Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 23:51
#160
Ez nem romaügy, gyilkosság történt, ez egy bűnügy - nyilatkozta Kolompár Orbán, az Országos Cigány Önkormányzat (OCÖ) elnöke az MTI-nek. A Roma Polgárjogi Alapítvány elnöke, Horváth Aladár közleményben tudatta az MTI-vel, hogy megrendüléssel értesültek a vasárnap Olaszliszkán történt halálesetről.

Horváth Aladár hangsúlyozta: elítélik a súlyos bűncselekményt, és "hazánk nyugalma és békéje iránt elkötelezett roma és nem roma állampolgárokként" felhívással fordulnak minden polgártársukhoz, az ország felelős intézményeihez, hogy következetesen "szerezzünk érvényt a magyar jogállamiság normáinak, az erőszakmentesség írott és íratlan szabályainak".

Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 23:27
#159
Egy dologra biztos jó ez a fórum: kiderül ki milyen ember. Tanulságos volt végig olvasni.

Azt kb. tudom mi az általános elvárás ettől az országtól (államtól) a XXI. században, de sokak ősközösségi barbár szinten megrekedt "gondolkodással" rendelkeznek. Mindezt ügyesen leplezik ruházatukkal, autóikkal, egzisztenciájukkal, stb... de végtéreis csak ősemberekről van szó.

Béreljenek ki egy stadiont, aztán verjétek halálra egymást faji alapon, és remélhetőleg senki sem marad élve. Szerintem a nézőtér is megtelne, borsos belépődíjak mellett.

Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 23:00
Előzmény: #157  Knight Tyris
#158
Jól beszélsz. Az ember nem valami homályos felvilágosultság folytán tiltakozik az általánosítás, vagy a kollektív büntetés, a fajgyűlölet ellen, hanem mert vannak pl. cigány származású barátai, vagy ismer nagyon rendes embereket, esetleg olyan elesetteket, akin már segített, vagy fordított helyzetben pont rajta segítettek. Sajna bennünk kódolva van némileg ez a cigányellenesség (ezt nem nevezném valami direkt kultúrális gyökerűnek, hiszen pl. a cigányos viccek sem durván bántóak, mint pl. a zsidó viccek némelyike). A tapasztalatokhoz, hát én nem éltem durva környéken, de engem is jópárszor elvertek cigány gyerekek, a lepusztult külsejű szüleiktől féltem, stb. Aztán felnőtt fejjel már nem kerülök hál' istennek veszélyes helyzetbe, de azért is, mert a durva városrészeket elkerülöm, és az éjszakában sem mozgok igazán.
És akkor, hogy a kultúra mit tehet a nemes cél érdekében: nagy rajongója vagyok a zenéjüknek (nem a jóebédhez szól a nótára, meg nem a technogagyira gondolok, hanem Balogh Kálmánékra, az Ando drom-ra, Miczurára, stb. világhírű, fantasztikus, képzett őstehetségek, és a zenéjük belénk is van kódolva valamelyest) Szóval beszarás milyen zenészeik, táncosaik vannak. Pécsett minden évben van az egyéb folyamatos fesztiválok mellett romafesztivál, bomba zenészek, táncos fenoménok, kint a fél város, rengeteg roma, nincs balhé, a mediterrán hangulat jegyében, tiszta feeling az egész. Van egy remek Gandhi gimnázium, minden tisztelet az ott oktató tanároké. Ez a suli már azt valósítja meg, ami tényleg a cél, integrálja a gyerekeket, lehetőséget adva a továbbtanuláshoz, bár persze nem kevés gondot okoz az, hogy így leszakadnak a családról. De ez csak így megy.
És minél több kedvező tapasztalat minkét oldalon, annál könnyebb lesz egymás tisztelete, és az együttélés.
Addig is türelem az ártatlanok felé, és példás szigor a bűnösöknek.
Knight Tyris 2006. 10. 17. 22:32
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#157
Jonasjozsef,

elismerésem, hogy ilyen higgadt nyugodt fejjel tudtál reagálni az egyes hozzászólóknak, a sok igencsak sértő totális általánosítás után. -függetlenül attól, hogy adott megjegyzésnek volt e igazságtartalma vagy sem.

A többiek meg nézzék meg, mennyire megváltozott a topic általános hangneme, amint egy párbeszéd kialakult.
Ehhez mindkét félnek engednie kell valamennyit, a totális elfogultság bármelyik oldalon csak a durva indulatok előtöréséhez vezet.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:54
Törölt hozzászólás
#156
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:43
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
csö mindenkinek !

Utaljatok, és vegyetek Fotexet!!! :)
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:42
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#154
Na jó éjt urak!
Remélem holnap mindenki utal egy kis segitséget szegény árváknak!
ki mennyit tud!
sziasztok.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:41
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
még nem figyeltem soha.

kétségeim azért vannak, az ató a nayklánc és egyebek ami a niggerkedéshez kell sem olcsó dolog, nekm nem tellne rá.

elkanyarodtunk a témától kicsit.

jó éjszakát midnenkinek!
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:38
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#152
Azért csinálják szerintem,mert az Ami menő fekákra szeretnének hasonlitani.
De figyeld,mikor beállnak egy benzinkúthoz ,mennyiért tankolnak!Ha bünöznénék,tele nyomnák a tankot,nem 5 rugóért tankolnának!Nem egyszer láttam!
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:36
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#151
Pénznyelő

Fogok utalni,de ez nem lóverseny nyugi.
Ha belegondolnál mélyebben, hidd el hogy most akkora gyász van, hogy milliárdokkal se lehetne enyhiteni.

Én pl. a lányainak szeretnék segiteni vmilyen formában, akár ugy hogy veszek egy halom játékot és vhogy eljutatom hozzájuk, vagy vhogy másképpen. Gondolkozok.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:31
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#150
mert ha valaki úgy viselkedik öltözködik a zegyész mentalitása olyan mint egy nehézfiúnak, akkor miért gondoljam azt ,hogy összedolgozta?

főleg itt a körnéykünkön gombamód szaporodnak az ilyenek, nem hiszem ,hogy enniy embernek így bejön az élet ,és mind barna.
persze lehte hogy csak ők "kimutatják" tehát erősítik is, aa nehézfiú imázst, nem tudom miylen okból kifolyólag, mert nekik ez a menő.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:30
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#149
Még valami.Nem látok én semmit másképp.
az Olaszliszkában történteket ugyan úgy elitélem,mint bárki más!Ha valaki úgy tesz,hogy árt az embertársainak,legyen az bármilyen származású,elitélem!,de megjegyzem,hogy a származásáról senki sem tehet,viszont arról,hogy kivé,mivé válik,arról igen!
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:30
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#148
Elképesztő mi ment itt ma.
Én feltettem egy egyszerű kérdést: ki adott 1Ft-ot is a családnak? Nem voltam gépnél egész délután. Megnéztem. Senki. Rajtam kívül egyedül gentle jelezte, hogy holnap utal. Sokan itt álsajnálatból hőbörögnek, pedig nem a család sajnálata az igazi motivációja beírásuknak, hanem saját előitéletük, gyűlöletük alátámasztása. Én tényleg sajnálom őket, és ha jelképesen is, de tettem ezért. Na ez a különbség.

Pár reakció.
TTT:
"a 3 árván maradt gyereknek segítség az adomány de szerintem nem pótolja az apjukat..."
Az se pótolja, ha lemegy oda 50 skinhead és szarrá veri az ott lakó cigányokat.

Fairnando
"Azok után, amiket itt leírtatok, nem tudom, miért csodálkoztok, hogy sok cigány ilyen... "
Tök igaz, lásd következő idézet.

Saru:
"Egy rokonomnál egy házaló cigánynak meg lett mondva, hogy nem vesznek tőle semmit, menjen dolgozni, mire a viszontválasz..."
A legjobb példát írtad. Neked nyilván fel sem tűnt, ezért szólok, mik benne a kulcs részek:
menjen dolgozni...viszontválasz... Tőlem is szoktak kunyerálni, nekem is akart már ezt-azt eladni roma, de én sose küldöm el a f@szba, sose küldöm el dolgozni, nem minősítgetem, kedvesen, de megmondom, hogy "nem". És tudod mi a meglepő: ha ezt normálisan, kedvesen teszed, a fogadtatás is az lesz. (most nem az olaszliszkai gyilkosokról beszélek, mert azok bűnözők, akiknek 10-15 évre a sitten a helye, de nem szabad általánosítani).

És a legjobb: jgy kérdezte jonástól.
"Miért a bosszú az első gondolat nálad is,..."
Nézd végig a topicot. Nálatok nem a bosszú volt az első gondolat? Még tovább is mentetek, mert nem csak azt a 2-3 cigányt, hanem az összeset ki akartátok írtani...

És a legszebb, hogy közben pont akiknek a "nevében", "védelmében", "sajnálatában" írjátok, amiket írtok, pont rájuk nem gondol egyikötök sem, lásd fentiek.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:27
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#147
11.970 !!!!

csakhogy oldjam a feszultséget..:) bocs
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:25
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#146
Miért kell rögtön arra gondolni,hogy össe bünözte a rávalót?
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:24
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#145
Az egész történetben mégis az a legborzasztóbb, hogy több tucat ember élete válik sivataggá és kilátástalanná innentől kezdve.
Beleértve a romák gyerekeit is.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:22
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#144
én sem belédkötöttem, szó sincs róla ,csak kérdeztem.
legalább magamban igazságosságot szeretnék, ezért kérdeztem néhány dolgot, olyantól aki máshogy látja.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:19
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#143
én nem haragszom., soha senkire.

DOW mindjárt nullában lesz, kezd jó kedvem lenni..:) rámférne.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:17
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#142
Glóbusz,ne haragudj,elnéztem,Gyj-nek szántam a választ.
Törölt felhasználó 2006. 10. 17. 21:17
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
Jonás

Elfelejtettem: munkám sincs..:) Fotexem van csak.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek