Topiknyitó: Portfolio 2011. 12. 21. 20:43

Az S&P lépett: bóvliba vágta Magyarországot  

Ugrás a cikkhez
Egy fokozattal "BBB-"-ról "BB+"-ra minősítette le Magyarország államadósságait a Standard and Poor's, amelyek így a befektetésre nem ajánlott, bóvli kategóriába kerültek. További részletek hamarosan.....

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=160387
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:13
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#40
Én ügyviteli programokkal foglalkozom. Ha eljössz Szabolcsba nagyon szívesen elviszlek itt a maszek könyvelőkhöz, nézd meg mennyit keresnek.
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:11
Előzmény: #36  apocca
#39
szerinted egy ilyen villanyszerelő átlagban havi mennyi bevétellel rendelkezik?
Vedd figyelembe a téli hónapokat is. Én Szabolcsban lakom. Elárulom hogy itt alig van munkája és a megélhetésért küzd.
Ugye nem öt számolod jól menő vállalkozónak ?
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:10
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#38
Bár a kérdést nem hozzám intézted, de engedd meg, hogy válaszoljak: igen, találkoztam nem is eggyel.
Pl. menő állatorvos, étteremtulajdonos, maszek könyvelő, szoba-festő mázoló, valamint burkoló.
Ők csak a szűk baráti körből néhányan.
Az állatorvos röhögve meséli minden összeröffenésen, hogy melyik kutyástól hány ezret kaszált aznap... egy szar oltásért. Számla nélkül.
Nem sorolom.
Hidd el, az általánosítások sem véletlenül születnek.
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 23:06
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#37
Stop !
Én nem azt mondtam, hogy minden minimálbéres vállalkozó gazdag...(az adózási morál pedig megint egy másik téma).
Biztos emlékszel matek óráról: minden téglalap négyszög, de nem minden négyszög téglalap.
apocca
apocca 2011. 12. 21. 23:05
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#36
Ezt komolyan kérdezed, hogy találkozott-e az ember. És itt nem a minimálbér és csak az szja-ról van szó. Építkeztél már életedben?
Egy villanyszerelő nem 10-20K-t "takarít" meg azzal, hogy feketén, számla nélkül dolgozik.
Én olyan vállalkozóval nem találkoztam, aki mindenről számlát ad, a teljes jövedelmét vallja be szja alapnak, fizet tb-t.
Te ilyenekkel találkozol?
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 22:59
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#35
nem kell ezen tovább gondolni semmit..ez úgy faxság ahogy van, pedig én élvezem az előnyeit:))) de igazából semmi szükségem sem volt ara a +20-30 ezerre, amivel többet kapok, felőlem maradhatott volna 2 kulcs, és akkor a legcsóróbbak is tudtak volna kenyeret venni...hülye ez a kormány úgy ahogy van...
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 22:58
Előzmény: #32  apocca
#34
Én is felteszek Neked egy kérdést. Attól hogy valaki feketén dolgozik, szerinted meg tud gazdagodni ?
Még véletlenül se a pályázatok nyeréséből, milliárdos állami munkákból lehet gyorsan meggazdagodni.
Ezeket ugye jellemzően minimálbéres vállalkozók csinálják?
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 22:55
Előzmény: #32  apocca
#33
Én még egy jólmenő minimálbéres vállalkozóval sem találkoztam. Akinek igazán jól megy nem fogja hagyni magát b@szogatni az APEH-tól, mindenféle ellenőrzésnek kitenni, azért hogy megtakarítson havi 15-20K-t.
De sok olyannal aki csak így tudta megtartani a munkáját. Pl most voltak új internettet bekötni és akik a bekötéseket végzik mind így dolgoznak. Nem alkalmazottak.
Te már találkoztál jól menő minimálbéres vállalkozóval, vagy csak hallottál róla ?
apocca
apocca 2011. 12. 21. 22:48
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#32
Akkor másképp számodra a kérdés, melyik csoportban találsz több gazdag-tehetős embert: a feketén-szürkén tevékenykedő az adózást nagy mértékben kerülő vállalkozó, vagy azon munkavállalók körében, akiknek a teljes jövedelme papíron és tisztán fut, és adózik.
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 22:45
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#31
amsterdam,
Ez az igazan gazdag minimalberes adocsalo vallalkozo kifejezes eleg populistara sikeredett...
Nem ketlem, bizonyosan van adocsalo is kozottuk, ahogy korrupt munkavallalo is akad szep szammal, leginkabb a magasabb beruek kozott, megsem lenne tisztesseges altalanositani, es egysegesen ugy nevezni oket, hogy a korrupt munkavallalok...

Az egykulcsos adonak pedig csak akkor van ertelme, ha minden jovedelemtipusra egy kulcs vonatkozik, mindegy, hogy az munka vagy tokejovedelem. Es jarulekot is egysegesen kellene fizetni minden jovedelm utan. Igy es csakis igy lehetne lenyegesen alacsonyabb az elvinas, es igy fel sem merulne, hogy a vallalkozo berkent vagy osztalekkent vegye ki a penzet.
Ody_Mnadrell 2011. 12. 21. 22:44
Előzmény: #24  p-b
#30
Mi vagyunk a fekete lovag! Mindig győzünk!

link
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 22:38
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
"az igazán gazdagok nem munkavállalók, hanem minimálbéres adócsaló vállalkozók"

Majd nézd meg jövőre hány minimálbéres "adócsaló" vállalkozó adja vissza a vállalkozását mert nem bírja a 150% után a járulékot fizetni.
Az embereket kinyomták munkaviszonyból vállalkozónak mert úgy kevesebbet kell fizetni. Biztos hallottál már a "számlaképes" dolgozóról.
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 22:15
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
Stingy, figyu... az igazán gazdagok nem munkavállalók, hanem minimálbéres adócsaló vállalkozók. Nekik tök mindegy, hogy mennyi az SZJA.
Akiknek meg 10-20ezer Ft-tal több lett... hát tudod... abból sem lehet a Maldív-szigetekre utazni vagy Volvo XC90-est venni.
Persze ez nem jelenti azt, hogy egyetértek a kormány hülyeségeivel, de kicsit tovább kellene gondolkodni ezt az egykulcsos adót.
p-b 2011. 12. 21. 22:12
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#27
köszi, így már sokkal jobb a közérzetem :)
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 22:10
Előzmény: #24  p-b
#26
most adtam egy +-t:)))
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 22:09
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#25
ja, és itt nem olyan ország adórandszerére gondolok, ahol a gazdagokat támogatják adókedvezményekkel..(kire gondolok?:)))
p-b 2011. 12. 21. 22:08
Előzmény: #20  p-b
#24
Az is borítékolható volt, hogy az EU/IMF lesz@rja őket :(
link #4

kaptam is rá 4 piros pontot :)
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 22:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#23
ez nem hit kérdése, mondok egy példát: van egy jól kereső nagyon sokat adózó alkalmazott: az ő szemszögéből teljesen felesleges kiadás az adójából segélyeket fizetni, mindenki menjen el dolgozni és éljen abból...
van a világvége mögött 1000km-rel lakó nincstelen, akit csak oda szült az anyja, nem tehet róla..munka legközelebb 1200 km-re van, de a repjegy drága..neki a lét a segély...na akkor megszüntessük, vagy ne? mindkettőnek más az igazság...és most ne az emberbaráti szeretet vezérelje a gondolataidat, hanem a józan, racionális gondolkodás..nem egyszerű ez...
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 22:03
Törölt hozzászólás
#22
Törölt felhasználó 2011. 12. 21. 22:00
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#21
nézd, vulgárisan: ki nem szarja le, hogy cáfolható vagy sem...de ha neked így jobb:)) viszont tény, hogy a Ft beesett a hírre (még így a Karácsonyi nihil kellős közepén, este, totál illikvid időszakban .)mi lesz januárban, amikor a zsidó libsi kokósbankárbróker fiúk mámorosan rádőlnek a SELL gombra...soha sem az akció a fontos (leminősítés) hanem a reakció...
te tényleg ennyire elfogult vagy? megsúgom: nincs egy cáfolhatatlan igazság..minden attól függ, honnan nézed, mondhatnám, minden relatív..de ezt már valaki elsütötte előttem:)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek