Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2013. 09. 11. 15:37
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#121
A DB shortoddal nem nagyon ertek egyet. Lehet hogy a FED miatt jol jossz ki belole egy heten belul;
am en inkabb 1 evre a long pozicionak latom tobb eselyet.

Db egeszen mas teszta, mint DAX.
Itt a chart a DAX mellett:

link

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 15:50
Előzmény: #121  pomperj
#122
Elnézést az OFF-ért! Tudom, nem Ázsia. Azonban a véleményedre lennék kíváncsi:

Az eddigi 750 milliárdon felül 2014 végéig még 2000 milliárd pénznyomtatást, azaz összesen 1,5 év alatt az éves GDP 9 %-át hirdetett meg Matolcsy az MNB program keretében. + A devizahitelek forintosítására sem jöhet a nagyságrend miatt szóba más forrás, mint az MNB devizatartaléka. + Meglebegtette, hogy tovább vágják az alapkamatot. + A Kormány keményen elkezdett költekezni.

Szerinted mekkora forintgyengülés lesz ebből?
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 16:42
Előzmény: #119  pomperj
#123
Felhívom a figyelmedet, hogy a német autógyáraknak hatalmas kutatási erőforrásaik vannak. Egyelőre nagyon jövedelmezőek, fejlesztéseik szerteágazóak. Tehát hibrid, gáz, hagyományos belső égés, ill. ezen felül elektromos stb. Ezzel szemben a Tesla az elektromos szegmensre koncentrált és azon belül is a prémium kategóriára. Amennyiben nem lesz technológiai robbanás az elektromos autók terjedése lassan fog bekövetkezni.

A Tesla modelleket egyelőre a felső tízezer tudja megfizetni.

Az ár összehasonlításodon azért csodálkozom, mert én egy másik összehasonlítást láttam, aminél a BMW modellek olcsóbbak voltak. Ott azt hangsúlyozták, hogy a BMW más vásárlói réteget célzott meg.

Összefoglalva a német autógyártóknak megvannak az erőforrásaik, hogy gyorsan váltsanak, de a profitot maximalizálni akarják ezért egyelőre nem sietik el az elektromos autók fejlesztését. Nézd meg öt év múlva, hogy el fognak húzni a Tesla mellett!
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 16:45
Előzmény: #121  pomperj
#124
Ez egy kicsi pár napos spekulatív pozíció, amely pici haszonnal gyorsan le akarok zárni. Egy kontratrend játék aminek van realitása. Emellett ott van a nagy long kitettségem.

Egyetértek én hiszek a német bankokban különösen a CBK-ban.
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 16:45
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#125
3600-on ismét vettem Ricsit!
Törölt felhasználó 2013. 09. 11. 17:08
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#126
19900-on vettem Egist...
pomperj
pomperj 2013. 09. 11. 17:13
Előzmény: #122  Törölt felhasználó
#127
Nekem se tetszik HUF, egyre gyengul EUR/HUF minden belso technikai mutato; Nyilvan tulzasba vittek a kamatcsokkentest.
Spet.6-an errol irtam is itt, ide masolom:

A kovetkezo napok volatilisnek igerkeznek EUR/USD viszonylatban. EUR/HUF viszonylatban is.

A par augusztus veget almos korrekcioban toltotte, es EUR egeszen 1.345-ig erosodott, tobb mint 100 pip-et. Sokan az EUR rally folytatodasat varjak; szerintem forditott a helyzet, az USD erosodesenek adok nagyobb eselyt. Raadasul fundamentalis okom is van ra, mert a Treasury hozamok 1.5%rol mar 3% fele jarnak, es ezt a valtozast meg (legalabbis szerintem) nem diszkontalta a piac, de ez nem tarthat mar sokaig.

Ekozben az ECB kepesnek latszik tovabbra is alacsonyan tartan a kamatokat. A kamatkulonbseg jo csuszda arra, hogy a penz USD-be folyjon at, erositve az USD keresletet. Durva lesz, amit gondolok: az EUR/USD kozeptavon 1.10 szintig is sullyedhet.

Aki HUF-bol menekulne, annak ezt erdemes figyelembe venni.

folyt.kov.
pomperj
pomperj 2013. 09. 11. 17:28
Előzmény: #127  pomperj
#128
masolas folytatva:

Az EUR/HUF beszakadasa a chart alapjan kuszobon all. Jo ideje “ul rajta” a Rezisztenzia vonalon. Folyamatosan “kalapalja” az ellenallast. Ha egyszer atszakad, semmi nincs, ami megallitana 320-ig. A tegnapi napon a chartbol nyilvanvalo volt, hogy MNB beavatkozott es tartani probalta az arfolyamot 301-302 kozott.

A HUF/EUR beszakadas es 320-ig gyengules kovetkezmenye OTP-ben kb. 1000 pont eses, ennyire becsulheto az idei tapasztalatok alapjan.

Mi varhato?

folyt. kov.
pomperj
pomperj 2013. 09. 11. 17:36
Előzmény: #128  pomperj
#129
Szerintem, de ez nagyreszt spekulacio:

-MNB tartan akarja a 302 szintet, egeszen nov.1 -ig. Addig muszaj, kulonben a devizahiteles problema "elszaladna", meg nagyobb balheba.
Annyi tartaleka van is MNB-nek forintvedelemre, ami addig kell. Akkor 2 nap alatt megszavaznak egy uj devizahiteles torvenyt. Nem kell tovabb vedeni.

-Toluk masnap mar beszkadhat EUR/HUF.
Be is fog.

-Soros jol keresett BOE-n aki ugyanezt csinalta, mint MNB. Most JPM es hedgefund-ok epitik a short HUF poziciokat. Amint 305 lesz, raugrik a nyaj, mindenki menekul velole, es azonnal elnyomjak 320-ig.
Ott short cover.

Az osszes veszteseg epp a GDP 9%-a lesz. Matolcsy szerintem jol szamol.

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 09. 12. 09:06
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#130
MOL shortomat lezártam.
Törölt felhasználó 2013. 09. 12. 15:16
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#131
3635-ön kiszórtam egy ricsi pakkot...
Törölt felhasználó 2013. 09. 12. 15:52
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
Kiszórtam ismét egy ricsi pakkot...
Törölt felhasználó 2013. 09. 12. 16:21
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#133
Kiszórtam egy Egis pakkot...
pomperj
pomperj 2013. 09. 13. 09:50
Előzmény: #117  pomperj
#134
Az Azsia rally rovidtavu ellenallasokba futott bele, ahogy elozoleg mar ovatosan jeleztem kozeledtuket. Szoval, rovidtavra a csucs megvolt, korrekcios esesek varhatok egesz jovo heten. Raadasul FED kritikus ulest tart a tapering-rol jovo heten. A gyengebb Azsia indexek egy rovidtavu short poziciora is jok lesznek mostantol.

1)Yen nem torte at a 100.5 szintet 3 napja, es lassan elkezdett vissza-erosodni. Ezzel parhuzamosan NIKKEI majdnem pontosan elerte a juliusban megkezdett szukulo–oldalazo haromszogenek felso elet, a (d) pontban 14600 korul. Es lefele fordult, igaz, csak 2 napja, de negyed-fel szazalekokat esik.

Am meg akkor is a haromszogben marad, ha NIKKEI 13500-ig esik, ami azert 8%-al lejjebb van.
Minden arra utal, hogy erdemes a nyereseg egy reszet most learatni, es taktikailag konnyiteni a Japan poziciokon. Aztan majd ujra poziciokat epiteni, miutan megvolt az (e) hullama is a korrekcionak.

2)Az indiai rupia 59-nel kezdett aug. elejen osszecsuklani, es egesz 70-ig esett az USD-vel szemben. Ennek az egesz augusztusban tarto zuhanasnak a korrekcioja megy 2 hete, es most Fibo 62%-nal jar,a rupia visszaerosodott 63 szintig. De itt erezhetoen lelassult a recovery, es ujra gyengulo iranyt latszik venni.

Ennek pandantjakent BSE Nifty Index eppen beleverte fejet a Bollinger csatornaja felso vonalaba, es azonnal elgyengult, lefele fordult. Indiaban a rupia es a tozsde selloff egyszerre szokott tortenni, most is igy van. A lokalis csucs 5950, es jo esely van az 5450 szinten otthagyott gap betoltesere, de legalabbis a tesztelesere. Talan meg picit lejjebb is.

Indiaban a gyorsan reagalni tudo tradereknek egy rovidtavu short BSE pozicio is megprobalhato most.

folyt. kov.
pomperj
pomperj 2013. 09. 13. 10:21
Előzmény: #134  pomperj
#135
3)Kina Shanghai index nez ki legerosebbnek most. De az azsiai indexek korrekcioja alol megsem vonhatja ki magat egeszen, es szinte biztos, hogy kisebb oldalazo-eso korrekcionak ott is jonnie kell. Annal is inkabb mert a Keltner csatornaja felso elet nemcsak elerte, de 3 napja mar felette is jar. A legnagyobb korrekciot egyenlore 2060 koruli szintig tudom Kinaban elkepzelni.

link

4) A leggyengebb regionalis index Singapore. Akinek kedve van shortolni Azsiat, ott van a legjobb eselye egy rovid idoszakra.

Vegul: mivel SPY is nagyon toppy, es 3 napja a hullamzas erosebbe valt, az arak pedig lefele fordulni kezdtek szep szinkronban Azsiaval,
a jovo heten sem SPY sem az Eu indexek (DAX FTSE CAC BUX, stb.) nem lesznek oromteliek a long poziciokban levoknek.

Van nehany okom egyebkent is, kozeptavra, hogy miert nem tetszenek nekem a fejlett piacok kilatasai most. Ezekrol majd a hetvegen irok.
pomperj
pomperj 2013. 09. 14. 14:36
Előzmény: #135  pomperj
#136
Sept.15. Elorejelzes a kovetkezo 3 honapra.

For those who like fractal theory of the market, I suggest to take a look at the 3 charts
link
Menupont "DJIA, SPY, QQQ"

Check the charts of the DJIA (DIA), the S&P500 (SPY) and NASDAQ (QQQ) for assessing what to expect for the next 3 months.

The short conclusion is, that if the strikingly good fractal similarity continues, then at the currently expected 2rd occurrence of the ellipsoid region, starting next week,

the best case scenario is that DJIA is next to drop 2200 points, SPY next to drop 283 points, and Nasdaq next to drop cca. 500 points.

The charts also show a clear upward acceleration (red line) of the price, which is very close to turn to the unsustainable vertical direction. The classic Sornette model estimates that the price collapse is usually at 1.4 months before the red line turns vertical, this is the :singularity point whre the bubble burst, and the downward trajectory begins.

I still think the June top is the price maximum point for many years ahead.


This is a minimum of 16-17% downside potential. If the lower support line does not hold, the drop could become much bigger.

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 16:12
Előzmény: #136  pomperj
#137
Kolléga úr, nézegettem a honlapodat, Európáról semmit nem írsz, pedig említetted, hogy pl. ING az egyik top befektetésed, csak megjegyzem, hogy megérne egy misét ez a terület is.

Oroszországban meg csak nyersanyagokra mész rá (nyilván ezek a legnagyobb súlyú részvények), de ott is vannak bank, szolgáltató stb. cégek is.
pomperj
pomperj 2013. 09. 14. 17:22
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#138
1)ING. Az a helyzet, hogy ING poziciot eleg regen vettem, joval a mainal alacsony arakon. Es mivel ezt tarthatonak gondolom hosszabb tavon is, nem nagyon foglalkoztam vele, es egyebkent eddig jol teljesitett. Ma nem vennem meg mai aron, de ugyanez a helyzet mas EU bankokkal is.

Talan DB kivetel, arrol jobb velemenyem van; am meg abban is nagy a kockazat, ha DAX beomlik. Itt van, amit gondolok errol:

link

2) DAX-rol kimondottan azt gondolom, hogy nagyon kockazatos magassagban jar.
Itt a link. Van mas fundamentalis bajom is vele, de az hosszu tema volna itt.

3) OTP-rol meg kimondottan azt gondolom, hogy a szituacio nagyon hasonlo fundamentalisan is, technikailag is 2011. Julius elejehez.

Akkoriban OTP 6000Ft korul jart; szeptember vegen meg 2800 Ft korul.
Nem titkolom, a kovetkezo 3 honapban OTP-nel egy hasonloan latvanyos osszeomlasra szamitok.
(Meg meg jopar mas keleteuropai reszvenynel is.)

Miert?
a) Mert hala MNB tevekenysegenek, a Forint beszakadasa kuszobon all, es mar ertekeztunk itt meg az OTP blogon a 320Ft-os EUR varhato kovetkezmenyerol.

b)Mert szerintem SPY (es vele a legtobb fejlett es emerging market) hasonlo beomlas elott allhat, jo esellyel, a kovetkezo 3 honapban.
Itt vannak az erveim:
link

Summary:
Szoval, egyenlore varok es figyelek, es csendesen eladok minden napos oscillator csucson. Szinte mindenhol. Mert meg a legjobb regio, Azsia es Delamerika se fogja olcson meguszni, ha beindul a csuszas lefele. A buborek kipukkadasa szerintem elkezdodik jovo heten.
Szerintem erre a joslatra emlekezni fogsz 3 het mulva.

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 18:37
Előzmény: #138  pomperj
#139
Rendben van, de múlt héten spekulatív DB shortomat kifejezetten megkritizáltad. Majd aztán rá pár nap múlva javasoltál gyors tradereknek egy spekulatív shortot, illetve a lefelé korrigáló oldalazó piacon pozíciók felvételét.

A mostani értékelésed alapján pedig egy erősebb korrekcióra számítasz, jelzed hogy építed le a pozícióid. Lehet, hogy félreértelek, de az értékelésed nem teljesen van összhangba a korábbi ajánlásaiddal. De hangsúlyozom ez csak baráti észrevétel.
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 18:44
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#140
Olvastam az MNB kedvezményes hiteléről észrevételed. Ugyanazt tudom mondani, mint amit Szíriával kapcsolatban, vagy akár Horthy értékelésére vonatkozóan kifejtettem, eltérő a véleményem, de a jó kapcsolatok tartása miatt nem megyek bele egy éles vitába.

Mindenesetre mégis pár óvatos megjegyzés...
Az Orbáni gazdaságpolitikai kurzus az ázsiai, Kínai modellt utánozza. Ez azt jelenti, hogy munka alapú gazdaság kiépítése, magas foglalkoztatás (ha kell kikényszeríti az állam), magas beruházási hajlandóság az állam által (a stadion építés is ezt célozza), a fizetőeszköz tudatos leértékelése (exportőrök támogatása).

folytatás a következő oldalon.
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 19:12
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
Az MNB lépései beleillenek ebbe a modellbe, tehát vedd tudomásul, hogy nem érdekli különösebben őket, ha gyengül a forint. Egy éven belül leépítik az önkormányzati, vállalkozói és lakossági deviza hiteleket. Az állami deviza adósságot tudatosan próbálják lecserélni forint kötvényekre. A belföldi állampapír vásárlás növekedése pedig sikertörténet.

Az MNB forrás transzferét egyébként kifejezetten jó lépésnek tartom, nem világos vajon szélső liberális fórumozóknak mi a problémája. Jelen esetben az a helyzet, hogy a bankok olyan hiteltermékeket bocsátanak a vállalkozások és ügyfelek rendelkezésére amely nem teszi lehetővé a kiszámítható likviditásmenedzselést. De hogyan is tehetné, ha a bankok hasra ütésszerűen bármikor emelhetik a hitelkamatokat.

Családtagom másfél éve vett fel szabad felhasználású forint jelzáloghitelt, törlesztő részlete (nem volt kedvezményes indulásra) a három kamatperiódus alatt 17%-al emelkedett. Mindezt tette úgy, hogy likviditásbőség volt az elmúlt időszakban a világban (most is az van) és csökkenő a kamatkörnyezet Magyarországon. Kérte a Raiffeisent, hogy tételesen indokolja az emelést, vezesse le számszakilag, hogy jön ki az a törlesztő részlet növekedése. Tételesen nevesítse, milyen költségtételek miatt történt az emelés és mutassa be ezek százalékos mértékét. A Bank üzleti titokra hivatkozva megtagadta a tájékoztatási kötelezettségét. Most a PSZÁF-nál hever az ügy, hogy ott szabotálják el!!!

A vállalkozásoknál hasonló a helyzet, egész egyszerűen nem tudják sem betervezni, sem kigazdálkodni a hitelköltségek folyamatos emelkedését. Ilyen helyzetben az MNB lépése szükséges rossz. Úgy nem javaslom végletes kritikát megfogalmazni, hogy a helyi sajátosságokat nem ismered. Az itteni beírások nem reprezentatívak, ezek szélsőséges liberális a nagytőke érdekét megjelenítő kritikák. A kisvállalkozások ennek a lehetőségnek örülnek, mint egy falat kenyérnek, ha lesz költségvetési terhe, a többlet adóbevételek nyilván kiegyenlítik a kamat támogatás többlet kiadási vonzatát.

Ami az OTP illeti szerintem felnyomják 4500-600 forintig jövő héten, majd ezt követően visszakorrigálhat a mostani szintekre. Novemberben ha az adósmentés csak a lakás célú deviza hitelre terjed ki, illetve a terheket több évre elosztják akár 5000-ig is felnyomhatják az árfolyamot. Ha radikalizálódik a Kormány álláspontja (ezzel nem számolok) átmenetileg 3600 közelébe is lemehet az árfolyam.

Az USA részvényekre ráférne egy korrekció de amíg likviditás bőség van, a makró adatok relatíve jók, a cégek többsége elemzői várakozások felett produkál, addig én összeomlást nem várok.

Az Európai és fejlődő piacok finoman fogalmazva továbbra is elég nyomottak. Pár Európai cég sokat ment fel, de a bankszektort kifejezetten alulértékeltnek tartom.

A DAX a német választások elötti ideges hangulatban 2-3%-ot korrigálhat, de ez jó alkalom lesz a vásárlásra...
Törölt felhasználó 2013. 09. 14. 19:47
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#142
"Az állami deviza adósságot tudatosan próbálják lecserélni forint kötvényekre."

Íme a tények:

Államadósság

2012. dec. 31.
deviza: 8327 mrd
Ft: 12042 mrd
deviza arány: 40.2%

2013. júl. 31.
deviza: 9190 mrd
Ft: 13114 mrd
deviza arány: 40.9%

forrás: www.akk.hu

Törölt felhasználó 2013. 09. 15. 00:21
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#143
No és milyenek voltak a két időpontban a kereszt árfolyamok?!
pomperj
pomperj 2013. 09. 15. 09:56
Előzmény: #139  Törölt felhasználó
#144
1)” A mostani értékelésed alapján pedig egy erősebb korrekcióra számítasz, jelzed hogy építed le a pozícióid. Lehet, hogy félreértelek, de az értékelésed nem teljesen van összhangba a korábbi ajánlásaiddal.”

Ez fontos tema, a velemeny valtoztatas gyakorisaga. Ami szerintem egyszeruen a valasztott investment strategia fuggvenye.

-Hosszutavu, buy-and-hold. Aki ezt valasztja, NEM valtoztat a velemenyen. Oriascegeket vesz, nem koveti, csak, legfeljebb evente parszor ranez, de nem valtoztat. Mint Warren Buffett. Annak nagyjabol a varhato hozama=inflacio%+GDP%, tehat most fejlett piacokon (DAX, SPY, NIKKEI) 3-4%, EmergingMarkets-en (SSE, BSE, BOVESPA, RTSI) meg 6-12% hozamra szamithat. Ezert van az, hogy en a Pacific orszagokra fokuszalok, de nem ezt a strategiat csinalom.
HA. Akkor ennyi a hozama, ha nagyjabol “atlagosan lep be. HA rosszul, pl. egy szokasos 15% hullam tetejen, akkor 5 evre konnyeden lehet nulla a valos hozama. Ha meg jol, pl. egy primary hullam aljanal, akkor sok ev alatt 1-2%-al jobb. En a blogon altalaban a primary hullam aljat szoktam javasolni orszagokra, regiokra, es cegekre is, a belepesre. Mert az majdnem minden idotavra es strategiara jo lehet.

-Primary Trend Invesztor. Akik ezt valasztjak, evente 1-3 alkalommal valtoztatnak velemenyt es poziciot, a primary emelkedest es gyengulest igyekeznek elkapni. Nagy es kozepes cegeket vesz. Elvi hozamuk maximuma, a benchmark, eppen 1-3 hullamnyi, tehat 20-40% kozott van, de ennek jo, ha felet-harmadat elcsipik, a tobbi idoben eltevesztik a trendet, es kiulik. Igy mukodik a nagy bef.alapok tulnyomo resze, varhato hozamuk 6-11%. Tipikus es jo strategia ebben a kategoriaban a Dogs of the Dow, Gividend Growth, DeepValue. En a pozicioim kb. 2/3-aban ezeket a modszereket hasznalom, fundamentalis alapon, de TA alapu belepessel. Igyekszem nem sokszor tevedni az iranyban, es a belepesben. Igen, kemenyen shortra is allok, ha ugy latom. A sajat max. bechmarkomhoz kepest manapsag mar csak kb. 5-8 pontot veszitek evente.

-Swing invesztor. Evente 10-14 alkalommal valtoztat velemenyt. Jellemzoen a havi ciklus hullamzasat tradeli, es elvi max. hozama 70-120% evente. A Portfolio blogban en ezt a velemenyemet irom le, jellemzoen 2 naponta gondolom ujra mindegyik regio helyzetet a mozgas es fundamentum valtozas figyelembe vetelevel. Igyekszem azonositani a vezeto cegeket, devizakat, a napi charton a rovid swing trendeket.

Tehat igazad van, a velemenyem gyakran valtozik, es raadasul jellemzoen 1 nappal kesobb publikalom, mint ahogy eszlelem. Ettol fuggetlenul, ezek a megjegyzesek egesz jol osszeilleszkednek. A pozicioim kb. 1/3-aban ezt a strategiat csinalom. Jellemzoen devizaknal eros leverage-el, reszvenyeknel 1-3 szoros leverage-el.

-Daytrader. Jellemzoen napi 1-2 iranyvaltas van (reggel 9-11 kozott es szokasosan 14-15 ora kozott), jol hasznalhato a fractal elmelet, tehat azokat tradeli, jellemzoen 1-5 perces oscillatorok szerint, de a 30 perces trendben. Persze, van sok mas daytrade technika. Elvi eves hozama 200-400% tud lenni, a valosagban is lattam mar olyan tradert, aki majdnem teljesit is ennyit. De nekem nem megy.

2)” USA részvényekre ráférne egy korrekció de amíg likviditás bőség van, a makró adatok relatíve jók, a cégek többsége elemzői várakozások felett produkál, addig én összeomlást nem várok.”

Ez is nagyon fontos kerdes. Igen, ez a tulnyomo tobbsegi velemeny most, sept.15.-en. En contrarian vagyok, amikor a tobbsegi velemeny nagyon elterjedt, mondjuk 93%-ban, mint most, akkor plane. Maganyos dolog, de en birom, hogy nem vagyok a nyaj resze.

NAGYON mas a velemenyem most SPY es DAX kilatasarol. Nem a multjarol, mert abban egyetertunk, de az mar a velemenybe beepult, es le van diszkontalva az arban.

Es le is irtam, miert gondolok mast: a kozelmult hasonlo tortenetei a fraktalisokban, a QE tapering eddigi tapasztalatai, es a technikai kep. Egyebkent is, 30 ev tapasztalata azt sugja nekem most, hogy olyan a setup SPY es DAX-nal, amit mar lattam, es aminek csunya vege volt.

Persze, tevedhetek.

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 09. 15. 10:23
Előzmény: #144  pomperj
#145
Itt a link:
link
Törölt felhasználó 2013. 09. 15. 10:38
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#146
Nézd meg. De mindkét esetben kb. 295 körül emlékeim szerint, tehát az árfolyam ezt érdemben nem befolyásolta.
pomperj
pomperj 2013. 09. 16. 09:29
Előzmény: #135  pomperj
#147
Azsiaban minden index emelkedese lassult.
Arra szamitok, hogy a het kivarassal es oldalazassal indul. Azsiaban es mashol is a piac sajat mozgasa korrekcio kezdodesere utal, ami inkabb rovid es oldalazo jellegu lesz. Ezt a kilatast a mar kialakult oscillator divergencia alatamasztja.

De minden erosen fugg az eheti FED taperingre kialakulo reakcioktol. Ott az inkabb “galamb”, a lazitas fenntartasat tamogato Janet Yellen lehet Ben utoda, mert Summers visszalepett. Ezt a piacok hetfon azonnali rallyval unnepelni fogjak. Egyebkent a FED merlegfoosszegenek novekedese maris lassult. Mindenesetre, a FED ulesre rallival erkezo piacok rizikoja magas.

1)A japan yen 20 bazispontot erosodott vissza 2 nap alatt, a NIKKEI meg laposan oldalaz. A fundamentalis helyzet is valtozatlan: Abe nagy lendulettel tamogatja a gazdasagi megujulast, a vallalkozasi kedvet es innovaciot, es megoldast kinal olyan regi problemakra mint az orias-allamadossag leepitese a megnovelt AFA bevetelekkel. De sajnos, ekozben a japan tulszabalyozas egesz obstrukciojaval es a regi erdekek vedelmevel kell harcolnia, ami oriasi fekezo erovel lassitja a fordulatot.

2)India is oldalaz, de ott az emelkedes folytatodasanak az eselyei jobbnak latszanak. A kovetkezo par napban meg egy emelkedo lendulet elkepzelheto. Am, ha a rupia ismert beszakad, akkor a Nifty konnyeden ujra zuhanasba fordulhat. A kovetkezo napok dontoek lesznek. Az RBI az elszabaduloban levo inflacio megfekezese erdekeben hamarosan lepesekre kenyszerul, aminek a hatasa nehezen kalkulalhato.

3)SSE index is oldalaz ket napja 2240 korul billegve. Egyik oldalrol a jo nyari honapi statisztikak emelik az erdeklodest, masreszt sorozatos downgrade cikkek fekezik az invesztorok lelkesedeset. Igen erdekes, hogy a Bank of America-t a Dow indexbol kiloktek, es a helyere bejovo Goldman Sachs csere nemcsak indokolatlan, hanem kiimondottan ertektorzito hatasu is, nos, GS eppen most megjelentetett egy Kinat leminosito jelentest.

4)Indoneziaban a multheti 25 bazispontos kamatemeles lefekezte a penz romlasat, es a piacok visszalendultek. A tobbi Delkelet Azsiai index erosen pozitiv szamokkal zart hetfon.
pomperj
pomperj 2013. 09. 18. 07:28
Előzmény: #147  pomperj
#148
1)Azsia piacok 4-5 napja oldalaznak nagyon szuk savban. Varnak.
Ha normalis, es nem FED-mergezett idoszak lenne, volna velemenyem, hogy mi kovetkezhet. Igy nincs.

2)Helyette, szokasomtol elteroen, muszaj NYSE-ranezni.

A Wall streeten 2 napja azert van unnep, mert Larry Summers nem akar FED elnok lenni. Meg senki nem kerdezte, miert van az, hogy a vilagon a legmagasabb presztizsu allast miert nem akarja amerika legokosabb embere?
Hmmm.
Oriasra fujt NYSE buborek, zuhano treasury bond arak, record meretu allamadossag, kevesse hatasos QE sorozat vege, melynek kovetkezteben az osszes adossag 1/3-a mar a FED kezeben van? Az osszes bepumpalt penz meg befolyt a tozsdei buborekba? Kinek kell egy ilyen allas?

Ekozben a nagy cegek mind csendben taszigaljak kifele a nyugdijasaikat es a dolgozoik hazastarsait/gyerekeit az egeszsegbiztositasukbol. Ez segit tobb profitot kimutatni, aztan majd az allami Obamacare program fizesse a meg a kipateroltak egeszsegugyi koltsegeit, ha birja. A piac meg boldogan bearazza az emelkedo profit kilatasokat.

A mai gap felfele a Microsoft bejelentesenek volt koszonheto, hogy novelik a reszveny visszavasarlast, meg 5 centtal az osztalekot.

3)Szerdan senki nem lep semmit delutan 2-ig, tehat a computer algoritmusok fognak egymassal kereskedni, es ahol csak lehet, kiverik a stoploss-okat.

Egyenlore ovatosan a short poziciok felvetelevel, a FED akar elkepeszto meglepetessel is eloallhat.

4)Technikailag, kommentar nelkul, azert van par figyelemre melto teny SPY-rol:

-2 nap alatt 2 gap keletkezett SPY-ban. Ebbol az elso gap az aug.15-i “leszakado gap-el” egybe esik.
Igy hat 2 napja az araknak nincs semmi tamasza, 2 honapra visszatekintve..Az arak semmi ellenallast nem tanusitanak a lokdoses ellen.

-Minden SPY oscillator 90 korul, oversold allapotban van. MACD alacsonyabb csucsot csinalt, mint aug. elejen.

-HDGE mutato (a bull reszvenyek ereje) 2 eve nem latott melypontra esett. Most 14, januarban 28 volt.

-Az AD Advance-Decline gorbe, amely altalaban elobb csinal csucsot, mint SPY, most negativ divergencian all.

Cave.
The next major disaster could knock at the door.
Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 09. 18. 11:20
Előzmény: #141  Törölt felhasználó
#149
"Dollárban adósodunk tovább
Index
2013. szeptember 18., szerda 10:27

Engedélyt kértünk az amerikai hatóságoktól, hogy ötmilliárd dollár értékben bocsáthassunk ki dollárkötvényt.

Magyarország ötmilliárd dolláros kötvénykibocsátási keretet igényel – derül ki az amerikai értékpapír-piaci felügyelet (SEC) honlapján megjelent tájékoztatóból. A lépés önmagában nem meglepő, hiszen az előző, 3,25 milliárdos dollárkötvénykeretnek még februárban a nyakára hágtunk.
..."
pomperj
pomperj 2013. 09. 18. 15:26
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#150
1)Az, hogy ujra USD kotvenyt bocsatunk ki, onmagaban nem baj.
Ha pl. regebbi kotvenyeinket kell mostanaban visszafizetni, es azert adunk el uj kotvenyt, mert a bejovo penzt visszafizetesre hasznaljuk, nos, az nem baj, az sima refinanszirozas.

2)Amde, manapsag mar az USD kotvenyek kamata olyan 1.5%-al magasabb, mint mondjuk majus kornyeken volt. Tehat speciel cask az idobeliseg miatt 5Mrd USD-n csak emiatt vesztunk 75M USD-t.

3)Csakhogy. A valodi baj sokkal nagyobb.
Ugyanis MNB nemzetkozi tartalekai Julius 31.-en 33734M EUR osszeget tettek ki.
Augusztus vegen mar csak 30550 M EUR-t.

Az MNB tartalek fogyasa tehat augusztusban egesz derekas 3184 M EUR volt.

Ugy is mondhatnam, hogy bizony, ilyen tempoban 10 honap alatt elverjuk a tartalekokat, mind az utolso dollarig.

"Micsoda reszeges eszement koltekezes folyik ott? kerdezhetne Kovacs neni.
"Csoda, ha mindenki a HUF beszakadasat varja? kerdezhetne Jakab bacsi.

Szoval, fel kell venni ujabb 5 Mrd USD-t, hogy legyen mit kolteni?

pomperj
pomperj 2013. 09. 19. 08:39
Előzmény: #147  pomperj
#151
“Carpe diem, quam minimum credula postero”

Horacius verse, mint megallithatatlan virus, megfertozte nemcsak a vilag politikusait, de tegnap a FED dontesevel kiharangozta, hogy heveny virusfertozest kaptak a kozponti bankarok is mind, tundermeses Gyuritol a tanaros Ben-ig, es Mario Draghi-tol egeszen Haruhiko Kurodaig.

A “carpe diem!” forditasan zsenik kuszkodtek 2000 ev ota. A pedans es rovid “Elj a manak!“ forditastol a nepies “Addig usd a vasat, amig meleg!” kifejezesen at a zsidos “Auf coresz kein Vorschuss nehmen!” szleng humoran at a ”Minden napodat ugy eld, mintha az utolso volna!” kesernyes hedonizmusaig tart a kiserletek sora.
Csak az a baj, hogy van mas Latin mondas is, peldaul a “Memento mori”, aminek forditasa arra emlekeztet, hogy van vege a mulatsagnak.

Tegnapi a sajtotajekoztaton Ben azt mondta, hogy a FED addig nyomja a gazpedalt, addig folytatja a monetaris lazitast es onti a likviditast a banki penzpiacra, ameddig egeszen biztoslehet abban, hogy a gazdasag stabilan novekszik, a munkanelkuliseg 7% ala csokken. Azt is tudatta, hogy a kamatok emelese a tavoli jovoben van. Igen, majd egyszer lesz tapering, de most meg nem latjak indokoltnak.

Ostoba, es sajat penze ellensege, aki szembemegy a FED-el. Hiaba nyilvanvalo, hogy a NYSE es masodik hullamban a DAX, CAC, FTSE stb. mai arszinvonala a gazdasagok es cegek tenyallapotahoz kepest mind felfujt buborekok, a “carpe diem:” azt mondja a jozan invesztornak, hogy tovabbra is abba az iranyba kell fordulni, amerre fuj a szel, es kozben a fedelzetmesternek meg kell sugni, hogy minden vitorlat ugy rogzitsen, hogy percek alatt leereszthesse, amikor abbol a lathataron levo hatalmas sotet felhobol lecsap az elso villam.

Csakhogy a hajo oriasi. A lefekezeshez a kikoto elott 75 merfolddel mar lassitani kell. Mennyi az a tavolsag, ha nincs pontos GPS?

Folyt. kov.

pomperj
pomperj 2013. 09. 19. 10:01
Előzmény: #151  pomperj
#152
folytatas

1)Nezzuk a tenyeket a FED dontese utan.
A piac oriasi rallyba kezdett a FED bejelentes utan, erdemes hat megnezni, mely piacok voltak erosebbek, es melyek gyengebbek a zarasig NY-ban. Ez a kis meres sok ketkedesre valaszt ad. A regiok mellett a “piacvezeto” cegeket is osszehasonlitjuk, hogy ertekeles biztosabb legyen.

AMERIKA, SPY, +1,2%
GERMANY,DAX, +2.5% DB +3.1%
RUSSIA, TRF, +3.$% OGZPY +3.7%
JAPAN, EWJ +2.9% TM +3.5%
INDIA, EPI +5.8%
HDB +6.5%
CHINA FXI +2.6% BIDU +1.3%
BRASIL EWZ +4.8% PBR +5.1%

A szamokat gondosan atnezve, a kovetkeztetesek vilagosak:
-Az Emerging Markets (EM) regios indexek mindegyike SOKKAL jobban emelkedett, mint a fejlett piacok. Tehat az az investment strategia, hogy a EM-be kell invesztalni inkabb, az a jobbik vadaszterulet, hangosan kidobolva megerositest nyert. Plane, ha figyelembe veszuk, hogy tavoli FED nyilatkzott, meg csak nem is a sajat kozponti bankjuk.
-Az altalam “piac vezeto”nek nevezett cegek jobban emelkedtek, mint a regionalis indexek (BIDU a kivetel, de annak Jim Cramer tegnapi negativ TV-show-ja az oka). Tehat ezek valoban piacvezetok, es valoban erdemes oket figyelni, sot az is megerosites kapott, hogy a piacvezetok jobb befektetesek az indexeknel.
-Az EM kategoriaban a rovidtavu befektetesre ajanlott sorrend: 1-INDIA,2 –BRASIL, 3-RUSSIA, 4-KINA
-A feljett piacok mogottuk jonnek, es a sorrend: 5-JAPAN, 6-GERMANY, 7-USA
Ez a sorrend megerositi a pomperj blog iranyultsagnak helyesseget, az EM fokuszaltsag tovabbra is helyes es marad.
-A sorrend megerositi azt az implicit allitast, hogy a legkockazatosabb piac Amerika SPY, es GERMANY DAX. Amikor az indexek beszakadnak es a buborek leereszt, valoszinuleg ok lesznek a vezetok a lefele folyo versenyben.

Sto gyelaty? Mi a teendo?
Folyt. kov.
pomperj
pomperj 2013. 09. 19. 10:26
Előzmény: #152  pomperj
#153
folytatas

2)Nehany ev mulva ugy fogunk visszatekinteni 2013 Q4-re, hogy nocsak, ott van az az emlekezetes meredek tuske felfele, es mint a Tanuban, “akkor meg nem sejtettem, hogy” kifejezessel folytatodik a mondat, es valoszinuleg az “es utana az a meg meredekebb zuhanas lefele” kifejezessel zarodik.

Rovid tavon a TA azt tanitja, hogy az elsonapi impulzus tuske legalabb megduplazodik ugyanabban az iranyban. Nehany napon belul. Tehat egy heten belul a tegnapi ugras megduplazodasara kell szamitani. A daytrade-ban jol teljesitoknak ajanlom, hogy go long azokban az indexekben es vezeto cegekben, meghozza eros leverage-el, amelyek a legjobban teljesitettek tegnap. Ebben eleg szep penz van.

Kozeptavon is okosabb fokuszalni a jobban teljesito EM piacokra, mint SPY es DAX-ra. Am, a FED kormanyozta, es a carpe diem virussal megfertozott kapitany altal iranyitott vilaghajon minden invesztor utasnak erdemes tudni, hogy ha a hajo nem lassit a kikoto elott idoben, (szerintem ez a helyzet), annak csunya hajotores lehet a vege.

Ami nem folytatodhat, az nem is fog. Innentol az emelkedesnek egyre meredekebbnek kene lennie, ha a Sornette model hatvanyfuggvenyes piaci modellje most is ervenyes. (az hasonlo az exponencialishoz, csak a vege gyorsabban emelkedik).

Azt nehezen tudom ma elkepzelni, hogy 4 hetnel tovabb tartson az ut a csucsig.

Itt vannak a kedvenc chartjaim.
link

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 09. 20. 07:18
Előzmény: #148  pomperj
#154
Az Azsia piacok mind pihegnek az elmult 2 nap utan. A mai nap laposan mozognak.

Valojaban mindegyik csinalt szeptemberben egy 5 sub-hullamosnak latszo (hosszabb tavra pozitiv kilatast sejteto) 10% koruli emelkedest. Mindegyik a csatornaja felso vonalanal van, az erosebbek egy kicsit at is tortek azt.

Arra szamitok, hogy a kovetkezo napokban, talan 2 hetre is elhuzodo, oldalazo-eso atlagos korrekcio lesz, olyan Fibo 38%-50% melysegu, csillapodo vovalvezetes menten.

Egyenlore minden raer. Egyreszt, mert ezt a korrekciot aligha lesz erdemes shortolni. Masreszt, mert Longot keresni meg boven van ido.

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 09. 20. 10:00
Előzmény: #153  pomperj
#155

Miert fognak szarnyalni az Azsia piacok Q4-ben?

link

Bocs,
de nem fer ide, es kell legalabb egy abra is. Akit erdekel, nezze meg a linken.
pomperj
pomperj 2013. 09. 23. 07:15
Előzmény: #154  pomperj
#156
Azsia piacok keresik a kovetkezo rovidtavu iranyt. Aug. vege ota 11-15 napot emelkedtek, jellemzoen a csatornajuk tetejen vannak, oversold oscillatorokkal.

1)Tokioban a bankok aktivan megszabadulni igyekeznek az allamkotvenyektol, mostmar a kozep- es rovidtavu futamidokban is. A “Nagy rotacio” (lasd link
Japanban is folyamatban van, es meg evekig tartani fog. Rovid tavon a YEN oldalaz, 99 korul billeg. NIKKEI is ugyanezt teszi 14800 korul. Ideje van egy kisebb, Fibo 38-50% erogyujto visszahuzodasnak 14500 iranyaba.

2)Indiaban a meredek 3 hetes szeptemberi rally korrekcioja par napja mar megkezdodott. Mivel a Reserve Bank az iranyado kamatot eppen emelte 0.25%-al 7.50%-ra, az inflacio fekezese celjabol, a fordulatra szamitani lehetett. SENSEX lefele fordult, a lendulete eleg nagy.

3)Kinabol jo statisztikak jonnek tovabbra is. A pekingi es shanghai lakasarak ebben az evben is 15%-ot emelkedtek, szo sincs Kinaban arrol ingatlanpiaci osszeomlasrol, amivel kulfodon etetik az olvasokat. A China Development bankrol a szokasos botranyok egyikekent kiderult, hogy privat vallalkozasokat is finanszirozott, mint Pin An Insurance, Alibaba e-commerce, sot Petroleo Brasiliero-t is.
A rovidtavu hangulatot a tajfun befolyasolja, oldalazo a mozgas. Kisebb visszahuzodas varhato a heten, ami eppen egy bull flag-nek is kinezhet majd.

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 09. 25. 06:41
Előzmény: #156  pomperj
#157
Az Azsia piacok egyenlore oldalazva korrigalnak, mikozben SPY mar 4.napja csuszik lefele. Igaz, a csuszas ott sem fordult at eddig zuhanasba; de a forma vizeses alaku, ami tipikus antibubble forma, es semmi jot nem iger.

1)Japan YEN a 98-99-es savban hintazik. Oktoberben a fo tema a Japan AFA-emeles lesz, a kozhangulat a rozsasrol lilara esett vissza. NIKKEI nem sokat mozdult 4 napja, a 14700 szintnel billeg. Tovabbra is egy 3-400 pontos visszaesesnel nem nagyobb korrekciot varok a kovetkezo 2 hetben. Hacsak, lasd a vegen.

2)Indiaban a korrekcio kisse elorebb tart talan, de ott sem varok az elso Fibo-szintnel nagyobbat. A rupia egyelore stabilizalodni latszik 62 kornyeken. Az sem ad aggodalomra okot egyenlore, hogy State Bank of India, az orszag legnagyobb kereskedelmi hitelezoja a Reserve Bank “veszhelyzet ablakabol” kert likviditasi kolcsont. Ugy nez ki, RBI stabilizalta az elmult par honap turbulens mozgasait.

3) Shanghai SE szuk savban oldalaz, immar 8-9 napja. Marc Faber ismet botranyt csinalt egy 4%-osra becsult kInai GDP adattal. Am ezzel szemben a szamok, fokeppen a tengerhajozasi shipping arak arra utalnak, hogy van mit a hajok bendojebe rakni Kina fele.

4)KOSPI Julius ota 15%-ot emelkedett, igy hat nem meglepo hogy faradtnak nez ki a rally. Taiwanrol ugyanezt lehet mondani, es nem kulonbozik Singapore sem. Ezek az indexek a csatornajuk tetejen billegnek, kisebb divergenciak mindenutt lathatok.

A 64 Milliardos nagy kerdes persze az, hogy a inflacioval korrigalt CAPE P/E mutato, amelynek erteke mar 24 fele jar Schiller, a Yale kozgazdasz professzora szerint, mekkora korrekcioba kezd mostanaban.
Ha netan Marc Fabernek lenne igaza, aki az 1987-es megismetlodeset josolja, nos, akkor sok jora nem szamithatunk Azsiaban sem a kovetkezo hetekben. A daytraderek persze akar jol is kijohetnek belole.
pomperj
pomperj 2013. 09. 27. 06:33
Előzmény: #157  pomperj
#158
Az Azsia oldalazo mozgas folytatodik. A 3 hetes nagy rally idoszak ota csak 2 het telt el, tehat okolszabaly szerint meg nem lehetne vege a korrekcionak; de 1-2 heten belul jo veteli lehetoseg elkepzelheto. Addig erdemesebb varni.

1)Kina engedelyezte a bankoknak, hogy a hiteleket a piaci benchmark szerint arazzak, es jelezte, hogy a betetek kamatait is hamarosan liberalizalni akarjak.
Az SSE ugy nez ki, mintha egy masodik minor hullamban kezdene esni, most 2150 korul jar. Innen 100 ponttal lejjebb mar jo belepesi szint lehet. A mozgast nemsokara elenken kovetni kell, hogy a jo pontot kihalasszuk.

2)India erofesziteseket tesz arab energia-fuggoseget csokkenteni. Most epp a vezeto olajceguk Mozambique-ban vesz gazmezot, mult honapban meg Braziliaban invesztalt olajba.
A Nifty most oldalaz, de meg egy kis esessel jobb tamasz adodna a rally kovetkezo szakaszahoz. Egyenlore az oscillatorok alapjan meg 4-8 nap lassu esest varok. De nem vagyok biztos abban, hogy sokaig erdemes precizkedni, a belepest tul-varni, mert a Fibo szint mar csak 100 Nifty ponttal van lejjebb, es nem szeretnem, ha hirtelen felugrassal megelozne, aztan futhatok utana.

3)Japanban az inflacio 0.8%, es ezt a BOJ mar gyozelemkent ertekeli a 7 eve folyamatosan tarto deflacio utan. Ez meg eleg messze van a celbavett 2% inflaciotol, ugyhogy van meg dolga BOJ-nek a penzteremtesben es kipumpalasban. A japan hajoepitesben most nagy remenyeket fuznek az LNG hajok megnovekedett keresletehez, es az ausztral gazmezo LNG kikotojenek megfinanszirozasahoz is.

YEN tovabbra is 99-nel van, NIKKEI meg oldalaz. Kisse elbizonytalanodtam a haromszog alakzatban, mert NIKKEI mar tul regota ragadt oda a felso vonalahoz, es nem akar rendesen lefordulni. Az is lehet, hogy menetbol kitor?

4) Oroszorszagban jart az IOC, es elegedettek a Szocsi Olimpia elokeszitesi munkalataival.
Ahogy vartam, az orosz piac megindult felfele, es Gazprom vezetesevel lepcsofok-szeruen stabilan emelkedesben van. Itt oriasi a potencial, tisztan 2-3 zsakosnak latszik, TRF es OGZPY is szep honapoknak nez elebe.
link

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 09. 28. 09:55
Előzmény: #158  pomperj
#159
Az eheti Economist Brazilianak szentelt special reportjanak cime: "Foldhozragadva".

Ebbol a jellemzo mondatok:
-"Braziliat megbenitotta a juniusi tomegdemonstracio"
-"a kronikus alulteljesites.."
-"Brazil gazdasag nem tud focizni"
-"gyors visszazuhanas a foldre"
stb.

Akit reszleteiben erdekel, az Economist-ban elolvashatja.

De nem ez az erdekes.
Hanem az, hogy Paul Montgomery regi mondasa, "Ha az Economist cimlapjan megjelenik egy trend, akkor annak epp vege van",
nos, megint mukodni latszik;
es ezt minden contrarian invesztor tudja ma mar.

Igy hat eppen ideje ranezni ismet Braziliara.
Nos, ugy latom, par hete lett vege a hosszu 3-4 eves korrekcionak. Brazil eppen oriasi rallyban van.

Akit erdekel, par szemelvenyt talalhat itt. Banco Bradesco nekem tetszik.

link
pomperj
pomperj 2013. 09. 30. 08:43
Előzmény: #158  pomperj
#160
Keptelenseg a kompromisszumra.
Ma ez jellemzi az USA torvenyhozasat, az Italiai politikusokat, es a Japan, meg a Kinai kormanyt.
A sok negyedeve tarto polarizacio mintha egyszerre most zuhanna elo a szekrenybol. Szeptember 5% koruli emelkedest hozott a fejlett piacokon, es 10% korul Azsiaban. Most, hirtelen elfogyni latszik az optimizmus, es a 10 napja tarto csuszo-oldalazo eses, mintha egy lassan oldalara dolo hajo lenne, hirtelen atbillenne a kritikus doles-szogen, es hirtelen felgyorsulva belezuhanni latszik a vizbe.

1)Nikkei 2%-ot, regota nem latottan NAGYOT esett hetfon. A Yen parallel 1%-ot erosodott, mar 97-es tartomanyban van. A kamatlabak estek, ami a korabbi BOJ nyilatkozatok es japan statisztikak fenyeben elkepesztoen meglepo.
Ugy nez ki, a Japan kozhangulat valojaban sokkal gyengebb, mint latszott Abe kormanyra kerulese ota, vagy valamitol egyszerre hirtelen elokerultek a korabbi defenziv reflexek, es a jo hangulat hirtelen elparolgott.

folyt. kov.
Törölt felhasználó 2013. 09. 30. 09:00
Előzmény: #160  pomperj
#161
A Kínai döntéshozatali rendszer azért meglehetősen hatékony...

Gyanítom, hogy a DB shortom beért. A Surgut és BAC shortom be fog érni a hetekben.
pomperj
pomperj 2013. 09. 30. 10:58
Előzmény: #161  Törölt felhasználó
#162
Egyetertek.
Nemcsak ezek a shortok, mas SPY/DAX korrelacios shortok is;-)
link

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 09. 30. 11:01
Előzmény: #160  pomperj
#163
2) Az indiai templomokat koteleztek arany kincsuk felmeresere, nagysaganak bevallasara, mely egyesek szerint a Fort Konox-ban orzott mennyiseg kb. felere rug. Ez elkepesztoen nagy mennyiseg. A templomok kulonfele trukkokkel nyilvan vedik, es elkezdtek kincseiket preventiven rejtegetni a kormany esetleges kapzsisaga es begyujto intezkedesei elol.

Nem tul szerencses, hogy a mult negyedvben a privat cegek profitja 11%-ot esett, es epp ma hoztak nyilvanossagra. A SENSEX egyreszt a rupia 40 pais-nyi gyengulese, es talan meg inkanbb az amerikai budzse patthelyzete miatt egyebkent is 1.2%-ot esett. Az esest Tata es a bankok vezetik. Egyenlore a korrekcio gyorsulo fazisaban vagyunk, es szinte lehetetlen megitelni, melyik Fibo szintnel fog lassulni.

link

folyt. kov.
Törölt felhasználó 2013. 09. 30. 11:30
Előzmény: #163  pomperj
#164
Év végén úgy gondolom, hogy a magyar piacról kivont tőkém nagy részét Indiai adrekben helyezem el. Zuhanjon csak jó sokat!
pomperj
pomperj 2013. 10. 01. 11:18
Előzmény: #163  pomperj
#165
3)Keddtol Arany Het van Kinaban, az egy hetig tarto szabadsag idoszaka, amikor sok millioan mennek vakaciora, a bevasarlo kozpontokba es ettermekbe.

Ez az idoszak nagyon jo pillanatkepet ad a kinaiak hangulatarol, vasarloi kedverol. Az elorejelzesek most pozitivak. Tavalyelott meg 17%-os volt a csokkenes es esett is a SSE rendesen, am tavaly mar 15% volt a novekedes a kisker forgalomban.
Most a kulfoldre iranyulo csoportos turizmusrol mar a foglalasokbol tudni lehet, hogy kb. 8%-al nagyobb lesz, mint tavaly.

4)Ezzel egyutt, az USA kompromisszum-keptelensegi rohama, az Obamacare elleni erok hirtelen feltamado penzugyi felelossegerzete semmi pozitiv es gyors megoldast nem vetit elore. Nem ajanlom a laza vallranditast, es ezzel a dolog el van intezve; nagyon mas kovetkezmenyek lehetnek.

Amig a bizonytalansag, netan a kaosz tartha, ajanlom az 50% cash poziciot. A riziko magas.

link

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 10. 02. 07:10
Előzmény: #165  pomperj
#166
Az Azsia piacok, akarcsak az amerikaiak, vallranditassal nyitottak az USA fizeteskeptelensegere,aztan napkozben fokozatosan felfogtak a kockazatokat, es zarasra alaposan elgyengultek, vegyesen 0-2% esesig.

A nyersanyagok, az olaj es az arany viszont egeszen hatarozottan fejezi ki a fundamentalis aggodalmakat, es napok ota esnek. Ennek ellenere az oscillatorok meg mindig gyenge korrekciot jeleznek, igy egyenlore meg nem valtoztatom azt a velemenyem, hogy a rally meg ebben a honapban ujraindulhat Azsiaban.

1)Japanban Abe bejelentette, hogy a mar korabban belengetett modon 8%-ra emelik jovore az AFA-t. Es egyuttal stimulus csomagot indit BOJ, kb.50 Mrd USD osszegel, az adoemeles kereslet-fekezo hatasanak csokkentesere. Mindezt a BOJ mar futo havi 70Mrd elenkito csomagjanak kiegeszitesekent. Ettol persze a NIKKEI nem hatodott meg, es 2% korulit esett ujra. Az aruhazak vezetik lefele a versenyt.

folyt.kov.
pomperj
pomperj 2013. 10. 02. 10:15
Előzmény: #166  pomperj
#167

2)Kina unnepnapokat tart. Az SSE indexei 3 hete csusznak lefele, de a korrekcio nagyon lapos, a csucstol csak 5%-al van lejjebb. A vele egyuttmozgo ASX Ausztral Index viszont most gyorsulo eseben van; a ketto egyutt akar szep bear-trap-et jelezhet. Okosabb egyenlore ovatosan beszallni, mint 2 labbal beugrani.

3)A moszkvai index eros emelkedesben van augusztus vege ota. Kitort az eso ek formabol, es 15%-ot emelkedett. Most 2 hete korrigalja az elso rallyt, egy sekely Fibo 38% szintet mar erintett, es 2 napja ujra nagy lendulettel megindult felfele.

Az orosz gazdasagi novekedes szamai kisse gyengulnek, dehat ott masok az armozgato tenyezok.
Vlagyimir erofeszitesei a nagy Oroszorszag vezette vamuniora lathatolag eredmenyeket hozott. Ormenyorszag kihatralt az EU csatlakozasi elkepzeleseibol, es belepett a vamunioba, nem kis reszben a baltas gyilkos okozta EU csalodasi pszihozis hatasara, na meg az orosz fegyverek nyujtotta nagyobb vedelem kezzelfoghato szuksegessege miatt.

A vamunio Ukrajna kivetelevel keszen van, ahol paradox modon az oroszul jobban mint unkranul beszelo Janukovics elkotelezte magat az EU fele. Az oroszok tudhatoan soha nem adjak fel, egesz rendesen felhivtak a figyelmet a varhato kovetkezmenyekre, Az EU valasza a Partnership szerzodesre novemberben lenne aktualis, de addigra mar nagyon hideg lehet az ukran lakotelepeken. Janukovics rezsimje Julia Timoshenkot azert csukta boprtonbe, mert megallapodott Putyinnal a gazszallitasrol. Szoval, jo nagy kutyaszoritoba lavirozta magat az ukran vezetes, es raadasul a nyugat se mutat semi halat, hanem leminositesitette az amugy is nehezen tartott ukran penzugyi stabilitast.

link

folyt.kov.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 22:27
Előzmény: #167  pomperj
#168
Igen szárnyalnak az orosz részvények, de bízom benne, hogy lassan egyre idegesebb lesz a piac, ami jó beszállási pontokat fog eredményezni.

Az USA bankokat is nagyrészt tartják még, pedig nekik kéne leginkább érzékenyen figyelni a költségvetési folyamatokat (persze az eü papírokon kívül).

Egyelőre kivárok, nem látom értelmét rövid ki-be ugrálásoknak. November elején a meglévő mellé kialakítok, egy új portfóliót, körülbelül addigra fog megérkezni a transzfer a másik szolgáltatóhoz. (Bár ha az esés begyorsul akkor felgyorsítom a folyamatokat.)
pomperj
pomperj 2013. 10. 04. 08:12
Előzmény: #167  pomperj
#169
Az Azsia korrekcio lefele meg mindig tart. Van nehany regio, ahol mintha jeleit latnam annak, hogy a vege fele jar az eses, de a nagy tobbseg egyenlore tovabbi gyengeseget mutat.

1)Japanban a BOJ ulese pentek reggel veget ert. A helyzetmegitelesuk szerint a beruhazasok erosodo trended mutatnak, a vallalati profitkilatasok javulnak a vilag 3. legerosebb gazdasagaban. Abe kormanyfo dontese szerint az aprilisban 5%-rol 8%-ra megemelendo AFA negativ fogyasztascsokkento hatasairol Kuroda velemenye az, hogy ezek a BOJ tovabbi monetaris intezkedeseivel kompenzalhatok lesznek.

Japanban a pozitiv jelek mar az ingatlan piacon is latszani kezdenek. A kiadhato apartman lakasok, condo hazak iranti kereslet egeszen forro, ami annak fenyeben ertheto is, hogy az inflacio 2%-os celjanak elerese iranyaba tarto tovabbi penzteremtes mellett a jelzalog kamatok meg alacsonyabbak.

NIKKEI tovabb esik, penteken mar 14.000 ala is benezett. Ha az eddigi elemzes helyes volt, es az index bent marad a haromszogben, akkor mar csak 2-400 pont tovabbi eses kepzelheto el. Aztan meg kellene fordulnia az iranynak. Nem hiszem, hogy 2-4 napnal tobb kell hozza, hogy nekilasson a fordulatnak.

Folyt. kov.
pomperj
pomperj 2013. 10. 04. 09:03
Előzmény: #169  pomperj
#170
2)A Malaj index ugy nez ki, hogy a korekcio vegenel jar. Tesztelte Fibo 38% szintet, felpattanni latszik, es ha valoban attori a Sept. kozepen beallitott 1805 szinten a csucsot, akkor azonnal long poziciora kell allni. Egy labujjat mar most erdemes vibe martani.

3)Taiwan index talan meg pozitivabb, mert nemcsak befejezte a Fibo 38% tesztet, de hatalmas lendulettel azonnal el is indult tovabb felfele. EWT eseteben megfontolhato, hogy ma azonnal teljes long poziciora alljunk-e?
link

4)A hongkongi HangSeng index egeszen hasonlo a Taiwan es Malaj indexhez, es raadasul a Manila index is kitoresi jeleket mutat.

Ha a Taiwan es HangSeng index most is, ahogy szokasos, a kinai SSE piac elofutara, nos, akkor azt is erdemes megfontolni, hogy bovitsuk mar penteken az FXI poziciot? Ez jo otlet lehet meg a kinai unnepnapok idejen, mert lehet arra szamitani fundamentalis okokbol is (lasd korabbi bejegyzesek), hogy SSE-n a jovo heten latvanyos gap-el megindul a NAGY kinai rally?

A dolgot eroteljesen alatamasztja az a nagy csalodas, amit SPY es DAX csinalnak mostanaban, es a penz inkabb uj helyet keres maganak. A nagy ROTACIO temaja folytatodni latszik.

folyt. kov.
pomperj
pomperj 2013. 10. 04. 09:34
Előzmény: #170  pomperj
#171
5)India BSE indexe is ugy nez ki, mintha eppen befejezne a korrekciot, es nagy energiaval nekifutna egy eroteljes ujabb rallynak. Ehhez sokat segit a rupia, egyebkent vart, tovabbi erosodese, meg az, hogy a bankok megint adnak kolcsont biciklire es frigiderre is.

link

6)Ha a Taiwan es HangSeng index most is, ahogy szokasos, a kinai SSE piac elofutara, nos, akkor azt is erdemes megfontolni, hogy megkezdjuk-e boviteni mar penteken az FXI poziciot?
Ez jo otlet lehet meg a kinai unnepnapok zarva tartasi idejen, mert lehet arra szamitani fundamentalis okokbol is (lasd korabbi bejegyzesek), hogy SSE-n a jovo heten latvanyos gap-el megindul a NAGY kinai rally?

A EM piacok pozitiv kilatasait eroteljesen alatamasztja az a nagy csalodas, amit SPY es DAX csinalnak mostanaban, es a penz inkabb uj helyet keres maganak. A nagy ROTACIO temaja folytatodni latszik.

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 10. 05. 12:42
Előzmény: #171  pomperj
#172
Jovo hettol kezdve az Azsia/EM piacokon egy ujonnan kezdodo vagy az elozot folytato, eros es hosszabb rallyra szamitok.
Egyre tobb pozitiv jelet mutatnak az Azsia tozsdek.

link

Meg az is lehet, hogy ez magaval viszi a fejlett piacok, SPY es DAX, stb. indexeit.
Sot, akar a BUX is kaphat mandinerbol nemi bid-et.

Good luck.
Törölt felhasználó 2013. 10. 05. 19:40
Előzmény: #172  pomperj
#173
Azért kicsit vicces már, hogy egyik héten összeomlást, míg a másikon meg hosszan tartó rallyt mond :-))
pomperj
pomperj 2013. 10. 06. 09:51
Előzmény: #173  Törölt felhasználó
#174

"Azért kicsit vicces már, hogy egyik héten összeomlást, míg a másikon meg hosszan tartó rallyt mond :-))"

Nem vicces. Ez rossz szo itt. Az idotavlat kezeles/velemeny valtozatas, valamint az egyes piacok abszolut elteronek itelt ciklus- fazisait nem erdemes osszekeverni;
ez lenyeges osszefuggest jelent inkabb, ami fontos tema.

Igen, hetente valtozhat a velemenyem, mert olyan az idotavlatom.

Ujra bemasolom neked az errol irt korabbi osszefoglalot. Ha meg a buy-and hold- kategoria erdekel es csinalod, (amint a kifejezesedbol sejteni lehet),
akkor kar itt olvasgatnod, viszont csinald a Dog-of-the-Dow technikat.

link

"Ez fontos tema, a velemeny valtoztatas gyakorisaga. Ami szerintem egyszeruen a valasztott investment strategia fuggvenye.

-Hosszutavu, buy-and-hold. Aki ezt valasztja, NEM valtoztat a velemenyen. Oriascegeket vesz, nem koveti, csak, legfeljebb evente parszor ranez, de nem valtoztat. Mint Warren Buffett. Annak nagyjabol a varhato hozama=inflacio%+GDP%, tehat most fejlett piacokon (DAX, SPY, NIKKEI) 3-4%, EmergingMarkets-en (SSE, BSE, BOVESPA, RTSI) meg 6-12% hozamra szamithat. Ezert van az, hogy en a Pacific orszagokra fokuszalok, de nem ezt a strategiat csinalom.
HA. Akkor ennyi a hozama, ha nagyjabol “atlagosan lep be. HA rosszul, pl. egy szokasos 15% hullam tetejen, akkor 5 evre konnyeden lehet nulla a valos hozama. Ha meg jol, pl. egy primary hullam aljanal, akkor sok ev alatt 1-2%-al jobb. En a blogon altalaban a primary hullam aljat szoktam javasolni orszagokra, regiokra, es cegekre is, a belepesre. Mert az majdnem minden idotavra es strategiara jo lehet.

-Primary Trend Invesztor. Akik ezt valasztjak, evente 1-3 alkalommal valtoztatnak velemenyt es poziciot, a primary emelkedest es gyengulest kapjak el. Nagy es kozepes cegeket vesz. Elvi hozamuk maximuma, a benchmark, eppen 1-3 hullamnyi, tehat 20-40% kozott van, de ennek jo, ha felet-harmadat elcsipik, a tobbi idoben eltevesztik a trendet, es kiulik. Igy mukodik a nagy bef.alapok tulnyomo resze, varhato hozamuk 6-11%. Tipikus es jo strategia ebben a kategoriaban a Dogs of the Dow, Gividend Growth, DeepValue. En a pozicioim kb. 2/3-aban ezeket a modszereket hasznalom, fundamentalis alapon, de TA alapu belepessel. Igyekszem nem sokszor tevedni az iranyban, es igen, kemenyen shortra is allok, ha ugy latom. A sajat max. bechmarkomhoz kepest manapsag mar csak kb. 5-8 pontot veszitek evente.

-Swing invesztor. Evente 10-14 alkalommal valtoztat velemenyt. Jellemzoen a havi ciklus hullamzasat tradeli, es elvi max. hozama 70-120% evente. A pomperj Blogban/platformon en ezt a velemenyemet irom le, jellemzoen 2-5 naponta gondolom ujra mindegyik regio helyzetet a mozgas es fundamentum-valtozas figyelembe vetelevel.
Igyekszem azonositani a vezeto cegeket, devizakat, a napi charton a rovid swing trendeket.

Tehat igazad van, a velemenyem gyakran valtozik, es raadasul jellemzoen 1 nappal kesobb publikalom, mint ahogy eszlelem. Ettol fuggetlenul, ezek a megjegyzesek egesz jol osszeilleszkednek. A pozicioim kb. 1/3-aban ezt a strategiat csinalom. Jellemzoen devizaknal eros leverage-el, reszvenyeknel 1-3 szoros leverage-el.

-Daytrader. Jellemzoen napi 1-2 iranyvaltas van (reggel 9-11 kozott es szokasosan 14-15 ora kozott), jol hasznalhato a fractal elmelet, tehat azokat tradeli, jellemzoen 1-5 perces oscillatorok szerint, de a 30 perces trendben. Persze, van sok mas daytrade technika. Elvi eves hozama 200-400% tud lenni, a valosagban is lattam mar olyan tradert, aki majdnem teljesit is ennyit. De nekem nem megy."

Good luck.
pomperj
pomperj 2013. 10. 07. 09:08
Előzmény: #172  pomperj
#175
Az Azsia piacok ismet estek. Tovabbi nyomas alatt voltak egesz hetfon, fokepp az amerikai koltsegvetesi patthelyzet miatti bizonytalansag hatasara. Ott latszolag az allaspontok egyre merevebbek.
Azsiaban tovabbra is azt varom, hogy a korrekcio hamarosan befejezodik, a rallik folytatodnak.

1)Japanban NIKKEI 1.2%-ot esett, es most 13850 korul zart. Az autogyartok vezetik az esest. A Yen most a 97-es sav aljan van, de a tokioi traderek mar 95 korulire teszik az yen erosodesi kilatasait. Az eppen a yen haromszog alja.
Ha igy lesz, akkor NIKKEI is hamar eleri a haromszoge aljat, ami mar csak 200 ponttal van lejjebb, sot, rovid idore akar kieshet a haromszogbol lefele.

Mindenesetre a lefele csuszas nem ok panik eladasra. Erik kozben egy szep japan rally, mert azert most sem ketseges, hogy okt. 17, a kritikus nap elott meg fognal egyezni Washingtonban.
Japan meg nagy ugrassal visszater a normalis endogen mozgasanak megfelelo emelkedo palyara.

foly. kov.
pomperj
pomperj 2013. 10. 07. 16:57
Előzmény: #175  pomperj
#176
2)Nahat!
Most olvasom portfolion.hu-n

link

hogy Paulson baratom innen a szomszed utcabol, raugrott az NBG otletemre!
link

Ezert ezen a heten o fizeti a sort a golf klubban! :-)

link
pomperj
pomperj 2013. 10. 09. 06:29
Előzmény: #175  pomperj
#177
Az Azsia piacok jol birtak a tegnapi NYSE eladasi nyomast. Valojaban sokkal jobban, mint szamitottam ra: Japan, Kina, Korea,Taiwan szerdan pluszban van, India viszont gyengen nyitott.

Azert nem fenekig tejfel.
Ha ma sem lesz budzse megallapodas, marpedig semmi sem mutat erre, akkor a tegnap SPY 1% csuszas, es QQQ 2% esese a mai napon mar morfolodhat egy ennel sokkal csunyabb zuhanassa. A nap vegen az eros eladasi nyomas a profik reszerol, nos, semmi jot nem vetit elore.

SPY-ban eddig 3 support regio szakadt at, mindegyiken mint kes a vajon. A kritikus Support Vonal SPY-ban 1627, ami most 18 ponttal van lejjebb. Nehez elkepzelni a tegnapi nap utan, hogy a kovetkezo session alatt arrol siman visszapattan.

Ha nem, akkor Elliott es DOW theory szerint is, Amerikaban megkezdodott a hivatalos MEDVE piac. Ha igy lesz,
Sornette "korai kanari" antibubble modellje mukodoni latszik.

link

1)Braziliaban 10 ezer tanar tuntetett jobbb fizetesert, mely eroszakossagba torkollott. Stadionepites helyett elfogadhato fizetest kovetelnek.

BOVESPA az augusztusi melypont ota 12%-os rallyjat oldalazva korrigalja, kozben alig esett 2%-ot 3 het alatt, szoval nagyon erosnek latszik a brazil bull; de azert egyenlore nem gondolom, hogy a korrekcionak vege volna.
EWZ index ugy viselkedik, mintha a brazilok nem vennek komolyan a gringok kompromisszum-keptelenseget.

folyt.kov.


pomperj
pomperj 2013. 10. 09. 10:37
Előzmény: #177  pomperj
#178
2) Argentinaban az elnokno sulyos agy-muteten esett at, es az alelnok tegnap jelentette be, hogy jol sikerult.
Am most epp a valasztasi hadjarat csucspontja van, az okt.27-i valasztasok elott. A nep utalja a deviza korlatozasokat, a zuhano ingatlanarak es eletszinvonal sem tesz jot Christina nepszerusegenek.
Az utcakon a tuntetok ATM-eket gyujtanak fel, es a toke vadul menekul az orszagbol, pedig a valasztasi elorejelzesek, es a tozsde mozgasa is arra utal, hogy az ellenzeki koalicio gyozni fog.
Az Argentin Bolsa fantasztikus teljesitmenyt nyujtott nyar ota, majdnem 100% az emelkedes, es meg mindig tart a lendulet a bank reszvenyekben is. Hihetetlenul sokmindent kell rendbehozni a 8 eves Kirchner-hatalom utan. A piac mindenrol elfeledkezve emelkedik, es az elso korrekcio meg mindig jo kilatasu uj belepest is kinal.

3)Sanghai egy het unnep utan nyitott ujra, es a kinai tozsdehangulat ismet pozitiv, bar a kozelgo tajfun es bokaig ero viz mindenutt fekezi a lelkesedest.

Ha a kinai index attorne a szeptember kozepen bealliott 2280-as csucsot, akkor hatalmas rally jon. Nem hiszem, hogy az amerikai lecsuszas megakadalyozna a kinai tozsdet a szarnyalasban; eppen forditva, elkepzelheto, hogy a NY-ot elhagyo penz oda fog menekulni.
Egyenlore azert nem art az ovatossag, de azt gondolom, FXI minden korrekciojat sok honapig meg fogjak venni.

4)India BSE is pozitiv kilatasunak latszik, de a korrekciobol meg mintha hianyozna es ujabb kis le-hullam. Ott a rupia esetleges gyengulese kesleltetheti a rally folytatodasat, es elkepzelheto, hogy BSE meg egy kisse alacsonyabb pontra visszaesik.

Ettol fuggetlenul, India mindig tele van problemaval, de az adaptacios keszseguk elkepesztoen jo. A Bollywood-i sztarhireket is elnyomja most a Galaxy es Ipad hir-ozon, es raadasul egyes bankok csokkentettek az autohitelek kamatat. Tata Motors es HDFC bank chartja is jobban nezne ki meg egy korrekcios esessel, de a pozitiv trend nyilvanvalo. Satyam IT hosszu konszolidacioja is vegenel jar, ott nagy rally lehet, a hozza hasonlo Wipro mar 30%-or emelkedett.

5)Korea, Taiwan, Hongkong es Singapore is eros, a korrekcio a Fibo 38%-ot sem erte el, es ugy latszik maris megint emelkedesben vannak.

6)Az Obama-Republikanusok parvidala valamelyikuknek mar politikai katasztrofat is hozhat, annyira elmergesedett a helyzet; de Obama biztosan nem jon ki jol belole.

Akik az USA patthelyzet feloldasakor long poziciot akarnak inditani, azoknak egyertelmu, hogy Azsia jobb kilatasokat kinal, mint barmi mas.

link

Törölt felhasználó 2013. 10. 09. 10:57
Előzmény: #178  pomperj
#179
Üdvözlöm a kolléga urat!

Egyelőre én kivárok. Megköszönném, ha ajánlanál pár nagyobb forgalmú kínai részvény ADR-t (lehetőleg 5 dollár feletti tartományban). Persze én a legkiélezettebb helyzetben fogok bevásárolni 17-én vagy utána.
pomperj
pomperj 2013. 10. 11. 09:36
Előzmény: #178  pomperj
#180
Az Azsia indexek mind emelkedtek, ma atlagosan 1.2% korul. Az SPY eroteljes korrekcioja felfele nyilvan segitett, am a regionalis piacok ettol fuggetlenul is, mindenutt felfele fordultak mar 2-3 napja.

Azt gondolom, ujra novelni kell az Azsiai regiok sulyat. Erdemes most ujra atertekelni es ujrasulyozni a regiot. Az Azsia rally stabilabb folytatodasara szamitok a kovetkezo hetekben, az SPY ellenszel egy ideig most nem fogja fekezni oket.

1)Japanban a politikai szerepvallalasban is uj korszakot nyitni szandekozo Abe bejelentette, hogy Japan vezeto szerepet kivan vinni a trans-Pacific kereskedelmi megallapodasban 12 orszaggal.

A yen ismet elkezdett gyengulni, es visszaemelkedett USD/YEN charton a 98.5 koruli savba. A Yen a junius ota tarto oldalazo haromszogben maradt, es szerintem most verge megcsinalta az (e) pontot is. Ha yen valoban befejezte a korrekcio egyre csillapodo 5 hullamat (nagy valoszinuseggel igy van), akkor most el kell indulnia egy hosszabb ideig tarto gyengulesnek.

A szokott modon Yen gyengulesevel NIKKEI emelkedett, es a szokott modon az autocegek (TM, HMC), a bankok (MTU, MFG, NMR), es a gepipar (KUB, NJ,FANUY) vezetik az emelkedest. Meg a lustabb DoCoMo es NTT is emelkedesben van.

A japan piacon mostantol megint egy stabilabb emelkedo idoszakot varok, amikor yen gyengul es NIKKEI emelkedik. A japan small-cap index, a JOF, a yen tukorkepe, es nagyon bullish-nak nez ki. Aki a yen hedge-et keszen akarja hozza kapni, nezze meg DXJ-t.

Osszefoglalva, akinek a kovetkezo honapban egy 10% hozam jonak tunik, annak ajanlom, hogy nezzen korul Japanban most.

folyt. kov.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek