Topiknyitó: Alilou3 2017. 10. 05. 15:57

A Jobbik beszüntetéséről beszélnek a köztévében  

Mirkóczki Ádám Jobbik-szóvívő közleményben reagált az M1-en elhangzottakra. "A Fidesz fékevesztett hatalmi tébolyában, maradék gátlását is elveszítve, Európában példátlan módon, az ellenzék legerősebb pártjának, a Jobbik betiltásának lehetőségét is belengette" - írta. "Aljas támadásaihoz ezúttal a közpénzekkel kitömött, a CÖF-höz hasonló álcivil Alapjogokért Központot hívta segítségül...Egyértelmű, hogy a Németh Szilárd-Molnár Zsolttal fémjelzett fideszes látszatviták révén tartja lélegeztetőgépen a szatellitellenzékét, míg az egyetlen tényleges kihívóját, a Jobbikot, diktatórikus eszközökkel támadja, '50-es évek óta nem alkalmazott koncepciós eljárásokat indít ellene" - közölte.
http://index.hu/belfold/2017/10/05/a_jobbik_beszunteteserol_beszelnek_a_kozteveben/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
zajec
zajec 2017. 12. 15. 19:42
Előzmény: #633  elemes
#640
azzal kezdtem. usa elnökének jár a tisztelet.... függetlenül attól épp hogy hivják.. sztem nem a nézőknek szól...
lehet kétbitessé csupaszitani a dolgokat.. fekete fehérre.. de akkor nem tudod leirni a piros rózsát..
nyilván vannak eladási módszerek marketing fogások.. de sztem sokkal összetettebb a dolog..
egyik dk-s legény mondta..talán juhász.. a dk egy termék és ő el fogja adni.. de hát még magát sem tudja eladni.. a hörcsögömet nem biznám egy ilyen kufárlelkű vigécre..
piacgazdaság van.. szabadon eldöntheted melyik termék kell neked.. gyerekes gondolat ha azt mondod itt van az érték de a gaz orbán nem engedi piacra..miközben 3emberes demonstráció élőben megy a médiában.. több a sajtós mint a demonstráló..
A másik pedig ott a szép és becsületes ellenzék..ők miért nem karolják fel a kincseket?
zajec
zajec 2017. 12. 15. 19:27
Előzmény: #632  _Bekre_Pal_
#639
nem bonyi..fújja a magét.állandóan előtrbe tólja a képét.. nem érdekli más véleménye..ha nem értesz egyet akkor kirekesztő homofób fasiszta antiszemita náci vagy
HPeter76
HPeter76 2017. 12. 15. 19:05
Előzmény: #637  wjani
#638
 Annyira nem igaz>>>> megmondom,hogy,miért kérjenek FÜGGETLEN MEGÁLLAPÍTÁST!!((na ezen a ponton hallgatás)) Tudják ott a jobbikos szinpatizánsok is egy naggy ÁTVERÉS  az egész!!
               -ELLENJEGYZÉS MI ERRE NEM IS GONDOLTUNK!! ::)))
KÁR EZZEL FESZÍTENI!!!
             
wjani 2017. 12. 15. 18:37
#637
"A dokumentumokból kiderül, hogy Publimont a 978 plakáthelyét bruttó 124,2 millióért, az Euro Publicity pedig 41 plakáthelyét 5,2 millió forintért adott el.
 Azaz a párt 129,4 millióért szerezhetett meg 1019 plakáthelyet.A két szerződés alapján idén szeptember 28-ig a Jobbiknak csak 27,5 millió forintot kellett kifizetnie, a fennmaradó 101,9 milliót csak a választások után, 2018. május 31-ig.
A szerződésben az olvasható, hogyAmennyiben Vevő bármelyik vételárrész megfizetésével 8 (nyolc) napon túli késedelembe esik, úgy Eladó jogosult a jelen adásvételi szerződéstől, a Vevőhöz címzett egyoldalú írásbeli nyilatkozattal elállni, mely elállásról szóló nyilatkozat közlése a jelen szerződést felbontja, és a reklámberendezések tulajdonjoga minden további jogcselekmény nélkül visszaszáll az Eladóra.
Ez azt jelenti, hogy ha május végéig nem fizetik ki a 101,9 milliót, akkor a reklámfelületek újra Simicskához kerülnek.
 Így a Jobbik 27,5 millióért hirdethet több mint ezer plakáthelyen, azaz plakátonként 27 ezret fizet: egy hónapra lebontva ez 3200-3300 forint.
Eközben ezen cégek óriásplakátjainak havi listaárai 114 ezer és 317 ezer forint között mozognak."
sanka 2017. 12. 15. 17:39
Előzmény: #635  Peterbond
#636
Agymosottak ezt nem értik, szerintük még nem volt ilyen jó kormányunk.
Peterbond 2017. 12. 15. 17:27
#635

Uraim csak jelzés-ként mutatnám hogy milyen az amikor egy sajtó független és kritikus!
https://index.hu/belfold/2017/12/15/jobbik_simicska_plakatszerzodes_publimont/
Ez a cikk az amúgy Simicska Lajos tulajdonában lévő INDEXcikke a jobbikról. Csak Egy cikket másoljanak kérem a Pesti Srácok, Magyar Idők, Állami tévék, Ripost, TV2, Origo és társaiktól amiben fele ennyi kellemetlen kérdést tesznek fel a Fidesznek és mutatják be a Fidesz kérdéses tetteit. Ezért imádom mikor Liberális sajtóznak fideszesék és mondják, hogy azért kell ez a méádia túlsúly és hogy a köztévé azért ilyen elfogult. ( nem mellesleg Indexen lehet olvasni bőven MSZP és más krtikát és piszkos ügyek bemutatását )
elemes
elemes 2017. 12. 15. 08:52
Előzmény: #627  zajec
#634

melyik kormány tett legtöbbet Mo-ért és emberekért

.
szerintem írtam már ilyen listát, nyilván szubjektív, de most csak neked, a legjobbak:
.
1. antall 90-92
2. bajnai 09-10
3. orbán 98-01
4. horn 95-96
.
innentől kurva nagy szünet, mert az ártalmas kormányok listáját nem raknám közvetlenül a jótevők mögé szóval a legszarabbaktól indulva kb:
.
1. orbán 14-17
2. megyó+gyurcsány 02-06
3. horn 94-95
4. orbán 10-14
.
nyilván szubjektív a rangsor, mert az, hogy a rövid távon hasznos / káros lépéseket és a hosszú távon hasznos / káros lépéseket ki hogyan rangsorolja, az egyéni időperspektíva kérdése is, én ugye az életkoromból kifolyólag már a rendszerváltás folyamatát is megfigyelhettem, és persze azóta is sokat tanultam, szóval van egy pár dolog, amit utólag átértékeltem -- az szdsz 1990 utáni politikáját ma már például kifejezetten kártékonynak tartom.
elemes
elemes 2017. 12. 15. 08:40
Előzmény: #624  zajec
#633
1. az öltöny nem trumplinak jár, hanem az amerikai tévénézőnek, aki felhorkanna ha slampos újságírót látna a kamerák előtt az elegáns elnökkel beszélni, és ezért a főnöke ki is rúgná az újságírót. ameddig néztem tévét (jó régen) a sajtómunkások nálunk is kiöltöztek mielőtt megragadták a mikrofont amit a nagyember arcába tolnak. és nem rágóztak. évek óta nem nézek napi szinten tévét (havonta egy-két neten nézhető híradórészletet amit barátaim megosztanak velem), ez nem reprezentatív, de most is elegánsak és nem rágóznak.
.
2. a hangulatfestő szavakat lehámozva arról, amit írtál -- a politikus a GYÁRTÓ és az ELADÓ. az ő politikai programja a TERMÉK. a választópolgárok a VÁSÁRLÓK, a sajtó pedig a KIRAKAT. nagyjából ez a szabadversenyes kapitalizmus leképezése a politikai versengés piacára.
.
kapitalista szemmel:
Ha a termék silány VAGY az eladó pökhendi, akkor a vásárlók elfordulnak tőle.
Azt várnánk, hogy a gyártó újragondolja -- vagy a terméket, vagy ha a termék jó, akkor azt, hogy mégse kéne pökhendinek lennie.
.
Nade mi van, ha a termék silány, vagy az eladó pökhendi (vagy mint jelen esetben: mindkettő), de a gyártó nem akarja javítani a terméket, a gőgjéhez is ragaszkodik, ezért  inkább megakadályozza, hogy más termékek a piacra jussanak, mert retteg az összehasonlítástól? Fikázza azokat a vevőket, akiknek nem ízlik a portékája? Függöny mögé rakja a kirakatnak azt a részét, ahol a versenytársak portékái vannak?
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 15. 06:48
Előzmény: #624  zajec
#632
A sikeres fejlődés receptje dióhéjban:
Szépen öltözött újságíró 
Semmi neoliberális 
Semmi megkérdőjelezés.
Az elegáns viselet és a tekintélyelvű vezérkövetés szerintem könnyen fog menni, én azt szeretném tudni, hogy  hogyan kell a neoliberálist felismerni, nehogy összekeverjem egy sima liberálissal.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 15. 06:43
Előzmény: #629  sanka
#631
Mindig vannak ilyen vicces értesülések az ilyen rendszerekben. Moszkvában a nyolcvanas években mesélte apámnak egy nő hogy Párizsban a franciák sorban állnak a ladáért meg áruhiánnyal küzdenek, ne mondja már apám hogy nem így van. Emlékszem, tizenéves voltam és rém fura volt számomra hogy hogy hihet valaki ennyire vakon ennyire baromságot.
sanka 2017. 12. 15. 06:16
Előzmény: #627  zajec
#630
Én is kérdeznék tőled, melyik kormány fürdott annyi pénzben mint most a fidesz?!
sanka 2017. 12. 15. 02:54
Előzmény: #626  zajec
#629
Troll duma!!
gambadoro 2017. 12. 15. 01:09
Előzmény: #626  zajec
#628
persze h visszajött
itt kap 800 ezret + a jatt
mi a problem?
zajec
zajec 2017. 12. 15. 00:25
Előzmény: #617  elemes
#627
csak kérdezek valamit.. melyik kormány tett legtöbbet Mo-ért és emberekért?
zajec
zajec 2017. 12. 15. 00:24
Előzmény: #617  elemes
#626
nézz nagyban.. a jobbik nem sok pénzzel gazdáskodik hivatalosan.. ha most kellene befizetniük a jogos birságot..lehúzhatnák a redőnyt..
B hir..simicskával peren kivül megegyeztek..54mrd-ot megkap az elvégzett munkáért.. 
túlgondolod.. a nagyon okos és szabadságszerető  diplomás nem orbán miatt megy el..hanem mert van rá lehetősége.. és ha kiért..és már nem túrista.. akkor rájön miyen az élet..
körzeti orvosom mondta..őő..itt.. soha..végleg kimegy israelbe orvosnak... 1év múlva visszajött.. lógott füle farka.. ráköszöntem.visszajött doktorúr.. elsietett..
zajec
zajec 2017. 12. 15. 00:14
Előzmény: #623  Peterbond
#625
Angliában ha a munkáspárt kerül hatalomra..akkor annyi a kérdés..a költségvetés 5%-a a munkavállalók irányába megy el..ha a konzervativok..akkor adókedvezmény a vállalatoknak..
zajec
zajec 2017. 12. 15. 00:11
Előzmény: #617  elemes
#624
itt is több dolog van.. a tisztelet hiánya.. nézd meg hogy fogadják trumpit... minden újságiró öltönyben nyakkendőben..egyrészt mert újságját képviseli..másrészt pedig usa elnökét magát a posztot kell tisztelje.. felállva fogadják..majd az elnök dönt leülhtnek.. ha nálunk lenne akkor mit mondanának...
nézd meg nálunk..a nagyon neoliberáis kispöcs majd szét folyik..rágózik.. és bohócnak öltözik... tiszteletlen..motyog.. jelzi gazdáinak őőő már nagyon nagy "szabadságharcos.".kiáll az övéiért.. de ez minden "fronton" igy van.. nézd meg nyomorult HVG-t.. HVG Figyelő nálam alap.. most vicc..
A neoliberál "értelmiség" és érdekcsoportja magára ölti a szabadsághrcos jelmezét.. és kiáll "érted" mert te félsz és baromként húzod orbán igáját..de ő majd megmondja neked mi  jó..te nem vagy elég felnőtt ehhez..ez egy szdsz-es attitűd..  már ott tartanak korlátozni kellene kik szavazhatnak.. mert az iskolázatlanok és nyugdijasok nem tudják mi a tét.. mi az érték...
A neoliberálisok nem liberálisok..mert közük nincs a liberalizmushoz.. nincs mások véleményének- személyének- jogainak a tiszteletben tartása..
napról napra  egy lépéssel előrébb lépnek  rombolják a hagyományt a szokásokat.. teszik nevetségessé a morális épitőköveket.. minden megkérdőjelezhető..minden határt át lehet lépni..
Peterbond 2017. 12. 14. 23:57
Előzmény: #614  zajec
#623

"Egy normális ellenzék elkészit egy költségvetést..amiben beirja hol van a fedezete az igérgetésének.. "
Ezt utoljára az MDF tette meg. Az 5%-ot is alig érték el. A népnek NEM ez kell sajna. Pedig ez volna a nomális. Én már örülnék egy olyan pártnak aki tudja hogy az embereknek mit kell igérni de tudja is hogy meddig mehet el.
zajec
zajec 2017. 12. 14. 23:56
Előzmény: #616  _Bekre_Pal_
#622
egy ember többszáz helyen trollkodhat..sok a frusztrált ember..akiknek az új élet esélyét adja a net.. mert a valódi élete szart sem ér.... rombolni könnyebb mint épiteni..
zajec
zajec 2017. 12. 14. 23:54
Előzmény: #616  _Bekre_Pal_
#621
ezt irtam korábban...az emberek kényszerithetik ki a változást. amig a fujj fujj hajrá megy..ameddig meg lehet osztani az embereket..ameddig ennyire túlpolitizáltak az emberek.. ameddig önfelmentésre használják addig ez van..
A hatalom megszerzésének és megtartásának évezredes hagyományai és módszerei vannak 
Peterbond 2017. 12. 14. 23:50
Előzmény: #604  madxa
#620

Mivel 2010-ben OLCSÓBBAN kapta meg és AZT SE fizette ki ezért állíthatjuk hogy igen kaphatna ha éppen nem veszett volna össze a tulajjal.
Szóval van egy érzésem Te kapnál ingyen is pár tucat plakátot "ORBAN egy G..I" felirattal.
Peterbond 2017. 12. 14. 23:48
Előzmény: #601  madxa
#619

"Érdekelne, ha létezik itt FIDESZ tag esetleg szimpatizáns véleménye pár felvetésről.
.
- Helyezett ki plakátokat a FIDESZ?
-a listaáron vagy attól olcsóbban?
-amennyiben ár alatt van erre lehetősége?
.
Mert ameddig ezt nem tisztázzuk semmi értelme  az egész topiknak. "
Én még hozzá tennék egy két kiegészítést.
Megcsinálta UGYANEZT a FIDESZ is UGYANEZZEL a partnerrel ( Simicska ) még ettől is nagyobb mennyiségben?
Ennek ellenére ugyanezen tettéért egyáltalán nem voltak felháborodva a híveik?
Ahogy a jobbik tettétől sem egészen a bírságig?
Onnantól ez természetes büntetés volt. De továbbra is természetes hogy ugyanezért a Fideszt nem terheli felelősség. És az hogy EZT megteheti egy kormányzó párt teljesen elfogadhatónak tartják.
elemes
elemes 2017. 12. 14. 22:44
Előzmény: #615  zajec
#618
"anno orbánék be akartak jelentni valami pozitivat..nem ment el a sajtó"
.
abban azért orbánéknak is vastagon benne volt a kolbásza.
.
volt a fidesznek egy nemzetközi kapcsolatokért felelős sajtófőnöke, aki azért elég jól építgette a szálakat az újságírók felé, aztán valamikor 2011-re orbán néhány pökhendi beszólásával kb lenullázta amit a fiatal csóka épített, le is mondott.
.
orbán kb úgy látja ezt a világot, mit ahogy Debreczeni könyvében is van, hogy van egy ilyen rangsor és a miniszterelnöknek meg kell adni a neki kijáró tiszteletet. ez egyébként rendben is van. csakhogy ez a tisztelet olyan, mint egy kedves mosoly: kiérdemelni lehet -- kikövetelni nem. na orbán kikövetelni próbálta, ahogy tudta -- ahogy gyerekkorában a nadrágszíjjal az apja kikövetelte a tiszteletet.
.
aztán amikor az újságírók meghökkenve néztek, akkor orbán megsértődött.
.
namost van néhány szakma, amelyben a megsértődés hivatalból tilos -- tanár, szülő, politikus.
.
szopacs van.
elemes
elemes 2017. 12. 14. 22:35
Előzmény: #615  zajec
#617
hát most konkrétan a kormány mocskolja magát. nem kicsit.
.
miközben az egyik fideszes azt mondja, hogy a számvevőszék független intézmény és az ellenzék ne próbálja bemocskolni, a másik fideszes meg azt mondja, hogy a vártnál nagyobb a botrány, a 600 millió büntetést elég lesz a választások után befizetni.
.
namost ha független lenne, akkor a másik fideszes nem mondhatna ilyent.
.
de azért tudjuk hogy nem független.
.
holnap pedig a Momentumot fogja a számvevőszéknek nevezett fidesz több száz millióra büntetni, mert egy csomó ember ingyen dolgozik nekik, és ez tiltott párttámogatás, tehát az elvégzett munkát fel kell szorozni a minimálbérrel.
.
és szerintem a vérfideszesek nem érzik, hogy ez mennyire kontraproduktív. hogy minden egyes ilyen lépés százezer diplomás emberben érleli meg a döntést, hogy ITT NEM MARAD. a szakmunkások a pénzért mennek (sőt: mentek) nyugatra. orbán meg ittmarad 2.3 millió rajongóval, akiknek harmada nyugdíjas, a többi meg funkcionális analfabéta. nagy öröm lesz.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 14. 22:35
Előzmény: #615  zajec
#616
Az olvasóik által legjobban kattintott tartalomra hajtanak. Nézz körül a Facebookon. Ha egy receptoldal feltesz egy bejglit, akkor a kommentek 99 százaléka az, hogy az uram agyonvágna ha ilyet tennék elé, én is agyonvágnálak olyan ronda vagy, kurvanyád, tiédet, ez nem bejgli kérem, szar a cikk helyesírása, kinek van manapság pénze bejglire, csináljatok inkább flódnit, nektek az való liberálgecik, satöbbi satöbbi. Erre van beállva a magyar agya. Ezért ezt kapja a sajtóban meg a kedvenc politikusaitól is. Közben jól átbasszák, de az kevésbé izgatja, az szar de uncsi.
.
Persze a mai kormányzás és a politikai paletta nagy része úgy általában ettől még valóban katasztrofális. Ami szerintem fontos, hogy  amíg a kisember így működik ahogy leírtam, az is marad. Kereslet -> kínálat. Ez nem magától lesz jobb, hanem tőlünk. Mindenkinek el kell gondolkodnia, hogy amit ma politika címen kapunk, azt vajon mennyire és miért legitimálja, mi az ő  felelőssége azért, hogy  itt tartunk. 
zajec
zajec 2017. 12. 14. 22:04
Előzmény: #605  _Bekre_Pal_
#615
ha reálisan nézed iszonyat kormányellenes mocskolódás megy ma is..nem beszélve a magyarellenességről.. idegen érdekek megjelenitéséről.. és mekkora ment korábban.. anno orbánék be akartak jelentni valami pozitivat..nem ment el a sajtó.. láttam egyszer egy sikeres euparlamenti menet után élö sajtótájékoztatón nem erről kérdeztek a furcsaarcú újságirók, hanem valami belpolitikai gumicsintról kérdezgettek..
zajec
zajec 2017. 12. 14. 22:00
Előzmény: #605  _Bekre_Pal_
#614
agymosás folyik minden oldalról... és miért? mert ez kell a hatalomhoz.. utána leszarnak..
az itt fórumozók birkázzák a másikat..de  nyomják az övéik tápját amivel megetették.. ez mi?
most jön igérgetés..ingyen sör.. ingyen csajok..ingyen repülőjegy. legyen 50% béremelés eü-ben.. közalkalmazottaknak.. mondja a vicces cigit szivó lenyka..
Egy normális ellenzék elkészit egy költségvetést..amiben beirja hol van a fedezete az igérgetésének..
zajec
zajec 2017. 12. 14. 21:51
Előzmény: #593  ________
#613
csak egy kérdés, a velejéig korrupt és lejárt szavatosságú stagló ellenzéki politikusok alkalmasak az ország vezetésére?
zajec
zajec 2017. 12. 14. 21:50
Előzmény: #592  _Bekre_Pal_
#612
nem kell összegeket mondani..senkire nem tartozik..
nem itélkeztem..ki vagyok én itélkezzek..(csak jelzem te mondtad látatlanban többet tudsz a témáról mint én)  azt mondtam a maguknak munkahelyet teremtők nem igazán vállalkozók..ez mentalitás kérdése..
azért a 2millió euró árbevétel ameddig mikro vagy az nem egy kellemetlen helyzet.. 600millió árbevételhez azért már nem elég egy szolid képesség..  
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 14. 08:58
Előzmény: #609  madxa
#611
"Akkor mi értelme a tv-nek?"
.
na végre egy kurvajó kérdés
.
ne áltassuk magunkat, idestova nyolc éve a pálya lejtésének optimalizációja zajlik, a törvény értelme természetesen nerügyileg ennek van alárendelve
.
nem akarom hosszúra nyújtani, de a kollégák feleslegesen rugóznak a semmin, szeretett pártunk és kormányunk ismét elfelejtett elsőnek a saját háza táján sepregetni. dehát naná hogy elfelejtett, ilyen a természete, volt alkalmunk kiismerni
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 08:58
Előzmény: #609  madxa
#610
Jó lenne utánaolvasni mi a listaár és mi a piaci ár:)))
Vagy a büntetés indoklását elolvasni. Nem szerepel benne listaár.
madxa 2017. 12. 14. 08:46
Előzmény: #607  Törölt felhasználó
#609
Tudod,ha ez így lehetséges ahogyan te írtad, gyakorlatilag 
kiheréled
a tiltott pártfinanszírozási tv-t.
Minden cég szabadon döntené el, hogy melyik pártnak mennyiért adja a szolgáltatását.
Akkor mi értelme a tv-nek?
________
________ 2017. 12. 14. 08:45
Előzmény: #607  Törölt felhasználó
#608
probléma itt a jogállammal van
amit szabad Jupiternek, nem szabad a Jobbiknak
Fidesz határtalanul bármit megtehet, ügyek el sem érnek a bíróságokra
az ellenfél az elsö alkalommal olyan büntit kap, hogy azonnal belerokkan
csak mert a fönök úgy döntött
volt már ilyen a történelemben, nem vált be soha
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 08:41
Előzmény: #604  madxa
#607
"Én rendelek ugyanannyi plakátot ugyanennyi időre 
CSAK A FIDESZ
szöveggel
és annyiért kapom amennyiért a JOBBIK kapta?"
Ha tőlem rendeled, akkor biztos nem;)))
Legfeljebb A/4-es papírra kinyomtatom neked. Kedvezményesen:)))
Azt, hogy mástól mennyiért kapod meg, én igazán nem tudhatom
________
________ 2017. 12. 14. 08:32
Előzmény: #604  madxa
#606
nem plakát kell ide, hanem a grafitiket lecserélni "Orbán takarodj"-ra
a többség úgy is ezt akarja, lehet akkor majd harcolni mindenki ellen
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 14. 08:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#605
mindenki tudja, mekkora agymosás zajlik, emiatt ne fáradj szerintem. magyarország nemzetközi szinten nehezen észlelhető gazdasági és politikai súlyú pont a világban, nem igazán hat meg senkit, hogy mi van itt, amíg nem akadályoz a saját jeletőségénél és súlyánál mások által fontosabbnak ítélt folyamatokat, magyarán nem zsarolja be az uniót a hülyeségeivel vétójogú meg bomlasztó baromságokkal, amíg nem adja el magát egy egységes földrajzi régióban ellentétes hatalmi érdekeknek stb. ezek persze történnek, és ezért időnként kénytelenek is foglalkozni velünk, mint problémaforrással. kábé olyan szinten tudunk figyelmet kelteni, mint egy csöpögő csap vagy egy kavicsfelverődés. Addig érdekes, amíg nincs helyreállítva többé-kevésbé, a lényeg, hogy ne okozzon aránytalan kellemetlenséget. Ha szarul működve teszi ezt, az nem olyan fontos, mert van egy csomó lényegesebb téma ami több figyelmet érdemel. Hosszú voltam, a lényeg az, hogy a világ le fogja szarni, ha magyarország rossz belpolitikai úton jár, amíg nagyjából nem okoz elfogadhatatlan problémákat. Ezért az agymosással nem a külföldnek kellene foglalkoznia, hanem a sok kovács kettő jánosnak és jánosnénak, akik persze szellemileg nem látszanak készen állni, még nem elég nagy a tumor, még eléldegél vele a társadalom, a gyógyítást halogatva. szembenézni meg orvoshoz menni az olyan macera.
madxa 2017. 12. 14. 08:21
Előzmény: #603  Törölt felhasználó
#604
Értem.
.
Én rendelek ugyanannyi plakátot ugyanennyi időre 
CSAK A FIDESZ
szöveggel
és annyiért kapom amennyiért a JOBBIK kapta?
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 08:15
Előzmény: #601  madxa
#603
Csak hogy segítsek.
A listaárat az eladó határozza meg. A listaárat módosíthatják kedvezmények. pl. mennyiségi kedvezmény.
andare 2017. 12. 14. 08:05
Törölt hozzászólás
#602
madxa 2017. 12. 14. 08:03
#601
""A Fidesz lepett meg minket azzal a csomaggal, amit az Állami Számvevőszéken keresztül ránk zúdítottak, egy 660 milliós büntetés, ami, úgy gondolom, teljes mértékben jogtalan, és a demokrácia felszámolását jelenti. "
Érdekelne, ha létezik itt JOBIKK tag eseteleg szimpatizáns véleménye pár felvetésről.
.
- Helyezett ki plakátokat a párt?
-a listaáron vagy attól olcsóbban?
-amennyiben ár alatt van erre lehetősége?
.
Mert ameddig ezt nem tisztázzuk semmi értelme  az egész topiknak.
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 08:02
Előzmény: #599  Törölt felhasználó
#600
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 07:54
Előzmény: #598  Törölt felhasználó
#599
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 07:52
Előzmény: #596  ________
#598
Törölt felhasználó 2017. 12. 14. 06:51
Előzmény: #595  Vazsmegyei
#597
________
________ 2017. 12. 14. 06:48
Előzmény: #595  Vazsmegyei
#596
viktor csak nem kötötte meg a kutyáit, és mindenáron védik
Vazsmegyei 2017. 12. 14. 00:05
Előzmény: #593  ________
#595
Keress másik orvost vagy természetgyógyászt. Krónikus fájdalmaid vannak! Indulhatsz az UNIOs parlamenti választásokon! Ott a helyed, hogy észhez térjél! Még mindig nem vetted észre, hogy egyike vagy a sok gyűlöletkeltőnek. Vagy legyél élenjáró celeb, hogy ne kelljen foglalkoznod a külvilággal!
buggyant
buggyant 2017. 12. 13. 22:17
Előzmény: #593  ________
#594
Velejeig romlott volt a magyar de Orbanek megregulaztak a plebst
________
________ 2017. 12. 13. 20:10
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#593
a velejéig korrupt magyar miniszterelnök nem ismer határokat, mióta Grazba jár kezelésekre
nem elégszik meg sima választási gyözelemmel, mindent szeretne, totális zsarnokságot
a legalja.hu alá beszorult origo.hu mindenáron a Jobbik lejáratásán dolgozva szinte megsértödik, ha az aktuális áldozatot (Havas) valaki nem szeretné besározni a másik oldalról
http://www.origo.hu/itthon/20171213-havas-ugy-reakciok.html
nyilván az ügyeknek nincs még vége, kivi leszek, mikor érnek el miniszteri szintekre az ügyek
lenne ott minden: családon belüli eröszaktól kezdve gyilkosságig minden, a zaklatási ügyek óvodás szintnek tünnek majd:
http://nepszava.hu/cikk/1072683-prostitucio-es-a-politikusok---pinter-miert-nem-lep
https://atlatszo.hu/2017/02/13/jurgen-roth-pinter-sandor-titka/
http://pestisracok.hu/portik-az-aranykez-utcai-robbantasrol-deruljon-mar-ki-vegre-az-igazsag/
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 13. 01:04
Előzmény: #589  zajec
#592
tudtalak követni. de fenntartom, hogy a mikro (mely nevében is elüt a kis- és középtől és nem is szerepel a rövidítésben, amely ezért nem mkkv) jobb ötlet híján a kategória besoroltja.
.
ami a mentalitásom megszólítását illeti:
.
istenem, bejött egy olyan csúcsszezoni extra rendelés, amihez tegnapra kellett félmillányi plusz áfa terméket összedobni (ilyen igények naponta jönnek főszezonban hozzánk) és pont az a kurva bő kilónyi szilva hiányzott hozzá, akkor mennyiben kisbolti mentalitás a következő opciók közül a harmadikat választani? Lehet, hogy ismeretek hiányában ítélkeztél:
1. majd jövő héten lesz szilvám a tuti helyről, ezt a rendelést meg visszautasítom, hadd szopjon a megrendelőm is az ő kuncsaftjánál, nem az én problémám (persze de, mert ettől a megrendelőtől évi 1 és 2 milla közti adózás előtti nyereségünk van - figyelem, nyereség, nem árbevétel. ez azért jól jön a többi mellé)
2. beszaladok vagy beküldök budapestre egy kollégát a szokásos helyre a szilváért, ami több óra kiesés a munkából plusz utazási költség, esetleg kihozatom motoros futárral párezerért a kiló szilvát
3. megyek egy kört a városban és benézek a potenciális lelőhelyekre, rövidre zárva a kérdést - ha nem sikerül, akkor még ott a 2-es opció
.
a példám nem azt akarta illusztrálni, hogy nem tudok megfelelően mérlegelni a lehetőségek között, sajnálom, ha ezt lehetett kisejteni belőle, hanem azt, hogy az átlag magyar mikrovállalkozás ennyire szarul produkál. minden második webáruház nem szállít és nem válaszol, a zöldségesnél nincs a 10 alapcikken kívül áru, a mester nem jön,  satöbbi. vagyis ezekre sehogy nem lehet támaszkodni. illetve picit néha lehet, látod, kaptam szinte elegendő szilvát, tök király. ezt hívják vakszerencsének, amire azért nem lehet építeni.
zajec
zajec 2017. 12. 12. 23:42
Előzmény: #590  Törölt felhasználó
#591
Te magyar vagy? aki szereti a diktatúrát? Vagy te más magyar vagy szabadságszerető és szabad..igaz?
Törölt felhasználó 2017. 12. 12. 23:34
#590
Be is fogják!!!!Putyintól lehet tanulni!!!!!De a magyar mindig is diktatúra szerető nép volt!!!!Ezt nem szabad elvenni tőlük!!!!
zajec
zajec 2017. 12. 12. 23:21
Előzmény: #588  _Bekre_Pal_
#589
https://www.mvh.allamkincstar.gov.hu/asset_publisher/-/asset_publisher/J1q1NxT6idbc/content/tajekoztato-a-mikro-kis-es-kozepvallalkozasok-kkv-minosites-megallapitasahoz-es-a-partner-es-kapcsolt-vallalkozasok-meghatarozasahoz?inheritRedirect=false
"Tájékoztató a mikro-, kis- és középvállalkozások (KKV) minősítés megállapításához"
ezek gazdasági meghatározások.. függetlenül attól mit gondolsz..
Persze alapból igazad van.. sokan munkahelyet teremtenek önmaguknak..és a boltba zárják magukat napi 12-18 órára..nincsenek motiválva..befásultak.. ugyan azt csinálják de más más eredményt várnak.. látják jól megy a kisbolt..ők is nyitnak egyet a ház aljába.majd egy harmadik is.. a végén annyi részre osztják a tortát, ahol már mindegyik tönkremehet..vagy kinlódnak..kistelepüléseken még bejön az irigység.. inkább messziről cipekedik de nemvesz a Józsinál.. ettől ezek még jogilag kkv-k.. max a vállalkozáshoz semmi közük..
szidod a kisboltok mentalitását..de nálad is az volt.. apukám szaladj ki 1,2kg aszaltszilváért.. a kisboltok belőtték a lakossági fogyasztást.. annyit tartottak..
Kis dolgokból csak kis  dolgok lesznek..
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 12. 23:02
Előzmény: #586  zajec
#588
jaj te ne taníts engem, mert látatlanban többet tudok a témáról
.
k
.
k
.
v
.
azaz
.
kis
.
és közép
.
vállalat
.
a mikro is fel van sorolva, hát persze, mert a kkv alá már nem csináltak külön szektort, a mikro ennek az alján a resztli. én is egy ilyenben dolgozom egy ideje, de nem képzelem magam kkv-nak
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 12. 22:57
Előzmény: #585  Törölt felhasználó
#587
egy példa:
.
itt lakom az ország Budapestet is beleértve 24. legnépesebb városában. jó, nem az a metropolisz, de nem is olyan kicsi mint vác vagy szekszárd
.
a minap szólt az asszony, hogy kellene még hozni aszalt szilvát mert kevés lett, valamihez hiányzik neki úgy 1200 gramm (ilyen a munkánk, ilyeneket is használunk). ezerpárszázért szoktuk venni kilóját áfástól, számlával normál esetben, így szezonban 5-15 kilós lépésekben.
.
bejártam a város zöldségeseit, kérlek szépen a két legnagyobban kaptam, az egyikben 50, a másikban 60 dekát. ezzel lenulláztam a város aszalt szilva készletét. azt sejtheted, mennyi számlát kaptam. persze kereken dupla annyiba került, mint a számlás helyen a fészkesfővárosban.
.
ilyenek ezek a mikro(se)vállalkozók nálunk, amik nyúlperspektívából kkv-nak tűnnek
zajec
zajec 2017. 12. 12. 22:54
Előzmény: #584  _Bekre_Pal_
#586
oLVASD EL AMIT BERAKTÁL.. 2millió eur alattiak a mikrók.. és ők is KKV..
2millió eurig rugalmas felépitésű céged lehet..felette már vállalati struktura szükséges.. a feladatokat ki is lehet szervezni.. nem kell nagy létszám.. de ezek már külön óra..
Törölt felhasználó 2017. 12. 12. 22:08
Előzmény: #584  _Bekre_Pal_
#585
Megnézném amikor egy bevásárlásnál elmegy 8-10 kisboltba, mert csak úgy tudja összeszedni amit venni akar.
Árban pedig szinte biztos hoyg drágább.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 12. 22:03
Előzmény: #582  zajec
#584
amiket sorolsz az nem kkv, még csak nem is mikró, hanem konkrétan fing se
.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Mikro-,_kis-_%C3%A9s_k%C3%B6z%C3%A9pv%C3%A1llalkoz%C3%A1s
Törölt felhasználó 2017. 12. 12. 21:46
Előzmény: #582  zajec
#583
A szolgáltatókról egy szót írtam. Olvass vissza, ha nem hiszed.
A kereskedelemben volt a KKV-k legjelentősebb visszaesése a nagy üzletláncok miatt.
Mára szinte teljesen elhanyagolható a szerepük a kiskerben. Elég nagy  része csak kényszervállalkozó.
zajec
zajec 2017. 12. 12. 21:24
Előzmény: #580  Törölt felhasználó
#582
ez igy elég karcsú..csak azt mondod az nem.. és? Én meg azt mondom igen.
A középréteg erősitése a cél.. az alacsony jövedelműek valamiért keveset keresnek.. vagy képességek vagy lehetőségek hiányoznak.. vagy a tudására nincs szüksége a társadalomnak..
Szerinted hol tevékenykednek a kkv-k?  szolgáltatások kisker.. nem tudom miről beszélsz..minden sarkon van kisbolt.. zöldséges.. cukrászda.. ruhabolt..
szolgáltatások..tudod kik azok? ..kozmetikus fodrász..autószerelő festő burkoló.. könyvkötő.. szabó..vizszerelő.. asztalos ács..stb stb..
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 12. 07:58
Előzmény: #580  Törölt felhasználó
#581
a kkv-k szopását megerősítem
Törölt felhasználó 2017. 12. 12. 07:00
Előzmény: #578  zajec
#580
""orbánék azt mondták legyen lineáris alacsony..de legyenek magasak a fogyasztási adók.. ennek vannak hasznai..javul a megtakaritás"
De ezzel átrendezték a jövedelmi viszonyokat az alacsony keresetűek kárára.
"erősitve a kkv-ket--akik zömében a szolgáltatásban kiskerben zsizsegnek.."
Már miért "zsizsegne" A KKV főleg a kiskerben? Pont tönkrették a KKV-ket.
Soha nem szűnt meg annyi KKV most a ebben az időben. A KKV-k jeenleg is padlón vannak.
" anno úgy bruttósitották a béreket senkinek ne csökkenjen  a nettója."
Ez megint nem igaz, sőt a nettó bérmegőrzési támogatást is be kellett vezetni.
"amikor egykulcsos lett szja akkor ajándék pénzt kaptak a magasabb béresek."
Ez jellemző a mostani kormányra. Keress rá az interneten, hogy "béremelés után kevesebb bér". Sokat fogsz találni és mind az alacsonyabb keresetű lesz. Hatalmas átverések mennek ebben a témában.
sanka 2017. 12. 12. 05:47
Előzmény: #563  madxa
#579
Szerintetek!
zajec
zajec 2017. 12. 11. 23:40
Előzmény: #518  Törölt felhasználó
#578
rendszerben kell gondolkodni.
MO-on amikor progressziv szja adózás volt,mindenki (aki tehette)  osztalékként vette ki a bért  mert úgy lineáris volt..
A legkönnyebben a fogyasztási adókkal lehet beszedni a jövedelmeket.ezért orbánék azt mondták legyen lineáris alacsony..de legyenek magasak a fogyasztási adók.. ennek vannak hasznai..javul a megtakaritás..másrészt aki többet fogyaszt több adót is fizet.. nem utólsósorban a nem kevés külföldi is "fizeti" amikor itt fogyaszt.. azt se felejtsük el..a válság után ezzel növelték a középréteg jövedelmét aminek ey részét elköltötték..erősitve a kkv-ket--akik zömében a szolgáltatásban kiskerben zsizsegnek..
Anno 3 állásom volt 2x annyit kerestem mint kollégák és 3x annyi adót fizettem..ez nem túl igazságos..
Ami igazságtalansága a lineáris adónak.. anno úgy bruttósitották a béreket senkinek ne csökkenjen  a nettója.. utána erre jöttek az emelések..amikor egykulcsos lett szja akkor ajándék pénzt kaptak a magasabb béresek.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 11. 23:37
Előzmény: #574  zajec
#577
na igen, nem árt észben tartani, hogy ide nem csak a kárpát-medencéből lehet írni
zajec
zajec 2017. 12. 11. 23:23
Előzmény: #502  gambadoro
#576
azért nézd meg a szolgáltatások árait.. osztrákot németet..a közművek árait.. menj el étterembe a kajáldák olcsóbbak vagy egál..
  vagy nézd meg a húsárakat.. a többi élelmiszer kb azonos....
olaszoknál sztem sokkal drágább kaja is..nem beszélve gyümölcsök
zajec
zajec 2017. 12. 11. 23:16
Előzmény: #390  signal2
#575
azt mondtad nem volt...beraktam,hogy volt. Én el sem olvasom mert kit érdekel..
zajec
zajec 2017. 12. 11. 23:13
Előzmény: #295  _Bekre_Pal_
#574
:) talán a fiatalok nem.
zajec
zajec 2017. 12. 11. 23:13
Előzmény: #292  ts3
#573
akkor mondogasd, hogy nem is..
zajec
zajec 2017. 12. 11. 23:09
Előzmény: #290  Törölt felhasználó
#572
EU-s pénzekkel az a baj pántlikázottak, meg vannak határozva mire költhetőek.. nyilván sok a lenyúlás.. lehet mondani minek a szép szökökút amikor sokan szegények..ez van..nem baj ha a környezet is szépül.. ha erre adják a pénzt akkor ez van..
de ostoba aki azt mondja csak eus pénzek dolgoznak itt.. mato féle vállalkozói hitelek.. a hazai pályázatok.. a kiáramló bérek megforgatják a gazdaságot..
nyilván mindig vannak vesztesei vagy parkolópályán maradói ha forog a gazdaság..vagy olyan területek akik lemaradnak..  ha jól konvertálható tudással végzettséggel rendelkezik valaki akkor benne van a forgásban..
A mai technológiai fejlődés az épitőiparban is ott van.. már fagypont alatt is lehet betonozni.. beltéren dolgozni..tavaly 2500ért burkoltak most 4500ért könyörögni kell.. 20.000/nap alatt nem akar elmenni egy szimpla melós azok keresnek jobban akik önállóan tudnak dolgozni..és nem csak adig amig ott afőnök..
szerintem erősen tévedsz..ez valódi fejlődés.. onnan lehet tudni sok forrásból indul..sok résztvevővel..
katalizátora a mato hitelek.. az alacsony betéti kamatok kényszere.. a tisztára mosott legalizált pénzek..  az eladott ingatlanok forrásai... plusz a külföldiek.. sokezer lakást vettek és még többet bérelnek.. angolok hollandok németek jönnek ide lakni.. elegük van a migránsokból.. ráadásul távmunkban tudnak dolgozni.. fapadossal tudnak közlekedni..
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2017. 12. 11. 21:07
Előzmény: #570  buggyant
#571
mindent is
buggyant
buggyant 2017. 12. 11. 20:50
Előzmény: #569  bigyula
#570
Miert nem jo nektek az egypartrendszer
A Fidesz mindent megold
bigyula 2017. 12. 11. 19:00
Előzmény: #566  Vazsmegyei
#569
Emlékeim szerint a fizetett provokatőköket a fityesz alkalmazta Gyurcsány majd Bajnai ellen. Tudod, amikor az ország bármely pontján mindíg ugyanazok a "lelkes" nyugdíjasok fújoltak, az nem volt véletlen... Persze, ha ezt Orbánnal (vagy egy fityeszrendezvényen) csinálják mások, az "provokáció"...
Vazsmegyei 2017. 12. 11. 16:02
Előzmény: #567  elemes
#568
Talán Karinthyra gondoltál, mert a fordítást neki köszönheted! Egyébként jól gondoltad!
elemes
elemes 2017. 12. 11. 15:55
Előzmény: #557  madxa
#567
ismered a micimackót? a.a.milne.
.
kedvenc idézetem:
.
"gondol
gondol
gondol"
Vazsmegyei 2017. 12. 11. 15:52
Előzmény: #564  signal2
#566
Sokat tanult a fityesz a provokációkból, amivel az ellenzék él! Amit szabad jupiternek, azt  szabad a fityesznek is!
Vazsmegyei 2017. 12. 11. 15:48
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#565
Macika, ott helyed, végre EGYÜTT lehetünk!
signal2
signal2 2017. 12. 11. 15:35
Előzmény: #563  madxa
#564
Úgy beszél, mintha 2014-ig nem ők lettek volna összegabalyodva pont ugyanezzel az oligarchával. 
Mondom, mutassák be, hogy mennyiért kaptak plakáthelyeket 2010-ben és 2014-ben, és mennyi volt a piaci ár.
madxa 2017. 12. 11. 15:33
#563
"A Miniszterelnöki Kabinetiroda államtitkára, Dömötör Csaba úgy reagált: meglepő, hogy Vona Gábor beszél a korrupcióról, amikor pont az ő pártja keveredett csúnya korrupciós botrányba. A Jobbikot ugyanis szerinte „cakk-pakk felvásárolták kilóra, összegabalyodtak egy oligarchával, és nem tartották be a törvényeket.”  Dömötör szerint a Jobbik identitásválsággal küzd, Vona pedig a nemzeti színeket cicás képekre cserélte, nemzeti pártból kétfarkú cicapártot csinált."
:)
johai 2017. 12. 11. 13:57
Előzmény: #557  madxa
#562
Tokefelhalmozas nyugaton tortent meg,a bermunka keletre kerult.
Ezaltal a szolgaltatasi szektor berei is ennek megfeleloen alakultak.
Remelem kielegito a magyarazat:))
madxa 2017. 12. 11. 13:49
Előzmény: #560  Törölt felhasználó
#561
1x nem lenne elég bemásolni?

Topik gazda

Alilou3
4 5 1

aktív fórumozók