Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2015. 04. 17. 23:07
#7520
"csak jelenleg hajlandoak a kereskedok lefele adni...
talan mert jobb ma adni 1-2% minuszban mint jovo heten 3-5% lejjebb...."

tessék odafigyelni, mert Kisvuk sokszor rátapint a lényegre!

nincsenek könnyű helyzetben a kereskedők. mi volt ez a mai esés? kidurrant a lufi? korrekció? tovább esik jövőhéten az árfolyam? vagy emelkedni fog és az jár jól, aki megveszi az esést? link

de mit mond a befektető? a részvény pakkom (pl. spy) eset ma 1%-ot, a kötvény (pl. tlt pedig emelkedett 1%-ot. egy újabb unalmas nap. :( sebaj! nem sokára itt az osztalék!
link

vigyázzatok a megtakarításaitokra! nagy részét fektessétek be folyamatosan hosszútávra és csak óvatosan a spekával!
;)
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 22:56
Előzmény: #7516  Törölt felhasználó
#7519
ha mar az alapoknal jarunk....

melyik ciklus melyik reszen vagyunk....???
talan taxisgyuszinak volt erre 1 abraja, persze az elmelet es a gyakorlat 2 kulonbozo dolog...
ha 1 bika piac elejen elkezded megvenni az eseseket vagy vasarolsz felfele az kifizetodo...
ha viszonsz ugyanezt teszed a bika piac vegenek kozeledtevel....
a megveszuk az esest 1 nagyon rovid eletu strategiava fog valni, de majd rajossz te magad is addig csak hadakoz aztan majd rajossz hogy nem en vagyok az ellenseg hanem te sajat magadnak ill. a tapasztalatlansagod...
persze szidhatod az usa-t de mire mesz vele...
joe001
joe001 2015. 04. 17. 22:44
Előzmény: #7517  joe001
#7518
gyuszikának mindig gaza van........:)

link
joe001
joe001 2015. 04. 17. 22:42
Előzmény: #7507  Törölt felhasználó
#7517
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 21:33
Előzmény: #7514  Törölt felhasználó
#7516
ez a te szavajárásod,ugye milyen szimpatikus olvasni?

a mega nagy tapasztalatoddal nem ártana az alapokkal tisztában lenni!
emelkedő trendben megvenni az eséseket,csökkenőben beleadni az emelkedésekbe

nos,ha ugyanezt pomperj mondja,az ok,ha én,akkor meg a lentebbi hsz

hidd el,jobban jársz,ha mész és megeteted a cápákat!
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 21:16
Előzmény: #7514  Törölt felhasználó
#7515
ne célozgass te ..... ....!
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 21:12
#7514
Csendben megjegyeznem nincs panik....
csak jelenleg hajlandoak a kereskedok lefele adni...
talan mert jobb ma adni 1-2% minuszban mint jovo heten 3-5% lejjebb....

a paniktol meg messze vagyunk, a tobbseg meg remenykedik ill. bele vesz az esesbe mert remek beszallasi lehetosegnek talalja....
aztan majd 1 nap rajonnek, hogy az indexek nem csak felfele kepesek mozogni ill. a megveszuk az esest sem mukodik mindig....
eurocent 2015. 04. 17. 14:58
Előzmény: #7512  pomperj
#7513
Értem, köszönöm.
pomperj
pomperj 2015. 04. 17. 14:40
Előzmény: #7511  eurocent
#7512
Reuters
•Hoping to boost the supply of stocks trading in the market, China's securities regulator will allow institutional investors to lend shares for short selling and will also expand the number of stocks that can be sold short.
•The announcement comes alongside the introduction of two stock index futures which will also allow investors to place bets/hedge for lower stock prices.
•The news hit after markets closed, with Shanghai gaining another 2.2% overnight, but FXI -3.5% premarket. ASHR -4.1%
eurocent 2015. 04. 17. 14:36
Előzmény: #7508  pomperj
#7511
"Jo nagyot behuztak a piacoknak a kinai elvtarsak a shortsell engedelyezesevel."

Miért is?
Tibi0002 2015. 04. 17. 14:23
Előzmény: #7506  Törölt felhasználó
#7510
Medvepiac + arany bull esetén az aranybányász cégek hogyan teljesítenek? Nyomja le őket a medve, vagy a piac igenis értékeli az áremelkedésből adódó eredményességet?
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 14:23
Előzmény: #7500  Törölt felhasználó
#7509
pomperj
pomperj 2015. 04. 17. 14:00
Előzmény: #7506  Törölt felhasználó
#7508
A vegen meg nem felesleges az ovatossagra inteni.

Jo nagyot behuztak a piacoknak a kinai elvtarsak a shortsell engedelyezesevel.

Raadasul, evidens hogy megy 3 hete a nagy portfolio penzek ataramlasa EM piacokba.
NY eddig csak azt vette eszre, hogy a dip-eket egyre kevesebben veszik meg, es egyre lassubb a felfele lendult.

Lehet hogy ez "bolsevita trukk", hogy eszhez teritsek a kapitalista fellegvarakat, mint FED, ECB?
Hogy hagyjak abba a szocializmust, lufifujast, es kovessek a kapitalista kinai utat??

Persze, arany meg szalguldani fog. Nagyon.
A francba, en eddig arra szamitottam, hogy EM rally tartani fog par hetet meg.

Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 13:50
Előzmény: #7502  szarvasvadasz
#7507
Sok évvel ezelőtt Esztergomban beszélgettem egy idős pappal. Azt mondta, hogy az egó (ő külső embernek hívta), rendkívüli erejű. Neki már nincs sok hátra az életéből - mondta, de még így, ebben az idős állapotában is folyamatosan az egója ellen kell hadakoznia, ami a külvilág és a többi ember számára talán észre sem vehető. Sőt, sokan azt gondolhatják róla, hogy ő milyen "jó katolikus" ember... neki pedig az egész egy állandó belső küzdelmet jelent, mert tudja, hogy az emberek feltehetően tévednek ebben. Sok minden egyebet is mondott még, de most csak ez a része kívánkozott ide.

:)
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 13:27
Előzmény: #7503  pomperj
#7506
Meg a vegen kiderul, hogy Kinaban a donteshozok sokkal kapitalistabbak mint a nyugati orszagok...
Mindenesetre talan Ez a leghelyesebb eszkoz fellepni ha 1 eszkozosztalyban Lufi kezd kialakulni.....
Nem pedig mestersegesen megprobalni megakadalyozni a piaci folyamatokat....
link
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 13:23
Előzmény: #7502  szarvasvadasz
#7505
pisti ezt hozza ki belőlem :)
nézd el nekem,szerintem belefér!
ha pl-ul lemenne a partra cápákat etetni,észre sem venném,hogy itt van.

de már csak pár nap,kitiltat és akkor megoldódik végre ez a probléma is.

de nyugtass meg,azért nála is észreveszed,ugye?

nincs ebben semmi indulat,szeretetből és tiszteletből történik ez is,csak kicsit másképp,mint úgy általában :) link
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 13:11
Előzmény: #7503  pomperj
#7504
Azok a bankok akiknk Nagy szerepe van a NZD-i mortgage piacon elonybe lesznek, mert a jegybanki figyelmeztetes hatasara ha jol emlekszem megszigoritottak a hitelezest, Igy ott sokkal kisebbek lesznek a vesztesegek, mint Au,Ca Ill. Mas fejlett orszagokban...
Mert elobb utobb nem csak a reszvenypiaci lufi, de az ingatlanpiaci lufi is kidurran...
Bevandorlasi politikajuk is nagyon baratsagos, ha jol emlekszem a legmagasabb ado kulcs 30%.....
Tavaly peldaul 50%~al nott akik au-bol NZ-ra koltoztek....
En hatalmas lehetoseget latok ott a mezogazdasagban es elelmiszer ipar premium kategorias termekek, borok stb...Es idegenforgalom.....
Persze lehet a bankok Es nagyobb cegekre koncentralni, de szerintem 1 mega trend kezdetenek tanui lehetunk csak a megfelelo alkalmat kell megvarni, addig pedig az idot az informacio gyujtesre kell hasznalni....

U.i.: nekem is nagyon hianyosak az informacioim, mondhatni semmit erdemit nem Tudok a temaban egyelore....
pomperj
pomperj 2015. 04. 17. 12:52
Előzmény: #7492  Törölt felhasználó
#7503
" nezz utana kicsit New Zealand-nak."

Abszolut igazad van. A penz menekites szuksegessege idejen szoktam nezni NZD-t de maskor soha nezek ra az NZ Gross50-re.

Az Ausztral menupontra majd felveszem, de elobb utana kell olvasnom; annyi azert latszik, hogy 1 eve jobban teljesit szinte barminel.
Kosz az otletet.

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2015. 04. 17. 12:44
Előzmény: #7501  Törölt felhasználó
#7502
Én tényleg nem értelek benneteket.

Hogy lehet ennyire erős késztetés valakiben, hogy fontos legyen ennyi energiát fordítani építés helyett a másik bántására, a rombolásra? Mi a motiváció, kapcsolódik-e hozzá jó érzés, amitől úgy érezheted, hogy íme, ismét egy jó nap, ma is létrehoztam valamit, amire büszke lehetek vagy csak szimplán örömet okoz másoknak? Teremt-e értéket, amit teszek? Bármi, amihez nem indulat társul.

Bennem ez motoszkál, minden tettem mögött ez a gondolat húzódik: jó érzés, tisztelet, építés.

ui.: és még nincs hétvége sem...
Törölt felhasználó 2015. 04. 17. 12:31
Előzmény: #7500  Törölt felhasználó
#7501
cserélj lemezt pityu,mert elakadt a tű! :)
szégyeníts csak nyugodtan,nem probléma,meg a kitiltatásomról se feledkezz meg!

meséld már el kérlek,azt te honnan tudod,hogy miattam zártak-e ki valakit és hányakat? vagy még ehhez is értesz?

belőled is pityu,de nem csak a hétre,hanem egy életre!

nem gondolkodsz azon,hogy aktuális lenne megint egy kis pihenőre menni ?

dax felől nyugodt lehetsz,tudom,hol kell belevenni,ne aggódj nem longoltam a csúcson,de azért gondold csak nyugodtan! :))

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek