Topiknyitó: Portfolio 2014. 08. 22. 14:28

Az állam győzött az első devizahiteles bankperben  

Ugrás a cikkhez
Elutasította az első devizahiteles banki keresetet a Fővárosi Törvényszék a Kéthely és Vidéke Takarékszövetkezet kontra magyar állam perben pénteken kihirdetett elsőfokú, nem jogerős ítéletében. A hitelintézet tehát nem tudta megdönteni az általa...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=202749
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 12:25
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#300
" imádott vezéredék, akiknek feltétel nélkül tapsikolsz."

Nálam jobban te nem utálhatod ezt a retkes fideszes galerit.
Nálad is csak fekete fehér a TV látom.
elemes
elemes 2014. 08. 26. 11:59
Előzmény: #298  Civinjanos
#299
valóban, pontatlanul fogalmaztam.

a szerződés egyes feltételei lehetnek tisztességtelenek, és ezek teljesítése nem kötelező.

politikusokról nem beszélnék, másik kategória. a bankok maguktól voltak ilyenek.
Civinjanos 2014. 08. 26. 11:56
Előzmény: #258  elemes
#298
Tisztelt Elemes,

ezt az opciót én is fenntartottam és fenntartom. Ebben a kérdésben – mármint, hogy a bankok tisztességtelenek voltak-e - csak annyiban vagyok bizonytalan, hogy egy bank az egy intézmény, azaz nem lehet tisztességtelen, inkább csak egy bankár; a bank nem.
A másik bizonytalanságom, hogy ha két tisztességtelen köt üzletet, akkor ahhoz mi köze egy betétesnek és/vagy az adófizetőnek?
Feltéve (de meg nem engedve), hogy a bank tisztességtelen, akkor meg a két tisztességtelen intézze el egymás közt a vitáját. Még ha kétmillió ilyen vita is van, ennek ne az legyen a következménye, hogy a politikusok 5 éve azt harsogják a fülünkbe, hogy a bankok tisztességtelenek (mint írtam ez non sense), meg hibás termék, hanem harsogják azt, könyörgöm, hogy ha valaki hitelt vett fel, azt vissza kell fizetnie. Aki tudatlanul megy bele 10-15-20-25 éves üzletbe (egy ilyen hosszú távú döntést nem fontol meg), annak a megsegítése nem lehet politikai kérdés, mert a közerkölcs sérül. „Aprópénzre” fordítva: a privát kapcsolatokat megalapozó bizalom, valamint a várva várt gazdasági fellendülés alapját jelentő üzleti bizalom is 20-30 éves kihatással sérül(t). Sajnos múlt idő.
Az üzleti bizalom nincs, elfogyott (sajnos kijelentő mód), pedig csak ez generálná (sajnos feltételes mód) azokat a munkahelyeket, amelyeket betöltő munkaerő ára, ellenértéke lehetne (sajnos feltételes mód ismét) a hitelek visszafizetésének forrása.

Őszinte híve

Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 11:27
Előzmény: #296  elemes
#297
szerintem nem utasítják ki...egyébként, ha a fekete munkával hivatkozik arra, hogy ő egyébként adózna is és legálisan is dolgozna, akkor simán maradhat.....,ha adózik maradhat , de ehhez papírok kellenek és valószínű adnak is neki, sőt a barátja is jó magyarázat lesz erre
elemes
elemes 2014. 08. 26. 11:22
Előzmény: #294  Törölt felhasználó
#296
szegény hölgy nem akart maradni, viszont az ítéletig nincs útlevele (azóta le is járt) tehát kénytelen volt kint maradni és feketén dolgozni, pedig nem akart :))) az ítélet gondolom az lesz, hogy kiutasítják plusz valami pénzbüntetés, aztán összeházasodnak és visszamegy, immár legálisan.
elemes
elemes 2014. 08. 26. 11:21
Előzmény: #285  totoro
#295
"Szerintem ez fordítva, rád is igaz."

Így van, én is csak konkrét példákat tudok, a külföldön munkát vállalók profilját nem ismerem. Csak érzésre mondom, hogy a többség nem a lakáshitel miatt ment ki.

A példákat nem ennek alátámasztására hoztam, hanem annak bemutatására, hogy bármire és bárminek az ellenkezőjére lehet konkrét példát hozni, az nem bizonyíték a sokaságra nézve.
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 11:18
Előzmény: #291  elemes
#294
hát ez volt a problémánk nekünk is....legálisan nem lehet maradni az USA-ban....nem lesz ám az komoly ítélet
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 11:15
Előzmény: #285  totoro
#293
ez is igaz, én is tapasztaltam, hogy kicsi településen nem lett új probléma a hitel és munkahely megszűnés miatt...az egyik magyarázat szerintem, hogy nagyon kicsi helyeken a 2-3 milliós ingatlanokra nem lehetett 6-10 milliót felvenni...
Phylaxa 2014. 08. 26. 11:13
Előzmény: #290  elemes
#292
Így értettem amikor azzal kezdtem, hogy csak tartós állami beavatkozással, hiszen most akikre számítani lehetne azok ki vannak tömve. Tehát szarabb ma a helyzet jóval.
elemes
elemes 2014. 08. 26. 11:12
Előzmény: #289  Törölt felhasználó
#291
ja tényleg, ezt el is felejtettem, egy ismerős kiment rokonlátogatásra az USA-ba, a vízuma utolsó napján készült haza. vihar miatt törölték a járatát és átbookolták másnapra, és amikor újra ment ki a reptérre, akkor kapták el az (egy napja) lejárt vízuma miatt, négy éve várja a bírósági ítéletet (rokonai kifizették az óvadékot), feketemunkából tartja el magát, megismerkedett egy pasival, talán össze is házasodnak, ha meglesz az ítélet.
elemes
elemes 2014. 08. 26. 11:09
Előzmény: #287  Phylaxa
#290
nem kell grafikon, a lakásépítés évi 7-8 ezer darab, ez tragikusan alacsony.

1999-ben a lakásépítési piac hasonlóan szarul nézett ki, és az egész építőipar kapacitáskihasználtsága nagyon alacsony volt, ezért találta ki az akkori gazdasági kormányzat (Chikán, Járai) a lakásprogramot: inflációs nyomás nélkül lehet gazdaságot élénkíteni, kicsit még fehéríteni is. be is jött, aztán a jóléti rendszerváltással eléggé öntökönrúgássá vált.
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 11:09
Előzmény: #286  elemes
#289
értem, ...mi is eladtuk időben a banki problémák előtt....mi most nem tudjuk, hogy mennénk-e, volt idő és probálkozás, hogy megyünk, sőt mentünk is, de nem lehetett legálisan az USA-ban maradni...illegálisan meg nem ok
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 11:06
Előzmény: #284  Phylaxa
#288
még csak a használatra...ez olyan,mint az autó...az autónál is az a probléma, hogy hova és miért menjek sokat, hogy az meg is érje nekem.....a lakásnál ez még bonyolultabb, mert mi a feleségemmel, most már gyerek nélkül kb. 40 nm-ről álmodozunk, hogy talán az reális, de sajnos mivel mindenünk elcsúszott a válságon, így már az is csak álom...jelenleg a rezsit sem tudnánk fizetni, tehát hagyjuk is a fenébe
Phylaxa 2014. 08. 26. 11:06
Előzmény: #283  elemes
#287
Ok, akkor nézd új építésű lakások kategóriát. Biztos lehet grafikont készíteni, nem egy ördöngősség.
elemes
elemes 2014. 08. 26. 11:06
Előzmény: #279  Törölt felhasználó
#286
"akkor?? miért mentek??"

számolgatok.
- egy házasodott, néhány év után elvált, de a munkahelye már kint van
- kettő házasodott és azóta is boldogak, egyiknek most született gyereke. ők már haza se jönnek szerintem
- négy(!) magánélet (itthon szakított, kiment búfelejteni), szerintem hazajönnek
- két család "világot látni" ment ki pár évre (az egyik 3-4, a másik 6-8-ra tervez)
- egy orvos házaspár az itteni feudális orvosi rendszert nem bírta, öt éve mentek ki, készülnek haza, békés magánpraxist terveznek.

van két ismerősöm, aki végtörlesztett és egy, aki két éve az adósság miatt eladta a házát (nem várta meg, hogy a bank kezdeményezze), ők viszont nem mentek ki.
totoro
totoro 2014. 08. 26. 11:04
Előzmény: #277  elemes
#285
Szerintem ez fordítva, rád is igaz. Én vidéki kisvárosban élek, itt biztosan így van ahogy én állítom. Azt aláírom, hogy egy erősebb régióban és Budapest környékén nem ütött ekkorát a kölcsön+munkahelyek bezárása mint felénk, így ott nem is lehetett ennyi kényszerkivándorló, de az ország jó része nem ott él.
Phylaxa 2014. 08. 26. 11:03
Előzmény: #282  Törölt felhasználó
#284
Pontosan. Nemcsak a megszerzésre, hanem a használatra is gondolni kell.
elemes
elemes 2014. 08. 26. 10:58
Előzmény: #281  Phylaxa
#283
érzelmektől sújtott irodalmi túlzások :)

az építőipar bevétele évente 1600-1800 milliárd forint. ebből 60% körül vannak a mindenfajta épületek, ez inkább a magánszektort jellemzi, 40% körül a speciális építmények, az utak, vasutak, hidak, inkább az állami beruházások.
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 10:53
Előzmény: #281  Phylaxa
#282
ilyen jövedelmek mellett a lakhatásnak nincs realitása ....én ,ha ingyen kapnék egy 120 nm-es házat,akkor sem tudnám fenntartani....kéne a fenének
Phylaxa 2014. 08. 26. 10:50
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#281
Az építőipar nem szárnyal hanem nincs. Nem csinál semmit, az állami megbízásokon kívül nincs piaca.

Itt a 0 és a tömeges között kellene egy értelmes szintet belőni. De ilyen költségek és jövedelmek mellett ennek sajnos nincs realitása.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók