946  Törölt felhasználó
#948
nézd el neki, aug-ban nem volt meg a 10 % havi fix, csak 9,7 . ettől olyan ideges :)))
Törölt felhasználó 2015. 09. 10. 12:53
Előzmény: #946  Törölt felhasználó
#947
jsj,te überokos

"esni fogunk,de az is lehet,hogy emelkedünk",ugye?

te inkább maradj nagyon csöndben és húzzál végre el!!!

hogy is áll az évszázad befektetése? már fél éve mínuszos,pár nap kivételével
hol vannak a hálálkodók,akiket 1.200-nál buzdítottál vételre
amióta híerdeted az igét,hogy ne vegyük meg az esést,mennyit emelkedtek azóta az indexek??

alapkezelők gyöngye,világ szégyene!!!!
Törölt felhasználó 2015. 09. 10. 12:44
Előzmény: #943  pomperj
#946
"Boldogok a lelki szegenyek mert ovek a menyek orszaga..."

Szia,

Lehetnel kicsit megertobb!!!
Valaki az egyik topikban irta hogy nem etetjuk a "trollokat"....

Az az igazsag, hogy felnott majdnem 1 generacio, inkabb kereskedoi generacionak hivnam (5-7ev) aki nem volt a piacon se a 87-es balhenal (mondjuk akkor meg en se kereskedtem), se a Nasdaq lufinal, se GFC-nel....sot valoszinuleg nem kereskedtek amikor a kamatok emelkedtek es ez nem csak a sajat szamlas kereskedoknel, spekiknel van igy hanem jo nehany trading desk-nel befektetesi bankoknal is..., kozben a kereskedesek nagy %-at mar robotok vegzik....

Ha pedig valaki meg nem vett reszt az osszes piaci ciklusban, hogyan is varhatnank el hogy ertse milyen az amikor 1 bika piacnak vege van esetleg a medve latogatja meg a piacokat....
(egyszeruen ezen emberek, kereskedok szamara ez erthetetlen, nem letezo dolog addig amig lecket nem kapnak abbol hogy a reszvenyek es indexek nem csak emelkedni tudnak)....

Vegyuk meg az esest es kesz...."ilyen egyszeru a motto", a legerdekesebb az egeszben hogy fel sem merul bennuk, ha ennyi lenne az egesz akkor mar reg mindenki trillios vagyonnal rendelkezne...

Irt errol mar Kosztolanyi, Livermore,de meg Charles Mackey is....ha pedig megnezzuk a legnagyobb lufikat ugye mindenki UTOLAG nagyon okosan el tudja magyarazni, hogy mi miert volt es hogy vele ilyen nem fordulhat elo....
(persze amikor az ember benne van 1 helyzetben es nem kivulallokent utolag kell ertelmesen merlegelni akkor mar egeszen mas a helyzet)....

Az hogy a szakma x%-a vagy mar kiszallt, vagy nagyon komoly veszelyekre hivja fel a fegyelmet ugye a tobbseget nem erdekli...

Hol vagyunk most??? Tette fel abrat, hogy hol lehetnek az indexek nagyobb idosikon....

azt hogy 1 komolyabb korrekcioban vagyumk, esetleg 1 medve piac elejen meg nem tudjuk...., idovel viszont kiderul...
(aztan persze utolag mindenki megint nagyon okos lesz)....

Ha megnezed kik nyitottak kereskedesi szamlat az elmult napokban, hetekben, kik kovetelik Kinaban az allamtol, hogy avatkozon be es kiknek a penze ugymond "befektetese" vagyona uszott el a Kinai mini lufiban????

Hat persze hogy a kezdo amatoroke....es kiknek a penze ill. kereskedesi szamlaja fog a legjobban serulni....

Ugye nem is olyan nehez...

A gazdasagi adatokat, a vallalatok profitjai eves alapon, a nyersanyagarak tobb evtizedes melypontjai ill. az Fx piacon jo nehany orszag fizeto eszkoze mar valsag koruli pontokon...az allamok rekord szintu eladosodottsaga....ezek mind nem fontosak, mert "sikerult nyitnom 1 broker szamlat es hozza vagtak az ugynevezett kereskedohoz 400-szoros tokeattetelt" es arrol folyik a velemeny csere, hogy egy 10-20%-os eses utan nem sokara 40%-al feljebb talaljuk magunkat....
14000-es Daxot, 25000 Dow-t vizionalnak....
persze biztos lesz annyi mindket index de az fel sem merul a tobbsegben, hogy nem mindegy hogy mikor es hogy elotte johet meg 10,20,30 esetleg 50%-os eses is....
(van jelentosege ennek 1 tokeatteteles szamlan, olyan kevesbe tapasztalt emberkeknel akik csak a bika piacot ismerik)....

szerintem van, masok szerint meg jo lenne ha te meg en is szerenyseget tanulnak...
;)
Kivancsi leszek ezen emberek velemenyere 2,3-5 ev mulva...

(ha kereskedhetnem ezt akkor tennek ra fel penzt, hogy szerenysegbol es a piachoz valo alazatbol nem mi fogjuk a legnagyobb lecket kapni....), de nezd ugy ez is resze a tanulasi folyamatnak....

addig pedig orvendjunk 2,3 esetleg 8%-s emelkedesnek 1 olyan piacon ahol mar 10-15%-os esesnel jarunk, jartunk....

Mi is volt a trend fogalma csak hogy az alapoknal maradjunk???
(alacsonyabb csucsok, alacsonyabb melypontok....), ja es tul sok a shortos...azert esnek a reszvenyarak
;)

Sok sikert mindenkinek!

u.i.: en pedig szivesen olvasom a hsz-id attol fuggetlenul hogy van amiben tokeletesen egyetertek es van amiben mashogy latom a vilagot....

Legyen szep hetveged!
Törölt felhasználó 2015. 09. 10. 11:30
Előzmény: #941  kozi723
#945
ezt nem hiszem el!!!!!!!
pomperj
pomperj 2015. 09. 10. 09:33
Előzmény: #943  pomperj
#944
Standard & Poor's has cut Brazil's investment-grade credit rating to junk for the first time since 2008, warning it could lower it again in coming months.

The firm pointed to political challenges putting a balanced budget at risk in lowering its rating to BB+ (the highest speculative rating).

Fitch and Moody's still have Brazil at investment grade -- for now. But if either one follows suit, as Brazil's situation rapidly degrades, it would trigger massive cash outflows from pension funds.

The move by S&P comes just six weeks after the agency lowered its outlook and warned of a ratings cut.
pomperj
pomperj 2015. 09. 10. 09:22
Előzmény: #941  kozi723
#943
Most mar Brazil is ott van, ahol Mo.
Ez is szomoru. A piac szereploinek jo resze elkeruli az ilyen orszgokat, foleg persze a hitel-piacat.
Brazil is bele kerult a leggyengebb hitelkepessegu 25 orszag listajaba.

Az is szomoru, hogy szkizofren latogatonk hajnalban kel fel, hogy 7 perccel a megirasa utan azonnal elolvashassa a velemenyem. Aztan tipikus skizofren modra azonnal ellent mond, de azt nem tudja megfogalmazni se, merre is?

"A skizofrénia kórkép, a pszichotikus állapotok közé sorolt agyi betegség, melynek közös jellemzője a realitásérzék elvesztésével, érzékcsalódásokkal, hallucinációkkal, az érzelmi élet zavaraival, téveszmékkel, tudatzavar jelentkezésével járó elmegyógyászati betegségek halmaza."
Orvosra van szuksege.

eurocent 2015. 09. 10. 09:02
Előzmény: #941  kozi723
#942
2015.01.31 PBR chart: link
Az Arany-ezüst topikban 2015.01.31-én a 6035 hozzászólásomban egy kis matekozás után arra a következtetésre jutottam, hogy PBR alja valahol 3,96-4,4 között lesz. Tettem ezt egy kicsit hitetlenül. De úgy néz ki, ami késik nem múlik.
A jelenlegi chart - link - alapján a napokban a 3,96-4,4 szint összejöhet. Az indikátorok alj közeli állapotot jeleznek szerintem. Ezen a szinten egy szűk stoppal már jó vétel lehet PBR. Viszont ha 3,96 szignifikánsan elesik, akkor szabadesés jöhet.
kozi723
kozi723 2015. 09. 10. 07:10
Előzmény: #933  eurocent
#941
Nagyon ugy tunik, hogy a varakozasod bejonni latszik ma. Tegnap piaczaras utan az s&p junk kategoriaba minositette le Braziliat. Ewz, pbr, es minden 8%or zakozott after hoursban. Ma jol be fogjak verni sajnos. Az ag is huzza ezt az orszagot...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek