Bocsi, pontosítok: nagyjából az OTP-MOl-Richter hármast kivéve. Szerintem egyébként az OTP-vel egyik rv sem hasonlítható össze, mert talán az egyetlen rv, amibe tartósan, érték megőrző céllal érdemes befektetni (persze a rendkívüli események vissza vethetik az árfolyamát, de tapasztalataim szerint gyorsan "gyógyul").
Azért ne essünk túlzásokba sem. Még az USA-ban sem fizetnek a nagy cégek komoly osztalékokat sőt, a legtöbb a jelen árfolyam alapján teljesen jelentéktelent fizet. Ha megnézed egy OTP vagy Richter osztalék sem kiemelkedő, nem ez hajtja őket elsősorban. Abban egyetértünk, hogy abból a szempontból van szerepe, hogy megjelenik a tulajdonból fakadó valós érték, amit egyébként csak eladással érhetnél el, a tartással nem. Ezt a tulajdonlásból fakadó valós értéket nem kívánja megteremteni jelenleg az AW mert azt gondolják, hogy a tulajdonlásból fakadó virtuális érték növekedése (azaz az épp aktuális árfolyam, ami a cég növekedésével lépked fel) az, ami a tartásra ösztönöz. Nekik a már piacra dobott papírok esetében az árfolyan kb két dolog miatt lehet fontos: 1. akvizíció vagy apport 2. további tőkbevonás Ahogy Signal is írta, a ShareNow esetében nem jártak el fair módon, hiszen úgy szálltak be, hogy mélyen az árfolyam alatt árazták be a saját rv-üket. Ugyanez a helyzet alakulna ki, ha pl tőkebevonásnál mélyen a 180 napos átlag alatt áraznák be a piacra bekerülő papírokat.
Ez így van,ahogy írod.Nem számít ,hogy milyen jó eredményeket hoz egy cég,ha nem fizet osztit,akkor ez senkit nem érdekel.Pedig szelvény vágáskor az oszti leesik az árfolyam árából.
A BUX-on csak az osztalékot fizető részvényre van kereslet. A "jövő" itt totál bizonytalan, ezért a "majd" egyenlő a "talánnal". Talán képes, vagy hajlandó lesz osztalékot fizetni, talán valamelyik nagy tulaj nagyobb részesedést akar...! Ha nincs osztalék, lényegében a kutyának sem kell a részvény. Én is jól beleragadtam, mert hittem az "értékeléseknek", "minősítőknek". Nem baj, talán...!
A múlt héten jött ki, hogy májusban új tervek és osztalékpolitika. Egyébiránt teljesen logikus, hogy amíg vannak a tőkeköltséget meghaladó akvizíciós lehetőségek, addig nincs osztalék. Más kérdés, hogy a bennfentes ún akvizíciók inkább veszteséget termelnek, azaz btk.-ba ütköző átverések. A közgyűlésen keményen ütni kell a vasat, igazság szerint be is kellene perelni őket
Lesz majd felpattanás, annak a csúcsa és majd az az utáni alj lesz érdekes. Ha most innen menne 10%-t del az 160Ft lenne. Ha ott megint realizálnak a népek, akkor inkább lesz ez csorgás mint korrekció. De valahol magára fog ez találni sztem. Sajnos az Ormosy féle "nem fizetunk meg jo ideig osztalekot" kommunikacio nem segiti a helyzetet.
Ez nem korrekció! 135.ig nálad korrekció!! Onnan kezdett emelkedni /133ról /168-ról vissza 135-re az nálad korrekció! Vagyis vissza oda ahonnan elindult.Ez kisebb korrekció? Nálam meg zuhanás!Most tartunk 23 ft esésnél ez szerinted 9,5%?
Ez egy teljesen normális korrekció. Egészen 135-140-ig. Nincs olyan szabály, hogy a korrekciók 4-5 napig tartanak. Sokkal tovább is tarthatnak (a napos grafikont nézve). Ha a legmagasabb záróhoz viszonyítok, akkor 145.5-nél 9.5% korrekciót látok. Kispapírnál ekkora rántás után ez semmi.
Igazaból az igen alacsony forgalmú esés nem igazi korrekció. De azt látni kell, ha komolyabb pánik jön akkor egyszerre túl sokan akarnak majd kiszállni és jelenleg nincs komolyabb vételi erő ami ennek az útját állná.
Ez a papír nem úgy viselkedik,mint általában a többi,nekem folyamatosan negatív érzésem van.165-nél gondoltam rá,hogy kiszállok,de piaci áron eladva több forintot esett volna.Később meg már úgy voltam vele ráérek kivárom,hogy tisztán legye 150% a nyereség.2026 tavaszára gondolok.
Ezt már nem lehet korrekciós folyamatnak tekinteni. Egy hónapja folyamatosan esik Ma már 145,5 ft. 15% esés.A korrekciós folyamatok csak néhány napig tartanak onnan már stabil folyamatos esésről beszélünk. Más papíroknál 4-5 nap korrekció után lendületes emelkedés jön és az előző csúcs fölé megy.A fekete leves pedig még hátra van.
Jó napot! Private Banking friss: -AutoWallis napi: Az elmúlt hetek enyhe esése még mindig csak korrekciós fázisnak számít. A 150 alatt is nagyobb eséllyel csak a 137,5 környékéig lehetne tér lefele. A vastag zöld trendvonal határozza meg a fő trendet, amíg ez nem törik, addig megmarad az esélye egy újabb emelkedő hullám kialakulásának. Az első erősebb forgalmú emelkedő nap kimozdíthatja a korrekciós fázisból a papírt. Ellenállások: 175; 187,5; 200. Támaszok: 137,5; 125.
A növekedés segíthető új befektetők bevonásával, lsd részvény kibocsájtással. Én arra gondoltam, hogy nem vonzó egy új befektető számára az olyan cég, amelyik bár növeli a nettó pü eredményét, de abból nem ad semmit a tulajdonosoknak, csak a menedzsment élvezi anyagi áldásait. Az lenne a cégvezetés feladata, hogy a nettó eredményből a fejlesztések mellett részesüljenek a tulajdonosok is, ne csak ők. Ez egyébként valódi nyrt-nél tőlünk nyugatabbra így történik.
Értem ezeket a gondolatokat,de ez csak arra az esetre vonatkozik amikor részvény kibocsájtást akarnak végre hajtani. A tőzsdei kötésekkel nincs új tőke bevonás,ott csak tulajdonost cserélnek a papírok. A kibocsájtással pedig csökken az egy részvényre jutó eredmény,kivéve ha olyan dologba fektetik a kapott pénzt,amely képes jelentős nyereséget termelni /nem vigo/ itt szerintem az történik,hogy a legnagyobb tulajdonos egy nagy céget kíván felépíteni,majd pedig el fogja adni. itt a meglévő részvényesek érdekeivel nem törődik senki.Majd amikor erre sor kerül,akkor lesz egy jelentős árfolyam emelkedés.EZT KELL KIVÁRNI,VAGY KISZÁLLNI! Itt osztalékot nagyon sokáig nem akarnak fizetni.
Az nyrt. létezése és tőzsdére való bevezetése válik értelmetlenné, ha a felhalmozott pü eredmény ellenére nincs osztalék. Azért van nyrt társasági forma, hogy vonzza be a befektethető tőkét osztalék ellenében. Ha nem így tesz, nem lesz több befektető, hitelét veszti a cég.
A menedzseri tervek sokszor nem esnek egybe a részvénytulajdonosi elvárással, ugyanis alapvetően és elsődlegesen nem azonos a céljuk, hogy a vállalati eredményt "szétosztogassák" osztalék formájában. Az alkalmazott vezetők a magasabb bér és egyébb juttatások eléséért "küzdenek", másodlagos számukra az osztalék, hiszen az egyéni anyagi céljaikat kevésbé szolgálja. Emiatt a cég eredményét nem szívesen javasolják még kis részben sem kifizetni a tulajdonosoknak (lsd. részvényes) és erre mindig találnak magyarázatot. Osztalék fizetést ilyen cégeknél csak kélnyszerrel, azaz tulajdonosi döntéssel lehet elérni, ehhez viszont erőteljes részvényesi összefogásra, pl. közgyűlési jelenlétre és napirand előterjesztésre+szavazásra lenne szükség. Ezt több, mint harminc évnyi cégjogi tapasztalatom mondatja velem.
Az első negyedévben már a BYD értékesítés is benne lesz. Ezt onnan tudom, hogy a szomszéd március végén kapta meg a e- kocsijat és ő a wallisznál vette illetve rendelte még januárban...:-)
Ugyanazt erősítette meg, amit tavaly is mondott: 2025-ös osztalék fizetési tervet nem látja valósnak, de ott még talán évszám is elhangzott, hogy mikor látná jónak. Nem írom le, vissza lehet keresni.
Igaz,szinte kivétel nélkül azok a papírok emelkedtek / akár többszörösére is / ahol van osztalék fizetés. Megváltozott a tőzsde,ma már a növekedést nem értékelik,mert az csak virtuális nyereséget hoz,mivel nem jár komoly árfolyam emelkedéssel.
AutoWallis Nyrt+topic