Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
bgyu 2016. 09. 05. 11:43
Előzmény: #3659  pomperj
#3660
János, USDJPY nem lehet hogy újra lefordult, s méretesebb esés is kinézhet? 102,6 alatt 101 újra cél lehet. Intenzívnek tűnik az esése.
pomperj
pomperj 2016. 09. 05. 09:43
Előzmény: #3653  pomperj
#3659
1)Az Azsia piacokat csak egyenkent lehet nezni most; sok kozuluk (4) hullamban oldalazva korrigal, aminek eppen vege lehet es (5) rallyba kezdhet. De sok piac mast mutat.
Eyyelore India maradt kis pihenoben de maradt a bull. Japan ujra ki akar torni fel, a gyengulo yen egy ideig meg fogja hajtani. Kina oldalaz. Jakarta, Lorea es Taiwan (iv) hullamban, Malaj es Singapore gyengelkedik.

2)Az EU piacok kozott Austria, Italia es Spanyol Index konstruktivnak nez ki, mind kitoresben vannak az eso trendvonal alol. Az a kerdes, hogy szeptember milyen hangulatot hoz.

3)A LatinAmerica Indexek konstruktivak: Brazil oldalazo korrekcioban, Columbia kitoresben. Argentinaban meg mindig sok potencial lehet.

4)Arany tuladott allapotbol valo felpattanasba kezdett, es ha kap bid-et akkor 3-4 hetig emelkedhet, es uj csucsra mehet.
Törölt felhasználó 2016. 09. 04. 19:21
Törölt hozzászólás
#3658
bgyu 2016. 09. 04. 17:42
Előzmény: #3651  pomperj
#3657
UsdJpy 104-nél lehet el fog gondolkodni merre tovább, ez döntő lehet. Innen vagy 102, vagy 106. EurUsd 1.112 alatt mehetne tovább lefelé. Kérdés Usd jövő mit akar. USB 170 alatt van.
McDee 2016. 09. 04. 16:43
#3656
McDee 2016. 09. 03. 13:07
Előzmény: #3654  pomperj
#3655
Én úgy gondolom, hogy a 30 éves kötvény hozamának nincs sok köze FED rövid kamataihoz. Ha megnézzük a hozamgörbe alakulását, látható, hogy a rövid kamatok nem igazán befolyásolják a hosszú oldalt.
link
pomperj
pomperj 2016. 09. 03. 10:46
Előzmény: #3653  pomperj
#3654
5)A bond piacokon a fordulat folytatodni latszik.
ez a Japan helyzet:
link

Ez meg a treasury:
link

A deflacios hangulat Dainiaban, Svedorszagban es Svajcban is erosodik, a megtakaritasok nonek. Hiaban probaljak a bankjaik koltekezesre osztonozni a nepet; azok hangulata megvaltozott. De az jot tesz a bankoknak.

pomperj
pomperj 2016. 09. 03. 08:06
Előzmény: #3652  pomperj
#3653
3)Az Olaj mozgasa ..mikozben SPY kimondottan unalmas volt Aug.ban...kimondottan elenk volt.
Egyelore egy (c of B) korrekcios hullamnak nez ki,

link

ami akar elesen es joval lejjebbre is mehet. Valahogy meg korainak latnam a megfordulast felfele.
Ez ellentmond, nem is kicsit, a GLD pillanatnyi mozgasanak, dehat a BOND piac eppenseggel barmelyiket rakenyszeritheti meglepetesekre.

4)A gaz korrekcioja kisebb volt a vartnal. Most 2.8 korul van, a target 3.2-3.5 sav (ha w5=w1 lenne).
Vettem par poziciot,a nagy betajuak kozul. A Gzzprom se nez ki rosszul.

Ha lesz idom kesobb, a bond piacrol van mit gondolkodni. Egyelore ugy viselkedik, ahogy vartuk. A reszveny piacon SPY maradt bull...bar korrekcio kellene hogy tovabb emelkedhessen...
mikozben az EEM piacok kozul par gyengebb is kimondottan eros bullba fordult, es meg sokaig ugy maradhatnak.
pomperj
pomperj 2016. 09. 03. 07:31
Előzmény: #3651  pomperj
#3652
2)A GLD es SIL chart mellett a COT (commitment of traders report) egeszen szelsoseges; mar parszor bemasoltam, most megegyszer:

link

A Spekulatorok, akik tobbnyire trend-kovetok, nagyon biztosak abban, hogy GLD uj csucsokra megy. Es kisvuk allaspontja is ez. A profi aranyuzletelok (banyaszok, kereskedok=commercials) es a spekulatorok-hedgefunds velemenyeik kozti kulonbseg sokeves extremen van.

A tegnapi lokalis bottom, es az impulziv felfele fordulas viszont arra utal, hogy az a long varakozas az elmult 4 het korrekcioja utan, megis, lehetseges is. Mert az atfedes nem tortent meg.

link

Szoval, meg mindig lehet impulzus...hajszallal.
Innen tehat: rovid tavon ujra long az allaspontom; mostantol varhato ujabb top 1375 fole is. A banyaszok ujra szalguldhatnak, a 20% korrekcionak vege lehet.
Annak ellenere is igy valoszinubb, hogy a COT eros bear jelet ad, ...nagyobbat mint 2011 top idejen !
A stoploss helye evidens: tegnapelotti bottom.

Ezust 19.42-re rallyzott, attorte az ellenallasi zonat felfele, szoval van SIL oldalrol egy megerosites is.

Kozeptavon meg mindig ellenallasok ott ulnek 1434 es 1480-1500 savon; es nem hiszem hogy egyetlen szokellessel attorhet rajtuk. Hacsak FED piszokul nagy meglepetest okoz, mondjuk kamatot csokkent.

pomperj
pomperj 2016. 09. 03. 06:59
Előzmény: #3646  Törölt felhasználó
#3651
1)Az USDJPY long pozicio szerintem is vidam lesz. Az USD az EUROval es cable-val szemben szepen erosodik (cable ellen egy (iv) hullamban van), es mar CHF-el szemben is, bar ott meg nem tort ki a nagy szukulo haromszogbol...bar a szeleig ert.
opandup 2016. 09. 01. 18:35
Előzmény: #3649  Törölt felhasználó
#3650
Köszi! Technikailag nézve még a szűkülésből való kitörés is kialakulóban van.
Törölt felhasználó 2016. 09. 01. 17:58
Előzmény: #3643  opandup
#3649
Szoval a Yemeni civil haboru miatt emelkedik a kave ara...(meg nem erte el a termofoldeket a haboru),de az exporttal problemak lehetnek...
talan erre a pletykara emelkedik a kave arfolyama...
Törölt felhasználó 2016. 09. 01. 17:57
Előzmény: #3647  bgyu
#3648
ISM szam nagyon rossz lett...
kb ugy lehetne a szamot leforditani, hogy az amcsiban levo cegek beszerzessel foglalkozo managereinek tobbsege ugy gondolja, hogy csokkeni fognak az ertkesitesek....
(ez nem tul jo jel, ha ok is pesszimistak)....
bgyu 2016. 09. 01. 17:49
Előzmény: #3646  Törölt felhasználó
#3647
Mondjuk a mai beesés az UsdJpy-nél nem tudom mennyire veti vissza a longot.
Törölt felhasználó 2016. 09. 01. 17:44
Előzmény: #3644  bgyu
#3646
Van 5 long poziciom USD/JPY-ben, de ebbol 3-at a USD/RUB-el shortal fedezem, mert jo kis kamatkulonbozet van benne...
az utolso 2 pozicio egyelore minuszos, azokra meg nem vettem Rubelt, gondoltam szeptember 21.-e utan fogok....
Attol tartottam hogy a FED kamatot emel szeptemberben vagy decemberben es a kamatemeles utani nehany oraban lenne 1 csucs ahol erdemes neki allni shortolni a USD-t....
USD/JPY szezonalisan jo lehet longra, foleg ha az olaj erosodne, de egyelore nem teszi...
Egyelore szamomra ugy tunik hogy USD hiany van a piacon es se a befektetesi bankok se a hedge fundok nem folytatjak a hitel felvetelt Yenben (persze az is lehet, hogy epitgetik lefele a hatalmas tokeatteteles pozikat es egyenlore az egyenleg meg nem pozitiv)...
Furcsa vilagban elunk, nem kell az ingyen hitel ill. olyan se amiert meg az embernek fizetnek (persze lehet hogy azert nem mert korabban akkora pozikat vettek fel ami tobb mint 15%-os Yen erosodes utan mar kezd kellemetlenne vallni)...
Szoval nem art az ovatossag mert lehetnek meg erdekes dolgok a YEN piacan.

Yen elobb utobb el fogja vesziteni erteket, nagyon sokan varnak par even belul 180-200-as USD/JPY-s arfolyamot, sot mar olyan elorejelzeseket is hallotam hogy ez kevesebb mint 12-18 honapon belul bekovetkezik...
(ezzel azonban ovatossagra intek)...

Senki nem tudja mennyi idore lesz ehez szukseg....

Mindenesetre en YEN-t mar nem vettem evek ota, mert tiltja a hitem ill. vallasom...
Viszont kozel 25-30%-os eslyt adok arra hogy leteszteli az arfolyam a 100-as szintet meg 1-szer minimum, persze lehet hogy tobbszor is....
Törölt felhasználó 2016. 09. 01. 17:26
Előzmény: #3643  opandup
#3645
Buzaval es a kukoricaval kapcsolatban is ugy nez ki hogy rosszul mertem fel a piacot, mert iden egyelore ezekkel nem kerestem penzt...
Nem tudom, hogy az emelkedes elotti kapitulacioban vagyunk es a nagyok azert nyomjak le hogy minnel jobb aron tudjanak pozikba lepni...
Buzanak mar emelkedni kellene, mert rosszabb lett a termes mint tavaly...., nem tudom mikor kezd el emelkedni,de elmeletileg a kovetkezo hetekben, honapokban emelkednie kellene....
Viszont az ar folyamatosan esik igy mar megvaltam a poziciok feletol (ketszer csokkentettem a pozi meretet 25-25%-os egysegenkent, ha megindulna benne a pozitiv momentum, majd ujra el kezdem venni...
Kukoricaval kapcsolatban mar csak 1/3 poziciom van.

Ha erdekel szamomra ugy tunik a spekik a kavet szemeltek ki, esetleg van olyan informacio amit mi meg nem tudunk....mert ma szepen erosodik, es hamarosan kitorhet...ha 15200-15300 fole megy es nem 1 false kitoressel van dolgunk akkor komoly emelkedes ele nezhet...(hamarosan meglatjuk).

Bocs de a kukorica fundas reszevel nem foglalkozom mert csak minimalis apro pozim van benne, probalok arra idot szanni amiben latom a fantaziat (buza ill. kukoricaban lenne fantazia,de meg a piac nem igazolta vissza az elkepzelest)...igy nem foglalkozom vele kulonosebben.

sok sikert!
bgyu 2016. 09. 01. 16:59
Előzmény: #3642  Törölt felhasználó
#3644
Kisvuk! Te most Usdjpy longot látsz?
opandup 2016. 09. 01. 16:58
#3643
Szia Kisvuk!

Tudom, hogy követed az árupiacot is azon belül is a Corn piacot, ezért leginkább tőled kérdezem, tudod esetleg, hogy mi az oka ennek a hosszú ideje tartó lejtmenetnek? Funda oldalról érdekelne.

Azért érdekelne, mert ahogy elnézem igen csak túl vett és jó ideje erős divergencia is kialakult benne.

Előre is köszönöm!
Törölt felhasználó 2016. 09. 01. 16:07
Előzmény: #3638  pomperj
#3642
Tobb mint 25-28%-os emelkedes utan 6-7%-os korrekcio teljesen normalisnak tekintheto.
Sot velemenyem szerint amig az 1220-240-es szint tart addig csak korrekciorol beszelhetunk.
A nemesfembanyasz cegek nagyon voltilisek es ahogy az arany arfolyama tudott emelkedni tobb mint 25%-ot, jo nehany ceg rv arfolyama emelkedett 50,100,150,200,250%-ot...
ilyen merteku emelkedes utan nem szabad meglepodni ha az emelkedes 20,25 extrem esetben 50%-at is kepesek ezek a rv-k visszaadni...
(250%-os emelkedes utan ha a rv korrigal tobb mint 20%-ot nem szabad ketsegbe esni es foleg nem kell abba a tevhitbe esni, hogy bekoszontott a szektorban a medve piac.
A korrekciokat erdemes gyujtogetesre felhasznalni, sokkal biztonsagosabb a kovetkezo napokban, hetekben, honapokban vasarolni, mint nehany ev mulva amikor az arany ara 1700-1800$ lesz.....
Persze senki nem allitja hogy a nemesfem banyasz cegek rv nem eshetnek ujabb 10,20 esetleg 30%-ot innen, de emelkedhetnek is nem csak ennyit hanem ennek tobbszoroset...
2-5 eves idotartamban pedig nagyon szepen felul fogjak teljesiteni a SPY-t.
Kesobb majd visszaterunk erre.

Pomperj ne lepodj meg az ECB, BOJ, POBC es a FED sem fog visszakozni, tovabb fogjak eroltetni az eszkozvasarlasokat, egeszen addig amig valamilyen katasztrofa a penzugyi szektorban ki nem kenyszeriti a valtoztatast.
A piac egyelore arazza a kamatemeles lehetoseget, de az erosodo $ nagyon csunya dolgokat fog beinditani....
Szoval a USD-al en vigyaznek, mert nagyon volatilis lesz a kovetkezo honapokban...
RUB/JPY-t longgal erdemes a dollar mozgasat megjatszani, eleg szep kamatot fizetnek...
Vagy lehet egyoldaluan a USD/JPY longgal probalkozni...
pistu34 2016. 09. 01. 14:36
Előzmény: #3638  pomperj
#3641
Te honnan számolsz esést 20 % -ot aug. eleje óta aranyban? :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek