Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2008. 09. 07. 11:02
Előzmény: #659  pampa
#660
Ha egymást ölik hagyni kéne-a szabadakarat jogán.
DE:HÍREK:-

1-mezőfalva-motoros engedély és bukósisak nélkül karambolozik-és még neki és csordájának áll feljebb!
2-gyereket találtak az emésztőben-mert a másik 4 már így is éhezik-

3- az állatvilág ragadozóira jellemző, hogy csordaként , falkaként támadnak rá a védtelen, öreg vagy megsebzett potenciális áldozatra.....aki nem tudja agyilag felfogni, hogy mit is tett, és nem látja be és nem is érti, hogy az ösztöneit miért nem élheti ki, az nem szociális térbe való-hanem dzsungelbe, ott legalább a hasonló paritású és minőségi életet élő vadakkal tud megfelelő kommunikációba keveredni és megtámadhatja a pumát , hogy elvegye a bundáját......de legalábbis tápanyag szükséglete a ragadozóknak megoldódna és ezáltal nemes vadak lennének megmentve a kihalástól.
pampa 2008. 09. 07. 10:51
Előzmény: #658  Törölt felhasználó
#659
Négy ember szúrt sérülést szenvedett Jászapátin, ahol egy összeszólalkozás után egy nagyobb társaságban tömegverekedés tört ki; a rendőrség fokozottan ügyel a közrendre, hogy elejét vegye az újabb összetűzésnek - közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője az MTI-vel. Szabó Zita rendőr főhadnagy tájékoztatása szerint a jászsági kisváros művelődési háza előtt - ahol egy bált tartottak - szombaton éjjel feltehetően két család tagjai verekedtek össze. Ennek során szúróeszközök is előkerültek, ezekkel négy embert megszúrtak, akiket kórházba szállítottak. A hasba és hátba szúrtak között van életveszélyes sérült is. Többen könnyebb sérülést szenvedtek. A tömegverekedésnek a nagy erőkkel kivonuló rendőrök vetettek véget, a résztvevők közül több személyt előállítottak kihallgatásra. Vasárnap egész nap fokozott rendőri jelenlét lesz Jászapátin, hogy megakadályozzák az újabb tettlegességet.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 22:23
Előzmény: #638  banyaiz
#658
hátrányos helyzetű iskolák tanárai keressenek 5 x annyit, mint a gyakorló gimnáziumoké.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 20:55
Előzmény: #656  Törölt felhasználó
#657
Én már meg sem merek itt szólalni.

Jónásjózsi !

Sajnos TE vagy az ezerből az EGY!
Minden tiszteletem a tiéd-de ezt már írtam.

Az a gond ebben az országban , hogy a nembünöző többség van negativ diszkriminálva a bünözó többséggel szemben.-eddig semmi bántó remélem.

Amíg a szicializmusban egy kisvárosban egy járőrös rendőr elég volt a kutyájával, addig volt is tisztelete a rendőrnek minden ember részéről.
A bünőzók 90%-a cigány. és ha 10%-os lakossági aránnyal számolok , akkor sajna a tény a z egy a százhoz a fehér és a cigány bünelkövetés-gondolom ez is teljesen lekövethető és így igaz.

Én nem írom le , mi lenne a jó ,mert minden bűnelkövetőt az emberi jogok teljes megvonása mellett egyformán büntetném-dolgozzon meg kenyér és vízzel-amíg ki nem múlik-a halál megnevezése is csak embereknek tartatik fenn.
Ennyi!
Ebben nincs rasszizmus, de dolgozzon meg a saját költségeiért-lánc és golyó-és fegyveres kérdésnélkül lövő felügyelők-majd mindenki elgondolkodna , hogy lopjon-e vagy más ellen bármit is vétsen.Egy biztos , az országgyűlésnél kellene kezdeni---lenne módszerem , de az 18 éven felülieké.

Az a baj. hogy a magyar ifjak sem fogják ezt sokáig türni , és nem kis balhé lesz itt-ami persze senkinek nem hiányzik.
Usában a fehér árja kinyírta a fontos 10 embert Luther King mellett és csend lett, ez lehet , hogy nem egyedi példa lesz.

minden ember egyforma , de ahhoz úgyis kell viselkedni...

.ja és 8 év alatt elvégzett 1 általánossal a takarítás- a szemét és hulladék összeszedés- a közterületek, parkok tisztán tartása -remélem nem egy rangon aluli munka.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 20:16
Előzmény: #655  Törölt felhasználó
#656
Gepida.
Egy előzőm hsz-re:
Men xarom le, inkább megtisztelőnek tartom.........
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 20:12
Előzmény: #648  Törölt felhasználó
#655
"Azért ez érdekes, nem, én (roma) csak nem roma emberekről tudok, akik ilyen életmódot folytatnak. "

Mivel tőzsdések vagyunk, és nem politikai oldal: Valószínűségszámítás, statisztika.

A statisztika a kulcsszó. Tényleg léptem.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 19:49
Előzmény: #652  pampa
#654
Egy korábbi hsz-re (kicsit gonosz, de igaz, tapasztalat.) :
Holló a hollónak ...

A börtöntől való visszatartó erőre példa:
az elítélteket ki kellene vezényelni utakat és más építési (természetesen fizikai munkára, ahol nem az agyukat kellene mozgatni) munkálatokra egy csapat nyíltparanccsal rendelkező felfegyverzett fegyőr kíséretében.
Az Álllamokban jól működött ...

Gazdasági szempontból a munkájuk megteremtené a családjuk és társadalmi rétegük jobbá válását. Az EU-t meg az egyéb emberjogiakat magasról lex..nám. 5 éven belűl rend lenne. Addig meg csak néznék (esetleg át is vehetnék) ...
banyaiz 2008. 09. 06. 19:44
Előzmény: #652  pampa
#653
József,

nem vagyok én sem rasszista, mindenkihez úgy közelítek amilyen stílust én is elvárnék magammal szemben.

Néhány példa azért a saját életemből (ami semmit nem bizonyít, nem biztos, hogy általános de megtörtént esetek)

1. Egy fémipari cégnél jó üzletet láttam volna a fémhulladék megvásárlásában, és továbbadásában. Tárgyaltam az ottani vezetővel a részletekről. Rá egy-két napra csörög a mobilom éppen a barátnőmmel ebédeltünk, hogy hol vagyok mert üzleti ügyben szeretnének velem beszélni. Megmondtam. Kb. 15 percre megjelenik két bömös tele cigányokkal, kiszáll egy nagydarab kb. 150 kilós faszi kutyaláncokkal a nyakában, meg két szekrényajtó hasonló külsővel. Leülnek az asztalunkhoz és előadják, hogy hallották miben töröm a fejem , és mindenkinek jobb lesz ha elfelejtem a dolgot mert ez az ő üzletük és csúnya vége lesz a dolognak. Persze biztosítottam őket, hogy én csak gondolkodtam a dolgon de annyira már nem vonz a lehetőség. :)

2. Van egy szántóterületem, volt TSZ major is tartozik hozzá lepukkant épületekkel ahol már nagyon régóta romák élnek, olyan körülmények között, hogy a kutyámat nem tartanám ott. A víz amit ott isznak emberi fogyasztásra nem alkalmas annyi benne a nitrát, van is egy csomó nyomorék gyerek. Amikor megvettem és ott jártam megsajnáltam őket, gondoltam felajánlok munkát nekik a földeken. Spárga van egyébként rajta többek között lett volna meló amiben tudtak volna segíteni. Szinte senki nem akart dolgozni, aki akart annak is fel kellett mondani néhány napon belül mert vagy nem csinált szinte semmit, vagy részeg volt nonstop stb.

Más etnikumokban is vannak hasonlók de ott eltűnnek a tömegben. A romáknál pedig a hozzád hasonlók tűnnek el a tömegben ez a baj, többek között.
pampa 2008. 09. 06. 19:11
Előzmény: #649  Törölt felhasználó
#652
jonasjozsef

Én azt nem állítottam sohasem hogy ezen tevékenységeket csak romák végzik.
Csak felmerült itt a fórumon,hogy jelenleg a romák között igen magas a mn.-ség és mégis van egy réteg aki kiemelten jó anyagi körülmények között él.És túlnyomó többségüknek nincsen legális jövedelem szerző tevékenysége.
És ezen réteg életszinvonalát a bűnözés biztosítja nagy valószínűséggel.

Ugyanúgy a magyaroknál is akinek nincs munkahelye és mégis kiemelt anyagi körülmények között él.

És ezen rétegnél kellene az APEH-nek vagyonosodási vizsgálatokat lefolytatnia.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 19:05
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#651
József,

Száz ilyen kellene még mint te, de inkább tízezer. Neved alapján sejtettem hogy roma vagy, de te is tudod ITT senki sem bántott téged emiatt.

"vannak kivételek, de aláírom, hogy nem az a jellemző" Ezt tartom.
Végül: nem tartom magam rasszistának.
Tőzsdeileg keveseket olvasok, de TÉGED mindig, gondolom lexarod, de ez az igazság.

Befejeztem én is. Szia.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 19:04
#650
az olaszlikai ügyre visszatérve remélem, ha végre lesz ítélethírdetés röpködni fognak a tényleges életfogytiglanok, ez lenne az igazság
de csak azért, mert sajnos nincs halálbüntetés
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 19:02
Előzmény: #633  spade
#649
Szerintem Spade beírása nem több és nem kevesebb, mint a lényeg (előzményre katt). Nyilvánvaló, hogy háborús eszközökkel ez a probléma nem megoldható. A megoldás a szabályok megváltoztatásával kezdődik, az pedig a jelenlegi rezsim kezében van. Ebből következik a továbblépési lehetőség is. A kérdés csak az, hogy mikor változik meg a közerkölcs annyira, hogy politikai elitnek nem érje meg ezen kártya kijátszása. Ezt tekintve nem vagyok túl optimista bármelyik tábor felé tekintek is, bár a jelenlegi kurzusnál valószínűleg minden jobb lenne. Orbán azon politikája, hogy adókedvezményekben nyújtaná a támogatást, segélyek helyett, családi adózás felé tolná el az adóterheket (ha még mindig ezek a szándékai), talán jó lépések lennének. És szükséges legitim, tekintéllyel rendelkező és polgárbarát erőszakszervezet is.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 19:01
Előzmény: #645  pampa
#648
Pampa.
Mág neked is válaszolok, de aztán tényleg befejezem.
Drog, lányok, stb.

Találkoztam ilyesmi emberekkel, többször.
Discom is volt (többen csináltuk), ott megfordult egy-két efféle ember, de egyik sem volt roma.
Azért ez érdekes, nem, én (roma) csak nem roma emberekről tudok, akik ilyen életmódot folytatnak.
Szia.
pampa 2008. 09. 06. 19:00
Előzmény: #645  pampa
#647
A napokban felrobbantották egy reggelre virradólag egy roma srác autóját.
Pletyka szinten lányok futtatásával foglalkozik...

Az ismerősei,rokonai,barátai egy téren gyülekeztek,hogy a helyzetre mi legyen a válasz, azt vitatták meg.

Cirka 1 MRD volt ott "vasban".....
Természetesen hétköznap munkaidőben...
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 18:58
Előzmény: #644  Törölt felhasználó
#646
GEPIDA.
Én roma vagyok.
Többször megloptak sajnos, nem kis összegektől szabadítottak meg!
Egyik sem roma volt, mert elkapták őket!
Egyszer a telkemet is el akarta adni az "ingatlan maffia" akik köztudottan romák, hát nem azok voltak, kaptak 2 évet felfüggesztve, gondolom, ha romák lettek volna,felfüggesztettről szó sem lehetett olna!
Én is merciben ülök, és nem vagyok egyik katególia sem, az általad felsoroltak közül.
Piacozással kezdtem,disco helyett vásároztam,divatáruval, amikor az átlag ember ébredt, én már a piacon, vásárban voltam,kipakolva, vevőre várva.
Haladtam, mert szorgalmasan dolgoztam.......
Családtagjaimat is meglopták már többször, nem romák voltak......
Megverni még nem tudtak, nem tudom miért.........
Stb
Befejeztem.
Szia,
pampa 2008. 09. 06. 18:50
Előzmény: #643  Törölt felhasználó
#645
jonasjozsef

Aki egy kis közösségben él az tökéletesen tisztában van azzal,hogy miből telik egyeseknek mercire.
Szerinted akinek sohasem volt bejelentett munkahelye az miből vesz meg egy 10 millás autót?

És ebben tudod mi a szörnyű?
Az,hogy ezt látják az APEH ill. vezetői is és nem tesznek semmit....

Inkább cseszegetik azokat, akik tisztességesen megdolgoznak minden forintért,mint ahogyan te is...

És végül az előbbi felsorolásból kimaradt a drog,lányok és az illegális szerencsejáték mint jövedelem szerző tevékenység.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 18:48
Előzmény: #643  Törölt felhasználó
#644
jonasjozsef

Ha majd téged is kirabolnak, vagy a közvetlen családtagjaidat lopják meg, akkor másként látod. Addig a hírekből tájékozódol, és azt hiszed miden ilyen hozzászólás szélsőséges.
Az idő ellened dolgozik.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 18:42
Előzmény: #642  Törölt felhasználó
#643
Tipikus!
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 18:36
Előzmény: #641  Törölt felhasználó
#642
Az ül merciben, aki a "fémgyűjtők" feje.

Az ül merciben aki "építési vállalkozó", kihasználva a szocpol visszaélési lehetőséget.

Az ül merciben aki, "pénzkölcsönző", uzsorakamatara.

Az ül merciben, aki "roma politikai vezető", az állami támogatások lenyúlója.

Mindegyikben az a közös, hogy a saját népét lopja meg. Többek közt ezért sem képesek több mint 500 éve beilleszkedni az európai társadalomba.

/vannak kivételek, de aláírom, hogy nem az a jellemző/ Lehet elkezdeni anyázni, vagy jelezni a moderátornak.
Törölt felhasználó 2008. 09. 06. 18:12
Előzmény: #640  Törölt felhasználó
#641
Azért az érdekes, hogy változik a topik hangneme.
Már nem foglalkozom ezzel a kérdéssel, nincs értelme.
Azért még hozzáfűznék annyit, hogy jómagam, nem keresek rosszul, és a családi pótlékot azért felveszem, mert JÁR.
Bolond lennék az állambácsinak hagyni, mikor a parlamentben is felveszik.
Akkor mit akarunk egy csóró romától, akinek szinte ennie nincs mit.
Említette valaki, hogy mercikkel járnak, nyaklánc, stb.
Az jár mercivel, aki megengedheti magának.
Annak van vastag nyaklánca, aki megengedheti magának,stb.
Ha egy roma ül nagy merciben, biztos, hogy összelopta..........
Ha fehér ül benne, biztos valami cégvezető.......
Mert roma cégvezető biztos nincs...........
Ez így lesz, míg a világ világ!!!!!!!

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók