Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MACROn
MACROn 2020. 03. 27. 19:41
Előzmény: #18798  lea39
#18799
Vaki tényleg kiszállt, várakozó állásponton van, majd csipeget lassan.
lea39
lea39 2020. 03. 27. 18:59
Előzmény: #18795  MACROn
#18798
Ez jó taktika a porszívózásra. "Én eladtam ám, kiszálltam.." a sok gyenge kezű dobja... Muhaha, evil plan :D
MACROn
MACROn 2020. 03. 27. 17:44
Előzmény: #18796  Törölt felhasználó
#18797
Tavaszi, borrvirágos, sörpenészes, koronátlan hétvégét!
Törölt felhasználó 2020. 03. 27. 17:05
#18796
Z 358, forgalom 69,5m... kellemes pihit mindenkinek
MACROn
MACROn 2020. 03. 27. 16:46
#18795
R350, emberek, nem kell eldobálni a kis pakkokat, sztem Vaki már veszi:)
VaLaci73 2020. 03. 27. 16:24
Előzmény: #18793  MACROn
#18794
R348 szépen lenyomták 370 ről
MACROn
MACROn 2020. 03. 27. 16:06
#18793
R356 forg.: 66M Akkoban, hogy a tárgyhoz visszatérjünk...
MACROn
MACROn 2020. 03. 27. 15:14
Előzmény: #18789  Törölt felhasználó
#18792
Szerintem is írjunk ilyeneket is! Rendkívüli helyzetben rendkívül jó társaságban nem árt:)
MACROn
MACROn 2020. 03. 27. 13:55
Előzmény: #18789  Törölt felhasználó
#18791
Szerintem is írjunk ilyeneket is! Rendkívüli helyzetben rendkívül jó társaságban nem árt:)
Amanda11 2020. 03. 27. 13:50
Előzmény: #18789  Törölt felhasználó
#18790
Sztem jó, hogy leírtad, minden mindennel összefügg, szóval vonatkozik amit írtál Akkora is. Ma épp a BUX esése mellett a BUMIX tartja magát, de ez is bármikor fordulhat a pánikban a kicsikből őrülten tudnak csak kiszállni nagyobb pakkal.
Törölt felhasználó 2020. 03. 27. 13:34
#18789
Ebben a virus paraban nehez most jot / okosat mondani. Ami most latszik, hogy a par napos felhuzas utan ujra esnek a piacok (DAX -3,5%, London -5%, CAC -4%) de usa futik is -2 es -3% kozott mozognak. Nagyon sok fele kommunikacio lelheto fel mindenhol, amikor a FED elnok azt mondja, hogy a rekord munkanelkulisegi szamokat figyelmen kivul kell hagyni es nem kell vele foglalkozni... azert az nekem eleg furan fest... ertem en, hogy beindultak a penzcsapok es a vilag osszes penzet elkotik a cegek es munkahelyek megmentesere, de meddig fog finanszirozni pl egy AAL-t? Honapokig? Vagy evekig? Ertem en, hogy USA-t nem erdekli India gondjai, de amit ott gyartanak (vagyis most eppen nem gyartanak semmit), azt hogy fogja potolni? Majd a sajat gazdasaga helyettesiti a napi 1 dollaros munkaerot? Mennyiert? havi 2-3000 dollaros aron? Az milyen aremelkedest es inflaciot hoz magaval? A korlatlan penz nyomdaval meddig tartjak fent a likviditast a piacok szamara es mikor jonnek el az elso bedolo hitelintezetek? Olaszoknal mar most is leminositettek az osszes bankot, ami magaval huzhat egy kokemeny hitelvalsagot is naluk, ami viszont kihat majd az egesz EU-ra, mint a gorogok bedolese... szoval azert eleg sok dolog osszefug... Macron is irta, hogy USA-ban nagy gaz lesz, ha ott az lesz, akkor az egesz vilaggazdasagban az lesz sajnos... es igen, azt latom, hogy ok rosszul kezelik a helyzetet es el is bagatelizaljak. Trump eloszor hoax-nak minositi majd arrol beszel, hogy mekkora gondok lesznek.... megbiz egy embert a virus miatti bizottsag felugyeletevel aki sem a globalis felmelegedesben nem hisz, sem abban, hogy a dohanyosok sokkal kitettebbek egyeb betegsegeknek, mint nem dohanyos tarsuk.... es hat szerinte egy hiv jarvany kozepen folosleges steril tuket adni a lakossag kezebe.... szoval en jelenleg nem azt latom, hogy gyors lefutasu es gyors helyreallas lenne.... de lehet ezt egy teljesen mas topikba kellene megbeszelni, mert nem eppen a papirhoz tartozik...
MACROn
MACROn 2020. 03. 27. 12:38
Előzmény: #18787  Zseton
#18788
+
Azért a járványt modellezték, most hirtelen nem tudom betenni az ábrát, de azt számolták Barabásiék asszem, hogy a jó idő, illetve a korlátozások lazulása után újra nagyobb lesz a virulencia kb, októbertől, akkor jön egy új menet, aztán jövőre,az átfertőződés miatt ,meg ha már lesznek ellenszerek, kezelések, már beáll a normál influenzák sorába.Ne felejtsük el, hogy ez olyan vírus, mint a többi "csak új.
Én a tőzsdei "menetrendet" úgy számolom, hogy nyárra visszaállnak egy normálisabb szintre, aztán ősszel megint lesz "őrület".
Akkonknál meg az időzítést várjuk, türelem, kivárás a jó stratégia.
Szerintem.
Zseton 2020. 03. 27. 12:21
Előzmény: #18784  MACROn
#18787
Még annyit az előzőekhez, hogy miközben tagadhatatlanul súlyos gazdasági károkat okoz a vírus, valójában egy olyan külső ellenséggel állunk szemben, ami amilyen gyorsan jött, olyan gyorsan el is mehet. (Ez persze még nyitott kérdés, nem tudhatjuk előre a pontos lefolyást, de én úgy látom, hogy az első sokkszerű hatást követően a vírus gyengülésével, a melegebb idő eljövetelével, a már fertőzödtek kialakult védelmével és esetleges ellenszerrel együtt ugyan lehetnek kisebb kiújulások, de messze nem lesz már ilyen járvány mint amit most tapasztalunk.)
Ebben az értelemben ez nem egy olyan struktúrális gazdasági probléma, mint pl. a 2008-as pénzügyi válság volt, ahol a gazdasági szereplőknek évekre megingott a bizalma.Ha túl leszünk a járványon, akkor sokkal gyorsabb lehet a normalizálódás, mint a Lehmans Brother okozta krachból.
Ami miatt a többség mégsem így látja, az annak köszönhető,, hogy itt sokkal megrázóbb jelenetekről lehet beszámolni, amit az átlagember a média-paráztatással megtámogatva könnyen nagyít fel az apokaliptikus végletekig.
MACROn
MACROn 2020. 03. 27. 12:17
#18786
Mi van, leállt a kereskedés??Fél órája sehol semmi.
Amanda11 2020. 03. 27. 12:07
Előzmény: #18767  Törölt felhasználó
#18785
Ha már 350-nél nyerőben voltál, akkor itt csak volt már kis nyerőd rajta. Amúgy megértelek, én sem tudom mi tévő legyek nagyon ellentétes vélemények vannak. De tegnap akartam OTT-ot venni, elszúrtam, az is bosszant. Itt meg is makkannék, ha lemaradnék ennyi várakozás után. Persze mindig be lehet szállni, csak már nehéz drágán megvenni...
MACROn
MACROn 2020. 03. 27. 11:33
Előzmény: #18783  Zseton
#18784
Összességében igy gondolom én is.
"Black Swan" jelenség van, nem tudjuk pontosan, mi lesz.
A piacok jellemzően túlreagálnak, de Usa sztem nagyon gáz lesz!
Zseton 2020. 03. 27. 11:22
#18783
A válsággal kapcsolatban nekem nagyon vegyes érzéseim vannak, főbb pontokban:
1. az első lefele hullám, de nyugodtan hívhatjuk szakadásnak, érzésem szerint sokkal nagyobb volt, mint az indokolt lett volna. Ennek oka elsődlegesen az, hogy olyasvalamivel állunk szemben, amire már nagyon rég nem volt példa és az ismeretlentől való félelem hajlamos multiplikálni a hatásait. (Csak nagy vonalakban, a tőzsdék szerintem kb. annyit estek, mintha min. 1,5-2 éves rezesszióra számítanának, miközben van esély rá, hogy a második negyedév nagy mínuszait követően a harmadikban már stabilizálódhatnak a gazdaságok, összességében ez évre recessziót okozva, de jövőre már mehet minden újra pluszba.)
2. A védekezést tekintve amerika nagyon későn reagált és nincs kizárva, hogy náluk olyan mértékben eszkalálódik a helyzet mint Olaszországban. Ha ezzel szembesülnek a befektetők (és ugye az USA-nak döntő szerepe van az iránykijelölésben), akkor lehet még egy erősebb lefele kör. Hiába vezettem le fentebb (ok, én valószínleg az optimistábbak közé tartozom), hogy ez nem indokolt, ha megvan a kritikus tömeg, akkor a csordaszellem fog érvényesülni és a pánikreakciók kerekednek felül
3. Viszont ezt a verziót, hogy lesznek még itt újabb mélypontok egyre több felől hallom, márpedig ha valamit túl sokan várnak az jellemzően nem fog bekövetkezni. (A tőzsde mindig abba az irányba tart, ami a legtöbbeknek "fáj".)
Pepo 2020. 03. 27. 11:15
Előzmény: #18780  Törölt felhasználó
#18782
Jó beszállót!!!
MACROn
MACROn 2020. 03. 27. 10:08
Előzmény: #18780  Törölt felhasználó
#18781
3,14csába a TA-val, vegyéé!

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek