Topiknyitó: Portfolio 2019. 05. 18. 21:32

Ausztriában elõrehozott választás lesz  

Ugrás a cikkhez
Bejelentette a kormánykoalíció felbontását és mielõbbi új választások kiírását javasolta Sebastian Kurz osztrák kancellár szombat esti sajtótájékoztatóján. A bejelentésre azt követõen került sor, hogy felajánlotta
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peterbond 2019. 05. 21. 15:55
Előzmény: #173  pampa
#180
Nem ott a gond ha Gruevszki azt allitja ot politikai alapon uldozik es az ellenfele meg korrupcioval vadolja. Az a gond hogy te ismerve mindket informaciot direkt elhalgatod ami egy part szamara kenyelmetlen ugy is hogy tudod az az orszag szamara karos. A tolvaj persze hogy azt mondja hogy artatlan az ugyesz meg hogy bunos. Az a gond ha TE mint maganember akinek elvileg nem erdeke manipulalni megis manipulal.
signal2
signal2 2019. 05. 21. 15:54
Előzmény: #175  Peterbond
#179
segítek: Heinrich Pecina
pampa 2019. 05. 21. 15:54
Előzmény: #175  Peterbond
#178
ha nem állította senki sem akkor miért kellene Orbánt idekeverni?
.
te hoztad elő az osztrák ügy kapcsán Orbánt, hogy arról nem beszélünk....
pampa 2019. 05. 21. 15:52
Előzmény: #172  badsector1
#177
badsector1
ma, 13:23 előzmény: #119  pampa #121
Miért kérdés hogy megvalósult e valami.
Sukorói telekcseréből megvalósult valami?
.
 ezt kérdezted, igen megvalósult!
lett belőle pár ítélet!
az remélem eléggé valós? 
Peterbond 2019. 05. 21. 15:47
Előzmény: #143  pampa
#176
"14-es regisztrációval eléggé jól informált vagy a múltbáli dolgokból!    :)))))"
.
Te magad irtad valamikor 2 eve. Sose vagom hozzad csak amikor ENGEM baszogatnak a barataid MSZP meg Gyurcsany imadattal. Kb nulla alapon.
Peterbond 2019. 05. 21. 15:46
Előzmény: #142  pampa
#175
"Orbánnak ez a "nevesincs" nő vett médiát?????"
 .
Ezt senki se alitotta. Az osztrak alkancellar egy osztrak embert emlegetett P betus de majd kikeresem. Erdekes ezt a nyomott senki se akarja kinyomozni csak hogy ki keszithette a videot.
.
Es nem az o penzen vettek meg hanem ez az ember vezenyelte le. De ne engem kerdez reszletekrol a 7 oras videot en se neztem vegig. Azert annyi idom nincs.
pampa 2019. 05. 21. 15:46
Előzmény: #172  badsector1
#174
"Bűncselekmény hiányában felmentette a Sukoró-per két fővádlottját, Tátrai Miklóst és Császy Zsoltot a hűtlen kezelés bűntettének kísérlete alól a másodfokon eljáró Szegedi Ítélőtábla – tájékoztatta a PestiSrácok.hu-t a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. két volt vezetője. A Sukoró-ügy lényege, hogy még 2008. július 30-án Joav Blum izraeli-magyar üzletember csereszerződést kötött az állam képviseletében eljáró Magyar Nemzeti Vagyonkezelővel (MNV). Blum egy befektetőcsoportot képviselt, amely King’s City névvel kaszinóvárost akart építeni a Velencei-tó partjára, Sukoró területén.
A megállapodás szerint az állam tulajdonában lévő sukorói telkeket cserélték volna el Joav Blum ingatlanjaival. Ha az üzlet megvalósul, akkor a vád szerint kár érte volna a magyar államot. A Szolnoki Törvényszék mindezekért tavaly szeptemberben első fokon négy év börtönre ítélte különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés kísérlete miatt Tátrai Miklóst, a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő volt vezérigazgatóját. Császy Zsolt egykori értékesítési igazgató három év hat hónap börtönt kapott bűnsegédként elkövetett hűtlen kezelés kísérletéért. Emellett mindkettőjüket négy évre a közügyek gyakorlásától is eltiltották.  A bíróság kétrendbeli közokirat-hamisítás bűntette miatt bűnösnek mondta ki az ötödrendű vádlottat, V. Bálint ügyvédet is. A törvényszék ugyanakkor felmentette Markó Andreát, a Pénzügyminisztérium volt szakállamtitkárát és F. Zsolt értékbecslőt is. Az ügyész már a tárgyaláson bejelentette, hogy fellebbezni fog az ítélet ellen, a Szegedi Fellebbviteli Főügyészség pedig májusi közleményében tudatta, hogy Tátrai Miklós és Császy Zsolt esetében a kiszabott büntetés súlyosítása érdekében bejelentett ügyészi fellebbezést fenntartotta, míg a Pénzügyminisztérium volt szakállamtitkárát és az értékbecslőt érintő felmentő rendelkezésekkel szemben – a tényállás megalapozatlansága miatt – az elsőfokú ítélet hatályon kívül helyezését és az elsőfokú bíróság új eljárásra utasítását indítványozta. "
pampa 2019. 05. 21. 15:40
Előzmény: #170  signal2
#173
előbb volt már szó arról, hogy minden politikai erő a maga szemszögéből tálal egy hírt.
 ezért képtelenség minden oldal szemszögéből végigvenni.
.
 ismered a klasszikus példát?   :)
Az orosz elnök és az usa elnök futóversenyt tart.
nyer  az usa!
orosz hírek:
 még elnökünk a versenyen az előkelő 2.  helyt szerezte meg addig az ellenfele az utolsó előtti lett!

lehet egy hírt a valóságnak megfelelően így is tálalni!    :))))
badsector1
badsector1 2019. 05. 21. 15:39
Előzmény: #152  pampa
#172
A pofára esésedet elfogadom.
Törölt felhasználó 2019. 05. 21. 15:38
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#171
Írtam: "...Az úgynevezett modernkori demokráciákban is minden politikai szereplőnek alapvető érdeke, hogy a saját szemszögéből interpretálhassa a neki tetsző "valóság"-ot. Ehhez mindegyik szereplő minden eszközt fel fog használni, ahogy Egyiptom óta szokás...  és ez így is fog maradni... a mindenkori győztesek megelégedésére illetve a mindenkori vesztesek bánatára. "
 
Nos, éppen emiatt gondolta úgy néhány évtizede Gyuri bácsi, hogy itt az ideje a "civil társadalom" nemzetközi kiépítésének... természetesen az ő sajátos érdekei alapján. :)
 
Ha valaki picit tájékozottabb az osztrák belpolitikában, akkor egyáltalán nem ismeretlen számára Tal Silberstein neve... ha picit leszűkítjük az ő "dicsőséges" életrajzát az ausztriai tevékenységére, akkor elmondható, hogy Ausztria viszonylatában olyan ő, mint Európa számára Soros.
signal2
signal2 2019. 05. 21. 15:31
Előzmény: #167  pampa
#170
Szerintem van értelme. Felesleges köröket lehet megtakarítani, meg egy kicsi lehet lazítani az idegeken. Lassan már ott tartok, hogy minden újságcikk tartalmának utána nézek amúgy, és keresem az eredeti vagy hivatalos forrást. Főleg a külföldi cikkek fordításánál gyakorlatilag automatikus a prekoncepció alapján történő tartalom-ferdítés. Sajnos. 
pampa 2019. 05. 21. 15:30
Előzmény: #162  -pny
#169
Azok a választók, akiknek 100 mrd-os nagyságrendben tömi a fejét a Fidesz hazug propagandával,"
.
 akkor te is a FIDESZ-re szavazol?
 esetleg nálad ez nem hatásos.... de mindenki másnál igen?   :)
.
 látod, ezért a hozzáállásért nem fog az ellenzék egy darabig kormányra kerülni!  :))))

2010-ben semmi sem volt és mégis 2/3 lett!
mert a választók el akarták zavarni a kormányt!
signal2
signal2 2019. 05. 21. 15:29
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#168
Én most csak bedobtam neveket, mert olvastam a kérdést. Természetesen csak választáson lehet megválasztani olyan politikai tömböt, amelyik előre vállalja, hogy egy kezdettől fogva nyilvános összetételű szakértői kormányt fog kinevezni. Most úgy látom, hogy annyira még nincs kétségbeesve az ellenzék, vagy éppen annyira el vannak tartva, hogy ne is gondolkozzanak ilyenen. Még egy teljesen nyilvánvalóan logikus választási megállapodást sem képesek összehozni.
pampa 2019. 05. 21. 15:26
Előzmény: #157  signal2
#167
ha már idekeveredett pénznyelő....
 . 
volt egy német vonatkozású hír. valami oktatási.
követelte a forrást!   :)
 nem adtam ki, de megígértem, hogy Mikulásra (?)  megkapja....vagy Karácsonyra... már nem emlékszem az ünnepre....
 "szívta" a véremet, hogy lódítok, kamuzok... ezerszer bemásolta, hogy így kamuzok mit annál a történetnél.....
 aztán elérkezett az idő.... és bemásoltam a forrást egy német kormányhivatal volt.....  :))))

 szerinted jött a bocsánatkérés?   :))))
.
 semmi értelme az igazolgatásnak.....

aki nem hiszi... járjon utána!   :))))
Törölt felhasználó 2019. 05. 21. 15:25
Előzmény: #165  signal2
#166
A kérdés hozzád is szól:  Ki fogja megválasztani és kinevezni ezt a "szakértő" kormányt?
signal2
signal2 2019. 05. 21. 15:23
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#165
Pl. Chikán Attila, Bogsch Erik, Bod Péter Ákos. Mindet alkalmasnak tartom egy szakértői kormány vezetésére, meg még biztosan van többszáz olyan ember, akinek van cégvezetési, és nemezetközi tapasztalata, azokban sikeres volt, és van emberi nagysága, azaz elismert is volt a területén és a kollégák között.
Törölt felhasználó 2019. 05. 21. 15:22
Előzmény: #158  -pny
#164
"Egy technolrata/szakértő kormány kell..."
 
Úgy tűnik, még 30 év után sem érted a demokráciát. Ki fogja megválasztani és kinevezni ezt a "szakértő" kormányt?? Vagy ez is mellékes számodra?
-pny
-pny 2019. 05. 21. 15:22
Előzmény: #154  pampa
#163
Szerinted miért Bp-en messze a leggyengébb a Fidesz?
-pny
-pny 2019. 05. 21. 15:21
Előzmény: #154  pampa
#162
“nem az ellenzék vált kormányt hanem a választók!”
.
Azok a választók, akiknek 100 mrd-os nagyságrendben tömi a fejét a Fidesz hazug propagandával, meg akit a választáson megvesznek kilóra, és akkor az idehozott ukránokról nem is beszéltem.
pampa 2019. 05. 21. 15:21
Előzmény: #157  signal2
#161
leszoktam róla!
 talán TE VOLTÁL az egyedüli aki egy bemásolt hivatkozás után megköszönted és elfogadtad.  
.
 én tudom, hogy mi volt az adott ügy részlete.... ha valaki ezt nem hiszi el.... sajnálom! :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek