Topiknyitó: Portfolio 2012. 07. 02. 16:38

Árufeltöltők, gyorséttermi eladók, futárok: utánuk járna adókedvezmény  

Ugrás a cikkhez
Megfelezi a munkáltatói járulékot (a 27 százalékos szociális hozzájárulási adót) a szakképesítést nem igénylő munkában foglalkoztatottak után a kormány - jelentette be ma Orbán Viktor. Összeszedtük, kikre vonatkozna ez. Orbán Viktor szavai...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=169542
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 07. 10. 23:16
Előzmény: #50  Bekre_Pal
#64
majd visszajönnek minuszolni, ha kiszállították a pizzát :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 07. 10. 23:15
Előzmény: #56  kassziopeia
#63
gondolom, azóta sz.g.-t bőségesen kárpótolta vitya, de az ikarus dolgozóit nem...
no meg ha a vegyépszernek kellett a pénz, akkor teljesen érthető dolog volt :)
szivacs
szivacs 2012. 07. 10. 12:08
Előzmény: #59  Bekre_Pal
#62
temetőtopiktulajdonosos parafrázis volt...
szivacs
szivacs 2012. 07. 10. 12:03
Előzmény: #60  Törölt felhasználó
#61
Akkor a brüsszeli eurokraták megbüntetik Magyarországot, ha nem kap összkomfortos csibelakást de izibe!
Törölt felhasználó 2012. 07. 10. 10:34
#60
ha valaki CSIBEJELMEZES árukínálgató?
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 10. 10:27
Előzmény: #58  szivacs
#59
Nem értem, mire akarsz ezzel kilyukadni. Ha nem vagy kiborg, akkor te is ugyanígy vagy ezzel. Olyan, mintha megkérdezted volna, hogy lejjebb van-e a szám, mint az orrom, aztán amikor mondom, hogy igen, akkor mondod, hogy bingó, meg igazad volt. Az ember úgy működik, hogy ha olyat kritika éri, amiről tudja, hogy van alapja, azt nehezebben éli meg, mint az alaptalan vádakat, mert azokra többnyire legyint. Úgyhogy legfeljebb annyi újat tudtál meg, hogy tisztában vagyok ezzel a ténnyel. Használd egészséggel ezt az információt.
szivacs
szivacs 2012. 07. 10. 10:22
Előzmény: #57  Bekre_Pal
#58
BINGO!
Már megint teljesen igazam volt!
Hiába, no, hisz' nem is lehet ez másként!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 09. 20:55
Előzmény: #55  szivacs
#57
igen - én is ember vagyok ugyanis
kassziopeia 2012. 07. 09. 20:02
Előzmény: #47  upgrayeddAKS
#56
anno Orbán Vitya vonta vissza az állami garanciát az Ikarus oroszországi szerződésétől. Széles Gábor tudna erről mesélni,
szivacs
szivacs 2012. 07. 09. 18:38
Előzmény: #50  Bekre_Pal
#55
te azok közé tartozónak érzed magad, akiknek az igazság fáj a legjobban?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 07. 09. 17:52
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#54
"Ha a Balatonban is az örök élet vize buzogna, akkor az is régen ment volna a levesbe"

eddig igaz, az utána levőt felesleges volt leírni :) idehaza úgyis mindenki "tudja", hogy csakis a "tudjukkik" privatizáltak el mindent, az MDF pl. abszolúte nem tehetett arról, hogy az SZDSZ meg matolcsicska mit mondott ill. javasolt nekik anno :)
ja, és "ezértisagyúrcsányahibás"! :) hiszen ő is privatizált magának egy motim-ot vacak 6-10 misiért, aztán fogott rajta milliárdokat...
persze a patkányikus egyház pazarlásai senkinek sem szúrnak szemet, mert azok a hit védelmezői a gaz zsiráfok ellen...

amúgy én sem írtam Svájcról :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 09. 16:12
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
nézi le a halál, sarkítottam, a törvényalkotói logikával van bajom, de ezt már kifejtettem
Törölt felhasználó 2012. 07. 09. 15:51
Előzmény: #20  Bekre_Pal
#52
Jól hangzik a szöveg, hogy a pizzafutár meg az árufeltöltő bassza meg, mert alsórendű féreg, csakhogy abban az országban, ahol PHD-s benzinkutasok is élnek, nem igazán van összefüggés a pozíció/fizetés - tudás/szakértelem között. Innentől kezdve simán lehet, hogy mikor lenézed a pizzafutárt, az illető éppen egy nálad több diplomával rendelkezik, és az eredeti szakmájában is jó volt, csak mikor kiderült, hogy nincs a szakértelmére szükség, valami mégis ide kötötte, így nem lépett le külföldre, hanem abból él meg, amiből tud.

Egyébként szerintem is baromság az egész tervezet, csak én nem abból indulok ki, mint te, hogy lenézed a nálad szarabb helyzetben lévőket, hanem abból, hogy attól még nem lesz több árufeltöltőre, pizzafutárra szükség, hogy kevesebb járulékot kell utánuk fizetni, innentől kezdve az egész felesleges pénzkidobás a kormány részéről.
Törölt felhasználó 2012. 07. 09. 15:33
Előzmény: #47  upgrayeddAKS
#51
Nem is azt írtam, h mi lennénk Svájc, de nem az elmúlt 20 év átrendeződése lett volna az egyetlen út.
Legjobb példa erre a MOL, amikor 6000-es árfolyamon 2003 (?)-ban repült az állami pakk fele. Akkor már megvették a Slovnaftot és folyamatban volt az INA felvásárlás. Ott is ment a Kuncze féle szar duma, hogy az állam rossz tulajdonos.
2007 nyarán meg 30 000 lett...

Ha a Balatonban is az örök élet vize buzogna, akkor az is régen ment volna a levesbe, nézhetnénk a fekete kalapos, pajeszos bácsikat a kerítésen kívülről.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 09. 14:20
Előzmény: #49  szivacs
#50
az igazság fáj a legjobban

na hajrá mínusz 8, az a minimum, tessék nyomni :)
szivacs
szivacs 2012. 07. 09. 11:55
Előzmény: #46  Bekre_Pal
#49
Ki kell ábrándítsalak, tőlem nem kaptál, én leírtam a véleményem - úgyhogy minimum 3 "tisztelőd" van, aki nem veszi jó néven, hogy "lefaszcsürhézted" a nemzetét!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 07. 07. 23:00
Előzmény: #46  Bekre_Pal
#48
nem, a drábikfanok magányos harcosok, a laptopnácik, amik csoportokban garázdálkodnak :)
előbbi csoport az utóbbiak értelmiségijeiből verbuválódik :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 07. 07. 22:58
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#47
biza, az ikarustól retteg az egész D-B, MAN, Volvo, Renault, FIAT, stb. vezetőség :)

elfoglaltuk volna egész ojrópát, ha nincs ez a sok mutyizós politikus :)

...inkább érjük be annyival: ha nem adunk bizalmat újra és újra züllött kreténeknek, amik folyton csak hazudoznak és terelnek mindenről, akkor lényegesen jobban élnénk, lenne még hazai ipar, stb., de "félelmetes konkurencia" akkor sem lennénk...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 07. 22:47
Előzmény: #42  szivacs
#46
(hm., jól számoltam, hogy 3 nicked van?)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2012. 07. 07. 21:35
Előzmény: #27  marcus
#45
nem várom el, hogy felfogd, de az a helyzet, hogy nem csak egy ilyen példát lehetne felhozni, hanem rengeteget... a legtöbb kétkezi munkás sokkalta rosszabb, gerinctelenebb, mint a szellemi foglalkoztatottak (pedig az emberi faj aztán nem egy világbajnok ilyesmiben)
ez logikus is meg tapasztalat is :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 06. 10:18
Előzmény: #42  szivacs
#44
amúgy tudod, írtam, pont hogy az volt veled a problémám, hogy nekem volt mondanivalóm, de nem vetted észre, na, menj békével, hess :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 06. 10:17
Előzmény: #42  szivacs
#43
végkielégítésképp megpluszollak, hogy lásd, kivel van dolgod :)
szivacs
szivacs 2012. 07. 06. 10:05
Előzmény: #41  Bekre_Pal
#42
A "faszcsürhézésedhez" méltó érdemi mondanivaló kifejtés volt!
Persze ha valójában nem is volt érdemi mondanivaló, akkor nincs is mit kifejteni és az egész megnyilvánulásból marad pőrén a magyar nép le"faszcsürhézése", mint tényleges cél. :-)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 06. 10:00
Előzmény: #40  szivacs
#41
szivacsom, ez üres recskázás, amit itt tolsz. adj erre is mínuszt, aztán hagyjuk egymást békében
szivacs
szivacs 2012. 07. 06. 09:55
Előzmény: #38  Bekre_Pal
#40
A szavak (gondolat)világot jeleznek és teremtenek. Ezt te is tudod és éppen ezért használsz olyan gyalázó szavakat, amilyeneket a mondanivaló szabatos elmondása helyett. Éppenhogy a gyalázó "szavakon lovaglás" kifogásolása az álságos terelés az ezen szavak használata mögötti negatív szándék leplezésére.
Törölt felhasználó 2012. 07. 05. 23:57
Előzmény: #27  marcus
#39
én értettema hasonlatot... te egy frusztrált pizzafutár vagy....
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 05. 20:06
Előzmény: #37  szivacs
#38
szivacs, szivacs, te már megint felszínesen olvastál, az a helyzet. de nem megyek bele megint abba, hogy mitől olyanok a politikusai egy népnek, mint amilyeneket maga kitermel meg megérdemel, mert már párszor kifejtettem ezt pont neked, korábban. a faszcsürhézésen fennakadni, szavakon lovagolni pedig szerintem kiváló felmentést adhat a szándékolt mondanivaló értelmezés nélküli kényelmes félresöpréséhez, nem tartom jó útnak, persze mindenki maga választja a saját útját, hát tiszteletben tartom én is a tiédet.

lépnem kell, de majd még visszanézek
szivacs
szivacs 2012. 07. 05. 19:55
Előzmény: #25  Bekre_Pal
#37
A "problémára" pont te vagy a "remek illusztráció":
"lehet vállalni a felelősségünket, megállapítani, hogy mekkora fasz csürhe egy nép vagyunk és szépen újrakezdeni."

Egyrészt aki a saját népét le"fasz csürhézi", az magáról állít ki ilyen bizonyítványt!
Másrészt aki "újrakezdést" javasol a "lefaszcsürhézett" népének és ezt abban látja, hogy ugyanazt csinálja továbbra is, mint eddig csak egy centivel arrébb teszi az ikszét ugyanarra a papírra, az maga soha nem fog eljutni az újrakezdésig és még azokat is hátráltatja ezzel a hozzáállással, akiknek lenne rá esélyük!
ts3 2012. 07. 05. 15:47
Előzmény: #35  Bekre_Pal
#36
Gondolom, aki lemínuszolt, az havi 47000 Ft-ból jól meg tud élni, mert különben hiteltelen számomra a mínusza.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 05. 15:23
Előzmény: #32  ts3
#35
nyomtam neked egy pluszt, mert már meg lettél mínuszolva, tessék velem ellenségesebbnek lenni, ha nem akarsz ujjat húzni a népekkel :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 05. 15:21
Előzmény: #33  marcus
#34
nem néztem őket annak, ezt a 20-asban szándékoztam tisztázni

üdv
marcus 2012. 07. 05. 14:58
Előzmény: #31  Bekre_Pal
#33
nem vagy vezető fejlesztő mérnök??? ...nocsak?...mik derülnek ki, de képzeld én sem vagyok pizzafutár, de lehánynám magam, ha a pizzafutárt, árufeltöltőt, stb. tahónak , kutyának nézném...több szerénységet!! bekrepál...
ts3 2012. 07. 05. 14:57
Előzmény: #3  Bekre_Pal
#32
"tahóktól tahókedvezmény tahóknak"

Az első tahó teljesen rendben van.

Volt egy tahó, aki azt mondta, hogy havi 47000 Ft -ból egész jól meg lehet élni. :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 05. 14:41
Előzmény: #30  marcus
#31
nem vagyok amúgy vezető fejlesztő mérnök, de azért köszönöm a tisztázást

tudod én névvel is vállalnám, de most egy nevesített coming out kedvéért nem fogom iderakni az irl adataimat, szerintem nem ez a fontos. az emberek mindenesetre úgy ismernek, mint aki konzisztensen képviseli a véleményét, nem olyan nagy etvasz ám az. te annak tartasz, aminek, köszönöm, hogy megosztottad velem, tudom viselni a terhet.
marcus 2012. 07. 05. 14:37
Előzmény: #28  Bekre_Pal
#30
ám legyen :... bekrepáltam ...palika kedves azért egy vezető fejlesztő mérnök úrtól ennél többet vártam, 20-25 éve ilyen logikával a Műszaki Egyetemre legfeljebb a tanulmányi osztályra lehetett bejutni ügyintézőnek...
Na figyelj bekrepál lassan írom, hogy +értsd: nem neked kell ismerned név szerint a melósok összeségét, hanem a gond azzal van, hogy te bújsz el a bekrepál nick mögé, ahonnan az általad vélt nagyon frappáns tahózásokat megengeded magadnak, de mint lejjebb írtam ez így értéktelen semmi, egy fos. A "tahóktól tahókedvezmény tahóknak" kijelentés mellé írd oda az elérhetőséged, és nézz szembe a "tahók" reakciójával...ennyi, dehát ez úgysem jut el a vezető fejlesztő mérnök agyadig... na ennyit engedtek bokros teendőim...
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 05. 12:51
Előzmény: #26  Bekre_Pal
#29
így is van

köszönöm
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 05. 12:51
Előzmény: #27  marcus
#28
marcus fiam, amint bokros teendőid engedik, küldj nekem egy név szerinti listát a melósok összességéről, addig marad a "gyáva" megoldás engedelmeddel

tartok tőle amúgy, hogy nem vágtad le a mondandóm lényegét, és ez nem baj, a világ attól még szép
marcus 2012. 07. 05. 12:04
Előzmény: #12  upgrayeddAKS
#27
a pizzafutár csak 1 példa volt,fölösleges félrevinni a "projektet" egy! pizzafutár jellemével, felőlem lehet példálózni árufeltöltővel vagy akár benzinkutassal is.
Aki így névtelenül lealáz melósokat :"tahóktól tahókedvezmény tahóknak" az 1 gyáva senkiházi faszkalap!
merőben más a helyzet, ha az 58 kg-os bekre pali vezető fejlesztő főmérnökünk tankoláskor odadobja a volvo kulcsot a 120kg-os benzinkutas elé : töltsd tele faszkalap ! -felkiáltással...na ez merőben más felállás ... ugyan ebben a szituban is van némi faszság, de ezt felülírja a bátorság, már-már vakmerőség...ez esetben palika vállalta sznobságát, felsőbbrendűségét,...stb...
nem tudom érted-e ? -ha nem , sajnálom, nekem több időm nincsen bekre palinkra....
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 05. 11:23
Előzmény: #25  Bekre_Pal
#26
ja, a titkos hódolóm remélem, erre is kiosztja a mínuszt. mert neki se az a fontos, hogy mit mond, hanem ki mondja. remek illusztráció a problémára.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 05. 11:22
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
akkor is mi választottuk ezt az utat

illetve a politikusaink, akikre sose azért szavaztunk mi zemberek, amit mondanak, hanem azért, ahogyan, vagy akinek, vagy akről mondták. akkor lehet vállalni a felelősségünket, megállapítani, hogy mekkora fasz csürhe egy nép vagyunk és szépen újrakezdeni.

én most kicsit ellépek, viszlát később
Törölt felhasználó 2012. 07. 05. 11:19
Előzmény: #23  Bekre_Pal
#24
Szerintem ettől még nem lesz összeesküvés elmélet. A nagy EU-ban nekünk a piac és az olcsó munkaerő szerepet osztották le, ahogy a többi később csatlakozott országnak is. Ehhez kellett egy évtizedes aknamunka, ami a magyar ipar/mezőgazdaság versenyképtelenségének a hangsúlyozásából és szétveréséből állt. Persze ez nem jött volna létre a hatékony politikai elit nélkül, akikből így gazdasági elit lett cserébe a munkájukért.
Ebből kiszabadulni pedig baromira nehéz, ez sem az EU-nak, sem pedig a 2 váltópártnak nem érdeke.
Gondolj bele, ha Romániába és mondjuk Bulgáriában mindenki a magyar paradicsomot falná a CBA-ból kifelé jövet éppen felszállván az Ikarus buszra, te sem tapsolnál amikor éppen valaki az ottani reálgazdaság újbóli beindításáról beszélne.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 05. 11:07
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
örülök, hogy észreveszik az ottaniak, ha valaki beilleszkedik. ez jó.

a rabszolgagyár stratégiát mi építjük, amikor merünk kicsit álmodni. mekkorát fordult a világ, régen nagyot akartak álmodni orbánék... divat ezt nemzetközi összeesküvés nyakába varrni, mert valami vigasztaló ellenségkép kell megnyugtatásul, hogy az ember tudjon tükörbe nézni, miután elbaszta az életét. nem véletlenül a lecsúszottak az összeesküvéselméletek fő fogyasztói. a valóságban annál jobban boldogul az ember, minél kevésbé hiszi azt, hogy máson múlik, mi lesz vele. ez gondolom társadalmakra is igaz
Törölt felhasználó 2012. 07. 05. 10:44
Előzmény: #21  Bekre_Pal
#22
Ezzel sajnos nekik is szembe kell nézniük, hogy nem lesz egyik napról a másikra elfelejtve úgymond "500 év munkája". Emiatt kéne többet tenniük és kivetni magukból a deviáns elemeket. Nem a rendőrautónak kell nekimenni kaszával-kapával, hanem a Sztojka Iván féléknek.
Az asszony BAZ megyei, elég sokat beszélek az ottani emberekkel és elmondható, hogy az asszimilálódott romák egészen más megítélés alá esnek. Szándékosan nem használtam az integráció szót, mivel ez a mostani erőfeszítések legnagyobb kerékkötője. Be kéne látni, hogy a roma kultúra számos eleme összeegyeztethetetlen a többségi társadalom értékrendszerével.

Melós ügyben igazad van, egyre inkább a rabszolgagyár felé tolódunk, de erről a folyamatról szerintem sokkal feljebb döntöttek, mint Matolcsyék.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2012. 07. 05. 10:33
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#21
még valami:

én se buborékban élek, tisztában vagyok a cigányprobléma súlyosságával, és felelősnek tartom őket a helyzetükért meg amit normál civilekkel, velünk művelnek. de úgy en bloc cigányozni azért nem menő, mert ez bármely egyéni cigányt visszavet attól az erőlködéstől, hogy ő személyesen esetleg munkából éljen, ne törjön be stb. hisz nem hülye, minek erőltesse magát feleslegesen, ha úgyse fogják elismerni, ha legyőzi az otthonról hozott "kultúráját"?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek