Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gbaker 2010. 10. 01. 20:44
Előzmény: #3298  Törölt felhasználó
#3300
Nem az a jó, hogy segély kapnak, hanem az, hogy ha már kapják akkor azt ilyen feltételekkel. Én nem tiltakoznék ellene ha kártyára kapnám a segélyt. Az hogy valakit származása alapján diszkriminálnak nem helyes, ez ellen tiltakozni kell. Én azért mert nem roma vagyok, nem kaphatok ingyen jogosítványt. Neked mindent a szádba kell rágni?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 20:41
Előzmény: #3289  gbaker
#3299
Ezen meg még mindig nem tudok túljutni. Egész nap azt kérdeztem, hogy írd le saját gondolataidat, ötleteidet. Erre ezt kaptam:

"Szerintem tökéletes megoldás sohasem lesz, de a Jobbik programja, sokat javíthat a helyzeten"

Egyszerre röhögök és sírok.

0, azaz nulla konkrétum. Basszus még a támogatott pártod javaslatait SEM TUDOD leírni, csak azt mondogatod, hogy a Jobbiké az jó megoldás. Nyilván mert Vona azt mondta...

Gondolom, ha leveszem rólad a fülhallgatót, akkor azon egy Vona hangon felmondott szöveg megy egész nap a füledben: beszív, kifúj, beszív, kifúj...
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 20:33
Előzmény: #3296  gbaker
#3298
Beégés 2.0.

Úgy sikerült érvek és konkrétumok nélkül lemarsaságoznod, amiket írtam, hogy ezek szerint el se olvastad azokat. Ezt a hírt ugyanis pampa ma már bemásolta ide és én (nem először, mert hasonló ötletre már írtam), hogy ezekkel egyet tudok érteni.

Egyébként sikerült beleesned a pampaféle csapdába is. Ő pont ugyanezt az utat járta ma be: hőbörgött a támogatott jogsira, majd egyetértett a szlovák segélyezéssel. Látszik, hogy értelmező olvasás és gondolkodás helyett reflexreakciókat vált ki belőletek a cigánykérdés. Cigányok kapnak valamit -> azonnal felháborodunk. Szlovákok adnak cigányoknak valamit -> helyes, mert a szlovákok mostanság fetisizált példák lettek (persze csak ilyenkor, mert egyébként mocskos országrabló tótok).

Elárulom, hogy a pénzbeli segély helyett képzést támogatunk, akkor az nemcsak a hazai jelenlegi segélyezésnél, hanem a szlovák példánál is szigorúbb, célhoz kötöttebb támogatás. Ennek megértéséhez persze túl kell jutni a probléma primitív, ösztönszintű kezelésén.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 20:33
Előzmény: #3296  gbaker
#3297
Beégés 2.0.

Úgy sikerült érvek és konkrétumok nélkül lemarsaságoznod, amiket írtam, hogy ezek szerint el se olvastad azokat. Ezt a hírt ugyanis pampa ma már bemásolta ide és én (nem először, mert hasonló ötletre már írtam), hogy ezekkel egyet tudok érteni.

Egyébként sikerült beleesned a pampaféle csapdába is. Ő pont ugyanezt az utat járta ma be: hőbörgött a támogatott jogsira, majd egyetértett a szlovák segélyezéssel. Látszik, hogy értelmező olvasás és gondolkodás helyett reflexreakciókat vált ki belőletek a cigánykérdés. Cigányok kapnak valamit -> azonnal felháborodunk. Szlovákok adnak cigányoknak valamit -> helyes, mert a szlovákok mostanság fetisizált példák lettek (persze csak ilyenkor, mert egyébként mocskos országrabló tótok).

Elárulom, hogy a pénzbeli segély helyett képzést támogatunk, akkor az nemcsak a hazai jelenlegi segélyezésnél, hanem a szlovák példánál is szigorúbb, célhoz kötöttebb támogatás. Ennek megértéséhez persze túl kell jutni a probléma primitív, ösztönszintű kezelésén.
gbaker 2010. 10. 01. 19:57
#3296
Ami nálunk nem kellett, az okosok bevezetik:
"Szlovákiában rövidesen egy új projektet indítunk. Ennek lényege, hogy a romák a támogatásokat, segélyeket nem készpénzben, hanem bankkártyára kapják. A kártyáról naponta csak egy meghatározott összeget lehet leemelni, s azt nem lehet italra és cigarettára költeni. Ettől a helyzet javulását várjuk" - mondta a szlovák parlamenti elnök.
Sőt, még tovább is fejlesztették:
A kártyáról naponta csak egy meghatározott összeget lehet leemelni.
gbaker 2010. 10. 01. 19:49
Előzmény: #3294  gbaker
#3295
Ez egy pénznyelő féle megoldás a cigány problémára, amit én, mivel nem humánus, nem támogatok.
gbaker 2010. 10. 01. 19:39
#3294
gbaker 2010. 10. 01. 19:27
Előzmény: #3290  Törölt felhasználó
#3293
Még valami: ne felejtsd el hogy te a dolgozók (főleg a kétkezi) kizsákmányolásából élsz. Ha ők nem dolgoznak, te hiába okoskodsz, éhenhalsz. Ne sz@rj oda, ahonnan eszel.
gbaker 2010. 10. 01. 19:21
Előzmény: #3290  Törölt felhasználó
#3292
Te csak a másik embert lenézni. és magadat magasztalni tudod. mert te vagy a valaki. Kocsmában évtizedek óta nem jártam. ne tévessz össze a védenceiddel.
gbaker 2010. 10. 01. 19:14
Előzmény: #3288  Törölt felhasználó
#3291
"Hol próbálták ki és hol van arra valami vonatkozó statisztika, tanulmány, hogy az mennyire és miért nem vált be, ha nem vált be?"
Pl. Finnország. Ők megtehették, hogy számunkra elképzelhetetlenül nagy összegeket toltak a cigányok felzákóztatásába, de semmilyen eredményt nem értek el. Egyszerűbbnek látták 18 éves korukra nyugdíjazni őket. Úgy gondolom ezeket a történeteket minden tájékozott ember ismeri, Te valamiért nem.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 19:09
Előzmény: #3289  gbaker
#3290
"Szerintem tökéletes megoldás sohasem lesz, de a Jobbik programja, sokat javíthat a helyzeten"

Csúcs. Én bértopicoló, szoci-libsibérenc, stb. vagyok, bezzeg te micsoda önálló gondolatokkal bírsz? Hát ez aztán megoldási ötlet gyűjtemény a javából.

Kértem, hogy írd le, miben "marhaságok" az én ötleteim - nem sikerült írnod SEMMIT, se érvet se konkrétumot.

Kértem, írd le a SAJÁT gondolataidat, ötleteidet - SEMMIT nem sikerült írnod. Egyet se.

Nincs több kérdésem. Menj vissza a kocsmába, vagy egy Jobbikos lakossági fórumra. Ott lehet, hogy nagyobb sikered lesz. Ide ez kevés.
gbaker 2010. 10. 01. 19:05
Előzmény: #3286  Törölt felhasználó
#3289
Szerintem tökéletes megoldás sohasem lesz, de a Jobbik programja, sokat javíthat a helyzeten. Én a humánus megoldás híve vagyok, nem szeretnék népírtást. Az elmúlt évek kormányainak nem volt érdeke megoldást találni, és a Fidesz sem jó úton halad, bár néhány látszatintézkedést hozott. Viktor keze is kötve van. Ő is tudja, hogy a Jobbik programja a legjobb, de nem támogathatja.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 19:00
Előzmény: #3287  gbaker
#3288
Ebben nincs se konkrétum, se érv. Melyik ötletem, miért rossz? Hol próbálták ki és hol van arra valami vonatkozó statisztika, tanulmány, hogy az mennyire és miért nem vált be, ha nem vált be?

Ez amit írtál, az egy nagy üres blöff. Erről beszéltem: ez a hőbörgő feletti kocsmaszint. Amikor egy félértelmiségi, vagy tanultabb melós káromkodás és fröcsögés nélkül akar "okoskodni".

Eddig amit írtál, az értékelhetetlen.

Ja és várom a TE GONDOLATAIDAT, ÖTLETEIDET. Nos?
gbaker 2010. 10. 01. 18:56
Előzmény: #3284  Törölt felhasználó
#3287
Az általam írtak konkrétan miben és miért "marhaságok" szerinted?
A Te javaslataidat már sok helyen, tőlünk sokkal gazdagabb országok kipróbálták, töméntelen mennyiségű pénzt beleölve. Soha, sehol senkinek nem sikerült, pedig nagyságrendekkel kevesebb roma van, mint nálunk.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 18:53
Előzmény: #3285  gbaker
#3286
Sokadjára:

Az általam írtak konkrétan miben és miért "marhaságok" szerinted? Ill. neked milyen konkrét ötleteid lennének a roma kérdés megoldására?
gbaker 2010. 10. 01. 18:49
Előzmény: #3282  Törölt felhasználó
#3285
Mi a kérdés?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 18:47
Előzmény: #3283  gbaker
#3284
Személyeskedés helyett érdemi választ szeretnék tőled kapni. Az általam írtak konkrétan miben és miért "marhaságok" szerinted? Ill. neked milyen konkrét ötleteid lennének a roma kérdés megoldására?

Kíváncsi vagyok, hogy egy nem "észosztó"-nak milyen gondolatai vannak. Ha vannak. Várom.
gbaker 2010. 10. 01. 18:45
Előzmény: #3280  Törölt felhasználó
#3283
Az én foglalkozásom nem kétkezi munka, de tisztelem becsülöm azt. Az okoskodókat viszont megvetem. A foglalkozásomon kívül mikor még fiatalabb voltam nagyon sok fizikai munkát végeztem. Te mind a két fajta munkán elvéreznél, mert Neked csak az ész osztása megy.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 18:34
Előzmény: #3276  Törölt felhasználó
#3282
Erre viszont nem válaszoltál. Várom az érdemi ötleteidet. Erről ugyanis nem sikerült írnod, csak személyeskedned.
gbaker 2010. 10. 01. 18:34
Előzmény: #3278  gbaker
#3281
Ez az ürge is évekig osztotta az észt, nem tudták meggyőzni. A valóság hamar megtette helyettük.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 18:34
Előzmény: #3279  Törölt felhasználó
#3280
Viszont jellemző a kétkezi melósokra az a mentalitás, hogy csak a kétkezi munka az igazi munka...
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 18:33
Előzmény: #3277  gbaker
#3279
Mellélőttél.
gbaker 2010. 10. 01. 18:24
Előzmény: #3276  Törölt felhasználó
#3278
Te is így jársz, ha nem oszlik a lilaköd:
link
gbaker 2010. 10. 01. 17:59
Előzmény: #3271  Törölt felhasználó
#3277
Te vagy az a tipikus semmihez sem értő okoskodó, aki elolvasott néhány könyvet, szerzett valami végzettséget igazoló papírt. Igazából egy villanykapcsolót sem tudsz felszerelni, ha kikerülnél a valóságba, a védett környezetedből meghalnál. Sajnos, hozzád hasonlók irányították ezt az országot, ezért tartunk itt.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 17:28
Előzmény: #3272  Törölt felhasználó
#3276
Hát gbaker tőled aztán várhatok higgadt, személyeskedéstől mentes, érdemi hozzászólást. Ez eddig se ment neked. Azért most még reménykedek, hátha ma sikerül.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 17:27
Előzmény: #3273  pampa
#3275
A 3. pontra külön reagálok.
"Gyakorlatilag igen.
Abban az esetben,ha tudatosul,hogy le is lőhetik őket akkor talán lenne visszatartó ereje"

Ezzel több baj is van.
1. Ezt arra válaszoltad, hogy gyereket is lelőhetnek. Egy gyerekben kevésbé "tudatosul" ez előre. Márpedig, ha egy idegbeteg boltos akár a gyanúja miatt is lelőhet egy gyereket, az nagy baj.
2. MINDEN intézkedésnél, döntésnél, új szabálynál nem csak azt kell megnézni, mi az, amiben ez segít. Hanem az is, hogy milyen negatív következményei lehetnek. Most Magyarországon egy olyan társadalomban, ami tele van indulattal, feszültséggel, ahol mindenki mindig a másikra mutogat, stb. stb. ilyen körülmények között szvsz sokkal többet árt a rendszered, mint használ. Ugyanis baromi könnyen kijátszható lesz és a bűnelkövetők minden tettüket ön-, ill. vagyonvédelemre hivatkozva fognak majd megtenni. Így összességében lehet, hogy kiszűrtél néhány ezer félős, piti bolti tolvajt, autófeltörő gyereket, meg lakásba besurranó piti bűnözőt. Viszont hihetetlenül veszélyes eszközt adtál mindenki és így a valódi bűnözők kezébe is. Összességében valószínűleg többet ártasz, mint használsz a rendszerrel. Ezt végig gondoltad? Nem hiszem.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 17:22
Előzmény: #3273  pampa
#3274
1. Oké. Ebben az esetben már csak azt nem értem, hogy ha pénzt nem is kapnának, hanem továbbképzést, az ellen miért hőbörögtél? Hiszen az méginkább célhoz kötött támogatás. Nem költheti el akármire, mint a pénz. Itt önellentmondásban vagy.
2. Ok, így már elfogadom ezt az álláspontot. Egyet nem értek vele. Így ugyanis rengeteg rosszul, vagy átlagos körül kereső család helyzetét nehezíted meg. Amellett, hogy kiszűröd a megélhetési gyerekgyártást, az ilyen, egyébként normálisan dolgozó családok esetében is megnehezíted a 2-3 gyerek vállalást. Ami tovább veszélyeztetheti, az amúgy is gyatra születésszámot és a fogyó népességünket. Én inkább abban látnám a megoldást, hogy pénz helyett itt is másképpen adnám ezt a támogatást: kaja, iskolaétkezés, tankönyv, könyv, ruha, utazási támogatás, számítógép, internet, nyelvtanfolyam, magántanár, stb. stb. stb..
pampa 2010. 10. 01. 17:15
Előzmény: #3269  Törölt felhasználó
#3273
Igen. A segély összegét leutalni az önkormányzatoknak és ők közmunkavégzés ellenében fizetnének.
Természetesen a születendő gyermekekre vetítve.
Gyakorlatilag igen.
Abban az esetben,ha tudatosul,hogy le is lőhetik őket akkor talán lenne visszatartó ereje,és azt nem tudom elfogadni,hogy a szabad fegyverviseléss nőne a fegyverrel elkövetett bűncselekmények száma. A bűnözök most is tartanak fegyvet illegálisan.

Családik Átmeneti Otthona
Gyermekek......
Nők.......
Ilyen helyen lehet tapasztalatot szerezni,az itt élők jelentős része a mélyszegények köréből tevődik ki.
Etnikum független.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 17:10
Előzmény: #3265  gbaker
#3272
Gbaker: a személyeskedés helyett inkább várom a konkrétumokat és érveket. Szóval mi és miért volt "marhaság" abban, amit írtam és milyen javaslataid lennének. Néhány pontban foglald össze kérlek. Köszönöm.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 17:09
Előzmény: #3265  gbaker
#3271
A te szinted tipikusan az a kocsmai szint, ahol megmondják a tutit. Mocskos, hülye politikusok - majd én. Mocskos, hülye bankárok - majd én. Stb. stb. Mindezt semmilyen végzettséggel, tudással.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 17:07
Előzmény: #3268  pampa
#3270
Nem.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 17:06
Előzmény: #3267  pampa
#3269
1. Pénz helyett munka ellenében adni a segélyt. Közmunkára gondolsz?
2. CSP-t csak egy gyerek után. Ez jó. De ahol most 7 van, azokkal mi lesz? Világos, hogy ez a rendszer ROSSZ volt. Na de ezt egycsapásra nem szüntetheted meg, mert egy 7 gyerekes családnál 7 gyereket löksz ki az utcára ezzel azonnal, akik SEMMIRŐL NEM TEHETNEK. Tehát hogy gondoltad?
3. "minden jogot megadni az állampolgároknak életük és vagyonuk védelmére". Minden? Ezt hogy érted? Írj példát. Mondjuk egy boltos megölheti a bolti tolvajt? Ha gyerek akkor is?
pampa 2010. 10. 01. 17:05
Előzmény: #3262  Törölt felhasználó
#3268
penznyelo

Tudod mit takarnak ezek a betűk?
CSÁO
GyÁO
NÁO
pampa 2010. 10. 01. 17:03
Előzmény: #3262  Törölt felhasználó
#3267
"Már többször leírtam a megoldás a pénz. El kell venni az összes segélyt és csak munkavégzés ellenébe adni.
A CSP-ot csak egy gyermek után alanyi jogon és minden további után visszaigényelni a befizetett adó és járulék terhére.

És ezzel párhuzamosan megerősíteni a rendőrséget és minden jogot megadni az állampolgároknak életük és vagyonuk védelmére."

Ez az amit én tartanék elfogadhatónak.

Esetleg még az oktatást is fizetőssé lehetne tenni és megszünteni a kötelező iskoláztatást. Természetesen a tandíj összegéért ingyenes étkeztetést adni a gyermekeknek. Így senkit sem érne hátrány.
szvsz
gbaker 2010. 10. 01. 17:00
Előzmény: #3264  Törölt felhasználó
#3266
Menj ki terepre, tapasztalj, ne a más f@szával verd a csalánt!
gbaker 2010. 10. 01. 16:55
Előzmény: #3264  Törölt felhasználó
#3265
Ha Te csak az ezred részét megtanultad volna annak amit én, nem beszélnél ilyen marhaságokat.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:51
Előzmény: #3263  gbaker
#3264
Hőbörgés helyett inkább olvasd el az előző néhány oldalt is, ne csak a bemásolt hírt. Sokat tanulhatsz belőle, ha már önálló gondolataid nincsenek a fröcsögésen kívül.
gbaker 2010. 10. 01. 16:48
Előzmény: #3223  pampa
#3263
Ez diszkrimináció és kirekesztés amely ellen nagyon határozottan fel kell lépni. Remélem ezt pénznyelő, az EBH, a jogvédők, az antifák nem hagyják szó nélkül. Ez egy demokráciában megengedhetetlen. Mikor lesz a demonstráció?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:45
Előzmény: #3261  pampa
#3262
"Van egy ideális megoldás mindenki számára amit elképzelne. Mindenkinél más,más... .
Én leírtam egy számomra elfogadhatót"

Bizonyára az én figyelmemet kerülte el, de én nem láttam ilyet. Kérlek pár mondatban foglald össze a te roma-ügyi megoldási ötleteidet. (azt, hogy 40 éve mi volt, azt hagyjuk, hogy itt-ott mi volt, hagyjuk, Olaszliszkát, meg hogy sok a cigány tolvaj, hagyjuk, meg a személyeskedést is - érzelmektől mentes, jövőbe mutató megoldási ötleteket várok néhány pontban). Megköszönöm előre is.
pampa 2010. 10. 01. 16:42
Előzmény: #3260  Törölt felhasználó
#3261
Látod megint bizonyítod,hogy csak a kötekedés a szöveg kiforgatása a célod, nem a megértése.

Van egy ideális megoldás mindenki számára amit elképzelne. Mindenkinél más,más... .
Én leírtam egy számomra elfogadhatót,de ha ezt nem alkalmazza senki akkor el tudom fogadni pl. ezt a Szlovák módszert is. De ha ezt sem vezetik be akkor tudomásul veszem azt ami van mivel nem tehetek mást. Így érted?

És az oktatás,képzés mint megoldás már elavult. Lejárt a szavatossága, volt rá 20 év nem válltotta be a hozzá fűzött reményeket. Szerinted a szülő most fog ráébredni,hogy annak idején milyen hülye voltam amikor elblicceltem az iskolába járást és nem szereztem szakmát amivel munkát tudnék vállalni? De bizony ezt már nem engedem meg a gyermekemnek és mindent elkövetek annak érdekében,hogy ő ne ezt az utat járja?

Éltél te már közöttük? Hallgattad már a beszélgetésüket egymás között? Próbáltad már tanítani őket valamire? Esetleg szakmára? Van bármilyen tapasztalatod róluk? Nem olyanra gondolok amit a neten olvastál,hanem amit a saját bőrödön tapasztaltál?

Mert én sajnos mindet próbáltam,és különböző területeken....
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:29
Előzmény: #3257  pampa
#3260
"Mert fölösleges. Kidobott pénz"

Nem veszed észre, hogy önellentmondásba kerültél?

Azt elfogadod, amit a szlovákok tesznek, miszerint kapnak a romák segélyt, csak nem pénzt, hanem egy bankkártyát, amivel nem vehetnek akármit. E szerint te is költenél a romákra.

De elutasítod azt (döbbenetes szűklátókörűséggel, önellentmondással), hogy a segély helyett képzést kapjanak. Ráadásul nem alanyi jogon, erre pályázniuk kellett és x ember kapta meg.

A kettő között (szlovák példa és a lenti) elárulod, hogy a tekintetben, hogy pénzt költ az állam rájuk, mi a különbség?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:26
Előzmény: #3256  Törölt felhasználó
#3259
"Ma se sokat kerestünk, de a csóró embernek még mindig ott a sex. :-)" .(Ma naon sziporkázom)
Ez is lehetne szállóige .De sajnos eltűnik a történelem viharában ., pedig mi munkám van benne .
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:26
Előzmény: #3252  pampa
#3258
Téged nem tudom, miből mentettek fel korábban, de némi továbbképzés, vagy önképzés nem ártana szvsz...
pampa 2010. 10. 01. 16:26
Előzmény: #3255  Törölt felhasználó
#3257
Mert fölösleges. Kidobott pénz. Ezt csináljuk 20 éve. Nem működik. Felnőtt egy generáció aki úgy szocializálódott,hogy odahaza azt látta a jövedelem szerzés módja a gyermekvállalás és a segélyért való sorbanállás. Ezen már nem tudunk válltoztatni.
És a Szlovák csak egy példa,hogy ők legalább lépnek az ügyben.
Mi már túl vagyunk a 24. órán. A tárgyalásos megoldásnak már nincsen értelme,de a semminél még a Szlovák módszer is jobb.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:23
Előzmény: #3254  Törölt felhasználó
#3256
Basszus , ezt nem célozgatásként írtam .Ez egy gondolat, ami ha híres ember lennék ,szállóigévé válhatna.
"de a jelenben a múltat akarni megváltoztatni, azt nem lehet. " Na most jön a kekeckedés , az attól függ kiírja a történelem könyvet . (nem a történelmet).
Ma se sokat kerestünk, de a csóró embernek még mindig ott a sex. :-)
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:13
Előzmény: #3253  pampa
#3255
Igen, mint azt sokszor kifejtettem már, az ilyesmit is támogatom. Egyébként a támogatott képzés (amire lent hőbörögtél) az is pont ugyanez: segély helyett LEHETŐSÉGET kap, nem pénzt, amitvel a jelenlegi életvitelét folytatja.

Még mindig ellenzed ezt, vagy már rájöttél végre, hogy lent milyen hülyeségeket írtál? (ráadásul most magadnak is ellent mobdasz, mert azt elfogadod ezek szerint mégis, hogy szlovák mintára kapjanak valamit - akkor ez miért nem lehet képzés pl.?)
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 16:08
Előzmény: #3249  Törölt felhasználó
#3254
Láttál olyat tőlem, hogy szerintem a múltból nem kell tanulni? Nem. Akkor meg miről beszélsz? Tanulni kell belőle, de a jelenben a múltat akarni megváltoztatni, azt nem lehet.
pampa 2010. 10. 01. 15:43
Előzmény: #3252  pampa
#3253
"Szlovákiában rövidesen egy új projektet indítunk. Ennek lényege, hogy a romák a támogatásokat, segélyeket nem készpénzben, hanem bankkártyára kapják. A kártyáról naponta csak egy meghatározott összeget lehet leemelni, s azt nem lehet italra és cigarettára költeni. Ettől a helyzet javulását várjuk" - mondta a szlovák parlamenti elnök.

Máshol is próbálkoznak az ideális megoldás megtalálásával.
pampa 2010. 10. 01. 14:24
Előzmény: #3248  Törölt felhasználó
#3252
Képzés? Hol élsz te?
Tudod,hála liberélis oktatáspolitikánknak manapság fel lehet mentetni a gyermeket akár matekból vagy magyarból is. Azonkívül a szülő beszerezhet olyan orvosi papírt amin igazolja,hogy gyermeke ideges,robbanékony stb. tulajdonsággal bír egy a pedagógus az órán nem szóhat hozzá,nem fegyelmezheti szóban.

Amiről te írsz az a múlt. Ezt csinálták 20 évig semmi erdménye. Most jön a darsztikus "gyógymód" a problémára. Műteni,amputálni kell ha már a gyógyszer nem segített.

Ők már kaptak halat is és hálót a halászáshoz....
mégis éheznek,Csak azt tudják elfogadni,ha odavisszük nekik a sült halat.
Nem tudsz felmutatni olyan felzárkóztatási programut az előző 20 évből ami sikeres volt.
És nem a kormányok hibájából hanem a részvevők hozáállása miatt.

Miből finanszírozzuk tovább az ügy rendezését?
Lassan már nekünk sincsen elég pénz a megélhetésünkre. És ha mi éhenhalunk akkor a segélyezett réteg is odalesz.
22-es csapdája,nekik kellene észheztérniük,hogy már nem tudja a társadalom tovább orvosolni a problémájukat.

És a végén csak egy megjegyzést. Miért lehet a segélyből alkoholt és cigarettát venni?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 14:14
Előzmény: #3246  Törölt felhasználó
#3251
Tudod , 1 1/1-séges szervezet ha megbetegszik akkor a Dr.bácsi ad gyógyszert(nem elgurulósat)
de közben a szervezet próbál védekezni , ha ez sem segít jön a műtéti hiba .
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 14:08
Előzmény: #3247  Törölt felhasználó
#3250
:-)))))))))))))))))))))9
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 14:07
Előzmény: #3246  Törölt felhasználó
#3249
Ezt Én találtam ki .
Aki a múltból nem tanult a jelent nem érti , a jövőt nem éli meg .

s.k.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 14:06
Előzmény: #3244  pampa
#3248
"Már többször leírtam a megoldás a pénz. El kell venni az összes segélyt és csak munkavégzés ellenébe adni."

Aki már végez munkát, annak értelmetlen a segély. Az ugyanis már meg tud élni. A segély helyett kell egyrészt nem pénzbeli támogatás. Másrészt nagyon sok olyan program, mint amin ma felháborodtál. Ami hátrányos helyzetű, mélyszegénységben élő cigánygyerekeknek segít a tanulásban, később elhelyezkedésben, illetve mér felnőttek esetében javítja a lehetőségeiket a munkaerőpiacon (a jogsi + informatikai képzés kiváló).
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 14:05
Előzmény: #3245  Törölt felhasználó
#3247
De lett egy Martin Luther Kolompár királyunk, népe kiválasztottja. Kis magányos (utolsó) akcióhős.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 14:04
Előzmény: #3244  pampa
#3246
Pampa:

"45- után mindenki előtt viszonylag egyenlő esély volt. Az ország romokban, újjá kell építeni. Volt munka bőven. Beindultak az iskolák lehetett szakmát tanulni és dolgozni. Mindenki közel azonos eséllyel.És mi lett ebből?"

Ha azt mondom neked, hogy 1250-en tavaly tavasszal OTP-t kellett volna venni minden pénzért, az szerinted egy használható kijelentés?

A múlt megtörtént. A mit kellett volna ÉRTELMETLEN. Nem csak a tőzsdén, mindenhol.

MOST van egy probléma. Vagy szerinted nincs nincs ma Magyarországon cigányprobléma? Mert szerintem van.

És ezt bizony most kell kezelni, most kell ötlet, hogyan tovább. Az, hogy 50, 80, 100, 500 évvel ezelőtt mi volt, az max. a tanulság szempontjából érdekes, de a "kellett volna" típusú kijelentés értelmetlen, HASZNÁLHATATLAN. Ez ugyanis nem oldja meg a problémát.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 14:01
Előzmény: #3243  Törölt felhasználó
#3245
Vagyis Nekik is. Én eddig +tettem amit a "Haza megkívánt " ! Itt nem akarom hősökhöz hasonlítani magam ,de a befizetett adómból sok kis purdé kapott csp.-t sok sört tudtak venni belőle ,sok játékgépbe lehetett zsét nyomni stb. ebből a pénzből az iskolába járást is lehetett volna finanszírozni.stb
pampa 2010. 10. 01. 14:00
Előzmény: #3238  Törölt felhasználó
#3244
45- után mindenki előtt viszonylag egyenlő esély volt. Az ország romokban, újjá kell építeni. Volt munka bőven. Beindultak az iskolák lehetett szakmát tanulni és dolgozni. Mindenki közel azonos eséllyel.És mi lett ebből? Kérdezzél azoktól akik akkor már éltek,hogy álltak e "karókkal" emberek a suli kapuban,hogy megverjék azokat akik a kisebbséghez tartoznak?
Na ugye. Miért vezették be a KMK a BTK-ba?

Ezek után nem értem,hogy miért kellene a roma kérdéssel foglalkozni. A lehetőség adott volt aki nem élt vele az leszakadt,és lecsúszott egy olyan szintre ahonnét nincsen vissza út. Nem a többségi társadalom hibájából, hanem önhibából. Jelenleg szintén ez a helyzet. A rendszerválltás óta mire volt jó az a temérdek pénz ami a felzárkóztatásukra,integrációjukra el lett költve,volt értelme?
Mert ugyan ott vagyunk ahhonnét elindultunk. Egyhelyben járunk ezen a területen. Erőszakkal nem lehet valakit átnevelni,ha ő nem akar akkor fölösleges pénzkidobás.

Van egy régi közmondás miszerint hiába nyomod a disznó fejét a vájúba,ha ő nem akar, akkor nem eszik....

Már többször leírtam a megoldás a pénz. El kell venni az összes segélyt és csak munkavégzés ellenébe adni.
A CSP-ot csak egy gyermek után alanyi jogon és minden további után visszaigényelni a befizetett adó és járulék terhére.

És ezzel párhuzamosan megerősíteni a rendőrséget és minden jogot megadni az állampolgároknak életük és vagyonuk védelmére.

Úgy érzem,hogy a többségi társadalom kimerítette a lehetősét ezen a trületen.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:56
Előzmény: #3242  Törölt felhasználó
#3243
"Viccet félre téve , hol van az előírva , hogy a cigány kérdést nekünk kell megoldani"

Nekünk = Magyarországnak (azaz minden magyar állampolgárnak). Hiszen a cigányság is Magyarország része.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:53
Előzmény: #3238  Törölt felhasználó
#3242
Viccet félre téve , hol van az előírva , hogy a cigány kérdést nekünk kell megoldani . Ők is megoldhatnák. és senki ne jöjjön a"kultúra dumával" nekem eszembe se jut lóra pattanni és lenyilazni Európát.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:52
Előzmény: #3240  Törölt felhasználó
#3241
S(z)arkozy felajánlotta a luxemburginak, hogy vegyen magához néhány romákot, ha annyira a szívén viseli a hányatott sorsukat.
Nem kellett neki egy sem.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:45
Előzmény: #3238  Törölt felhasználó
#3240
Megont belekotnyeleskedem .
Itt olvastam , nem régiben .Mindenki kap 1/2 , ha meg van vele elégedve megkapja a másik 1/2-t is.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:42
Előzmény: #3231  Törölt felhasználó
#3239
Jah . Elfelejtettem megköszönni , hogy válaszra méltatott .

KÖSZÖNÖM !!!
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:39
Előzmény: #3227  pampa
#3238
De pampa, fel is tehetem neked a kérdést, te hogyan kezelnéd a roma kérdést? hm? Várom a javaslataidat.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:38
Előzmény: #3236  Törölt felhasználó
#3237
Naon . Megyek is, és kartonból vágok táblát .
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:36
Előzmény: #3232  Törölt felhasználó
#3236
Örülnél neki, ha a házatok előtt megálló oskolabuszból egy sztojka v. raffael vigyorogna rád?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:36
Előzmény: #3233  Törölt felhasználó
#3235
A fene , lemaradtam. :-)
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:35
Előzmény: #3231  Törölt felhasználó
#3234
Jéééé, télleg , akko mostantó nem kereklámpás zsigával ,hanem camionnal?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:34
Előzmény: #3228  Törölt felhasználó
#3233
Legális jogsival nagyüzemi szintre lehet emelni a fakitermelést.
Nem tolikocsival, hanem pöpec IVECO-val.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:32
Előzmény: #3231  Törölt felhasználó
#3232
Legalább Én nem okozok neked csalódást .
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:30
Előzmény: #3228  Törölt felhasználó
#3231
JocH, legalább elolvastad volna a hírt, amire fröcsögsz. (de tőled nem is várhatunk többet). C jogsit szerezhetnek. Nem személyautó, hanem teherautó vezetésére lesznek képesek. Ergo munkát tudnak vállalni.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:29
Előzmény: #3227  pampa
#3230
Mérhetetlenül egyszerű a hozzáállásod.

"Szerintem valakit pozitívan csak úgy lehet diszkriminálni,hogy az mást negatívan érint."

Ez pl. baromira nem így van. Pl. GYES, az is egyfajta pozitív diszkrimináció, támogatjuk a gyerekes anyát. Nem azért, mert a nem gyerekesekkel ki akarunk cseszni, hanem azért, mert azt gondoljuk, hogy a gyerekvállalás hasznos a társadalom szempontjából, ezért megéri ezt államilag támogatni, ezzel növelve a társadalmi összhasznosságot. Hátrányos helyzetű romák támogatása is ilyesmi. Nem azért van, hogy veled, nem romával kicsesszünk, hanem azért, mert társadalmilag hasznosabb, ha ezek az emberek be tudnak illeszkedni a társadalomba, mintha pl. bűnözők lennének. A segélynél - ami semmire nem motivál, sőt inkább az állapot fenntartására ösztönöz - összehasonlíthatatlanul jobb megoldás valamilyen szakmához, képesítéshez való hozzáférést támogatni.

De tartok tőle, hogy ezt nem érted. Vagy mert egyszerűen nem akarod megérteni (a benned lévő előítélet és gyűlölet eltompítja a gondolkodásod), vagy nem tudod megérteni.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:28
Előzmény: #3228  Törölt felhasználó
#3229
Még 1 lyukacska a közös hombáron, amiből folik a befizetett adónk .
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:26
Előzmény: #3227  pampa
#3228
Most sem tudom +állani szó nélkül .
Minek jogsi , ha nincs autó ? Ha van autó, azzal kötelező ,és súlyadó berzing, műszaki stb., akkor van zsé .Minek ingyér jogsi ? Vagy netán busz vezetők lesznek? Kac-kac.
pampa 2010. 10. 01. 13:20
Előzmény: #3226  Törölt felhasználó
#3227
"ráadásul itt még csak nem is közvetlen állami pénzről van szó, és nem is országos szintről, hanem egy helyi kisebbségi önkormányzat az ő gazdálkodási keretéből indított el saját maga egy ilyen helyi programot).

Akkor milyen pénzről van szó?

Megint nem érted ennek a lényegét. Most akkor hogyan tudják a jelentkezőkről megállapítani,hogy roma? Miért ingyenes,miért nem kedvezményes? Miért jár érte fizetés,ha már ingyenes?
Soroljam még a visszásságokat ami ebben van?

És milyen érdekes,te aki nagy erőkkel a kettős mérce alkalmazása ellen küzdöl a pozitív diszkriminációt jónak tartod.
Szerintem valakit pozitívan csak úgy lehet diszkriminálni,hogy az mást negatívan érint.

És akkor miért nem küzdünk azokért akiket nagatívan diszkriminálnak?
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 13:09
Előzmény: #3225  pampa
#3226
Neked fogalmad sincs, mi az a pozitív diszkrimináció, hogy annak mi az értelme, mire jó és hogyan működik egy hátrányos helyzetűeket felzárkóztató program, fogalmad sincs arról, hogy milyen eszközökkel lehet és kell kezelni társadalmi esélyegyenlőtlenségeket, stb. stb.

A lentin nem felháborodni kell, hanem pont, hogy minél több ilyenre lenne szükség, mint a lenti a segélyek helyett. (ráadásul itt még csak nem is közvetlen állami pénzről van szó, és nem is országos szintről, hanem egy helyi kisebbségi önkormányzat az ő gazdálkodási keretéből indított el saját maga egy ilyen helyi programot).
pampa 2010. 10. 01. 13:02
Előzmény: #3224  Törölt felhasználó
#3225
Komolyan mondom,néha nem tudlak követni. Ezzel most mi a bajod?

Ez egy nagyon jó cikk.
Törölt felhasználó 2010. 10. 01. 12:34
Előzmény: #3223  pampa
#3224
Pampa, neked annál is szerényebbek lehetnek a szellemi képességeid, amit eddig feltételeztem rólad, ha ez a hír belőled ezt a reakciót váltotta ki.
pampa 2010. 10. 01. 12:26
#3223
Páratlan lehetőség: ingyen szerezhet jogosítványt, sőt, még munkabér is jár a tanfolyam idejére!

De csak akkor, kedves olvasó, ha Ön cigány. Ha nem az, akkor dolgozzon meg a pénzért és fizessen csak szépen. Még hogy munkabér a tanfolyam alatt, meg informatikai képzés; hogy mit képzelnek egyesek...

Íme a hír:

Somogyi romák jogosítványt szerezhetnek egy integrációs szakképzés keretében. A döntésről szóló értesítést a minap kapta meg a Didaktika Autósiskola.

Kovács Sándor Lóránt ügyvezető igazgató a Sonline.hu-t arról tájékoztatta: a megyei cigány kisebbségi önkormányzat pályázata alapján a kadarkúti kistérségben 54 roma származású személy szerezhet tehergépkocsi-vezetői jogosítványt, míg a csurgói és a barcsi kistéségben 21-21 fő jelentkezhet a C-kategóriás képzésre.

- Ötvenegymillió forintot lehet felhasználni az intenzív képzésre - részletezte az ügyvezető igazgató. - A tanfolyam szeptemberben kezdődik el, s egy évig tart. Az eredményesen vizsgázók már karácsonyra megszerezhetik a jogosítványt, s ezután alapfokú informatikai képzésre járnak. A végzősök később a honvédségnél helyezkedhetnek el, saját vállalkozást alapíthatnak, vagy fuvarozó cégnél vállalhatnak munkát.

Kovács Sándor Lóránt jelezte: a résztvevők a program ideje alatt munkabért kapnak.

(Sonline)

Szerkesztőségünk megjegyzése: Valamiért ez ellen a diszkrimináció ellen (mely teljesen egyértelműen a magyarok kirekesztése) nem tiltakoznak a jámbor romák.

Nem semmi.
Törölt felhasználó 2010. 09. 16. 18:42
Előzmény: #3221  Törölt felhasználó
#3222
Meg lehet próbálni megmagyarázni, talán sikerül is. De már senki nem hiszi el!!
Törölt felhasználó 2010. 09. 15. 20:26
Előzmény: #3220  simpy
#3221
Jól látod.
Épp az imént láttam a kéken vibráló dobozban a szurkálóról egy ipari kamera felvételét. A környék rettegett alakja.
Természetesen ez is egy retkes cigány - gyilkos.
Pont.
Lehet (?) - ezt is - megmagyarázni.
simpy 2010. 09. 14. 13:45
Előzmény: #3219  Törölt felhasználó
#3220
helyettesítsd be az elkövető valószinű nemzetiségét:
-megöltek 1 ecuadori triatlonistát BP-en
-leszúrták
-prostituálttal veszett össze előtte
a stricije c.... volt 100%
Törölt felhasználó 2010. 09. 14. 12:59
#3219
"Csokit" (Cozma egyik gyilkosa) el kellene oltani. Mint a veszett kutyát.
Egyszer 's mindenkorra megtanulnák az ilyen mocskok, hogy hol a helyük.
mondoka 2010. 09. 08. 12:46
#3218
Törölt felhasználó 2010. 09. 03. 14:04
Előzmény: #3216  exley
#3217
:))))) hát ez nem semmi :)))) kész:) próbálkozz meg hátha sikerül:)
exley 2010. 09. 03. 14:01
Előzmény: #3215  Törölt felhasználó
#3216
Bevállalós vagyok, jobbhikba is belépnék, csak hogy küzel kerülhessek ehhez az edés teremtéshez. Megigéz amikor beszél. Mintha a fülembe sugná...ajajaj
Törölt felhasználó 2010. 09. 03. 13:16
Előzmény: #3214  exley
#3215
nagyon helyes legalább valami hasznosat is csinálsz:) azért a Balónét gondolom megfektetnéd vén kujon:)
exley 2010. 09. 03. 10:03
Előzmény: #3212  Törölt felhasználó
#3214
ok. én is megyek valami munka után nézek, az oti ujra csak oldalaz, szvsz
Törölt felhasználó 2010. 09. 03. 10:03
Előzmény: #3211  exley
#3213
kész, Te lököttebb vagy mint én, megadom magam:)
Törölt felhasználó 2010. 09. 03. 10:01
Előzmény: #3211  exley
#3212
:))))))))))))))))))))
na megyek úszni
légy jó:)
exley 2010. 09. 03. 10:00
Előzmény: #3210  Törölt felhasználó
#3211
Anyám a 60-as években befogadta öket, mi az utczán féltéglákkal hajigátuk egymást, az volt ám a mosoly az arcokon.
Törölt felhasználó 2010. 09. 03. 09:56
Előzmény: #3209  exley
#3210
Tehát várod, hogy mások megtegyék mindezeket a lépéseket és te nem teszel semmit azért, hogy akár egyetlen kisgyerek arcára mosolyt csalogassál.
Amúgy nem kaptam választ még mindig a kérdésemre megkerülted azt és burkoltan rasszista, újabban antiszemita felhangokkal teli hozzászólásokat, válaszokat írsz ide.
exley 2010. 09. 03. 09:52
Előzmény: #3207  Törölt felhasználó
#3209
A cigó gyerek nem tehet arról, hogy annak született. A rendszerváltás kárvallottjai. A spontán lenyúlt gyeremek üdülöket ki kell nyitni számukra. Ott lehet üket nevelni tanitani. Most, hogy 4 csillagos hotelek lettek, üresek avárva várt nyugati jómódu turisták sem jüttek. Fletotül Szerelymeitül és a volt kicförerektül vissza kell vanni az ingatlanokat, termnászetesen kárpotlást vatikáni valutában, és akkor rendezödik az általad felvetett táma. Akár én is megkaphatom a prominens ingetlanokat és ingatlan fejlesztés keretében több ezer cigó gyermeket ödöltethetnk. Egy cigó gyeremek nyaraltatása nem csinál nyarat, ahogyan egy fecske sem.
Törölt felhasználó 2010. 09. 03. 09:50
#3208
Másra sem vagytok képesek, mint hogy nyíltan vagy burkoltan rasszista, antiszemita megnyilvánulásokkal írjátok tele a topicokat. Egy egyszerű kérdésre, vagy nem tudtok, vagy nem akartok válaszolni, vagy megkerülitek a kérdést és csúsztattok.
Törölt felhasználó 2010. 09. 03. 09:39
Előzmény: #3205  exley
#3207
Nem tudsz, vagy nem akarsz - a kérdésem megkerülése nélkül - válaszolni erre az egyszerű kérdésre?
Törölt felhasználó 2010. 09. 03. 09:36
Előzmény: #3205  exley
#3206
mit akartál ezzel mondani?:) érthetetlen voltál lásd be!
exley 2010. 09. 03. 09:34
Előzmény: #3204  Törölt felhasználó
#3205
Természetesen, mindig levesznek, a barátnümáldott jó szivemó miatt.
Törölt felhasználó 2010. 09. 03. 09:32
Előzmény: #3203  exley
#3204
és roma gyerekeket nyaraltattál e, akár csak egyet is?
exley 2010. 09. 03. 09:31
Előzmény: #3202  Törölt felhasználó
#3203
Egyfolytában nyaralok.
Törölt felhasználó 2010. 09. 03. 09:28
Előzmény: #3197  exley
#3202
amúgy te voltál nyaralni a nyáron?
exley 2010. 09. 03. 09:28
Előzmény: #3200  mondoka
#3201
Valszeg a tálibok gatyába ráznák a diszes társasagot

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók