Így van. MNB elment a falig, próbálja megfogni a gyengülést, a kormány intézkedései meg pont ellenkezőleg hatnak a forintra. Persze az is igaz hogy éveken keresztül kéz a kézben tudatosan gyengítették a forintot, pontosan ezért veszett el a bizalom. Ahogy láttuk most épp 430 körül volt a fájdalomküszöb, a következő meg majd talán 450-460 körül lesz, egyre magasabb szinteken.
A 18 % megfogta volna, csak továbbra is egyszerre nyomják a féket és a gázt. Ld. Újabb kamat stoppok, árstoppok, támigatások, 0 % ra vállalkozói hitelek stb
Ezért hülyék, hogy tétlenül nézték az egész folyamatot. Mire felébredtek, már nem tudták visszazárni a szellemet a palackba. Most meg megy a csodálkozás, hogy 18 %-ra se tud 400 alá menni. A háborúnak alig van köze ehhez a fostengerhez, amit összehoztak (ehhez elég megnézni a régiós devizák teljesítményét), ez 95%-ban a ő saruk.
Már rengetegen kiszálltak és amint kissé erősödik a forint mindig lesznek újabb kiszállók. Amennyiben nem tudják vagy nem akarják megfogni a forintgyengülést akkor jönnek a pánik kiszállások. Elveszett a bizalom a forinttal az MNB-vel és a kormánnyal szemben. Már szinte mindenki államcsődről beszélget és nem lehet őket meggyőzni hogy az remélhetőleg még nagyon odébb van, és nem valószínű hogy bekövetkezik.
Szerintem további jelentős csökke és lehet. Több ismerős megy/ment át devizába, akik eddig állampapíroztak. A spontán euró bevezetés elkezdődött, egyre több cég eurós ajánlatot ad.
Az AKK október 21 i jelentésében pontosan benne van minden, mint korábban is írtam, van egy havi jelentés, ami teljesen nyilvános Érdemes átnézni. A novemberi az én részemre abszolút kíváncsiságra tart számot, a lakossági papirok allomanyanak alakulása tekintetében.
Igen csak 20 ezer milliárd kb a bevétel és 46 ezer milliárd az államadósság és a 20 ezer milliárdnak nagyon kis részét tudod kamat fizetésre fordítani, hogy közben működjön az ország. Tőkét meg úgy törlesztesz, hogy felveszel egy másik hitelt és abból törleszted. Jelenleg ez így működik. A problémák akkor jönnek. amikor a piacról eltűnik a pénz pl. 2008-2009. A GDP-re való viszonyítás véleményem szerint azért gáz, mert a GDP tartalmazza a reggelidet, az ebédedet meg minden olyat amiből nem tudsz adósságot törleszteni.
Nem jó a viszonyítási alap, mert a GDP-ből nem lehet törleszteni az adósságot, csak akkor ha elveszik amid van. A GDP-nek kb 40%-a az ami befolyik az állami költségvetésbe és lehet vele gazdálkodni. Persze amit kamatfizetésre fordítasz azt valahonnan elveszed....
A cikk több helyen csúsztat... Ma a magyar államadósság 46000 milliárd. Az államadósság kb 27%-a. devizadósság, ez eleve 10000 milliárd fölött van.... A 2008-as válság után a teljes államadósság még a 20000 milliárdot sem érte el, ennek kb. 40%-a volt devizaadósság kb 8000 milliárd.
Állampapír
Lehet, hogy hozamilag nyernek 2,245-ot de sokkal fincsibb visszavenni az Eurót 295-ön amikor kiszállnak.
Ezért tartja még a Templeton is.