Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2015. 09. 23. 08:13
Előzmény: #1085  pomperj
#1100
Azsia devizak gyengulese folytatodik USD elleneben.
A dollar bull visszatert a vilagpiacokra. Innen akar eles zuhanasok indulhatnak az EEM reszvenyek piacain.

1)Japanban unnep, zarva.

2)A filippino index 7200-nal lefordult az a-b-c zigzag formaju (4) hullambol 2 napja. Nincs atfedes a Jul. eleji (1) hullam vegevel, szoval impulzusnak nez ki. Innen kb. 800 pont eses latszik realisnak az (5) hullamban.

3)Austral Index 5100 szinten van, kesz az oldalazo –oscillalo (4) hullam. Kezdodhet az (5) lefele, a varhato merete 4-500 pont.

4)Singapore ugyanaz mint ASX. Itt 300 a target.

5)India Nifty is lefordult 8000 szintrol, es hamar 7500 tajan talalhatja magat.

6)Shanghai tovabb sodrodik oldalazva. A mozgas tartomany kicsi. A Keltner csatornaja esik, szoval, lefele nyilik ter.
De a PBOC megint lephet valamit es 3350 szintig is felmehet, De rovid tavon jobb ott is kilepni.

7)Korea KOSPI elerte a 240 szintet, es lelassult, de relative meg mindig a legerosebb Azsiaban. Itt par napos visszahuzodas nem lenne meglepetes.

8)Taiwan MSCI 310 szintig emelkedett 4 het alatt, a Keltner csatorna oldalazasi iranyt vett. De ez a korrekcio is kesznek latszik, es a lefordulas valoszinu.

9)Russia RSX 4 het oldalazas utan van, egy a-b-c forma lett 2 csuccsal. Es elindult le.

10)Brazil Bovespa 15%ot emelkedett 4 het alatt, es kesz az a-b-c forma. Mar 3 napja ujra esik. EZW persze ennel joval gyengebb a real miatt.

1)SPY-rol kesobb meg irok, lenyegeben ott is hasonlo a helyzet.
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 18:07
Előzmény: #1098  pomperj
#1099
Das Auto
pomperj
pomperj 2015. 09. 22. 16:49
Előzmény: #1096  pomperj
#1098
Crash alert reiterated.
salander 2015. 09. 22. 16:27
Előzmény: #1086  Törölt felhasználó
#1097
Az utolsó pillanatban június elején a PBR még 100 éves dollárkötvényeket tolt ki 8,25%-os éves hozammal (most ez is már 10 fölött van, ahogy a tízéves papírjaik is).

Azok a kötvényeik amik jövő év elején fognak lejárni most a lejárat előtt közvetlenül 3,5-4%-os hozamokkal forognak, ami pariban van a kuponokkal amit 4-5 éve, 4-5 évre ígértek. De ebben már benne van a S&P leminősítésének hatása.

Lehet hogy a PBR "too big to fail" Brazília szintjén, de semmi nem garantálja hogy az intézményi meg kisbefektetőknek is jól kell járnia.
pomperj
pomperj 2015. 09. 22. 15:03
Előzmény: #1085  pomperj
#1096
Hi M,
yes, you got it.

The extent of the rise from August 24th is steep. Makes me lean toward the wave (2) up scenario (!),
not the wave {iv} up scenario.

This is the worst case scenario for the stock market. Wave (3) down should be next. Maybe it is now a little unusual, out of proportion wave {iv} top we all just saw to finish. But, I fear it may be wave (2), not {iv}.

Yes, positions as discussed. 2x-3x, this will make this year nice.

On the VW affair.
There should be several trigger events that start to unfold and create fear in the stock market. VW can be one of them. This is just one of the many more "black swans" coming.

I have no idea what is about to transpire. Maybe a new war, maybe terrorist attacks, maybe a major financial firm's collapse? Who knows. Something or other should drive wave (3) down.

On VIX.
The VIX finished a Declining Bullish wedge pattern for the Pennant portion of a Bullish Flag on Thursday, September 17th. The fifth and final subwave for this wedge fell below the bottom boundary, a normal "throwunder" and was quickly reversed, to complete this pattern. Textbook.

Further, since the VIX has formed a Bullish Flag, we know that Flags fly at half mast, meaning that the VIX is about to rise back up toward 50ish, and perhaps higher. Yes, the number is 50 (!).

Good luck.
kozi723
kozi723 2015. 09. 22. 15:00
Előzmény: #1094  Törölt felhasználó
#1095
Szerintem meg pont, hogy nem így fog megfordulni. Akkor fog megfordulni, ha olyan visszaigazolást kap a brazil gazdaságból, ami indokolja az erősödést. Ezen az alapon csinálhatna double top-ot és 4,0190-en is megfordulhat(na). De nem fog. Még innen 25%? Miért pont 25%? Értem, hogy arányítottál, de ezt így megmondani szerintem 5-ös lottó kategória.

Hol fordulhat meg? ott és akkor, amikor majd tesznek érte és zavarja a brazilokat. Szvsz kizártnak tartok még 25% elszállást (ez éven belül több mint 85% volna).

link

Szerintem megbökdösi ezt a magasságot, talán feljebb tud bökni, mint a korábbi csúcs, de nem fog felragadni, mert összefossa magát a brazil gazdaság.

Ja és még valami, ha 25%-ot gyengülne még a reál, az mégis mit jelentene a részvényekben? Amíg nap mint nap néztem a gyengülés vs. részvénymozgás 3-4szeres áttéttel lehetett kalkulálni. Még 75% esés a rv-eken? PBR 1 dollár? Valaki jól fog járni biztos.
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 14:43
Előzmény: #1093  Törölt felhasználó
#1094
#1089-ben van egy abra: ha jol olvasom az aranyokat, akkor 5-ig tartja elkepzelhetonek pomperj. Igen, az meg 25%... Ev vegere erhet oda.
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 14:35
Előzmény: #1087  Törölt felhasználó
#1093
link

Srácok, a real meddig zakatol még? Mit gondoltok?
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 12:45
Előzmény: #1091  Törölt felhasználó
#1092
Szia,

traderblog.hu -ra is szokott irni...

;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 11:57
Előzmény: #1089  pomperj
#1091
Szia Pomperj!

Én is szeretném elérni a blogodat. Kérlek küldd el az elérhetőségét a következő címre: laboda.krisztian@gmail.com. Előre is köszönöm!
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 11:34
Előzmény: #1089  pomperj
#1090
Tisztelt Pomperj!

Korábban rendszeres olvasója voltam az Ön blogjának ami sajnos egy ideje elérhetetlen.
Kérem ha mód van rá az alábbi címre küldje meg az elérhetőségét az oldalnak.
Köszönettel:p.sanci74@gmail.com
pomperj
pomperj 2015. 09. 22. 10:47
Előzmény: #1087  Törölt felhasználó
#1089
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 10:10
Előzmény: #1086  Törölt felhasználó
#1088
bocs a helyesírásért. nem értem, miért ez a kb. egyetlen fórum, ahol később-legalább pár percig- nem lehet szerkeszteni a hsz-t.
nagy -1 a pf-nek:)
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 10:09
#1087
link

Mikor jön a megváltó?
Törölt felhasználó 2015. 09. 22. 10:06
Előzmény: #1083  salander
#1086
ha már pbr kötvény: finviz szerint 1,34 a debt/eq.(ez kb.2x-ese a nagyobb szektortársakénak.) azt nem néztem, mennyi ebből a dolláros kv, (gondolom 0%körüli kamat mellett ők is toltak ki pár mrd. értkben usd kv-t.)
namost, ha elkezdődik a kamatemelés, akkor nem lesz túl virágos jókedvük a pbr-nél...
1,a lejáró usd-kv-eket csak magasabb kamatozásval tudják megújítani.
2,ha realban van a bevételük többsége(javítson ki hozzáértő, ha tévedek), de usd-ban fizatik a kamatot, az nem annyira jó nekik.
szóval ilyen olajárak és debt mellett egy szelektív csőd kv-re(átsrukturálás, állami segítség stb) simán benne van a cégben.
de majd jön pom/j, és megcáfol:)))
pomperj
pomperj 2015. 09. 22. 09:36
Előzmény: #1063  pomperj
#1085
1)Az SPY kis (ii) korrekcioja tart.
A lenyeg azonban a hetes charton jol latszik: A 3 eves trend support leszakadt, es megvan a “kiss goodbye” visszateszt is.

link

Az (ii) hullamban a-b szakasz latszik kesznek, es meg egy lendulet kellene (c) befejezesehez, de a 2020 szint alatt. Szerintem a 1994 korul kellene vege legyen ahhoz, hogy szep forma alakuljon ki. Aztan eles fordulo kovetkezne lefele.

link

Egy rally 2021 szint, a penteki top fole viszont mar egeszen biztosan valami mas strukturat jelentene. Akkor elo kell venni az Alternate lehetosegeket.

2)US TLT bond 2 napnyi korrekcio utan folytatja a hozam-emelkedesi trendet. Most 3.02%, es 1 heten belul 3.2% szintig emelkedhet. Tovabbra is stabil emelkedest varok a kovetkezo hetekre.

3)Az USD emelkedeseben mar igen kevesen hisznek, tegnap 9% volt a bull-ok aranya. Ez eppen eleg nekem annak megerositesere, hogy USD-ben az emelkedesi potencialt megerositve lassam.

4)GLD minor (3) hullama szepen emelkedik 1150 szint fele. Ott van egy rezisztencia csatorna, ami a Januar es Augusztusi topokat koti ossze. Azon elakadhat par napot, de aztan attoresre szamitok.
Ugyanezen a csatornan Silver attort mar, es most erot gyujy rajta a rally folytatasa elott.

kozi723
kozi723 2015. 09. 22. 09:24
Előzmény: #1083  salander
#1084
Hat igen. Csak a dologban szerintem az a felettebb erdekes, hogy ugy csinalnak, mintha semmi eszkozuk nem lenne a real gyengulesenek megfekezesere. Joggal merul fel a kerdes, hogy ezek szerint nem is akarjak... Napi 1%-okat gyengul a deviza. En nem tudom, nem vagyok ebben jaratos, de az oroszok 4-5 honappal ezelott kezzel labbal kapaloztak, hogy megallitsak a rubel gyenguleset. Tobbe kevesbe - lehet hogy csak rovid tavon persze - sikerult is nekik. Ugyanezt a torekvest en nem latom a brazil jegybank / kormany / allam reszerol. Es pont amit irsz, hogy 11%on talal vevot mar csak a dollarban denominalt kotvenyeire, tobbek kozott ezert IS tenni kene valamit azert a brazil realert. Szep es jo ez az arfolyam az exportnak, de hat azon tul is van elet.

Egy szo mint szaz, ez egy k.. hosszu folyamat lesz. Az olaj szerintem sem fog egyik pillanatrol a masikra 50 dollar fole ugrani, cumiztatja meg itt a nepeket honapokig a napi atlagos 2%os (vagy annal is tobb) kilengeseivel.

Nem kerdeses, hogy a real megcsinalja a 13 eves csucsot. De ha ilyen utemben mennek a dolgok, akkor mindenfele teketoria nelkul at is torti azt. Nyilvan ez nem napi, heti kerdes.
salander 2015. 09. 22. 09:04
Előzmény: #1081  kozi723
#1083
Gondolom az sem tesz jót hogy a dolláros kötvényeik a szeptember eleji 7-8% helyett 11%-on találnak vevőt a másodpiacon.

Eközben ki akarnak bocsátani további 770 millió dollárnyi kötvényt. Mondjuk ezt a kört reálban (így a kormány majd el tudja inflálni), de azért 10 évre 15% hozamot ígérni, az elég brutális.
Tibi0002 2015. 09. 22. 07:52
Előzmény: #1081  kozi723
#1082
0.3 körüli p/b egy veszteséges cégnél teljesen logikus és érthető. Lemehet 0.2-ig is akár, amíg az olaj ilyen szinteken tartózkodik. Akkor jó vétel hosszútávra, ha az olajszektor magához tér. De arra semmilyen garancia nincs.
kozi723
kozi723 2015. 09. 22. 07:32
Előzmény: #1080  eurocent
#1081
Szamomra ez mar az erthetetlen kategoria. Oke, hogy gyengul a real, de az olaj megis csak tobb mint 3%ot emelkedett. Ma nyilvan az olajban is lesz korrekcio, amire termeszetesen pbr esessel fog reagalni. Nulla eletjelet mutat a papir. Ha belegondolok, hogy esetleg a kovetkezo negyedeves jelentes valamilyen oknal fogva gyengebb is lesz, akkor jo uton haladunk a zeroba. Jobb lesz egy ideig ram sem nezni.
eurocent 2015. 09. 21. 20:06
Előzmény: #1059  eurocent
#1080
PBR esése gyorsulóban. A sziklaszilárdnak vélt 4,4x support úgy néz ki, hogy megingott vagy elesett.
Törölt felhasználó 2015. 09. 21. 10:20
Előzmény: #1078  pomperj
#1079
Szia,

Nalunk elkezdododtt a het, estunk majdnem 3%-t...
A bank papirokat utottek rendesen....(nagyon sok kis befektetot fog kellemetlen meglepetes erni, mert foleg ok tartjak a bank papirokat...), raadasul az itteni bankok majdnem 2/3 reszben vannak a lakossag fele kiteve...lakashitelek ill. lakossagi hitelek, az uzleti ill. vallalkozasok hitelezese pedig az utobbi evekben nagyon lecsokkent kb. 25-33% bankoktol fuggoen...
Nehany hete Melbourneben voltak sztrajkok most itt NSW-ben vannak a repulotereken...
Ha igy haladunk nehany het esetleg honap mulva mi is recesszioban leszunk mint Kanada....
Egyebkent talan aprilis kornyeken irhattam, hogy novemberre akar kamatvagast is elkepzelhetonek tartok ha a FED nem emel kamatot szeptemberben....
Erdekes hetek ele nezzunk!
pomperj
pomperj 2015. 09. 21. 08:29
Előzmény: #1063  pomperj
#1078
Az utolso 2 Azsia updatehez kepest nincs erdemi valtozas. Nem is irom le.
A regiok nagyobb resze egy (iv) oldalazo-eso hullamban van 2 hete, ami a vege fele jar. Most Japan, Singapore es Australia latszik a leggyengebbnek, Korea, Taiwan es Kina pedig erosebb.
Sajnos, jo szinkronban vannak SPY-al, erositik egymast.
Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 23:50
Előzmény: #1076  Törölt felhasználó
#1077
Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 23:49
Előzmény: #1073  Tazsomaru
#1076
nem a banyaszokat korabban zartam....
ez 1 sajat kereskedesi szamla ami nagyban korrelal a cegemevel, mivel nagyon hasonlo keppen kozelitjuk meg a dolgot, talan nem veletlenul...(ezen volt peldaul januarban SLV,SLW es GDX pozicio is, ugye ami elmeletileg veszteseges volt, gyakorlatban meg nem.)
Nem emlekszem, hogy te vagy barki a cege penzugyi teljesitmenyerol adatokat osztana meg 1 ilyen forumon...
esetleg milyen ar ajanlatokat ad az ugyfeleinek AFA-s ill. AFA nelkul...
talan nem kellene ilyen dolgokba bele menni...
(mert nem biztos hogy mindenki jo indulatu ezen a forumon)
banyaszok teljesitmenye tavaly aprilis ota amita irok a PF-re...

banyaszokat mar korabban vegigjartuk es megadtam azt is idonkent hogy mikor melyik pozicion eppen milyen eredmeny volt...
visszakeresheto!!!
rengeteg olyan strategia van ami kepes 1 passziv portfoliot felulteljesiteni...de a kereskedes nagy resze szerintem 80%-a nem ezen dol el...
(lasd a passziv SPY/TLT portfoliot, mert ha valaki 2004,2005,2006 ill. 2007-ben kezdte egesz mast elt meg; es akkor meg a napokkal es honapokkal nem is jatszottunk)

Tettem fel mechanikus stratit is...lasd amibroker topik es eppen stingy ismerte el hogy eppen 1 ajandek, ja a hozam oldala kenterbe veri a legtobb passziv stratit az esetek tobbseget, persze hany kereskedo kepes 40-50%-os DD-vel menni...
;)
Volt szo BB stratirol is es az interneten rengeteg info fenn van...
Sot meg a 3 ill. 5 napos High-low rendszerekrol is volt szo ill. arrol is hogy ezek kozul melyik hasznalhato jobban melyik piacon FX,nyersanyag, esetleg reszvenyeknel...
sot EUR/USD topikban az EUR/GBP-n nem is olyan reg szoba kerult...

es mint mindig mondom, tamadni, kritizalni mindig konnyebb mint megosztani, bar te nem azert spekulalsz hogy ezzel penzt keres ill. elonyre tegyel szert....
persze feldobhattad volna te is az eredmenyed mint korabban tetted...
;)
kerdes miert nem tetted?

Nem inditottam egyebkent semmit tavaly februarban...
(na eppen az ilyen pontatlansagok ill. figyelmetlensegek, esetleg valotlansagok allitasa miatt megy el az egesz szocsataba)...

mint az oviba vagy az altalanos iskolaban...
(hogy is volt az a jatek,valaki kapott 1 hosszabb kijelentest esetleg 8-10 szobol allo sorozatot, majd minden egyes resztvevonek a kovetkezo fulebe kellett sugnia...)
es nem olyan nagy meglepetesre a 8. vagy 10.-ik ember mar egeszen masrol beszelt mint ami eredetileg volt....
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 20. 23:05
Előzmény: #1066  emerald
#1075
örülök a sikereidnek és hogy ilyen magabiztosan haladsz.
;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 23:04
Előzmény: #1069  pomperj
#1074
link

elmeletileg az utobbi 6 honapban nem csinaltam semmit....
mert osszesegeben nem ment a portfolio uj csucsra
gyakorlatban pedig folyamatosan kockazatot kezeltem, zartam a veszteseges pozikat,csonkoltam ill. eltettem a nyereseges kereskedesekbol is az esos napokra.
a kozott hogy a portfolio -14% helyett +26%-ban pedig szerintem van 1 picike kulonbseg...(lehet hogy megis csak van ertelme aktivan kezelni 1 portfoliot)....mindenesetre az ido majd eldonti.
;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 20. 23:00
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1073
szép eredmény! ezek a bányászok, amit most zártál?
megmutatod tavaly februártól is? amikor az egészet indítottad.
ha hiszed, ha nem én mindig örülök, mikor olyan stratégiával találkozok, ami jobban teljesít, mint egy passzív portfólió. megerősít abban, hogy azért érdemes spekulálni is.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 20. 22:52
Előzmény: #1065  Törölt felhasználó
#1072
nem állítok valótlanságot. mindenről, amit írtam visszakereshető, de akik figyelmesen olvasták a fórumot, emlékezhetnek is rá. senkit nem akarok rossz szemszögből, feltüntetni. téged és pomperjt is alapvetően jó embernek tartalak. néhány beírásotokról más a véleményem. ezeket legtöbbször nektek címzem, de inkább az olvasók szemét szeretném felnyitni.

nem értem mi az ellentmondás abban, ha valaki a tőkéje jelentős részét egy passzív részvény/kötvény portfólióban tartja és a maradékkal spekulál.

"a vilag nagy resze szol arrol hogyan kerulhetunk elonyosebb helyzetbe ill. kereshetunk tobb penzt mint masok..."

a helyzet az, hogy ez a TE világod, a TE valóságod szól arról, hogy kerülhetnél előnyösebb helyzetbe ill. kereshetnél több pénzt, mint mások. fogadd el, hogy mindenki másképp élheti meg a saját valóságát. az egyetlen verseny ami számít, amit önmagaddal vívsz. az én valóságomban a pénz csak eszköz, egy melléktermék.
duraczell 2015. 09. 20. 22:45
Előzmény: #1070  pomperj
#1071
köszönöm!
pomperj
pomperj 2015. 09. 20. 22:38
Előzmény: #1052  duraczell
#1070
Nem kovetem DAX-ot, jo okom van ra.
Nyilvan sokkal tobbet tudsz rola, mint en.
Az utolso 2 ev alapjan a rovidtavu kilatast alighanem ugyanigy rajzolnad be.

link

Hosszabb tavon meg vegkeppen nem hiszem, hogy belathato 5-7 even belul mas lehet a kilatas; 2015 ben a top legalabb 4 degree top volt, szerintem (5 of C of Y of B).

pomperj
pomperj 2015. 09. 20. 22:18
Előzmény: #1068  Törölt felhasználó
#1069
Hamar rajottem, mivel korrelal. Gratulalok.
Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 21:25
#1068
link

frissites keppen, bar meg nem ert veget ez a negyedev....
(szoval nehany info 1-ik kereskedesi szamlarol a teljesseg igenye nelkul, viszont hogy transzparens legyek, mindig ugyan arrol a szamlarol)...tokeattetel nelkul ha nem is 1 rendkivuli teljesitmeny,de nehany kereskedo eredmenyeinel jobb, nehany kereskedo pedig jocskan tul szarnyalta ezt, viszont nem hiszem hogy szegyenkeznem kellene miatta.
(1 gyenge kepessegu delibabos kereskedotol...)
egyebkent ha jol emleszem Tazsomarun es rajtam kivul mas nem tett fel hasonlot....
viszont jo nehany kritikat olvastam...
;)
Sok sikert mindenkinek, longosoknak,shortosoknak es az opcios strategiak kedveloinek is!

Mindenkinek szep hetet!
pomperj
pomperj 2015. 09. 20. 19:23
Előzmény: #1063  pomperj
#1067
1)A blogba feltettem a korrekcio/bear vegenek Elliott projekciojat. Mindket alternate esetre mas a vegeredmeny. Drasztikusan.
Meglepo lesz a dimenzio is, es a meret is.

2)Itt soha nem kaptam annyi szemetkedo megjegyzest, mint amikor 2015 ev elejen elkedztem egy valos trading naplot vezetni. A masodik legtobb akkor erkezett, amikor az egyik szamlamnak egy reszet feltettem.

Abba is hagytam mindkettot hamar. Neked sem ajanlom.
emerald 2015. 09. 20. 18:15
Előzmény: #1064  Tazsomaru
#1066
Próbáltam megfogadni h nem sokat írok a fórumra, csak olvasok....mint Te.
Ám nem ment, mindaddig amíg valaki a múltkoriban kissé gúnyosan megjegyezte h én nem égettem el a számlám. (Ami nem igaz, mert égettem el számlát, de nem a teljes tőkémet.) Habár nem "segítségnek" szánta, de azóta jobb az időbeosztásom...

Az önismeret terén igen sokat kellene fejlődni sokaknak, akik a pszichológus helyett itt öntik másokra a problémáikat.
Nem hiszem h ebben valaha is változás áll be. Ám néhányan mégis megosztanak hasznos gondolatokat ami miatt érdemes olvasni néhány fórumot.
Elhatároztam h év végén meg fogom mutatni részletesen néhány embernek a számlatörténetem. Nem is azért h itt
bárkinek is bizonyítsak, ez már nem érdekel,(persze nem csodára kell számítani) mert írni ugye bármit lehet egy nick alatt, ám a konkrétummal nincs min vitatkozni..:-)

A reményt és az elvem szeretném a kezdőknek tovább adni: Ha
másnak sikerült, nekem is sikerûlni fog!
Nekem erőt adott amikor hiteles emberek sikeréről olvastam, nem is kicsit!
Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 16:26
Előzmény: #1064  Tazsomaru
#1065
Szoval nem szeretsz megosztani gondolatokat velemenyt....(mindenki mas), viszont miert kell valotlansagot allitani, ill. feltuntetni masokat rossz szemszogbol???

Tudod peldaul en miert nem irok be pozikat???
Azert mert folyamatosan kritikakat kapok, peldaul te is kritizaltad az NDX shortomat...
visszakeresheto,de nem akarlak kellemetlen helyzetbe hozni...(5,81-es hozam kockazatu kereskedes volt), persze te is es meg jo nehany ember kritizalta, eppen csak fel sem tunt, hogy nyereseges kereskedes volt...es nem csak a kereskedesi szamlamon, vagy a grafikonon,de meg a forumon is megtalalhato, viszont nem fogok grafikonokon abrazolni hogy mikor mit mondtam, hol nyitottam zartam..stb.stb..
es ugyan ez igaz a DAX short es long pozikra amit ajanlottam vagy EUR/USD esetleg AUD/USD-ra,de hozhatnam EUR/CHF vagy a NOK/CHF-es pozira is....
es hozhatnak jo nehany reszvenyt amiket megjeloltem...
voltak rossz kereskedesi otleteim es kaptam-e olyan kereskedesi jeleket amik veszteseget hoztak, hat persze ez resze az egesznek...

az hogy ki mit befolyasol, nem hiszem hogy az en vagy te problemad volna....
(persze a feleloseget illene mindenkinek vallalni a sajat kereskedeseert....), bar ez inkabb ugy szokott lenni hogy amig a tipp bejon addig minden ok, ha pedig 1 kereskedes ill. 1 kereskedesi otlet nem jon be akkor kuldjuk el a "fr@ncba" akinek ilyen otlete tamadt....

Nem allitottam hogy nagy tapasztalatu alapkezelo lennek....(sot emlitettem 1 parszor hogy kifejezetten uj vagyok ebben az egeszben)
az kulonosen nem tetszik, hogy valotlansagot allitasz rolam, azt allitotom, hogy kozel 13 eve kereskedek, es nem csak sajat szamlara, es cegemmel menedzselek 1 alapot....
arrol is beszeltunk mar hogy nagyon szivesen megosztok veled eredmenyeket a vacsinal amit az onyxban fogsz fizetni, talan ez is visszakeresheto...
Velemenyem szerint nincs eleg informaciod ahoz, hogy eldontsd, hogy en mit gondolok a tozsderol....sot nekem sincs eleg ahoz hogy eldontsem te hogyan gondolkodsz rola...
bar azt erdekesnek tartom, hogy sokszor a szerencsejatekhoz hasonlitod...
kozben spekulalsz es jossz azzal hogy az opcios strategia a csucsa a kereskedesnek, mellette viszont 1 passziv SPY/TLT portfolioba fektetsz....
szoval mi ez ha nem ellentmondas???
opcios kereskedes a csucs, de azert SPY/TLT portfolioba befektetem a penzem, a tozsde egyebkent szerencsejatek...(szoval akkor mibe fektettel be???)
;)
Volna 1 rossz hirem szamodra, nem a tozsde szol arrol hogyan szerezhetunk meg a legtobb penzt az ugyfelektol, hanem a vilag nagy resze szol arrol hogyan kerulhetunk elonyosebb helyzetbe ill. kereshetunk tobb penzt mint masok...
;)

Szoval nincs kedved megosztani a kereskedesi otleteidet, rendben...
Ha pedig valaki feltesz 1 egyszeru kerdest, mondjuk az INTC-el kapcsolatban, raadasul a kedvenc temadban az opcios kereskedes temakoreben akkor meg velemenyed sincs errol...
Viszont kritizalni, valotlansagot allitani es masokat rossz szemszogbol beallitani arra van idod es velemenyed....
hmhmhm....

Ennel en joval intelligens embernek tartottalak, de tudod en az esetek tobbsegeben tevedek....

en tettem fel nem csak kereskedesi otleteket indexekrol, reszvenyekrol,Fx parokrol...
sot meg mechanikus strategiakrol is, olyat is ami kepes megverni 1 SPY/TLT vagy csak 1 sima SPY portfoliot...nem is picit...arrol is irtam, hogy milyen problemak adodhatnak a lufikbol amik nehany eszkoz osztalyban alakultak ki, lasd reszvenyek, kotvenyek, ingatlanok esetleg ingatlanba fekteto alapok ill. ETF-eknel....
na nem azert irtam mert hu de nagyon okos vagyok, csak megosztottam a velemenyem (mert szerintem erre lenne a forum es mint oly gyakran hangoztatom akar tevedhetek is),de mi van ha nem....

Szerintem ne csak magyar bloggerektol olvass, es a blogerek velemenye sem szentiras csak 1 velemeny, nyilvan joval tobb tapasztalattal mint 1 atlag kereskedo...

Nem hiszem hogy valaki is beirna az osszes pozijat ill. hogy ki hol es mikor lepet be 1 poziba, mennyit kockaztatot vesztett vagy nyert,keresett...,de eppen azert mert a kereskedes 1 nagyon maganyos dolog, ezert jo ha az ember a kereskedo meg tudja osztani velemenyet, gondolatait olyanokkal akiknek hasonlo az erdeklodesu koruk...
Vannak akik sakkoznak,kartyaznak,golfoznak,zenelnek, foci mecsre jarnak es vannak akik kereskednek...
aztan hogy mi tortenik, ha a klubbol,a mecsrol haza ternek az emberek az mindenki magan ugye.

Legyen szep heted!
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 20. 13:49
Előzmény: #1062  Törölt felhasználó
#1064
Tomi, én nem szeretek ötleteket megvitatni másokkal, csakis magammal. nem szeretnék kárt okozni senkinek. könnyen le lehet beszélni embereket életük talán legjobb pozíciójáról.
link
blogokat is talán 3-4-et olvasok. lehetőleg olyanokét, akik hitelesek.
link - link
link - link
szívesen megnéznék az alapodról egy ilyen ábrát.
az ötleteket be kell kötni és menedzselni kell, nem megvitatni. a másik véleménye rögtön befolyásol (főleg egy kezdőt), ha akarod, ha nem. ráadásul, ha még azt állítod magadról, milyen nagy tapasztalatú alapkezelő vagy. persze az alap teljesítményét még senki nem látta, de az sejthető, hogy miért.
pomperjtől tavaly év elején olvastam itt a PF fórumon, hogy 80% cash-ben ül, nyáron már 95%-ot írt. fogalmam sincs a blogban miket ír, de amit itt oszt meg az könnyen visszakereshető.
teljesen más, ha valaki konkrét pozíciót oszt meg, belépéssel, stoppal, célárral és esetleg még pár sor arról milyen idősíkon és hogy kezeli a trédet. több ilyen olvasható szarvasvadásztól, taxisgyuszitól, még tőlem is régebbről. ezekből szerintem lehet tanulni.
Tamás, amit te gondolsz a tőzsdéről, az nem szakma. ilyen szakma nincs. ez csak egy játék. A tőzsde szakmai része arról szól, hogy szerezhetünk meg legtöbbet az ügyfelek pénzéből.
;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 20. 12:02
Előzmény: #1061  pomperj
#1063
A blog update elkeszult.

Alternate 2. valoszinuseget emeli, hogy NDX PRECIZEN a 2 csatorna matszes pontjaban fordult, es az ott csak (2) topja lehet.
link

A kovetkezmenyekrol a blogban.

Egy "fantasie" chartot meg felteszek este, alahuzni a mondandot. Meg az aranyrol is: ott uj szempont is van.

Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 11:54
Előzmény: #1057  Tazsomaru
#1062
Roland 1 aktivan kezelt strategianal, portfolional ha a kereskedo jelzest kap, hogy zarnia kell az nem jelenti azt, hogy nehany honappal, hettel esetleg nappal kesobb ujra nem lep pozicioba....
eppen ezert aktiv strategia, (persze ennek koltsegei vannak), de ez nem jelenti azt hogy nem lehet ezt megkeresni...
Azert mert valaki vetelt vagy eladast javasol ill. kereskedik 1 portfolion ma vagy holnap, esetleg jovo heten nem jelenti azt hogy 3,6 honap mulva is ugyanaz a velemenye....
Ha pedig ilyen kovetkeztetesek alapjan probalsz velemenyt alkotni masok kereskedeseirol elege melle trafalhatsz...
(pl. ilyen volt az en kereskedesem ezust hataridon,SLW-n ill. az ausztral aranybanyaszokrol)

kb. olyan felreertes ill. pontatlan velemeny alkotas mint az en esesben vasaroltam az ezustot ill. eso piacon epitettem a poziciot, es kb. azokkal tesz 1 csoportba akik engem delibabos kereskedonek tartanak es azt allitjak, hogy peldaul vegig longoltam az arany eseset is...
(persze nem kereskednek az adott termekkel,se USD-ban,se forintban,se AUD-ban),de velemenyuk az van....
a kerdes inkabb az kell-e ill. erdemes-e adni az ilyen hsz-ra...

Ha valaki 20,4AUD-on majd, 20,5-en; 20,6-on; 20,72-on; 20,89-en; 21,15-on majd 21,25AUD-on vasarolja az ezustot akkor az a kereskedo eso vagy emelkedo piacon vasarol???
Hasonlo peldat tudnek hozni az aranyra is...

persze nagyon egyszeru megnyitni 1 grafikont, esetleg nehany havonta negyedevente megnezni 1 nemesfem arat es aztan levonni kovetkezteteseket,de az elmelet es gyakorlat kozott velemenyem szerint van kulonbseg....

Szerintem mindenki tobbre menne azzal ha kereskedesi otleteket vitatnank meg ill. erre koncentranank az idonket es energiankat...
(ettol mindenki tobb lenne es nem kevesebb, mert szep dolog elmeletileg belinkelni vadi hsz-at,de a gyakorlatban alkalmazni ugye kicsiket nehezebb)...
;)

Peldaul (csak 1 otlet) en a mai nap az INTC reszvenyet nezegettem ill. hogy milyen opciok talalhatok a rv-re....
kivancsi lennek, te milyen opcios strategiat epitenel ra???
rovid, kozep ill. hosszu tavon???
peldaul vennel-e ra put opciot es ha igen melyik lejarati datumot valasztanad ill. milyen strike arat....

szerintem ha ilyen szakmai dolgokrol cserelnenk velemenyt azzal masok is a forumrol, te is es en is elorebb lennenk ill. tobbre mennenk...

Legyen szep hetveged!
;)
pomperj
pomperj 2015. 09. 20. 09:54
Előzmény: #1053  Tazsomaru
#1061
A beiras szovege szerintem vilagos.
A "Cash is king" Apr.27 ota van a traderblog-.hu cimen,
link

Azota 5 honap telt el. A TLT kis minuszt teljesitett.
Az SPY viszont -7% koruli hozamu azota. A vilagon mukodo osszes investment Fund-ok 99%-a alulteljesitett a cash-hez kepest.
A Magyar piacon is -5% koruli a vegredmeny.
Bizony, kevesen vertek meg a cash-t azota.
Törölt felhasználó 2015. 09. 20. 07:04
#1060
link

link
link
link

az elobbi 3 kepet csak azert tettem fel, mert szerintem ezzel teljesebb lesz a kep...(megjegyeznem, hogy a multbeli eredmenyekbol ugye nem kovetkeznek a kovetkezo evek eredmenyei hozamai)

Ha csak ezt a 3 kepet osszehasonlitjuk, mar akkor lathatjuk, hogy eleg nagy szoras, kulonbseg van az eredmenyek kozott attol fuggoen hogy ki mikor kezdte....

Nyilvan nem tudjuk egyertelmuen meghatarozni elore hogy hol vannak a melypontok ill. csucsok...,de ugye aki volt olyan szerencses es eppen 2009.marc.9-en kezdett befektetni a SPY-ba esetleg 1 SPY/TLT portfolioba ugye annak nem kerdes, hogy jol dontott...
a problema ott van hogy a tobbseg nem pont ott vasarolt be...
ha megnezzuk a masik ket kepet akkor lathatjuk...hogy eleg kulonbozo eredmenyeket kapunk.

2. kep 4 evvel az idealis belepes elott tortent es egy 5 eves idotartamot vizsgal...ebbol pedig azt tudhattuk meg, hogy
az indulastol szamitott DD ~7,5 ami eleg jo es a max DD is 30% alatt van, bar a tobbseg ezt nem tudja elfogadni, de tapasztaltabb kereskedok ezzel kepesek megbirkozni, ami viszont komoly problemat jelenthet, hogy 5 ev alatt az atlagos hozam 2,5% (szerintem ez elvenne a tobbseg kedvet az egesztol).
Mi ertelme van vegig ulni 27%-os DD-t es 5 ev alatt atlagosan 2,5%-os hozamot elerni????
(de ki lehet probalni mas idopontokat es a szoras eleg szeles skalan mozog)....

Kivancsi lennek ki az aki nekivag egy passziv portfolionak es nem erdekli hogy a kovetkezo 5,10 evben esetleg 2,5 ; 3,5 vagy jo esetben 5,5%-os hozama lesz....???
(bar lehet hogy tevedek es ez lenne a tobbseg celja)

Nyilvan ha az lenne a kerdes, hogy ki az akit zavar ha legrosszabb esetben 7,5-8%-ot keres, de jo esetben akar 12-15% kozott....arra azert tobb erdeklodo lenne....

Szoval a kerdes tovabbra is az maradt ha valaki 1 passziv portfoliot akar kereskedni, biztos hogy most a legalkalmasabb kezdeni, vagy esetleg cashben ulni es egy 20,30 esetleg nagyobb korrekcio utan beszallni...

a dontest mindenkire rabizom...
eurocent 2015. 09. 19. 23:30
Előzmény: #975  eurocent
#1059
link
Van egy másik magyarázat is arra, hogy PBR miért állt meg kb 4,49-nél. Egész egyszerűen azért, mert itt egy erős support található. Teljes charton jól látható, ami eddig nem volt meg nekem.

Felvetődik a kérdés, hogy akkor most itt fordul PBR?

link
Válaszképen megnéztem HAL-t, az egyik legnagyobb olajos céget, amivel egy ideje szemezek. HAL nagyon nagy valószínűséggel még legalább 26-32%-ot esni fog. Ha így lesz, PBR miért is ne eshetne legalább ennyit. Ebben az esetben PBR alja 3 körül lesz, ami egybevág a korábbi fibos projekciómnak: link
Szóval olajosoknál, kb 2015.11 feléig továbbra is a short a helyes irány, szerintem.
magellan2214 2015. 09. 19. 22:23
Előzmény: #1053  Tazsomaru
#1058
Pomper valszeg aprilis 2015 ota gondolja "az aluszkálva tozsden KIVUL jol lehetett keresni". Objektiven tehat erre az idoszakaszra kellene ujraszámolni a dolgot.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 19. 20:37
Előzmény: #1054  Törölt felhasználó
#1057
egyébként most sokan így gondolják és kockázat kerülő üzemmódba kapcsolnak, de 3-4 hónapja ilyen erős a momentum cash felé link és nem 2013 májusától. egyébként ez talán még jó is lehet indexeknek, mert előbb utóbb úgyis a részvényekbe kerül ez a pénz.
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 19. 20:15
Előzmény: #1054  Törölt felhasználó
#1056
nekem nincs semmi problémám pomperjjel, csak a "cash is king" elmélettel nem tudok igazán azonosulni.
szerintem egy folyamatosan épülő részvény/kötvény portfóliót nem szabad leállítani, sem zárni, mert úgy gondoljuk medve piac jön. ezt úgy sem tudjuk előre, mint ahogy pomperjnek sincs fogalma róla, csak tippelget már egy ideje.
én szerencsés időben kezdtem felépíteni, de kíváncsian várom már a medvét. :) úgy gondolom ezen időszak alatt fogok tudni olcsón "rabszolgákhoz" jutni.
;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 19. 20:05
Előzmény: #1053  Tazsomaru
#1055
durva, durva, durva:O...
Törölt felhasználó 2015. 09. 19. 19:47
Előzmény: #1053  Tazsomaru
#1054
++

szintén bugacról?
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 09. 19. 19:23
Előzmény: #1051  pomperj
#1053
"Marad az ovatosoknak a "cash is king" jelszo.
Tudom, unalmas. Csak ezzel Aprilis ota egesz jol lehetett keresni, aluszkalva a tozsden KIVUL."

2013 május 22 óta 17%-al teljesítette felül a cash-t egy SPY/TLT portfólió. csúnya lett volna ezt aluszkálva tőzsdén kívül végignézni.

link
link
;-)
duraczell 2015. 09. 19. 14:38
Előzmény: #1051  pomperj
#1052
szia, daxra is sugallnál majd valamit?
köszi
pomperj
pomperj 2015. 09. 19. 14:01
Előzmény: #1050  pomperj
#1051
3)A dollar egy nap alatt eros fordulot csinalt. Ahogy lennie kell, a FED az one-day affer, ujra megerositest kapott.

Az EUR-al szemben 1.146 szintig gyengult a FED nap hatasara. (Beszuras: tovabbra is tartom a penteki velemenyem: a FED elb@..ta, es mostmar az is vilagos hogy nagyon. A gyavasag es tulzo tetlenseg semmi jora nem szokott vezetni.)

AZ USD azota megfordult, es impulzivan erosodik, tehat EUR/USD mar 1.13-nal jar. A lendulet nagy, ahogy (3rd of 3) hullamnak az elejetol kezdve lennie is kell.

A korrekcioja, na meddig? Pont Fibo 63% meretre sikerult, marmint az augusztus-sept-i (1 of 3) hullamhoz kepest.

Szoval, keszen van wave 2 of 3, es indul egy eros 3rd hullam. Innen folyamatos USD erosodes varhato, es persze legalabb a marciusi top, 100.4 szint fole, meg ezen az oszon. Erdemes lesz USD-ben lenni a kovetkezo hetekben. Az SPY-ra nezve, meg naplane igy van: Marad az ovatosoknak a "cash is king" jelszo.

Tudom, unalmas. Csak ezzel Aprilis ota egesz jol lehetett keresni, aluszkalva a tozsden KIVUL. A kaland-keresoknek meg ott a blog;-)

4)Gold a legerdekesebb.
A GLD a 2012 top ota behuzott felso csatorna vonalahoz ert ujra, eppen a tegnapi 1139 zarassal. Eddig ezt a vonalat 4x erintette, ez lenne az otodik. Es azt gondolom, most attor rajta.

Az mar akkor a TA-sok egesz hadanak red-flag jelzes lesz vilagszerte arra, hogy GLD nem short trade tobbe, hanem long. A COT reportra nezve egesz dinamikus hatasu felismeres lesz.

Es ha igy lesz, akkor a Julius ota tarto GLD long velemenyem megerositest kap.
Nalam ez az Intermediate (C) hullam (3) minor hullama, ami meg hetekig tart.
Persze, nem leszek meglepve, ha hamar elszaporodnak a mediaban hamarosan gold bullok, es tulzo GLD "csodarally"t varo cikkek bukkannak, ahogy ilyenkor lennie kell.
Egyelore marad a target 1300 korul, aztan majd pontositani lehet a (4) idejen. Az elso kozeli cel 1250.

6)Estere talan lesz idom, irok egy elemzest a blogba, az SPY kilatasairol. Itt eleg a reggeli velemenyem, rovid tavra.
pomperj
pomperj 2015. 09. 19. 13:07
Előzmény: #1049  pomperj
#1050
2) A US treasury is erdekes.
A TLT hozama 2 nap alatt visszaesett 2.89%-ra; szoval a 3. hullamon beluli (2) hullam egy nagyobbacska flat lett.

De ez is szepen bele illik a strukturaba, ha a szept.16-i 3.09% a (b of 2), es a (c of 2) vagy kesz, vagy meg egy kis eses kell hozza.

A lenyegben nincs valtozas: amint (2 of 3) kesz, a kamat emelkedik tovabb a nagyobb idotavokon.

Folyt. kov.

pomperj
pomperj 2015. 09. 19. 08:26
Előzmény: #1047  pomperj
#1049
1)Penteken zarasra az SPY az Aug. 24. ota mutatott legnagyobb volumennel zart a piac. Az uhanas -1.6% volt, a TRIN pedig 3.6, ami mar panikszeru roham.

Ennel is fontosabb>>> A csutortoki top ota szep szabalyos 5 hullamos forma alakult ki, tehat impulzus lefele, a 30 perces charton.

Az elso subhullam 55 pont koruli meret.
A korabbi projekciok tehat ervenyben vannak. Ilyen pozicioban evo impulzusoknal nem ritkak a magasabb Fibo szamok, mint a 2.62, 8/3, sot...stb. Ezekkel lehet kalkulalni a varhato melypontot, es nocsak, nem nagyon fognak elterni a korabbi blogbeli es itt kozolt tartomanyokol.

A nagy keredes persze az, hogy mekkorek lesznek a menetkozi korrekciok? Nos, ahogy Aug.24 utan, most is igen kis meretu korrekciokra szamitok. Ezzel egutt, a hetfore vart korrekcio meg magasabbra lendulhet, mint a penteki nyito ar.

Az SPY kilatasaira majd kesobb alaposabban visszaterek, talan szombat este, hatralepve a napi mozgasoktol. A blogban.

2) A US treasury is erdekes.

Folyt. kov.

Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 15:36
Előzmény: #1047  pomperj
#1048
long 2. felvonás!
elsőben kivételesen igazad volt
pomperj
pomperj 2015. 09. 18. 15:28
Előzmény: #1045  Törölt felhasználó
#1047
Termesztesen nincs garancia.
Ma megismetlem a blogbeli crash alert figyelmeztetest.

SPY-ban tegnap precizen a felso vonalon volt vege az a-b-c-d-e ED formanak. Precizen vege lett a klasszikus (iv) hullamnak W-X-Y dupla zigzag strukturaban. Es, a meret alapjan megmaradt a nagyobb valoszinusege annak, hogy nem (iv) hanem (2) hullamnak volt vege tegnap.

Ha veletlen jol szamozok, akkor (3) hullam indul lefele. Az legalabb 230 pont meretu lehet. De 300-400 pont meret is valoszinu. De jo esetben is kb. 140 pont nagysagu (v)-re lehet szamitani.

Crash alert.
A chartokat a blogban lehet latni.
Extrem ovatossagot ajanlok a mai naptol.
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 13:24
#1046
Ha a dodoka gyengül, az önmagában elegendő a real erősödéséhez?

..vagy ezt korai kijelenteni?
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 11:27
Előzmény: #1044  pomperj
#1045
Ha megnezed a piacon elkezdodott a USD gyengules....
(szinte mindennel szemben gyengul), ha pedig gyengul akkor konyebb lesz lassitani es nem fognak az amcsi indexek szakadni csak szep lassan esni, ezzel szemben eu indexekre ha az EUR elkezdene komlyabban erosodni, nehez idoszak var....

25 eves tavlatban nagyon nehez meghatarozni 1 nyersanyag arat...(ez kb. olyan felesleges kijelentes volt az OPEC-tol, mint a GS-tol a 2250-2400-as S&P500 ill. 20$-os olajar az ev vegere), ez a ketto elege egymas ellen szolna....

En nem vagyok egyelore extremly bullish az olajjal kapcsolatban, viszont az egyik portfolional elkezdtunk orosz, malaj,brazilcegekbol szemezgetni ill. nehany ETF-bol OIH-bol is....

Kivancsi lennek a velemenyedre a MDR-el kapcsolatban (nehany napja foglalkoztat a ceg,de meg nem volt eleg idom atvilagitani oket).

Legyen szep hetveged!
pomperj
pomperj 2015. 09. 18. 11:03
Előzmény: #1042  Törölt felhasználó
#1044
tegyuk hozza,
hogy a FED "semmitteves" allasponttol az Olaj es a GLD meg se rezdult, megy tovabb sajat endogen ritmusaban. Elentetben az NYSE es EU reszveny piacokkal, azok labilisak maradtak, es minimum matol jobban remegni latszanak, sot talan valoban elindul most a vart ujabb lejtmenet.
Nincs tobbe oversold allapot rovid es kozep tavon, szabad a palya.

Viszont GLD maradt az (iv of 1) vagy (b of a) oldalazo korrekciojaban, es nemsokara probalhat fel kitorni.

Az Olaj is eros maradt.
Epp most mondta OPEC, hogy 25 evig nem szamitanak 100 USD ar eleresere. Nos, nekem ez szep contrarian szignal.
Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 10:04
Előzmény: #1042  Törölt felhasználó
#1043
" (lehet hogy nem is en vagyok a leg konzervativabb kereskedo ill. befekteto...) "

bravó te nyelvújító!

Törölt felhasználó 2015. 09. 18. 10:01
Előzmény: #1038  pomperj
#1042
Nem reg olvastam egy erdekes informaciot....
(lehet hogy nem is en vagyok a leg konzervativabb kereskedo ill. befekteto...)

CAPE (cyclically adjusted P/E ratio > 25, jelenleg 28 korul van)
Ha a historikus adatokra hagyatkozunk az 5eves atlag return index Fundoknal: -1,7%
10 eves atlag return: 0,4%

Ezzel szemben az en altalam ill. a modelleink altal elvart atlagos hozamok:
5 ev 3,5-5,5% (varakozasaink felso resze)
10 ev 5,5-7% (varakozasaink felso resze), az alsoval ne hergeljuk a nagyerdemut....
Szoval egesz pozitivan latom, latjuk a jovot, persze tevedhetunk is...
azt sem art megjegyezni, hogy Azsiaban, Del-Amerikaban es Afrikaban nagyobb novekedest varunk mint az Europai ill. Eszak-Amerikai regioban

Sok sikert mindenkinek, meg az index alapu befektetoknek is!
Törölt felhasználó 2015. 09. 17. 21:04
Előzmény: #1039  kozi723
#1041
Ezért gyengült újra a real ma!

link
Törölt felhasználó 2015. 09. 17. 19:51
Előzmény: #1039  kozi723
#1040
bakker
kozi723
kozi723 2015. 09. 17. 14:43
Előzmény: #1034  Törölt felhasználó
#1039
Na erről beszéltem.

link

ennyit a tegnapi erősödésről. 1 óra múlva új csúcsot üt.
pomperj
pomperj 2015. 09. 17. 12:10
Előzmény: #1037  Törölt felhasználó
#1038
Azert Brazilban van 3 fontos valtozas.

1)Bovespa a 43.000 alj szintrol mar 48.000 szintig emelkedett realban; az megiscsak +10%. A strukturaja pedig vagy a-b-c vagy 1-2-3 eleje; meg nem nagyon lehet kivenni orison se hogy vajon 5 vagy 3 hullamos a mozgas.

2)A brazil EWZ charton nem veheto jol ki mit formaz. De a BRLA (Blackrock LatAm Fund) nagyon szep dupla aljnak nez ki. Persze nem biztos semmi, dehat azert ez kezd pozitivabbnak kinezni.

3)A Brazil kormany bejelentette, hogy jelentos budzse atalakitasba, a szocialis kiadasok csokkentesebe fogott. Adokat is emelnek. Az egeszsegugyon is sporolni kezdenek, ahova eddig dontotteka penzt; nem is ertem, miert mennek a magyar orvosok Guggendorf-ba, ha Rioban es Paulistaknal 3x annyi a fizetes.

A cel nagyjabol 16Mrd USD megtakaritas.
Es foleg azert, hogy SP utan a tobbiek leminositesi lepeset megelozzek. Ezzel bizonyitsak, hogy kepesek megallitani a 60-70% savban az eladosodast.

4)Az USD/BRL valoban meg nem ad eros jeleket a fordulatrol. De azert megis igaz, hogy 5 napja a real erosodese tart. Ha sikerulne leszakitni a 3.74 szintet, az utolso (iv) hullam supportjat (nem is kellene sokat esni addig),
nos, az mar egy elso jel lenne a fordulatra.

Törölt felhasználó 2015. 09. 17. 09:52
Előzmény: #1035  kozi723
#1037
Ha az amcsik ma nem emelnek, megint kis rally lesz SP500-ban 2040 környékére?

Az lehet újabb impulzus a PBR-nek!

A real persze ettől bármerre mehet.

Ha a dollárra várunk akkor rég rossz, ha azt gondoljuk gyengülni fog egy nagyot.

Itt a real-nak kell a sarkára állni és egyedi utat bejárni, na de mi válthatja ki? a nagy semmi???
kozi723
kozi723 2015. 09. 17. 08:52
Előzmény: #1034  Törölt felhasználó
#1036
Én is sok mindent belelátok. Bár ilyen egyszerű lenne :)

link
kozi723
kozi723 2015. 09. 17. 08:35
Előzmény: #1034  Törölt felhasználó
#1035
Nagyon korai lenne ezt kijelenteni. Tegnap meglepetést okozott a brazil trade balance adat és kicsivel jobb lett a vártnál. Az erősödés ennek illetve a kínai rallynak volt köszönhető. USDBRL-t órás, sőt még napos idősíkokon is felesleges nézni, fordulós jelet majd csak hetesen láthatsz. (Az pedig sajnos még odébb van.) /szerintem/.

link

Ha megnézed, akkor láthatod, hogy a 2002-es csúcs gyertyatestig szúrt fel. Azóta szűk 1% erősödés van benne. Ez nudli. 60% leértékelődés után ez nem fordulós jel!

Véleményem szerint legalább 2-3 hét megerősítésre lenne szükség, ami 5-10% közötti erősödést mutasson. Ha ez megvan akkor lehet gondolkodni abban a dupla csúcsban amit írtál :)

PBR szépet rallyzott tegnap, jelenleg Shanghai-ban kitart ma is a bull (+0,8%), az olaj is picit pluszos (+0,35%), szóval ha ma is kap a piaci egy kis támogatást a reáltól, akkor optimisták lehetünk.

Azt azért hozzátenném, hogy ma esti FED döntés mindent felboríthat. Az esetleges "emelés/nem emelés/ha emelés mennyivel emelés/na nem emelés mikor lesz emelés" padlóra küldhet minden /gyenge/ devizát, köztük a reált is. Ha PBR nyerő pozid van, stopot dobjál be!
Törölt felhasználó 2015. 09. 17. 08:10
#1034
link

Én ebbe csak bele gondolom a dupla csúcsot, mert azt szeretném látni?

Mit gondoltok?
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 17:48
Előzmény: #1032  pomperj
#1033
Szia,

Nezd en nem vagyok Graham-ista,de az egyik cegemnel a keszpenz 20%-at elkoltottem a heten....
es ha nem is varok az amcsi piacokon rally-t sot tovabbi esesre korrekciora szamitok, azert talaltam a vilagban 1-2 olyan helyet ahol talan erdemes lehet mar kozep tavon is szet nezni...
itt nehany olyan ETF-re ill reszvenyre gondolok mint:
IDX,IDXJ,RSX,RSXJ,OIH,GDX.GDXJ,SLW,SLVP,BRF,TUR,PICK,EWM,ERUS,EWM,EWZ,FILL,VNM ezek barmelyike mar kozep tavon felulteljesitheti a SPY-t...
persze nem varok csodat, de a kezdo pozik az orszemek ki lettek helyezve...
ha pedig elindulna bennuk 1 komolyabb momentum akkor megyek utanuk...

Kina-t es Hong Kongot egyelore csak figyelem!

Legyen szep heted!
pomperj
pomperj 2015. 09. 16. 12:14
Előzmény: #1028  Törölt felhasználó
#1032
1)Kuala Lumpur visszakorrigalt 62%ra, a 4. subhullamban, es ha tovabb menne 1700 fole, akkor atfedes lesz 1-el, es az egesz szamozast atirhatom es menetkozi korrekciora egy bull piacon. De meg mindig inkabb arra szamitok, hogy 1650 tajan megfordulhat.

2)Shanghai nap vegere +5% korul zart, Shenzen meg +6% korul. Oriasi rally eleje van.

Veletlen igazam lenni latszik, hogy NINCS BEAR piac Kinaban. Csak egy korrekcio megy a NAGY KINAI BULL piacon, ami meg sok evig tarthat. A CHAU poziciom betyarul megindult.

Ez most (b) hullamnak tunik. De legalabb elmegy 3400 szintig. Talan joval az fole is, es elkepzelheto egy Flat is (!).
Kinaban uj fundamentalis uj elem, hogy megengedik a reszleges privatizaciot (!). Lehet vegyes vallalaltokat csinalni. Magan befektetoket engednek be a piacra. Ez a valtozas eppen eleg lehet 5 eves rally inditasara. Ja, azt is kozoltek, hogy 5 even belul erdemenyt akarnak latni. Go long China.

3)Japan tovabb oldalaz szukulo haromszogben, oscillalas a (d) subhullamnal tart. A yen is.

4)India 7800-nal oldalaz par napja. Ez egy menetkozi kis (b) hullam lehet a korrekcio kozepen. Ha (c) megindul, talan 8300-ig is elmehet. Ez a pesszimista valtozat. A Bull valtozatot meg nem merem leirni.
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 12:06
Előzmény: #1028  Törölt felhasználó
#1031
Egy ebédre még van idő? :-)
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 12:05
Előzmény: #1027  Törölt felhasználó
#1030
"azt meg nyugodtan hagyd figyelmen kívűl,hogy adott időben,adott fundamentális- és technikai környezetben miért épp úgy történt,ahogy"

Na ez jó észrevétel.

Az érdekesebb lenne, ha bemutatnád részleteiben, hogy Pomperj által felrakott chartokon miért alakultak úgy a folyamatok ahogy, és most mire alapozod azt, hogy minden más lesz. Ez talán tanulságos lehetne...
És ettől még igazad is lehet... :-)
Érvekkel szerintem többre megyünk... :-)

Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 11:54
Előzmény: #1028  Törölt felhasználó
#1029
persze pityu..
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 11:46
#1028
oveket bekapcsolni...;)
hamarosan indul a kovetkezo menet...

Sok sikert mindenkinek!
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 11:26
Előzmény: #1025  Törölt felhasználó
#1027
nem haragszom,ha látsz valami hasonlót a charton,mint valaha a múltban,tedd ugyanazt,ami akkor történt!

2-3 próbálkozás után majd megérted,hogy miről beszélek

azt meg nyugodtan hagyd figyelmen kívűl,hogy adott időben,adott fundamentális- és technikai környezetben miért épp úgy történt,ahogy

stingy, az én szememben már rég nincs,néhanyakéban viszont még láthatólag van.
majd elmúlik/elfogy hamaraosan,persze mindig akad majd vevő az ilyenekre
kozi723
kozi723 2015. 09. 16. 11:11
Előzmény: #1024  Törölt felhasználó
#1026
Még mindig több nyerő lesz pbr-en vagy ewz-n 2 éves horizonton, mint bármi más foson a piacon. Bukóban van jelenleg, és? Nem szégyenlem, nekem is van, sőt képzeld, nekem is bukóban van. De, hogy több hozamot fogok vele elérni 2 év alatt, mint bármivel a piacon, ez 100%. Ja és egy apróság, 2014 nyarán csak 68%-ot realizáltam/tunk vele. Amúgy minden ok :). Az egyetlen oka annak, hogy nincs nyerőbe a pozink, hogy minden feltörekvő deviza elment a levesbe. Természetesen ezt Ti láttátok előre és nem vettetek belőle. Azt miért nem láttátok, hogy a svájci frank hitelek arra mentek amerre? Biztos van pár figura aki évekig köhögte a fos hütőszekrényhitelét. Nekem meg annyi eszem volt, hogy abba nem mosakszok bele. Na hát akkor inkább ülök 3 hónapot bukóban. Ez persze csak a személyes vélemenyem.
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 10:05
Előzmény: #1023  Törölt felhasználó
#1025
Ne haragudj, hogy ezt megjegyzem, de szerintem , és csak szerintem a "való" világban is nagy mértékben, hogy ne mondjam egyértelműen az előzmények determinálják a következményeket. Miért ne lenne ez így a pénz világában is? Az más kérdés, hogy esetleg nem veszünk minden előzményt észre vagy számításba, vagy rosszul értelmezzünk, vagy el sem jut hozzánk, de attól még így működik a világ! Kár ezt nem tudomásul venni!
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 09:38
Előzmény: #1023  Törölt felhasználó
#1024
maradék?:)))
2013-ban olvastam először tőle, h az sp mostaztánmárbizoslefordulerősenamélybeblablabal-t...még mindig ua. a lemez.egyszer be fog jönni.
persze a bukóimról majd jó nagyokat hallgatok, lásd pbr, ewz, nbg.
szvsz kezdőknek még a fej v írás is jobb, mint ezek az áltudományos irományok....
Törölt felhasználó 2015. 09. 16. 08:26
Előzmény: #1022  pomperj
#1023
a múltból nem következik a jövő - ez (is) rossz megközelítés

elemezgess csak,lassan a maradék hiteled is oda lesz..
pomperj
pomperj 2015. 09. 16. 07:56
Előzmény: #1021  pomperj
#1022
1) A nap fo esemenye: a treasury kamatok elesen felfele indultak. A 10 es a 30 eves bond yield% impulzust mutat, (iii of 3) hullamnak nez ki.
Lasd alul az abra. A piac arazza es diszkontalja, ami varhato.

2)Az USD erosodesbe fordult. Augusztus ota 1-2 hullamot csinalt; es tegnap elindult egy (iii) hullam felfele.

3)Spot gond befejezni latszik a (2) korrekcios hullamot. Meg nem indult el felfele, de a chart azt sugallja, hogy kozel van hozza. Ezust 14.45, es rugoforma (2) hullama kozel kesz.

4)Az SPY folytatta a fel-korrekciot. Nem torte ar a 1994 szintet. Mivel erosen "erzelemdus" napok jonnel, megeshet hogy 1994 fole szur, mielott lefele fordul. A (4) hullam kesz, vagy majdnem kesz, egy komplikaltabb w-X-y forma lett belole.

Az elmult 15 ev hasonlo szituacioi egyertelmu uzentete hordoznak. Itt van a 7 "megelozo" hasonlo eset chartja.

link

Tovabbra is eles lefordulast varok. A nagy osszehasonlito abra mindent elmond a lenyegrol

5)Az Azsia piacok szokasos szerdai osszefoglalojat majd kesobb megcsinalom. A felmeno kis korrekciok a vege fele jarnak a regiok nagy reszeben.
pomperj
pomperj 2015. 09. 15. 09:05
Előzmény: #1019  pomperj
#1021
Hi M,
On Nifty: This chart explains what I mean:We have 2 alternate counts,
and one is an upward correction iv subwave in a 5-subwave downleg, the other
is strongly bullish, considering that wave (c) is completed.
From here the multi=month bottom is close: in this first case after one more drop, in the second case starting now.

link

On SSEC:
A detailed chart explains this speculative situation.
There is a nice, end of correction version, rally next, on left side.
This is what I expect more probable.
link

Törölt felhasználó 2015. 09. 15. 09:02
Előzmény: #1019  pomperj
#1020
a tények kedvért kb 900-as sp óta nem hiszel a bull jelzésben,ehhez képest..

valószínüleg a piacot a legkevésbé sem érdekli,hogy bármelyik variációról hogy gondolkodsz,legyen az akár logikus,vagy kevésbé logikus elgondolás

be kéne látnod,hogy nincs sok értelme ezeknek a találgatásoknak,csak felesleges támadási felületet adsz
pomperj
pomperj 2015. 09. 15. 08:49
Előzmény: #1013  pomperj
#1019
1)Sehol nincs erdemi strukturalis valtozas.
Ha az SPY-ban az 1994 kritikus ellenallas tovabb is tart, akkor ALternate 1. az ervenyes. Es az uj klasszikus forma es szamozasu fractal alakul ki.
Ha attori felfele, akkor Alternate 2. valoszinusege no meg.

A korabbi charton latszik, hogy az utolso 15 evben a hasonlo szituaciokban milyen nagy konzisztenzival tortenik ugyanaz.
link

Most is erre lehet szamitani.

2)A FED 2 dolgot tehet.
a)Megemeli a kamatot. Jelzes erteku 1/8 %-al. Nem hinnem hogy elsore 0.25% emelesbe mernenek lepni. Akkor se, ha szavakban nagy megnyugtatast adnak a piacnak: sot megigerik, hogy visszaviszik ha kell.

b)Nem emelnek kamatot. De szavakban eros igeretet tesznek, talan hatarozott datummal, hogy mikor fognak emelni.

Nem hinnem, hogy barmelyik bull jelzes lenne a piacoknak.

kozi723
kozi723 2015. 09. 14. 22:33
Előzmény: #1015  eurocent
#1018
Ha igy maradnak a dolgok es nemi fordulos jelet mutat pbr, akkor 10 centet tevedtel az aljat illetoen.. Kozel sem dolt ez meg el, de ha ez frankon igy lesz, oszinten csak gratulalni tudok a kalkulaciodhoz... :) Szep erosodest produkalt ma a real es ez meghuzta ewz-t illetve pbr-t is felfele. Nehany ilyen eros nap utan elkezdhetjuk szamolgatni, hogy elso korben meddig korrigalhat vissza a piac, aztan a jo kis short zarasok szepen lassan megerkeznek, es maris Janos altal is vart rallyban talaljuk magunkat. Alaposan raferne mar a szoban forgo regiora.. Sok sikert mindenkinek!

Udv,
Törölt felhasználó 2015. 09. 14. 11:46
Előzmény: #1015  eurocent
#1017
Ha frissited az oldalt ctr+R-rel (vagy F5-tel), akkor el tudod (gyorsan) olvasni: "Value investors call bottom to Brasilian plunge".

Ha nem vagy ilyen rafinalt, akkor csak a felugro ablak elso ket sorat olvasd el:

"Sign up for quick access to a wealth of global business news, including: Value investors call bottom to Brazilian plunge"

Valoszinuleg elofizeteses a tartalom.
kozi723
kozi723 2015. 09. 14. 11:46
Előzmény: #1015  eurocent
#1016
Igen most látom, blokkolja a cikket.

"Value investors call bottom to Brazilian plunge"
eurocent 2015. 09. 14. 11:03
Előzmény: #1014  kozi723
#1015
Melyik cikkre gondoltál?
kozi723
kozi723 2015. 09. 14. 10:57
Előzmény: #976  kozi723
#1014
pomperj
pomperj 2015. 09. 14. 09:46
Előzmény: #965  pomperj
#1013

Azsia indexei tobbsegeben meg a (iv) korrekcioban vannak.

1)A filippino EPHE Index az aug. vegi (iii) subhullam utan egy a-b hullamot rajzolt, es ranezesre a (c of iv) subhullam elejen jar.
Ha aug. vegen megis kesz volt az (v=1) hullam, akkor is ugyanez a helyzet a formaval, csak eppen joval nagyobb meretu is lehet felfele a korrekcio. Ha a Composite feljebb tud menni 7200 fole, akkor ez a helyzet van.

2)ASX aug. vege ota oldalazva oscillal, jelegzetes (4) szukulo haromszogbeli hullam. Ugy tunik, hogy (d) subhullama is (majdnem) kesz, johet fel egy kis e, aztan jon a leszuras (5) hullamban. Itt 1-2 napon belul short alkalom lehet.

3)Japan is korrekcios (talan iv) subhullamban van, csak joval zurosebb a struktura. Itt megeshet hogy mar (v) formalodik, es nemsokara jobban is felpattan; de lehet expanded flat iv subhullamban is. A yen-NIKKEI forditott korrelaco tart, a yen egyelore erosodik.

4)India Nifty ugyanugy nez ki, parallel most 3 hete, mint Japan NIKKEI, es a szamozasa is ugyanaz. A mult heten volt kesz (iii) hullam, es most indul egy csapkodos (iv) korrekcio.

5)Shanghai is beragadt (az Aug.24 (iii) melypont ota) egy oldalazo (iv) korrekcioba 3200 alatt, es ott hullamozva probalkozik feljebbre menni.

De nem sok sikerrel. Ha elesen leszakadna, netan 2800 szint ala, akkor az atforditana a kilatasokat a korrekcios valtozatbol bear piacira KInaban.

Megjegyzem, a Shenzen Component Index 7000 szintrol indult felfele egy eve, a topja 17.000nel volt, es a lejtmenetben mar 10.000 ala esett, szoval ott mar nehez nem bear kilatasunak tekinteni. De a Shanghai Indexre koncentralo Kina bank nem is Shenzen apro cegeit akarja fenntartani, hanem a Shanghai bluecip csapatot.

6)HangSeng csak 3 napja volt kesz (iii) hullammal, a varhato es kb. 23.000-ig emelkedo (iv) korrekcio elejen jar.

7)Taiwan egeszsegesen emelkedik (iv)ben 3 hete. Meg van egy par napnyi lehetoseg tovabb haladni Fibo 38% szintig.

8)Russia is Aug.24en volt melyponton, de az mar lehetett az (5) hullam vege is. Ha igy van, azota 1 hetet elesen emelkedett (i), es 2 hetet korrigalja (ii) subhullamban. Ugy nez ki, mintha kesz lenne a korrekcio (vagy majdnem,) az oscillatorok felfele kunkrodnak, es akar keszen lehet egy erosebb rally inditani.
Persze, ha a vilagpiacok lefordulnak, akkor RTSI is lefordulhat meg egy esesre.

9)Brazil Bovespa ugyanugy nez ki, mint Russia, de talan meg erosebb. Csakhogy a real miatt meg mindig kepes esni a dollar alapu EWZ Index. A brazilok meg ahhelyett hogy megdontenek a teljesen diszkreditalodott es katasztrofalisan ostoba es rossz kormanyukat, egyelore a penzuket mentik kifele az orszagbol.
Törölt felhasználó 2015. 09. 13. 23:16
Előzmény: #1006  pomperj
#1012
Ha már analógiáról van szók, akkor én is megnéztem az utolsó 65 évet:), és én csak egyetlen ugyanilyen mozgást találtam. Ott 50%-ig korrigált! Uhogy ha feltétlenül analóg mozgást várunk , akkor 1400 jó kis célár lesz ! Jó hír persze, hogy összekötésben van és a kinéző méretes kontrahullám után újra menetelhet a kijelölt dicsőséges úton!

link
Tibi0002 2015. 09. 13. 22:02
Előzmény: #1010  Törölt felhasználó
#1011
Így nekem is logikus.
Törölt felhasználó 2015. 09. 13. 21:50
Előzmény: #1009  Tibi0002
#1010
Persze, teljesen igazad van. Azt nem tudja senki.

A mondandom lenyege az lett volna, hogy "crash es crash kozott is van kulonbseg", es nem mindegy az, hogy idoben hol tartunk a bear piacon.

Amikor bear piac indult a multban, annak az elso hullama (lasd 2000 illetve 2008/2 fraktalok) meg egesz "baratsagos" volt, es nyugodtan lehetett egy nagyobb korrekcionak nezni. Ez volt az elso hullam lefele. Ezt az esest idovel felig-meddig megvettek, visszatert az arfolyam MA(200)-hoz, es nem lehetett tudni addig a pontig, hogy most akkor bull vagy bear van. Ekkor ert veget a masodik hullam. Es csak ezutan jott a "durva, vad bear", lasd 2000-es utani idoszak, 2002, illetve 2008/1 fraktalok, a harmadik hullam lefele.

Es a mondandom lenyege az lett volna, hogy a mult beli analogiak miatt, akar bear indito crash volt ez az elmult honap, akar egy nagyobb korrekcio, ez meg csak ELSO (vagy egyetlen...) hullam volt lefele. Tehat innen a fo varakozas az kellene, hogy legyen, hogy ezt egy elhuzodo korrekcio koveti, visszateres az MA(200) "kozelebe", es az igazan vad, durva bear majd csak azutan jon (vagy nem jon). Es az, leven meg az elso hullam vegefele jarunk, meg honapokra van innen.

Tehat, a mostani esest, ami eddig volt, erdemesebb a 2000-es illetve a 2008/2 "bear-indito" fraktalokkal osszevetni, mintsem a 2002-es vagy a 2008/1-essel, mert azok mar harmadik hullamos, vad, leszakado bear piacon levo fraktalok.
Tibi0002 2015. 09. 13. 21:03
Előzmény: #1008  Törölt felhasználó
#1009
És honnan tudhatod előre, hogy valami egy sima korrekció, vagy bear indító crash?
Törölt felhasználó 2015. 09. 13. 20:29
Előzmény: #1006  pomperj
#1008
Ez marha jo osszehasonlitas, es talan igazad van abban, hogy nem a 2014 oktoberi esessel kell a mostani esest parhuzamba allitani (ahogyan en szerettem volna), hanem a korabbi, analog crashekkel.

Azert talan kulonbseget kell tenni bull piacban levo NAGY korrekciok kozott, es bear piaci lavinat elindito crashek kozott, megha lokalisan, nehany hetes idotavban a chartok hasonloak. Eppenezert talan a 2000-es illetve a 2008/2-es "bear-indito" fraktalokat lehet erdemes jobban szemugyre venni.

Ezeknel a top mar nagyon kozel van az MA(200)-hoz, mar nincs erdemi emelkedes honapok ota. Utana zuhanas, fibo 50% korrekcio, megegy eses legalabb duplaaljra, majd -- ahogy en latom -- MA(200) backtest/kissgoodbye, es onnan lefordulassal confirmed bear.

Szoval, ezekkel az analogiakkal nagyon is egyet lehet erteni, es rovidtavon duplaaljat varni, legalabb. Viszont, mivel ez bear-indito crash, elvarhato (?!) egy MA(200) backtest. Ami hosszu honapokig is eltarthat, amig a nagyok kiszallnak.

Kosz, ez nekem nagyon hasznos volt, kicsit kontextusba helyeztem a chartjaid: link

Ezt korabban talaltam (SP bull and bear markets chartok): link
Törölt felhasználó 2015. 09. 13. 19:04
Előzmény: #1006  pomperj
#1007
végülis mérsékelt optimuzmus a topic címe,így a célár csak 2.040 / 2.070
pomperj
pomperj 2015. 09. 13. 18:50
Előzmény: #1002  pomperj
#1006
Az elmult 20 evben volt par hasonlo szituacio SPY-ra mint ami most kialakult.

1)Milyen is?
Az egyszeruseg kedveert olyan, amikor egy lemeno, 5%-nal nagyobb impulzus atmetszi a 200napos mozgo atlagot.

2)Talaltam erre 7 vilagos "hasonlo" fraktalt, mint ami most van az rlmult 20 evben. Itt van egybe osszegyujtve.

link

3)Vannak kozos tulajdonsagok

a)A zuhanas utani Korekcio szinte minden esetben fibo50% koruli meret volt. A korrekcionak jellemzoen 2 csucsa volt 50% korul.

b)Az eses ideje es a korrekcios hullam ideje nagyjabol egyenlo. Ahany napig az impulzus esik, addig tart a korrekcioja is.

c)A korrekcio utan kovetkezo masodik eses minden alkalommal legalabb dupla aljat csinalt. Dupla alj volt 7-bol kettoben egesz precizen. Es 7-bol 5 esetben kb. 20%al ala ment, az indulo impulzusban merve.

4)A mostani fraktalra a fenti tapasztalatok alapjan annyit lehet elore mondani, hogy

-mar megvan az 50% korrekcio, es varhatoan nem is fog feljebb menni, mielott ujra a masodik impulzussal lefordul. Meg egy korrekcios csucs varhato 50% szint korul.

-a lejtmenet 21 nap volt. Az esesbol eddig 15 nap telt el, tehat a korrekcio a vegehez kozeledik.

-A kovetkezo impulzus nagyjabol -20%-al megy az elso impulzus vege ala (de legalabb 1867-ig esnie kell a dupla aljhoz), es igy a target varhato szintje kb. 1820 kornyeken lehet.
Törölt felhasználó 2015. 09. 13. 02:50
Előzmény: #992  pomperj
#1005
szerintem egesz jok ezek a grafikonok...
bar en idoben kicsit hosszabb idotartamot kepzelek el 1elore....
az ujabb melypontok (ha a FED megse emelne ) akkor akar 3-9 honpba is beletelhet mire komolyabb eses kibontakozna...
most a QE4-rol nem beszeltunk.....

Szerintem mar jelenleg zajlik a QE4 (csak el felejtettek a piaci szereploket ertesiteni errol)

Erdekeseg keppen nem art elgondolkodni, hogy Kina adja a US Treasury-ket es az oroszok is, persze meg nem ontik, es elobb utobb ha meg nem kezdtek el a del-azsia orszagok is fogjak, mert kelleni fog a penz a sajat fizeto eszkozuk vedelmere ill. hogy az inflacio ne szabaduljon vegleg el....
Szoval Kina, oroszok es a vilag egyik leggyorsabban fejlodo resze nem hogy nem vasarol hanem adja a US Treasury-ket....
Kik fogjak venni???
es milyen kockazatokkal jarhat ez???

;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 13. 02:28
#1004
Next Subprime mortgage...

talan:

Student Loan es Car Loan es ezek alakulas
Fracking Junk Bond helyzet
Eurozona monetaris es fiskalis problemai ill. ezek megoldasa (csak eppen melyik politikus fogja bevallalni es ha meg is tenne mennyi ideig lenne kepes reformokat vegre hajtani???)

Halkan megemlitem, hogy par honappal ezelott Honk Kongban tuntettek a mainland Kinaik ellen mert felhajtottak az arakat Hong Kongban...jelenleg a legforgalmasabb utcak ill. bevasarlo kozpontokban 10,20%-al kevesebbet kell fizetni az uzletek berleti jogaert,de Hong Kong egyes reszein vannak helyek ahol 50%-al kevesebbet....
(7 millio egyetemi diak, all munkaba iden, mire is lenne novekedes...)

Ha nem is a legjobb keruletben elek Sydneyben,de nem 1 tulsagosan rossz helyen...
es egesz veletlenul par szaz meterre van az egyik legforgalmasabb es az egyik legmagasabb berleti dijjal rendelkezo utca...
(heti 4-5szor jarok arra), erdekes dolgokat lehet megfigyelni az uzletekrol....
(olyan cegek es uzletek tunnek el amelyek 10-15 eve itt vannak)
de irhatnek hasonlo helyekrol mint mo-on Westend vagy mas bevasarlo kozpontok, es ha gyorsettermi lancok nem birnak nyeresegesen mukodni, esetleg 1 puma szakuzlet keptelen elkoltozni....azert ezek figyelmezteto jelek kellene hogy legyen, es mi elott el nem felejtem McDonalds ami ugye 1 komoly es a vilag 1-ik legismertebb cege, itt au-ban bevezette hogy a nagyobb ettermekben,te sajat magad valaszthatod meg ill. allithatod ossze hogy mi legyen a hamburgeredben....:

link

szoval a valtozasok zajlanak es ha meg nem is erzekelhetok a problemak a legtobb helyen azert kisebb jeleket lehet talalni...
;)
Törölt felhasználó 2015. 09. 12. 22:23
Előzmény: #1001  eurocent
#1003
nem gondoltam amúgy véresen komolyan ezt a 45 fokot...A sárga számozás pont azt mutatja, hogy 1955 óta alakzatban mozog, és 2009 közepén fejezte be az alakzatot! Azóta összekötésben van, ez gyakorlatilag egy fordított zz, amiben most befjezett szerintem a komplett összekötést, de egy szinttel fentebb még csak a B ig jutott, tehát most mindenképp egy jól érzékelhető kontrahullámhoz érkezett, amit már 2014 július vége óta tart!ABC korrekció.
pomperj
pomperj 2015. 09. 12. 22:16
Előzmény: #996  Törölt felhasználó
#1002
Nekem nincs nagy adatbazisom, de ez a fej-elforgatos idea azert adott egy otletet. Holnapra megcsinalom.

Megnezzuk, mire tanit az SPY history-ja ilyen szituaciokban, es mit mond az ide vonatkozo statisztika a mostani kilatasokra.

eurocent 2015. 09. 12. 21:50
Előzmény: #1000  Törölt felhasználó
#1001
link
Mit akartál mondani ezzel a 45 fokos elforgatással?
SP-ben indul egy bazi nagy esés?
Elég nehezen fejthetők meg a találós kérdéseid, pedig biztos van bennük mondanivaló! Ha kérhetném, egy kicsit szájbarágósabban magyarázzál.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek