Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 10. 08. 18:08
Törölt hozzászólás
#3920
bgyu 2016. 10. 08. 15:11
Előzmény: #3913  pomperj
#3919
Hát én nem látom azt a dollárerőt. EurUsd-t tartja az 1.11-1.12. UsdJpy pénteken erőteljesen gyengült, napi minimumon zárt, csúnya a napos gyertyája. Ennyi esés nem volt indokolt. Innen 103-ról 102.7-ig eshet, ha az se fogja 101.8-ig, s onnan 100. Kisvuk írta, hogy szerinte még 100 alá is bemehet újra. Ha hét elején nem fordul vissza, igaza is lehet. Nekem távoli a 112.
Tibi0002 2016. 10. 08. 14:52
Előzmény: #3917  Törölt felhasználó
#3918
Ewj-t 5-10 év időtartamra vennék. 2-3 csomaggal, tehát meg tudom oldani, hogy átlagoljam. :)
Törölt felhasználó 2016. 10. 08. 14:41
Előzmény: #3915  Tibi0002
#3917
Szia,

nekem volt EWJ-m es a jovoben is lesz,de szerintem a kovetkezo par hetben lehet benne kisebb korrekcio....
Yen erosodhet, ha a piacon bizonytalansag van esetleg az amcsi elnokvalasztasnal Trump nyer...
szoval november eleje-decemberi FED dontesig en varnek a vasarlassal illetve elotte tennem meg nehany nappal oraval...
NEM MOST!!!
eurocent 2016. 10. 08. 13:27
Előzmény: #3914  pomperj
#3916
Nálam továbbra is él az a verzió, hogy USD meglepetésszerűen nagyot gyengülhet, EMM devizák parallel erősödhetnek.
EWZ most nagyon bullnak néz ki. 39-40-ig simán felmehet, középtávon az 50, majd 60 sem kizárt.
INDY-ban elindult egy korrekció. Első körben 28,x-ig eshet.
Amint az olaj ára meglódul, RSX 21,x-ig felkúszhat.
EWW hamarosan továtt eshet kb 41-ig, utána újabb bull hullám indulhat 58-ig.
Columbia: COLB mintha új csúcsra indulna 32.91->45?
Tibi0002 2016. 10. 08. 09:54
Előzmény: #3913  pomperj
#3915
Arra gondoltam, a tőke 1-2%-t rászánom majd japán etf-re. Japán részvényeim egyébként sincsenek.
Ezt a listát nézem, és az EWJ-re gondoltam.
link
Melyiket ajánlanátok? Passzív indexkövető alap, amely olcsó, és lehetőleg ne egy garázsban üzemeljen az alapkezelő.
pomperj
pomperj 2016. 10. 08. 09:45
Előzmény: #3911  eurocent
#3914
Itt egy kis szelekcio:
link
pomperj
pomperj 2016. 10. 08. 06:58
Előzmény: #3911  eurocent
#3913
Nem lesz meglepetes. Most mar irhatom, hogy kezdnek a vart helyre menni a piacok?
;-)
Igen: ugy nez ki mindegyik piacon a hullam-struktura arra megy, amerre varhato volt:
-SPY melyebbre korrigal es valoszinuleg az ALT2 varakozas jon be,
-a bond piac e;esen esik (5 of 1 )hullamban es par napon belul kesz lesz az elso le-impulzus,
-EURUSD es USDJPY elindult 1.03 es 112 fele,
-GLD meg korrigal 1200 iranyaba.
Menjunk sorjaban.

1)SPY egy honapja csapkod le-fel, szep nagy haromszoget rajzolt, pentekre kesznek latszik a (b) hullam, es kovetkezik jovo heten a (c).

link

Rengeteg puskapor fogyott el a bull hangulatuak tarisznyajabol az utolso honapban (akarcsak mult heti GLD piaci leszakadas elott az Arany piacon)

A varhato (C) merete fontos. Ha az also narancs vonal ala szakad, akkor nagyobb a formacio mint eddig gondoltam, es az SPY=2350 target helyett valamivel nagyobb szam fog adodni az (5) vegere.

Ezt erositi a NASDAQ formaja. Ott szept. kozepere tiszta 1-5 hullamsorozat adodott, es azota (I-ii=a-b?) korrekcios alakzat van, ami szinten leszakadas elottinek latszik.
link

2)Meg fontosabb a bond piac.
Valami meseszep a TA forma, es ha meglesz az (5) is, nos, akkor van szerencsem kozolni, hogy a 40 eve tarto bond piaci bull nagy valoszinuseggel kimult.

link

Nagyon keves kell, hogy leerjen a 162-163 savba. Az egy szep tisztal le-impulzus, amit majd hamarosan sok mas hasonlo kovet.

A Bond piac az elefant: az meghatarozza a tobbit. Kell meg kis ido felismerni a mediakban a kovetkezmenyket. De amikor az SPY eljut a mostani esesi korrekcio (c) hullamanak vegere, arra szamitok, hogy az elso cikkek megjelennek errol majd.

3)USDJPY mar szepen alakul, megy a target 112 fele. Szerintem az EURUSD is megindulasban van. Kunkorodik lefele, es amikor attor 1.10-1.11 szinten, a haromszog also vonalan, mar nem sok ketseg marad.

4)GLD piac megcsinalt a csucs ota egy a-b format, es mult heten leszakadt (c)-ben, egeszen 1250-ig.
link

Ez eleg egy (X) formahoz. Szoval, tovabbra is lehetseges ALT1. a komplex korrekcioba valo atmenet, es ujabb a-b-c forma kovetkezhet, de most felfele.
Es talan elmegy 1434-1500 savba is.

Az ALT2. tovabbra is nagymedve.

5)Japan nem rovidtavon bull, hanem kozep es hosszutavon. Most meg csapkodhat 16-18000 savban egy ideig. Van egy kezdeti up-down sorozat a nagy sokeves (3) bull hullambol. NIKKEI, (EWJ) 2020-ra lesz 40.000 kornyeken, a Tokio olimpia idejere.

A Japan piacrol tudni kell, hogy eszmeletlen magas rekordon a short poziciok mennyisege. A kulfoldiek ezert most meg kerulik, ami szinten pozitiv. Majd jonnek, amikor dragabb lesz.
A BOJ piaci reszaranya is magas, az osszes ETF 60%-a van a kezukben, igaz, az osszes ETF nem sok, ugy 4%. (vigyazat, az USA_ban ez 9-10% most)
A kormany tehat beavatkozik, valaszul az extremen negativ hangulatra...ez most jo.

Fuji Heavy Industries, Hitachi es Komatsu nehezgep, MTU, MFG es NMR, Daiwa es IX penzintezetek. Van, amik mar mennek szepen fel. A Japan smallcaps (JOF) is szep.

Ismetlem: ezeket tartani kell es nem tradelni, kis csomagokban elkezdve venni, a kovetkezo 4 evben mindegyik ev legalso ket melypontjan.
Törölt felhasználó 2016. 10. 07. 18:02
Törölt hozzászólás
#3912
eurocent 2016. 10. 07. 17:59
Előzmény: #3888  pomperj
#3911
A watchlist-edből pár japán tickert megosztanál velünk, amit érdemes megnézni?
eurocent 2016. 10. 07. 17:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#3910
-1
Törölt felhasználó 2016. 10. 07. 16:15
Előzmény: #3907  kozi723
#3909
Miert avatkoznanak be, hiszen ez jo az angol gazdasagnak...
30%-al lett versenykepessebb az exportjuk...
raadasul kevesbe kell tartaniuk a kulfoldi olcsobb munkaerotol, akik elmeletileg elvennek kevesbe kepzett munkaerotol a munkat....
amig az inflacio nem szalad el tulsagosan addig nem kell kamatot emelniuk...
szoval happy days...
kozi723
kozi723 2016. 10. 07. 15:47
Előzmény: #3906  Törölt felhasználó
#3908
kozi723
kozi723 2016. 10. 07. 15:36
Előzmény: #3906  Törölt felhasználó
#3907
Koszi mindent! Kepben vagyok igy mar.

Ami nem ide vonatkozik, azzal kapcsolatban meg kivancsi vagyok a velemenyekre. Gbphuf long? Hetes tamaszon, sok eves melyponton. Akar meg siman valutavaltassal is. Mire szamitasz, beavatkozik lassan a boe? Meddig engedik ezt?
Törölt felhasználó 2016. 10. 07. 14:07
Előzmény: #3903  kozi723
#3906
amikor kiadod a megbizast a rv vasarlasra azt forintodat az akkori aron (piaci aron valtja at USD-ra)...es nincs extra koltseg!!!
az hogy jol vagy rosszul jarsz az nezopont es ido kerdese...(mert nem tudod, hogyha ma levaltasz mondjuk 10000$-nyi forintot, lehet hogy holnap jobb arfolyamon tudod valtani es az is lehet hogy rosszabul)...
Szerintem nem art ha az embernek tobb devizaban vannak megtakaritasai; amikor pedig extra eros a forint akkor lehet eladni forintot, ha pedig gyenge akkor venni...(nyilvan ez vonatkozik mas devizakra is GBP,EUR,CAD.CHF en peldaul Rubelt vasaroltam az elmult 2 honapban es USD adtam, illetve iden EUR vettem GBP-vel szemben) es valoszinuleg 95-97 kornyeken szep fokozatoan EUR-ert fogok GBP-t venni...
(de ezt kis brokereknel is megtudod tenni ill. tudod hedgelni a mar meglevo pozikat...
velemenyem szerint nem igazan erdemes mini (10k-s) egysegeknel kisebbeknel a hedzselessel foglalkozni...
Törölt felhasználó 2016. 10. 07. 13:36
Törölt hozzászólás
#3905
Tibi0002 2016. 10. 07. 13:33
Előzmény: #3903  kozi723
#3904
Sajnos nekem is így vált devizát, viszont csak egyszer volt rá szükség (huf-ból dollárba), aztán majd életem során valamikor dollárból visszaváltom, és ennyi spreadet elviselek. Sőt, ha addig esetleg netán bevezetnék az eurót, akkor az eurós cuccaimat nem is kell visszaváltanom soha.
kozi723
kozi723 2016. 10. 07. 13:29
Előzmény: #3902  Törölt felhasználó
#3903
Szia!
Koszonom a valaszodat! Akkor ha jol ertem teljesen felesleges usd bazisra atminosittetnem a szamlat, hiszen amikr a rv-t megbeszem akkor majdnem spoton atvalt es gyakorlatilag nem jovok ki rosszabbul mint ha az ugylet elott konverziot hajtanek vegre sajat magam. Igazabol nalam pont ez a fontos! Eddig huf szamlam volt, usd rv-ekkel kereskedtem es a veteleknel eladasoknak kaptam egy 2 forintos marge-ot es jo szarul valtott. Peldanak okaert ha a spot 273 volt, ugyesen eladta nekem 275on vagy inkabb felette, majd akint a ft erosodni kezdett es 272 lett a spot akkor a trader 270en visszavette a mennyiseget. Ergo 1,5-1,8%ot kivett a zsebembol a konverzioval. Es ez eleg gaz. (+a 0,9%os kotesdij persze)

Szoval ezert kerdezoskodok, ezt es a hasonlokat szeretnem elkerulni. Legjobban egyebkent annak orulnek amit Te is mondasz, miszerint huf bazisu szamla, usd rv, usd profit/loss, es a vetel soran kozel ugy valt mintha spot lenne.

Hedgeelest ahigy irtad fx-ugylettel, termeszetesen. Korabbi szolgaltatonal erre is volt kotesdij azert, mert nem vettem 100.000 dollar mennyiseget.
Törölt felhasználó 2016. 10. 07. 12:22
Előzmény: #3900  kozi723
#3902
Szia,

Ha HUF alapu szamlad van es USD-on kererskedett rv-t vasarolsz akkor automatikusan atvaltjak a megbizas osszeget...
(szoval csak a megbiasi dijat fizeted amit egyebkent is fizetned ha USD alapu szamlad lenne)...
a kulonbseg az lesz ha eladod kesobb az USD-ert vett rv-t akkor az USD-on lesz elszamolva es ha kesobb vissza akarod utalni akkor celszerubb visszavaltani forintra...
Hedgelessel kapcsolatban, ha tegyuk fel van 10 poziciod es ertekuk 10000$ es szeretned ezt hedgelni akkor viszont mint egy FX megbizast kell megadni (viszont ezt nem minden szamlatipusnal tudod megtenni, mert ha cash alapu szamlad van; nem margin alapu akkor nem tudsz tokeatteteles megbizast megadni) ill. ha nincs hozzaferesed fx-hez...
Nem hiszem hogy ez rad vonatkozik,de itt au-ban bizonyos szamlaknal ill. ha nem csak magadnak kereskedsz akkor a torvenyi eloirasok nem teszik lehetove hogy tokeattetelt hasznalj (lasd befalapok es nyugdijmegtakaritasoknal)...

Egyebkent IB nem a minnel nagyobb tokeatteteles kereskedesre lett kitalalva, eppen ezert biztonsagosabb mint sok kis zubbroker ahol 100,400,700-szoros tokeattetel is elerheto....

en peldaul hasznalok IG (IG markets CFD szolgaltatot) mar majdnem 9 eve...
(naluk peldaul konyebb nyersanyagokat es mezogazdasagi termekeket kereskedni kisebb meretben ill. fx-et),de ok dragak rv kereskedesre...
IG-t azert is szeretem mert ok market makerek es amikor tobbszoros (SD-s) elmozdulasok vannak ok jegyeznek arat mivel market makerek (SNB-s storynal peldaul kb.400-500pippel lejjebb lehetet zarni, mig a legtobb kis zugbrokernel 2,3,4000pipes elmozdulast benyeltek a kereskedok...
Az alap grafikon programuk pedig 4 kereskedes utan ingyenes ha jol emlekszem, es velemenyem szerint nagyon jo...bar en nem vagyok elvakult grafikonos,de evekre visszamenoleg ill. honapokra elore be tudod irni az esemenyeket hozam/kockazat aranyokat megjegyzeseket stb.stb
Naluk egyebkent van garantalt stop is ami picit draga, de ha azon atlep az arfolyam akkor ott zarnak ahol a stop szinted volt...
(szoval tudni kell hogy mit hol es hogyan a legcelszerubb kereskedni es hogy a legkoltseghatekonyabb)...
IG-nal nincs dija a penz visszautalasnak es toluk en evente 20-60-szor utalok vissza penzt...(bar a londoni irodajukat nem csipem az ugyintezoket, a melbourni es singapouri irodajuk az ok)....
Tazsomaru
Tazsomaru 2016. 10. 07. 09:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#3901
Ez nagyon zavaró amit csinálsz.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek