Topiknyitó: Alexia29 2019. 01. 23. 15:04

Akko Invest  

A Plotinus új neve: Akko Invest
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Peti84
Peti84 2020. 06. 03. 12:19
Előzmény: #20159  sylard
#20160
Majd egyszer, talán. Türelem. 
sylard 2020. 06. 03. 12:18
Előzmény: #20157  Peti84
#20159
De jó lenne tudni ki a vevő:)
Zipfer 2020. 06. 03. 12:18
Előzmény: #20156  blumen
#20158
Szép :-)
Peti84
Peti84 2020. 06. 03. 12:17
Előzmény: #20156  blumen
#20157
Király, így még inkább...
blumen
blumen 2020. 06. 03. 12:13
Előzmény: #20155  Peti84
#20156
call_made 440,0 HUF 640 000 db Ma 12:07:59
Peti84
Peti84 2020. 06. 03. 12:06
#20155
Na meg is lett a forgalom generálás mára.
xdaYnax
xdaYnax 2020. 06. 03. 10:14
#20153
R450
Én pedig egy hosszab könyvet, ha lehet. Eza 10e db 450 nem tűnik lehetetlen feladatnak.
Peti84
Peti84 2020. 06. 03. 10:13
Előzmény: #20151  xdaYnax
#20152
Akkor forgalom generálást szeretnék kérni.....
xdaYnax
xdaYnax 2020. 06. 03. 09:56
#20151
R449 kicsit nem figyelek...
lea39
lea39 2020. 06. 03. 09:43
Előzmény: #20149  lea39
#20150
Hát ezt a bux topicba akartam... Mindegy... ajándék :D
lea39
lea39 2020. 06. 03. 09:43
Előzmény: #20148  skl87
#20149
Én egy kis lemenetelre tippeltem volna egy fejváll miatt, de meredeken megy felfelé. Múlt hétről longban ragadtam, így azt most lezártam min. profittal. Nem szállok be egyelőre, inkább csak figyelek.
skl87 2020. 06. 02. 17:05
#20148
z:444 forg: 22.5m
kockaveto1
kockaveto1 2020. 06. 02. 09:26
#20147
445,5
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 06. 01. 19:02
Előzmény: #20145  Metis_papa
#20146
meglatjuk a jovoben hasznos lesz-e :) 
Azonban ugy gondolom, h egy reszvenyszekcioba jovo cegnek ami nagyon fontos, hogy magas novekedesi margint produkaljon a jövöben, ezt pedig ugy is elerheti, hogy egy alacsony bazist epit ki értékeltsegben es mikor nem ha bejövetelkor tenne ezt meg, plane most. tehat ahogy többen masok is irtak: felvesz hitelt, kötvenyt bocsat ki, abbol terjeszkedik majd le is ertekeli az eszközöket a lehetseges keretek között, olcson beapportal, majd piaci aron bearaztatja (a reszveny arfolyamban is) es igy ertekesiti a cegreszvenyeket (cégrészt), mutatvan mekkora a fejlödesi potencial a cegben miota bejött. Ezt ugy altalaban mondom, mert ez fog menni a vilagban, most egy alacsony bazist alakitanak ki. tehat nem csak a reszvenyarazas, de maga az ertekeltseget is erdemes lent tartani, hogy kesöbb magasabb növekedesi potencialt lehessen kimutatni (2020Q2-2021Q2 között ilyen 6-8%-os növekedes lehet a vilagban GDP-leg). es ami leertekelödött, értékvesztett azt le is irjak nyilvan a cegek, ez nekik csak jo, es most a covid miatt van is mit, lehet is mit. na de igy a sajat töke is csökken ahogy irtam. emiatt hiaba szabtak egy lehetseges keretet az IT-ban a töke emelesre vonatkozoan, az csak egy lehetseges biztonsagi puffer hogy elegendö legyen ha esetlegesen jön egy nagy hal, no de akkor nem tudhattak szeptemberben, hogy ki jön be majd, ha wing jönne, akkor az esetleges wing mire keszül decemberben, mit akar megvenni maga a wing , megveszi-e az echo-t, az echo a wing akkoba bejövetel pillanataban mennyit fog erni, mennyi lesz az echo-pakk erteke, es plane nem tudta lesz-e covid, tehat senki nem kerheti szamon az Akko IT-jen, hogy minek emelte fel a lehetseges töke keretet 50 MRD-ra, az Akko IT-ja ugy gondolom maximalisan johiszemü es következetes volt etekintetben. Osztanak szoroznak a Wingben es kiderül mekkora sajat töke ertekbe tudjak a winget beszuszakolni, itt szamvitel- és adojogi megfontolasok fognak dönteni többek között. tehat amit emlitettel keret, az lehet 50 MRD de több is vagy kevesebb is mert barmikor felemelheti a keretet vagy egyszerüen nem maxolja ki a mindenkori IT, ezen kar rugozni. egy biztos: a törvenyileg szükseges 20 millio forintos jegyzett töke adott az akkoban (840 millio körül van azt hiszem), tehát minden tiszta jogilag hogy nyrt-ként müködjön ahogy eddig. meg megvarjuk az alq69 100%-át, akkor meg van a 7 leány cégváz, lssan veteli ajanlat, majd kivaras.
Tökeemeles utan keletkeztetett reszvenyeket ugyanugy eladhatja, tehat a SZIT-hez szükseges 25% adott lesz, de nem izgulnek ezzel kapcsolatban, hogy amatör befektetök kezeben kerülne az is. Wing tul komoly ceg ahhoz, hogy mezitlabosokhoz kerüljön ekkora hanyad:) tehat emiatt sem aggodnek, aztan meglatjuk persze. En tovabbra is ugy gondolom, hogy nem lesznek a wingnel maguk ellensege se, ha mar most tavasszal szereztek elegendö reszvenyt es olcson be lehet hozni a csoportot, nekik is erdekük a megfelelö bearazas, mert ez forrasbevonas is reszükröl, nem hobbibol vagy unalombol jönnek akarnak bejönni. persze kivancsian varom miben hogy döntenek ezzel kapcsolatban.Igy az altalam anno ugy ahogy követett Opimus alapjan igy latom.
Metis_papa
Metis_papa 2020. 06. 01. 17:07
Előzmény: #20131  vaktyuk99
#20145
Köszönöm a válaszod, azt hiszem, nagyon hasznos a számunkra.
Azért is vetettem fel ezt a kérdést, mert úgy gondolom, hogy komoly jelentősége lesz a részvényárazással kapcsolatban. Személy szerint én is azt tartanám jónak (ahogy korábban is végiggondoltam) a mostani részvényesek szempontjából, ha később kerülne sor a tőkeemelésre, mert akkor kevesebb részvényt keletkeztet a Wing és a közkéz se hígulna nagyon fel, ahogy leírtad (egyébként ha a mostani 180 napos átlagáron emelne tőkét, nem maradna annyi közkéz, ami elég lehetne egy szit-té alakuláshoz, persze valószínűleg most nem az a céljuk, de akkor a jövőben se lenne erre lehetőségük).
Az egyetlen zavaró körülmény, ami eszembe jutott, hogy az alaptőkeemelésre idén októberig van közgyűlési határozat, amiből az következne, hogy nemsokára sort is kerítenének rá (gondolom minden az ütemterv szerint halad, a koronavírus max. 2 hónapos csúszást okozhatott), és ez inkább a kihígításos változatot erősítené, de remélem, hogy nem ez a forgatókönyv valósul meg. Viszont az is igaz, hogy egy rendkívüli közgyűléssel bármikor újabb lehetőséget kaphatnának a tőkeemelésre.
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 05. 31. 17:32
Előzmény: #20142  Peti84
#20144
na igen: valahogy így is kell hozzáállni.
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 05. 31. 17:29
Előzmény: #20138  Törölt felhasználó
#20143
Erre meg azt tudom mondani, en Opimus alatt figyeltem meg, hogy sokan akik a forum motorjai voltak, hirtelen negatívak lettek mas neven, de mint kiderült nem azért hogy a spekákat távol tartsák, hanem mert kitáraztak, és olcsobban akartak visszavenni. Tehat nem tudhatod itt sem, meg sehol sem, ki milyen szandekbol irja amit ir. előadja hogy ő azt irja le amit gondol, aztan kiderült, hogy szimplan parasztshortolni akar. Opimusnal olyan nevek irtak az ellenkezőjét más néven akikröl nem hittük volna. lehet ez szerencse is hogy nem követtem febr. előtt itt mi volt, de még időben léptem be ide. tehat szerintem a szamoknak higgy, ne annak ki mit mond, barmilyen info alapjan. az enyémet is csekkold le ugy van-e, kijön-e a matek vagy sem.
Peti84
Peti84 2020. 05. 31. 17:17
Előzmény: #20138  Törölt felhasználó
#20142
En evekben gondolkozom (nem a tozsdebol elek, igy nincs kereskedesi kenyszer, turelem meg annal inkabb van), nem volt ez mindig igy. Az evek alazatra es turelemre tanitottak, talan itt is kifizetodo lesz, majd meglatjuk, az irany egyenlore tetszik.
vaktyuk99
vaktyuk99 2020. 05. 31. 17:14
Előzmény: #20139  Törölt felhasználó
#20141
Konszolidált_jelentés=konszi. Bocsánat. Nem tudom, A kötelezö vételi ajánlathoz, nem úgy állok, hogy "uncsi", amúgy uncsi, de szerintem sok visszateszt várható, csalódottak, lebeszélők, #sosemadomel hívők, akik még is kiugranak stb. Nem tudom mi vlt nyáron, nekem egyik ismerősöm szolt február folyamán, hogy lehet jön a wing az egyik tőzsdei cégbe, és ekkor kezdtem el foglalkozni vele, vagyis akkor is csak félvárról, de amikor 350 alá ment elkezdtem veszegetni (300 alatt főleg:)), amennyit tudtam, bár én sosem veszek bele egy cégbe sok tíz %nyi pénzt, de amikor Ádámosi György újboli küszöböt lépett nagyon megörültem, ha ő is veszi nekem is jó lesz. Május elején--közepén meg a wing konszolidalt beszamolot nézegettem, és majd leestem a székről, akkor úgy terveztem a dolgaimat, hogy idén nyáron be tudjak majd vásárolni, mert most le van kötve máshol a tőke. Nem tudom, ahogy március áprilisban  itt is, meg anno 4ig, opusban vételi ajanlat alatt szerintem nyáron is lesznek több tíz%-os visszatesztek, kiabrandultság és ezekbe a visszatesztekbe szeretnék belevenni. Itt is volt aki boldogan lépett ki és ment át más részvénybe, tehát én nem haragszom arra aki kiszáll vagy károg vagy lebeszél, számon kér, mert ezekbe a lokális aljakba érdemes belevenni csendesen, ahogy tettem is, na meg nyáron lesz több pénzem, és szeretnem gyűjtögetni, tehát én nem bánom most személy szerint ha elhúzzák a kötelező vételit. A fajo ugy is az lesz, ami opusban, hogy hamar meg lesz a bearazas, pláne most hogy még a covid hatasa meg van, ilyenkor érdemes akvizni, nagyon nagy mázlija lesz a Wingnek ha ő jön. Szabad tőke nem nagyon van az embereknél. Tehát a legfájóbb az lesz, hogy kevesen maxolják majd ki az emelkedés jórészét, amikorra lenne tőke év végén, jövőre, akkorra meg lehet lefut az egész, és az emelkedés jó része meg lesz. Így volt Opusnál is 4iG-nél is. Aki fel tudott tankolni átlagar alatt a kivant mennyiséggel annak gratula itt. Nekem egyelőre a lehullo morzsák jutottak, de igy sem panaszkodom eddig.

Topik gazda

Alexia29
Alexia29
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek