Topiknyitó: lea39 2021. 01. 25. 09:52

Akko fórum  

Moderált topic
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 22:55
Előzmény: #396  TBSC
#400
még két-három klónnal minuszolj légyszi, köszi, ez az örömöd legyen meg legalább!
brextra
brextra 2021. 02. 20. 22:55
#399
Jöhetnek a tiltások admin, itt már nem csak magukkal vesztek össze a kamu emberek. 
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 22:53
Előzmény: #396  TBSC
#398
ha volt valaha ÉDESANYÁD, akkor éreznéd a külöbséged, de ezek szerint....szomorú. Ennyire futja.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 22:49
Előzmény: #396  TBSC
#397
"kurvaanyázás" volt, ügyeljünk a részletekre kollega ;-) Örülök, hogy a napizók tudnak profitálni, hajrá!
TBSC 2021. 02. 20. 22:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#396
A "csöves elkényeztetett türhő", meg a fajtázás egy dekával sem különb az anyázásnál, úgyhogy neked sincs okod a büszkeségre.
Amúgy meg amikor te lebeszéled, akkor én tartom. Eddig bejött.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 22:36
Törölt hozzászólás
#395
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 22:29
Törölt hozzászólás
#394
sylard 2021. 02. 20. 20:23
Előzmény: #390  Törölt felhasználó
#393
xdaYnax
xdaYnax 2021. 02. 20. 19:49
Előzmény: #391  MACROn
#392

Már más is írt. 
Elnézést, jobban ráértem mint kellett volna. Csak már nagyon zavart a sok butaság.
MACROn
MACROn 2021. 02. 20. 19:44
Előzmény: #389  xdaYnax
#391
Hagyjad!
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 19:12
Előzmény: #389  xdaYnax
#390
Igen, ezzel eldicsekedtél már párszor, meg az idős barátoddal, hogy lesi a wallisos autókat a parkolóban, ezeket a meséket már ismerjük. Nem, nem utazom több mint 200 km-t, hogy a fogyatékosságodat hallgassam, és hiába írod le visszafelé a "kurvaanyázást", azzal ugyanúgy a saját magad primitív, ideggyenge, fogyatékos prosztóságodat bizonyítod mindannyiszor. Mivel gyengeelméjű vagy ezért sokat elnéz neked mindenki, gondolom a való életben is. Sajnos a 100 nickeddel meg nem lehet mit tenni. Az meg elég szégyen ha valaki veled egy asztalhoz kényszerül, sutyerák.
xdaYnax
xdaYnax 2021. 02. 20. 18:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#389
Asszem nem érted. Én megjelentem már pár közgyűlésen és több forumtarsat ismerek személyesen akik szerint nem vagyok Milán. Te viszont voltál már akko kgyn? 
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 18:20
Törölt hozzászólás
#388
xdaYnax 2021. 02. 20. 18:18
Törölt hozzászólás
#387
xdaYnax 2021. 02. 20. 18:08
Törölt hozzászólás
#386
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 17:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#385
Szerintem Milánka lassan megint mehetsz pihenőre.
xdaYnax 2021. 02. 20. 17:52
Törölt hozzászólás
#384
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 17:49
Előzmény: #382  xdaYnax
#383
Mi van....? Te mit szedsz? Követni sem lehet téged Milánka.
xdaYnax
xdaYnax 2021. 02. 20. 17:45
Előzmény: #381  Törölt felhasználó
#382
Amit rólam gondolsz nekem írd. Főleg úgy hogy nem igaz. Egy asztalnál egy ilyet nem mernék megtenni. Feltetelezgetsz? Mi alapján? 
Ma eléggé kitűnt hogy tudatlan vagy és a véleményed 3 óra alatt fordul. 
Üljél le egy kicsit és gondold át.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 17:41
Előzmény: #376  Peti84
#381
Tudod, akik nem maguk által teremtett pénzért felelősek, azok csak hisztiznek kisgyerekként a rulettasztalnál. Ezt nem is fogod megérteni, szerencsére. Kb. a nyitó,reált, zárót le tudják olvasni. Ennyit fognak fel (tisztelet a kivételnek). PONT.
xdaYnax
xdaYnax 2021. 02. 20. 17:35
Előzmény: #378  Törölt felhasználó
#380
Bujkál ki más fenekéből.
xdaYnax
xdaYnax 2021. 02. 20. 17:33
#379
Most akkor a viskóból hirtelen jó cég lett.
Hihetetlen. 
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 17:33
Előzmény: #376  Peti84
#378
és tegyük hozzá, Te képviseled még legjobban a befektetői érdekeket itt, hogy rávilágítasz a dolgokra. Erre érkidagadó személyeskedő vélemények jönnek. Látod, nem tudsz semmilyen módon tényeken alapuló magánvéleményt megfogalmazni, egyébként AZ Ő ÉRDEKÜKBEN, ami ne szülne negatívitást. Ennyit erről. Valszeg sok a beragadt, akik szeretnének kiolvadni, én erre tippelek.
marlowe01 2021. 02. 20. 17:31
Előzmény: #369  TomJerry86
#377

Nem tudom, mit hoz a jövő az AKKO-val kapcsolatban, mivel (sajnos) nincs bennfentes információm. De én mindig szigorúan a számok alapján hoztam befektetési döntést, és azok alapján az AKKO (vagy NEO, hiszen a kettő most  majdnem ugyanaz) egy stabil befektetésnek látszott/látszik. Fundamentumok szerint  a mostani árfolyam egyáltalán nem túlárazott, ahogyan itt többen  írták is, a 480- 500 körüli szintet adná a NEO behozatala normál esetben. De a tőzsdéket már egy ideje nem a tények és a fundamentumok, hanem a hype és a spekuláció  mozgatja (mindig is, de most különösen). A belterjes BÉT egy még betegebb világ, és  ezért veri ki nálam a biztosítékot, ha még azt a kevés tényt is, ami a rendelkezésünkre áll egy befektetési döntés meghozatalánál tudatosan elferdítik, félremagyarázzák.  
Ha a Dayton netalán kitáraz (ami egyáltalán nem 100% még), az sztem még  egyáltalán nem egy tragédia, kérdés, milyen következő befektetési célpont lesz. Ami könnyen lehet, hogy már meg is van.
Peti84
Peti84 2021. 02. 20. 17:29
Előzmény: #374  xdaYnax
#376
Egy dolgot nem ertek. Ha valaki normalisan leirja a velemenyet, ha az a tobbseg velemenyevel nem is egyezik, miert kell azt kiforgatni? Ez egy forum, lehet barmilyen velemenyt is irni. Nem momdta senki hogy en vagy barki mas arazna innen. 
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 17:26
Előzmény: #374  xdaYnax
#375
NEO jó cég, Peti84 is írta, a hogyanon van a kérdés és a vételi áron, erre szeretett volna rávilágítani, nagyon helyesen, ennyi.
xdaYnax
xdaYnax 2021. 02. 20. 17:16
Előzmény: #370  Törölt felhasználó
#374
Tekergés....
Akkor mégis jó cég a Neo?
Te árazod be? Vagy Peti 84...? Majd ha kirakod a pénzt az asztalra, addig ez kevés.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 17:15
Előzmény: #372  Blue-chip-csóka
#373
Sőt, szerintem a hitelexpanzió nagyon is okos döntés manapság. Az IT dolgozik és szerintem nem lehet panasz rájuk. A körülmények, meg....nos hát azokra nekik sincs rá hatásuk.
Blue-chip-csóka
Blue-chip-csóka 2021. 02. 20. 17:12
Előzmény: #370  Törölt felhasználó
#372
Csak annyit akarok hozzátenni, mintegy magyarázatként, hogy szerintem nem olyan nagy baj az, ha hitelből vásároltak. Egyelőre nem tett bele senki pénzt (nem akartak elköteleződni vagy kinyilvánítani a valós szándékukat egyelőre), egyelőre nem volt most más megoldás erre. 
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 17:11
Előzmény: #369  TomJerry86
#371
Realitás ez, nem negativitás. Igen mi is örülünk Petivel az újabb klónnak. És várjuk szeretettel az érzelemmentes tényeken alapuló infokat, igaz Peti84? Reméljük a BÉT-en egy újabb csillag születik.Egyszer.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 17:09
Előzmény: #365  Blue-chip-csóka
#370
Ahogy WB mondta: akkor csinálsz jó deal-t ha 1$-ért fizetsz 50 centet. Peti84 védelmében (nem mintha rászorulna) ő is jó cégnek tartja a NEO-t, és az Akko-t is (tartotta) amíg hitelmentes volt, most azonban adásvétellel beárazott valamit a két cég amit nem a piacra bízott, hanem ő bepörgetett egy árazásra amit Te is számoltál. Nyilván, szabadjék kifejteni a piaci szereplőknek a véleményüket egy adott adásvétellel kapcsolatban, még ha az egy botcsinálta számítás is az adott elérhető nyilvános adatok alapján, hogy ez másoknak nem tetszik...szerintem Peti84 is tojik rá, de azt ő is mondta én is fenntartom, hogy várjuk természetesen a pozitív értékteremtő apportokat, és azért ha egy 700 MRD mérlegfőösszegű cég tulajodonosa (Dayton kft.) ad el egy SPAC-ban részvényt arra illik odafigyelni. Persze a következő lépést nem látjuk, de én leszek a legboldogabb ha tényleg egy szuperholding lesz egyszer kialakulóban az Akkobol. (Igen, ez is egy vágyvezérelt gondolat ;-))
TomJerry86 2021. 02. 20. 17:02
Előzmény: #367  marlowe01
#369
Akkor megusszuk a vilagveget? Orulok, hogy regisztraltal, mert a forum hangulata mar a kollektiv ongyilkossag iranyaba hajlott... jabba es Peti is total negativva valtak...
xdaYnax
xdaYnax 2021. 02. 20. 16:54
Előzmény: #366  Törölt felhasználó
#368
A kérdésre megint nem válaszolsz csak tekeregsz... inkább ne írj. Terelsz, csusztatsz.
Ha szembesítenek, hogy hazudsz.
marlowe01 2021. 02. 20. 16:54
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#367
Igen, kb. erre a reakcióra számítottam 😊 
 Nem fogok veled vitatkozni, mert fogalmad sincs arról, amiket írsz. Dobálózol fogalmakkal, amikkel jól tájékozottnak tűnsz, de nem is ismered a jelentésüket, okoskodsz, átlátszó és manipulatív   módon próbálsz hangulatot kelteni úgy, hogy elmondásod szerint nulla érdekeltséged van a papírban.  Nem minden szép és jó az AKKO-ban; sok mindent lehetne másképp (és főleg sokkal jobban és transzparensebben)  tenni és intézni, de aki benne ül, annak megvan rá az oka, és egy olyan arrogáns és pökhendi okoskodás, ami minduntalan az orruk alá dörgöli, hogy micsoda cool döntés volt eladni a pakkot és micsoda hulladék egy papír ez; nos, ez visszataszító. És még mindig ott a kérdés: miért is lógsz itt napokat, ha nem érdekel ez a szar cucc?  😊 
Egyébként te vízionáltál tavaly 1XX forintos árat, és te “jósoltál” 361 (!) forintos árat év végére vagy januárra (ha jól emlékszem). Minden jogod megvan erre, de akkor ne sértődj meg, ha valaki szóvá teszi.
 PS: Az adózott eredmény a cégeladásoknál senkit nem érdekel, az EBITDA számít, és az EBITDA CAGR. De te ezt IS biztosan sokkal jobban tudod nálam....hiszen te is nyilván kiszámoltad ez utóbbit a NEO esetére, és csettintettél a nyelveddel egyet (ha nem, tedd meg 2013-2019-re). Ne fáraszd magad a válasszal, nem megyek bele személyeskedő vitákba.  Aquila non captat muscas.... 
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 16:50
Előzmény: #365  Blue-chip-csóka
#366
egyetértünk sőt az előző hsz-dal is, de aki érti az érti, h jött ide a GME (full off semmi köze az akkohoz). Szerintem érdekes és izgalmas cég az Akko, kár lenne, nem foglalkozni vele. (na, túlfőtt a lábszár) az ilyen szorzókkal meg csak óvatosan mostanság: lásd App,GS-Park. A beárazást a piacra kell bízni, nem az adás-vételre, szerintem Peti84 is erre utalt.
Blue-chip-csóka
Blue-chip-csóka 2021. 02. 20. 16:43
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#365
Ahogy leírtad, az adózott eredménye, vagyis a profitja 1,3 mrd volt, akkor P/E alapon 13 mrd-ot érhet, ha 10-es szorzóval számolunk, de ha 15-sel, ami még mindig nem túl elrugaszkodott árazás, akkor érhet 18,5-et. Nincs sehol se kőbe vésve, hogy 10-es P/E aránnyal kell számolni. Hogy jön ide a salétromos, beomló falú, roskadozó ház? Korábban még egy príma cég volt...
De ettől függetlenül sem értem, hogy hogyan lehet egy GME-t egy lapon említeni a Neo-val értékelési szempontból. Már megbocsáss, de ez nevetséges. A Neo legalább végez valamilyen tevékenységet, a pr-anyagból az derül ki, hogy folyamatosan növekszik az árbevétele és a nyeresége is (ahogyan azt előbb leírták), a GME meg csak vegetált az elmúlt időben, alig értékelhető tevékenységgel.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy a GME ára még most a lufi kipukkanása óta is egy nagyságrenddel (10-szerese lehet talán?) többet érhet a részvény valódi értékénél (nem egy másfeles szorzóról van szó), a 300§-ról meg ne is beszéljünk...
xdaYnax
xdaYnax 2021. 02. 20. 16:40
Előzmény: #359  Törölt felhasználó
#364
Olvass, értelmezz. De írnod nem kell.
Blue-chip-csóka
Blue-chip-csóka 2021. 02. 20. 16:32
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#363
"Vágyvezérelt elvárások"...szerintem itt a hozzászólások nagyjából háromnegyede vágyvezérelt. Egyrészt a részvénnyel rendelkezőknek is vannak vágyvezérelt gondolatai, de a részvénnyel nem rendelkezők esetében is elsősorban meghatározzák a vágyaik a beírásaikat.
Rendkívül érdekes, hogy ugyanazok a Neo bejövetelekor biztosra veszik Veres maradását, amikor meg már  eladták a pakkjukat, akkor egyértelműen kizárják azt.
Nekem is megvan a csomagom, most a világ legjobb cége az Akko, keddig eladom az összeset, aztán majd szerdától nagyon rosszul fog menni az ingatlanos cégeknek, szerdán délután fél kettőkor hirtelen rájövök, hogy az irodapiacnak nincs jövője, mert a járvány sohasem múlik el, bla-bla-bla. :) :)
Ahogy Arany János mondaná: "Vérszagra gyűl az éji vad"... ne mondja nekem senki, hogy véletlen az, hogy egy ilyen negatívan értelmezhető vagy akár ténylegesen negatív hír megjelenésekor jönnek meg a károgók és nagyon fontosnak tartják megemlíteni, hogy milyen kilátástalan a jövő, Ádámosi és Veres a kisbefektetők nyakába szórja a részvényeit, a Neo, amelyik a világ legjobb cége volt még két hete-most, részvény nélkül- csak egy buditakarító cég. Mi ez, ha nem nonszensz? 
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 16:21
Előzmény: #361  Peti84
#362
🤑😂 megbeszéltük
Peti84
Peti84 2021. 02. 20. 16:14
Előzmény: #360  Törölt felhasználó
#361
Ha a 6 hazzal arrebb lako alkohilsta Gyurka nevere kapok 40 millas hitelt akkor legyen.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 16:11
Előzmény: #358  Peti84
#360
Peti: van egy lakásom 10 millióért vettem, megterheltem 5 milliós hitellel, meg az egyik válaszfal beomlott, a többi salétromos, ugye megveszed 18 milláért? Hisz csak többet érhet, kiadhatod, ugyan barnák költöztek a környékre, de tuti vétel...anno 4 éve amikor még nem barnák laktak és nem volt belvíz, akkor 18  milláért ment át egyik tulajról a másikra, ezért Neked is ennyiért kell megvenned tőlem hisz csak többet ér' :))) Világos, nem?
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 16:01
Előzmény: #358  Peti84
#359
Szerintem neki amugy is jobb ha nem írsz semmit, felesleges. Amúgy is büszkén dobta 444-en a héten az Akko-t, valszeg vett még GME-t hígításként, ja én is csatlakozom, megfőtt a lábszár (estebéd lesz, mint releváns info).
Peti84
Peti84 2021. 02. 20. 15:57
Előzmény: #354  xdaYnax
#358
Erre a bejegyzesre ugye nem baj ha nem irok semmit? Inkabb kellenes 7veget, es mindenki tredeljen ugy hogy neki a leheto legjobb legyen.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 15:50
Előzmény: #354  xdaYnax
#357
Ugye ezt a mondatodat te sem gondolod komolyan?
"Pár éve ért ennyit?Akkor most csak többet érhet."
Ez is mehet a befektető utolsó szavai topicba, van már pár tőled.
xdaYnax
xdaYnax 2021. 02. 20. 15:46
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#356
Vegyél és maradj csendben.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 15:45
Előzmény: #350  Peti84
#355
Látod valaki meg adott volna a NEO-ért 18 MRD-ot, sőt valaki szerint a Gamestop 300$ felett erősen buy and hold:) No comment :))) Valaki tényekre, számokra alapoz, valaki meg vágyvezérelt víziókra.
xdaYnax
xdaYnax 2021. 02. 20. 15:44
Előzmény: #350  Peti84
#354
Pár éve ért ennyit?
Akkor most csak többet érhet. Az hogy szerinted mennyit ér a kutyát se érdekli.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 15:42
Előzmény: #349  marlowe01
#353
Na ez ugyanolyan MLM-szintű bejegyzés volt szvsz, mint amivel engem vádolsz:) No offense még ha nem is viszonzom a bro-ságot:). Azonban ha már ennyire figyeled a munkásságomat, azt is olvashattad többször is tőlem, hogy érdekesnek találom az Akko vagyonholding koncepcióját, és úgy gondolom, hogy megfelelően tökéletesen megtervezett vázcég (SPAC), hogy akár ingatlanhasznosító/építő sőt akár termelő cégeknek adjon fészket. Sőt, a NEO-t sem írtam le, hisz ezt is ma fejtettem ki, hogy abszolút nem világvége cég a NEO, mert tudja fizetni a hitelét, de ez a Te levezetésedből is látszik. 15 év után a hitel ki lesz fizetve és még emelett is maradhat pár száz milla adózott eredmény (ami nem az EBITDA, de ezt úgy is tudod). Azért ma-tegnap írtam, mert tegnap kaptam üzenetet egyik Wallis-részvényes ismerősömtől, hogy a Dayton/Veres csökkentette a kitettségét az Akkoban, és érdemesnek találtam foglalkozni a témával, köszönöm, hogy nem vitatod el a jogot tőlem, hogy leírhatom a véleményemet, azonban sok pozitív dolgot is olvashattál a cégről tőlem. Az általad írt, kisarkított kritikát arra vonatkoztatom magammal szemben, hogy azokra a kisbefektetői vágyvezérelt elvárásokat tartom nonszensznek, hogy in-the-box egy cégcsoport jöhet csak be a cégbe most rögtön, és ezt az általad említett Peti84 is megírta már korábban, és kitárgyaltuk ezt a témakört ősszel. Az, hogy ki mennyit fizetett a múltban valamiért, pontosan az az ostobaság összemosnod azzal, mennyit ér most a cég különböző mutatószámok alapján, hisz egy cég életében egy év alatt IS sok változhat értékeltségben, de ha a PE-szektorban vagy/voltál érintett, ezt pontosan tudod. Igen, egy IT/High-Tech/e-commerce cég esetében valóban a BVPS kevésbé releváns, azonban egy FM-cég esetében a BVPS és valahány év (legyen EBITDA) interpolálása már kb megmutatja, hogy egy céget olcsón vagy drágán vették, de ezen lehet napestig vitázni. Szerintem ebben a PE-szektor sem lenne egyöntetű:) Hiába lépi át az ingerküszöbödet, de valamit azért implicite mutat nekem mondjuk:). Szerinted nem magas, szerintem meg igen, szerinted ostobaság szerintem meg nem, majd az EBITDA-val vagdalódzól, mikor én meg adózott eredményről beszéltem, de te PE-szektorban tevékenykedtél, nyilván tudod a különbséget. (Adózott eredmény 1 284 840 e HUF 2019-ben amúgy). Ezt felelőtlenségnek tartanám kivetíteni a következő 10-15 évre, de ezen sem veszünk össze. Lehet több-kevesebb így a pandémia árnyékában. Pláne az olyan MLM-szövegtől tartózkodnék amit írsz, hogy "Azaz egy azóta is dinamikusan növekvő céget adott el"....pfff...oké, és én írok MLM-szöveget. "akkor a NEO bejövetele után az esetleges  további akvizícióknak nem lehet gátja a forráshiány."
Senki nem állította ennek ellenkezőjét, de erről nem áll rendelkezésre hivatalos adat. Vagy Neked igen?
"Nem értem, miért kell emiatt világvégét vizionálni."
Nem igen idéztél tőlem ilyet, így ez max saját impressziód, de előbbiekben is más tényekre hivatkozol mint amiről én beszéltem, de nem baj.Megszoktuk.
"Ja, hogy nem jön a WING.....majd lesz más, ha tényleg ez a helyzet.  "
Én sem mondtam, hogy nem, de ki mondta, hogy most ebben az évben vagy jövőre? Van erről infod? Akkor várjuk szeretettel, hogy mikor mi jön be, hogy konkrétumot is halljunk a monológodban. Mert most légkaratézol magaddal és az ingerküszöböddel:)
Szerintem ha szeretnél mondani valamit és megosztani, az itteni tudáshalmazt bővíteni, ez a platform tökéletes erre, mert nem mondtál releváns tényeket amiről eldönthetnénk miről is mondtál mit. A NEO-számokat meg én is látom. Köszönjük:)
Peti84
Peti84 2021. 02. 20. 15:42
Előzmény: #349  marlowe01
#352
Szerintem mi nem tudhatjuk hogy a Neot mennyiert vette vissza veres a strabagtol, bar jelentosege tok mindegy. Meg ott is agy szallitotta talan a 49%ot vagy valami ilyesmi volt a dill. Masik resze meg meg volt veresnek mindig is (ha jol emlekszem). Ezert fura hogy most a veres kezd kiallni az akko mogul, mert biztosra vettem hogy ha a neo bejon veres nem engedi el. (Most ez az elmeletem borulni latszik. Tevedni emberi dolog.....)
xdaYnax
xdaYnax 2021. 02. 20. 15:42
Előzmény: #349  marlowe01
#351
Teljesen jogos szép írás.
Látszik kinek nincs most papírja.
Peti84
Peti84 2021. 02. 20. 15:33
Előzmény: #330  Törölt felhasználó
#350
Ja, hat egy nevtelen forumon ahol annyi klon van mimt egen a csillag nem izgat, hogy ki mit gondol..... a velemenyem nekem meg van az egeszrol. Ezt soha sem titkoltam, le is irtam, aki akarja erti, aki nem akarja nem erti. Te javareszt erted, ennek azert orulok :) a szamok alapjan meg mindenki eldontheti hogy mit is lat. Tovabbra is ugy gondolom hogy en a neoert nem adtam volna tobb mint 18 milliardot, mert nem er annyit, inntol egyertelmű a szandek. Mellesleg lett egy boduletes hitel egy nyrtben ami szamomra tovabbi kockazat, es a tulajok jatéka is egyre meredekebb.
marlowe01 2021. 02. 20. 14:58
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#349
No offense, bro, de mi a fenéért elemzed itt az Akko helyzetét hajnal óta hosszasan, ha (okosan) már régen megszabadultál a pakkodtól? Miért tolod a képünkbe egy hozzászóláson belül többször is kiabálva, hogy “VERES KISZÁLL” (így, nagybetűkkel) illetve két sorral lejjebb az előbbieket megerősítendő a  “VERES KISZÁLLÓ” üzeneteidet? Mi ez a gagyi, MLM-szintű sulykolás? Fogtuk, szar a papír, a parkett császárai már régen dobták, csak a szánalmas kis senkik maradtak benne. Ne vedd személyeskedésnek, de átlátszó vagy. Mindig akkor jössz a magasröptű okosságaiddal, amikor olyan hírek jönnek, amik akár pesszimista oldalról is értelmezhetőek. Ezt, azt hiszem, már Barackvirág is észrevette.....de nem ezért írok most, hiszen mindenki elmondhatja a véleményét a topicban, függetlenül attól, hogy benne ül-e a papírban, vagy sem. Mielőtt szóvá tennéd: igen, ma regisztráltam, eddig soha nem írtam a fórumba, de a szakmainak álcázott manipulatív baromságaid most először átlépték az ingerküszöbömet. Az, ahogyan a NEO saját tőkéjét (2.3 milliárd) és az eszközállományát (10.3 milliárd) összemosod a szerinted irreálisan magas vételi árral, nos az egy nonszensz, ostobaság, vagy szándékosan rosszindulatú ferdítés. Mert:
 1. Többen is írták korábban (Peti, Zseton), hogy a 18.5 milliárdos vételár pontosan annyi, amennyit a WING fizetett ‘19-ben a NEO elődjéért, a Strabag Properties Zrt-ért. Azaz egy azóta is dinamikusan növekvő céget adott el zéró (nulla) haszonnal a WING az AKKO-nak. Tényleg, ahogy írtad (három felkiáltójellel) hülye lett volna a WING nem eladni a NEO-t ennyiért 😊 
2. A cégek eladási/vételi árának semmi köze a saját tőkéhez (illetve kevés köze van az eszközállományhoz); azt majdnem kizárólag a jelen-, illetve jövőbeli pofittermelő-képessége (melynek mutatószáma az EBITDA) szabja meg (ami egyébként 2019-ben a NEO esetén nem 1.3, hanem 1.5 milliárd volt). Ha a saját tőke és az eszköz lenne a meghatározó, egyetlen e-Commerce, IT, vagy marketing céget sem lehetne eladni (hiszen ott az irodát bérlik, az eszközöket villámgyorsan leírják; csak a vevői bázis és a know-how adja az értéket). Tudok olyan cégről, itt, Magyarországon, melynek saját (jegyzett) tőkéje nem érte el a 25 millió forintot, gyakorlatilag nulla eszközállománnyal rendelkezett, és a (külföldi) szakmai befektető mégis közel 75 millió eurót fizetett érte... 
3. A NEO a 2. pont szerint egy komoly cég: 24 milliárdos forgalom, 1.5 milliárd EBITDA (ami, állításoddal ellentétben egyáltalán nem rossz); 650 munkavállalóval, 170 vevővel, komoly jövőbeli tervekkel. Ezek a számok a mostaninál magasabb árfolyamnak is biztos támaszt kell, hogy jelentsenek. De ezt már többen leírták itt. 
 4. Az AKKO egy vagyonkezelő (szeretne lenni). Ehhez első lépésnek  kifejezetten jó a NEO akvizíciója. Ha az eddigi, szedett-vedett 6 milliárdra értékelt saját eszközállomány lehetővé tett egy 12 milliárdos OTP-kölcsönt, akkor a NEO bejövetele után az esetleges  további akvizícióknak nem lehet gátja a forráshiány. Innen nézve viszont indifferens, hogy jön-e a WING, vagy sem. Én személy szerint egyetlen percig sem hittem, hogy Magyarország (egyik) legnagyobb kötvénykibocsátója a BÉT-re készül. 
5. A Chantili-részvények eladása; a többször bejelentett 1-2 milliós otc-ügyletek, valamint a mindenkinek szemet szúró pakkcserék azt valószínűsítik, hogy a háttérben komolyan zajlik a tulajdonosi átrendeződés. A Daytonnak még mindig maradt közel 20%-a; de ha ezt el is adja, azt valaki meg kell, hogy vegye. Nem értem, miért kell emiatt világvégét vizionálni. Ja, hogy nem jön a WING.....majd lesz más, ha tényleg ez a helyzet.  
Még annyit: semmilyen kötődésem nincs az AKKO-hoz: nem dolgozom nekik, nem ismerek ott senkit. 10 évet lehúztam a PE (private equity) szektorban, láttam egy-két adásvételt....az AKKO-ba akkor szálltam be, amikor hírét vettem, hogy esetleg ide jön a Strabag Properties (ez se ma volt...) .Nekem sem tetszik a tökölődés, amit csinálnak (a PE szektorban ennyi idő alatt 2-3 teljes adásvételt le kell tudni bonyolítani átvilágítással együtt), de azt nem hiszem, hogy a cél a befektetők kisemmizése.  És mivel nem szeretném, hogy azzal vádolj, hogy az AKKO nevében propagandát hirdetek, kész vagyok Veled privátban megosztani a LinkedIn profilomat, hogy lásd, igazat modtam (persze ez akkor kölcsönös lesz 😊 ). Ja, akkor megnézhetnéd a könyvben a pakkom méretét is 😊  A többiektől elnézést kérek a hosszú bejegyzésért, ígérem, többet nem fordul elő. 
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 14:52
Előzmény: #347  Metis_papa
#348
Több mint valószínű Neked van igazad, '19-ben kb. nyár-nyár végén csatlakoztam be a papír figyelésébe és vételébe, majd télen ki is szálltam, és csak '20 tél végén kezdtem el vele foglalkozni újból, azaz 2019 első félévét, átgörgetve "próbáltam" megismerni...és inkább Pólus-Westend-Indotek jött le nekem, de könnyen lehet, hogy az alapkoncepciótok a Wing volt. Fura, hogy ingatlanoztam jó formán egész életemben, de nagyon nyögvenyelős a BÉT-ingatlanszekció. Úgy látszik az ingatlanrészvény a BÉT rákfenéje.
Metis_papa
Metis_papa 2021. 02. 20. 14:32
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#347
Szerintem 2019-ben is a Wing jött be hamarosan, de erről nem nyitok vitát.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 13:34
Előzmény: #342  Metis_papa
#346
majd görgetnek, emlékszem amikor nekem kellett görgetni a ki mikor vesz lakást, házasodik, válik, ellik, nem ellik, böffent, fetreng, milyen háztartási kisgépet vesz hanyadszor. De az még az előző évtizedben volt, akkor épp a Westend-Pólus-Indotek jött be "hamarosan" az Akkoba és mindenki mindenkit szeretett. Múlt évben a Wing, idén kíváncsi leszek ki jön be mindjárt.:))
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 13:28
Előzmény: #342  Metis_papa
#345
Igen a tippjátékot el is felejtettem utána jutott eszemben, hogy itt hagyományosan az is szokott lenni kgy-k előtt.Remélem nem lesz hagyománytörés.
TomJerry86 2021. 02. 20. 13:28
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#344
Ez azert is marad el mert a napirendi pontok alapjan semmi nem lesz...
Metis_papa
Metis_papa 2021. 02. 20. 13:27
Előzmény: #341  Törölt felhasználó
#343
Jó, hogy a semmiről ilyen hosszasan tudunk diskurálni. :D
Metis_papa
Metis_papa 2021. 02. 20. 13:26
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#342
Amúgy ezeknek a tippjátékoknak nem sok értelme van. Az Athlético-Chelsea-t is meg lehet tenni döntetlenre tippmixen, aztán vagy bejön, vagy nem :D
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 13:26
Előzmény: #340  Metis_papa
#341
Hát ha egy rkgy előtt nincs meg a 10-15%-os felénkelés legalább, akkor már ott komoly lemorzsoládás van/lett időközben, és ez baj, mert nem lesz tere az esetleges későbbi borításnak/csorgatásnak.
Metis_papa
Metis_papa 2021. 02. 20. 13:22
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#340
Akkor emelkedni fog 5%-ot hétfőn és az rkgy után fog csorogni. Így már boldog vagy? :D
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 13:17
Előzmény: #334  Metis_papa
#339
Az a baj ezzel, ha így lesz ahogy vázolod (nem biztos), hogy ha rkgy előtt ekkora esést vizonálsz lehetőségként akkor mi lesz rkgy után, amikor hagyományosan szokott lecsorogni lassan a részvényár (persze nem biztos) hónapokon keresztül. Nyilván meg lesz jövő héten a Steinberg-, Goluxváró (beragadtak) feléneklés, nyilván harmadszor is Steinberg Úr lesz az új IT-tag ahogy eddig (szerintem NEO-s arc lesz, de lehet nem), kiegészül a minden évben megrendezésre kerülő tavaszváró Máriássy-járással a jövő héten, aztán a megszokott rkgy utáni tömödei csorgatórium jön, tombolával és Fásy Ádámmal.
Metis_papa
Metis_papa 2021. 02. 20. 12:57
Előzmény: #337  Zipfer
#338
Az az. :D
Mondjuk az viszont Matyi atyát tartaná távol és végső soron Mihály arkangyalt is. :)
Zipfer 2021. 02. 20. 12:57
Előzmény: #336  Metis_papa
#337
Szerintem ha Horváth Feri Akko részvényes lenne akkor most azt javasolnà, hogy áldozzunk fel a Lejtő utcánál egy kecskét az emelkedés érdekében :-)
Metis_papa
Metis_papa 2021. 02. 20. 12:51
Előzmény: #333  Zipfer
#336
Vagy Horváth Feri, ő szokott az NB1-es kiesőjelöltekhez menni vezetőedzőnek. :)
Metis_papa
Metis_papa 2021. 02. 20. 12:49
Előzmény: #333  Zipfer
#335
:D 
Mondjuk ha Matyi atya jönne, legalább esélyünk lenne elkerülni Mihály arkangyal tüzes pallosát. Ha azzal kerülnénk szembe, az Úr irgalmazzon nekünk!
Metis_papa
Metis_papa 2021. 02. 20. 12:48
Előzmény: #326  TomJerry86
#334
A viccet félretéve szvsz -5% vagy -6 % lehet a nyitó, mert sokaknak tele lesz a gatyája. Valószínűleg aznap nem is tér vissza 0-ba a részvény (vagy akár vissza is térhet). De hogy napokon, heteken keresztül pánikhangulat legyen, abban azért annyira nem vagyok biztos.
Zipfer 2021. 02. 20. 12:47
Előzmény: #332  Metis_papa
#333
Itt már csak a Piócás ember segíthet :-)
Metis_papa
Metis_papa 2021. 02. 20. 12:45
Előzmény: #323  Metis_papa
#332
Nincs mese. Ide hívom Matyi atyát, hogy öntsön lelket a hívekbe. :D
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 12:44
Előzmény: #328  TomJerry86
#331
Peti84 arra gondolhatott még egyebek mellett, hogy ha az Alterába túlárazva lett apportálva az AW, a NEO túlárazva lett megvéve az Akko által, akkor érdemes kivárni a tőkeemelést itt is, mert ha az is névértékes kihígítás lesz mint Alterában vagy a Nutexben akkor érdemes annak lefutása után vásárolgatni és partvonalról belépni ha ez végbemegy majd egyszer, ez nem akkora tragédia, megszokott (bár szomorú) a BÉT-en, hogy névértéken emelik a jegyzett tőkét. Szóval a 25 forintos nyomdát érdemes kivárni, mert nem tudni mi hogy lesz. Ennyi. Most lezárult az a korszak ami 2019 év elején készült, ha van időd, akkor kivárod vagy majd még ráhígítasz olcsóbban a bekeredre egyszer.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 12:36
Előzmény: #327  Peti84
#330
Az a baj hiába írod le szofisztikáltan amit gondolsz, az feketén vagy fehéren lesz értelmezve, pedig Te előre beírtad mikor kell eladni és venni, aki csak téged követett, az duplázhatott a hullámokkal az Akkoban. Amúgy nem értem mi a baj: akinek volt egy részvénye, annak hétfőn is meg egy hónap múlva is 1 részvénye lesz, ez nem változik. Lett befektető amire vártak, a NEO személyében, aminek ára bőségesen be lett árazva már, tehát szép nyerővel lehetett távozni. Az IT tisztességesen elvégezte a munkáját, ebbe sem lehet belekötni. Aki meg bízik a NEO üzletpolitikájában a következő 20 évben, az tartja, a hitel is vissza lesz szerintem fizetve 15 év múlva. Így első blikkre a hitelt tudja fizetni, de az eszközállomány kellő fedezet rá. Múlt évben sem esett akkorát a részvény, meg az egy speciális helyzet volt: Dayton tulajdonváltozás, február (nyűgös hónap amúgy is), túlfűtött tőzsdék, vírushullám. Most meg....ööööö, ja semmi.....
TomJerry86 2021. 02. 20. 12:17
#329
De nalam biztos jobban ertetek hozza (nem ironizalok!), viszont en nekem meg nem kerek a tortenet.. lehet naiv vagyok
TomJerry86 2021. 02. 20. 12:16
#328
Hat jo csak vilagvege hangulatot olvasok ki a leirtakbol... azert ha atgondoljuk... agy miert csinalta volna vegig ezt az egeszet es mennyit bukna, ha ennyi lenne a story? Miert vittek a papirt premium kategoriaba? Miert marad a dayton 20%ban benne? Miert adtak lehetoseget tovabbi tokeemelesre? Miert modizzak 2 eve folyamatosan eleg szigoruan? Szoval nekem nem allt meg ossze a kep ahhoz, hogy fogjak egy asot es temessem... kellett a toke az obreszhez a neo dealnel a hitel melle, azt meg igy oldottak meg.. szerintem ennyi...
Peti84
Peti84 2021. 02. 20. 12:12
Előzmény: #324  TomJerry86
#327
Szerintem ezt senki sem irta........
TomJerry86 2021. 02. 20. 12:07
Előzmény: #325  Metis_papa
#326
Na es mit tippelsz? Hol az alja? ... 
Metis_papa
Metis_papa 2021. 02. 20. 12:06
Előzmény: #324  TomJerry86
#325
Már hétfőn nyitóban!
TomJerry86 2021. 02. 20. 12:04
#324
Akkor ha jol ertem hetfon bezuhan az arfolyam 400 ala vagy meglejjebb es mind bukjuk a penzunket? Mert kb ezt jelenti amit irtatok... eladhatatlan lesz a papir
Metis_papa
Metis_papa 2021. 02. 20. 11:58
Előzmény: #312  Sumarton
#323
Hirtelen nagyon sok szakértő lett... :D
Van egy álláshirdetésem főállású siratóasszonyoknak. tel. : 06-90-12345  :D
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 11:45
Előzmény: #321  Peti84
#322
Így-így, megint szét lett porlasztva vagy át lett adva olyannak, hogy annak ne kelljen jelenteni.Profi. Ezzel el lesznek évekig is így, nem rossz ez.
Peti84
Peti84 2021. 02. 20. 11:43
Előzmény: #317  Zipfer
#321
Agy irtozatos penzt szerzett ezen a munkan. Itt jelenleg senki sem bukott a nagyok kozul (Agy, Veres, Otp is jo uzletet kotott). Mint mindig a kicsiknek (nekunk) kell a legjobban esznel lenni (mi vagyunk alapbol a golyofogok mint mindig). Egyszer akár jo is lehet, foleg ha hagyjak hogy mozogjon az arfolyam, jelenleg szvsz brutal kockazat. Tok veletlen éppen megint csak par tized %kal ment 20% alá a Dayton. Ujra lehetoseg van kb 4,8%-nyi rv mozgatasa ugy hogy ne lehessen tudni hova is megy.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 11:36
#320
Ádámosi csak a vagyona be-kimozgatásával bőven jól jár. A részvény beker-kikerjével meg grátisz nyert (lásd: sok OTC). Annyi eredménye meg mindig lesz a NEO-nak, hogy a hosszú, elnyújtott 15 éves hitelt visszafizesse az OTP-nek, ha meg gáz van, majd az eszközállományából ad el a NEO és abból fizet az OTP-nek, ha szükséges. Szerintem rendben van a deal és ügyes. Peti84 meg időben szólt már ősszel, hogy érdemes eladni és partvonalra állni. Szóval a kisbefektetők is el lettek kényeztetve, időben lettek tájékoztatva.
https://www.youtube.com/watch?v=QI7BoVOCwRg
Peti84
Peti84 2021. 02. 20. 11:33
Előzmény: #312  Sumarton
#319
Honapokkal ezelott irtam, hogy az irany mar nem jo (annak aki nem bennfentes), pedig nagyon szepen indult. 
Zipfer 2021. 02. 20. 11:24
Előzmény: #316  Törölt felhasználó
#318
Ha nem fogja tudni az Akko törleszteni, mert nem lesz akkora bevétele akkor az az OTP-nek sem jó.
Zipfer 2021. 02. 20. 11:22
Előzmény: #315  Törölt felhasználó
#317
Szerintem még egyenlőre Ádámosi a legnagyobb részvényes.Tehát akkor ő bukta eddig a legnagyobbat az üzleten.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 11:10
Előzmény: #314  Zipfer
#316
OTP szépen kapja évenként a tőketörlesztést és a kamatot a hitel után, ő sem veszít a dealen.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 11:08
Előzmény: #313  Zipfer
#315
Nem Ádámosira sózta rá Veres a Neo-t, hanem az Akko Invest Nyrt-re;) Három különböző fő jogi személyről beszlünk: Akko, Veres, Ádámosi. Nem Ádámosi a vevő a Neo dealben, hanem az Akko, de azt hittem ez világos.
Zipfer 2021. 02. 20. 11:07
Előzmény: #313  Zipfer
#314
Remélem az OTP sem fog ráfaragni a 12 yardos hitelre, mert akkor azok is futhatnak a pénzük után :-)
Zipfer 2021. 02. 20. 10:55
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#313
Sajnálom szegény Ádámosit, hogy egy ilyen túlárazott céget így rásózott Veres:-)
Sumarton 2021. 02. 20. 10:26
Előzmény: #310  Peti84
#312
Elillant az örök optimizmusod ? Metis papa mit szól ehhez????
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 10:21
Előzmény: #310  Peti84
#311
Igen, szépen megláttad, hogy ilyen 10-20%-kat lehet "nyesni" kisbefektetőként hullámokban, és időben kiszálltál, bölcsen realizáltál, és lám még Te sem számoltál akkor azzal , hogy VERES KISZÁLL az Akkoból a Neo-ügylet után. Nyilván ezért kellett a fügés hókuszpokusz előtti őszi felhúzás, a NEO-s rkgy halogatása, hogy aztán lehessen realizálni, és ja nem dicsekedtek a NEO-ügylet számaival egyből, de befutottak a héten végülis, majd hétzárás után a VERES KISZÁLLÓ híre is megjött. Én mindenképp gratulálok Neked, a Wing-nek és az IT-nak, szerintem parádés munka volt. Szépen lezongorázták, gond nélkül. Nekünk meg lehet most már nyugodtan USA-zni (esetleg itthon SET-ezni, Nutexezni, most ezek mehetnek idehaza), aztán évek múltán ha megtörténik itt az esetleges hígításos tőkeemelés és itt lesz valamilyen további deal, akkor Akkot  is meg lehet majd piszkálni. AW-nál meddig is ment le az árfolyam? Névérték 2-3X-ig a hígítás (vagyis tőkeemelés) után? Valami ilyesmire emlékszem. Szerintem USA nyerőből ezt is lehet majd piszkálgatni majd, h él-e még. Szundizhat tovább nyugodtan az App-pal és GS-Parkkal együtt.
Peti84
Peti84 2021. 02. 20. 08:46
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#310
Nem panaszkodnek. Ezert is raktam be a Neo szamait es ezert is voltam nagyon kivancsi a vetel árra (es mar ertem, hogy miert nem akartak dicsekedni vele), es amikor ugy gondoltam hogy a vétel ár durvan magas a Neohoz, akkor nekem tavozni kellett a papirbol. A Dayton reszesedes csokkentese meg brutal kockazat már nalam (az én elméletem nem ugy szolt, hogy Dayton reszesedet csokkent). 
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 08:18
Előzmény: #279  Peti84
#309
Nem is annyira vad gondolat, bár szerintem ez a része a dolognak inkább Ádámosi hasznát képezné vsz (ha tételben nem is ennyi). Vagy a 6 mrd-os önerőt simán tartozik-követel tétellel szerepeltetik a felek  és majd egyszer rendezik, évekig is görgetve a mérlegben, szerintem ez nem gond elszámolni. Veres és Ádámosi pedig a kezesség/garancia miatt volt meghatárzó részvénytulaj, ami érthető és logikus. Jogszerűen végigzongoráztak egy 10 MRD+ os bulit, amivel jól járt mindenki. Most pár évig pihi lesz, ahogy App.-ben is van most (pedig ott Jellineken keresztüli repcsitér volt belebegtetve, nem szanitertakarító cég). Akkoban meg Veres most szépen kiszáll (részben/egészben), hogy lement a Neo-ügylet. Pont. Te sem panaszkodnál, ha egy 10 millió értékű lakást, amin van 8 millió teher, 18 millióért adnád el...10 évnyi bérleti bevétellel sem tudnál ennyit szakítani, pláne ha most megkapod a zsét, nem?
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 07:24
Előzmény: #307  Törölt felhasználó
#308
Sőt: az Ádámosi vagyon saját tőkeállománya (5.6 MRD) nagyobb mint a NEO-é (2.3 MRD), azaz ha az Ádámosi vagyon kikerül (illetve ennek ellenvételára nem éri el az 5.6 MRD-ot), akkor még csökken is az Akko saját tőkeállománya, de igazából a NEO eddig bőven-bőven be volt árazva az Akko rvárfolyamába, még most is, szépen ki lehetett szállni nyerővel kisbefektetőknek is, nem volt a céggel gond sohasem szerintem. 2019.januárjában volt az árfolyam 697 forinton, 2020 januárjában 440 körül, 2021 januárjában 400-430. Ennek közbeni hullámoztatásával, mézesmadzag-huzogatással szép pénzt lehetett keresni nagyban (Ádámosi-Veres-Wingholding), két évre meg ki van tolva a tőkeemelés ráér kigondolni lehet-e még valami ilyesmit durrantani, ahogy meg Peti84 szokta volt mondani, ha más nem adóoptimalizálásra mindig jó az Akko év végén (szerintem az App is):). Hát igen. A Wingholding meg tényleg el van a kötvényszekcióban, max pár cafrangot el ad még az Akkonak a saját tőke többszöröséért. Lehet nem a hímzőőszakkör a NEO, de nem is az egyik ingatlanfejlesztő/hasznosítórészlege a Wingnek. Ha  Masterplastot letűzépezték a kritikusok, akkor a NEO-t lebuditakarítózhatják, na ez van most az Akkoban 6X sajáttőkeáron. Hát nem tudom.
Törölt felhasználó 2021. 02. 20. 06:57
Előzmény: #280  Zipfer
#307
Peti84 megválaszolta és be is linkelte a NEO adatait. A Neo egy (legutolsó beszámoló alapján) kb. 2,3 MRD-os saját tőkéjű cég, 10,3 MRD-os eszközértékkel és mindössze 1,3 MRD-os adózott eredménnyel. Ehhez képest a Wing kapott érte 18 MRD (!!!) forintot az Akko-tól, hülye lett volna nem eladni a Wing ennyiért. Ahogy az Autowallis túlárazva (átlagolásos apportálás formájában) névértékes részvénynyomda formájában került be az Alteraba, úgy a NEO busásan kelt el az Akkot behitelezve, amit az Akko-váz vett meg horror összegen. Ahogy Peti84 leírta ezen már brutális kápét nyert a Wing, megérte túladni rajta ilyen áron (Wing lebegtetéssel), ilyen bizonytalan ingatlanpiaci időkben (értsd: koronavírus örökre velünk marad, félelemből nem lesznek úgy teletömve a kereskedelmi és irodai ingatlanok). Megszabadult a NEO hitelétől (kb. 5MRD) is. A bennfentesek el OTC-ztek melyek beker, kiker árairól valóban semmit nem tudunk. Ehhez képest az Akkoba, mint most kiderült végig csak a NEO volt bekalkulálva, elég keményen, de ahogy Opusban vagy App-ban nem feltétlenül lesz magasabb az árfolyam attól , hogy nő az eszközérték. Lásd App, ott az eszközérték harmadán forog az árfolyam. Ugyanakkor itt a Wing, mint esélyes volt előárazva, de egy max 3 MRD nettó eszközértékű cégről volt végül is szó (NEO) végig a nagyoknál. Bár Peti84, Lastdeposit szólt, hogy nem jön a Wing (lásd 1 évig nem tett ételi ajánlatot, de mézesmadzagnak jó volt), mindenki legyintett. Most a Dayton eladja a részesedését. Ennyi. Nincs ebben semmi különönleges. Az AW árfolyamtörténetét meg mindenki ismeri.
MACROn
MACROn 2021. 02. 19. 23:54
Előzmény: #305  Peti84
#306
Ok.
Peti84
Peti84 2021. 02. 19. 23:34
Előzmény: #304  MACROn
#305
Hatarozati javaslatokat 02.23ig kozzé kell tenni. Ezert irzam a datumot, hata abbol is kiderul valami.....
MACROn
MACROn 2021. 02. 19. 23:19
Előzmény: #303  Peti84
#304
3.  án vagy 4.én.
Peti84
Peti84 2021. 02. 19. 23:17
Előzmény: #301  MACROn
#303
Igy is van 23an, de legkesobb 24-en tovabb lehet majd gondolni a tortenetet......
TomJerry86 2021. 02. 19. 23:13
Előzmény: #300  pakk
#302
Remeljuk nem remegnem meg ettol es dontik be hetfon az arfolyamot... de ha ennyi volt, akkor mire kellett a modizas ?
MACROn
MACROn 2021. 02. 19. 23:11
Előzmény: #300  pakk
#301
Jövö utáni Szerdára kiderül!

Topik gazda

lea39
lea39
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek