Topiknyitó: Portfolio 2015. 06. 19. 14:31

A szerbek arra kérik Orbánt, ne építsen falat  

Ugrás a cikkhez
Aleksandar Vucic szerb kormányfő hamarosan beszélni fog Orbán Viktor miniszterelnökkel arról, hogy Magyarország fizikailag lezárná a magyar-szerb határt, és arra fogja kérni, hogy "ne építse fel azt a falat". Aleksandar Vucic szerb kormányfő...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=215794
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
_pampa 2016. 10. 05. 14:44
Előzmény: #39878  Törölt felhasználó
#39880
né,mán!!!!!

etüntek a rózsaszínmigránssimogatók! :)))

emlékszel még?

kerítés nem állítja meg őket!

átvágják....
kapu van rajta és majd ott a rendőr átkíséri....

magyar földön épült így elég csak leülni a tövében és máris bejöhet....

stb....

Hol bujkálnak ezen véleményt képviselő emberek? :)))))
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 14:43
Előzmény: #39877  Törölt felhasználó
#39879
Az a hajléktalan egy Soros alapítvány támogatottja! A nemzetbiztonságiak, biztos gyakorlaton vannak még mindig!

Ha én vettem volna ennyit, már nem írhatnám ezt a véleményt!
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 14:38
Előzmény: #39876  _pampa
#39878
Olyanról is tudni lehet már, hogy egy olasz liberális szerint Magyarország nem biztonságos ország!

Mit is akarnak a magyar liberálisok? Ők sem tudják már!
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 14:32
Előzmény: #39876  _pampa
#39877
Merkel Telekom
link
_pampa 2016. 10. 05. 14:24
Előzmény: #39875  Phylaxa
#39876
még jó,hogy időben "biztonságos harmadik országgá" minősítettük a szerbeket!

írni kell nekik a levélre válaszul:

visszavesszük,ha a szerbek tőlünk is visszaveszik.

emlékszel még amikor a "dominó" hatásról beszélgettünk?

akkor csak eldőlt "előre"....

most pedig kezd dőlni "visszafele" ....
Phylaxa 2016. 10. 05. 14:17
Előzmény: #39871  _pampa
#39875
Na oda is lesz vajon visszatoloncolás? 700k , fél millióról tudtam.
Phylaxa 2016. 10. 05. 14:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#39874
Szanyi úr majd letárgyalja Juncker úrral a visszatoloncolásokat. Hamar meg fognak egyezni. Anygyalföld még alkalmazni is tudja mind a 300K-t. Lakni hol fognak? Nem probléma. :)
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 14:03
Előzmény: #39872  Hegyesi2
#39873
Ketyeg az óra már Szerbiában is!
A miniszterlnökük, már UNIOs virágnyelven jelzést adott!
Hegyesi2
Hegyesi2 2016. 10. 05. 13:26
Előzmény: #39871  _pampa
#39872
Éppen ideje lenne,hogy a szerbek lezárják a határt,eleget kerestek már az embercsempészeik! Jó lesz megállni a "kereskedéssel" vagy tartsák el a migránsokat azon a pénzen amit tőlük vettek el.
_pampa 2016. 10. 05. 13:21
Előzmény: #39870  Hegyesi2
#39871
Zágráb kizárja a Szerbiában rekedt migránsokat
InfoRádió / MTI 2016.10.05. 13:11

Horvátország nem engedi be a Szerbiában rekedt mintegy 7000 migránst - közölte Vlaho Orepic ügyvezető belügyminiszter a Vecernji List című horvát napilap közlése szerint.
A rendőrség "erősen tartja a határt", és azok a migránsok, akik most Szerbiában tartózkodnak, nem fognak Horvátországban rekedni, mert nem fogják őket beengedni - hangsúlyozta.
A horvát tárcavezető szerint a szerb hatóságok majd visszaküldik őket Macedóniába, Romániába és Bulgáriába, ahonnét jöttek.
A lap úgy véli: fennáll a lehetősége annak, hogy a "frusztrált" migránsok, akik nem tudnak majd bejutni Magyarországra, Horvátország felé veszik az irányt, a horvát hatóságok mégsem erősítik tovább a határvédelmet, és kerítést sem építenek.

Tomislav Nikolic szerb elnök hétfőn közölte, amennyiben az Európai Unió országai nem fogadják be a migránsokat, Szerbiának is le kell zárnia a határait. Horvátország emiatt kivár.
A horvát lap zágrábi kormányközeli forrásra hivatkozva azt írja: a kabinet nem hivatalos álláspontja az, hogy ez a "lehető legjobb forgatókönyv, mert ha Szerbia védi határait, egyben Horvátország határait is védi".
Az elmúlt egy évben több mint egymillió illegális bevándorló érkezett Nyugat-Európába az ellenőrizetlen migránsáradattal. Márciusban azonban a nyugat-balkáni útvonalon található országok fokozatosan lezárták határaikat a migránsok előtt. Macedónia, Szerbia, Horvátország és Szlovénia is csak azokat engedi be, akik a jogszabályoknak megfelelően útlevéllel és vízummal rendelkeznek, vagy ott akarnak menedéket kérni. Horvátországban tavaly szeptember óta csaknem 700 ezer illegális bevándorlót vettek nyilvántartásba, de az országba belépő migránsok száma azóta töredékére csökkent."
Hegyesi2
Hegyesi2 2016. 10. 05. 13:15
Előzmény: #39863  Törölt felhasználó
#39870
"10-ből 9 nem tisztességes szándékkal jön"
sajnos ez igaz mint az írás egyéb tartalmai is és ez a fő probléma!
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 13:13
Előzmény: #39867  Törölt felhasználó
#39869
Jogos!
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 13:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#39868
Ők már megtisztultak.Mélyen.))
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 13:08
Előzmény: #39864  Törölt felhasználó
#39867
?
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 13:04
Előzmény: #39842  Törölt felhasználó
#39866
Mindig azok választották ezt az ellenzéket, akik nem mentek el szavazni! Tartsák csak meg a jó szokásukat.

Menjenek csak wellnessezni, vagy ücsörögjenek a halszagú barlangjaikban!
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 12:59
Törölt hozzászólás
#39865
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 12:57
Előzmény: #39863  Törölt felhasználó
#39864
Hogyne kellenének ezek az emberek! Van 4 millió szegényed szeretnél 5 milliót ennyit a mismásolt gondolataidról!
Törölt felhasználó 2016. 10. 05. 12:53
Előzmény: #39862  Hegyesi2
#39863
"Én aztán nem vagyok az a fajta, aki a fészbukon osztogatja meg a gondolatait, de ma valahogy csak nem akar eltűnni a késztetés, hogy megosszam a gondolatom a világgal...
Kedves Mindenki, aki szerint segítsünk a háborús menekülteken,és fogadjuk be az ide tartó tömeget! Teljes méretekben egyet értek Veletek. Segítsünk. De! Nem tudom tisztában vagytok e azzal, hogy is viselkedik, egy háborús menekült. Elmondom, mert én tudom. Itt, a magyar-horvát határ mellett, nekünk, itt élőknek volt részünk találkozni háborús menekültekkel. Nem is volt az olyan rég, amikor a teraszon állva az ember hallotta, sőt látta a bombák hangját és fényét, mert a "szomszédban" háború volt. Nem is volt az olyan rég, amikor az Édesanyám és Édesapám szinte gondolkodás nélkül fogadta be, és nyújtott menedéket egy idősebb házaspárnak, akik a háború elől menekültek. Nem is volt az olyan régen, hogy hónapokig éltek nálunk, először csak ketten, aztán többen, mert jött a lányuk, és az unokák. Többen voltak ők, mint mi, háziak. A fiúk nem jött. Ő védte a saját hazáját a szomszédban, a háborúban. A vőjük sem jött. Ő is védte a hazáját. Tudjátok hogy kerültek hozzánk? A határon jöttek. Nem, nem a zöld határon. A rendesen, ahol illik. Nem volt sok pénzük. Tudjátok miért? Mert ha akarták volna sem tudták volna "pénzzé tenni mindenüket", mert ahonnan jöttek, háborús övezet volt. Ott senki nem akart venni semmit. Ha akart volna sem tudott volna. Mégis mit vett volna meg? A géppuskával megsorozott lyukacsos ablaktalan házat, vagy azt, amelyiket bomba találat ért, és már csak a romja volt az egykori háznak? Szóval nem voltak tele pénzzel. Éltek abból a kevésből ami volt nekik, és abból a kevésből, amit a szüleim adni tudtak nekik. Nem voltunk gazdagok, de szó nélkül, gondolkodás nélkül menedéket adtunk nekik. Nem pár napra, nem is pár hétre. Hónapokra. Ők nem hagytak maguk után és maguk körül szemét hegyeket. Nem fenyegettek meg minket. Nem követelőztek. Nem vágták hozzánk sem az ételt, sem az italt, amit kaptak tőlünk. Csendben, szerényen, szinte szégyenkezve elfogadták amit kaptak. Nem akarták ránk erőszakolni a saját ételeiket, sem a szokásaikat. A vallásukat pláne nem. Ahol tudtak segítettek. Majd amikor eljött az idő, hogy visszatérhettek a saját hazájukba, hálával búcsúztak tőlünk. Ilyenek a háborús menekültek. Tudjátok kik a háborús menekültek? Nők, gyerekek, idős férfiak. Ők voltak nálunk is. Nem életerős fiatalemberek. Ők nem voltak nálunk. Más dolguk volt. Védték a hazájukat. Ha valaki ismer, hát az tudja rólam, hogy én aztán ha tehetném mindenen, és mindenkin segítenék. A párom és a barátnőm szerint én magam vagyok a Világbéke. Ezzel cinkelnek. De sajnos, még nekem, a "vilagbékének" is észre kell vennem, hogy ezek az emberek nem kellenek nekünk. 10-ből 9 nem tisztességes szándékkal jön. Ezektől az emberektől nem a segíteni akarás érzése lesz úrrá rajtam. Ők NEM háborús menekültek. Ők minket akarnak azzá tenni."

Elgondolkodtató!
Hegyesi2
Hegyesi2 2016. 10. 05. 11:43
Előzmény: #39861  Hegyesi2
#39862
Tetszik a Pf.forintkövetése,reggel,beleadtak a forintba,11.09.mindenki forintot akar venni. :))
Hegyesi2
Hegyesi2 2016. 10. 05. 11:20
Előzmény: törölt hozzászólás
#39861
Jó fej ez a Szanyi! :))

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek