Topiknyitó: Portfolio 2011. 12. 21. 20:43

Az S&P lépett: bóvliba vágta Magyarországot  

Ugrás a cikkhez
Egy fokozattal "BBB-"-ról "BB+"-ra minősítette le Magyarország államadósságait a Standard and Poor's, amelyek így a befektetésre nem ajánlott, bóvli kategóriába kerültek. További részletek hamarosan.....

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=160387
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 10:32
Előzmény: #59  taki08
#60
"A fidesz azt nyilatkozta a lemínősítés az euróvállság miatt van,undórító népség"

Ebben speciel nem hazudtak teljesen. Nyilván az IS benne van.
taki08 2011. 12. 22. 10:29
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#59
A fidesz azt nyilatkozta a lemínősítés az euróvállság miatt van,undórító népség.
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 10:10
Előzmény: #57  apocca
#58
"És most már butaságokat beszélsz."

Mi volt ez a nagy butaság? Hadd okuljak belőle.
apocca
apocca 2011. 12. 22. 10:02
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#57
Mikor mondtam volna, hogy nem vállakozok, mindkét területet ismerem, a vállakozóit és az alkalmazottit is.
És most már butaságokat beszélsz.
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 09:53
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#56
Capa ! Miért vagy ennyire ideges ?
A kérdésed egyébként költői, Te is tudod, hogy nem lehet mindenki vállalkozó, már csak azért sem, mert nem minden szakmát, hivatást stb.stb. lehet vállalkozásban űzni.
Ezen felül nem hinném, hogy apocca irigyelne bárkit is, mint ahogy én sem...
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 09:38
Előzmény: #8  Törölt felhasználó
#55
Az S&P indoklasat mintha a portfolio angol nyelvu, konnyen cafolhato, spekulativ cikkeibol idezte volna copy&paste -el.
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 09:30
Előzmény: #53  Törölt felhasználó
#54
"Miért nem kértél számlát ? Nem lehet hogy azért hogy NEKED ne kelljen az áfát kifizetni ? Biztos hogy kifizetted volna a magasabb árat is ? Ha szerinted ennyire jól megy az általad említett villanyszerelőhöz hasonló vállalkozóknak, akkor miért nem kezdel vállalkozásba?"

Ezek nagyon jó kérdések.
Áfával bizonyára ennyi megrendelés sem lenne és akkor csoda lenne, ha a haszon nélküli elvárt adókat ki tudná fizetni a (pl. egyéni) vállalkozó.
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 09:19
Előzmény: #50  apocca
#53
Még egy utolsó kérdés. Ha szerinted ennyire jól megy az általad említett villanyszerelőhöz hasonló vállalkozóknak, akkor miért nem kezdel vállalkozásba?
Akkor az irigyelt csoportba tartozhatnál.
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 09:11
Előzmény: #50  apocca
#52
Vannak ezekből a rétegekből is, de jellemzően nem ezekből a rétegekből kerülnek ki.
Szerintem néz szét pályázatkezelők, a tanácsadó cégek, politikusok, nagy állami beruházásokat elnyerők körül.
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 08:55
Előzmény: #17  egyveleg
#51
Be kellett avatkozni, mert még a végén világuralomra tört volna Magyarország. :DDD
Gondolhatnánk... de a világuralomra való törés, az így történt: link :DDD
apocca
apocca 2011. 12. 22. 08:54
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#50
És akkor megadnád az általam feltett kérdésre a választ, szerinted melyik rétegből?
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 08:41
Előzmény: #48  Törölt felhasználó
#49
hülye az, aki a konyhapénzen kívül forintban tartja a megtakarítását.

ez a "bizalom"...

az a másik kérdés, hogy a devizád meg nem tartod magyarország területén üzemelő bankba...
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 08:04
Előzmény: #1  Portfolio
#48
Zsír!

Tegnap, mikor lefeküdtem, még okos megtakarító voltam, de ma reggel vérbeli spekulánsként ébredtem!
Törölt felhasználó 2011. 12. 22. 07:30
Előzmény: #46  apocca
#47
"Szerinted a bérből-fizetésből, teljes mértékben adózó rétegből jön ki a tehetősebb rész."

Én ilyet sehol nem írtam. Te hoztad példának a számla nélkül, fizikai munkát végző, vállalkozót.

Szeretnék pár dolgot kérdezni:
Miért nem kértél számlát ? Nem lehet hogy azért hogy NEKED ne kelljen az áfát kifizetni ? Biztos hogy kifizetted volna a magasabb árat is ?

Kiszámolnád hogy mennyi munkadíjat fizettél ki, abból vond le a költségeit , bérköltséget(nem a fizetését (minimálbér)), szerszámköltségeket, üzemanyag költséget, helyi adókat, stb. Vedd figyelembe hány órát dolgozott és ki tudod számolni kb. mennyi a havi keresete.

Nem kell ideírnod a válaszokat, csak saját magad részére.
Természetesen vannak Járai féle minimálbéresek is. Mint ahogy vannak olyan alkalmazottak is akik azzal dicsekednek itt a fórumon hogy 400K fizetésért napi 2 óra alatt elvégzik a munkájukat és ezért van idejük fórumozni.

apocca
apocca 2011. 12. 21. 23:40
Előzmény: #45  Törölt felhasználó
#46
Emlékeztetnélek miről indítottam:
"melyik csoportban találsz több gazdag-tehetős embert: a feketén-szürkén tevékenykedő az adózást nagy mértékben kerülő vállalkozó, vagy azon munkavállalók körében, akiknek a teljes jövedelme papíron és tisztán fut, és adózik".
Szerinted a bérből-fizetésből, teljes mértékben adózó rétegből jön ki a tehetősebb rész.
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:28
Előzmény: #44  apocca
#45
Szívesen megnézném a tiszavasvári milliárdosokat
apocca
apocca 2011. 12. 21. 23:26
Előzmény: #43  Törölt felhasználó
#44
Ahonnan Szögi Lajos tanár.
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:22
Előzmény: #41  apocca
#43
Én is tudok sokat mutatni. Ha nálunk végigmész a fele eladó mert nem tudják a hitelt fizetni.
az egyik szomszédom pl. festő vállalkozó. A fele munkását már elengedte, a másik felét nem akarja mert ha lenne munka nem tudná elvállalni. A házát árulja.
Ha látod a házát kívülről tényleg jól menő vállalkozónak nézni ki.
Pár éve építette hitelből és most nem tudja fizetni.
Elárulnád pontosabban honnan származól. Kíváncsi lennék rá .
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:18
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#42
OK, holnap válaszolok... bocs, nem megfutamodok, de most már nagyon álmos vagyok...
Jó éjt mindenkinek !
apocca
apocca 2011. 12. 21. 23:16
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#41
Én meg Szabolcsból származom, ha szülő falum-városomban végig megyek (és vállalom, hogy veled együtt), a francos házaknál és a kijövő terepjáróknál megállhatunk megkérdezhetjük a foglalkozásukat. Szerinted az alkalmazott bérből-fizetésből lesz a többségük?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek