Topiknyitó: Portfolio 2016. 11. 03. 21:19

Az oroszok már tudják, meddig lehet letelepedési kötvényt venni?  

Ugrás a cikkhez
2016. december 27-ével jár le a letelepedési kötvények programja Magyarországon - írja a befektetési és állampolgárság-szerzési lehetőséget orosz nyelven kínáló immigrantinvest.com oldal. A 24.hu által felfedezett orosz honlapon nem részletezik,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=239628
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 05. 23:27
Előzmény: #69  Bekre_Pal
#74
Erre meg nincs válasz úgy látom.
elemes
elemes 2016. 11. 05. 23:07
Előzmény: #72  Törölt felhasználó
#73
Sajnálom, hogy ennyit sikerült kihozni belőle.
Törölt felhasználó 2016. 11. 05. 16:13
Előzmény: #71  elemes
#72
Ez egy tipikus elemes válasz, gyakorlatilag semmi értelmezhetö tartalom nincs benne az elözmények tekintetében, legalábbis nekem nem sikerül találni.
De biztos nagyon sikeres stílus ez a céges meetingeken. Hogyan mondjunk semmit, a tartalom illúziójával.
elemes
elemes 2016. 11. 05. 16:00
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#71
Nem feltétlenül pártos, legalábbis explicit nem: az emberek szeretik azt gondolni, hogy önálló véleményük van.

De az "ők rosszak" már önmagában is bizonyítja a gondolkodás kisiklását.

Szakirodalom:

indexhu, "Orbán Viktor félreértett rendszere, avagy hogyan bukhat el a NER"

link
Törölt felhasználó 2016. 11. 05. 14:53
Előzmény: #68  elemes
#70
ennek a gyakorlati megnyilvanulasa az lesz, hogy szerinted barmilyen velemeny, amely szerint "ok" rosszak, az egyenlo egy partos velemennyel, ahol letezik egy "mi"

ergo, mindebbol az kovetkezik, hogy onallo velemeny szerint "ok" nem lehetnek rosszak...

Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 05. 13:28
Előzmény: #68  elemes
#69
elemes, mivel eredetileg engem szólítottál meg ezzel a kissé rögeszmés álláspontoddal, kifejtenéd, hogy az én korábbi állításomban kik a "mi"?
elemes
elemes 2016. 11. 05. 13:14
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#68
Ebben némi irodalmi túlzást vélek felfedezni.

Az én prekoncepcióm szerint LÉTEZIK önálló vélemény -- csak éppen a "mi vagyunk a jók ők meg a rosszak" típusú véleményt nem tartom ennek.

Ezt persze sérelmezhetik azok, akik magukévá tették egy szekértábor álláspontját (ha egyáltalán foglalkoznak azzal, hogy mi az én véleményem az ő véleményükről, ez már metavélemény, haha)
elemes
elemes 2016. 11. 05. 13:11
Előzmény: #61  upgrayeddAKS
#67
Az a helyzet, hogy 20+ év távlatából nehezen tudok konkrét dolgokat idézni, leginkább saját magam a referencia, akkoriban ugyanis fiatal antikommunista liberális voltam, Tölgyessy Péter parlamenti felszólalásait hallgattam, drukkoltam, hogy a taxisblokád miatt monnyonle a kormány stb.

Azóta sokat finomodott a véleményem, kb látszik, hogy az MDF kormány hasonló bumfordisággal utáltatta meg magát sok emberrel, mint amit Orbán ma is alkalmaz, de azt is, hogy milyen nehéz helyzetből állították talpra az országot.

Amit a komcsik érthetően nem ismertek el (hiszen ők csinákták), a szadesz meg nem is tudom, valamiféle örök sértettség miatt az élő kákán is csomót keresett. Még Tölgyessy is, aki azért sokat bölcsült attól, ahogyan a szadi megpuccsolta és amit látott a 94-98 ciklusban.

90-ben a print média 95%-a az akkori ballib kezében volt (és országosan milliós példányszámról beszélünk, nem olyan pártízezrekről, mint manapság, internet meg nem volt) és emellé 93-ig folyamatosan jelentős teret kaptak az (akkor még csak állami) tévében és rádióban azok az ellenzéki vezetők, akik a print médiát teljes egészében utalták.

A tévét és a rádiót pont olyan bumfordi módon próbálták átvenni (a már akkor is facepalm Csurka István fantasztikus szerepvállalásával) mint most a fidesz... mindenközben az akkori legnagyobb ellenzéki pártot vastagon kitömte pénzzel a német testvérpárt.

Az alaphangulat az volt, hogy amit a kormány csinál, az csak szar lehet. Bármi.
Törölt felhasználó 2016. 11. 04. 23:12
Előzmény: #65  upgrayeddAKS
#66
pl 19,23,41
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 11. 04. 20:33
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#65
Lehet, hogy így van, ennyire nem lennék jó pszichológus / pszichiáter. Miből hoztad ezt ki?
mpagnes 2016. 11. 04. 20:20
Előzmény: #15  Bekre_Pal
#64
köszi a választ ...értem,amit írsz, de ez igénytelenség teljesen logikus és a fidesz mszp kettős közvetlen következménye a társadalom gondolkodásának...pl. a korrupt gondolkodás egészen piti szinten már egy parkolójegy szintjén is jelen van ....így nem csoda , ha ilyen vezetők futnak az ország élén....volt egy munkatársam ,aki arra volt büszke, hogy a főnöke mennyit lop a cégtől.....a megoldás nem tudom mi, mert mi személy szerint mindent elvesztettünk otthon 30 évi munka után, sok munkával, odafigyeléssel....nem volt sok mindenünk, de jól éltünk a munkánkból....
Törölt felhasználó 2016. 11. 04. 20:12
Előzmény: #62  upgrayeddAKS
#63
Mert az ö prekoncepciója szerint nem létezik önálló vélemény, csak az árokásás narratívájába helyezve értelmezhetö a világ.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 11. 04. 20:06
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#62
Miért? Lehet, hogy tényleg ezt tapasztalta anno. Itt a lehetőség a diskurzusra "csökkentett előítélet-tartalommal" :)
(Előítéletek nélküliről nem beszélnék, mert már nem vagyok annyira fiatal, hogy még higgyek ilyesmiben...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 11. 04. 20:03
Előzmény: #59  elemes
#61
Velem olyan szempontból mákod van, hogy nyitott vagyok meghallgatni bármilyen narratívát. Aztán később összevetem az adatokkal (már ha szükség van rá), és értékelem.
Mi utal az intenzívebb voltára? A szocik elkönyvelték a választók egy részét magyarkodónak, és vehemensen támadták, dehonesztálták őket? (Az a helyzet, hogy 1990-ben még bőven az iskolapadot koptattam... FYI.)
Törölt felhasználó 2016. 11. 04. 19:53
Előzmény: #59  elemes
#60
Akkor elkönyveltelek a saját definíciód szerint az ároknak orbánpárti oldalán álló tagjának...
elemes
elemes 2016. 11. 04. 18:58
Előzmény: #58  upgrayeddAKS
#59
"...kb. uannyi..."

Sokkal intenzívebb, és ráadásul látható előzmény nélküli.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 11. 04. 17:07
Előzmény: #57  elemes
#58
"De az, hogy ezeket nekem kell felhoznom, önmagában is azt mutatja, hogy az emlékezet mennyire szubjektív..."

Nem. Azt mutatja, hogy 2006-ig lényegében semmilyen formában nem foglalkoztam a politikával, és utána is évekig elsősorban csak a gazdasági vetületei miatt. :)

Szóval azt mondod, hogy az 1990-1994 ill. 1998-2002 időszakban kb. uannyi árokásás volt az akkori ellenzék részéről, mint pl. 2010 óta kormányoldalról? :)
Azért (is) kérdem, mert ugyebár nem mindegy, hogy valakik KORMÁNYON ásnak árkokat vagy ellenzékből. Utóbbiak csak hozzá szeretnének férni a zsírosbödönhöz (amitől még nem válik megbocsáthatóvá), és nincs is nagy jelentősége, hogy ellenzékben mit művel egy szoci csapat - főleg, ha súlytalan. Amúgy vityáék mégis mi a lótúrót műveltek ellenzékben? Tudod: 2006, induljunk meg a kormány ellen, stb. Meg a haza nem lehet ellenzékben...
Ha ellenzékben a maszop masszívan árkokat ásott a nézeteid szerint, akkor a fityisz hazaáruló uszítók gyülekezete lenne uezzel a mércével...
elemes
elemes 2016. 11. 04. 15:52
Előzmény: #55  upgrayeddAKS
#57
Ne kelljen már korabeli sajtót idéznem :)

Ugyanazt csinálta a ballib, bőgatyás magyarok, lépten-nyomon antiszemitizmust kiáltottak, minden szarsággal mentek nyugati testvérpártokhoz mószerolni amikor épp jobboldali kormány volt, ráültek az egykori MSZMP vagyonra és sajtóra stb.

De az, hogy ezeket nekem kell felhoznom, önmagában is azt mutatja, hogy az emlékezet mennyire szubjektív, a prekoncepciókat alátámasztó dolgokat észrevesszük, megjegyezzük, felidézzük az azzal ellentétes dolgokat meg elfelejtjük.

Nekem is van egy prekoncepcióm: a kicsinyes áskálódás és a "mi vagyunk a jók, ők meg a rosszak" nézőpont kártékony az egész ország számára.
elemes
elemes 2016. 11. 04. 15:47
Előzmény: #52  xmann
#56
Az már a te gondod, hogy még mindig relativizálást olvasol ki belőle, amikor az egész thread nem abból indult és többször hangsúlyoztam, hogy miről beszélek.

"az emberek jólétet és szabadságot akarnak"

Stb stb, egyre jobban félremegy, nincs kedvem elölről kezdeni, lapozz egyet lefelé.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 11. 04. 14:12
Előzmény: #48  elemes
#55
Jól van, akkor árokásás abszolválva :)

(Vicc volt...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 11. 04. 14:10
Előzmény: #53  _pampa
#54
"írtad a kulturális fejlődést....
vegyük hazánkat..... "

A kulturális fejlődést és Mo.-ot természetesen nem említettem egy mondatban :)
Mo. inkább visszafelé fejlődik sok területen...
A többi jó nagy rizsa abból, amit írtál :)
Sok helyen az emberek okosabbak, kulturáltabbak, stb. lettek - média ide vagy oda. Ez volt a mondandóm lényege.
_pampa 2016. 11. 04. 13:49
Előzmény: #49  upgrayeddAKS
#53
Magyarázd ezt el azon országok lakóinak is, akik sokat fejlődtek az utóbbi 150 évben. Pl. D.-Korea, Szingapúr, Dánia, Finno., stb.
Ők hogy a fa..ba tudnak modernek lenni és fejlődni is (gazdaságilag, kulturálisan, stb.) ?
upgrayeddAKS

a kérdés az mi a fontos nálad? fejlődtek?
igen. okoztak kárt ezzel a fejlődéssel?
igen.

most akkor vond ki a "fejlődésből" a "károkozást" és nézd meg az eredményt.

ezt csinálta a Földel az utóbbi 150-200 év!
és ez csak a "mérhető" károkozás,ami pedig az emberiség fejlődésében lezajlott....mérhetetlen!

írtad a kulturális fejlődést....
vegyük hazánkat.....

volt farsangunk.....és lesz helyette valentin nap!

van de lassan már csak volt... halottak napja.....és lesz helyette halloween!

stb....

ez a fejlődés?

xmann 2016. 11. 04. 13:42
Előzmény: #33  elemes
#52
Ne relativizáljunk már. Ennyi erővel mondhatod hogy van akinek az a fontos csak hogy a sör hideg legyen, és azért legyünk tekintettel már rájuk.

Ezzel szemben az a helyzet, hogy az emberek jólétet és szabadságot akarnak. A kleptokráciában azonban egyik sem lehetséges.

Nem is kell ezen okoskodni: a németek költöznek ide, vagy a magyarok németországba? Az oroszok USA-ba vagy fordítva? Hol faszább élni? Miért nem özönlenek az európaiak kazahsztánba?

Jól látható, hogy a magyarok mit akarnak: nyugat-európába jutni. Erre 2 módszer van: vagy itt megvalósítjuk az ottani modellt, vagy kimennek oda az emberek. egyelőre az utóbbi működik
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 11. 04. 13:42
Előzmény: #46  elemes
#51
Ez mitől árokásás?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 11. 04. 13:41
Előzmény: #47  elemes
#50
Úgy értettem, hogy a szocik inkább titkolni akarták a dolgot, és csak ritkán volt olyan, hogy nem törődnek azzal, hogy kiderül-e. A fidesz annyira nagyon nem zavartatja magát benne. A mennyiségre még csak utalást sem tettem, szóval nem feltétlenül ebben látom a fő különbséget. Persze mindkét fajta lopás káros...
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 11. 04. 13:38
Előzmény: #27  _pampa
#49
"akkor vidd vissza 150 évvel a "naptárat"!

pl a "média" (és más minden!)szabadon engedésével kihúztuk a palackból a dugót...."

Magyarázd ezt el azon országok lakóinak is, akik sokat fejlődtek az utóbbi 150 évben. Pl. D.-Korea, Szingapúr, Dánia, Finno., stb.
Ők hogy a fa..ba tudnak modernek lenni és fejlődni is (gazdaságilag, kulturálisan, stb.) ?
elemes
elemes 2016. 11. 04. 13:36
Előzmény: #43  upgrayeddAKS
#48
M4, M6, ... százmilliárdok mentek el akkor is.
elemes
elemes 2016. 11. 04. 13:35
Előzmény: #43  upgrayeddAKS
#47
Loptak nyíltan is, csak már rég volt, megkoptak az emlékek.
elemes
elemes 2016. 11. 04. 13:34
Előzmény: #40  upgrayeddAKS
#46
A fidesz értelmezése (soxor kimondták nyíltan, nem kell nagyon dekódolni): a kádárrendszerben pozícióba került arcok direkt utasítás nélkül is nyomta a kormánypropagandát.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 11. 04. 13:34
Előzmény: #42  elemes
#45
Csak nem a határon túli magyarok vs. "3 igenes népszav." témára gondolsz?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 11. 04. 13:33
Előzmény: #42  elemes
#44
Konkrétan?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 11. 04. 13:32
Előzmény: #25  xmann
#43
"1994-ben az mszp-szdsz konkrétan bármit megtehetett volna, de nem tette."

Diszkréten akartak lopni :)
A szocik ill. szadi nem szerették a nagy felhajtást, azt a fityisz szereti. Náluk az a lényeg, hogy majd elterelik a figyelmet az egészről. Ezt művelik főállásban min. 2010 óta...
elemes
elemes 2016. 11. 04. 13:31
Előzmény: #40  upgrayeddAKS
#42
Árokásásban nem jeleskedtek...? Dehogynem.
elemes
elemes 2016. 11. 04. 13:29
Előzmény: #39  bigyula
#41
Kb.

És fordítva :-)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2016. 11. 04. 13:29
Előzmény: #33  elemes
#40
Ezzel a rangsoros dologgal félig-meddig igazad van, meg a fontossági sorrend szubjektivitása is OK. DE...!
Joggal csípi sokak szemét, hogy mekkora pofával lopnak ezek. A másik komcsi bagázs legalább nem tolta ezerrel a propagandát lopás meg dilettáns döntések meghozatala közben, hogy mennyire nemzethyek ők, mennyire nemzetellenes a másik oldal, stb. Magyarán: árokásásban nem jeleskedtek. Rá lehet fogni a heti hetesre meg egyéb műsorokra, hogy karaktergyilkosság, miegymás - de azt nem, hogy az lett volna a hivatalos szócső. Ha volt is kormányzati támogatás (ami azért elég groteszk lenne, de ez egy groteszk ország), akkor sem a TÁBOR lejáratásáról volt szó, hanem egy-két fideszes főmuftit pécéztek ki maguknak. Simán lehet, hogy ellenszenvesek voltak az uraknak ezek a fideszesek, ami azért nem meglepő btw. :)
Szóval a FIDESZ átlépett egy-két Rubicont, hogy diplomatikusan fogalmazzak...
bigyula 2016. 11. 04. 12:23
Előzmény: #38  Bekre_Pal
#39
Ha nem vagy "fideszfan", akkor csak "ellenfan" lehetsz. :) Ez a logikájuk. Jelszó: "Aki nincs velünk, az ellenünk van!"
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 04. 12:15
Előzmény: #23  elemes
#38
f@szt határoztam meg, az, ha valamiről véleményem van, az nem tábor tevékenység

esetleg foglalkozz érdemben a véleményemmel és mutasd ki, hogy miben tévedek, abban is jó vagy, miért nem azt csinálod?
Törölt felhasználó 2016. 11. 04. 12:05
Előzmény: #34  elemes
#37
Ebben bizony pitcairn előbb jut az igazsághoz!

Ez nem orosz befolyásoltság!
pitcairn2 2016. 11. 04. 12:03
Előzmény: #34  elemes
#36
ez kb. SZÁZ EZER OLDAL "MAGYAR" jogszabály:)

Acquis communautaire
link

pitcairn2 2016. 11. 04. 12:01
Előzmény: #34  elemes
#35
DE! :)

"(2) Magyarország az Európai Unióban tagállamként való részvétele érdekében nemzetközi szerződés alapján - az alapító szerződésekből fakadó jogok gyakorlásához és kötelezettségek teljesítéséhez szükséges mértékig - az Alaptörvényből eredő egyes hatásköreit a többi tagállammal közösen, az Európai Unió intézményei útján gyakorolhatja.2

(3) Az Európai Unió joga - a (2) bekezdés keretei között - megállapíthat általánosan kötelező magatartási szabályt."

Magyarország Alaptörvénye
(2011. április 25.)
link

elemes
elemes 2016. 11. 04. 11:58
Előzmény: #32  pitcairn2
#34
nem.
elemes
elemes 2016. 11. 04. 11:57
Előzmény: #24  xmann
#33
...de ezzel még mindig csak azt mondod, hogy márpedig neked van igazad :-)

Felsorolsz egy csomó sérelmet és szerinted ezek FONTOSABBAK.

A másik tábor hívei is fel tudnak sorolni egy csomó sérelmet, amik meg szerintük FONTOSABBAK.

Van abszolút rangsor? Igen: szerinted a tied, mások szerint meg az övék.

Na kb itt tartunk most :)))
pitcairn2 2016. 11. 04. 11:57
Előzmény: #24  xmann
#32
az uniós jog már a magyar jog fölött helyezkedik el a joghierarchiában:)

kb. ennyit az itteni a demokratikus kompetenciákról:)
pitcairn2 2016. 11. 04. 11:56
Előzmény: #25  xmann
#31
csak Brüsszelbe delegálták az összes lényegi kompetenciát:)

itt már kb. az uniós jogszabályok ratifikálásának a kötelessége maradt:)
Törölt felhasználó 2016. 11. 04. 11:53
Előzmény: #29  bigyula
#30
Éppen ezért vettem a bátorságot!
Van itt történelem hamisítás oda-vissza!
Csak a valódiról ne tudjunk!
bigyula 2016. 11. 04. 11:48
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Látom, megint átment a lényeg. Az akartam jelezni, hogy a jelen, és a közeljövő történéseit még tudjuk befolyásolni, de a múltat nem. Azt legfeljebb "újraértelmezni" lehet.
Törölt felhasználó 2016. 11. 04. 11:37
Előzmény: #26  bigyula
#28
Megváltoztatták már múltat is, csak nem vetted észre!
Nincs olyan közeljövő, amin változtatni lehetne!

A történelmet nem mindegy, hogy kik íratják!
_pampa 2016. 11. 04. 11:37
Előzmény: #15  Bekre_Pal
#27
"ideje kicsit fejlődni, ideje volna visszahozni a divatba a gondolkodást, az igényességet, az etikát, sok mindent. én a magam kis világában ezen ügyködök. ha mindenki tesz egy kicsit a maga portáján, akkor célt érünk. jobbat nem tudok.
Bekre_Pal

akkor vidd vissza 150 évvel a "naptárat"!

pl a "média" (és más minden!)szabadon engedésével kihúztuk a palackból a dugót....

azt már ember vissza nem tuszkolja!
bigyula 2016. 11. 04. 11:32
Előzmény: #23  elemes
#26
"Mi a különbség? Az, hogy neked igazad van?"

NEM! Az egyik a múlt (történelem), a másik meg a JELEN, és a KÖZELJÖVŐ! Ez utóbbin még lehet változtatni, az elsőn már nem.
xmann 2016. 11. 04. 11:32
Előzmény: #19  elemes
#25
sóval az a különbség hogy a korábbi kormányok nem építették le a demokráciát és nem törekedtek a totális hatalomra. pedig pl. 1994-ben az mszp-szdsz konkrétan bármit megtehetett volna, de nem tette.
xmann 2016. 11. 04. 11:30
Előzmény: #23  elemes
#24
ÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖÖ

Hát aki szerint a demokrácia leépítése és az ipari méretű lopás az rosszabb mint bármi ami mondjuk 1994-2010 között történt, az konkrétan vagy vak vagy hülye, vagy mindkettő.
elemes
elemes 2016. 11. 04. 11:21
Előzmény: #21  Bekre_Pal
#23
...de hát most határoztad meg magad, hogy te az orbánellenes táborba tartozol :)

Vannak sokan, akik meg a ballib-ellenes táborba tartoznak és hosszan tudnák sorolni a gaztetteket, amelyeket a ballib kormányok követtek el.

Mi a különbség? Az, hogy neked igazad van?
A másik táborban állók szerint meg nekik.

"Mindenkinek van igaza." (Fodor Ákos)
Törölt felhasználó 2016. 11. 04. 11:20
Előzmény: #20  Lujoska
#22
Köszönöm! Te egy megveszekedett igazi magyar vagy! Ezért semmibe veszem a véleményed!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2016. 11. 04. 11:12
Előzmény: #19  elemes
#21
ezt nem értem, már ne is haragudj, én nem vagyok semmilyen tábor híve, azt látom, hogy egy olyan társaság van hatalmon, amelyik ezzel keményen visszaél és a nép ezt megadóan tűri. hol van ebben a magamban mormolás, meg bármilyen fanság? hol van ebben gyerek kiöntve meg hol van ebben fürdővíz? melyik része nem igaz a rövid megállapításomnak?

és hogy deriváltad ki, hogy pomt ezért nincsenek elkergetve, mert ez a szemlélet, amit előadtam?

elemes, te néha (na jó, gyakran) belezavarodsz a saját zsenialitásodba és ilyen logikátlanságokat adsz elő. figyelj oda jobban.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek