Topiknyitó: tigus7313 2012. 11. 12. 15:46

Alteo Nyrt.  

Most olvastgattam a féléves jelentésüket.



egész magas színvonalú, és meglehetősen informatív (Wallis jelenlét ellenére).

a menedzsment is jónak tűnik.

ez az év már komolyabb EBIDTA-t és eredményt sejtet.

A METÁR életbelépése mérföldkő lehet a cég életében.



ugyan még illikvid, de 3 befektető kapott kb. 160 ezer db-ot a Wallistól, lasssan kezdenek forgalmat és közkézt csinálni.

Ez persze kell is, hiszen tőkeemelést terveznek. (Magyarországon kívül szeretnének terjeszkedni, ami a jelenlegi helyzetben inkább pozitívum)



Tevékenységileg E-Starhoz hasonlítanak (másban nem), de alternatív energiák felé mennek, kevesebb önkori és lakossági, több ipari ügyféllel.

A kötvényekből befolyó pénzből jelentős Ebidtát tereme4lő cégeket vettek eddig.



A Wallis miatt nem valószínűsíthető az E-Starhoz hasonló végkimenet.



Kérdés, mennyire akarnak kisbefektetőket is beengedni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
eszpe2 2023. 03. 31. 11:08
#5900
Erste komment:
Nem fizet osztalékot az ALTEO A tegnap megjelent közgyűlési dokumentumok alapján az ALTEO igazgatósága nem javasolja osztalék fizetését a tavalyi rekord, 12,9 milliárd forintos eredményt hozó év után.
A hír negatív meglepetés, hiszen a rekord év után 141 forint osztalékra számítottunk. Ugyanakkor a menedzsment a várható beruházások miatt javasolja az osztalék felfüggesztését, miközben a cég eladósodottsága (nettó adósság per nettó adósság és a saját tőke összege) alacsonyan, 31,5 százalékon áll. A múltban ez általában 70 százalék környékén mozgott. Mivel az eddig tudott beruházások (pl. 20MW-os naperőmű beruházás, stb.) valószínűleg nem érik el a 10 milliárd forintot, ezért azt gondoljuk, hogy addicionális több 10 milliárd forintos (akár 40 milliárd forint) beruházás(ok) állhatnak a cég előtt a közeljövőben. Feltételezve az újra 70 százalék körüli eladósodottsági szintet. Ez akár összefüggésbe is hozható a tulajdonosváltással (pl. MOL-ALTEO közös projekt, stb.). Ha ezek megfelelő (tőkeköltséget meghaladó) megtérülésű projektek, akkor valószínűleg a végén a befektetők nem fognak szomorkodni az elmaradt osztalék miatt. Mindenesetre a részvényesek a sötétben tapogatóznak, nem tudják, hogy mit várhatnak az új nagy tulajdonosoktól, s így ilyen formában ez negatív kezdésnek számít, amit erőteljes részvényeladással üdvözöltek a kisrészvényesek. Ugyanakkor megjegyezzük, hogy a két pénzügyi befektető (a Diófa és az Indotek) a részvényárfolyam emelkedésében és/vagy az osztalékfizetésben érdekelt. S még valami! A három új tulajdonos csak együttesen, egyhangúan dönthet a cég dolgairól.”
zeed77
zeed77 2023. 03. 31. 10:37
Előzmény: #5897  bitKain
#5899
Ne foglalkozz vele
zpatriot
zpatriot 2023. 03. 31. 10:30
Előzmény: #5897  bitKain
#5898
Hülyeség bizony. Elég az egeket verően bővülő, gazdagodó Opus vállalat papírjának menetére nézni. ;-)
bitKain
bitKain 2023. 03. 31. 10:15
Előzmény: #5896  zpatriot
#5897
Hülyeség.
zpatriot
zpatriot 2023. 03. 31. 10:07
Előzmény: #5895  bitKain
#5896
Opus.
bitKain
bitKain 2023. 03. 31. 09:52
Előzmény: #5894  zpatriot
#5895
Valami konkrétumot azért tegyél a kijelentésed mellé, köszi!
Hogyan vinnék a pénzt, amikor az új igazgatósági tagok, akiket az új tulajok delegálnak, még meg sincsenek választva.
.
Az új tulajdonosi körnek van majdnem 74%-a, egyszerűbb lenne 16%-ot mellé tenni egy jobb ajánlattal, és kiszorítani a kicsiket, mint szorgos munkával tönkretenni a céget, hogy a "kicsik"-et megszivassák.
Értelmetlen.
zpatriot
zpatriot 2023. 03. 31. 09:39
Előzmény: #5880  oldrider
#5894
Mert viszik el a pénzt a vállalatból. Ez egy újfajta extra adó...
zeed77
zeed77 2023. 03. 31. 09:31
#5893
Tegnap 9000 papír cserélt gazdát, ma ennek a fele fél óra alatt. No para
bitKain
bitKain 2023. 03. 31. 08:14
Előzmény: #5891  csuloktata
#5892
Miért nem 1500-on akar tőkét emelni?
Honnan jött a 2300?
csuloktata 2023. 03. 31. 07:58
Előzmény: #5889  bitKain
#5891

Talán azért, mert a fejlesztéseket saját forrásból akarja végezni a cég, s ennek érdekben 2300- on tőkét fog emelni...
Lehet ezt még lefelé nyomni bátran.
eszpe2 2023. 03. 30. 23:04
Előzmény: #5888  takktakk
#5890
Igen, valóban volt mögötte egy kis frusztráció is, jött 3 olyan fordulat zsinórban, amire nem gondoltam volna. És még hol a vége! Tök izgi. :) Remélem, azért lassan majd tisztul a kép (sajnos a hétfői közgyűlésre nem tudok elmenni).
.
Tényleg nem pörgök ezen tovább, de úgy gondolom, hogy jött egy új negatív osztalék hír, amihez tartozik egy negatív piaci reakció, ami alapesetben normális. De az, hogy a pf a már ismert lemondásokat (amik egy felvásárlás velejárói) ma ennyire felnagyította és kiemelte, ez az osztalék hírrel együtt ráerősíthet a negatív piaci hangulatra és reakciókra. És nekem ezzel van a problémám. (Na, ez volt a rövid verzió) :-))
.
Csalódás, hogy nincs osztalék, mindenki jogosan számított rá, de ha ezzel a 2-3 Mrd tőkével jobban fel tudják pörgetni a céget, és az árfolyamban is megjelenik, áldásom rá nekem is. Ha most fizettek volna osztalékot, és jönnek a projektek, amikhez kell egy megfelelő tőke és hitelági finanszírozás (pl. kötvény, hitel stb., WAM-nak most fizették vissza a sok mrd tulajdonosi kölcsönt), és ha a pár mrd osztalék miatt mondjuk egy gyors alaptőke emelésre is szükség lenne egy projekt finanszírozásához (ebben a kiszámíthatatlan tőkepiaci környezetben?), nem biztos, hogy jobban járnék, ha az emelés miatt lemaradnak egy projektről, vagy az emeléssel a pakkom felhígulna, EPS és későbbi osztalék több papírra szóródna szét stb. Passz. Az Alteo alapvetően egy szép növekedési sztori (eddig), az osztalék ehhez plusz volt, remélem, hogy a növekedés folytatódik, talán egy magasabb fokozatban.
bitKain
bitKain 2023. 03. 30. 22:13
Előzmény: #5886  eszpe2
#5889
eszpe2, ez kicst sem volt OFF. Jól összeszedted a tényeket.
.
Nem értem, hogy aki 4 óra tájban eladta miért zúzta be ennyire. 
De mondjuk rá, hogy a várt osztalék "leesett" vagy kiárazódott.
.
Az Alteot eddig sem az osztalék miatt volt érdemes venni, arra vannak jobb papírok, hanem a növekedés miatt. Szerencsére a szabályozás/kiegyenlítés és az energiatermelés/tárolás a két legjobban húzó ló az Alteó istállójában, én örülök neki, hogy itt erősítenek. 
takktakk 2023. 03. 30. 21:02
Előzmény: #5886  eszpe2
#5888
Ez, ha frusztrációból is írtad kicsit, egy nagyon jó összefoglaló volt! Az osztalék nem fizetése nem a legjobb hír (habár ha tényleg jó fektetik be a pénzt, ám legyen), de ekkora esést nem igazol önmagában az biztos...
eszpe2 2023. 03. 30. 19:33
#5887
És hogy valami pozitívat is írjak így estére :-Đ, valahol olvastam ma (talán kormányzati, minisztrériumi  közleményre hivatkoztak valamelyik cikkben), hogy ősszel indulnak az energetikai, energiahatékonysági pályázatok, indulnak majd a kiírások. (Persze EU-s forrásokra is szükség lesz ezekhez.)
eszpe2 2023. 03. 30. 19:30
#5886
/kicsit OFF, gondolatok/
Osztalék nemfizetés miatt szomorú vagyok. Remélem, hogy a potenciális új projektek és a magasabb növekedési ütem kárpótol majd a most visszatartott osztalékért.
A portfolión pedig felhúztam az agyam. Tudom, hülye is vagyok, :-D és elnézést, hogy a portfolió tálalásán lovagolok most, de abban a formában, ahogyan ma a híreket előadták, a cikket bevezették, megszövegezték, szerintem piacbefolyásolásra alkalmas...
Kedves portfolió! Véleményem szerint lehetne egy kicsit frissíteni/finomítani a cikk főcímén, bevezetőjén, "hangnemén".
Kedves MNB! Ha olvassák a fórumot - tudom, hogy igen -, esetleg Önök is ránézhetnének a mai cikkre, hogy ebben a formában az mennyire lehet alkalmas piacbefolyásolásra, befektetői döntés/hangulat befolyásolására.
.
A portfolio is végig követte (közvetítette) a nyilvános vételi ajánlatot. Mindenki tudja, hogy volt egy tulajdonosváltás, a WAM kiszállt, és lett egy új nagytulajdonosi kör, --> ezért a régi (a WAM által delegált) igazgatósági tagok lemondanak, sőt, már korábban, március 3-án, közel 1 hónapja benyújtották a lemondásukat. És ezt az Alteo akkor azonnal közzétette. https://bet.hu/site/newkib/hu/2023.03./Rendkivuli_tajekoztatas_vezeto_allasu_szemelyeket_erinto_valtozasrol_-_2023.03.03._128852058
.
Az igaz, hogy tényt közölt ma (újra) a portfolió, de aránytalanul kiemelve és felnagyítva, "fajsúlyos fejleményként", miközben a lemondásoknak ma nem volt ekkora hírértéke, hogy ebből ilyen főcím és bevezetés legyen. Ez a hír 1 hónapja kint van. Annak volt ma hírértéke, az volt az újdonság, hogy
1. Alteo közzétette az előterjesztéseket
2. Nem javasolnak osztalékfizetést.
.
Portfoliónak ma ez sikerült:
https://www.portfolio.hu/befektetes/20230330/lemondott-az-alteo-osszes-igazgatosagi-tagja-egy-kivetelevel-606244
Főcím: "Lemondott az Alteo összes igazgatósági tagja, egy kivételével"
.
A cikk bevezetőjében: "Április 21-én tartja éves rendes közgyűlését az Alteo, ezzel kapcsolatban most közzé is tette a társaság a határozati javaslatokat, a befektetők többek között az osztalékról is dönthetnek. Ennél sokkal fajsúlyosabb fejlemény azonban, hogy az öt fős igazgatóságból négyen is benyújtották az igazgatóság elnökének részére a tisztségükről lemondó nyilatkozatukat, ha ez elfogadásra kerül, akkor csak ifj. Chikán Attila vezérigazgató marad az igazgatóság tagja."Ez a cikk a Net Média Zrt. tulajdona. Minden jog fenntartva.".
.
Ennek a kiemelésnek, felnagyításnak így most baromi rossz a hatása, elolvasva olyan, mintha ez a lépés váratlan lett volna, brékin nyúz, derült égből villámcsapás, úr ég, összes lemondott, egy kivételével, mindenki fusson, "sokkal fajsúlyosabb". 
Na, ne már...!!!
.
Újságírói szabadság vs. piacbefolyásolás kérdése (befektetői döntés befolyásolására alkalmas hatás kiváltása). Nagyon nem mindegy, hogy (valós) tényeket hogyan tálal az ember, főleg, ha újságíró, és a gondolatai nagy nyilvánossághoz eljutnak.
.
Na, elnézést, ezt most ki akartam írni magamból, mert felhúzott a cikk. :-Đ Ígérem, nem sok hasonló lesz.
Xrol 2023. 03. 30. 19:27
Előzmény: #5883  Gabi_bácsi
#5885
Ezt a hírt kétféleképpen lehet értelmezni: aki hosszútávon fektetett be, annak jó, aki rövidtávon, annak rossz.
gemes.bp 2023. 03. 30. 19:19
#5884
Na ennek lőttek!
Gabi_bácsi 2023. 03. 30. 19:12
#5883
5. Napirendi pont tekintetében
Döntés a 2022. évi adózott eredmény felhasználásáról.
Az Igazgatóság tájékoztatja a Közgyűlést, hogy az utóbbi hónapokban olyan jelentős nagyságrendű befektetési lehetőségek merültek fel az ALTEO számára, amelyek, azok sikeres megvalósulása esetén, akár számottevő külső finanszírozási igénnyel is járhatnak. Ezen befektetési lehetőségek potenciális nagyságrendje ugyanis jelentősen meghaladhatja az ALTEO jelenleg rendelkezésre álló saját pénzügyi erőforrásait. Az Igazgatóság véleménye szerint az ALTEO főbb tevékenységi területein, mint a megújuló alapú energiatermelés, szabályozási energia szolgáltatások, ideértve energiatárolási tevékenységet is szignifikánsan és folyamatosan javuló növekedési kilátásokkal bír, azonban ezen lehetőségek megragadása igen jelentős tőkeigénnyel is jár. Ezért az ALTEO Igazgatósága azt javasolja a Közgyűlésnek, hogy az idei év során a növekedésnek és az annak finanszírozásához szükséges belső és külső források előteremtésének biztosítson elsődleges prioritást, így a Társaság osztalékot ne fizessen.
Xrol 2023. 03. 30. 19:11
Előzmény: #5879  zeed77
#5882
Ez így gáz...
zeed77
zeed77 2023. 03. 30. 18:58
#5881
656 forint nyereségből 156 simán belefért volna, vagy minimum 141

Topik gazda

tigus7313
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek