Topiknyitó: Törölt felhasználó 2011. 07. 22. 11:44

\"Az egész ország a bankárvilág kezében van\" - Elkészült a devizahitelesek perirata  

2011, június 16 - 09:06



Periratot készített egy ügyvéd azon devizahiteleseknek, akik kártérítési pert indítanának a hitelező pénzintézetük ellen. A dokumentumot bárki szabadon felhasználhatja.



Periratot készített egy ügyvéd azon devizahiteleseknek, akik kártérítési pert indítanának a hitelező pénzintézetük ellen. A dokumentumot bárki szabadon felhasználhatja.



Kártérítésiperirat-tervezetet készített a devizaadósoknak Léhmann György ügyvéd – írja a Magyar Nemzet. A bárki által szabadon felhasználható dokumentum azoknak kíván segíteni, akik szerint kár érte őket, amikor devizahitelt vettek fel. A szakember a napilapnak elmondta: a perirattal az volt a célja, hogy megvédje az ügyfeleket azoktól az ügyvédektől, akik a nehéz helyzetbe került emberekből próbálnak hasznot húzni. A dokumentumot bárki ingyen megkaphatja és benyújthatja a bírósághoz.



A perirat elsősorban a kölcsönök kamatszámítását kifogásolja. Az ügyvéd szerint a devizahiteleknél a szerződésben foglaltaktól eltérően emelték meg a hitelkamatokat a hitelt nyújtó bankok, ráadásul a feltételeket egyoldalúan módosították.



A perirat egyik alapvetése az, amit Róna Péter közgazdász és a Jobbik is többször hangoztatott. Mint ismeretes, a neves közgazdász a múlt héten a Klubrádióban kijelentette: érdemes volna a svájcifrank-alapú hitelezést hibás termékké nyilvánítani, így az igazságszolgáltatás kártérítést állapíthatna meg a hiteleseknek. „Ahelyett, hogy a bankadón keresztül kiveszik a hasznot a bankok zsebéből, inkább a svájcifrank-hitelesek kártérítését kellene szorgalmazni, akik a kártérítés után át tudnának nyergelni forintalapú hitelezésre” – húzta alá akkor Róna Péter. A Jobbik is úgy látja, hogy nem a hitelfelvevőknek, hanem a hitelintézetnek kell a felelősséget vállalni azért, hogy ezt a hibás terméket a piacra bocsátotta, s tesz több tízezer magyar embert földönfutóvá.



Léhmann György a devizaalapú kölcsönszerződésekkel kapcsolatban csalás bűncselekményének alapos gyanúja miatt tett feljelentést. A barikád hetilapnak adott interjújában kijelentette: a Fővárosi Bíróságnál tárgyalta volna az ügyet, de egyszerűen kézbe sem hajlandóak venni. Az ügyvéd meggyőződése az, hogy félnek. Azért, mert az egész ország a bankárvilág kezében van. „Azzal viszont senki nem foglalkozik, hogy végső elkeseredettségükben az ablakon ugrálnak ki az adósságrabszolgaságba kergetett emberek” – tette hozzá.



Z. Kárpát Dániel tegnapi sajtótájékoztatóján elmondta: pártja támogatja azokat a pertársaságokat, akik civilként veszik fel a harcot a kereskedelmi bankokkal, annak érdekében, hogy mondja ki valaki azt, hogy ezek a termékek valóban hibásak, használhatatlanok voltak. "Úgy véljük, hogy az Orbán-kormány egyedül fog maradni ezzel a szánalmas csomagjával" - hangsúlyozta a politikus, majd hozzátette: próbaperek már indultak, s első fokon a Fővárosi Bíróság kimondta a szerződések semmisségét.



Az ügyvéddel készült interjút elolvashatják a barikád hetilap legfrissebb, ma megjelent számában.



barikad.hu



Ossza meg Twitter Facebook



Megjelölések: becsapottak, devizahitelesek



§ < Előző bejegyzés



§ Következő bejegyzés >



















































































SEGÍTSÉG A HITELKÁROSULTAKNAK !



§ Küldő: Dr. Szitányi György; dátum: Június 16, 2011; idő: 10:29am



MINDENKINEK, AKI ÉRINTETT!



A Magyar Szociális Fórum Szociális Kerekasztal segítséget ad minden magyar hitelkárosultnak.



Részletek az alábbi címen találhatók. A hivatalos anyag végleges formája ugyanitt lesz megtalálható:



ITT:



link



Kérem, aki tudja, hogyan kell, minden taghoz juttassa el ezt a lehetőséget, mert a csaló bankokat lehetséges helyre tenni, és a kormány aljas, 180 Ft/€ -s átmeneti bevatkozásának következményeitől a hitelkárosultakat megmenteni.



Adjon az Isten szebb jövőt! Kitartás!



Dr. Szitányi GyörgyHozzászólásokDr. Szitányi György 55 perce -től



A végleges periraton még csiszolnak.



Nem ez a lényeg.



A Szociális Kerekasztalnak tagja vagyok, tehát belülről tudom. A perirat végső egyeztetése még egy-két nap lehet.



A lényeg, hogy az általam megadott, itt nem közölt címen, link meg lehet találni folyamatosan mindent.



Egy Pertársaság nevű csoportot hoztunk létre, ebbe kell jelentkezni konkrét adatokkal és legalább egy rövid tényvázlattal.



A tegnap esti megbeszélésről a tájékoztatás itt van:



A Szociális Kerekasztal jogi gyorssegély szolgálatot létesített a hitelkárosultakért



Budapest, 2011. június 16. csütörtök



A Szociális Kerekasztal jogi gyorssegély szolgálatot hozott létre a hitelkárosultak érdekében. Az intézkedést a július 1-én megszűnő kilakoltatási és árverezési tilalommal indokolták, hiszen a hitelesek tömegesen kockáztatják otthonuk és ingatlanjuk elvesztését. A gyorssegély szolgálat címe elérhető az mszfszk.hu honlapon – tudatta csütörtökön a Magyar Szociális Fórum.



Szervezők, közgazdászok és jogászok bevonásával megtartott szerda esti munkamegbeszélésén a Kerekasztal úgy döntött, hogy a hitelkárosultak önszerveződésének megkönnyítése végett olyan hálót létesít, amelynek segítségével a bajba jutottak kapcsolatba tudnak kerülni és információt tudnak cserélni egymással, ezzel pedig meg tudják szervezni közös fellépésüket saját érdekükben.



A Kerekasztal szakértői hangsúlyozták, hogy a bankok érdekközösségével szemben csak komoly társadalmi összefogással lehet a siker reményében fellépni. A szakértők ehhez csak segítséget tudnak nyújtani, az érintett tömeg akaratát azonban nem tudják pótolni, pedig az nélkülözhetetlen ahhoz, hogy a hitelkárosultak elérjék jogos céljukat.



Róna Péter professzor Oxfordból arról tájékoztatta a Kerekasztalt, hogy ezekben a napokban dolgozza ki a „hibás termékkel” kapcsolatos megközelítésének konkrét részleteit. Mint ismeretes, a közgazdász azt javasolta, hogy a hibás banki termékre alapozva nyújtsanak be közérdekű keresetet, hiszen a hitelfelvevő törlesztő képességének megállapítása egyértelműen a bank feladata, szakmai kötelessége, és a bankok nem terhelhetik a szakmai ismeretekkel nem rendelkező felhasználókra hibás elvégzésének következményeit.



A munkaértekezlet résztvevői összetett kérdésnek vélték a hitelkárosultak jogorvoslását, és úgy vélekedtek, hogy alapos szakmai munka szükséges hozzá. Ahhoz, hogy a hitelkárosultak érdeke érvényre juthasson, nélkülözhetetlen az érintettek társadalmi összefogása és nyomásgyakorlása saját maguk, és egymás érdekében.



Ha a hitelkárosultak igényt tartanak rá, a Szociális Kerekasztal kész megszervezni számukra egy találkozót, amelyen a közvetlenül érintettek dönthetnek arról, hogy mit akarnak tenni - áll az MSZF közleményében. ++++++



Kiadta: MSZF SZK



+36 30 5927371



Már ömlenek a jelentkezések a Pertársasághoz. Kérek mindenkit, jelentkezzetek, mert van megoldás, de ahhoz egyenként jelentlezni kell ebbe a társaságba.


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:58
Előzmény: #219  Törölt felhasználó
#220
És bonyolultabb, mint egy autó, vagy ház? Mert azt is vehetsz képesítés nélkül ugyebár... És ott sem csak az árat nézed.
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:57
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#219
elárulom egy banki termék sokkal bonyolultabb, mint egy liter tej vagy egy úszószemüveg
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:55
Előzmény: #214  loliense
#218
Fröcsögés helyett inkább el kéne olvasnod néhány könyvet...
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:54
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#217
Az olcsóságot hoztad fel érvként, hogy valaki miért döntött a Ft helyett a CHF mellett. Ezzel indokoltad, hogy a hitelfelvevő nem felelős saját döntéséért. Én meg cáfoltam ezt az érvet és leírtam, hogy más termékek esetében sem csak az ár alapján döntenek az emberek, sőt elsősorban nem az alapján, és nem kell ahhoz a termékhez sem szakértő szinten érteni. Ezzel cáfoltam az állításod. Te azóta nem tudtál előjönni semmilyen épeszű gondolattal, hanem elkezted a személyeskedést, ahogy szoktad. Nem vagy vitaképes.
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:48
Előzmény: #214  loliense
#216
garatula, te is beletenyereltél a lényegbe, nem kell ezt ragozni, ennyi és kész
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:46
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#215
"Szóval te se csak az árat nézed bármilyen termék vásárlásakor. "

ilyet nem írtam sehol hogy csak az árat nézem

te meg ezen kezdtél el lovagolni és belekötöttél a mondanivalómba
de ha nem ezt tennéd nem lennél önmagad:)

amúgy a topic témájával kapcsolatban, eddig az egyik legjobb megoldási javaslat üvegtigrisé volt!!!!!
loliense 2011. 07. 26. 14:45
Előzmény: #198  Törölt felhasználó
#214
Azt tartom felháborítónak,hazúgságnak, hogy elhitetik a bankok az emberekkel, hogy minden papíron lévő chf hitelnek, ténylegesen annyi chf fedezete lett volna.
Ezért, ha egyszerűen matekolunk, azt látjuk, hogy a bankok fenntartsák azt a képet, hogy mindent chf-ben kell visszafizetniük, veszik a svájcit,tehát manipulálják az árfolyamot.
Ebből következik, hogy a chf emelkedik a Ft-hoz képest, így a bankok nagyon sokat keresnek rajta, és mivel a chf-nek kicsi a kamata a bankok felé!-tessék kiszámolni mennyit jelenthet számszakilag az X % kamat+a chf erősödés.
Ha végre valamelyik majom kormányzati szerv, pontosan átvizsgálná a hitelek mögötti chf tartalmat, biztos vagyok benne, hogy kiborulna a banki bili!
Persze ez senkinek sem áll szándékában, mert ugyebár a piac szent és sérthetetlen!!!(faszomat az)
Egyébként ugyan, miből finanszíroznák a bankok a pártokat és a +banki adókat?

Undorító egy világ ez, de az is megérdemli, akinek nem volt feltétlen szüksége a hitelre, egyszerűen csak üzletet látott benne.
Az sok szerencsétlen, akinek meg szüksége volt a „kedvező”hitelre, most tragédiába torkollik az élete, sajnos!

Véleményem szerint, ennek a nagy eladósodásnak, igen is nagy részét „köszönhetjük”a tisztelt mocsoládé banki trükköknek!
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:42
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#213
Írd már le, hogy KONRÉTAN mi a hozzászólásomban a kötekedés. Ja és indokolj is légyszi. Köszi.
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:41
Előzmény: #196  Sarpac
#212
"tehát 90%-ban a bank a felelős a jelenlegi helyzetért!"
Tehát mindössze 10% a hitelfelvevő felelőssége, amiért ő
1. kapzsi (jobban járok ezzel, mint a forinthitellel és így nő a vagyonom)
2. irígy (a szomszéd is felvette, nehogy már én ne)
3. hülye (nincs kockázata, mert mindenki ezt csinálja, mindenki meg nem bukhat)
volt.
Ja persze a bankok extraprofitja óriási, hiszen ők még mindig 140ért szerzik a frankot, miközben 230ért adják...
Szerintem csendben várd tovább az otp topicban az összeomlást...

Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:38
Előzmény: #210  Törölt felhasználó
#211
megint csak kötekedsz, de tőled ez alap:)
amúgy a múltkor vettek nekem két úszószemüveget 250 ft-ért (hónapok óta nem volt) és bevált, szerintem kibírnak egy évet legalább, eddig azért nem volt, mert elszakadt a régi (kb 3 évet bírt ki minőségi termék)és sajnáltam rá 3 - 5 ezer forintot
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:35
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#210
"amúgy meg ha pl cipőt vagy kaját veszek inkább a minőséget nézem"

Pedig nem vagy sem élelmiszeripari mérnök, sem vegyész, sem lenszövő szakember. Mégis vásárolsz ilyen termékeket és nem csak az árat nézed.

Hitelt is vásárolhatnak nem pénzügyi szakemberek. És hitel esetében sem csak az ár, hanem a "minőség" is számít.

Tehát rossz volt a lenti érvelésed. Saját magadnak mondtál ellent.
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:32
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#209
"Szóval te se csak az árat nézed"

nem csak az árat nézem 2 éve kezdtem el tőzsdézni és hidd el bármilyen kecsegtető is volt sokszor egy egy részvény "ára" nem ugrottam bele, inkább óvatosan vásároltam, eddig bejött igaz 90%-ban csak oti megy, de megérte

amúgy meg ha pl cipőt vagy kaját veszek inkább a minőséget nézem
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:27
Előzmény: #206  onoffon
#208
Nem akartam longolot ilyenekkel megzavarni. De bizony így van, a lenti érveléssel a nem fix kamatozású Ft hitel is semmis...
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:26
Előzmény: #205  Törölt felhasználó
#207
Pontosabban: ...tehát attól, mert valami olcsóbb, még nem biztos, hogy "jobb" üzletet kötöttél...
onoffon 2011. 07. 26. 14:26
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#206
butaságokat ír. A változó kamatozású kötvényeknek sem lehet előre megmondani a kamatát. EURIBOR +3-4-5%. Az EURIBOR sem jelezhető előre. Akkor az is semmis lenne?
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:24
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#205
Köszi a választ. Szóval te se csak az árat nézed bármilyen termék vásárlásakor. Ebben az esetben máris megdőlt a szöveged:

"a forint hitel jóval drágább volt..."

A hitel esetében sem csak az ár számít ugyebár, tehát attól, mert valami olcsóbb, még nem biztos, hogy "jobb". Ha ezt más termékeknél így gondolod, akkor hitel esetében miért nem?
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:22
Előzmény: #201  Sarpac
#204
"Azzal, hogy megszüntették a svájci frank alapú hitelezést"

Ki is szüntette meg?
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:22
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#203
"Kérdésem: ha te bármit veszel, csak az árat nézed?"

nem csak azt
Törölt felhasználó 2011. 07. 26. 14:21
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#202
Nem, az nem ilyen kötelmi viszony. De a kötelezettség ott sem előre meghatározható, tehát ez a joginak tűnő, valójában naiv próbálkozás, mint érv, nem állja meg a helyét.
Sarpac
Sarpac 2011. 07. 26. 14:20
Előzmény: #198  Törölt felhasználó
#201
Meg!
Azzal, hogy megszüntették a svájci frank alapú hitelezést, kvázi folyamatos vevőkre talált a deviza a rendszerben lévő adósok által, és mivel eladó nincs vagy kevés így a spekulánsoknak megéri rá spekulálni, hisz mindaddig amíg a hitelezés áll nagy bizonyossággal erősödni fog a CHF!

Topik gazda

koborvillam
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek