Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kozi723
kozi723 2017. 11. 27. 16:06
Előzmény: #7739  kozi723
#7740
Még az a szerencse, hogy új csúcson a dow :D 
kozi723
kozi723 2017. 11. 27. 15:53
Előzmény: #7737  kozi723
#7739
Na pontosan erről beszéltem. Olaj -1,2%, szervíz -3-4%. A kutyát nem érdekli, hogy normális mértékű korrekcióját végzi az olaj, emelkedéssel nem mentünk, korrekcióval együtt esünk. EPIC.
Törölt felhasználó 2017. 11. 26. 13:38
Előzmény: #7735  Boole
#7738
Nos aki 2015 marciusaban a BTC-vel kapcsolatos velemenyemet ill. allaspontomat komolyan vette es vasarolt 1%-ert; az akkori tokejenek 1%-ert BTC-t az az elmult 32 honapban magasabb hozamot ert el mint az SP500 hozama ugyan azon ido alatt teljes tokere 100%-ra vetitve...; ha ennel konzervativabb megkozelitessel az altalam megjelolt minimum 0,5%-ert vasarolt akkor is verte a Dax teljesitmenyet....
szoval 0,5% ill. 1% toke kockaztatasaval jobb hozamot lehetet elerni ezen a befektetesen.
es ki tudja hol es hogyan er veget ez a tortenet...
en az indulo tokem tobbszoroseert vasaroltam mar a profitbol arany es ezust banyasz rv-ket...es ha esetleg 1 nap a BTC erteke elerne az 50k-100K$ erteket akkor is fogok vasarolni jo nehany dolgot...
Azon meg nem gondolkodtam, hogy mit csinalnek ha a BTC erteke 1millio$-t erne 1 nap; persze erre egyelore kicsi az esely,de ezt se lehet kizarni 100%-os valoszinuseggel.
Jovo heten a nemesfemeknel jo nehany opcio fog lejarni, szoval erdekes dolgok lehetnek,de utana emelkedesre szamitanek, es mint korabban linkeltem mar nem emlekszem melyik topikban de nagyobb balnak is kezdik komolyan venni ezt a szektort es kezdenek atsulyozni erre a szektorra...ha pedig az extrem likviditas ill. penzbol csak kisebb % megjelenne ebben a szektorban akkor nagyon erdekes elmozdulasok lehetnek, hasonlok akar nagyobbak mint 2016-ban voltak...
Olajjal ill. olaj szektorral kapcsolatban meg mindig kicsit zavarban vagyok, mert nem tudom kizarni sem a 25-30$-os arat se a 80-100$-os arat egy esetleges politikai konfliktus hatasara erdekes dolgok lehetnek; recesszio eselye pedig egyre novekszik szoval jovore se fogunk unatkozni....
Elkezdtem kicsit megismerkedni az ICO piaccal, mert iden 300%-al nott ennek a forgalma...es igaz hogy ez meg a BTC-nel es mas krypto currencyknel is vadabb szabalyozatlanabb piac,de olyan lehetosegek adodnak kisebb startup cegekben valo befektetesre amilyenekre korabban csak nagyobb tokevel rendelkezo befektetok ill. hedge fundok voltak kepesek...
Adtam eselyt egyelore 3 ICO-nak: MicroMoney; Cybermiles es Crcrypterium; a jelenlegi likvid vagyonom 0,05%; 0,1% es 0,025%-at koltottem erre.
Meg az is lehet hogy 1 kis szerencsevel belenyulok 1 amazon, facebook esetleg netflix alapu startup-ba....
szoval erdekes valtozasok zajlanak a vilagban, mindenkinek szep hetet!
kozi723
kozi723 2017. 11. 26. 12:45
Előzmény: #7736  lngnl
#7737
Szervízesekben nincs semmi forgalom. Nézzétek meg milyen darabszámok cserélnek gazdát. DO esetében az amúgy is alacsony átlagforgalom 2.618.656 db helyett 667.457 db. Gyakorlatilag negyede forgalommal pörög napok óta, sőt már majdnem 2 hete. Amikor 17,8-on befordították, azóta csak csorog lefelé. Csak halkan jegyzem meg, hogy amikor RIG, DO, NE csúcson voltak 2 hete, akkor az olaj 57-57,5 szinten volt. Feljebb vagyunk lassan 4%-kal! Pomperj írta a múltkor, hogy nem elvárható hogy a felfutó olajárak hatása azonnal és egyenesen arányosan érvényesüljön a szervízesekben és minden olajcégben, így ezzel némileg magyarázható. De, hogy lejebb vagyunk 10-12%-kal miközben az indexek és a nyersanyag feljebb kerül, na ez tényleg elég abszurd helyzet. Alapvetően nem elvárható, hogy függőlegesen emelkedjen, hiszen nagyot ment a szektor az elmúlt 2-3 hónapban, ugyanakkor számomra az a félő, hogy ha negatív lesz a jövő heti OPEC találkozó hangvétele, akkor az olaj nekiáll korrigálni és együtt fog szakadni vele az összes szervízes. Ergó duplán szopunk.. Az emelkedésből kimaradtunk, az esésben kurva élet hogy részt fogunk venni. A forgalom a találkozó után biztos elkezd visszatérni, ezért jelentős elmozdulás várható. Ha tegyük fel hosszabbítanak 2018 végéig, akkor az olaj át fog menni 60-on és a szervízesek csinálnak néhány 5-10%-os napot felfelé és be fogják pótolni az elmúlt 2 hét szarozását. A másik forgatókönyv, hogy pánikeladás következik, az olaj kap egy óriási sallert, a szervízesek pedig mennek vissza a pincébe ahol 2 hónapja voltak. Sajnos nem látok átmenetet, november 30-a meghatározza 2018 olajtermelését és az olaj árát. 
lngnl 2017. 11. 26. 07:11
Előzmény: #7730  Cipolla22
#7736
En benne vagyok nyakig a szerviz cegekben, de en sem ertem ami jelenleg ott megy. Amikor az olaj esett, esett vele azonnal a service, es rig. Mostmeg hogy ilyen csucson van az olaj, meg mindig esik, pedig pl a HAL eleg jot is jelentett legutobb alacsony olaj arral.
XOM/ra en is acsingozom, de igy en is bizonytalan vagyok.
Boole 2017. 11. 25. 17:52
Előzmény: #7734  Törölt felhasználó
#7735
Mindig is jobban bíztam a személyes tehetségen, tudáson alapuló alapkezelésben, mint olyan alapkezelőkben, ahol a döntési mechanizmus egy komplex rendszeren alapul és a döntéseket akár szekcióként is, vagy egy alapnál összességében többen hozzák.
-bubu-
-bubu- 2017. 11. 24. 19:43
Előzmény: #7732  Boole
#7733
Ma rövidített kereskedés lesz az Egyesült Államokban, a részvénypiacok hazai idő szerint este 7 órakor zárnak
Boole 2017. 11. 24. 19:40
Előzmény: #7722  pomperj
#7732
Az USA indexek, hogy állnak nálad? 
Boole 2017. 11. 24. 19:39
Előzmény: #7730  Cipolla22
#7731
Éppen néztem Soros alapjának III. negyedéves vételeit. Sok olajos, petróleum bányász cég papírjait vette. DO, RIG, Noble Corp. nem volt a hozzá vásárolt és az új vételek között sem. Az aranybányászokat mind eladta korábban, most egy sincs közötte, pedig több, mint 100 papírt vásárolt. A II. negyedévben csak 10-20 db között. Nagyon longba fordult. 
Cipolla22 2017. 11. 24. 19:23
Előzmény: #7684  upgrayeddAKS
#7730
Nagyon úgy néz ki, hogy nem jön be az olaj lebeszélős esős, majd OPEC napi felhúzós ötletem, bár még van néhány napunk. Jelenleg inkább ennek az inverzének néz ki. 
Ahhoz viszont mit szóltok, hogy ~59 USD-os olajárnál RIG/DO/PBR/WLL alig mozdulnak? Szóval így nem nagyon fogok bevásárolni még XOM-ból sem. 
Törölt felhasználó 2017. 11. 24. 11:48
Előzmény: #7722  pomperj
#7729
Se nem Bartha se nem Lívia.
Aki még nem tudja ki az a személy aki a bordyjános, lulo, forumcsászára, sokszorosan kitiltott nicknevek mögött meglapuló sunyi alak az írjon a szenabogoly@freemail.hu címre és privátban megírom.
Törölt felhasználó 2017. 11. 24. 06:27
Előzmény: #7716  pomperj
#7728
Szia,
Pompej lennel olyan kedves es utana neznel (amikor van idod), hogy az usaban a 5miles:https://www.5miles.com/ mennyire ismert, nepszeru, lattal-e ill. hallottal-e roluk esetleg reklamukkal talalkoztal-e mar?
Koszi
Happy Thanksgiving!
Törölt felhasználó 2017. 11. 23. 08:59
Előzmény: #7722  pomperj
#7727
Tudod hany ilyen emailt kaptam Lulo-tol???
Nem is biztos hogy van eleg ujjam a kezeimen ahany kulonbozo email cimrol irt ilyen es ennel gyatrabb emaileket, mert folyamatosan letiltottam....
Nem mintha ez igazan szamitana,de a gyalazkodo emailek nemelyikeben rajtam es hozza tartozoimon kivul nemelyikben te is emlitest kaptal....
Pontos aranyt nem tudok, mert aaz emailek tobbseget meg sem nyitottam...
Igazan nem is erdemes ezzel foglalkozni, mondjuk azt megjegyeznem, hogy tovabbitottam az egyik hasonlo hangvetelu emailt itt az egyik forumozonak aki nagy tiszteletben tartja Lulo-t es korabban eleg gyakran kerte segitsegedet...kivancsi voltam a reakciojara....
Szerintem nem eri meg az idot amit erre forditunk, eleg komoly problema ez az o szamara..., nem egymassal harcolunk hanem mindenki sajat magaval....(aki erre meg nem jott ra az sehol sem tart a kereskedove valas utjan)...
Törölt felhasználó 2017. 11. 23. 08:29
Előzmény: #7722  pomperj
#7726
Tudjuk ki az. Jó lenne nyilvánosan  leírni itt a nevét és szembesíteni.
Boole 2017. 11. 23. 07:49
Előzmény: #7722  pomperj
#7725
Én szintén ilyeneket kaptam, de letiltottam.
Keffer 2017. 11. 23. 07:00
Előzmény: #7722  pomperj
#7724
Ugyan már, ő csak így fejezi ki a szeretetét... :D:D:D
hellforceone 2017. 11. 23. 06:36
Előzmény: #7722  pomperj
#7723
Atyááám, hát hol élünk?? Ezt mailben írta neked valaki?? Lehet, hogy egy tippedet nagyon komolyan vette, sokat tett rá és bukott, de az csakis az ő hibája. Mondjuk ez a szöveg szimplán valami elmebeteg baromra vall, nem olyanra, aki a pénzzel bármilyen módon bánni tudna. Nem ezt érdemled, de jó, hogy ez sem tántorít el és írsz tovább, sokat lehet tanulni tőled!
pomperj
pomperj 2017. 11. 23. 02:29
Előzmény: #7718  pitcairn2
#7722

Kerlek, ne etesd a trollt. Kivetelesen ide masolom, a szobanforgo szovegiro-nevu nick egyik hozzam irt muvet, Bartha Livia sokadik nick-je kuldte at nekem,  de ugyanaz a szemely. Segit a szinvonala ertekelesehez.  Kedves admin, ismetlem:  alanti szoveget nem en irom hanem "brodyjanos".
.
"A MOCSKOS KURVA ANYÁDART TE SZAR SZEMÉT, ALÁVALÓ HITVÁNY, MIHASZNA SEMMIREKELLŐ VÉN BUZI, HOGY MIÉRT NEM TUDSZ MÁR MEGDÖGLENI TE ÓCSKA SELEJT, OSTOBA TAHÓ RÁKOS SEJT!!???
MEGÖLLEK, CSAK MERÉSZELD BETENNI AZT A MOSLÉK POFÁDAT AZ ORSZÁGBA TE KONTRASZELEKTÁLT SEGGFEJ, VÉN BUZI BAROMÁLLAT ! "
.
Hat itt tartunk, kedves forumozok. Es az admin hagyja ezeket itt irkalni.
Törölt felhasználó 2017. 11. 22. 22:12
Előzmény: #7716  pomperj
#7721
Szia,
Tudod apple fan vagyok, de jo nehany szoftver sajnos nem fut OS-en...
Nem tudom hogy van nalatok, de nalunk a DELL-nek Black Friday elotti kiarusitas van 20-40%-os engedmennyel ill. price match-el....szoval lehet hogy erdemes lenne megnezned ha uj laptop-ot akarsz...
Uranium-rol nem reg olvastam egy 12 oldalas kutato munkat...;majd irok rola kesobb,de valoszinuleg jo lesz az csak megint picit korabban kapcsoltunk mint a tobbseg 6-12honappal korai volt az idozites...
ERA azonban kezd nekem egyre csodalatosabb profitot mutatni...
Legyen szep hetveged!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek