Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 30. 22:08

Árfolyam előrejelzés:Statisztikai Idõsorelemzés és mesterséges neurális háló a tőzsdei keresked  

Sziasztok ! Esetleg valaki már foglalkozott az adott témával ? Győrben keresek együttműködéshez "csapattagokat", matematikus kereskedők előnyben :) Szuperszámítógép és szoftverek támogatás adott.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 03. 08. 21:57
#10
Sziasztok, én vagyok a fenti blog szerkesztője, pár dologban tudok segíteni :) lent láttam valaki be is linkelt köszönöm, a mobil számom a blogon van, hívjatok fel egy kávéra (vagy sörre) mindig kapható vagyok. Jó kereskedést nektek.
Törölt felhasználó 2012. 02. 01. 17:53
Előzmény: #8  buyandhold
#9
Ennyire halott volna Győr kereskedői szinten ?
buyandhold 2012. 02. 01. 10:01
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Ugy latom ez is vallasi tema, szoval nem fogjuk meggyozni egymast. Csak ezert gondoltam hogy hozzaszolok, mert a matematikat emlitetted, ami viszont mar nem vallas, hanem exact tudomany. Es igy muszaly szint vallani.
Ha letezne a bolcsek kove, akkor mar valoszinu hogy megtalaltak volna, es a bankok nem hitelezesbol probalnanak profitalni, hanem kereskedessel. Meg ha feltetelezzuk hogy a bankok humanitariusak, akkor is inkabb kereskednek, es a profitot adjak oda a hitel helyett.
Ertem en hogy nincs biztos strategia, es sok tenyezotol fugg, de a matematika nyomvonalan eljutunk oda, hogy hosszutavon biztosan nyereseges strategia. (ha a strategank nem az, akkor semmit sem er, nem nyereseges strategiat barki ki tud talalni)
Ha viszont eljutunk oda hogy ez egy biztosan hosszu tavon biztosan nyereseges strategia, akkor allnak a feltetelek amiket irtam.
Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 18:46
Előzmény: #5  buyandhold
#7
Egy dologra elfelejtettem reagálni: Ha meg is mondanák tutira mindenkinek az irányt: akkor is lesznek olyan emberek akik buknak rajta!!!
Ennek az az oka az hogy ,ha nem adnak konkrét belépési és kilépési pontot, pozíció méretezést, akkor az egyértelmű irányon is sokan bukni fognak, mivel az árfolyam nem lineárisan mozog.... illetve egyéb tényezők pl: Volatilitás, emberi tényezők: mohóság hozzájárul. stb stb...
Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 18:32
Előzmény: #5  buyandhold
#6
Ezt azért nem kell ennyire kisarkítani,ez nem álmodozás..nem szentgrál.
ezen rendszerek nem tutira mondják meg az irányt, nem helyetted kereskednek, nem is ez a cél velük...
Viszont segítenek a döntésben és javítják a találati arányod. Úgy fogd fel, mint egy indikátort, ami hatékonyságodat javítja. Nyilván hülyeség lenne csak indikátorok alapján kereskedni.

Rengeteg mindenre alkalmasak: pl: időben jelez ha egy adott instrumentum mozgása leválik az adott szektorról.

Vagy ha van egy bizonyos elképzelésed az irányról, és ezt megerősíti bizonyos referencia index is.

de még jó pár igéretes fejlesztést fel lehetne sorolni....

buyandhold 2012. 01. 31. 10:35
Előzmény: #4  buyandhold
#5
komolyra forditva:
matematikai bizonyitas hogy nem letezik arfolyan elorejelzo gep:
1. tegyuk fel hogy van ilyen gep
2. ekkor mindenki reszere elerhetove tehetjuk ezt a gepe
3. ekkor mindenki nyerni fog az arfolyamon

ez a 3.-ik pont nem lehetseges, tehat cafoltuk az 1-es pontot

persze almodozni lehet, de azt szoktam mondani, ha almodozol, inkabb a arrol almodozz, hogy nyertel a lotton, akkor nem kell gepet csinalnod, toket kockaztatnod, es kereskedned, hanem rogton koltheted a penzt... :)
buyandhold 2012. 01. 31. 10:29
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
lottoszamokat ha sikerul elore, legyszi kuld at pm-ben :)
Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 10:23
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
Ezt még nem is láttam, Köszönöm.
Törölt felhasználó 2012. 01. 31. 07:39
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
Előkotortam egy régi linket... link
Ő foglalkozott ilyenekkel és ahogy elnézem még mindig csinálja...

Topik gazda

kenyw
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek