Az áprilisi készpénzes tőkeemelés során kibocsájtott új részvények vannak így megkülönböztetve. Természetesen a 2018-as év után még nem jogosultak az osztalékra ezek a papírok. Fordulónap után szvsz megszűnik a Nodiv megkülönböztetés.
Jó szélre van szüksége az Alteónak2019. 04. 16. 13:01 ↻ 2019. 04. 16. 13:09 Debreczeni Csaba, az MKB szenior tőkepiaci elemzője
Pénzügy | StratégiaA napokban megemeltük az Alteóra vonatkozó egyéves célárunkat 1011 forintról 1049 forintra, ennek megfelelően az ajánlásunk továbbra is vétel a hazai megújuló energetikában érdekelt társaságra vonatkozóan. Az elmúlt néhány hétben a társaság olyan lépéseket tett, amelyek indokolták a modell frissítését.Márciusban az Alteo részvénykibocsátást hirdetett meg intézményi ügyfelek részére, ennek hátteréről akkor nem sokat tudtunk. Az új papírok jegyzésére néhány napig volt lehetőség, így valószínű volt, hogy egy, maximum két nagyobb, kihagyhatatlan akvizíció van a háttérben.Mivel a hazai piacon az elektromos energia kát rendszerben történő értékesítése megszűnt, és helyét a metár vette át, azt is tudni lehet, hogy körülbelül kétezer engedélykérelmet adtak be naperőművek építésére.Így vagy projektcéget, vagy már működő erőművet vehet meg az, aki ilyen irányba szeretne terjeszkedni. Az Alteo esetében nem kellett sokat várni, április elején kiderült, hogy az Euro Green Energy Kft.-t veszi meg, amely 13 toronyból álló szélerőművet üzemeltet és birtokol, 25 megawatt kapacitással. A szélerőművek kevesebb ideig kapnak lehetőséget a megtermelt energia kát rendszerben történő értékesítésére, így a fent említett erőmű is a 2022. év végére kimeríti a kátbeli lehetőségeit. A szélerőmű fenntartási költségei alacsonyak, és jól integrálható a cég virtuális erőművébe, kiegészítve a gázmotoros termeléssel. Az ügylet után a cég 50-55 megawatt megújuló és 50 megawatt hagyományos kapacitással rendelkezik.Az „új” szélerőmű számításaink szerint 58-60 ezer megawattóra energiát termel egy évben, ezt a kát rendszerben értékesíti, így a cég EBITDA-ja 1,5-1,7 milliárd forint körül alakul (időjárástól függően). Még akkor is számíthatunk 500 és egymilliárd forint közötti EBITDA-ra, amikor kimeríti a kát kvótáját, mivel az áram ára folyamatosan növekedhet. Mindez erős lökést ad a cég megújulószegmensének, és később a gázmotoros erőművekkel összhangban is magas marzsú szegmens maradhat.
kivárás van. hamarosan jönnek a hírek a szélerőműparkkal kapcsolatban. az adhat majd lökést az árfolyamnak. szvsz komoly pályázati pénzeket is behúzhat a jövőben az Alteo.
tegnap vki 20 db-bal kötötte fel 790-re, az lett a záró, ma pedig úgy néz ki maradunk 780-790 között, ez szerintem pozitív. Úgy tűnt 810-ről lefordult, 772 és megyünk vissza 730-ra, ehhez képest egyelőre nem dőlt el az irány szerintem.
Rekordot döntött a szélenergia, a vízenergiával viszont aggasztó dolog történt2019.04.17 10:43Rekord mennyiségű szélenergiát termeltek az európai szélerőművek 2019 első három hónapjában, ezzel egymás után a második negyedben haladta meg a vízenergia-termelést. Miközben a szélerőművek jóval többet termeltek, mint 2018 hasonló időszakában, a vízerőművek termelése negyedével visszaesett. Európa a legnagyobb mennyiségben megújuló energiát így már fél éve szélenergia alapon termeli. Az idei első három hónapban a kontinens szélenergia-termelése 105,4 terawattórát ért el, ami 8 százalékos növekedés 2018 első negyedévéhez képest. A szélenergia alapú áramtermelés így már a szén-/lignit- (110,9 TWh), illetve gázalapú termelést közelíti (117 TWh) - derül ki az EnAppSys energetikai elemző és tanácsadó cég Renews.biz által ismertetett jelentése szerint. A vízenergia első helyének elveszítéséhez azonban alapvetően hozzájárult, hogy a vízerőművek villamosenergia-termelése az idei első negyedévben 25 százalékkal esett vissza éves összevetésben, részben a csapadékszegény időjárás miatt. Ezért, illetve az elmúlt évek visszafogott kapacitásfejlesztései miatt a vízenergia-termelés még a négy évvel ezelőtti hasonló időszakitól is 7 százalékkal elmarad. Közben a szélenergia-termelés 57 százalékkal bővült. Az egyéb megújulók közül a napenergia alapú áramtermelés 2019 első negyedévében 27,9 TWh-t ért el, ami éves összevetésben 14 százalékos növekedés, míg 2015 első negyedéhez viszonyítva 53 százalékos bővülés. Az európai áramtermelés így 29 százalékban atomerőművekben, 17 százalékban gáztüzelésű erőművekben, 16 százalékban szénerőművekben, 15-15 százalékban szél- és vízenergiából, 4 százalékban napenergiából, 3 százalékban biomasszából, a fennmaradó 1 százalékban pedig olajból, hulladékból és egyéb forrásból állt elő.
Van benne valami. De ilyen értelemben az egyetlen biztos pont (ha megszavazzák) az osztalék, mert az árfolyam napról napra változik, míg az megjön ha vki tartja :)
Nem helyes ez a megközelítés szerintem, a vágás napján, illetve utána lenne így. Egyelőre ebből az árból majd még lejön a 16...szóval most osztalékkal együtt ér 780at... És pont 😉
1. órában 9000 db feletti forgalom itt ritkaság, nagyon nekiálltak ma, és ha jól láttam egész nap 500 db volt ami eladás, többi mind vétel, 790 is elfogyott, lassan jöhet a 800.
Bírom ezeket a 15-20 ezres, egyben kikapott (gondolom egyeztetett) tételeket. Az elmúlt 6 kereskedési napon 5 alkalommal volt - ha jól nézem - 10e+ db részvény feletti kereskedés, ami az Alteo-nál valljuk be azért nem gyakori.
:-) Szerintem 5 másodpercnél nem volt az több! De nincs mit tenni, aki tud az tud! :-) Amúgy ördögöd van! már ami a hitelell kapcsolatos kérdést illeti.
Feltetelezem az a hitel amit ahhoz kap, hogy beszerezze a termeket, amit kesobb jo ki haszonnal ( optimalis esetben ) elad. Amugy en leragadtam a win95-nel, amiz azonban 20-25 masodperc alatt megtanultam. Ja es Untitled! :)
Ugye!? Nem is rossz egy (volt) informatikustól :-) Nem véletlenül szigorlatoztam számvitelből (amihez a mai napig sem értek de mentségemre szóljon. hogy nem is kellett a szakmámhoz amit te tudsz a legjobban:--) közgadaságtanból és pénzügyből. Ugye te tudod mi az a készletfinanszírozási hitel!? :- )
Ilyet ne allits, hogy barmelyik forumozo barkit is magaval rant a szakadekba. En igazan empatikus vagyok mindenkivel aki bukoban ucsorog vagy bukot realizal ( mint ahogy orulok mas sikerenek is ), de azt azert nehezen tudom sajnalni, aki az alapjan kereskedik, hogy Feel ( vagy barki mas ), mit ir a forumba.
Nekem van ALTEO részvényem is de ettől még hülyeségeket beszélsz :-) ALTEO számai: Saját tőke 5,3 milliárd Hosszú lejáratú kötelezettségek: 9.1 milliárd Rövid lejáratú kötelezettségek: 8.6 milliárd Jó számolgatást! Amúgy az nem túl életszerű, hogy a Wallis tőzsdére hozza az egyik cégét és le is kukázza azon nyomban (ami a másikra sem vetne túl szép fényt lévén, hogy ugyanaz a tulajdonosa) a másik meg fénylő csillagként ragyog az égen. ALTEO "ezeréve" tőzsdén van míg a másik átkozott csak most lépett a tőzsdére. Egyébként az AutoWallis rövidlejáratú hitelei jó részben készletfinanszírozási hitelek: melyek a készletállományt finanszírozza az értékesítés realizálásáig; Mielőtt baromságokat beszélsz nem ártana olvasni is! és értelmezni ! (ez utőbbi különösen fontos! :-)
Meg mindig valami mellekvaganyon szaladgalsz de komolyan.Reszemrol mint eddig is orulok az Alteo sikereinek es tudom,hogy jo ceg. Regebben is ezt mondtam es most is.Itt nalad van valami frusztraltsag vagy nem tudom mi mert azert is jartal at a Wallis topikba. Viszont ettol meg egy holdingba vannak es egy a tulajdonos akit Veres urnak hivnak. Reszemrol lezartam ezt a felesleges "vitat" mert semmi ertelme foleg nem egy cegcsoporton belul.
Alteo Nyrt.
egész magas színvonalú, és meglehetősen informatív (Wallis jelenlét ellenére).
a menedzsment is jónak tűnik.
ez az év már komolyabb EBIDTA-t és eredményt sejtet.
A METÁR életbelépése mérföldkő lehet a cég életében.
ugyan még illikvid, de 3 befektető kapott kb. 160 ezer db-ot a Wallistól, lasssan kezdenek forgalmat és közkézt csinálni.
Ez persze kell is, hiszen tőkeemelést terveznek. (Magyarországon kívül szeretnének terjeszkedni, ami a jelenlegi helyzetben inkább pozitívum)
Tevékenységileg E-Starhoz hasonlítanak (másban nem), de alternatív energiák felé mennek, kevesebb önkori és lakossági, több ipari ügyféllel.
A kötvényekből befolyó pénzből jelentős Ebidtát tereme4lő cégeket vettek eddig.
A Wallis miatt nem valószínűsíthető az E-Starhoz hasonló végkimenet.
Kérdés, mennyire akarnak kisbefektetőket is beengedni.