A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.
Jó hogy szóbahoztad a hajléktalanokat: most már az sincs, mert a vezér betiltotta, így hát nincs. Holnap majd tilos lesz a szegénység is és akkor az se lesz. Ti meg be is veszitek mindezeket...
Az elmúlt években a magyarországi közbeszerzési szerződések 60 százalékát nem átlátható módon ítélték oda, a közbeszerzések 30 százalékánál nem volt verseny, azaz arra csak egy ajánlat érkezett – állapították meg a Corruption Research Center Budapest (CRCB) kutatói gyorselemzésükben. A szerződések számának évenkénti alakulása a politikai ciklusok érvényesülésére utal: a választási években megugrik a megkötött közbeszerzési szerződések száma - állapították meg a CRCB kutatói. Az európai uniós fejlesztési ciklusok hatása is nyomon követhető az EU-által finanszírozott szerződések arányával. A legutóbb 2016-ban nagymértékben visszaesett, majd 2017-2018-ban újra nőtt az uniós pénzből finanszírozott sikeres beszerzések aránya (13 százalékról 22 százalékra). A kutatók megállapítása szerint 2005-2009-ban a közbeszerzési eljárások eredményeként a megkötött szerződések 70-80 százalékát kötötték meg olyan eljárási rendben, amely transzparensnek tekinthető. Később, 2008 után ez az arány meredeken csökkent, a mélypontja 2011 májusára tehető (12 százalék). Ezt követően nőtt és 2012-2018 között nagy ingadozások mellett gyakorlatilag nem változott, 39-40 százalék körüli azon szerződések aránya, amelyeket transzparens, hirdetmény közzétételével induló eljárások nyomán kötöttek meg. https://www.napi.hu/magyar_vallalatok/kozbeszerzes-korrupcio-palyazat-atlathatosag.671841.html
1. “ingyen hitel” . A globál kamatszintek 0-ra esése nem Orbánék műve. . 2. “brutal rezsicsokkenes” . Erről a hazugságról már sokszor volt itt szó. Ez az első 2 évben igaz volt. Mára annyit jelent, hogy a nagyon leeső globál energiaárakat a kormány feljebbi szinteken befagyasztotta. Így évek óta rezsinövelés van. A különbözetet MVM, MET, stb. teszi el, ahonnan haveri zsebekbe kerül. . 3. “0 inflacio” . Egyrészt már nem is igaz. Másrészt ehhez se sok köze van Orbánéknak. . 4. “teljes foglalkoztatottsag” . Amit effektív statisztikai csalásokkal mutatnak ki: külföldön dolgozók hozzáadása + többszázezresre duzzasztott közmunkások (akik kb. segélyesek). . Egy gazdasági fórumon illene a Fidesz propagandánál tovább látni. Kb. egy szinten lehetsz megmon-al. Legalább az alapokkal lennétek tisztában...
“A Fidesz-szavazók 76 százaléka szerint szigorúbban kellene ellenőrizni az uniós uniós pénzek felhasználását.” . Mert a Fidesz hazugsággyár miatt szerintem a szavazóik jó része (harmadik 2/3-os ciklus ide vagy oda) még mindig azt hiszi, hogy Gyurcsány lop... én a közvéleménykutatók helyében feltettem volna egy ilyen keresztkérdést is.
Nem tundermese a jolet a gazdagodas az ingyen hitel a brutal rezsicsokkenes a 0 inflacio a teljes foglalkoztatottsag jovore az ujabb adocsokkentes. A keresetek brutal novekedese. Ezt mondjatok 4 eve.
"A Fidesz-szavazók 76 százaléka szerint szigorúbban kellene ellenőrizni az uniós uniós pénzek felhasználását. A Publicus Intézet Vasárnapi Híreknek készített felmérése szerint még a Fidesz- és a Jobbik-szavazók meggyőző többsége sem akarja, hogy kilépjünk az unióból, és a válaszadók komoly problémának tartják az uniós források elherdálását.Az EU – legalábbis a magyarok gondolkodásában – erősebb a Fidesznél. A reprezentatív felmérésben arra a kérdésre, „Ha most vasárnap népszavazást tartanánk arról, hogy Magyarország belépjen-e az EU-ba?”, a válaszadók 68 százaléka mondott igent, 16 százalék nemet. A távol maradók aránya 11 százalék lenne, 5 százalék nem válaszolt. Tavaly áprilisban a támogatók aránya 59 százalék volt (32 százaléknyi elutasító mellett), 2016 augusztusában 58 százalék.5 évvel az uniós csatlakozás után, 2009-ben a választók mindössze 48 százaléka mondott volna igent a belépésre, és nagyon magas volt a távol maradók aránya is.A legmeglepőbb az adatsorban, hogy úgy nőtt az EU iránt elkötelezettek száma, hogy a kormány az utóbbi években szinte folyamatosan Brüsszel ellen próbálja hangolni az embereket. Amikor arra kérdeztek rá, előnyös volt-e Magyarországnak az uniós tagság, a megkérdezettek harmada mondta azt, hogy nagyon, további 50 százalék pedig inkább előnyösnek minősítette. Vagyis tízből nyolc válaszoló 2018 októberében úgy véli: összességében jól járt Magyarország a csatlakozással. 2016-ban 70, 2015-ben pedig mindössze 57 százalék tartotta előnyösnek a tagságot.Arra a kérdésre, hogy „A lakóhelyén és környékén körülbelül hány olyan fejlesztést látott, ami uniós pénzből valósult meg?”, 33 százalék 3–6 fejlesztést említett, 22 százalék több mint 10-et. A megkérdezettek 8 százaléka állította, hogy nem látott uniós fejlesztést a lakóhelyén és környékén.Kétharmadnyian (65 százalék) gondolják úgy, hogy az országot nagyon komolyan érintené, ha elvennék az uniós támogatás egy részét."
Segítek: a világgazdasági trendekhez semmi köze Orbánéknak. Orbánék ügyesen felhasználták a kivételesen jó környezetet arra, hogy szokásos magyar módra legyen valamiféle látszat jólét fenntartva (ehhez szintén szokás szerint felhasználták a tartalékokat és a jövőt is) + haveri körök minden korábbinál durvább lenyúlására.
Folyóáras, nominál GDP-k összeadogatásán nincs mit magyarázni... A Fideszes kartárs “logikája” alapján Venezuelában a legdurvább a nemzeti vagyon gyarapodása:)
A Fidesz rendbeteszi az országot
link