Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
fxboy
fxboy 2012. 11. 06. 19:39
#40

Halló! Van itt Valaki?

Admiral számlán nem vettetek észre valami furcsaságot 18:11-kor?

Az AM-Live -on 18:11-kor a L=1717,18
az AM-Demo -on 18:11-kor a L=1705,88
Azaz 11,30 USD a differencia, ennyivel lentebb ment a demo leszúrás.

Mi ez?
Eddig még nem találkoztam ilyennel.

fxboy
fxboy 2012. 11. 06. 18:50
Előzmény: #38  gold66
#39

Ez már valami, amit most csinál gold.
US választás. Valamitől nagyon be vannak csinálva odaát.
gold66 2012. 11. 02. 21:22
Előzmény: #37  Trend_energy
#38
Nagyon úgy nézem én is, hogy tényleg marad a dupla csúcs !
Izgultam hét elején, hogy zárjam a shortokat, és a " nagyok ajánlására " átmenetileg longba lépjek, de hál istennek maradtam, és nem halgattam a nagyok felpattanási megérzésébe !
Trend_energy
Trend_energy 2012. 10. 24. 17:57
Előzmény: #36  Trend_energy
#37
Úgy néz ki a dolog : a Q3 bejelentésekor, a legjobb döntés a short nyitás volt :0)
Küzd az árfolyam az 1700 USD-s szinttel, idő kérdése hogy alá kerüljön a jegyzés :0)
Trend_energy
Trend_energy 2012. 09. 21. 17:18
Előzmény: #35  Trend_energy
#36
15 - 16,30 között megnyitott shortok, bezony jó ötletnek bizonyultak -:)
Trend_energy
Trend_energy 2012. 09. 21. 14:38
#35
Egy sort nyitás innen már nem tűnik korainak -:)
Vélemények ???
Törölt felhasználó 2012. 09. 21. 11:44
#34
www.ermevilag.hu
Törölt felhasználó 2012. 08. 30. 10:07
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#33
Én 1657,19-en bele vettem reggel SL 1654,25 van. Meglássuk hogy kitart-e a támasz.
Törölt felhasználó 2012. 08. 30. 07:54
Előzmény: #31  Törölt felhasználó
#32
1655 erős támasz, és eddig úgy néz ki hogy innen pattan.Folytatódásához a lokális 1677-es csúcsot kellene áttörni a bikáknak.
Törölt felhasználó 2012. 08. 24. 07:44
#31
Arany Ezüst árfolyam összehasonlítás:
link

Arany:
link

Ezüst:
link
Knight Tyris 2012. 08. 14. 23:35
Előzmény: #29  Knight Tyris
#30
simán számolj csak 5%-os vagy a fölötti mértékben felszámolt jutalékkal
Knight Tyris 2012. 08. 14. 23:33
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#29
Kedves Nannten hitelből NE spekulálj soha.
Igen Te nem befektettő lennél ebben az esetben, hanme spekuláns és spekulálnál.

Szóval hitelből soha, mert bármikor bármilyen eszközzel könnyen megnövelheted a tartozásod 10, 20 30, de akár 50 százalékkla is, amennyiben veszteséges lesz az ügyletetd, ügyleteid.

A másik, hogy fizikai aranynál jelentős pronléma, hogy igen durvák a kezelési költségei, jelentős jutalékokat vonnak le tőled, pl ha vissza akarod váltani pénzre a fizikai aranyadat, simán számolj csak 5, vagy a fölötti mértékben felszámolt jutalékkal. szóval már csak a visszaváltás is kapásból jelentős veszteséget jelent számodra.

Aztán persze el is lophatják tőled, szal biztonságos helyen kéne tárolni, mert ha ellopják akkor ugrik az egész összeg.

szóval amit kigondoltál azt ne tedd.
totoro
totoro 2012. 08. 12. 15:19
#28
Én csak ezt az egy cikket ajánlom elolvasásra az arannyal kapcsolatban:

link

Az arany a válság miatt ment a jelenlegi szintekre. Oda menekítették a pénzt a nagy összeomlást várók, és oda áramlott a FED pénznyomdájából kiáramló pénz egy része is. Most láthatóan fél az újabb élénkítéstől a FED, és a dollár gyengülése sem valószínű, így nem látom hogy az aranynak mitől is kellene emelkednie.
buyandhold 2012. 08. 12. 14:07
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#27
hitelbol soha ne fektess be! Ez a nulladik szamu aranyszabaly.
A befektetest ne ugy kepzeld el hogy veszel aranyat es jovore eladod haszonnal. Lehet hogy jovore fele annyit er az arany. Nezd csak meg a grafikonjat, rovid ido alatt tud 50%-ot esni.
Inkabb menj el dolgozni, keress 200ezer ft-ot, es akkor azt abba fekteted, amibe akarod. A legrosszabb ami tortenhet veled, hogy nyersz a tozsden, mert akkor felbatorodsz es rovid tavon mindent elveszitesz. Ha az elejen buksz, akkor meg idoben belatod, hogy ezen nem lehet nyerni.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2012. 08. 12. 12:24
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#26
"...Kezdő befektető vagyok. Egyetemre járok...lehetőségem lenne felvenni a diákhitelt...félévente 200e HUF-ot...jelenlegi kamata 8%.
A kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne felvenni a DH-t, és aranyba fektetni? ...valószínűsíthető lenne, hogy pluszban zárjam ezt a hitel-befektetés dolgot?"

Igen, valószínűsíthető, de veszteséggel is zárulhat a dolog a 3. év végén. Akkor vágj csak bele, ha már most van vállalható terved erre az eshetőségre.

Másrészt tegyük fel, tudod, hogy mit csinálsz. Félévente 200 eFt befektetésről beszélünk, továbbá tegyük fel, hogy szerencsés is leszel és éves szinten hoz Neked mondjuk bruttó 20%-ot. Ez 40 eFt. Mivel nem a saját pénzed fekteted be, görgeted magad előtt a teljes tőke-visszafizetés pszichés terhét a kamatával együtt, teoretikus 40 eFt-ért. Egyszerűen nem éri meg.

Az egyik dolog, ami eszembe jutott az itt zajló beszélgetésről az az, hogy úgy nő fel egy generáció, hogy a hitelfelvételt természetesnek tekinti, miközben élesben felelősen gazdálkodni, kockázatot kezelni senki sem tanította meg. Ez arra jó, hogy az egyetem után adósságtörlesztéssel kezdje a nagybetűs életet. Szép jövő.

A keresztlányom egyetemista, ezt a 40eFt-ot a saját tehetségét kamatoztatva havonta vígan megkeresi önerőből úgy, hogy kamatoztatja, amit tanult, kipróbálja, mire képes és közben kapcsolatokat épít és még jól is érzi magát. Nem megy a tanulás rovására, nem rokkan bele és hitelt sem kell hozzá felvennie. Ténylegesen önmagába fektet, jellemet nevel és láthatóan jönnek az eredmények. Úgy fog kijönni a suliból, hogy nem lesz éles a váltás számára és a realitások talaján mozogva, magabiztosan vág neki a jövőnek.

Én is ezt az utat jártam be és Neked is ezt az utat javaslom, több hasznát veszed az életben, mint a hitelre épülő befektetésnek.
Törölt felhasználó 2012. 08. 11. 21:19
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#25
Ha úgy gondolod kezdő vagy, nézd meg a profikat.

A 2011-es évben 414 befektetési alapból csak 39 tudott 6%-nál magasabb hozamot elérni. Az Optima 3.44 volt.

14 alap tudott 10% fölé menni, viszont a befektetési jegyek több mint fele veszteséges volt.

link
Törölt felhasználó 2012. 08. 11. 19:36
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#24
Pl. befektetési jegy (tájékozottak szerint optima).

Az arany forró.
duraczell 2012. 08. 11. 13:25
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#23
Nati és Tadzsu igazat szólt és bölcset. Tanulj tino és később remélhetőleg nem lesz gondod.
De ha a te elgondolásodat nézem az is ok, csak épp nincs ingyenebéd. 20, 10, 5 de még 2%- os hozam sincs kockázat nélkül. Ha jó hozamot akarsz kockáztatni kell, nincs tuti tipp, és ahhoz is tanulni és tapasztalatot kell szerezni, valamint plàne az elején ott kell lenni naponta és elemezni, figyelni, koncentrálni.
Egyetemi éveim alatt én fx-eztem volna ha lett volna lehetőségem, mert kötetlenebb mint más.
Törölt felhasználó 2012. 08. 11. 13:10
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#22
Igaza van tadzsomarunak, magadba fektess! Élvezd a gondtalan diákéletet, tanulj és most még ne a befektetéseken gondolkozz! Lesz még rá 40-50 éved, amikor ennek lesz itt az ideje. Ha nincs szükséged a diákhitelre, akkor ne vedd fel! Hidd el, nem éri meg ezt a pár szép diákévet feláldozni a befektetéseidért! Azok megvárnak. :))
Törölt felhasználó 2012. 08. 11. 12:57
Előzmény: #19  duraczell
#21
Akkor félreértettél, nem 8%-ot várok el, annak nem lenne értelme. Igaz pont nullában állnék, de azért nem érné meg a munkát.
Úgy gondoltam, hogy olyan befektetést kellene találnom, ami legalább a hitel kamatait fedezi, vagyis 8% felett van, és ezért esett a választásom az aranyra, mert ennek általában nagyobb. Ha 10%-ot érek vele, még az is több mint semmi, és a DH-nál van lehetőség előtörlesztésre, amivel jól tudnék kijönni az egész dologból.

Az ötlet úgy jött, hogy amilyen lehetőségem van a pénzcsinálásra, azt jó lenne megragadni. Szóval előbb jött az ötlet, hogy be kellene fektetni a DH-t, mint az, hogy aranyba.
Laikusként azért feltételeztem, hogy jó az arany, mert viszonylag kockázatmentesebb, mint más befektetés.
De ha tudsz jóval magasabb hozamú befektetést, ami biztonságos is, akkor szívesen veszem a tanácsot. :) Bár valószínűtlennek találom, hogy csak így leírnád ide, azt meg szintén, hogy lenne legalább 15-20%-os alacsony kockázatú befektetés. De kitudja, azért írtam ide, mert abszolút kezdő vagyok.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek