Topiknyitó: Portfolio 2011. 11. 24. 15:34

A legrosszabbkor érkezett az újabb végtörlesztési pofon  

Ugrás a cikkhez
Egy utolsó pillanatban becsempészett adóügyi törvénymódosítással eldőlt: 7,5 millió forint erejéig adómentes támogatást adhatnak a munkáltatók dolgozóik számára devizahiteleik kedvezményes végtörlesztéséhez. A kormány ezzel nem csupán a bankokkal...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=158940
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2011. 11. 24. 20:05
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#60
Ezt nem vitattam, csak stocki túlzott egy kicsit.
Törölt felhasználó 2011. 11. 24. 20:04
#59
Hát... kreatív. (Tényleg.) És biztos vagyok benne, hogy ha ez nem jön be, akár addig is elmennek, hogy maga az állam fogja visszafizetni a hiteleket. Ld. a jövőre felálló eszközkezelő, ami majd megveszi azoktól a lakást, akik sem önerőből, sem munkáltatójuk segítségével nem tudnak törleszteni. Nyilván családosok előnyben lesznek.
tokos. 2011. 11. 24. 20:03
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#58
"Ez olyan, mint ha azt mondanád, hogy ha beleesünk a szakadékba, akkor onnan már nem eshetünk lefelé. Ugyanis végtörlesztéskor az az átváltás történik meg azonnal, ami amúgy 10-20 év alatt történt volna meg.
"

Ez akkor lenne így, ha az MNB nem lépett volna.

"Az MNB-nek nincsen végtelen devizatartaléka, és ahogy apad, egyre támadhatóbbá válik a Ft."

Ez természetesen így van. kb 35 mrd EUR a devizatartalék, ami kb. 10 emrd Ft, ez sokmindenre elég lehetne, normális helyzetben, hiszen lényegesen több, mint a hitelállomány. Ilyen zavarosban kevésbé szerencsés fogyasztani.
Törölt felhasználó 2011. 11. 24. 20:03
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
(Nem is beszélve arról, hogy pont azon a tételen érdemes leginkább alkalmazni az adómentességet, amin a legtöbb adó van. :DDD)
Törölt felhasználó 2011. 11. 24. 20:00
Előzmény: #53  tokos.
#56
De a 0, az a kevesebbtől is kevesebb. :)
stock33
stock33 2011. 11. 24. 19:59
Előzmény: #50  stock33
#55
ja, és számold ki, hogy így mennyi nyereség- és osztalékadótól, eho-tól mentesültem.
nem feltétlen most, hanem majd évekkel később, pl. a cég eladásakor.
Törölt felhasználó 2011. 11. 24. 19:58
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#54
Most veszem észre, hogy hiányzik egy ",": "Nem, rosszul"...
tokos. 2011. 11. 24. 19:58
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#53
Nem alkalmazottakról volt szó ebben az esetben. Osztalék után kevesebb közterhet kell perkálni, mint a bér után.
Törölt felhasználó 2011. 11. 24. 19:58
Előzmény: #51  Törölt felhasználó
#52
Sry, kétszer idéztem egy mondatod.
Törölt felhasználó 2011. 11. 24. 19:57
Előzmény: #48  tokos.
#51
"Ahogy kopnak a devizahitelek, úgy csökken a deviza iránti kereslet, ami elvileg a Ft-ot erősíteni fogja."

Ez olyan, mint ha azt mondanád, hogy ha beleesünk a szakadékba, akkor onnan már nem eshetünk lefelé. Ugyanis végtörlesztéskor az az átváltás történik meg azonnal, ami amúgy 10-20 év alatt történt volna meg.
Ahogy kopnak a devizahitelek, úgy csökken a deviza iránti kereslet, ami elvileg a Ft-ot erősíteni fogja.

"Ahogy kopnak a devizahitelek, úgy csökken a deviza iránti kereslet, ami elvileg a Ft-ot erősíteni fogja."

Az MNB-nek nincsen végtelen devizatartaléka, és ahogy apad, egyre támadhatóbbá válik a Ft.
stock33
stock33 2011. 11. 24. 19:55
Előzmény: #41  tokos.
#50
mondj nekem egyetlen egy épeszű indokot, hogy ha nekem lett volna chf hitelem és végtörlesztem, akkor ne vegyem ki a 7,5M Ft-ot a cégből. csak egyetlen egyet.
jelzem, amint kivettem, azonnal vissza is tehetem a cégbe, már "leadózottan", így a jövőben se kell utána egy fillért se adózni.
Törölt felhasználó 2011. 11. 24. 19:54
Előzmény: #40  tokos.
#49
Nem rosszul látod a dolgot. Pont az a lényege, hogy adómentesen veheted ki, minden mással ellentétben.

Tegyük fel dolgozik neked K. Béla 200 e n ft-ért. Kerüljön neked az egyszerűség kedvéért 400 e-be. Most adjál Bélának 100-at, illetve 100-at végtörlesztés címén. Tegyük fel, hogy az első 100 200-ba kerül, a második nyalván adómentes. Így 300-ba került neked az, ami eddig 400-ba.
tokos. 2011. 11. 24. 19:54
Előzmény: #47  Törölt felhasználó
#48
Ebben alapvetően nem értünk egyet.

Ahogy kopnak a devizahitelek, úgy csökken a deviza iránti kereslet, ami elvileg a Ft-ot erősíteni fogja.

Gyengülni akkor gyengülne, ha az MNB nem biztosítaná a devizát a devizatartalékból. Amíg ezt biztosítja, addig elvileg nem gyengül.

Törölt felhasználó 2011. 11. 24. 19:51
Előzmény: #29  tokos.
#47
Csak az a baj, akik még mindig bent maradnak ezután devizahitelesnek, azok még szarabb helyzetbe kerülnek, mert az árfolyam ennek köszönhetően tovább romlik. És pont ebben a rétegben vannak a devizahitelesek közül azok, akiket tényleg meg kellett volna menteni...
Törölt felhasználó 2011. 11. 24. 19:50
Előzmény: #26  stock33
#46
Stock, nyilvánvaló, hogy ezt megintcsak maguknak lépték meg leginkább. Az adófizetők pénzén.
Törölt felhasználó 2011. 11. 24. 19:50
Előzmény: #42  stock33
#45
1)
a) Ha 7-8 milliót perkál neked a cég, akkor az sem biztos, hogy hitelre veszed, pláne nem ingatlan fedezetre. (És ebben az esetben fuccs a végtörlesztésnek.)
b) ebben az esetben nem kapsz 6 milliót sem, mert annyi nem maradt a hiteledből.

2)
Nem kell, csak azért hoztam fel példának, mert hasznosságában többet ér a cégautó és a propaganda szerint a vállalkozásokat támogatják nem a vagyonosodást (ezért van az, hogy nem az élőmunka terheit, hanem a magas kulcsú szja-t csökkentették - ennyit a propagandáról)
Törölt felhasználó 2011. 11. 24. 19:48
Előzmény: #26  stock33
#44
A poén, hogy megint a minimálbéres vállalkozók járnak jól, csak most teljesen legálisan fehíríthetik ki a pénzüket, mindezt azoknak a pénzéből, akik a munkabérük 60%-át fizetik be adók és járulékok formájában...

A másik, hogy ezzel nem csak maga a vállalkozó tud bizniszelni. Ha van 10 alkalmazottja, mind a 10-nek kifizeti a végtörlesztés összegét, majd annyival csökkenti a fizetésüket, amennyi a hitelkamat lenne, így persze azon részre nem kell adót fizetni...
Törölt felhasználó 2011. 11. 24. 19:44
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#43
A betétek kamata magasabb volt, mint a CHF hitelek kamata...
stock33
stock33 2011. 11. 24. 19:43
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#42
nem feltétlenül...

1) nem mindenki vesz 50 milliós autót chf hitelre, ingatlanfedezettel. sokan beérik egy 7-8 milliós tragaccsal is.

2) nem feltétlenül kell cégtulajra gondolni. lehet így dolgozókat is premizálni. pl. nálam is van 13. havi fizu + prémium. az idei év szépek tűnik, így lesz is. mi van, ha én ezt idén a végtörlesztőknek (nem tudom, hogy vannak-e) szuperbruttóban odaadom? jó pár alkalmazottnál ez 3-4-5 milliót jelent... amúgy ennek 50-70%-kát kapnák csak meg, a többi menne adóba.
tokos. 2011. 11. 24. 19:43
Előzmény: #39  stock33
#41
Már bocsi, de nem kell keverni a dolgokat.

Most lesz egy lehetőség adómentesen kivenni a pénzedet, ha van hiteled.

Ugyanakkor ezt, mint vállalkozó, egyébként is bármikor ki tudod venni adómentesen, az állításaid szerint.

Akkor? Mit veszít az állam? Minek kellene most iparkodni a vállalkozónak adómentesen kivenni bármit is, mikor ezt bármikor meg tudja tenni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek