Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 20:06
Előzmény: #8359  emerald
#8360
oksi,csakis Miattad!
amúgy nem erről van szó,csak amikor 50-ből 49x és még ezek után is tényként közölni senki által előre nem látható dolgokat akármilyen szakmai múlttal is...
de ugyebár erről már beszéltünk

nekem is örömet okozna,ha az ""úriember" nem hatlábúzna

őt is megkérnéd erre,ha már 1x elbúcsuztak ettől a topictól?
emerald 2015. 05. 15. 19:54
Előzmény: #8358  Törölt felhasználó
#8359
Nem biztos h minősíteni, ellenőrizni, kritizálni kell bárkit is......
Nézd fordítva, Te sem örülnél neki.

Légyszives tedd meg értem, ha ilyet kérhetek persze, élni és élni hagyni(még ha nem is szimpatikus, sőt utálatos vagy irritáló némelyik nick) hagyd őket, felnőtt emberek akik itt írnak, nem gyerekek, hagy írja le bárki a véleményét anélkül h folyton szembesítéd önmagával az irományával, vagy bármivel.

Tudom sokat kérek, de nekem örömet okoznál vele :)
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 18:44
Előzmény: #8356  Törölt felhasználó
#8358
persze,hogy tévedés incl.,ha nem teszem külön hozzá,akkor is!
pompin kívűl senki nem látja biztosan a jövőt,én semmi esetre sem.
hogy mire alapozom?a nagyobb valószínüségre és persze van egy jó hatékonysággal működő kontraindim(lsd leszakadó ed formáció,vagy micsoda,usa beszakadt,azóta épp csak egy ath volt)
javaslom kövesd őket egy éven keresztül,majd egy év múlva mérleget vonunk,de 1x még neki is biztos igaza lesz.
amúgy,ha figyelmes vagy,azt is meg szoktam jegyezni,ha éppen igaza van.
más kérdés,hogy az építő kritikát kellő önironiával fogadja-e valaki,jobb esetben inkább elébe megy annak,vagy sértődött,durcás kisovodások módjára teszi.
igazából még mindig "csak" a belátás képességét hiányolom,azt viszont nagyon
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 18:40
Előzmény: #8351  Törölt felhasználó
#8357
a cegek sajat reszvenyvasarlasai is emelik az egy reszvenyre juto nyereseget, meg akkor is ha egyebkent a nyereseg nem nott....
(kevesebb reszvenyre ugyanakkora nyereseg es mar keszen is all a profit novekedes/ reszveny...
;)
szoval ez 1 kis konyvelesi ugyeskedes....
nem kevesen a sajat reszvenyvasarlasokat hitelre tettek meg....
addig nincs baj amig az arbevetelek jelentosen nem valtoznak,de lathattuk mi tortent az olajnal....
lumber arat is lehet nezni annak emelkedese is gazdasagi fellendulessel all komoly korelacioban....
csak eppen most nem hogy nem emelkedik hanem...

viz es hus ill. annak feldolgozasa lehet erdekes, nem veletlenul keveredett bele Csanyi....

a nepesseg szama novekszik a foldon es a gazdasagi valsagok sem tartanak orokke, ha pedig az Azsiai regioban tovabb novekszik az elet szinvonal az magasabb hus ill. protein fogyasztassal jar....
szoval hosszutavon fold es elelmiszer ill. elelmiszer ipari befektetesek felul fogjak teljesiteni a legtobb szektort....

Szerintem ido veszteseg a Dax topikot olvasni...
csak 1 iranyt tudnak elkepzelni ami elobb utobb kellemetlen meglepetessel fog szolgalni...

ha pedig van 1 rosszabb nap akkor jon a kotozkodes...

nem lehet tapasztalatot, tudast atadni....
kereskedesben mindenkinek vegig kell mennie az uton, hogy lehet 1 embernek elmagyarazni, hogy azert mert eppen most vagy az elozo par evben ha megvette az esest azzal lehetet keresni,de ez nem lesz igy mindig???
ugyan ez van itt au-ban kb. 20-25 eve emelkednek az ingatlan arak, szinte 1 teljes generacio felnott akik nem ismernek mast csak azt hogy az ingatlan arak emelkednek....
persze volt 1 kisebb zokkeno 2008-9-ben,de minimalisnak nevezheto....

amig nem veszit az ember a kereskedesein, befektetesein addig nincs ra kenyszeritve hogy mas szemszogbol is vizsgalja a dolgokat....

szep dolog elolvasni konyvekben, hogy a kulonbozo tozsde maniak soran ki hogyan veszitett penzt, es nyilvan mindenki ugy gondolja hogy ez vele nem fordulhat elo....
mind addig amig ez meg nem tortenik...

mint a dohanyzasnal, vagy az elhizasnal...

nekem vannak strategiaim es azt kovetem, meg akkor is ha kisebbsegi gyerekek potyognak az egbol, csak a kockazatot csokkentem/ pozicio ha ellenem megy a piac.....
semmi sem tart orokke meg az orultseg sem
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 18:22
Előzmény: #8353  Törölt felhasználó
#8356
Remélem akkor is itt leszel, ha nem így lesz, csak a korrektség kedvéért, mert már volt, hogy nem így volt...
Ettől még persze lehet igazad, csak megint nem derül ki, mire alapozok a véleményed, de tudom, tévedés included... :-)
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 18:20
Előzmény: #8354  magellan2214
#8355
Honnan az információ?
magellan2214 2015. 05. 15. 18:08
Előzmény: #8351  Törölt felhasználó
#8354
Ebbe a képbe hogy jon bele hogy az orosz kozponti bank márc,aprílisban lázasan fizikai Au-t vásárol t most meg dolcsit vásárol?
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 18:04
Előzmény: #8352  pomperj
#8353
csak a korodra tekintettel nem reagálok,azt azért tisztelem
sp kitörés előtt,mielőtt leszakadást vizionálnál ismételten
pomperj
pomperj 2015. 05. 15. 17:54
Előzmény: #8347  Törölt felhasználó
#8352
Ma este tervezek irni az Azsia topicba egy hosszabb gondolatsort a fo temakrol; de a perspektivad egyetertek.
Ide nem, mert tovabbra is itt olalkodnak a hatlabuak.
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 17:38
Előzmény: #8348  Törölt felhasználó
#8351
Az amerikai gazdaságot illetően hasonló véleményen vagyunk, nem tudom, mikor derül ki az "igazság"', de a jelentési időszak híreit olvasva nekem legalábbis feltűnt, hogy a profit sok cég esetben ugyan nőtt, de az árbevétel csökkent, azaz a nyereség nem az értékesítés növekedésének,vhanem a költségcsökkentésnek volt köszönhető. NA a kettő nem ugyanaz...
És az sem mellékes, hogy nagy hurrá optimizmust a felülvizsgált piaci várakozások tükrében kell nézni, ami önmagában is vicces...
Ami pedig az SP mozgását illeti, ha az nem manipulált, akkor semmi...
Pomperj álláspontja többszörösen igaz: addig tartják bizonytalanságban a "befektetőket"' amíg lehet... És jól csinálják...
A dax topicok olvasva az ember csak fogja a fejét, szerintem elég jól mutatja, milyen hatékony a módszer...
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 17:12
#8350
ugye a gazdasagi adatok, recesszio lehetosege es a kisse tul adott EUR mind USD gyengulesere utalna....
de nem szabad elfelejteni, hogy a masik oldalon ott van kb. 9-10 trillionyi hitel ami USD-ban lett felveve a vilag kulonbozo reszein ill. kulonbozo cegeknel....
ezeket pedig hedgelik illetve ezeket torleszto reszleteit...
szoval az irany azert nem annyira egyertelmu...

kivetel ez alol USD/JPY...
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 16:53
Előzmény: #8348  Törölt felhasználó
#8349
a nagy sztárok is folyton búcsukoncertet adnak...
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 16:50
Előzmény: #8347  Törölt felhasználó
#8348
Nem tudom figyeled-e a kotvenyeket,de az utobbi 2 napban szinte egysegesen elkezdtek venni oket...
szerintem ebben a jegybankok ill. nehany nagyobbacska bank van benne....
persze ez azert erdekes, mert 2 het alatt kb. 500 billio$-nyi vagyon tunt el a kotvenypiacrol
(nehanyan ugy gondoljak most jo beszallni)

regebben irtam hogy februar-marcius ill. majus kozott $ gyengules varhato, ez bekovetkezett...
$ esete nehez, a FED nem emelhet kamatot mert a gazdasag barmenyire fenyezik eleg rosszul teljesit, arrol is irtam korabban hogy a vallalati profitk csokkeni fognak, persze le hurogtak....
ha csak az olaj szektort nezi az ember ahol 100$-os arnal kepesek voltak 3,5Trillio csinalni, ebbol ugye 50-60$-os arhoz 1,75-2,1Trillios bevetel tartozna es ez csak az olaj szektor....
;)

a nagy "budos" igazsag az hogy nehany het valaszt el minket attol, hogy kideruljon nyilvanosan, hogy recesszioban van amcsi-ban...
a reges regi elorejelzesek 3-3,5%-os GDP novekedesrol lejjebb lettek modositva 2,5-3%-ra....
kozben meg lehet ha minden jol megy ev vegere lesz 0,5-1 max. 1,5%-os GDP novekedes de ehez kell ujabb QE...

szoval fura vilagban elunk, minnel rosszabb a hir annal jobb lesz a reszveny piacnak mert annal nagyobb esellyel es korabban jon az ujabb QE...
;)
Azsiaban pedig nem hulyek, hagyjak hogy az akademikusok jatszanak, es nem zavarja oket ha megprobaljak mestersegesen lefele nyomni az arany arat, ugy olcsobban lehet beszerezni a fizikait...

TA alapon pedig egyre nehezebb nyomast gyakorolni mert 200MA fole kezd szepen az ar kerulni, ill. fundasan lefele mar nincs igazan sok 150-200$ (ez pedig %-osan szinte a legkisebb premium amiert a banyaszok dolgoznak ill. dolgoztak az elmult 10-15 evben)...

a kovetkezo QE-nel nem tudom hogy fogjak lent tartani a nemesfemek arfolyamat...
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 12:49
#8347
A 10 éves kötvények hozamának esése a 2.19-és szintnél megállni látszik, ha ismét megindul felfelé, az nem fogja az új SP ATH ügyét szolgálni...
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 10:42
Előzmény: #8345  Törölt felhasználó
#8346
Dollár gyengül, arany ára fel...
És ez így is marad?

Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 10:40
Előzmény: #8344  Törölt felhasználó
#8345
Igen,a kérdés az, hogy ez a "móka" mely eszközárakra és milyen módon fog hatni...
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 10:38
Előzmény: #8343  eurocent
#8344
Tipp: valamilyen mozgoatlagok keresztezNEK egymast, ha hirtelen nem fordulna meg az irany.
eurocent 2015. 05. 15. 10:36
Előzmény: #8341  Törölt felhasználó
#8343
Mikor szoktak ilyet csinálni a nagyok?
Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 10:19
Előzmény: #8341  Törölt felhasználó
#8342
Mit fogsz itt verbálisan kapni, ha beletrafálsz... :-)

Törölt felhasználó 2015. 05. 15. 09:05
#8341
Elmeletileg a kovetkezo 3 kereskedesi napban bele fognak adni a nagyok hogy technikailag ne mutasson vetelt az arany....
(2,5-3%-os eses) 28-40$-os esest kellene csinalni....
aztan meglatjuk a piac hogyan fog reagalni az ontesre ill. egyaltalan sikerul-e ezt veghez vinni........

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek