Topiknyitó: 27400 2014. 06. 24. 12:07

Állampapír  

Szerintem itt már nem a hozamvadászatra gyúrnak hanem a Forint erősödésére játszanak.



Lehet, hogy hozamilag nyernek 2,245-ot de sokkal fincsibb visszavenni az Eurót 295-ön amikor kiszállnak.



Ezért tartja még a Templeton is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Stiv
Stiv 2019. 11. 21. 18:41
Előzmény: #39  bankos
#40
Pár éve államkötvényeztem az ersteben akkor ingyenes volt a vétel. De ez bónusz meg prémium volt.
bankos
bankos 2019. 11. 21. 16:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#39
Sziasztok! Ha MÁP+ szeretnék venni NetBrokerben, akkor ugyanazt a jutalékot fizetem a tranzakcióra mint részvényeknél?  Pl. 0,450 %....?  Köszi a válaszokat! 
goldi 2019. 09. 17. 13:31
Törölt hozzászólás
#38
goldi 2019. 09. 17. 13:20
Törölt hozzászólás
#37
goldi 2019. 08. 23. 18:10
Törölt hozzászólás
#36
Stiv
Stiv 2019. 07. 24. 09:57
#35
Nem jókedvükben bocsátották ki a szuperállamkötvényt - nagy szüksége volt rá Orbánéknak
.
Nagy mozgások voltak az állampapír-piacon júniusban, a “Szuperkötvény” jegyzése mellett le is járt jó pár régi papír, visszaváltottak és újra jegyeztek sok százmilliárd forint értékű befektetést. Sokan hűek maradtak a korábbi értékpapír-fajtákhoz is, mint az egy éves vagy az inflációkövető papír. A “Szuperkötvényre” azonban nagy szükség volt, lehet, hogy nélküle az idén stagnált vagy csökkent volna a lakosság befektetése.
https://privatbankar.hu/kotveny/nem-jokedvukben-bocsatottak-ki-a-szuperallamkotvenyt-nagy-szuksege-volt-ra-orbaneknak-327375
Stiv
Stiv 2019. 07. 24. 09:52
#34
Stiv
Stiv 2019. 07. 24. 09:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#33
Senki ne vegye azt készpénznek, hogy az idő előtti visszaváltási díjak mindig a mai szinten maradnak! 
.
És ez nemcsak az inflációhoz kapcsolt kamatozású papírokra igaz, hanem a mostani értékesítések sztárjára a „Szuperállampapírra” azaz a MÁP Plusz ma 0,25%-os „visszaváltási díjára” is érvényes kijelentés.
goldi 2019. 07. 24. 06:02
Törölt hozzászólás
#32
AIDA64
AIDA64 2019. 07. 13. 17:59
Előzmény: #28  ostyascukor
#31
söt el is veheti
stayer81
stayer81 2019. 07. 13. 16:23
Előzmény: #29  Stiv
#30
A kamatprémium fix, a visszavásárlási ár nincs kőbe vésve,ez eddig is így volt.
Stiv
Stiv 2019. 07. 13. 15:26
Előzmény: #28  ostyascukor
#29
Úgy néz ki,hogy bármikor újraszabhatják a visszaváltási árat.
Szép egy társaság...
ostyascukor 2019. 07. 13. 14:36
#28
"A korábban kibocsátott PMÁP-ok visszaváltási ára egyelőre maradt 99 százalék. "
.
csak hogy értsem
menetközben a már megvásárolt papírokra a visszaváltási árat "újraszabhatja" az állam?

Stiv
Stiv 2019. 07. 13. 13:52
#27
Melegen ajánlás érkezett felülről – inkább a szuper-államkötvényt vegyük, mint a másikat?
.
A PMÁP államkötvények egy részénél megemelték a visszavásárláskor alkalmazott levonást, ami ezeket kevésbé vonzóvá teszi. Lehet, hogy az új szuperállampapírt akarják ezzel vonzóbbá tenni? Vagy csak azt akarják, hogy a csökkenő infláció miatt kevesebb PMÁP-ot lökjenek el maguktól az emberek?
.
Az Államkincstárban ugyanis azon kötvények visszaváltáskori árfolyamát, amelyeket most is lehet kapni, egy százalékponttal 98 százalékra csökkentették. (Plusz a felhalmozott kamat.) Ez kettő papír, a három éves 2022/L és az öt éves 2024/J árfolyamát befolyásolja.
.
A korábban kibocsátott PMÁP-ok visszaváltási ára egyelőre maradt 99 százalék. 
.
Kevesebb vétel vagy kevesebb visszaváltás?Mit jelent ez? Miért pont ennél a két kötvénynél volt változás? Erre többféle magyarázat lehet. A megemelt díj csökkentheti ugyan a PMÁP-ok iránti keresletet, de csökkentheti a már eladott papírok visszaváltására való hajlandóságot is.Az egyik magyarázat, hogy úgy általában, legalábbis rövidebb távú befektetéseknél, az új, öt éves, fix kamatozású MÁP Pluszt (a “szuperkötvényt”) ajánlják ezzel melegen a vevőknek. Ez talán a legvalószínűbb forgatókönyv.
.
https://privatbankar.hu/kotveny/melegen-ajanlas-erkezett-felulrol-inkabb-a-szuper-allamkotvenyt-vegyuk-mint-a-masikat-327197
Csiszargeza 2019. 07. 01. 09:49
Előzmény: #25  festina88
#26
PMÁP-al a zsebben hajrá. igaz, kicsit késve követi.
festina88 2019. 07. 01. 09:38
#25
vegyétek, csak! majd a kormány megtolja az inflációt... :)
ostyascukor22 2019. 06. 26. 20:34
#24
ááá igaz 6 sor van nem 5 :)
köszi szépen a választ!
atikasz 2019. 06. 26. 19:49
Előzmény: #22  ostyascukor22
#23

"-első kérdésem hogy miért ér el az első 2 évben az éves és a tényleges kamat mértéke"
mert csak fél év nem teljes.
2019.07.01 -2020.01.01
2020.01.01 -2020.07.01
ostyascukor22 2019. 06. 26. 19:42
#22
csak érdeklődésképp megnéztem a MÁP-ot és lenne néhány kérdésem :)
.
https://www.allampapir.hu/dokumentumok/x3_6054848790367635279.pdf
.
itt van egy olyan hogy Kamatteljesítési napok, éves kamat és a tényleges kamat mértéke
és az alatta levő táblázatban van egy olyan oszlop hogy tényleges kamat
ami az első 2 évben eltér az éves kamattól (egyáltalán mi az a zárójeles (p.a.)?)
.
-első kérdésem hogy miért ér el az első 2 évben az éves és a tényleges kamat mértéke (tippjeim vannak de inkább halljam a tutit :))
.
-második kérdésem hogy itt írta goldi hogy:
"Államkincstár bármikor meggondolhatja magát, emelheti a visszaváltás költségét, vagy akár teljesen fel is függesztheti azt."
ez tényleg így van hogy ha én megvettem egy kötvényt akkor menet közben változhat hogy mikor milyen feltételekkel váltják azt vissza?
hogy biztosan értsem:
megveszem a MÁP-ot és a harmadik évben állambácsi kitalálja hogy egyáltalán nem veszi vissza, vagy 10%os költsége van a visszavásárlásnak, miközben most még azt írja hogy 100%os áron visszaveszi a megadott időablakokban (kamatlejárat másnapjától 5 nap időszakaszban)
ezt így tényleg megteheti? csak nem...
bp 2019. 06. 07. 15:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#21

A MÁK+ nyilvános ajánlattételében ez szerepel:
Minden kamatjuttatás napját közvetlenül követő 5 (öt) munkanapos időszakban (a „Kamatjuttatást Követő Vételi Időszak”) megkötésre és elszámolásra kerülő ügylet tekintetében a Forgalmazók nettó 100%-os árfolyamon (azaz a vásárlás értéknapja szerinti bruttó árfolyamon, mely a névérték és a vásárlás értéknapja szerinti felhalmozott kamat) jegyeznek vételi árat a Magyar Állampapír Plusz sorozatra, mely időszakok a következők: ...
qpec 2019. 06. 07. 07:39
Előzmény: #14  Stiv
#20
Anno eztet békekölcsönnek nevezték.Jó hozamot biztosított az is a lejáratkor.
Törölt felhasználó 2019. 06. 07. 07:11
#19
Erősödik a forint, mindenki állampapírt akar venni, forintért. Az emberek beváltják valuta és deviza tartalékaikat, ha meg később a forint gyengélkedne, majd Magyarországon nyaralnak, meg költik pénzüket. Csak hol fognak elférni? mert már ígyis tömve vannak a szállók, a külföldieknek is megéri ide jönni. Ami persze keresletemelkedést hoz, párhuzamosan az árövekedéssel. Így sem, úgysem járunk jól.
goldi 2019. 06. 07. 05:24
Törölt hozzászólás
#18
bp 2019. 06. 06. 23:47
#17
Úgy tervezem, hogy a pénzem 1/3-a megy PMÁK-ba a többi pedig MÁK+-ba.
Várhatóan szükségem lesz a pénzre vagy egy részére 1-2 éven belül. A PMÁK az első évben 0.75%-kal magasabb kamatot fizet, így egy év alatt közel kitermeli a visszaváltás költségét. A második évben pedig ugyanannyit kamatozik mint az új állampapír.
Másik lehetőség, hogy csak MÁK+-t veszek, mert olcsón visszaváltható. Ha megugrik az infláció akkor kiszállnék belőle idő előtt. (ha lehet..) Legrosszabb esetben max. egy évre 'bent ragad' a pénzem, mivel évente egy alkalommal 4 napig garantáltan visszaváltható.
Vélemény?
goldi 2019. 06. 04. 11:11
Törölt hozzászólás
#16
Csiszargeza 2019. 06. 04. 10:58
Előzmény: #14  Stiv
#15
pl kötelezővé kellene tenni a munkaadóknak, hogy havi rendszerességgel vásároljanak nyugdíjkötvényt (miután megjelenik) az alkalmazottaiknak. min 5000 HUF értékben. természetesen mindenféle adó és tehermentesen.
minél több pénzt szán erre havonta, kaphatna egyéb kedvezményeket is az adókból, járulékokból.
Stiv
Stiv 2019. 06. 04. 10:53
Előzmény: #12  retektoni
#14
Majd egyszer eljutunk oda,hogy kötelező lesz állampapírt venni.
Csiszargeza 2019. 06. 04. 10:49
Előzmény: #8  bp
#13
1% a visszaváltási tarifa. én most váltottam vissza a februári csomagot, hogy már az új, kamatyadó menteset vegyem.
retektoni
retektoni 2019. 06. 04. 10:48
Előzmény: #11  Stiv
#12
Egyre furcsabb ez az egesz...
Stiv
Stiv 2019. 06. 04. 10:40
#11
A havi bér egy részét megtakarítási számlára utaltatná a számvevőszék elnöke
.
Formabontó ötlettel állt elő egy hétfői interjúban Domokos László, az Állami Számvevőszék elnöke. 
.
„A kormányzat tehetne egy ajánlatot a foglalkoztatónak, hogy a következő évek bértárgyalásainál nagyobb bérnövekedésre csak akkor kerülhessen sor, ha a munkabér-átutalás pillanatában a foglalkoztatók egy bizonyos összeget nem követlenül a dolgozóknak fizetnek, hanem a dolgozó megtakarítási számlájára utalnak.”
.
Azt mondta meg, hogy az államnak ösztönzőket kellene adnia annak érdekében, hogy az emberek a megtakarítást válasszák az azonnali költés helyett, mint például a megtakarítások értékállóságának biztosítása, akár inflációkövető állampapírokkal, vagy a kamatadó eltörlése is, bár a legerősebb „ösztönző” nyilván az lenne, ha a munkáltató automatikusan megtakarításra kényszeríteni az éves bér egy negyedét. 
https://444.hu/2019/06/04/a-havi-ber-egy-reszet-megtakaritasi-szamlara-utaltatna-a-szamvevoszek-elnoke?utm_source=hirkereso&utm_medium=cpc&utm_campaign=a-havi-ber-egy-reszet-megtakaritasi-szamlara-utaltatna-a-szamvevoszek-elnoke
Stiv
Stiv 2019. 06. 04. 10:31
#10
Óriási volt a roham a szuperkötvényért.
.
Egy napja lehet hozzájutni.Óriási volt a roham a bankokban az új állampapírért, a Magyar Állampapír Pluszért.A Magyar Nemzet nézte meg, mekkora volt az érdeklődés az értékesítés első napján. Azt tapasztalták, hogy Budapesten sokan voltak az ügyfélszolgálatokon. Azt írták, tömeg volt a Magyar Államkincstár Baross utcai ügyfélszolgálatán, az Államadósság-kezelő Központ Csalogány utcai székházában és az Erzsébet téri kormányablaknál is.Hétfőtől kizárólag a lakosság számára elérhető a Magyar Állampapír Plusz, amelynek minden elemét úgy alakították ki, hogy az bárkit meg tudjon győzni arról, hogy ide tegye a pénzét. És hát kétség kívül igen kedvező körülményeket teremtettek: öt évre akár 27 százalékos kamat, ám évente büntetés nélkül ki lehet belőle szállni, sőt, bármikor máskor is, mégpedig szinte elhanyagolható veszteséggel.Az Orbán-kormány fő célja, hogy a jelenlegi 6 ezer milliárd forintról 2023-ra 11 ezer milliárd forintra növekedjen a lakosság állampapír-állománya. Ezért is vezetik be a MÁP Pluszt, ezért tervezik azt, hogy a jövőben tovább növelik az értékesítőhelyek számát, sőt, van olyan ígéret is, hogy ősztől jön majd az állami nyugdíjkötvény, mégpedig inflációt követő kamatozással.A mostani tervek szerint a MÁP Pluszba – főleg ide, mivel a tervek szerint a bevezetéssel több más terméket kivezetnek a piacról, hogy egyszerűsödjön a választható termékpaletta – évente 1000 milliárd forintot tesz majd a lakosság, ami öt év alatt 5000 milliárdot jelentene.
https://hvg.hu/gazdasag/20190604_Oriasi_volt_a_roham_a_szuperkotvenyert?s=hk
Stiv
Stiv 2019. 06. 03. 16:48
Előzmény: #6  bp
#9
A bónuszból végleg elegem lett, a mai nappal eladtam és vettem helyette 4,5%-os prémium állampapírt.Remélem,hogy pár évig az infláció nem fog bezuhanni.
bp 2019. 06. 03. 15:33
Előzmény: #7  Csiszargeza
#8
Ilyen megoldásra gondoltam én is. Elméletileg a PMÁP is visszaváltható idő előtt, de a visszaváltás költségeiről nem igazán találtam semmit. Az ismertető ennyit tartalmaz róla:
VISSZAVÁSÁRLÁS
A forgalmazók meghatározott feltételek mellett napi vételi árfolyamot jegyeznek a Prémium Magyar Állampapír sorozataira, így azok a lejáratot megelőzően a forgalmazók üzletszabályzatában leírtak szerint eladhatóak.
Csiszargeza 2019. 06. 03. 15:09
Előzmény: #6  bp
#7
is-is. egy részét szerintem érdemes PMÁP-ba tenni, hiszen ott védve vagy az infláció ellen. nyilván ez lesz a kevéssé likvid cucc. egy másik részét érdemes lehet az új cuccba tenni, akár még rövid távon is, mert veri az 1 éves MÁP-ot és elméletileg visszaváltható szinte bármikor, kedvezőbb feltételek mellett, mint a korábbi sorozatok.
bp 2019. 06. 03. 15:01
#6
Sziasztok!
Újra aktuális a téma ezért felhozom a topikot.
Szerintetek miben érdemes jelenleg parkoltatni a pénzt? Prémium Magyar Állampapírban vagy az új, sávos kamatozású Magyar Állampapír Pluszban?
Nem tervezem 5 évre lekötni a pénzem. Lehet arra esély, hogy abban az esetben ha elszállna az infláció akkor a MÁP+ csak lejáratkor lehet majd visszaváltani?
mage 2018. 10. 26. 16:22
Előzmény: #3  ostyascukor22
#5
Tudtommal a kamatprémium fix, lehet mikor forgalomba hozták akkor nyilvános ajánlat tétel alapján döntötték el mértékét.
Ha el akarod lejárat előtt adni, akkor sajnos csak kincstárnak tudod. Ha jól tudom akkor most a névérték 99% tudod megtenni, plusz a felhalmozott kamat, de régebben 98%-on vették vissza, tehát ez változhat.
Lejáratkor megkapod a névértéket, de ez lényegében minden kötvénynél így van, plusz az az évi kamatot. Természetesen minél nagyobb az infláció annál nagyobb kamatot.
ostyascukor22 2018. 10. 25. 22:19
#4
bocs, utoljára még felhozom a topikot hátha a nagy világvégében lemaradt :)
többet nem hozom fel ígérem
ostyascukor22 2018. 10. 24. 18:58
#3
sziasztok!
egy példán keresztül lenne kezdőként néhány alap kérdésem ami állampapírral kapcsolatos:
van ez az állampapír ami euró alapú
http://www.allampapir.hu/allampapirok/PEMAP
a futamidő 3 év és itt ír egy kamatot ami most 2.90%.
namost amennyit sikerült megértenem az hogy van a:
-kamatbázis ami az (1 évre visszamenőleg számított)  euró övezeti infláció
plusz, és ez az amit nem annyira értek hogy van a:
-kamatprémium ami jelenleg 1%, de ez a szám függ attól amit a sorozatra adott Nyilvános Ajánlattételnek nevez az oldal. itt ki tesz ajánlatot kinek? :)
illetve kérdésem még hogy attól függően hogy mennyi a kamatbázis illetve a kamatprémium összege, változik-e az adott állampapír értéke (az az érték amennyiért megvettem euroért)
konkrét példával hogy biztos értsem :)
100 euróért veszek PEMAP állampapírt, erre a megvételkor az aktuális kamat 2.9%
teszem azt eladáskor (vagy amikor én adom el, vagy lejárat esetén amikor az állam visszaveszi automatikusan) a kamat 5.8%. amikor eladom a PEMAP állampapírjaimat akkor ugyanúgy 100 eurót kapok vissza+az 5.8% kamatok minusz kamatadó?
ha így van ahogy a példában leírtam akkor csak annak kell "drukkolni" hogy magas legyen a kamatbázis+a nyilvános ajánlattételen megállapított kamatprémium hogy amikor visszaváltoma PEMAP-omat akkor minnél több kamat legyen rajta...
kérdem ezt azért mert van valami olyan kontrukció is kötvényeknél hogy a kamat befolyásolja a névértékét a kötvények, azaz para ha megvétel után felmegy (a fene tudja mi alapján) a kamat, mert az csökkenti a vásárolt kötvény névértékét (kevesebbet kapok érte amikor eladom). de itt a PEMAP-nál nincs ilyen, de azért megkérdem biztos ami biztos.
bocs ha zavaros lett, nagyon az alapokat próbálom felcsipegetni
Törölt felhasználó 2014. 06. 24. 15:15
Előzmény: #1  27400
#2
Szerintem már nem nagyon lesz 300 alatt az euró.

Topik gazda

27400
27400
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek