Topiknyitó: Törölt felhasználó 2005. 02. 13. 12:30

A várakozások felett teljesített a Rába  

A Rába Járműipari Holding Rt. 2004-ben 40,2 milliárd forint árbevételt ért el, 27,1 százalékkal többet az előző évesnél. A társaság a negyedik negyedévben 35 százalékos növekedést produkált, a jelentős árfolyamgyengülés és az acélárak további emelkedése ellenére - közölte a társaság a BÉT honlapján.

A Rába-csoport tavalyi évét 6,85 milliárdos pénzügyi eredmény javította, így a társaság adózás előtti eredménye csaknem elérte a 2 milliárd forintot, és a nettó eredménye meghaladta az 1,8 milliárd forintot (az előző éves 7,52 milliárd forint veszteség után) - derül ki a nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) szerint készült, konszolidált tőzsdei gyorsjelentéséből.
A Rába 40,2 milliárdos árbevételének 59,7 százaléka export, a többi belföldi bevétel. Az amerikai piacon a Rába 56,2 millió dollár árbevételt ért el a 2003-as 46,4 millió dollár után. Az európai piacokon a Rába értékesítési számai az előző évhez képest 45,6 százalékkal 46,9 millió euróra nőttek. A csoport belföldi értékesítésének árbevétele 2004-ben éves alapon 25 százalékot emelkedve elérte a 16 milliárd forintot.
Az üzemi tevékenység eredménye 5 milliárd forint veszteséget mutatott, a 2003-as 6,2 milliárd forint veszteség után. Az egyszeri költségektől tisztított üzemi veszteség mértéke a negyedik negyedévben is 1 milliárd forint alatt maradt.
A Rába-csoport valamennyi tagja IFRS szerint pozitív nettó eredményt ért el. A növekvő árbevételt a Rába szinten maradó alkalmazotti létszámmal érte el. A 8 milliárd feletti forgalomnövekedés ellenére jelentősen csökkent a csoport hitelállománya, a 2003 év végi 12,6 milliárdos szintről 2004 év végére 9,5 milliárd forintra.
[origo]
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pundit 2005. 02. 13. 12:51
#2
ime a meglátásom.
dinamiku s árbevétel ez jó.
de ami fontosabb, hogy ha megnézitek
a dollár alakulását, egy év mulva megint 25o körül lesz a dollár, forint
és ebben az esetben pozitiv üzemi eredmény is lesz. erre mérget veszek.
ugyhogy én a most vásárolt rábámat nem adom, hosszú távon tuti brutál papir.
részemről vétel.
Törölt felhasználó 2005. 02. 13. 13:01
Előzmény: #2  pundit
#3
Ha erre mérget vennél akkor én a helyedben $-t vennék...
bpmcwap
bpmcwap 2005. 02. 13. 13:39
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
na ezt magyaráztam én is multkor a graphival kapcsolatban... ha a dollárra alapoztok akkor inkább vegyetek határodos dollárt azzal párszáz ezer ftbol milliokat kaszalhattok par honap alatt... HA mersz kockáztatni és ha biztos vagy abban amit leirtál...
Törölt felhasználó 2005. 02. 13. 13:49
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#5
http://www.portfolio .hu/cikkek.tdp?k=2&i=50878&p=3
"Jelzésértékű lehet, hogy október eleje és december vége között a belföldi intézményi befektetők több mint 7%-os Rába pakettet értékesítettek csaknem kizárólag hazai magánszemélyek számára."
pundit 2005. 02. 13. 14:35
#6
dollárom is van természetesen
Törölt felhasználó 2005. 02. 13. 14:38
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#7
Nekem is megütötte a szememet a Portfolios cikk utolsó mondata.
De:A tulajdonosi struktúrából az látszik,h 2004.01.01. és 12.31. között a belföldi intézményi részesedés 19,49 százalékról 16,15-re csökkent.Ez szerintem nem jelent semmit,azóta már lassan másfél hónap eltelt,azóta akár emelkedhetett is az intézményik részesedése,hiszen forgalom volt rendesen.(Eszem ágában sincs fényezni,de a jelen helyzet alapján a Rába nem süllyedő hajó,amiről menekülniük kéne-kellett volna)Az államháztartás részét képező tulajdonos részesedése csökkent 6 százalékkal,ez vándorolhatott a magánszemélyekhez.
pundit 2005. 02. 13. 15:12
Előzmény: #4  bpmcwap
#8
kedves bp...wap!
látod inkább vettél volna graphit
és csináltál volna egy kis pénzt.
kérem szépen itt nincs helye szkepticizmusnak
Törölt felhasználó 2005. 02. 13. 21:15
Előzmény: #8  pundit
#9
Nem tudom, hogy hol van ebben a jeletésből a "várakozások felett teljesített".
Eláru lja valaki?
pFModi-1fsz-bsszakrvaanyjat2 2021. 01. 29. 05:44
Törölt hozzászólás
#10

Topik gazda

Fogarasi
5 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek