Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 23:56
Előzmény: #778  Törölt felhasználó
#780
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 23:55
Előzmény: #777  Törölt felhasználó
#779
itt meg egy másik:link
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 23:54
Előzmény: #777  Törölt felhasználó
#778
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 23:50
Előzmény: #776  feel
#777
feel
feel 2008. 09. 08. 23:24
Előzmény: #772  Törölt felhasználó
#776
Tisztelt penznyelo!Sajnos mikor szembesulunk a valosaggal az sokszor nagyon dobbenetes es fajdalmas tud lenni.Ez van.Nem a topic a szegyen.A valosag!
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 23:22
Előzmény: #774  Törölt felhasználó
#775
bocs. csak felhúztam magam, hogy ilyen elíráson szórakoztok.
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 23:15
Előzmény: #773  Törölt felhasználó
#774
"A római korból származó, fából és elefántcsontból készült trón maradványait találták meg a Nápoly melletti Ercolanóban, az egykor a Vezúv kitörése által elpusztított város, Herculaneum helyén. A ritka leletekre még november végén bukkantak rá a régészek a híres papiruszok villája környékén. Ez a fényűző épület (Villa dei Papiri) a legnevezetesebb a Pompei közelében fekvő egykori városból, és bár már 1750-ben, miután egy kútásás közben beleütköztek falaiba, elkezdték feltárását a több mint 20 méter vastagságú vulkanikus réteg alól, még napjainkban is képes meglepetést okozni az archeológusoknak.

A régészek egy faragott sötét fából és elefántcsontból készített trón több darabját is megtalálták, köztük a királyi szék 45 centiméter magas lábait. A díszítések között erotikus rajzokat, valamint olyan görög mitológiai figurákat találtak, mint Attisz, a halál és az újjászületés, valamint Dinonüszosz, a bor, a tánc, a színház istene. Mint a Vezúv-környéki lelőhelyek vezetője, Pietro Giovanni Guzzo megállapította, ez az első eset, hogy egy római kori trón maradványai a felszínre kerülnek. Korábban a kutatók csak festményeken láthattak római trónokat, mint például a Farnesina-villában kiállított híres képen ábrázolt Aphrodité trónját. A Papiruszok villájában, amely a hagyományok szerint Julius Caesar apósáé volt, több mint 1800, csodálatos épségben maradt írott tekercset találtak, amelyeken többek között a görög filozófia klasszikusai voltak olvashatók. A 79-ben elpusztult Herculaneumot az UNESCO 1997-ben felvette a világörökség listájára.

Ötéves kutatás után sem találtak semmilyen bizonyítékot az ókori Spártát kutató régészek a régi görög mítoszra, miszerint a katonai szigoráról híres városállamban a gyengének tűnő újszülötteket ledobálták a Tejgetosz hegyéről. Az athéni egyetem kutatói az adott időszakból származó emberi csontok analizálása során arra jutottak, hogy a Tajgetosz környékén kizárólag 18 és 35 év közötti felnőttek maradványait találták. Ez egybevág a történészek elméletével arról, hogy az egész legendát maguk a spártaiak terjesztették el, egy ókori PR-akció keretében, hogy még félelmetesebbnek tűnjenek az ellenségeik számára. "

kedves havi, mi az, amivel problémád volt? nem igaz az egész történet? igaz, de nem spártaiak voltak ilyen betonkemények, hanem valaki más? vagy Taigetosz nem a Vezúvnál van?
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 23:10
Előzmény: #771  Törölt felhasználó
#773
Azért "gondolom"értetted mit szerettem volna mondani.
De igazad van: Taigetosz
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 23:02
Előzmény: #770  feel
#772
A társadalom szégyene nem csak a sok - valóban - bűnöző roma, hanem ez a topic is. Úgy ahogy van, az egész. Döbbenet volt végig olvasni.
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 22:58
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#771
"A spártaiak ledobták a "sérült" csecsemőket a Vezúvról. "
HÁH
:D
LOL
feel
feel 2008. 09. 08. 22:52
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#770
Pl.egy nemreg tortent esett,a zoldseges kert korbekeritese arammal.Mit mondott a cigo aki raadasul meg ott is volt, a lopasnal.Fenyegeto levelelet kaptunk!BIZTOS VALAMELYIK BUDOS MAGYAR IRTA!!MIT KERESTEL A ZOLDSEGESKERTBEN?KAPALNI BIZTOS NEM MENTETEK!Na ez a szomoru valosag!!
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 22:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#769
délután berakott egy linket valaki a "bokszoló vs cigok" csatájáról.

többször is megnéztem kollégáimmal, egyrészt mert tetszett a jófiú mozgása, másrészt, mert ritka gyorsan elnyerték a rosszak a büntetésüket. és nem is volt túl véres, hála istennek. csak az nem volt világos, ki volt cigány a szereplők közül. megmondaná valamelyik szakértő?
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 22:42
Előzmény: #761  feel
#768
Ezt a társadalmi réteget, Mert "retket" nem írok, ez a társadalom szülte, szerintem!
Engedd a kutyádnak, hogy az ajtó elé kakáljon, 2x,3x, tizszer, majd a tizen ötödik alkalommal rúgj bele, mert hogy képzeli ezt.......
Könyörgöm, a Parlament előtt kell hőzöngeni, nem itt.
A vezetésnek szükség volt rájuk, megvetteék őket hosszútávra...........
A spártaiak ledobták a "sérült" csecsemőket a Vezúvról.
Ezt is lehet, csak kicsit korábban volt.
Ha jól emléxem 2008-at írunk.
Ti Magyarok?
Miért a cigány az ki?
etiop, olasz, iraki?
Nem, szerintem az is magyar,lehet, hogy kisbetűvel, de magyar.
Idáig is kaptak támogatást,ezelőtt 40 éve, is,20 éve is, minden rászoruló.
Legyen az fehér, vagy szines!
Ha rászorul, kapjpon.
Mi nem szorulunk rá, hál istennek, de a családi pótlékot minden hónapban bezsebeljül.
El lennénk nélküle?El.
Miért veszzük fel?
Mert jár!
Ha jár, éljünk a lehetőséggel.
Belegondoltatok már, hogy egy álltalatok putrinak nevezett kutyaólból valaki, hogy kaphat munkát?
A bőre színe miatt fel veszik e valahova?
Az a helyzet, hogy olyan családokban, mint akik itt hozzászólnak, kerülnek ki a olyan gyermekek, akik a mcdonald-al együt a cigány gyűlöleti genetikai kóddal születnek.
Sajnálom, hogy igy kell megítélni elesett embertársainkat..........
Én több nem roma emberen segítettem már, mint ti itt együttvéve cigóknak,szerintem.
De ezzel nem szokásom kérkedni, csak ilyenkor, amikor ilyenek olvasok, de ezt a szokásomat ezennel befejeztem.
Jó éjt,
Szisztok
MAGYAROK!
(az esetleges hibákért bocs)
TrendMan 2008. 09. 08. 22:42
Előzmény: #762  feel
#767
Herceg:
Az 52 % csak úgy jöhet össze, hogy egyes roma családok többször iratják be ugyanazat a gyereket, mert többször akarják felvenni a segélyt :-)

Jól megtámadtátok Kistvánt, pedíg szerintem is fejétől bűzlik a hal.
Ha a lovad tele van bolhával, azért nem a bolha a hibás.
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 22:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#766
miért haragudnék. kár, hogy ennél hivatalosabbat nem tudsz mondani. ez az eset arra emlékeztet, amikor az öreg Kapolyit láttattad a hazai szélerőmű beruházások/engedélyesek mögött, szintén biztos, de nem megnevezett forrásra hivatkozva. nos, azt egészen pontosan tudom, hogy rosszul tudtad.
kissherceg 2008. 09. 08. 22:36
Törölt hozzászólás
#765
Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 22:34
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#764
ha az előzményre kattintanál, akkor látnád, hogy nem kértem rajtad számon százalékot. ha valaki %-okkal dobálózik, akkor érdekes lehet nekünk is tudni, honnan szedte. ez ugyanis ez tőzsdei portál, ahol szeretünk megalapozottan érvelni. ugyebár. ha például azt írja valaki, hogy a disznók ma azért nem ették meg a tápot, mert keserűnek találták, akkor adja magát a kérdés: honnan a fenéből tudja ezt valaki? megkóstolta esetleg. elette a malacol elől? (Moldova nyomán).

Törölt felhasználó 2008. 09. 08. 22:33
Előzmény: #762  feel
#763
Ezen nem is rágódtam sokat.
:)
Asszem, lépek lassan.
Jó éjt mindenkinek!
feel
feel 2008. 09. 08. 22:31
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#762
GaborGabor!Felesleges idegesiteni magunkat,ezert tartunk itt,mert egyesek mindent statisztikabol akarnak megallapitani.Ez a valo vilag!
feel
feel 2008. 09. 08. 22:28
Előzmény: #759  Törölt felhasználó
#761
Szerintem felesleges belemenni a szamhaboruba.A lenyeg,hogy nagyon sok adoforintunkba kerulnek.Ez teny!Ez lehet 1ft-.......ft.1%-..........%

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek