Félek hogy beragadok. Bár a BMÁP visszavásárlás egyelőre elég jó feltételekkel van, csak 0.37% bukó a visszaváltás ahogy látom. Amúgy eddig arra is számítottam, hogy a DKJ-k hozama hónapról hónapra emelkedik. BMÁP lassabban követi le, negyedévente. Nekem meg lehet csak negyed év lesz az egész futamidő. De most szívás így, hogy ugyan az új DKJ aukció magasabb hozamú, de a régi rövid lejáratúaknak továbbra is alacsony a hozama...
Ha 2%-al emelkednek a kamatok a következő hónapokban, csökken a DKJ visszavételi ár és rosszabbul jársz a hosszabbal nem? Már ha esélyes, hogy vissza fogod váltani idő előtt.
Most voltam bent kincstarnal, volt egy felszabadult toke mas befektetesbol. Nem tudtam lekotni 01.11ig nincs rovid DKJ. Annak osak 10.84% a hozama. Nezem a 10.18at 13.8%kal. 3%kal tobb, ha ido kozben feltorom, ott is kb 1% a buko, de 2% akkor is a kamatelonyom eves szinten
Szerintem a kibocsátás dátuma számít, és így adóköteles. ------ más. A mai BUBOR 16,66% lett, ennyi lesz a 2027/B kamata szombattól. mondjuk szerintem pici manipula volt benne, mert csak 1 századdal lett több, mint a tegnapi, de azért nem lesz rossz ez így.
NYESZ-re vett 10 éves államkötvény nem feltétlen rossz, de engedj meg néhány észrevételt, a tisztánlátáshoz. 1. 750.000 Ft-nál használod ki az adójóváírást, tehát ennél többet nem érdemes rászánni. 2. Van NYESZ számlavezetés és sok helyen állományi díj is (2400 Ft/év, ami kb 0,3%, állományi díj évente 0,12%, tehát ez a kettő szépen leszed apróka 0,42%-ot a hozamból, ha nagyvonalúan 2% éves plusz hozamra gondolunk az adójóváírás miatt évente, akkor az valójában csak 1,58%). 3. Nem likvid, ha hozzá akarsz férni, akkor adóznod kell, vagy TBSZ-szé alakítani (ha majd lehet a jövőben is, és ekkor is lehet esetleg adóznod kell utána). Összességében a fentiek ismerete mellett lehet jó választás, ha valaki épp 55 éves, és 10 év múlva nyugdíjba megy, és ezt a pénzt mindenképpen ilyen állampapírba szánta, és az állampapírt meg is akarja tartani lejáratig. Tehát jó sok "és" van ebben az egyenletben.
Nem vagyok privát banki ügyfél, és őszintén szólva nem is akarok lenni. Csak pár hónapig akarok DKJ-zni. Maradnék az eredeti kérdésnél. De azért köszi az infót, jó tudni a jövőre nézve.
100M felett ne a MÁK-tól próbálj vásárolni. Ennyivel úgyis privát banki ügyfél vagy vhol, a bankok treasuryjei a piacról jobb marginnal (a középárfolyamhoz közelebb) megvesznek neked bármit. A WebKincstár arra van hogy (magasabb jutalékokkal) a kishalak is hozzáférjenek a piachoz.
Szerintetek kockázatos 100M ft feletti összeget egy papírba tenni? Az árfolyamos PDF-ek alján van egy apró betűs rész. https://www.allamkincstar.gov.hu/hu/lakossagi-ugyfelek/jelenleg_forgalmazott_allampapirok_arfolyamai__kamatai_/3075/ "Az Államadósság Kezelő Központ Zrt. által meghatározott fenti árfolyamok napi maximum 100 millió Ft névértékű Diszkont Kincstárjegy visszavételére, valamint a rendelkezésre álló készlet, de napi maximum 100 millió Ft erejéig történő eladásra jelentenek kötelezettséget." Az egyedüli plusz kockázatom ha 100M felett veszek ugyanabból a papírból (kisebb összeghez képest), hogy lejárat előtti eladás esetén lehet csak két nap alatt tudom eladni? Vagy valami más kockázatra is gondolni kell ha átlépem a 100M-t egy papírnál? Rövid lejáratú DKJ-król van szó, ezt a pénzt nem akarom diverzifikálni. Max a 100M feletti részt eggyel későbbi lejáratba teszem, de csak ha van valami kockázat ami miatt van értelme szétbontani.
Állampapír
Lehet, hogy hozamilag nyernek 2,245-ot de sokkal fincsibb visszavenni az Eurót 295-ön amikor kiszállnak.
Ezért tartja még a Templeton is.