Topikgazda: Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 11:28

A kómába zuhant gazdaság esete a Gyurcsány-csomaggal (TOP10 sztori 2007-ben - 2.)  

Ugrás a cikkhez
Bár a kormány kiigazítási csomagja megkezdte az egyensúlyi bajok gyógyítását, ám mindennek komoly mellékhatásai vannak: végletesen lelassuló gazdaság, felpörgő infláció. Pontosabban kicsit úgy vagyunk ezzel, mint House doktor az üvegkalitkában: a sok tünet közötti pontos összefüggéseket nem látjuk, így attól félünk, hogy hiába sikerül esetleg a műtét, a beteg mégis kómában marad.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=91593
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 12:37
Előzmény: #1  portfolio
#2
Ha a bankárok ilyen cikkeket olvasnak,amelyekben foglaltak sajnos helytállóak?
akkor szaladnak ide befektetni????
persz e egy hedge fundnak megéri és a forró pénzeknek is!
lásd alvilág szándéka a kifehérítésre !
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 13:26
#3
volt egyszer egy film is!

aki kómába esik annak úgy-e eladják a szerveit ?
Monster 2007. 12. 28. 13:29
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Kivéve ha jön a főhős, és lelövi a gonoszokat:)
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 13:31
Előzmény: #4  Monster
#5
van itt főhős ?

OV nem szokott lőni, csak otthon...és lehet, hogy nem mindíg élessel :)))
Monster 2007. 12. 28. 13:42
Előzmény: #5  Törölt felhasználó
#6
Ha van is főhős, Ovit és csapatát ne hívjuk annak, ahogy a világháborúban sem egyértelmű, hogy a nácik, vagy a komcsik voltak a rosszabbak...:) (Mielőtt bele akarna magyarázni bárki a hasonlatba, egyikkel sem akartam utalni a mai magyar pártok ideológiájára).

A főhős idehaza még nem lépett színre sajna.
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 13:45
Előzmény: #6  Monster
#7
akkor csak a KÓMA egyértelmű?

És az eü?
Monster 2007. 12. 28. 13:47
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
Az eü nem egyértelmű még:)
bpmcwap
bpmcwap 2007. 12. 28. 14:21
Előzmény: #6  Monster
#9
vagy igen csak nem veszi észre senki.....
ez a tolvajok és az önjelölt hősök országa.... :DDD
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 14:23
Előzmény: #9  bpmcwap
#10
a szerveket lopják, vagy a szervek lopnak?
Monster 2007. 12. 28. 14:44
Előzmény: #10  Törölt felhasználó
#11
Látod, ez a kérdés jó, a többi olyan fantáziátlan volt:)
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 16:02
#12
a szervek belenyúltak!

a kasszába is :))

Kecskére a káposztát?

Nem is tudtam, hogy Vecsésen is van gyógyfürdő???!!!!
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 17:02
#13
Kóma-mentes boldog új évet kívánok MINDEN CSOMAG és feladó nélkül!

Még a postást is mentsük fel :)))
Törölt felhasználó 2007. 12. 28. 23:08
Előzmény: #13  Törölt felhasználó
#14
"Bár a kormány kiigazítási csomagja megkezdte az egyensúlyi bajok gyógyítását, ám mindennek komoly mellékhatásai vannak: végletesen lelassuló gazdaság, felpörgő infláció."

Piár.Fizetett marketingszöveg. Hazugság.
Nem kezdett semmit "gyógyítani."
Nincs pénz. Nem is lehet nyomni. Tilos.
Ennyi.

A fenti hasonlat egyébként Nobel-díjas. A beteg kezd "gyógyulgatni", de sajna mellékhatásként leesnek a végtagjai és végletesen lelassult a szívverése.

A végletesen lelassuló gazdaság nem mellékhatás, hanem A HATÁS. Ezt a félrevezető szöveget ilyen fizetett neoliberális portálokon lehet csak olvasni.
guildenstern
guildenstern 2007. 12. 29. 09:49
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#15
"Nincs pénz. Nem is lehet nyomni. Tilos. "

aki ennyire félreérti a helyzetet - értsd: ennyi pénzügyi anlfabéta - az miért nem okoskodik inkább valami polidilis közegben? ott jobban csúszik az ilyesmi...
Törölt felhasználó 2007. 12. 29. 10:10
Előzmény: #15  guildenstern
#16
Tényleg? Mondanám homályosíts fel, ha érdekelne a véleményed.
guildenstern
guildenstern 2007. 12. 29. 10:16
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#17
ez nem vélemény kérdése, hanem az, hogy valaki megértse, hogy az inflációnak ma már ilyen kontextusban semmi köze a pénznyomáshoz, a pénznyomásnak - mint monetáris jelenségnek - pedig ahhoz, hogy van-e pénz, vagy nincs. és aki ilyen felkészültséggel osztja az észt, az inkább csak arrogáns politikailag vezérelt zombi, mintsem értelmes gondolkodó lény. merthogy mindenhez érteni nem kötelező, de felismerni a korlátainkat már illendő cselekedet.
Törölt felhasználó 2007. 12. 29. 10:25
Előzmény: #17  guildenstern
#18
Na cimbi most másodszor sértegetsz. Ajánlom fogd vissza magad. Kissé beleolvastam múltbéli hszeidbe, úgy kb. helyreraktalak.Szerintem sürgősen szakadj le rólam.

Mindenesetre még nem pénzügyi analfabétáztak le, te ezt is megtetted. Ügyes kisfiú vagy.

Itt elvesztettem a fonalat :

"ez nem vélemény kérdése, hanem az, hogy valaki megértse, hogy az inflációnak ma már ilyen kontextusban semmi köze a pénznyomáshoz, a pénznyomásnak - mint monetáris jelenségnek - pedig ahhoz, hogy van-e pénz, vagy nincs. "

Ez semmi barátom. Ez egy állítás indoklás nélkül. De ilyen szélsőséges palival mint te nem állok szóba. Ne erőlködj az indoklásoddal,nem érdekel.
Törölt felhasználó 2007. 12. 29. 13:43
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#19
A személyeskedés és sértegetés része engem sose érdekel a dolognak. Nézzük inkább az állítást:
Portfólió elemzés:
"Bár a kormány kiigazítási csomagja megkezdte az egyensúlyi bajok gyógyítását, ám mindennek komoly mellékhatásai vannak: végletesen lelassuló gazdaság, felpörgő infláció."
A te állításod:
"Piár.Fizetett marketingszöveg. Hazugság."
Ez 3 elég határozott állítás. Mindenféle indoklás, érv nélkül. Kérlek, oszd meg velünk az érveidet is, már ha vannak...

Nem tisztem védeni a PF-et, nem is akarom, de annyit az ő állításaikra hozzátennék:
- egyensúlyi bajok javulnak? Igen, ez tény.
- komoly mellékhatásai vannak? Igen, ez is tény.
- egyik a durván belassuló növekedés, másik a magas infla? Hát ez is tény.

Akkor pontosan melyik állítás is volt hazugság?
(a piár meg fizetett marketing stb. vádakkal nem is foglalkozom, azt betudom irodalmi értékű szöveged szokásos stílusjegyeinek).
Törölt felhasználó 2007. 12. 29. 14:30
Előzmény: #19  Törölt felhasználó
#20
Én is hozzászólnék ehhez a sztorihoz röviden.

1. Nem értettem DLPH azon hozzászólását, hogy "nincs pénz és nem lehet nyomtatni". Ennek a témához sok köze nincs.
2. A GDP arányos deficit a 10%-ot mahdnem elérő értékről 2008ban 4% közelébe csökken, idén pedig 6% körül/alatt lesz.
3. A külkereskedelmi mérleg ami az elmúlt tíz évben állandóan komolyan deficites volt, a nulla felé közeledik
4. Az infláció megugrott.

A 2.-3. pont annak az eredménye, hogy a kormány több pénzt szed be, és kevesebbet költ.
A 2.-3.-4. pontok tények, nem véleménykérdés.
A 4. pont oka kérdéses, részben kormányzati intézkedések, részben a nemzetközi inflációs nyomás (élelmiszerárak!!!), részben hosszú évek alatt beágyazott megemelkedett inflációs várakozások eredménye.
Az okok képezhetik vita tárgyát, a tények nem.
A szükséges változások képezhetik vita tárgyát, a múlt adatai (valóság) nem.

Részemről ennyi, talán még annyi, hogy aki azt képzeli, hogy egy olyan cikkért, ami TOP2 sztoriként a gazdaság "kómába esését" hozza fel, s erről azt gondolja, hogy "fizetett marketingszöveg" az - és ez nyilván vélemény - szerintem elég érdekes szögből nézi a világot, hogy enyhén fogalmazzak.

Topik gazda

rapista
3 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek