Topiknyitó: Portfolio 2015. 06. 19. 14:31

A szerbek arra kérik Orbánt, ne építsen falat  

Ugrás a cikkhez
Aleksandar Vucic szerb kormányfő hamarosan beszélni fog Orbán Viktor miniszterelnökkel arról, hogy Magyarország fizikailag lezárná a magyar-szerb határt, és arra fogja kérni, hogy "ne építse fel azt a falat". Aleksandar Vucic szerb kormányfő...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=215794
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 11:08
Előzmény: #39928  totoro
#39940
Ad 1. Sohasem voltak ilyen eszement gondolataim, amit nekem értelmeznem kellene!

Ad 2. Aki migránsként kénytelen életét más országban leélni sajnálom, de megértem!

Ad 3. Tipikus migráns gondolkodás, tipikus migráns belterjes közösség, sehol egy őslakos, aki figyelmeztetne benneteket, hogy baj van gyerekek.
Hogy Ti egy zárt világ részei vagytok, ahol csak jól érzitek magatokat! Nem befogadtak, hanem megtűrnek benneteket!

Köszönhetitek a értetek könyörgő szintén hazátlan globális "politikusaitoknak", akiknek az ideje ki van számolva!

És ti újból költözhettek, egy másik "szabad" országba!
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 11:07
Törölt hozzászólás
#39939
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 11:06
Törölt hozzászólás
#39938
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 10:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#39937
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 10:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#39936
Múlt pénteken kimentem és megcsodáltam az esti őrjöngést a népszavazás ellen!

Az hogy jelentéktelen volt a moderáció azt, hogy unottak voltak az tüntetők és azt, hogy több volta kíváncsiskodó velem együtt, jellemző!

ELTE BTK-sok felmérést végeztek! 3 kérdés: ismerem-e a népszavazás szövegét, hogyan értelmezem, valamint szavazom-e vasárnap!
Kaptam egy cukorkát a helyes válaszaimért!

Nem is ez volna a fontos, hanem a 48-as Kossuth címerrel "díszített" trikolort hordozott körbe egy földalatti névtelen mozgalom néhány tagja!

A 4. KÖZTÁRSASÁG eljövendő zászlaját éltették!

Kíváncsi lennék, most hogyan állnak az október 6. nap emlékezetére!

Remélem az 5 millió névtelen otthonülő elgondolkodhat Magyarország jövőjéről október 6.-án!
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 10:43
Törölt hozzászólás
#39935
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 10:36
Előzmény: #39930  Hegyesi2
#39934
Eurhuf 304
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 10:30
Törölt hozzászólás
#39933
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 10:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#39932
Dicsőség és elismerés azoknak az aradi vértanúknak külön, akiknek a magyar nép szabadsága többet jelentett, mint a saját életük!

_pampa 2016. 10. 06. 10:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#39931
igen, ki merem mondani - menekült kisgyerekeket, akiket itt megismerhettem, mert mindegyikük nagyszerű kisember. Némelyiküknek a személyes - nem kicsit megható - történetét is ismerem. A szüleik közt van bankár, orvos, fodrász, mérnök, buszsofőr, gyári munkás. Egyikük sem repülővel jött, mégsem félek tőlük."

érdekes a német multi cégek nem találják ezen embereket.
hol bujkálnak?

:))))
Hegyesi2
Hegyesi2 2016. 10. 06. 10:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#39930
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 10:18
Törölt hozzászólás
#39929
totoro
totoro 2016. 10. 06. 10:03
Előzmény: #39915  Törölt felhasználó
#39928
Torkosbrzzz, itt magadra ismerhetsz :)

"Többen elmesélték nekem - akik még soha életükben nem jártak Németországban - hogy milyen is itt az élet, mert én rosszul tudom...

Nem arról beszéltek ám, hogy sokan vannak, akik itt is küzdenek a munkával, albérlettel, stb., mert az élet már csak ilyen, igen, még nyugaton is. Mert ez korrekt lett volna.

De nem. Arról beszéltek nekem, hogy itt ki sem lehet menni az utcára, mert bármikor megerőszakolhatnak, lelőhetnek, kirabolhatnak. Hordákban vonulnak a menekültek, ránk akarják kényszeríteni a kultúrájukat, vallásukat... Nekem rettegésben kell élnem, titkolnom a vallásom. De ők Magyarországon biztonságban vannak. Gond egy szál se.

Az iskola és az orvosi ellátás sem úgy van, ahogy én tapasztaltam. A fizetésünk rá fog menni, ha orvoshoz kell menni, a gyerekeknek meg hülyeségeket tanítanak, mossák az agyukat. (Itt muszáj megjegyeznem: szuper sulijuk van!)

És különben is, a német emberek is OV-t dicsőítik, mert „a zujság is azt írta” (az egy szent ember - ezt meg a fodrász mondta), és a német emberek is utálják az Európai Uniót.

Az EU csak kihasznál minket, kényszerít a törvényei betartására, amik egyébként teljesen abszurdak.

... Akkor lesz jó nekünk, ha végre nem tartozunk „ezekhez”. Mert „MI” képviseljük az európai értékeket, nem a többiek.

... Aki a „közvélemény” ellen szól, hazaáruló, vagy csak hisztis.

Hiszti. Ez is most egy menő negatív jelző. Visszaadott lovagkereszt? Hiszti. Nők jogaiért kiállni? Hiszti. Korrupció ellen felszólalni? Hiszti.

Aki nem a hazájában dolgozik, a haza ellen dolgozik. Szerencsére már egyre kevesebben, mert megindult a tömeges hazavándorlás.

Kellenek azok a fiatalok, akik egyenruhában menetelve, vagy zászlót lengetve védik a „haza értékeit”, és megmondják ki az „ember” és ki nem.

Ja, és Benedek pápa egy tévedés. Ő nem keresztény értékeket vall, a keresztények „MI” vagyunk.

És a többi, és a többi.

Mindezeket kérdés nélkül zúdították rám, vagy a boltban, fodrászatban, utcán, postán hallottam.

Szép kis nyaralás. Na ezért kell homokos tengerparton nyaralni egy olyan helyen, ahol a helyiek egy szavát sem érti az ember. :)

Éljük tovább a nyugodt életünket

Szerencsére már túl vagyok rajta - fogjuk rá. Visszajöttünk. Szabadidőnkben Biergarten, játszótér, biciklitúra, ilyen-olyan Fest a családdal. Éljük tovább a nyugodt kis életünket itt, a hazánk határain túl.

Én - az otthon hallottak ellenére - változatlanul kedvelem azokat az - igen, ki merem mondani - menekült kisgyerekeket, akiket itt megismerhettem, mert mindegyikük nagyszerű kisember. Némelyiküknek a személyes - nem kicsit megható - történetét is ismerem. A szüleik közt van bankár, orvos, fodrász, mérnök, buszsofőr, gyári munkás. Egyikük sem repülővel jött, mégsem félek tőlük.

Kezdődik az iskola, a gyerekek már a német osztályukban kezdik a másodikat. Hétvégente pedig - ahogy az előző tanévben is - járnak a müncheni magyar iskolába. Esténként főleg magyarul mesélek nekik. Nem csak meséket, ezért már rengeteg mindent tudnak kis hazájukról, amit továbbra is csak távolról szeretünk.

Hogy mi lesz, ha legközelebb hazamegyünk? Kinéztem egy remek fejhallgatót, és jó zenéket is beszereztem. :) De ki tudja. Talán nem is lesz rá szükség, mert legközelebb már emberibb témák ömlenek a csapból.”
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 09:55
Törölt hozzászólás
#39927
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 09:54
Törölt hozzászólás
#39926
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 09:53
Törölt hozzászólás
#39925
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 09:52
Törölt hozzászólás
#39924
Törölt felhasználó 2016. 10. 06. 09:52
Törölt hozzászólás
#39923
_pampa 2016. 10. 06. 09:29
Előzmény: #39915  Törölt felhasználó
#39922
"Franciaországba vágynak az Olaszországban rekedt migránsok
2016. október 06., csütörtök Európai ügyek, Veszélyzónák

Messze a calais-i Dzsungeltábortól – ahol a menekültek az Angliába tartó kamionokra próbálnak felszökni, hogy átjussanak a szigetországba – legalább ugyanennyien teszik kockára az életüket, hogy Észak-Olaszországból Franciaország déli csücskébe jussanak.

A határt az olasz Ventimiglia és a dél-francia Menton között manapság már csak „mini Calais”-ként emlegetik, és a helyzet napról napra súlyosbodik. Csak ezen a héten több, mint 11 000 embert mentett meg az olasz parti őrség, akik Líbiából érkeztek. Minden éjjel olyan emberek, akik a háború elől menekültek Szudánból vagy Líbiából – és most a Vöröskereszt vagy a Caritas által az olasz oldalon felállított táborokban kapnak ellátást – próbálnak meg átjutni észrevétlenül Franciaországba.
Az elmúlt évben 65,3 millió ember vált hajléktalanná a Szíriában és Afrikában dúló háborúk miatt, melyek elindították a menekülthullámot. Ez azt jelenti, hogy a világon minden 113. ember menekült, menedékkérő vagy lakóhelyét elhagyni kényszerült személy.
„Olaszországot nem, Olaszországot nem” – kántálja egy fiatal migránsokból álló csoport, egy azok közül, akik nap mint nap macska-egér játékot játszanak a francia határőrökkel. „Én személy szerint Montpellier-be szeretnék eljutni, mert egy francia hölgy beszélt nekem róla a hajón” – mondta egyikük.
A helyi Alpes-Maritimes megyei rendőrség elmondása szerint múlt héten 1 521 menekültet tartóztattak le, akiknek a 94 százalékát toloncolták vissza Olaszországba. Ebben az évben eddig összesen 24 344 határsértőt fogtak el. Az uniós jog szerint a bevándorlóknak abban az országban kell menedékkérelemért folyamodniuk, ahol belépnek az EU-ba, ezért Olaszországban egyre nagyobb a feszültség és a küzdelem a rengeteg érkező miatt."
Hegyesi2
Hegyesi2 2016. 10. 06. 08:39
Előzmény: #39920  Törölt felhasználó
#39921
Én azt mondanám,inkább szemétek,pumpolják az autósokat pofátlanul!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek